ZATERDAG 17 APRIL 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige, in het Zuiden tijdelijke krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. af nemende bewolking, aanvankelijk nog enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.4 te Biarritz. Laagste barometerst.: 748.0 te Groningen en Helder. De depressie is zich over Duitschland •blijven uitbreiden, maar de hoofdkern ligt nog op de Noordzee. De rug van hooge drukking blijft naderen en heeft Ierland en het Kanaal bereikt. Daar achter ver toont zich een nog niet diepe nieuwe de press De hooge druking in Scandinavië nam weer af. Op de Rritsche Eilanden is de wind bijna overal Noord-West, krachtig tot stormachtig om de Iersche zee en het Kanaal en zwak tot matig in Schotland. Er valt nog op vrij veel plaatsen regen. Ook in Frankrijk waait het krachtig uit West, daar is de regen voorloopig tot het Noor den en Oosten beperkt. Zwitserland had weer vrij veel regen, Je Alpentoppen heb ben sneeuw, met temperaturen van acht tot tien graden onder nul. In West- en Noord-Duitschland valt regen bij zwakken Oostelijken wind in 'het Noorden en krach- tigen Zuid-Westelijken wind in het Zui den. Scandinavië heeft thans ook in het Noorden betrokken lucht en vrij veel re gen in het Zuiden. Aanvankelijk zal de naar Noord-West loopende wind hier te lande nog wel regenbuien brengen, daar na is echter opklaring te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 8.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 7.30 uur tot Zondagmorgen 4.28 uur; van Zondagna middag 7.31 uur tot Maandagmorgen 4.26 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 18 April: voorm. 8.20 en nam. 8.44 uur; op Maandag 19 April voorm. 9.35 en nam. 10 uur.' DE 75-STE VERJAARDAG VAN PATER HENDRICHS. Een vroolijk, huiselijk feest. Hij is nog vijf-en-twintig jaren Al heeft hij ook al grijze haren! Met dit welkomstlied en lang-uitgehaal- de hiep-hiep-hoera's werd Pater Hendrichs gisteravond in den kring van zijn bekeer lingen binnengehaald. Pater Hendrichs is 75 jaar geweest; op buitengewoon genoeglijke wijze is zijn ver jaardag gevierd met een „praatavond", ge vuld met muziek en zang en.... praat. De zaal in de St. Joseph's Gezellen was „prop" met bekeerlingen en hun aanverwanten of aangetrouwden; zij allen hebben deze ge legenheid uitgebuit om den grijzen, ievens- lustigen zielenherder een blijk te geven van hun warme genegenheid en erkentelijk heid. Behalve de bekeerlingen waren er ook peters en meters. Mèt den feesteling had achter de groene tafel plaats genomen de voltallige geestelijkheid der St. Petrus- kerk en de eerw. heer P. Juffermans, lee- raar aan het Seminarie „Hageveld". Na een ouverture van het Gezellen-or kestje „Franz Schweitzer" heeft Pastoor Beukers den feestvierenden pater toege sproken, hem vergelijkend met een univer siteit een universiteit, waarin alle facul teiten vertegenwoordigd zijn. Pater Hen drichs is een theologische faculteit; gij kent zijn kennis van de theologie, zijn Bijbel kennis, zijn Vader-kennis. Bovendien is hij de faculteit der wis kunde, die met professoraal gemak over getallen spreekt; hij weet precies hoeveel soldaten aan het front staan; hij heeft zelfs berekend met mathematische zekerheid hoeveel slachtoffers er nog zullen val lenDaarvoor moet men wiskunde-pro- fessor wezen. Hij is ook'de faculteit der geneeskunde, want hij weet te spreken over alle mogelijke ziekten, die hij ook alle aan eigen lichaam heeft ondervonden. Hij is ook op de hoog te met alle mogelijke kwakzalvers-midde len!.. Hij is een literaire faculteit, spreekt zijn moedertaal even goed als zijn vadertaal, schreef een standaardwerk in het Ita- liaansch, publiceerde romans en schreef tooneelstukken, die bekroond werden. Hij weet de meest geheimzinnige en onleesbare inscripties te ont warren; schrijft zelf een buitengewoon schoon hiëroglyphen- schrift. Pastoor Beukers zeide zoo te kunnen voortgaan over Pater Hendrichs: de pharmaceutische faculteit, bestaande uit allerlei middeltjes, die hij in alle mo gelijke fleschjes voortdurend bij zich draagt in zijn tasch, als in een mu seum.... de bibliotheek van de universi teit, gevuld met duizenden „Gouden Kete nen", met boeken, die hij ter recensie ont ving en met boeken, die hij van tijd tot tijd tei leen heeft ontvangen.... in zijn geo- logiscn-mineralogisch museum heelt Pater Hendrichs alle soorten steenen tot zijn dis positie. Kort geleden is zijn verzameling ven-ijkt met 54 kostbare „steenen". En dan zijn er de exemplaren, die in geen museum te vinden zijn: de „sprekende steenen" Dan is er nog het prentenkabinet, waarin ai zijn portretten zijn opgenomen. Maar he; ouaneidkundig museum is nog leeg dat wacht op hem zelf. Pastoor Beukers zou de schare van alle vrienden van Pater Hendrichs willen uit- noodigen: laten wij zorgen voor een prach tige sarcophaag zooais er staan in het museum te Rome en als de gnjze patei daar eens rusten gaat, dan zullen wij zeg gen: Pater Hendrichs blijft tot ons spreken. Dan zal hij besloot spr. tot ons praat avonden houden tot hij opgewekt wordt ten jongsten dage. Pater Henarichs, die van deze toespraak onuitsprekelijk genoot, heeft aan het einde van den avond niet nagelaten zoete wraak te nemen.. Doch hij moest nog even ge duld heooen, want een dames-xuor onciei directie van mej. Harry van der Horst allen bekeerlingen u-ad ais bliksemaflei der op en voercie eenige mooie liedjes van Catharina van Hennes uit: „Wij willen zijn als 't zonnelicht", „Prinsesje" en „Zwaiu- wenvlucht". In den loop van den avond trad het koortje nog tweemaal uj.. achter eenvolgens met „Rondedans„Te Kiel- drecht en tot siot „Met God en Oranje". Het koortje heeft deze liederen met veel toewijding, groote begaafdheid en prettig en vief gezongen. Ook „rranz Bchweitzer" musiceerde met veel élan; vooral de xylophonist trok aller bewonaering. Een groot en verdiend succes was het op- treaen van oen üeer Van Zijp, met zijn trek-piano, die leuke liedjes zong en anen ertoe wist over te haien mee te rexreinen en te gaan „zeilen". De stemming op dit feest was allervroo- iijkst, en de feesteling zelve had in ai die vrooiijKneid het meeste schik. Tusscnen de nummertjes door was er gelegenheid tot ..kome-praat", zoodat het karakter van „praat-avond" bleef bewaard. Pater Hendrichs getuigde in zijn dank woord, dat hij een heeriijxe avond had ge had, welke herinneringen wakker riep aan die eveneens kostelijke avond, vijf jaar ge leden. Zijn dankwoord wilde spr. verdeelen in twee gedeelten: tot de actieve en pas sieve deelnemers. Alvorens de Pater daar toe over ging, mochten allen even hoesten en snuiten Van de actieve deelnemers aan dezen feestavond, dankte spr. op de eerste plaats het orkestje en den bewonderenswaardigen tokkelaar, waarbij de jubilaris onthulde, dat hij als jongen te Katwijk ditzelfde in strument had bespeeld! Vervolgens dankte de pater het koortje, dat mooi gezongen heeft onder de schitterende leiding van haar directrice, den cabarettist voor zijn leuke voordrachten, de weldoende feeën, die hem met koffie en koek hebben „opgekikkerd" en „Troubadour", die het welkomstlied had gedicht. Daarna daalde spr. af in de „intimiteit van deze activiteit". Zich tot den heer Friedhoff wendende, dankte Pater Hen drichs voor al hetgeen de heer Fried hoff zoovele jaren voor hem gedaan heeft Nooit is hem iets te veel geweest. God zal hem daarvoor beloonen. En toen nam pater Hendrichs revanche op pastoor Beukers. Hij dankte den pas toor voor zijn sympathieke, oolijke, gees tige en boven het begrip van buitenstaan ders ondeugende speech. Wij hebben sa men een universiteit opgericht, zei spr. Pastoor Beukers is daarvan de physische en economische faculteit. De physische fa culteit, want is het geen kunst de warm te zoo te beheerschen, dat je kerk afbrandt en er „in no time" een mooie nieuwe kerk staat? Maar ook dacht spr. aan de warm te van dit vriendenhart, dat voor hem heeft gedaan wat geen ander mensch voor hem gedaan heeft; aan de warmte in de gezellige pastorie, waar het vuur hem soms door de „jeugd" na aan de schenen werd gelegd. Een gastheer als deze, zei spr., is geen tweede- En nu de economische faculteit. Daarin is pastoor Beukers nog sterker. Hij is de econoom van het hart, wiens economie het was alles te gebruiken om zijn gast een plezier te doen. Ten slotte richttes pater Hendrichs zich tot de bekeerlingen, die hij op dezen avond allen nog eens een hand heeft willen ge ven en in de oogen willen zien. De pater hoopte, dat zij op den eerstvolgendenden praatavond, op 21 Mei, in even groot getal zullen komen. „Ik sta erop, dat ik jullie zie". De Pater wees de bekeerlingen op het groote voorrecht, dat zij hebben ontvan gen. Blijf in je ziel altijd trouw aan God. Ik heb gewerkt om in jullie een sterk ge loof op te bouwen, dat standhouden zou in den storm van den tijd. Houdt het voor recht van uw Katholicisme altijd voor oogen; houdt altijd voor oogen het heilig ideaal van uw eersten dag in het leven der Kerk. Wilt ge me dat beloven? Uit alles mond klonk het: Dat beloven wij! En met deze belofte van kinderen aan hun grijzen vader was deze feestavond be sloten. Pater Hendrichs knoopte zijn bouffante om, wuifde links en rechts en stapte met forschen tred de zaal uit. Aan de Kappers-vakschool te 's-Gra- venhage met vierjarigen cursus, verwierf 1 de heer F. W. Tegelaar alhier het diploma voor heerenkapper alsmede voor de vak ken anatomie en cosmetica. ST. PANCRAS-KRUISVAART. „In die goede nieuwe tijd". Er zijn een paar weken van hard en toe gewijd werken voor onze Kruisvaarders af gesloten. Veel viel er voor te bereiden voor onze uitvoering van morgenavond, maar we kunnen nu ook met een gerust hart het po dium van de groote Stadsgehoorzaal be treden. Als de Katholieken van Leiden nu ook maar van hun daadwerkelijke sympathie voor onze Katholieke jeugdbeweging laten blijken! Kijk eens, wij doen geen oeroep op Uw liefdadige en milddadige gevoelens. Wij noodigen U niet uit voor een avond, waar van U het programma maar niet zoo nauw moet nemen, omdat het, nu ja, om „de goede zaak" gaat en daarom moet men er maar geen hooge eiscnen aan stellen. Neen, wij willen U allen uitnoodigen tot een avond, dit U van het begin tot het ein de boeien zal, waar U veel genoegen van zult hebben en voldaan van naar huis gaat enwaar U niet, wat men zou kunnen noemen, „uitgeplukt" wordt. U begrijpt wel, wat we bedoelen! Onze uitvoering beoogt dit: De Katho lieken warme belangstelling en sympathie in te boezemen voor onze moderne Katho lieke Jeugdbeweging. En daarom rekenen wij gaarne op een grootsche opkomst, die wij, als de voorteekener. ons niet bedriegen, ook wel zullen krijgen. Programma's, die tevens gelden als be wijs van toegang, zijn ook morgen tot zes uur nog verkrijgbaar aan het adres: Zijlsin gel 37, en dan vanaf kwart voor acht aan de loketten van de Stadsgehoorzaal. Gelegenheid tot plaatsbespreken is er morgen van half twaalf tot half twee aan de Stadsgehoorzaal. Ten slotte, wij beginnen precies om kwart over acht. Allen worden dus vrien delijk maar dringend verzocht op tijd aan wezig te zijn! VOORJAARSFEEST KLEINE STADSZAAL. Hedenmiddag is in Ie Kleine Stadszaal geopend het voor jaarsfeest, dat gehouden wordt ten bate van het Moederschapfonds van den R.-K. Bond van Gezinshoofden, welk voor jaarsfeest morgenmiddag en Maandag eveneens geopend is. Dit voor jaarsfeest is ongetwijfeld de moeite van een bezoek waard. Het is een kermis, maar geen doodgewone, zooals zoo vele malen wordt gehouden. Dit voor jaarsfeest is in de eerste plaats een schitterende poppenshow, welke de be zichtiging overwaard is. Vooral voor de kinderen is dit een waar poppenfeest, en niet ten onrechte. Want een schitterende collectie poppen is hier bijeen gebracht in tal van groepen, genomen uit het dage- lijksch leven. We zien b.v. een kinderka mer, een keuken, een. poppen-wasscherij, een zust#rkoor. Voorts is er b.v. de vijfling van Dyonne enhet Pannenkoeken huisje met „Hans en Grietje bij de oude heks". Dat is het huisje uit Luilekkerland, waar de kinderen kunr.en smullen, dat het een lust is. Voorts bevindt zich hier de fraaie pop- penverzameling van het circus „Simsand", een pracht verzameling, die ter opluistering is ingezonden. En wanneer de bezoekers(sters) hun hart hebben opgehaald aan al dat poppen- schoons, kunnen ze ook op de kermisverma kelijkheden een poosje zoek brengen. Men vindt er de gebruikelijke tenten voor schietsport, visschen en vliegmachines, een rad van avonturen, zelfs kan meri zijn ge luk beproeven op een brandkast We hopen, dat velen dit voor jaarsfeest zullen bezoeken en dat het Moederschap- fonds er wèl bij vare! KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Donderdag as., des namiddags 2.30 uur, in de vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o.m.: Mededeelingen: a) Adres verzonden aan B. en W. van Warmond, terzake van ysventvergunnin- gen; b) Advies verstrekt aan B. en W. van Oegstgeest, betreffende veilingen; c) Verzonden adres aan B. en W. der Gemeenten in het district der Kamer, ter zake van het sub. b.) uitgebrachte advies; d) Zilveren plaquette, verleend aan de Groote Bloemententoonstelling te Boskoop; e) Vestiging Pepermuntindustrie in de Gemeente Tei Aar; f) Aanwijzing van den heer Simonis, door het Bureau, tot Lid van de Commissie voor een meer-werk-actie, ingesteld door het Gemeentebestuur van Leiden. Behandeling van het Accountantsrapport over het financieel beheer. Voorstel tot goedkeuring van de rekening en verant woording en het décnarge van de Finan- cieele Commissie. Conceptschrijven aan den Directeur- Generaal der P.T.T. terzake van vervoer door expeditie-ondernemingen van factu ren in gesloten enveloppen. Adres inzake verlaging van porti voor drukwerk. Verzoek aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, om bij den Mi nister van Sociale Zaken aan te dringen het bedrijfsleven te hooren in verband met het feit, dat voor de loonklasse by de Invali diteitswet wordt gehandeld, alsof alle ar beiders boven 21 jaar minstens 900.per jaar zouden verdienen. Concept-adres inzake spoorwegovergang Rijnsburgerweg. Bespreking van de bezwaren tegen over heidsdistributie van levensmiddelen, schoeisel, dekking en kleeding. i Mededeelingen betreffende resultaten verkregen terzake van het adres der Ka mer van Koophandel inzake Rapport van Loon. Mr. P. J. IDENBURG. Naar wij vernemen heeft mr. P. J. Idenburg, secretaris van Curatoren der Rijksuniversiteit alhier, het voornemen, ingevolge een daartoe ontvangen uitnoo- diging, dezen zomer een bezoek te bren gen aan de Unie van Zuid-Afrika, om al daar besprekingen te voeren ter bevorde ring van de samenwerking tusschen Ne derland en Zuid-Afrika op het gebied van het hooger onderwijs en de wetenschap en tevens eenige lezingen te houden. Ook aan de cultureele betrekkingen tusschen Nederlandsch Indië en Zuid-Afrika zal bij dit bezoek aandacht worden gewijd. Mr. Idenburg is voorzitter van hel Schoolfonds der Nederlandsch Zuid-Afri kaansche vereeniging. Mede door zijn ar beid valt in de laatste jaren van Zuid Afrikaansche zijde opnieuw een toene mende belangstelling voor <je Nederland sche cultuur en in het bijzonder voor de wetenschappelijke beoefening van het Romeinsch Hollandsch Recht waar te ne men. ADRES AAN DEN RAAD. Salarieering hoofd-ambtenaren Lichtfabrieken. Aan den raad der Gemeente is het vol gend adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen, het bestuur van de Afd. Leiden van den Ned. Bond van Technici, domicilie kiezende Merelstraat 15, te Leiden. dat het met bevreemding heeft kennis genomen van het voorstel van Burgemees ter en Wethouders aan den Gemeenteraad tot het verleenen van een toelage ad f 200 per jaar aan een viertal hoofdambtenaren der Sted. Fabrieken van Gas en Electrici- teit. dat uit dit voorstel blijkt, dat bij de be staande salarisverordening de waardeering voor deze hoofdambtenaren niet voldoende gesalarieerd kan worden, redenen waarom het Uwen Raad beleefd verzoekt B. en W. uit te noodigen een zoo danige salarisregeling te ontwerpen, dat be vordering van personeel kan geschieden, zonder dat hiervoor het stelsel van toelagen moet worden toegepast. dat het Uwen Raad ter toelichting van dit verzoek beleefd verwijzen naar de me morie van toelichting. Het welk doende enz. Door de Raadsleden Wilmer, Wilbrink en dr Beekenkamp is volgend voorstel in gediend: „De Raad, constateerende een stijging van de prijzen der eerste en noodzakelijke levensbehoeften, verzoekt het bestuur van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten er bij de Regeering ten spoedigste krachtig op aan te dringen, een duurtetoe- slag op den werkloozensteun te verleenen. DISTRICTS LEERLINGEN COMMISSIE LEIDEN EN OMSTREKEN. Uitreiking der diploma's. In het Vrijzinnig Federatiehuis aan het Gerecht had gisterenavond de officieele uitreiking plaats van de diploma's aan een aantal gecontracteerde handzetters- en drukkersleerlingen, die na vier jaar op leiding met goed gevolg hun examen had den afgelegd. Allereerst sprak de voorzitter, de heer S. G. v. Looy, een kort welkomstwoord, waarin hy behalve tot de ouders der leer lingen een speciaal woord sprak tot de leeraren, de afgevaardigden van de werk gevers- en werknemersorganisaties en den controleur der centrale leerlingencommis- sie. den heer R. J. Kok. Na verder een overzicht te hebben gege ven over het verloop van de gehouden eindexamens werden de diploma's uitge reikt door d en heer A. L. Koenen, die met eenige hartelijke woorden de geslaagden complimenteerde. De namen der geslaagden zijn voor de handzetters: J. Kouwenhoven en J. Nieu- wenburg (afgewezen 5) en voor de druk kers: N. J. Penning de Vries, B. van Steen- sel, J. Stuivenberg en- G. Zijlstra (afge wezen 2). Nadat de voorzitter zijn gelukwenschen had uitgesproken voor de geslaagden bracht hij verder dank aan ae examen-commis sies, welke er als volgt uitzagen: voor de handzetters: de heeren A. L. Koenen, voor zitter; C. Haasbeek, D. J. Looman en A G. de Mooy; voor de drukkers: de heeren S G. v. Looy, voorzitter, J. P. Mulder Jr., J C. Pillekers en P. M. M. Pont. Ook de leeraren der ambachtsschool wer den niet vergeten. Namens de leeraren sprak daarna de heer J. C. G. v. d. Wijngaard zijn gelukwenschen uit, er op wijzend, dat men er met het be haalde resultaat nog lang niet is, maar dat verdere studie een noodzakelijke vereischte is om verder te komen Tenslotte sprak de heer R. J. de Kok nog eenige woorden van dank aan de examen commissie van Leiden voor het vele werk, dat zij zich ook dit jaar weer heeft ge troost. Het verdere gedeelte van dezen avond werd besloten met een lezing gehouden door den heer de Kok over het onderwerp „Het leerlingenwezen in de typografie", welke lezing een aandachtig gehoor vond. De voorzitter sloot daarna deze bijeen- Komst met eenige woorden van dank aan den spreker en de verdere aanwezigen. De heer J. W. Schouten alhier ontving het einddiploma van de Rykslandbouw- winterschool te Dordrecht. Door een defect aan de electrische in stallatie tengevolge van- kortsluiting is gisteravond het overwegverkeer aan den Rijnsburgerweg van 6.50 tot 7.15 uur ge stremd geweest. Weg- en tramverkeer ondervonden hier van veel hinder. Later werden de hoo rnen door handbediening opgehaald. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de candidaat- stelling voor de verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Staten-Ge- r.eraal is bepaald op Dinsdag 20 April a.s. 2514 A. VAN DE SANDE BAKHVYZEN, Burgemeeter. Leiden, 17 April 1937. TEDELIJK MUSEUM „DE LAKENHAL". De Commissie voor het Stedelijk Mu- •eum „De Lakenhal" brengt ter kennis an belanghebbenden, dat het Museum, in erband met het verrichten van verschil- ende werkzaamheden, zal zijn gesloten ;edurende het tijdvak van 19 April a. s. .ot 10 Mei d. a. v. A. TEPE, Voorzitter. F. R. ROSIER, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Zaterdag: Voor jaarsfeest Moederschaps fonds, Kleine Stadszaal, 3—12 uur. Zondag: Voor jaarsfeest Moe "erschapsfonds Kleine Stadszaal, 312 uur. Zondag, Uitvoering St. Pancras-cohort, Sfadsgehoorzaal, 8.15 uur. Maandag: Voor jaarsfeest Moederschaps fonds, 712 uur. Dinsdag, R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, de Har monie, 8.15 uur. Dinsdag, Bridge-drive der Ned. Reisv§reen. voor Kath. in de zalen van restau rant „Zomerzorg", 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters Flim, De Graaff, De Jager, Renaud en Winkler. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht ^n Zondagdienst dei- apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4. tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest tel. 274. V. O. L. A. Lezing schilderwerk. Voor de vereeniging van oud-leerlingen der Ambachtschool hield Donderdag avond in de „Harmonie" de heer J. J. van Weerlee een lezing. Nadat de voorzitter, de heer H. Mulder de aanwezigen en in het bijzonder den spreker en de leeraren der Ambachts school had welkom geheeten, gaf hij het woord aan den spreker. De spreker die het onderwerp behan delde „schilderwerk vóór vijftig jaren en thans" liet wel zeer scherp uitkomen de verschillende wijzen van werken, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat vóór vijftig jaren de klant uitstekend werk verlangde en dat ook aan den schilder toevertrouwde zonder vooruit naar een prijs te vragen. Hij werd in dat vertrou wen niet beschaamd, want hij kreeg uit stekend werk voor een billijken prijs. Thans echter wordt in de meeste ge vallen alléén gevraagd naar den prijs voor het te maken werk en hoe vlug het ge reed kan zijn. Gevolg: de kwaliteit van het werk wordt steeds minder. Evenredig daaraan wordt ook de vakkennis van den schilder bedenkelijk minder. Vakman of niet, wanneer een lage prijs wordt gecal culeerd, dan wordt het werk toch wel ge gund. Spr. behandelde voorts niet alleen de steeds meer veranderende werkwijzen, maar ook de steeds meer aan de markt komende materialen. Vele nieuwe mate rialen verdwijnen weer spoedi® doch ge lukkig komen er ook die blijken zeer deugdelijk te zijn. Na vele nieuwere werk wijzen behrndeld te hebben, werd op het laatste en zeer mooie „Molineerwerk" ge wezen. De vertegenwoordiger der firma die dat werk heeft uitgevonden en daar voor de materialen levert, was met ver schillende stalen aanwezig. Over dit nog te weinig bekende werk ontspon zich een zeer geanimeerd gesprek. Nadat spreker nog eenige hem gestelde vragen had beantwoord en er met nadruk op wees. dat de tweejarige cursus aan de Ambachtsschool, ook zeer zeker voor een goed te vormen schilder absoluut onvol doende is, werd hem dank gebracht door den voorzitter die dezen aangenamen en leerzamen avond besloot met het aanbe velen van de V.O.L.A. bij die oud-leerlin gen, die nog geen lid zijn. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6838. „De Nationale Pers", Leiden, Kaiserstraat 9. Uitgeverij. Uittr. Proc. (m. titel van dir.): R. van Houten, Groenekan, d.d. 12 April 1937. N Proc. (m. tit., van dir.): E. J. Roskam, Amsterdam. 6468. N.V. voorheen J. Dragt's Bakke rijen, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 7 O. Bakkerijen. D.d. 10 April 1937 werd aan gegeven, dat het hoofdkantoor dezer N.V. werd verplaatst naar Amsterdam, Wilhel- minastraat 107. Thans is een aanvullende cpgave gedaan, meldende, dat die opgave ten onrechte is geschied, en dat het hoofd kantoor gevestigd blijft te Zoeterwoude. H. Rijndijk F 7 D.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2