WOENSDAG 21 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.K. Politiebond „Sc. Michaël" Herdenking van het 25-Jarig bestaan. De afd. Leiden van den R.K. Bond van Politiepersoneel „St. Michaël" herdenkt vandaag haar zilveren bestaansfeest. In ons nummer van Zaterdag memoreer den we reeds de namen der oprichters: de heeren J. A. Verkuylen, P. H. Rutten, Th. van Daalen, K. Baltus, L. Huijs, M. van Schaik en S. Verver. Zij allen maakten vandaag het zilveren herdeikingsfeest mee, de eerste vijf als eereleden, de laatste als actieve leden, bestuursleden. De dag werd der traditie getrouw be gonnen met een gezongen H. Mis in de parochiekerk aan den Heerensingel, opge dragen door den weleerw. heer G. Aen- genent, uit het Kruisheerenklooser te Zoe- terwoude. De geestel. adviseur, kap. B. Oorbeek, woonde de plechtigheid in het priesterkoor bij. Onder de H. Mis hielden de leden, hun echtgenooten en verdere huisgenooten een algemeene H. Communie. Ook de tondsvoorzitter, de heer P. J. Kuik uit Amsterdam, gaf door zijn aan wezigheid blijk van belangstelling. Na de H. Mis begaven allen zich naar café-resta jrant „Zomerzorg", alwaar een gezameniijk ontbijt werd gehouden. Onge veer 150 personen namen hieraan deel. Toen allen gezeten waren werd door een koortje van 20 meisjes, kinderen van leden, een welkomstlied gezongen. Daarna kon men den inwendigen mensch versterken, waarby men zich natuurlijk niet onbetuigd liet. Na afloop daarvan bracht het koor van meisjes weer een samenzang ten gehoore, waarvoor de tekst vervaardigd was door de eerw. zusters. De uitvoering geschied de onder leiding van mej. van Noort, Graalleidster, met aan de piano, de heer Albert Gerritsen. De uitvoering ervan viel bij allen ten zeerste in den smaak. Hierna nam de bondsvoorzitter, de heer P. J. Kuyk, het woord, die eraan herin nerde. dat voor jaren in de Encyliek Re- rum Novarum de woorden van den Paus weerklonken. Katholieken, vereenigt u! Nadat ambtenaren en werklieden zich reeds vereenigd hadden, kwam voor ruim 25 jaar ook bij de pclitie-ambtenaren de drang naar principieele organisatie op om" daardoor mede te werken aan de uitbreiding van Christus' rijk op aarde. De roepstem des pausen drong ook tot de Leidsche po litieambtenaren door. Tegenwoordig is het heel gewoon, als men spreekt van organisatie, doch 25 jaar geleden was er moed voor noodig, vooral onder politiemannen, om zooiets te begin nen. Ni*t alleen van vijanden, maar zelfs van vrienden ondervond men daarbij te genwerking. Het streven: alle katholieke politieamb tenaren in den bond werd nimmer geheel bereikt, doch op enkelen na zijn allen toch in de eigen organisatie ondergebracht. Veel is er door de afdeeling in die 25 paar bereikt voor de geestelijke en stof felijke belangen der leden en met name noemt spr. het retraitewerk, het Pastoor Merselfonds, de opleiding tot bekwame vakmensciien. Nam-ns ale leden brengt spr. daarom hartelijk dank aan de initiatiefnemers, want aan hen is het te danken, dat de mooie bond er is. Op dezen dag dient daarom dank ge bracht aan God voor hetgeen tot stand kwam. doch daarnaast moeten alle leden opnieuw elkaar trouw beloven den inge slagen weg te vervolgen. Wanneer er geen R.K. Politiebond was geweest, dan was de waardeering voor den politie-ambtenaar niet zoo geweest. Om die vvaardeering blij vend te kunnen genieten, is er strijd noo dig en daarom roept spr. allen op tot trouw aan hèt vaandel, waarachter allen zich ge schaard hebben. Daarvoor moet men de persoonlijke belangen opzij zetten om een hechte organisatie van den Roomschen. bond te blijven behouden. Namens het hoofdbestuur wenscht spr. de afdeeling geluk, hij roept de mannen op tot trouw, de vrouwen tot steun door haar mannen aan te sporen ter vergadering en ter retraite te gaan. Ook van de kin deren vraagt hij medewerking, want de politie leeft nog altijd in een glazen huisje Spr. besluit met den oproep tot allen, om trouw te blijven aan de Kerk, trouw ook aan het gezag, waarvoor allen den eed heben afgelegd. Een bijzonder woord van aandacht werd vervolgens nok gevraagd door mej. Elink, die een beroep op allen deed om finan- cieaien steun voor een bondslid uit Arni hem. dat in moeilijke omstandigheden verr keerde. Gaarne offerde men daarna op de open schaal een bijdrage naar vermogen Hedenmiddag werd in Huize „Maria" in de Picterskerkkcorsteeg een drukbezochte re ceptie gehouden, waar talrijk velen hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Het feest wordt hedenavond besloten met een feestelijke bijeenkomst In de za len var „Zomerzorg'. In de plaats van den zeereerw. heer Goossens, geestelijk adviseur van den bona, die door bijzondere omstandigheden verhindera is te komen, zal het woord worden gevoerd dcor den bondssecretaris,, den heer Klein uit Haarlen, Het Voor jaarsfeest van den R.K. Bond van Gezinshoofden. De namen der poppen, waarvan men op het Voor jaarsfeest van den R.K. Bond van Gezinshoofden den naam kon raden wa ren: Elvira en Hubertus. Beiden namen werden door verschillende bezoekers goed geraden. Bij loting tusschen hen werd de pop Elvira" toegewezen aan mej. G. Schranöt te Leiden en de pop „Hubertus" aan mej. Jongeling te Warmonu. ADRES AAN DEN RAAD. Door den Christelijke Besturenbond, den R.K. Volksbond en den Leidschen Bestuur- dersbond is aan het College van Burgemees ter en Wethouders het volgend, adres ge richt: „Geeft beleefd te kennen: de besturen van den ChristeJijken Besturenbond, den R.K. Volksbond en den Leidschen Bestuur- dersbond, dat voor het doen controleeren voor de crisis-steunverleening van de bij bovenge noemde Centralen aangesloten werkloozen niet onbelangrijke kosten gemaakt worden, kantoor en zaalhuur; dat uit een door adressanten ingesteld onderzoek is gebleken, dat in een aantal andere gemeenten, met name Haarlem, Am sterdam, Rotterdam, Den Haag, Dordrecht en Utrecht voor deze bemoeiingen en de daaruit voortvloeiende extra kosten een te gemoetkoming wordt verstrekt, welke va rieert van 1 tot 7 cent per werkloos lid en per week; dat adressanten u daarom beleefd doch dringend verzoeken, ook te Leiden over te gaan tot het verstrekken van een tegemoet koming m de extra kosten, welke de con trole van de werkloozen, de uitkeeringen enz. met zich brengen; dat zij voor Leiden deze tegemoetkoming zouden willen zien vastgesteld op 3 cent per werkloos lid en per week". Ter toelichting is bij dit adres vermeld, dat bij den R.K. Volksbond en de Chr. Be sturenbond al de kosten, welke voortvloeien uit het doen controleeren van en uitkeeren aan de werkloozen, het aanschaffen van materiaal, zaal- en kantoorhuur, door bo vengenoemde Centralen worden gedragen, terwijl het bij den L.B.B. zoo is, dat al de gemaakte en te maken kosten voor cen trale stempeling door de organisaties moe ten worden betaald. VEILIG VERKEER. Aanvangende deze week worden ander maal in het leslokaal van het politie-bu- reau verkeerscursussen gegeven en wel aan onderwijzend personeel en vervolgens aan padvindersleiders. Het ligt in de bedoeling in het laatst van Mei weder verkeersexamen af te nemen van de leerlingen der lagere scholen. Zoo als ..bekend wordt aan de geslaagden een verkeersinsigne uitgereikt. Ook de ouders worden opgewekt zooveel mogelijk hun kinderen aan het examen te doel deelnemen. De aanmelding moet ge schieden in Mei bij de betrokken school hoofden. Aanbesteding. De uitslag van de openbare aanbesteding door Gemeentewerken gehouden van „het verrichten van buiten- en binnenwerken aan gemeente-eigendommen", in 7 percee- len, had het volgende resultaat: Heuvelink en Co., Den Haag, perc. 3. 405, perc. 4. 725, perc. 5. 667, perc. 6. ƒ2790, perc. 7. ƒ2645, W. F. v. d. Steen, Lei den 2. 922, 4. 947, 5. 957, 6. 1051, 7. ƒ2978, Ch. Rietkerken, Leiden, 2. 520, 4. 700, 6. 650, 7. 700, L. Leugering, Lei den 4. ƒ864.50, 5. j 287.50, B. A. Harteveld, Leiden 2. ƒ592, 4. 635, 5. 465, 6. ƒ685. 7. 562, J. J. L. Koet, Leiden 2. 710, 3. 557, 5. ƒ610, 6. 725, 7. 678, R. Gottenbos, Leiden 5. f 435, G. S. Bakhuyzen, Leiden 2 1600, 4. 765, 5. ƒ660, 7è ƒ980, Gebrs. v. d. Voort, L, C. v. d. Voort en Zn., Leiden 2. 586. 3. 4:5, 4. 510, 5. 273.50, 6. f 540, 7. 544.50, Firma P. H. v. d. Bos en Zn, Haarlem 3. 336, 4. ƒ695, 5. 447, 6. 780, 7.595 1), B. de Vries, Leiden 5. 410.50, Marcelis Schildersbedrijf, Leiden 6. 750, A. -van Lunteren, Leiden 4. 860, 5. ƒ480, 6. 1230, 7. ƒ640, S. Duindam, Lei den 2. 750, A. J. Bleys v.h. H. J. de Jong, Leiden 2. 1075, 4. 725, 5. 569, 6. 800 7. ƒ825, H. J. Jansen, Leiden 4. ƒ899, 6. 997, Fa. M. Ziegelaar en Zn, Leiden 1. ƒ100, 2. 670, 3. ƒ410, 4. ƒ920, 5. 520, 6. ƒ960, 7. ƒ660. 1) Perceelen 3, 4, 5, 6, 7 tezamen voor 2830. Bloemenfeest. Het reeds eerder aange kondigd Bloemenfeest van 28 April—1 Mei a.s. onder het motto „Noordwijk uw bloe- menbadplaats" belooft in opzet zeer vee!. Zoowel van gemeentelijke als van andere instanties is de volle medewerking verkre gen. De algeheele organisatie is in handen van Vreemdelingenverkeer, welke binnen enkele dagen met een uitgebreid feestpro gramma voor den dag zal komen. O.m. staat reeds vast, dat op den geboortedag van H. K. H. Prinses Juliana een groot bloemen corso en concert zal plaats hebben. -XJitslag verknoping. De gehouden ver knoping ten overstaan van notaris mr. C. Punt had tot uitslag: 1. Huis, schuur en erf Vinkenlaan 33, ingezet op ƒ3600, niet afge mijnd, kooper werd G. Brussee te Rijns burg. 2. Twee v/oonhuizen aan de Wilhel- minastraat 31 en 33 samen ingezet op 7200 verkocht voor 7620, kooper C. Lindhout alhier. De gunning der overige perceelen werd aangehouden. Geboren: Catharina Ailda Johanna, d. van J. M. Kortekaas en E. A. de Haas Gerard us Jan, z. van G. Passchier en M. v. Duin Johannes Vincentius, z. van C. M. Roodenrijs en H. M. J. Thijssen Alida Maria, d. van J. de Groot en P. E. Verde- gaal Johanna Maria, d. van J. v. d. Lin den en R. K. Weterings Petronella Ma ria, d. van G. Warmenhoven en M. J. v. Kesteren. Ondertrouwd: C. J. v. Kan en A. M. S. Rijnders *M. M. v. Draa.jen en C. Steen voorden S. P. v. d. Meij en M. A. v. d. Veen J C. Hoogeveen en M. C. Verkleij K. B. Spahn en H. F. Winkel- mann. NIEUWVEEN. Gevallen. De ongeveer lti-jarige J. Dekker van Ter Aar had gisterenmiddag alhier het ongeluk te vallen, waarbij hij zich dermate heeft bezeerd vermoedelijk een arm gebroken dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Na door dr. B. Nout verbonden te zijn, kon hij dé terugweg naar de ouderlijke woning wederom aanvaarden. VEUR-LEIDSCHENDAM. Tweede propaganda-vergadering. Ook j de tweede propagandavergadering van de afdeelingen Veur en Leidschendam van de R.K. Staatspartij mocht zich in een over- groote belangstelling en in groot enthou siasme verheugen. Ondanks het zeer slechte weer was de zaal tot in alle hoeken bezet. Vol aandacht en in alle stilte werd de geest driftige rede van Pater Peeters gevolgd, terwijl een ongekend enthousiasme losbrak, toen de Pater zijn dikwijls door applaus onderbroken rede beëindigde. Zeer zeker kunnen de afdeelingen met voldoening op deze succesvolle avonden terugzien. VOORSCHOTEN. Verjaardag Prinses Juliana. Op Vrij dag 30 April a.s. den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, zullen de kinderen der i scholen in de Voorstraat onder leiding van den heer S. S. Leppink eenige liederen zin- j gen en des avonds zal het Harmoniegezel- schap „Benvenuto" een concert geven. Gesnapt. Door de politie te Rijswijk i is een rijwiel in beslag genomen, dat by na- der onderzoek één der ry wielen bleek te j zijn, welke op Goede Vrijdag by de katho- lieke kerk alhier was gestolen en toebe- I hoorde aan den heer P. Roesen alhier. De S aangehouden J. R. de J. uit den Haag er- kende den diefstal in samenwerking met M. v. J. gepleegd te hebben. RÏAQrOPFN THEATER HOOFDFILMS Een hemel op aarde (Adèle Sandrock, Herm. Thimig enz.) 't Bandietenmeisje. (John Wayne). Maria Stuart (Kath. Hepburn, Fredric March). Majoor Bowes Ama teur-avonden. De Lokkende Stem. (Martha Eggerth, Paul Hartmann, Georg Alexander). De Kleine Piraat. Pygmalion (Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade, Mathieu v. Eysden). INHOUD Komisch. Sensatie. Historisch Muzikaal Amusemen Geestig AANVANGSUUR Dag. 811. Zondags bovendien 4—7 uur. Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8.-511.15 uur. Zondags bovendien 2—7 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee. Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 2—7 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen Goedgekeurd LAATSTE BERICHTEN Bemanning van de „Andra" vrij. De regeeringspersdiens! meldt: Van H. Ms. gezantschap te Lissabon is hedenmiddag op het departement van bui- tenlandsche zaken te Den Haag de mede- deeling ontvangen, dat den tijdelijk zaak gelastigde aldaar is bericht, dat de Neder- landsche bemanning vau het s.s. „Andra" is vrijgelaten en naar hier gezonden. EEN JEUGDIG BANDIET. Een zeventienjarige jongen, die ook eens een flinken slag wilde -.laan, is gisteravond een woning aan de Gijsbrecht van Aemstel- straat, te Amsterdam, waarvan hij wist, dat er een bejaard echtpaar huisde, bin nengedrongen. Met een looper opende hij de buitendeui en kwam in het portaal. Hier bond hij een lap voor het gezicht en nam een pistool in zijn hand. Aldus uitge rust ging hij het vertrek, waar de oude menschen zaten binnen. Onder bedreiging met het wapen poogde hij de hevig ge schrokken oudjes geld af te persen. Mis schien zou hij ook wel in zijn vooropge zet doel geslaagd zijn, indien niet juist op dat oogenblik een zoon van het echtpaar binnenkwam, die na een korte worsteling den indringer overmande en hem naar het bureau Linnaeusstraat overbracht. Het wapen, dat hem daar werd afgenomen, bleek bij onderzoek een klappertjespistool te zijn.... De jongen is opgesloten. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Bridge-drive Reisvereeniging voor Katholieken. De uitslag der gisteravond gehouden brid ge-drive van de Ned. Reisver. v. Katholie ken luidt als volgt: G roep I. Ie prijs: mevr. en mijnheer Elfrink 23 p. 2e prys: de heeren v. Schie en Jansen 22 1/2 p. 3e prijs de heeren Luyten en Braun 22 p. 4e prijs: de heeren Reisen en Bekker 21 punten. Groep II. Ie prijs: de heeren v. d. Valk 24 p. 2e prijs: mej. Helmich en de heer Bon net 23 p. 3e prijs: de heeren Faasse en Koele wijn 20 punten. 4e prijs: de heeren v. Baal er. v. Cleef 18 punten. NOORDWIJK. Gouden Huwelijksfeest. Heden viert het echtpaar Willem v. d. Holst en Marga- retha v. Steijn zijn gouden huwelijksfeest. Gedurende de bruidsdagen hebben de Kerkstraters hen letterlijk in de bloeme tjes gezet en met het uitsteken van de va- derlandsche driekleur toonden aile straat bewoners, hoezeer zy in de vreugde van het gouden paar meeleven. Bruid en brui degom, welke thans eenige jaren een wel verdiende rust genieten, na een zeer bewo gen en erbeidzaam leven, bezitten nog een bij uitstek goeed gezondheid. Het moge hun gegeven zijn, nog vele jaren omringd door hun talryk kroost en in de onmiddellijke omgeving van hun bedrijf," hetwelk hun nog zeer dierbaar is, in een zelfde goede gezond heid te leven. ALPHEN AAN DEN RIJN. ..Baggermolen aangevaren. De bagger molen, die nabij Gouwsiuis werkzaam is, werd gisterenmorgen door een sleepschip aangevaren. De aangerichte schade aan de molen is vrij belangrijk en zaJ vermoede lijk 1000 gulden bedragen. De schipper van het sleepsch.p is geheeten K. B. zonder vaste woonplaats. Aanbesteding. Door gemeentewerken werd aanbesteed de verbouwing van een noodslachtplaats. De inschrijvingen waren als volgt: J. Tolk 1506.Snel en Henry 1490.v. Beusekom de Kleer f 1470 W. v. d. Helm 1425.—, J. Vonk, 1423. T. Donker, 1389.—, C. M. Deerenberg, 1359.—, Gebr. v. Wijk, 1324.-, K. de Jong, 1299.—, H. Oudenes, 1295.—. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. ZOETERWOUDE-LEIDERDORP. Volksbond. Dinsdag 20 April hield bo vengenoemde afdeeling 's avonds om 8 uur een ledenvergadering in het Paironaatsge- bouw, H. Rijndijk, onder voorzitterschap van den heer J. J. Klaver De opkomst was wegens het slechte weer gering. Den leden werd verzocht om zoo mogelijk op eigen kosten aan den Katholiekendag te Utrecht deel te nemen, daar de kas geen uitgaven toeliet. Besloten werd mede te werken aan het verzoek omtrent Jeugdwerkloozenzorg en wel in samenwerking met de St. Joseph* j Gezellenvereen. Als afgevaardigden naar de vergadering van den Centralen Raad werden gekozen de heeren J. J. Klaver en J. v. d. Hulst. Hierna kwam het voorstel in behandeling om, evenals verleden jaar, de leden in staat te stellen een konijn te fok ken ten bate van de plaatselijke kas van „Herwonnen Levenskracht". De leden, die aan dit goede doel wenschen mede te wer ken, kunnen zich opgeven bij de heeren Bakker en v. d. Hulst en ook bij den bode v. d. Werf. Na een opwekking om aan de Encycliekmeeting, welke 9 Mei in Leiden wordt gehouden in zoo groot mogelijk aanl tal deel te nemen, sloot de voorzitter de vergadering met den chr. groet. TELEGRAMMEN NOBELPRIJS VOOR ROOSEVELT? PANAMA, 21 April. (A.N.P.) Panama heeft gisteren zijn steun verleend aan het voorstel van Cuba om president Roosevelt candidaat te stellen voor den Nobelprijs voor den vrede wegens zijn pogingen den vTede op de wereld te herstellen en zijn initiatief tot het houden van de inter-Ame- rikaansche vredesconferentie, welke j.l. De cember in Buenos Aires heeft plaats ge vonden. ROOSEVELT EN DE ECON. WERELD CONFERENTIE. Hij wil het initiatief niet nemen. WASHINGTON, 21 April (A.N.P.) Roosevelt verklaarde gisteren tijdens een persconferentie, dat hy met Lansbury nooit over de kwestie van een conferentie voor economische ontwapening had- ge sproken. Naar welingelichte kringen verluidt, is de president op het oogenblik niet ge neigd, het initiatief toi een dergelijke con ferentie te nemen, hoewel hij het vorig jaar wellicht dergelijke plannen heeft ge had. GOERING NAAR ITALIë BERLIJN, 21 April (A.N.P.) - Minister president Goering is vandaag naar Italië vertrokken in gezelschap van zijn echtge- r.oote, die eenige weken voor herstel van I gezondheid in Italië zal blijven. Goering, die over enkele dagen naar Duitschland I terugkeert, zal zoowel op de heen- als op I de terugreis een dag te Rome vertoeven. WERKLOOZEN BEZETTEN GEMEENTE HUIS. WARSCHAU, 21 April (A.N.P.) Drie- honderd werkloozen hebben met hun ge- zinnen het gemeentehuis van Radom be zet, nadat zij den burgemeester gewezen hadden op den betre".renswaardigen toe- stand waarin zij verkeeren. BANKROOF IN MICHIGAN. NORTHVILLE (Michigan), 21 April (A.N.P.) Twee mannen hebben gisteren een overval gepleegd op de depositors State Bank alhier. Zij wisten zich een be drag toe te eigenen tusschen de 4.000 en 20.000 dollar, alvorens zij met traangas verdreven werden. VERKIEZING TWEEDE KAMER De Voorzitter van het Hoofdstembureau in kieskring VII (Leiden) maakt bekend, dat in een openbare zitting, te houden op Maandag 26 April a.s., des middags te 12 uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12) zal worden beslist over de geldigheid van de op 20 April j.l. ingeleverde lijsten van candidaten en over de handhaving van de op die lijsten voorkomende candidaten voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 21 April 1937. 2578 AGENDA LEIDEN. Woensdag, zilveren feest R.K. politiebond St. Michael; 8 uur gez. H Mis Pa rochiekerk Heerensingel, waarna ontbijt; 2.303.30 uur receptie Pie- terskerkkoorsteeg 15; 8 uur: fees telijke bijeenkomst „Zomerzorg". Donderdag, R.K. Transportarbeidersbond ,St. Bonifacius", Volksbond, 8 u. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a. s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136; A. J. Donk, Doezastraat 21, telef. 1313, en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G boren: Wilhelmus Petrus Antonius z. van» A. de Bruijn en W. G. Helversteijn Wilhelmus Paulus Joseph z. van G. C. v. Houten en A. Aanhave Louise Hen- drika d. van I. Zandvliet en S. M. v. d. Post Antonius Johannes Dorctheus z. v. C. A. Kamerling en M. M. Tetteroo Jan netje d. van A. de Koning en J. de Graaf Paulus Mattheus Johannes z. van H. A. v. Oerle en M. F. v. d. Broek. Overleden: J. Overwijk—Simons vr. 72 j. J. de Bolster wed. 70 j. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 21 April. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 252 vette kalveren: le kwaliteit 5662 ct., 2e kw. 4654 ct. 3e kw. 3844 ct. per K.G, levend gewicht (enkele prima hooger, 160 Nuchtere kalveren 58.50 per stuk, 144 vleeschvarkens, wegende van9011 K.G. 5657 ct. zware varkens 5556 ct., vette varkens 5456 ct. per K.G. slachtgewicht. Vette kalveren matige aanvier, handel kalm, prijzen onveranderd. Nuchtere kal veren gewone aanvoer, handel willig met vaste prijzen. Varkens korte aanvoer, wei nig handel, prijzen onveranderd. WOERDEN, 21 April. Kaas. Aanvoer 90 partijen kaas, met rijksmerk le kwal. 19 —20, 2e kwal. 1780. Handel matig. VEUR, 20 April. Eiercnveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 35490 kip- I peneieren f 2.653.55, 767 eendeneieren 2.402.50, 3u ganzeneieren 7.per 109 stuks; 917 kippen 1090 cent, 1 eend 30 cent, 63 konijnen f 0.30—2.00, 17 duiven 15 cent per stuk. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 20 April. Eierenveiling. Aanvoer 6540 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.603.10, eendeneieren 2.402.70 per 100 stuks; boter 5S—60 cent en kaas 24 cent per pond. Kippen 2560 cent en duiven 15 cent per stuk. WISSELNOTEEK1NGEN (AMS7> KI>AM) Londen 8.99 '/16 Berlijn 73.411 .2 Parijs 8.14 3/8 Brussel 30 80* /o Zwitserland 41.69 Kopenhagen 4015 Stockholm 46 35 Oslo 45.15 New York 1.825/g Praag 6.36'/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3