rOENSDAG 28 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 ZACHTER. DE BiLl SEINT: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.: 770.9 te Valentia. Laagste barometerst.: 748.8 te Isafjord. De hoogedruk in het Zuid-Westen nam In beteekenis toe en breidde zich aanzien lijk, voornamelijk naar het Noord-Oocten uit. De kern is thans Zuid-Westelijk van de Britsche Eilanden en de luchtdruk is in vrijwel geheel West-Europa boven 765 m.m. Ten Zuiden van ons land en over het Engelsche Kanaal ligt echter nog een zwak ke depressie. Ver in het Noord-Westen op den Oceaan passeeren diepere depressies. De wind is in vrijwel het geheele waarne mingsgebied slechts zwak, alleen in Zuid- Engeland, in de omgeving van de vlakke depressie, waait een matige Noordelijke wind. In dit depressiegebied valt nog re gen. Overigens is de lucht meest zwaarbe wolkt tot betrokken met plaatselijke nevel. De hooge Zwitsersche bergstations mel den mist en sneeuw, Jungfraujoch op 3500 meter heeft nog een temperatuur van 16 graden onder het vriespunt. Voor onze om geving mag verwacht worden, dat de wind zwak zal blijven, vermoedelijk uit Ooste lijke richtingen. De lucht zal gedeeltelijk bewolkt zijn, terwijl de regen tot geringe hoeveelheden beperkt zal blijven. Ver wacht wordt voorts, dat de temperatuur overdag nog iets zal stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 12.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 7.49 uur tot Donderdagmorgen 4.05 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee, op Donderdag 29 April voorm. 4.50 en nam. 5.15 uur. DE R.K. STAATSPARTIJ, Af deeling Jongeren Wij herinneren den leden aan de verga dering hednavond om 8.15 uur precies in het gebouw Clubhuis ,St. Antonius" aan de Mare. De heer Menken zal een interessante le zing houden over „Als de gclven dreigen". Het bestuur vertrouwt erop, dat alle leden present zullen zijn. Brengt vrienden en be kenden mee! Breidt het ledental uit. Toont uw daadwerkelijke belangstelling en komt allen! Samen sterk! R.K. BOND VAN HOTEL-, CAFé-REST.- GEëMPL. „ST. ANTOIUS". Morgenavond propaganda-avond. In 't gebouw van den R.K. Volksbond wordt morgenavond te 8 uur de propaganda- avond gehouden voor alle geëmployeerden in het hotelbedrijf werkzaam, zoowel voor ongeorganiseerden als georganiseerden. Spresers de Weleerw. Pater E. v. d. Snoek O.F.M. over het onderwerp „Teeken des tijds" en de administrateur Hoofdbe stuur W. B. Koelemij over het onderwerp „Een stukje arbeidswet in zicht". Muzikale medewerking wordt verleend. Het bestuur doet een beroep op alle le den hun collega's aan te sporen tot het bezoek aan dezen propaganda-avond. Op allen wordt gerekend. De Zaterdag alhier gehouden Emma- bloemcollecte heeft opgebracht 1401.66. Gisteravond vond in de centrale ont spanningszaal van „Endegeest" een mu ziek- en zang-avond plaats voor de patiën ten der gestichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhijngeest", welke gegeven werd dcor het muziekgezelschap „Franz Schweitzer", dirigent de heer Brunt, en de Liedertafel „Sebastian Schaeffer" onderaf- deelingen der St. Josephsgezellenver. di rigent de heer Martijn, welke avond zeer zeker als uitmuntend geslaagd mag ge noemd worden. Het programma, dat uit een 12-tal num mers bestond van zeer goede en bekende componisten, viel bij de zeer vele aanwezi gen uitmüntend in den smaalt, gezien het applaus na ieder stuk. In de pauze vertolkte de geneesheer-di recteur dr. F. J. Stuurman in zeer waar- deerende woorden den dank der ver pleegden. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Vereenigde vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland, gehouden hedenmorgen, onder voorzitterschap van den Dijkgraaf P. A. Pijuacker Hordijk. Voorlezing werd gedaan van verschillen de recognit.ën; idem van de goedkeuring van Ged. Staten van Noord- en Zujd- Holland van de begrooting 1937. Medege deeld werd, dat de grootte van het Bema- Lngsfonds thans beoraagl 168.400. Toe gelaten werden de nieuw-gekozen hoofd- ïngeianden-piaatsvervangers van het Ie, lie, Ve, Xlle district. Besloten werd in het 5e disirict door de dubbeie verkiezing van den heer J. Kempenaar, een nieuwe verkie zing voor h.plv. te houden. Aan G. van Tunen werd een verminde ring van huur toegestaan; de huur van een perceel te Spaarndam werd ontbonden en upnieuw verhuurd. Besloten werd tot het treffen van een legeling met den Houtrakpolder voor het maken van een oprit tegen den Spaarndam- schen dijk te Halfweg. Deze. regeling sluit niet in, dat het proces tusschen Rijnland en dezer, polder over de bijdrage komt te vervallen. Besloten werd wegens de lage rente- standaard en de te kleine bedragen, geen rente meer te vergoeder aan eigenaren van waarborgsommen. Gewijzigd werd het Ambtenaren-regle ment; het jaarverslag omtrent de water staat van Rijnland werd de vergadering aangeboden. Aan het einde der vergadering werden c«oor de heeren Duynisveld en van der Maas inlichtingen gevraagd over de oemoeiingen van Rijnland inzake de verontreiniging van het boezemwater, veroorzaakt door afval water der melkfabrieken. De Dijkgraaf was van dezen toestand, die hij onhoudbaar noemde, op de hoogte ge steld en had zich al reeos verslaan met de R.I.S.A. en het gemeentebestuur van Zce- termeer en meende, dat hier wel aanlei ding was om ingevolge art. 94 der Keur maatregelen te treffen tegen de Palenstein- schen polder. Jhr. Loudon stelde voor Oostenrijksche dennen te planten in de vrije Duinen in plaats van helm. De Dijkgraaf wees op de onmogelijkheid hiervan, memoreerende dat, doordat de duinen niet het eigendom zijn van Rijnland, deze boompjes door de eigenaren worden gerooid. Op een verzoek van den heer Van der Maas werd de capaciteit van waterverplaat sing per etmaal der groote gemalen van Rijnland gegeven, resp. Katwijk 1.7 mil- lioen M3 per etmaal, Spaarndam 2.7, Gouda 3 2, Halfweg 2, te zamen 9.6 millioen M3 per etmaal. PROPAGANDA-AVOND „ZONNESTRAAL" Door de afd. Leiden van de Ned. Ver eeniging tot het oprichten van Arbeidsko- lonies voor tuberculoselijders in Neder land „Zonnestraal" werd gisteravond in de groote zaal van hotel „Den Burcht" een propaganda-filmavond gehouden. Hiervoor bestond vrij goede belangstel ling. De voorstelling, welke om 7 uur aan ving, werd geopend door den heer dr. S. A. de Graaf. Namens de Commissie voor de Zonne- straatcollecte hier ter stede heette spr. al len welkom. Hij uitte zijn vreugde over de opkomst, omdat velen thans iets meer over het doel van de Zonnestraalcollecte kunnen hooren, terwijl in de tweede plaats zoo ve ler aanwezigheid een bewijs is, dat men be lang stelt in de bestrijding der tubercu lose. Dat dit noodig is, wordt wel bewezen door het feit, dat ieder jaar nog velen aan tuberculose sterven, terwijl anderen in valide worden door deze kwaal. Dank zij het werk ter bestrijding der tu berculose neen het sterftecijfer in Neder land gelukkig af. Spr. herinnert hierna aan de oprichting vóór 10 jaar van de vereeniging „Zonne straal". Reeds voor dien tijd ontwikkelde zich op kleine schaal het z.g. arbeidsin- stituut, waardoor de patiënt in een sa natorium langzaamaan aan arbeid kon ge wennen. De omstandigheden, waaronder zulke patiënten moeten kunnen arbeiden, moeten aan bijzondere eischen voldoen, hetgeen spreker nader uiteenzet en die arbeidsgelegenheid wordt geboden in een sanatorium. Een dergelijke inrichting kan zich echter financieel niet bedruipen en daarom houdt Zonnestraal collecten om de benoodigde gelden bijeen te krijgen. Dit is temeer noodig omdat de vereeniging geen subsidie krijgt van Rijk en Provincie. Wanneer men nu bederkt, dat door de moeilijke tijdsomstandigheden meer pa- patiënten dan vroeger opname vragen, dan begrijpt men ook, dat er meer geld noodig is dan vroeger. Daarom hoopt spr., dat dit jaar vele jon ge menschen de vereeniging zullen willen helpen bij de collecte, wlke in Juni wordt gehouden. Het devies van Zonnestraal is daarbij: de sterken voor de zwakken of liever: de gezonden voor de zieken. Hierna werd een aanvang gemaakt met de filmvertooning, een Visiefilm over het werk van Zonnestraal, waardoor men een duidelijk beeld krijgt van het mooie so ciale werk door deze vereeniging naast zoovele andere op het gebied der tubercu losebestrijding verricht. De film begint met eenige opnamen van de gezonde, vroolijke jeugd, in duin en bosch stoeiend, doch reeds spoedig daarna laat het witte doek zien hoe de witte dood rondvaort in alle geledingen der bevol king. Jaarlijks lijden 70.000 inwoners aan deze gevreesde ziekte, terwyl het sterfte cijfer 6000 per jaar bedraagt. Daarna verplaatst de film de toeschou wers naar het Zonnestraat-sanatorium, al waar het geheele leven van den patiënt bij vreugde en leed op het witte doek wordt vertoond. Nadat nog een propagandistisch woordje was gesproken, werd besloten met een na tuuropname-film TOONEEL. Elizabeth, de vrouw zonder T' man. Tooneelgroep „Het Masker". Else Mauhs, die wij de laatste jaren niet meer in Leiden hebben gezien, is gister avond na haar ziekte teruggekeerd met hel uit het Fransch vertaalde spel van André Josset „Elizabeth, de vrouw zonder man". Een volle Schouwburg heeft de begaafde actrice ontvangen en ingespannen haar ver tolking van deze tragische koninginne-fi- guur gevolgd. Het spel tracht naast een uitbeelding van het grillige, wispelturige, afstootende en te gelijk aantrekkende karakter van deze En gelsche vorstin, een verklaring te geven van haar afkeer van het huwelijk, ofschoon zy met name in den graaf van Essex een vriend en gunsteling had. Wat heeft deze vrouw, die behalve ko ningin over een groot en machtig rijk, toch ook vrouw was, bewogen om slechts te nippen aan den beker der liefde en steeds te weigeren hem te drinken? Dat is de vraag, die de schrijver zocht te beantwoorden. Hij meende de reden te kunnen vinden in een tragische gebeurtenis in de jeugd der vorstin, die haar staande hield in haar besluit, om zich als koningin nimmer te onderwerpen aan wien ook; een houding welke haar als heerscheres deed zegevieren, maar haar als vrouw vernie tigde. Wanneer wij aan schrijvers de vrijheid laten om het licht van hun fantasie te la ten spelen zelfs op historische, dan personen is deze Elizabeth-figuur inderdaad niet on aannemelijk weergegeven, maar eenig be zwaar hebben wij toch wel tegen de inter pretatie van een karakter, welke in de his torie geen enkele aanwijzing vindt. Desalniettemin blijft de vertolking, wel ke „Het Masker" van deze opvoering gaf, een opmerkelijke prestatie, welke culmi neerde in het spel van Else Mauhs. Hoe wist zij het vulcanische van dit onbegrijpelijke en onbegrepen karakter uit te beelden in grillige wendingen, welke van het begin tot het einde de aandacht boeiden en een spanning schiepen, welke haast ondrage lijk was. Hoezeer het publiek het levende spel van een van Neerlands grootste trage diennes wist te waardeeren, bleek wei aan het slot, toen haar staande een ovatie werd gebracht. Naast haar wisten John Gobaer en Es sex en Ko Arnoldi als Robert Cecil zich uitstekend te handhaven; Gobau als de on stuimige wildeman, de don Juan-krijgs- man, Arnoldi als zijn geslepen tegenspe ler, die ten slotte het pleit won, zooals intellect het zoo vaak wint van brute kracht. Elias van Praag had de minder sympathieke rol van Francis Bacon uit te beelden, de man, die zijn vroegeren wel doener op het schavot bracht. De regie van Ko Arnoldi had in decor en arrangement een prachtigs middeleeuw sche sfeer geschapen, welke als achter grond aan dit drama een uitstekend relief gaf. Jammer, dat ook hier de meer en meer gebruikelijke methode viel te bespeuren, om de hoorbaarheid van het gesproken woord op. te offeren aan de „natuurlijk heid" van het spel. Aan het slot van de voorstelling sprak de voorzitter van het Schouwburgcomité, prof. E. M. Meyers. Else Mauhs toe, ook namens het L. Stud. Corps dat wegens den dood van een medelid in de rouw was. Hij zeide o.a. dat de actrice, na als „Vorste lijk emigrante" eenige jaren geleden het Leidsche tooneel te hebben verlaten, thans als „koningin" was teruggekeerd. Een terugkeer, waarover de Leidsche on derdanen zich hartelijk hebben verheugd. Namens het Schouwburgbestuur en het L. Stud. Corps werden bloemen a^nvebo- den, terwijl mevr. v. Italliev. Emb^en met een toeoasselijk woordje namens het Ned. Tooneelverbond afd. Leiden een ver- snaDering aanbood, dat bliikens de toe lichting het midden hield tusschen een „zoetigheid" en een zure augurk. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ NEDERLAND. JOHAN VAN' OLDENBARNEVELT, (thuisr.) arr. 27 April te Genua. KON NEU STOOMB MIJ. LUNA arr. 26 April te New York. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BARENTSZ, van Saigon naar Kapstad vertr. 25 April van Singapore. HOUTMAN, van Port Natal, naar Bata via, vertr. 24 April van Sabang. MIN JAK, van Rotterdam naar Batavia pass. 27 April Oporto. NIEUW ZEELAND vertr. 23 April van Batavia naar Adelaide. ROGGEVEEN vertr. 24 April van Bata via naar Sjanghai. TASMAN vertr. 26 April van Kaapstad naar Port Natal. HOLLAND—AMERIKA LIJN. MAASDAM van New York naar Rotter dam 26 April 8.23 uur voorm. 508 mijl W. van Bishop's Rock. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI (thuisr.) pass. 24 April Ma deira. VEREEN. NED. SCHEEPV. MIJ. (HollandBr. Indië Lijn). HOOGKERK (uitr.) pass. 25 April Oues- sant. Boerenvakbond L T. B. In het gebouw St. Bavo te Haarlem kwam hedenmorgen in vergadering bijeen de Boerenvakbond van den L.T.B. onder voorzitterschap van den heer A. J. Ver- kleij. Aanwezig waren o.m. de algemeen voorzitter van den L.T.B. de heer G. W. Kampschöer en het Kamerlid M. P. v. d. Weijden. Openingswoord. In zijn openingswoord zette de voorzit ter in korte trekken het standpunt uiteen, dat het bestuur inneemt t.a.v. de geldende crisismaatregelen. De knellende banden van de crisismaatregelen, aldus de beer Verkleij, zijn voor de boeren in hun be drijfsvoering vaak hinderlijke struikel blokken. Hiervan getuigen ook de talrijke voorstellen, die voor deze vergadering zijn ingekomen. Laten wij intusschen goed beseffen, dat vóór wij zullen adviseeren tot opheffing van crisismaatregelen, wy ons goed moeten realiseeren, wat de mo gelijke gevolgen kunnen zijn. Wie eenigs- zins de huidige stroomingen volgt in de niet onmiddellijk' met de landbouw in be trekking staande persorganen, kan daar in beluisteren, dat goedkoope grondstof fen en voedingsmiddelen enz. voorwaar den zijn voor een concurreerende indus trie en bij een duurder wordende levens standaard onwillekeurig de loonstandaard moet worden opgevoerd. Hieruit zou dan moeten volgen, dat de landbouw geen te hooge eischen mag stellen en tevreden zal moeten zijn met de bescheiden rol van dienstbaarheid. O.i. is het een kwestie van wijs beleid voorzichtig te zijn met het opheffen der crisismaatregelen, daar zy althans bedoelen de landbouw een eenigszins redelijk bestaan te verzekeren. Dit wil niet zeggen, dat alles by het oude moet blijven maar zeker zal er eenige orde moeten blijven, vooral nu onze afzet mogelijkheid begrensd is. Bij de volgende bestuursverkiezing werd de heer J. J. v. Schie te Haarlem bij en kelvoudige candidaatstelling herkozen. In de vacature Jos. Sjerps werd gekozen de heer J. v. Kampen te Spierdijk. De heer Joh. v. d. Zwaan werd herkozen, terwijl het voorzitterschap van den heer A. J. Verkleij bij acclamatie werd bevestigd. Rijnland-West ten voorbeeld gesteld. Ir. A. J. Jacob, directeur van de Land- bouwwinterschool van dij L.T.B. te V o o r- h o u t hield vervolgens een causerie over „Landbouwvoorlichting". De algemeene bedrijfsvoorlichting is van recenten datum. Bij de vroegere methode kon van indirecte voorlichting geen sprake zijn. De combi natie Westerwolde is er het eerst toe overgegaan eigen consulenten te benoe men, die in samenwerking met den rijks dienst veel doeltreffender kunnen wer ken. Gezien het succes heeft men zich in den Haag zeer voor deze oplossing geïn teresseerd. Practisch zijn de oud-leerlin gen van de landbouwscholen de aangewe zen krachten om als assistent-consulent op te treden. Het is niet toe te juichen als de assistent-consulenten zich zouden ves tigen zonder contact met de boerenorga- nisaties. In groote gebieden van Zuid-Hol land heeft men den juisten weg gekozen. Uit verschillende «fdeelingen van den L.T.B. zijn bedrijfsvereenigingen gesticht, die de assistent-consulenten hun taak kunnen bewijzen. Het rijk honoreert deze assistenten echter grootendeels. De hoo- gere instanties kunnen de assistente vol doende controleeren en er zou zelfs een regeling getroffen kunnen worden, vol gens welke alle adviezen via de betref fende hoofdbureaux werden gegeven. In Zuid-Hollan<j is er reeds veel bereikt o.m. hebben de afdeelingen Zoeterwoude, Hazerswoude en Stompwijk de bedrijfsvereniging Rijnland-West ge sticht. In Noord-Holland moet echter op dit gebied nog vrijwel alles worden ge daan. Uit de volgende bespreking bleek wel. dat de moeilijkheden die op dit gebied zijn ondervonden, voor het grootste deel voortkwamen uit het feit, dat de afdee- lingsbesturen hun standpunt inzake be drijfsvoorlichting nog niet voldoende heb ben bepaald. Na een opwekkend woord van den al gemeen voorzitter van den L.T.B., den heer G. W. Kampschöer, werd de och tendvergadering gesloten. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Rechten, de heeren W. L. Haardt, Colne, Engeland; L. de Groot, Middelburg; W. H. Sprenger, Rotterdam; G. v. d. Burch, Rotterdam; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie mej. O. J. Meyers, Leiden; idem hoofdvak Scheikunde, mej. J. K. Sanders, Noord wijk; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde ltcier L de dames S. A. Quist, Rotterdam en A. Th. M. Keyzer, Rotterdam: id. letter H de heer S. van der Heiden Delft. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Bloemenfeest en Bloemencorso. De organisatie van een groot bloemenfeest alhier heeft thans zijn beslag gekregen en allerwege ziet men in de beide Noordwij- ken grootsche voorbereidingen, groote bloe- menmozaiken op hoeken van de straten 1 bij de ingangen van het dorp, tegen den duinenrand en op het geheele Lindenplein, welke bij avond verlicht zullen worden. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Afd. Jongeren R. K. Staats partij, spreker St. Menken, St. An- toniusclubhuis Mare, 8.15 uur. Woensdag. A.R.K.A.-jaarvergadering. Den Burcht 8 uur. Donderdag, R. K. Bond van Hotel-, Café- en Rest.-geëmployeerden, „St. An tonius". Openbare propaganda-ver- gadering, Boncsgebouw, 8 uur. Vrijdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine. Ver., Hoogl. Kerkgracht 32, 8- 9 uur. Vrijdag, R. K. Handelsreizigersvereen., „De Harmonie", 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 April tot en met Zondag 2 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 894; J. E. M. ten Dijk. Haven 18, Tel. 85 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Osgstgeest, Tel. 274. ASCHPUNT-KAMPIOEN Een kapper te Gpuda heeft met een sigarenaschpunt van 10,2 c.M. het Nederlandsch record op zyn naam gebracht. U moet daar niet gek over denken Dat menschen zoo „pünktlich" soms d:en, Straks prijkt zijn gezicht in de kranten: De Goudsche aschpunt-kampioen. I U hebt het wel allen gelezen, 't Stond gist'ren bij ons in krant, Het kappertje nam Maandagmiddag Een lange sigaar in zijn hand. Hij rookte heel stil en vernuftig, En zat met een dood'lijk gevoel, Nu zelf eens, in plaats van zijn klanten, Doodstil op een krakende stoel. Hoe langer de asch der sigaar werd, I De punt werd al bijna een reus, Hoe stiller werd nu eens de kapper j En bleek in de buurt van zijn neus. j Nu wist hij, hoe klanten zich voelen, i Die 't oog op hem hadden gericht, 1 Vol vrees voor den kletsenden kapper, j Met het mes zwaaiend bij hun gezicht. Doodstil zat de kapper van Gouda, De punt groeide langzaam en stil. Toen werd er gemeten: 10.2 was 't, Toen klonk er door Gouda een gil. De kampioen-aschpuntmaker, Die rookte voor 't edelste doel, Rees langzaam als een triumfator Verstijfd en verheugd uit zijn stoel. 'k Begrijp het! Dat kan slechts een kapper, Zoo'n glorie, zoo'n doel en zoo'n strijd! I Want als zij de haren gaan knippen, j Dan punten de kappers altijd. TROUBADOUR. Ook zal op feeërieke wijze een gedeelte van den Koepelweg, vanwaar men zoo'n prach tig panorama heeft over Noordwijk en zijn bloembollenvelden, 's avonds met schijn werpers worden verlicht, zoodat men reeds op verren afstand kan zien, dat er in Noordwijk iets bijzonders te doen is. Don derdagmorgen zal het bloemenfeest in het i Raadhuis geopend worden door de ont- j vangst van de landelijke Pers, welker ver- I tegenwoordigers met een versierde auto- j car uit Den Haag worden afgehaald. Na 1 de persconferentie zal het gezelschap een toer door Noordwijk en de badplaats ma ken, waarbij o.a. een bezoek zal gebracht worden aan de prachtige warenhuizen van de Vereenigde Bloembollenculturen, ter wijl na afloop hiervan een perslunch zal worden aangeboden op het terras van de familie Ruis of bij minder gunstig weer in het Huis ter Duin, welke beiden spontaan hieraan hun medewerking hebben ver leend. Allerwege zullen in de straten versierin gen worden aangebracht, terwijl ook een bloemen-etalage-wedstrijd wordt gehou den. Zoowel van de ondernemingen aan de Boulevards als van meerdere villabewo ners zijn toezeggingen gedaan om versie ringen en verlichtingen aan te brengen. Vanaf haden tot en met Vrijdag, zal een groot bloemencorso worden gehouden, waarvoor reeds een honderdtal inschrij vingen zijn binnengekomen. De opstelling dezer stoet heeft plaats 's middags te 2 uur op de v. Panhuysweg, welke voor die gelegenheid van beide zijden zal worden afgesloten. De stoet zal de volgende route nemen: v. Panhuysweg, Wilhelminastraat, Voorstraat, Lindenplein, v. Limburg Sti- rumstraat, Pickéstraat, Lijnbaanweg, Nieu we Zeeweg, Schoolstraat, N. Boulevard. Hoofdstraat, Huis ter Duinstraat en ontbin ding op de terreinen van het Casino of het Huis ter Duin. Aangezocht zijn een zestal dames, die de jury voor dit corso zullen vormen. Mevr. v. d. Mortel zal de prijzen uitreiken. Voorts staan er nog vele attracties op het programma, waarbij zoo mogelijk concer ten en muzikale rondgangen. De opzet is schitterend, de medewerking spontaan, het belooft een feest te worden, waarvoor in verre omgeving veel belangstelling zal be staan.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2