WOENSDAG 21 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 EERSTE KAMER Vervolg vergadering van gisteren. Zegelwet. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging der Zegelwet 1917. Eenige leden maken enkele opmerkingen. De minister van Financiën, de heer OUD, zegt, dat het algemeen belang bewaring van het bankgeheim eischt. Hier gaat het echter alleen om een technische herziening In het belang van den fiscus. Er is dus geen bezwaa® tegen de wijziging van art. 18. De vrees van den heer Michiels acht spr. niet gerechtvaardigd. Deze wees op het gevaar in landen met Volksfronters. Als iemand daar bang voor is, dan is het spreker, maar hier bestaat er daarvoor geen gevaar. En ware hier eenmaal een volksfront, het zou de bevoegdheden wel weten te verwerven. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 28 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren van Sasse van Ysselt, Michiels van Kessenich en Blomjous, R.-K. De wetsontwerpen tot verhooging van hoofdstuk 7b der Rijksbegrooting voor 1937 (verhooging crediet voor werkverruiming) en tot wijziging van de Geldschieterswet worden zonder debat en z. h. st. aangeno men. Door de gemeenten te sluiten verzekeringen. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij- liging van de Gemeentewet, de Provinciale wet en de Kieswet en intrekking van de Gemeenteborgtochten wet. De heer VAN CITTERS (AR.) bepleit een betere regeling voor door de gemeen ten te sluiten verzekeringen, welke veelal zijn ondergebracht bij Lloyds te Londen met voorbijgaan van Nederlandsche verze kering-maatschappijen. Spr. wijst op de mo gelijke gevolgen daarvan in oorlogstijd. De minister kan in deze wel verder gaan dan het geven van een algemeenen wenk. De minister zal dan den dank der verzeke ringslichamen oogsten. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer DE WILDE, zegt dat vermoedelijk buitenlandsche maatschappijen goedkooper zijn dan Nederlandsche. De Regeering kan deze laatste niet in een monopolistische po sitie brengen; de gemeenten zouden dan met al hun hebben en houden gebonden zijn. De Regeering kan niet meer doen dan een wenk geven. Spr. wil wel overwegen, met Ged. Staten te overleggen, of er geen bepaalde regelen kunnen worden aanbevo len. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aangeno- Zonder debat worden aangenomen de wetsontwerpen: nieuwe regeling betreffende de maten, gewichten, meet- en weegwerktuigen; regeling van het zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemde lingen; wijziging van de Haringwet 1927. De positie der tandtechnlcL Hierna is de behandeling voortgezet van de interpellatie-Moltmaker inzake de posi tie der tandtechnici. De heer MOLTMAKER (SD.) vervolgt zijn rede. Zelfs de Vereeniging van Tand artsen. die vroeger zulk een felle actie te gen de tandtechnici voerde, heeft thans geen bezwaar meer tegen het herstel van aangedaan onreent. Spr. hoopt, dat deze mi nister ook zal willen medewerken, het on recht weer goed te maken. De Minister van Sociale Zaken, de heer SLINGENBERG, herinnert er aan, dat deze materie reeds herhaaldelijk, vooral in de Tweede Kamer aan de orde is geweest. Het votum der Tweede Kamer is steeds ge weest, den Minister geen nieuwe maatrege len te vragen. Steeds is volstaan met hem dank te brengen voor de verstrekte inlich tingen. De Regeering is er daarmede niet af. Spr. heeft nog dezelfde meening als hij 17 December aan de Tweede Kamer kenbaar maakte, n.l. dat de toestand niet bevredi gend is. Het is echter nu niet den tijd om een wetsontwerp in te dienen. Spr. kan geen verwachtingen wekken, die spr. niet kan vervullen, en zijn ambtsopvolger kan spr. niet bemoeilijken. Een verzoek, als gevraagd, aan den Mi nister van Justitie is voor spr. zeer moei- lyk; niettemin wil spr. de aandacht van dezen Minister op deze gedachtenwisseling vestigen en met deze nader overleg plegen. De heer MOLTMAKER repliceert. Er kan dus nog wel wat voor de betrokken men- schen worden gedaan. De Minister heeft niet toegezegd, dat de vervolgingen worden stopgezet, alleen wèl om met den Minister van Justitie overleg te plegen. De heer MOLTMAKER heeft de overtui ging, dat de Minister van Justitie ook wel zal medewerken. De openbare vergadering wordt te 3.20 uur gesloten. De Kamer vergadert daarna in de afdeelingen. NED. OOST-INDIE ONGEVAL BIJ REPARATIE. Vier inlanders gedood. Gisteren is te Malang, by de reparatie van een toevoerleiding van hel water krachtstation van de N. I. W. E. M. een ongeluk voorgevallen, waarbij vier inland- sche werklieden den dood vonden. Voor den aanvang der werkzaamheden was nog alles gecontroleerd en in orde be vonden. Een Europeesch opzichter, b(j de reparaties tegenwoordig, bleef ongedeerd. BINNENLAND R.K. STAATSPARTIJ Landdag te 'sGravenhage op Zondag 25 April as.. Terrein Houtrust, aanvang half drie, einde vijf uur Programma: 1. Vlaggenvendel. 2. Opening door den heer W. C. v. Bre da, voorzitter van het Comité van Ae- tie voor de Tweede Kamerverkiezingen 3. Eerste strophe van het „Wilhelmus van Nassouwe". 4. Spreker: de heer W. Steinmetz, 5. Zang. 6 Spreker: Pater Mr. Dr. Beaufort, O. F. M. 7. Muziek. 8. Spreker: de heer M. P, van der Wey- den. 9. Zang. 10. Spreker: Ir. L. J. M. Feber, 31. Pauze. 12. Spreker: Mr. C. M. J. F Goseling 13 Muziek. 14. Spreker: de heer A J. Loerakker. 15. Zang. 16. Spreker: Mr. F. J. H. Bach. 17. Muziek. 18. Sluiting door Mr. E. M. J. H. Bolsius. 19 „Roomsche Blijdschap". 20. Muziek. Het Comité van Actie voor de Kamerverkiezingen 1937. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DE TWEEDE KAMER. Minder candidaten tengevolge van de geëischte waarborgsom. Bij de candidaatstelling van gisteren vond voor de eerste maal toepassing het bij de wet van den 23sten Mei 1935, S. 306 vastgestelde nieuwe artikel 37a van de kieswet, volgens hetwelk bij de indiening van elke candidatenlijst een som van 250.in de consignatiekas van 'het rijk moet worden gestort. Bij dit wetsartikel is tevens bepaald, dat deze som aan den Staat vervalt, inge val het stemcijfer van de lijst of van dé lijstengroep of het stel gelijkluidende lijs ten, waarvan de lijst deel uitmaakt, lager is dan 75 pCt. van den kiesdeeler. Klaarblijkelijk heeft deze eisch tot stor ting van een waarborgsom menigeen af geschrikt om candidatenlijsten in te die nen. Immers bedroeg bij de vorige verkiezing van leden der Tweede Kamer in het jaar 1933 het aantal partijen en groepen, dat candidatenlijsten had ingeleverd, niet min der dan 53 met in totaal 824 candidaten, thans slechts 20 candidatenlijsten ingele verd, waarop volgens de thans beschikbare gegevens 557 candidaten voorkomen. Sommige kleine groepen, bij welke het voornemen bestond aan de Kamerverkie zing deel te nemen, en die daarvoor reeds bij de verkiezingsbureaux formulieren hadden aangevraagd, hebben het niet tot indiening der candidatenlijsten kunnen brengen, waarschijnlijk doordat zij niet in staat waren de geëischte waarborgsom te storten. EEN KLACHT INGEDIEND TEGEN DEN VOORZITTER VAN DE EERSTE KAMER! Het persbureau van de nationaal-socialis- tische fractie van de Eerste Kamer der Staten-Generaal deelt mede, dat mr. A. J. van Vessem bij den Officier van Justitie te Den Haag een klacht heeft ingediend tegen den voorzitter van de Eerste Kamer, mr. W. L. Baron De Vos van Steenwijk, „we gens beleediging aldus het nationaai- socialistisch persbureau mr. Van Ves sem aangedaan als ambtenaar gedurende en terzake van de uitoefening zijner bedie ning als lid van de Eerste Kamer der Sta ten-Generaal". Deze klacht slaat op een interruptie van den voorzitter van de Eerste Kamer aan het adres van mr. Van Vessem, luidende: „U is hier in fatsoenlijk gezelschap". NEDERLANDSCHE BANK ONTVANGT GOUD. Een bedrag van ƒ25 millioen overgenomen van het Egalisatiefonds. Blijkens den jongsten per 19 dezer opge- maakten weekstaat toont de goudvoorraad van de Nederlandsche Bank een toeneming met 25 millioen, die op rekening gesteld zal kunnen worden van een verkoop van geel metaal door het Egalisatiefonds. De rekening-courant saldi van het Rijk zyn met 3.5 millioen gestegen en die van anderen met 28.8 millioen. DE BROOD PRIJZEN. Het secretariaat van den centralen bond van Nederlandsche veroruikscuuperaties schrijft ons: Het bestuur van den centralen bond van Nederlandsche verbruikscoöperaties heeft aan den minister van landbouw en vissche- ry een adres gezonden, waarin het bestuur erop aandringt, de heffing op buitenland sche tarwe en den V.LT.A.-tarweprys zoo danig te verlagen, dat broodprysverhooglng in den eersten tyd kan worden voorkomen. Aangenomen kan worden, dat de brood prijzen sinds Januari j.l. algemeen met 2 cent per 800 gram zyn gestegen. Bij een voortaurend oploopenden wereldmarktprijs zullen, indien de crisislasten op tarwe niet worden verlaagd, de broodprijzen in de naaste toekomst ongetwijfeld nog meer worden verhoogd. Nu van een eenigszins aanmerkelijke verhooging van de koop kracht van de groote massa der verbrui kers nog niets valt te bemerken, moet een dergelijke stijging van den prijs van het eerste volksvoedsel funest worden geacht. EIEREN NAAR DUITSCHLAND. Contingent in koelhuisverpakking met 50 pCt. verhoogd. Het contingent eieren, dat in koelhuis verpakking geleverd kan worden aan de Centrale Eierstelle te Berlijn ia voor de maand April met ongeveer 50 pet. ver hoogd. EENDENEIEREN EN PARATYPHUS. De afdeeling volksgezondheid van het ministerie van sociale zaken schrijft: Nu en dan worden gevallen van para- typhusbesmetting bekend, veroorzaakt door het gebruik van eendeneieren. Om het optreden van deze ziekte door het gebruik van eendeneieren te voorkomen is het noodig voor direct gebruik deze eie ren hard te koken (8 minuten) en ze in bakwaren slechts te gebruiken, indien deze hard gebakken worden. Aangeraden wordt daarom: eendeneieren niet te gebruiken voor de bereiding van pudding, vla, slagroommengsels e.d. taart vullingen, consumptieijs, zacht gebak, kortom: niet voor eetwaren, welke niet of onvoldoende verhit worden. DE AFZET VAN KUIKENS De minister antwoordt op gestelde vragen Op vragen van den heer Droesen betref fende den afzet van kuikens door de kui kenbroeders, heeft de minister van land bouw en visscherij geantwoord: Bij het ontwerpen van de regeling voor de pluimveehouderij voor 1937 is de mo gelijkheid van het ontstaan van toestanden, als speculatieve handelingen voorzien. Ten einde dan onverwijld ingrijpen mogelijk te maken, is in artikel 5, lid 2, onder 3, van het crisis-pluimveehouderij besluit 1936 II een bepaling opgenomen, krachtens 'wel ke de houder eener broedvergunning ver plicht Is de aanwijzingen op te volgen, door de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee ,te geven inzake den afzet van kuikens. Indien deze centrale tot het geven van zoodanige aanwijzingen meent te moe ten overgaan, moet zij de daarvoor door den minister te stellen regelen in acht ne men. Tot dusverre is den minister niet geble ken, dat handelingen, als bedoeld, in een omvang van beteekenis voorkomen. Voor iedereen, derhalve ook voor den kleinen man, staat de gelegenheid open om zich tot de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te wenden, wanneer ondanks tydige bestelling de leverancier, die hem voorheen geregeld leverde, thans niet bereid is hem kuikens te leveren. De Centrale heeft er den kuikenbroeders vóór den aanvang van het broedseizoen bij cir culaire op gewezen, dat zij in de eerste plaats hun geregelde afnemers van kui kens moeten voorzien. In de enkele geval len, waarin haar bemiddeling is ingeroe pen, heeft zij deze met voor den kuiken afnemer gunstig resultaat verleend, indien deze tenminste voldoende zekerheid kon stellen voor de betaling der door hem be stelde kuikens. Verder gaande maatregelen acht de mi nister voorshands niet noodzakelijk. „WIJ REIZEN LIEVER NIET VOOR HALF GELD". Verzoek der beroepsonderofficieren aan de spoorwegen. Het hoofdbestuur van de Onder-offi- ciersvereeniging der Kon. Landmacht „Ons Belang" heeft, naar wij vernemen voor de a.s. algemeene vergadering als één der punten van behandeling het volgende voorgesteld: De algemeene vergadering draagt het hoofdbestuur op, de directie der Ned. Spoorwegen te verzoeken, de bepaling, dat militairen beneden den rang van officier, in uniform gekleed, voor „half geld" kun nen reizen, voor zooveel dit de beroeps- onderofficieren betreft, weder ongedaan te willen maken. Als toelichting wordt vermeld, dat de maatregel voor de dienst plichtigen wordt gewaardeerd. Gaarne zul- ien ook de beroepsonderofficieren goed koop reizen, maar zij willen niet ten koste van het aanzien hunner positie een derge lijk privilege hebben. Met het betrokken besluit toch worden de beroepsonderofficieren voor een be paalden maatregel gescheiden van alle overige militaire en burgelijke rijksamb tenaren, en daartegen bestaan bezwaren van moreelen aard. „Tel." HET JAAR 1936 NIET GUNSTIG VOOR KAASHANDEL. Sterk verminderde exportmogelijkheden. Het jaar 1936 was voor den kaashandel niet gunstig en de gevolgen zullen ook nog in het nieuwe jaar doorwerken en eveneens nadeel toebrengen aan de pro ducenten, zoo constateert het jaarverslag over het afgeloopen jaar van de Neder landsche Vereeniging van kaashandelaren te Gouda. De kaashandelaar begon de eerste op legkaas grif uit de markt te nemen en daarvoor behoorlijke prijzen te besteden. Verder in het jaar kwam men tot de te leurstellende ervaring, dat men, mede door de steeds verminderde exportmoge- lijkheid, de betaalde prijzen, niet of slechts met groote moeite kon terug ver krijgen, terwijl de pakhuisvoorraden on rustbarend werden vergroot. Zoo kwam de handel met te dure en te gröote voorraden te zitten, fen gevolge waarvan hy thans weinig bereid zal zijn tot het besteden van goede prijzen voor de in 1937 aan te voeren kaas. Men zou zeggen, dat thans over 't alge meen genomen eenige opleving valt te besepuren en daarvan moeten, naar ge hoopt wordt, de zuivelproductie en zul- Officieele Crisispublicaties REGELING HARINGDRIJFNET- VIS SCHERIJ 1937, De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat in de regeling voor de a.s. haringdrijfnetvisscherij de vaartuigen worden onderscheiden in drie groepen: Groep A: Motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van kleiner dan 28 M. en met een machinevermogen van min der dan 125 E.P.K. Groep B: Motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van ten minste 28 M. en met een machinevermogen van min der dan 125 E.P.K. Groep C: Stoomschepen en voorts alle motorloggers of motorbooten met een ma chinevermogen van ten minste 125 E.P.K. Van de verschillende uitvaartdata af, n.l. 10 Mei, 3 en 19 Juni en 10 Juli (waar op achtereenvolgens 71, 68, 70 en 58 sche pen zullen mogen uitvaren) zal ter haring vangst mogen worden medegegenomen een vleet, waarvan de totale bovengpeerreep- lengte, droog gemeten, ten hoogste mag be dragen: 10 Mei 3 Juni 10 Juni Voor groep A: 1.216 M. 1.824®M. 2.573 M. Voor groep B: 1.265M. 1.897 M. 2.676 M. Voor groep C: 1.313 M. 1.970 M. 1.779. M. 10 Juli Voor groep A: 2.573 M. Voor groep B.: 2.676 M. Voor groep C.: 2.779 M. Van 16 Augustus af zal mogen worden medegenomen bij gebruik van Sehotsche, resp. Standaard- of Hollandsche netten een vleet met een bovenspeerreeplengte, droog gemeten, van ten hoogste: Schotsche netten Standaard of Holl. netten door groep A: 2.713 M 3.325 M. door groep B: 2.822 M. 3.457 M. door groep C.: 2.930 M. 3.589 M. De zijpeeslengte van alle netten mag ten hoogste 14 meter bedragen. Het is verboden reserve-reepen of -net- ten mede te nemen. Indien deze aan boord worden aange troffen, wordt gerekend dat het betrokken schip met die netten ter visscherij is uit gevaren. Aanvulling van in het ongereede geraakte reepen of netten mogen door een ander vaartuig voor het betrokken vaartuig worden medegenomen, indien de toestem ming daartoe vooraf van de Nederlandsche Visscherijcentrale zal zijn verkregen. De reeders zijn verplicht binnen 3 maal 24 uur na binnenkomst aan de Nederland sche Visscherijcentrale, Juliana van Stol bergplein 34, Den Haag. opgave te doen van het aantal aangevoerde kantjes pekel en steurharing, deze eerste te onderschei den in maatjes-, volle of ijle haring, als mede van de aangevoerde hoeveelheid ver- sche haring in K.G. Den reeders wordt verzocht zoo spoedig mogelijk aan de Nederlandsche Visscherij centrale mede te deelcn, hoe zij onder deze regeling hun schepen zullen laten uitva ren, onder vermelding van letterteekens en nummers. 's-Gravenhage, 20 April 1937. TUINBOUWTEELTVERGUNNINGEN VOOR 1937. De Nederlandsche Groenten- en Fruit - centrale maakt bekend, dat voor dengene, die op 31 December 1936 in het bezit was van een tuinbouwteeltvergunning, doch aan wien, daar hij in 1936 niet heeft geteeld, een dergelijke vergunning voor 1937 door de afd. Tuinbouw van de Landbouw-Crisis- Organisatie in zijn provincie niet is uit gereikt, de mogelijkheid bestaat, alsnog een teeltvergunning voor 1937 te verkrijgen indien hij zijn bezwaren tegen de afwij zende beslissing der afd. Tuinbouw van de Landbouw-Crisis-Organisatie in zijn pro vincie schriftelijk kenbaar maakt aan deze Centrale. Dit bezwaarschrift moet uiter lijk op 30 April 1937 zijn bezorgd bij de afd. Tuinbouw vandeLand- b o u w-C r i s i s-0 r g a n i s a t i e, waartoe reclamant behoort. Over dit bezwaar schrift zal dan door de Centrale worden beslist. Indien vóór 1 Mei 1937 geen bezwaren op de voorgeschreven wijze zijn ingediend, of de Centrale de ingediende bezwaren on gegrond bevindt, zal zy van de beslissing tot niet-uitreiking aan ieder afzonderlijk zoo spoedig mogelijk schriftelijk mededee- ling doen. Daarna zal voor een ieder alsnog bin nen den daarvoor vastgestelden termijn van de beslissing der Centrale beroep open staan bij de Commisie van Beroep inzake tuinbouwaangelegenheden, Lange Voor hout 3, te 's-Gravenhage. Aanvragen voor nieuwe teeltvergun ningen en aanvragen voor omwisse ling van teelt, ingekomen n& 30 April 1937, kunnen als regel eerst met ingang van 1 September 1937 in behandeling wor den genomen. 's-Gravenhage, 20 Aprii 1937. REGEERINGSCONTRACTEN CONSUMPTIEMELK 1937—1938. Vestiging en overname van melkzaken, Wijzigingen Taxerecht. De Nederlandsche Zuivelcentrale maakt het volgende bekend. A. De regeeringscontracten voor inkoop van consumptiemelk gedurende het tijd vak van 28 Maart 1937—2 April 1938, die nen uiterlijk op Zaterdag 24 April as. in het bezit te zijn van de Nederlandsche Zui velcentrale, Afd. Zuivel, Laan van Meer- dervoort 84, te 's-Gravenhage. Voor alle melk, gekocht van veehouders zonder dat daarvoor tijdig een regeerings- contract bij de Centrale is ingezonden, zal de volle afdracht verschuldigd zijn. B. Teneinde gevrijwaard te zijn tegen financieele schade, wordt in overweging ge geven, dat men, alvorens over te gaan tot het huren van een melkwinkel of het ma ken van onkosten voor het inrichten van een melklokaal, zich er van overtuigt, dat van de zijde der Nederlandsche Zuivelcen trale geen bezwaar tegen vestiging be staat. Koopers van melkzaken, waarvan de eigenaar is aangesloten bij één der erken de melkcontrolestations, moeten zich voor het vervullen van formaliteiten, noodig by overneming, wenden tot het betrokken melkcontrolestation. C. Het verdient voorts ten zeerste aan beveling, met de Centrale overleg te ple gen alvorens over te gaan tot verkoop, koop, verhuur of huur van landerijen enz., waar bij in het geding komt de grootte van de taxe der op regeeringscontract af te le veren consumptiemelk. Bij achterwege blijven van zoodanig overleg kan de Nederlandsche Zuivelcen trale geen verantwoordelijkheid aanvaar den voor moeilijkheden of teleurstellingen, welke mochten ontstaan als gevolg van de toepassing der bepalingen, zooals deze met betrekking tot het z.g. taxerecht van kracht zyn. 's-Gravenhage, 20 April 1937. GELDIGHEID TUINBOUWTEELT- VERGUNNINGEN. De Nederlandsche Groenten- en Fniit- centrale maakt bekend, dat zy met ingang van 1 Mei as. geen tuinbouwteeltvergun ningen meer erkent, die niet als opschrift dragen: „Tuinbouwteeltvergunning voor het jaar 1937", aangezien op dien datum door of namens haar aan allen, die krach tens artikel 1937 I voor verkunning in aan merking komen, een tuinbouwteeltvergun ning model 1937 zal zijn uitgereikt. 's-Gravenhage, 20 April 1937. velhandel ook den gunstigen invloed on dervinden. De strijd tegen het euvel van het door producenten rechtstreeks verkoopen aan den consument, werd voortgezet. De ver eeniging meende bij de bevoegde instan ties houvast te krijgen, doch zij werd in haar verwachting teleurgesteld. Zij blijft echter aandacht aan deze aangelegenheid besteden. De minister van Landbouw en Vissche ry had bepaald, dat met ingang van 1 April 1936 de zoogenaamde „randkazen" niet meer mochten worden voorzien van het Rijksmerk, zoodat deze soort kaas niet meer naar het buitenland mocht wor den geëxporteerd. Noodeloos werden, zegt het verslag, kaashandelaren hierdoor ge dupeerd. De minister bleef bij de meening dat uitvoer dier kaas niet in 't belang van den goeden naam van onze Hollandsche kaas in het buitenland werd geacht en dat bovendien de hoeveelheid randkaas z.i. niet van dien omvang was, dat zy voor de bereiding van zachte kaassoorten in het binnenland geen plaatsing zou kunnen vinden. Slechte verkoopsmogelijkheden waren er niet alleen voor den exporteerenden kaashandelaar, doch ook voor den binnen- landschen handelaar. Als 'n voorbeeld, dat de invoerrechten in diverse landen exorbitant zijn opge voerd, noemt het verslag Argentinië. Door de verschillende kosten is de ver koopprijs van onze kaas in dat land ge bracht moeten worden op driemaal de waarde, welke die kaas hier te lande heeft. Aan het eind van het Jaar 1936 werd de kaashandel verblijd door het bericht, dat dr. Henry Deterding een grooten aankoop in Nederland van diverse producten wil de doen ter verzending naar Duitschland De kaashandel heeft van deze aankoopen ook zeer geprofiteerd. Het verslag spreekt groote waardeering uit voor de daad van den heer Deterding. Wat de vereeniging, die in 1937 dertig jaar bestaat, zelf betreft, wordt medege deeld, dat het ledental in 1936 160 be droeg. Rotterdam Lloyd Rapide. De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het d.d. 23 dezer van Marseille naar Nederlandsch-Indië ver trekkende mailschip „Sibajak"', zal Don derdag 22 April a.s. om 15.00 uur van Den Haag H.S.M., 15.25 uur van Rotterdam D.P. en 16.24 uur van Rooosendaal ver trekken. Aantal radio-ontvangtoestellen in Nederland Volgens de voorgeschreven aangifte aan de postkantoren waren op 31 Maart j.l. 629618 personen in ons land in het bezit van een radio-ontvangtoestel, terwijl het aantal aangeslotenen aan een radiocentrale op dien datum 361926 bedroeg. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de Klasse, 3e Ltfst Trekking van Woensdag 21 April 1937 Hooge Pryzen f 200.— 6810 t 100.— 8125 Prijzen van f 45— S3 145 383 428 633 633 767 883 903 1064 1189 1350 1310 1541 1659 1873 2082 2227 3454 2675 2691 2991 3357 3300 3402 3985 4163 4722 4970 5257 5637 5737 5815 6069 6126 6223 6654 6702 6953 7356 7445 7605 1743 7923 8332 0656 9077 10037 10040 10491 10683 10693 10714 10994 11048 11200 11636 11933 11942 12035 13172 12221 12317 12408 12497 12532 13012 13304 13516 13531 13773 13953 14215 14281 15421 15488 16830 16465 16810 16857 16985 17138 17244 17293 17477 17495 17811 17881 17892 17947 18205 18374 18506 10459 20114 IO"- 30380 30939

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7