nederl. r.k. Volksbond ZATERDAG 17 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT OERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE DE PAUS SPREEKT. Iedere gezel heeft natuurlijk het rond schrijven van den Faus gelezen, want voor jullie allen is het van belang; gij staat immers midden in het leven, en op fabriek en werk komt gij in aanraking met aanhangers van dit stelsel. Ja, gy weet dan wel dat dit stelsel ver keerd is, en gij kunt er dan wel iets tegen inbrengen, maar kunt gij dan ook afdoen de het weerleggen? Daarom is het noo- dig, dat gij deze encycliek eens heel kalm en aandachtig doorleest. Gij vindt daar de leer van het commu nisme uiteen gezet. Als het bestaande neemt zij alleen maar aan de stof, het zinnelijk waarneembare; de menschelijke samenleving is efen ver schijningsvorm van die materie, van die stof, daarin zijn aanwezig de noodige krach ten, welke met elkander in conflict komen en ten slotte zal dit uitloopen in een maat schappij zonder klassen. In deze leer is geen plaats voor een Gods idee, geen plaats voor de ziel, en voor het bovennatuurlijke, zij ontkent dus ook het voortleven van de ziel na den dood. In dit stelsel is er geen plaats voor de vrijheid van den mensch, 's menschen persoon heeft geen enkel recht meer, de mensch is niets anders dan een simpel rad in het rader werk der sociale samenleving, de mensch heeft geen rechten, maar de samenleving. Ieder gezag wordt geloochend. Het huwe lijk verlaagd,, waardigheid en onontbind baarheid van het huwelijk ontkent, het ge zin uit elkander gerukt, de zorg voor de kinderen aan de moeder onttrokken. Door een valsch ideaal van rechtvaar digheid en gelijkheid, zoo zegt de Paus, door de wereldcrisis, door het liberalisme, dat de werkende massa in een deernis waardige toestand achterliet, door een ge raffineerde propaganda en door het onver klaarbaar zwijgen van een groot deel van de pers, heeft dit stelsel zich zoo kunnen vebreiden. De jammerlijke gevolgen van dit stelsel zien wij in Mexico, Spanje en Rusland. Tegen het dwaalsysteem van het comm. stelt de H. Vader dan de leer der Kerk, die de gelijkheid en de broeder schap der menschen predikt en de vrij heid en de rechten van de menschen ver dedigt. Door God zijn wij voorbestemd tot een bovennatuurlijk en eeuwig geluk en alles moet daaraan ondergeschikt zijn, steunend op dit beginsel, erkent en ver dedigt de Kerk het gezag van den staat, de staat moet zorgen voor het algemeen welzijn en beschikt daarom over midde len en moet iedere actie, welke schadelijk is voor dat algemeen welzijn, onderdruk ken. Als middelen om dit groote kwaad van onzen tijd te bestrijden geeft de Paus als eerste en voornaamste middel aan een vernieuwing en verdieping van het Chris telijke leven, want zoo zegt de Paus, er zjjn er zoo velen, die alleen in naam Ka tholiek zijn, die wel meer of minder ge trouw hun geloofsplichten vervullen, maar er zich al heel weinig om bekommeren hun godsdienst beter te leeren kennen. De Paus herinnert ons er vervolgens aan, dat wij ons meer dienen te onthechten van aardsche goederen, dat wij meer de Chris telijke naastenliefde moeten beoefenen, de lijdenden moeten helpen, en dat wij óns niet om allerlei kleine moeilijkheden mo gen onttrekken aan den grooten plicht welke de rechtvaardigheid ons oplegt. Kortom wy Christenen moeten in practijk brengen rechtvaardigheid en naastenlief de. Met groote intensiviteit moeten wij strijden tegen het communisme en mo gen op geen enkel terrein met hen mede gaan, want anders zullen wij als eerste slachtoffers van deze dwaling vallen. Nogmaals doet de Paus een oproep om toch te vormen één machtig leger, en hij noemt hier speciaal de Kath. stands organisaties. Wij moeten alle kleine en on nutte geschillen opgeven en in eendracht en macht samen optrekken. Allen die nog in God gelooven moeten zich vereenigen om den aanval der goddeloozen af te slaan. Jongens, wy moeten er ons van bewust zijn, dat het communisme de grootste vij and is, en daarom, meer dan ooit, rust in onzen tijd op ons de plicht om te werken voor de eenheid, waarvan de Paus spreekt. Wij moeten alle kleine en onnutte geschil len vergeten en eensgezind optrekken, an ders zal 't ons vergaan, zooals 't de Ka tholieken in andere landen vergaat. H. SCHRAMA, V.-Praeses. IN VOLLE WAPENRUSTING. Fierheid en blijheid doorglanst ons le ven! Zoo zingen de katholieken, als ze hun „Roomsche Blijdschap" uitjubelen by mee tings en congressen. Is het bij velen niet theorie. Want in de practijk? Daar staat hij, de jonge katholiek, in het drukke ru moer van de werkplaats, temidden van vele dwalende 'stakkers. Ha, dien paap zullen ze wel eens klein krijgen. En de strijd be gint. „Och kom, er is immers geen God. Heb jij 'm gezien?" Wat te antwoorden? Lange betoogen op zetten kan hij niet en dat helpt niet. Ra dicaal en klaar in je antwoord, dat is het beste. En de meesten der onzenstaan hun mannetje niet. De meesten der onzen moe ten zwijgen, omdat ze het niet weten. En toch, ze zouden het kunnen we ten; sterker nog, ze moeten het weten. Dat zijn ze aan hun uitverkiezing ver plicht. Kunnen weten, daarin steekt een stuk zelfverwijt. En zoo is het ook. Lectuur in take geloofsverdediging is je te droog, nietwaar? En toch, wil je je roeping vol brengen, dan zal je dat moeten door werken. In menig Gezellenhuis is een leestafel, waarop „De Bazuin" niet mag ontbreken. Lees je het blad? Je zegt: trouw aan Kol- ping! en je weet dat het inhoudt de trouw aan Christus; maar als je niet zelf heel hard meewerkt, dan komt er in het prac- tische leven niet veel van terecht. Dus lezen en leeren, ziedaar wat een goed Gezel te doen staat. Je huivert over Rusland, met zorg denk je aan Duitschland. V ór alles, denk aan je eigen land en aan je eigen volk. En te midden van de vele dwalenden in ons land moet jij staan, als soldaat Christi, in volle wapenrusting! SENIOR. HOOFDCOMITé GOUDEN FEEST. Om abuizen te voorkomen (er zijn zoo veel comité's in de wereld) zij nog eens het volgende gemeld. Voor diverse deelen van ons gouden feest zijn diverse subcomité's. Zoo hadden we er een voor de tentoonsteling (is in Maart ontbonden) en werken nu nog die voor „Pers en propaganda" en die voor „Financiën". Binnenkort komen er nog een paar subcomité's bij voor de feesten in Juli. Boven dat alles, dus belast met de alge- meene leiding, staat het hoofdcomité, welks samensteling is: V.-Praeses H. Schrama, voorzitter; St. Menken, seer.; leden: J. A. Vreebrug (namens den R. v. Bestuur);! F. de Jong, Senior afd. Gehuw den; C. v. d. Meel, ass.-Senior; A. P. Vree burg, Jurr. Vreeburg en P. N. Brouwer en W. Overpelt oud-Senioren. Woensdagavond om 8.30 uur vergadering. VOOR ONS DISTRICT. De Leidersdag is uitgesteld moeten worden tot het najaar. Zondag 9 Mei zullen de Gezellen medewerken aan de Rerum Novarum-her denking, welke dien dag in Leiden gehou den wordt. Zeer spoedig zullen diverse me- dedeelingen toegezonden worden. Nu reeds allen paraat! De Districtsdag is vastgesteld op Zondag 11 Juli, op den hoogtij-dag van het gouden feest der Leidsche Gez. Ver. en vereerd met de aanwezigheid van onzen Bisschop Mgr. J. P. Huibers. De Senior van Zoeterwoude II, de heer A. Omtzigt, heeft wegens vertrek naar elders, ontslag verkregen als districts penningmeester. De competitie in tafeltennis en bil jarten loopen ten einde. Spoedig daarna zal de prijsuitreiking plaats hebben. Maandagmiddag om 4 uur bijeenkomst van de Presidenten van de St. Joseph-Ge- zellen uit ons district, laten de v-presi- denten allen zooveel mogelijk vrij houden voor deze vergadering. GEHUWDE AFDEELING LEIDEN. Dinsdag had onder waarlijk groote be langstelling de vergadering plaats van on ze gehuwde afdeeling. Belangrijke punten werden besproken, ook had de jaarlijksche verkiezing plaats. Een kleine verandering kwam er in het bestuur, Senior Overpelt trad af als Senior en voor hem werd in de plaats gekozen F. de Jong. Woorden van dank werden tot den aftredenden Senior gesproken, vijf jaren lang immers is hij de Senior geweest van de afdeeling gehuw den. Laten wij hopen, dat de nieuwe Se nior groote activiteit aan den dag zal leg gen, en dat onder zijn Senioraat de afdee ling gehuwden moge bloeien, maar dan moeten de gehuwden hard medewerken en zooals wij hebben afgesproken beginnen met de maandvergadering trouw te bezoe ken. S. O. s. Ge kent dit noodsein: save our souls, redt onze zielen. Ook op de wereldzee staan zielen in nood. Enwie staat, zie toe, dat hij niet valle. Weest waakzaam, elk uur van den dag. In de Kerstretraite leerden wij het in zien en deden wij een belofte van trouw. Donderdagavond gaan we die belofte her nieuwen. Elk oud-retraitant is kwart voor negen aanwezig voor zijn recollectie. OIVIDAT HET NOODIG IS. Daarom is de veertiendaagsche vergade ring ingevoerd; daarom houdt de vice- Praeses een inleiding. Onnodige dingen doen we toch niet? Dus niet al te angstig aan de kant staan, maar spontaan mede werken. Dinsdagavond 8.45 uur komt de afd. Ge zellen bijeen. ARBEIDERSBEWEGING AUEEli DEZE VLUCHTHEUVELS U groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mag men links of rechts jKffgfcd voorbijrijden: alle andere PP Ejgqroen a'£'^ te' rechterziide- UMKS OF RECHTS PASSEEREfl VAN EEN BESLUIT EN NOG WAT. Bekend is het besluit, door de Verbonds vergadering 29 December 1936 genomen, dat het lidmaatschap der K.D.P. en (of) het regelmatig lezen van het orgaan dier partij „Onze Vaan", onvereenigbaar is met het lidmaatschap van een der vakafdeelin- gen, van den Ned. R.K. Volksbond of werkliedenvereeniging. Een ingrijpend besluit, met alle gevolgen daaraan verbonden, waarover reeds veel is, en nog heel wat gezegd zal worden. Laten we hopen, dat velen zullen er kennen, dat het grootste gevaar, dat een be weging kan treffen, is: „ondermijning in eigen gelederen!" Dit moet fu nest werken en komt nimmer zoo'n bewe ging ten goede. Daarmee willen wij niet zeggen, dat al les, wat in de R.K. Arbeidersbeweging voorvalt, zonder meer, maar voor zoete koek moet worden aanvaard? Dat alles, vat de leiding voorhoudt, zonder meer maar moet worden aangenomen? Integendeel, geenszins wordt zulks van de leden van het R.K. Werkliedenverbond gevraagd. Ge zonde, opbouwende critiek is altijd op zijn plaatst! De Katholieke Arbeidersbeweging zal daardoor haar kracht en frischheid be houden. Anders is het gesteld met critiek, welke er alleen op gericht is tot het ondermijnen van haar grondslagen, in 't geheim of open lijk, stelselmatig en met de vooropgezette bedoeling de beweging schade te berokke nen. Daartegen dienst gewaakt! Dit dient voorkomen te worden! Zwaar is de strijd tegen onze openlijke vijanden, zooals nationaal-socalisme, libe ralisme, socialisme of communisme. Maar wij weten ons sterk als in onze rijen staan mannen, één in gedachte, één in bezieling tot den strijd om die vijanden verre van ons te houden. Tweedracht kan in onze gelederen niet worden geduld, vandaar het besluit door de Verbondsvergadering genomen. Wel overwogen is dit geschied, na lange aarze ling, maar uiteindelijk met de vooropge zette bedoeling om hen, die zich zouden hebben schuldig gemaakt aan afbrekende critiek, tot ander inzicht te brengen. Het is geenszins de bedoeling deze leden bui ten te sluiten, maar meer om hen te wijzen op hun foutieve handelingen, waar tenslotte slechts mee bereikt zal worden een onder graven en stuk maken van onze mooie Ka tholieke Arbeidersbeweging. De Katholieke Arbeidersbeweging moet. noodgedwongen wel stelling nemen tegen hen, die zich noemen K(atholieke) Demo cratische) P(artij) en haar grgaan „Onze Vaan", wier streven er stelselmatig op inge steld is verdachtmakingen te richten tot de leiders der beweging zelf. Vandaar het besluit en de maatregelen door de Verbondsvergadering op gedocu menteerde gronden genomen. Een uitspraak van een oprechten arbei dersvriend als Rector (nu Deken) Bots, hoe deze over „Onze Vaan" denkt laten wij hier volgen: „Het is mijn vaste overtuiging, dat de ge regelde lezing van „Onze Vaan" het gods dienstig leven ernstig beschadigt. Alvorens dit neer te schrijven, heb ik naar verschil lende kanten mijn licht opgestoken, maar overal viel men mij onvoorwaardelijk bij. Daarom voel ik my verplicht onze leden te waarschuwen zich van de lezing van dit blad te onthouden. Ons godsdienstig leven is absoluut on vereenigbaar met de sfeer, waarin dat blad wordt geredigeerd. Ons katholiek leven is een leven in Chris tus. Wij vormen een geheimzinnig lichaam, waarvan Christus het hoofd is. Hoe is zoo'n leven vereenigbaar met de houding van „Onze Vaan", waarin voort durend een kille gereserveerde houding wordt aangenomen tegenover de kerkelij ke overheid en wantrouwen en bitterheid wordt aangenomen tegenover de zielzor gers, en afkeer en. geringschatting worden gepredikt tegenover alle instanties van het katholieke openbare leven. Wie zijn levenshouding gaat bepalen overeenkomstig de sfeer van „Onze Vaan" en dat gevaar is niet denkbeeldig hij zal onmogelijk een warm godsdienstig le ven kunnen leiden". Hopen we slechts, dat zij, die om bo venstaande redenen tot royement zouden worden voorgedragen, bijtijds tot bezinning komen en willen inzien, dat eenheid en eendracht slechts kan leiden tot verwezen lijking van ons doel! Als allen dit beseffen, dan zal de R.K. Arbeidersbeweging voor ons zijn een krach tig middel in den strijd tegen de extremis ten van links zoowel als rechts, een steun en een stutse in ons moeilijk levensbestaan' DE ENCYCLIEKMEETING TE LEIDEN. De jaarlijksche herdenking van de uit- vaardiging der encyclieken „Rerum Nova rum" en „Quadragesimo Anno" zal op 9 Mei a.s., op het Sportpark aan den Haag- weg plaats vinden. Zeer vereerend was het voor de Afdee ling Leiden van den Ned. R.K. Volksbond de opdracht te mogen ontvangen van den Kring Leiden om deze Gewestelijke viering te organiseeren. Vorige maal daartoe reeds aangezocht kon dit geen doorgang vinden, maar thans wijst alles er op, "dat, gezien het ontworpen plan, hetgeen de algeheele goedkeuring van de Comité-vergadering kon wegdragen, de dag van 9 Mei er een zal worden, waar men met voldoening op zal mogen terugzien. De voorbereidingen zijn in volle gang, en overal waar de voorbereidings-commissie aanklopt om steun en medewerking, wordt deze volgaarne toegezegd en verleend. Dit is een bempedigend voorteeken en wij zeggen niets te veel, dat, als allen daad werkelijk het beste beentje voorzetten, de herdenking van de uitvaardiging der En cyclieken voor den Kring Leiden een groot succes zal worden. Er is nog iets waar we op willen wij zen. In afwijking van voorgaande jaren is de uitbreiding tot deelname grooter ge maakt, door contact te zoeken met de Vrou welijke Jeugdbeweging „De Graal", en de „St. Josephgezellen-Vereeniging. Ook voor hen is de uitvaardiging der En cyclieken van groot gewicht en waarom zouden zij, met ons, zich niet mogen ver heugen in dit feit. Hoe massaler dus van die zijde de medewerking, zooveel te meer zal daardoor worden aangetoond op welke waarde deze Encyclieken door ons, Katho lieken, worden aangeslagen. Immers zy zijn voor ons de richtlijnen in ons katholieke principieele leven. Daarnaar te handelen en te leven is ons aller plicht! Doch ook de leden van den Volksbond der afdeeling Leiden zoowel als uit de ge- heele omgeving worden in groote getale op die meeting verwacht. Een geestelijke en een leekenspreker zullen het woord voe ren en aan ons in actueele onderwerpen aan- toonen van hoe groot nut der Pausen woord voor ons is geweest en in de toekomst zal zijn! De meetingdag zal besloten worden met een Lof, waarna défilé van alle deelnemers voor het Allerheiligste. 9. Mei kan en moet nu reeds aller aan dacht vragen! 9 Mei moet zijn de dag waarop wij wil len getuigen! 9 Mei moet ieder, die maar kan, aanwezig zyn! 9 Mei kunnen wij bewijzen hoe dank baar we zyn! 9 Mei zal dan een groot succes worden!!! CENTRALE WERKPLAATS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Het is een goede gedachte geweest, om, evenals in een dertigtal plaatsen in ons land reeds is geschied, hier ter stede te komen tot stichting en openstelling van een Centrale werkplaats voor jeugdige werk- loozen van 1624 jaar over te gaan, waar door deze in de gelegenheid gesteld wor den hun vak niet te verleeren, doch bo venal om zich verder te bekwamen. Inderdaad een lofwaardige daad! We ho pen dan ook, dat velen van onze jeugdige werkloozen deze gelegenheid zullen aan grijpen door er gebruik van te maken. wantbedenk dit wel, het is van het grootste belang niet alleen, maar zeker ook uw eigen belang!! De Centrale Werkplaats is gevestigd in de voormalige Katoenfabriek aan de Eer ste Looyerstroat, waar men zich op het Bu reau kan aanmelden met verzoek geplaatst te worden. Voor een groot aantal gegadigden is er plaats! JUBILEUM-ACTIE. „Herwonnen Levenskracht" herdenkt op 15 Juni 1938 haar 25-jarig bestaan. Dit Ju bileum moet een onvergetelijke ge beurtenis worden in de geschiedenis van „Herwonnen Levenskracht" en dit kan al leen, indien men op dien dag de wachtlijst, die u allen kent en vreest, tot het verle den zal kunnen worden verklaard. Om dit te bereiken zijn er 20.000 nieuwe stuiver vrijwilligers noodig. Om deze te winnen, is van af heden een intense actie ingezet onder den naam Jubileum-actie. Het ligt in de bedoeling deze 20.000 nieuwe 6tuiver vrijwilligers „Herwonnen Levens kracht" op haar zilveren jubileum aan te bieden. Kan dat? Zeker kan dat, omdat onze R.K. Arbei dersbeweging met haar 180.000 leden daar toe de mogelijkheid in zich bezit. Ziehier dus een ideaal, en een bereik baar ideaal, mits alle, maardan ook allen, hun medewerking daartoe verlee- nen. „Op het zilveren jubileum geen wacht lijst meer!", welke leuze in deze actie zal cverheerschën, is het wachtwoord. Aan u de taak, maar ook de daad!! SLUITING VAN HET SEIZOEN. De serie ontwikkelingsavonden, dit sei zoen voor deleden van de afdeeling Leiden van den Ned. R.K. Volksbond gehouden, zal Woensdag 21 April a.s .worden beslo ten. Dan komen de Kruisvaarders van St. Jan uit Rijswijk, om in filmbeeld ons op de hoogte te stellen van hun werken en stre ven, waarbij natuurlijk de komische noot niet zal ontbreken, want bovendien zullen eenige kluchtige films worden vertoond. Het geheel zal worden opgeluisterd door muziek, welke bij den heer v. Well, zooals we dat van hem gewend zyn, in goede han den zal zijn. Een aansporing, dezen avond te bezoe ken, achten we overbodig. De zaal is na tuurlijk tot in de uiterste hoeken bezet! DE FILMAVONDEN VOOR DE KINDEREN. Deze vinden plaats op Dinsdag 20 en Donderdag 22 April a.s., des avonds te 7 uur in het Bondsgebouw, en zijn toegan kelijk voor kinderen van de leden welke de school bezoeken. De Kruisvaarders van St. Jan hebben de verzorging van deze bei de avonden op zich genomen. We betwijfe len het niet of van de zijde der kinderen zal het aan belangstelling niet ontbreken. Het zal voor hen leerzame en genotvolle avonden worden! VOOR DE WERKLOOZEN. Eind April zal de ontspanningszaal voor de werkloozen in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, worden gesloten. Het Co mité Werkloozenzorg heeft gemeend de af sluiting van het winterseizoen niet zonder meer te laten voorbijgaan. Er bestaan nog plannen een tweetal avonden te organisee ren waarop de werkloozen met hun vrou wen zullen worden uitgenoodigd. Plaats en datum zal nader worden bekend ge maakt. De R.K. Tooneelvereeniging „Von del" zal by die gelegenheden haar mede werking verleenen. Een waardig slot dus van de taak die het Comité zich dezen winter heeft gesteld, waarvoor een woord van dank hier zeker op haar plaats is. NAAR HEILOO. Aan de processie naar Heiloo zullen ruim honderd werkloozen deelnemen. Als ver moedelijke datum, waarop deze processie zal uittrekken wordt genoemd 19 Juli a.s. JAARVERSLAG VAN DEN NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN, OVER 1936. n. 1 Juni werd te Oegstgeest, door den kring Leiden, het jaarlijksch Encycliekfeest ge vierd, dat des middags te 2.30 uur geopend werd met een plechtig „Veni Creator", waarna op het terrein voor een aandach tig gehoor, waaronder velen onze men schen, als sprekers optraden den Weleerw. heer H. de Greeve, met het onderwerp: „Corporatieve Maatschappij" en den heer H. M. Kuiper, die een uiteenzetting gaf van: „De belangrijke taak der R.K. Arbeiders beweging ter verwezenlijking van de Or ganische Maatschappij-Gedachte". Een kort Lof met „Tantum Ergo" op het terrein vormde een waardig slot van dezen uitste kend geslaagde meeting. Wat de Encycliekviering 1937 betreft, kan worden medegedeeld, dat Leiden op een vergadering gehouden 12 Juli 1936 daar toe de opdracht tot organisatie kreeg. Een aansporing tot u allen, om deel te nemen aan deze viering, achten we niet overbodig, vandaar het verzoek: „Doe mee!" Van 22 tot 25 Aug. werden de Studieda gen, uitgaande van het Centraal Bestuur van den Ned. R.K. Volksbond, gehouden te Voorhout in de Bisschoppelijke Nijver heidsschool. Een 200-tal deelnemers woon den deze Studiedagen bij, waarbij onze afd. vertegenwoordigd werd door de heeren A. J. v. Dam en D. Haverkorn, Als onderwerp werd behandeld: „Mijn Politiek is het Kruis", verdeeld in 10 les sen, ingeleid door verschillende eminente sprekers. Van deze studiedagen is een ver slagboek verschenen, waarvan alsnog exemplaren bij den secretaris verkrijgbaar zijn, hetgeen een uitstekend beeld geeft van het verhandelde. De maand Aug. en Sept. vroegen de volle aandacht van het Bestuur, dit in verband met de wijziging in de steunregeling, nJ. de huurtoeslagaftrek en normverandering van langdurig werkloozen. In een drukbezochte Bestuursraad is deze zaak in den breede besproken, waarbij het Bestuur van haar werkzaamheden, in deze kwestie verricht, mededeeling deed, het welk de goedkeuring kon wegdragen. Door het intreden van de devaluatie, eind Sept., kwam de verslechtering in de steunregeling gedeeltelijk te vervallen, echter blijft waakzaamheid geboden. Op 6 en 26 Oct. werden contactvergade ringen met penningm. van de resp. vakgroe pen gehouden, hetwelk geen overbodige weelde bleek. Verschillende zaken zijn daar besproken en onder de loupe geno men. 14 Dec. herdacht onze geestelijk Ad viseur, prof. A. Cleophas onder groote be langstelling zijn 12 y.-jarig priesterfeest, bij welke gelegenheid het voltallig Dag. Be stuur ter receptie verscheen en hem namens alle Bondsleden met dit feit hartelijke ge- lukwenschen aanbood, vergezeld van een stoffelijk blijk van waardeering. Ook onze werkloozen waren op die recep tie vertegenwoordigd, en boden te dier ge legenheid den jubilaris een prachtige fruit mand aan, hetgeen de Geest. Adviseur op hoogen prijs stelde. Wij willen van deze ge legenheid gebruik maken om onzen Advi seur in dit jaarverslag hartelijk dank te zeggen voor zyn krachtige voorlichting en medewerking, waarbij we den wensch uit spreken, dat het de goede God moge beha gen den Volksbond nog lang te laten in het bezit van dezen Adviseur. (Wordt vervolgd). VAN DE REDACTIE. De correspondentie, deze rubriek betref fende, moet worden gezonden aan het re dactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt 8 Mei a.s. Bijdragen daarvoor bestemd worden ingewacht tot uiterlijk 5 Mei a.s.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10