2)e Êeidócfve 0ou4cmt Een hartelijke groet. Evenals andere Nederlandsche schepen werd ook het m.s. „Demp© op rijn terugreis van Ned Indië in de Straat van Gibraltar door Nederlandsche oorlogsbodems geconvooieerd. De O 15 langszij de .Dempo" De Gouverneur-generaal van Ned Indiê heeft een bezoek gebracht aan het eiland Bali De G-G. verlaat de Kirtija Liet-inck, waai een verzameling wordt aangelegd van oud Balineesche geschriften op lontarbladeren Mr.G Deketh. burgemeester van Soest, die Donderdag j.l. tijdens den intocht van H K H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard in zijn gemeente onwel werd. is thans overleden Voor het eerst sinds den wereldoorlog is een Duitsch oorlogs schip in de haven van Algiers aangekomen. Hierboven de .Leipzig* op de reede De voorzitter der Internationale Kamer van Koophandel is Dinsdag met eenige leden per K L.M.-vliegtuig .Koetilang* van Schiphol vertrokken voor een rondreis door Centraal- en Oost Euroga Voor het oprichten der kampen van de soldaten, die bij de aanstaande kroningsfeesten te Londen dienst zullen doen, zijn de werkzaamheden in vollen gang, waarvan hierboven een aardig snaoihot in Kensington Gardens FEUILLETON DE VIERDE MAN (Een geval uit de practijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche), door *nx> VAN F WOUD. (Nadruk verboden). 38) Een van haar overhandigde hy een visite kaartje, dat hij reeds gereed had gehouden en terwijl hij het stukje carton vergezeld liet gaan van een geldstuk, dat het me.sje waarschijnlijk meer belang inboezemde, zei hy: „Wilt u over een kwartier de bewoonster van Kamer No. 53 zeggen dat deze heer haar m de ontvangsalun wenscht te spre ken. Denkt u er wel aan: over een kwar tier!" Het meisje, dat den haar zoo plotseling overrompelenden bezoeker, die overigens een zeer betrouwbaren indruk maakte, rriin of meer verbaasd h io aangestaard, kreeg zelfs geen gelegenheid om te antwoorden, want even snel als de oude heer was geko men. bleek hij ook weer verdwenen. Zij wierp een blik op het visitekaartje, dat den naam Erich Friedrich Fedorra vermeldde, daarna op het geldstuk en liet vervolgens beide voorwerpen haastig in den zak van haai schort glijden, toen zij bemerkte, dat haar collega, d:e in de andere kamer werk te, nieuwsgierig haai hoofd om de deur stak. Sanders was inmiddels teruggerend naar de kamer van zijn overbuurvrouw, waar hij, zonder een moment te aarzelen, binnen ging. Zooals hij verwacht had, was het ver trek vrijwel op dezelfde wijze gemeubi leerd als zijn eigen kamer. In een der hoe ken by het raam stond een divan. Daarach ter bevond zich een radiator van de cen trale verwarming, welke door een der over gordijnen gedeeltelijk bedekt werd en tus- schen die radiator en den buitenmuur hij had dat op z'n kamer reeds gezien was een vrij hoekje, waar hij zich met eeni ge moeite wel in kon wringen. Weliswaar zou de warmte, die de radiator uitstraalde, bij 'n lang verbiijf ondraaglijk worden maar zoolang behoefde hij het waarschijnlijk niet uit te houden en de schuilplaats, geheel verborgen door de dichte plooien van het gordijn, was overigens zoo mooi, dat hij dit inconviënt maar over het hoofd moest zien. Nauwelijks had hy zich in den warmen hoek geinstalleerd, waarbij hij nog gele genheid vond in het zware gordijn, dat hem verborg, een nauwelijks zichtbaar kijkgat te knippen, toen opnieuw het zoemend ge luid van de lift weerklonk en onmiddel lijk daarop de pseudo-verpleegster met een telegram in de hand binnentrad. Sanders hield den adem in. Zij begaf zich in de richting van den divan, maar reeds onder het loopen verbrak zy het ze gel en zonder zich den tijd te gunnen om te gaan zitten, nam zij van den inhoud van het telegram kennis. Hoewel de inspecteur de woorden niet kon ontcijferen, stond zij nu zoo dicht bij hem, dat hij het aantal op het formulier geplakte regels kon tellen. En terwijl hij roerloos de bewegingen van de, zijn tegenwoordigheid in het minst niet vermoedende vrouw gadesloeg, drong zich steeds sterker het besef aan hem op, dat dit telegram de ontknooping van het raadsel beteekende en het alleen door kennis te nemen van den inhoud mogelijk zou zijn den werkelijken dader van den moord op bankier Leuvensteyn in handen te krijgen. Op dit oogenblik behoefde hij daaraan evenwel niet te denken, Zuster Robert scheen vooralsnog niet van plan het be langrijke telegram los te laten; zij liep er nu mee naar het raam, waar ze het nog maals doorvloog om daarna in gedachten verzonken naar buiten te staren. Het was doodstil in het vertrek. Slechts de divan schéidde thans de vrouw voor het venster van den inspecteur, dien de gering ste beweging zou hebben verraden. Hij be hoefde zijn arm slechts uit te strekken om het telegram, dat de andere nog steeds in de nu omlaaghangende linkerhand hield, in zijn bezit te krijgen, maar ook onder deze critieke omstandigheden verloor hij de voorzichtigheid niet uit het oog, vast overtuigd als hij was, dat zijn kans nog zou komen. Reeds nu eenige minuten keerde de vrouw, die Sanders voor zichzelf ook nu nog steeds „de verpleegster" bleef noemen, zich met een gedeicdeerd gebaar om en be gaf zich naar de deur, waarnaast een elec- trische schel was aangebracht. Eenige oogenblikken later verscheen een kellner, wien zij verzocht een spoorboekje te bren gen en toen de man vertrokken was om het verlangde te halen, nam zij plaats op een der beide fauteuils in het midden van hel vertrek, waar zij zich voor de derde maal in den inhoud van het telegram verdiepte. Eindelijk scheen zij de geseinde mededee ling van buiten te kennen. Zij stond althans met een zucht op, nam een klein, lederen handkoffertje, dat naast de waschtafel op den grond stond en sloot daar het telegram in weg. Juist toen zij hiermee gereed was, meldde de kellner zich met het spoorboekje Eenige minuten lang nam dit haar nu in beslag. Hardop de getallen en stations bij zich zelf herhalend, noteerde zij de uren van vertrek en aankomst der treinen in een kleine zakagenda tot een hernieuwd kloppen op de deur, dat Sanders, die het in zijn hoekje langzamerhand benauwd be gon te krijgen, als muziek in de ooren klonk, haar in deze bezigheid stoorde. Op haar half ongeduldig, half verwon derd „Binnen" verscheen het kamermeisje dat haar een visitekaartje overhandigde en deze beweging vergezeld liet gaan van de mededeeling, dat de eigenaar „das gnadige Fraulein" onmiddellijk wenschte te spre ken. De verpleegster wierp een verbaasden blik op het kaartje, terwijl het meisje ge duldig bij de deur bleef wachten. „Erich Friedrich Fedorra" las zij hardop, de woorden bijna spellend, en Sanders zag vanuit zijn hoekje hoe zij haar schouders optrok en aanstalten maakte het kaartje aan het meisje terug te geven. Terwijl zij haar arm reeds uitstrekte, scheen zij zich plotseling te bedenken. „Wat wenscht die meneer?", vroeg ze, doch hierop moest de gedienstige het ant woord schuldig blijven. „Hij zei, dat het slechts om vijf minuten te doen was". Sanders stelde tot zijn voldoening vast, dat het meisje de ruime fooi inderdaad wenschte te verdienen „Ik heb hem in de ontvangsalon gelaten. Het leek my dat hij u dringend wenschte te spreken." De omstandigheid, waarin zy verkeerde in aanmerking genomen, was het zeker niet te verwonderen, dat de nieuwsgierig heid bij de verpleegster de overhand ver kreeg. Nog een oogenblik scheen zij te overleggen, of zij, zonder haar eigen vei ligheid in gevaar te brengen, aan de uit- noodiging gevolg kon geven, naar toen het kamermeisje, wie de verandering in haar houding niet ontgaan was, aanstalten maakte de deur te openen, was haar be sluit genomen. Met een majestueus ge baar schreed zij langs het meisje heen, dat haar op den voet volgde. Voor hetgeen hem nu te doen stond, had Sanders niet meer tijd noodig dan één mi nuut. Met één sprong was hij over de di van en twee tellen later had hij het kof fertje naast de waschtafel geopend. Het te legram lag boven op. Slechts éénmaal be hoefde hij het door te lezen en reeds stond de inhoud onuitwischbaar in zyn geheu gen gegrift. Reis onmiddellijk door naar Berlijn, Kurfurstenstrasse 12, zelfde naam. Sein omgaand Staverman, telegraaf restante Amsterdam of alles nog in orde. Draag niets af. Kan spoedig nadere be richten verwachten. Dertig seconden nadat de verpleegster de kamer verlaten had. stond ook Sanders op de gang «n juist toen de eerste ver baasd en ontstemd, omdat zij hier niemand had aangetroffen, de ontvangsalon, die in den rechtervleugel op dezelfde étage ge legen was. weer wilde verlaten, trad Erich Friedrich Fedorra met een hoffelijke bui ging binnen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12