1000e „WERELD-BEKENDE" Slecht-Hoorend LIEFDEWERK aangenaam koopen VRIJDAG 16 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 VOORSCHOTEN. R. K. Blindenzorg. Bovengenoemde vereeniging hield gisteravond in het R.K. Vereenigingsgebouw een propaganda- avond. Reeds eenigen tijd geleden had zich een eerecomité gevormd in deze ge meente onder leiding van pastoor P. Meyer en een comité van uitvoering on der leiding van kapelaan L. Brabander. Des middags was er een kindermatinée, waarin vertoond werd een natuur-, komi sche en een blinden-film. Deze kinderma- tinée was goed bezocht. Des avonds werd deze propaganda-avond geopend door den voorzitter van het comité van uitvoering den weleerwaarden heer L. Brabander, kapelaan alhier, met een woord van wel kom tot de aanwezigen, die zijne vreugde uitspraak over de groote belangstelling voor dezen avond. Spr. hoopt dat men er goed van doordrongen zal worden, wat Blindenzorg beoogt n.l. om de blinden, die het licht der oogen missen, behulp zaam te zijn om te trachten dat ook zij zich kunnen ontwikkelen, om zich zij het dan ook een sober bestaan te kunnen ver schaffen in het maatschappelijk leven. Op dezen avond waren aanwezig burge meester M. F. Berkhout, de eerwaarde heeren pater Fransen en prof. van Ber gen Henegouwen van Zoeterwoude, wet houder J. A. Mens, de heeren J. M. Hof meester en A. C. Hoogeveen, resp. secre taris en penningmeester van R. K. Blin denzorg en Robert Coppes (een blinde), voorzitter van den Ned. R. K. Blinden- bond „St. Odilia". Voor den avond was medewerking verkregen van het Matro- zenkoor „Hofstads Koorknapen", onder leiding van den heer Theo van Elferen, dat reeds meerdere malen voor de radio is opgetreden en ook een tournée door het buitenland heeft gemaakt. Na de opening kwam de directeur, de heer van Elferen, met zijn koorknapen op het tooneel en begon de uitvoering van zijn muzikaal programma met het „Ave Maria" van F. Hamersma, verschillende motetten o.a. G. de Crose, L. de Vittoria, J. Gullens enz. enz. werden door dit vermaarde koor op onberispelijke wijze uitgevoerd. Het is waarlijk wonderbaar, wat dit koor pres teert onder leiding van zijn energieken directeur, die door zijne leiding dit jon genskoor tot zulk een hoogte heeft weten op te voeren. Het was een avond van hoog muzikaal en artistiek kunstgenot. En dat het publiek ook werkelijk deze kunst wist te waardeeren, bleek wel uit de groote stilte, die er heerschte tijdens de uitvoering der verschillende motetten en het hartelijk applaus dat opsteeg aan het einde van ieder nummer. Deze uit voering was werkelijk voor velen een openbaring en deed zien wat kan worden bereikt met de menschelijke stem, wan neer met liefde en taaie volharding wordt gestudeerd. Tijdens de pauze sprak de heer Robert Coppes, de voorzitter van den Ned. R. K. Blindenbond, de aanwezi gen toe en toonde aan hoe men zich in het instituut te Grave wijdde aan de belan gen van de blinden om hun moeilijk le venspad zoo licht mogelijk te maken. Spreker riep de hulp in van alle men- schen om door hun financieelen steun dit werk te helpen schragen en te kunnen uitbreiden, opdat den blinden zooveel mogelijk de behulpzame hand wordt ge boden. Vervolgens werd op het doek ver toond de blindenfilm „Het licht inwen dig", dat de aanwezigen duidelijk deed zien wat er in de blindeninstituten wordt gedaan om de blinden verschillende nut tige werkzaamheden te leeren, waardoor het mogelijk wordt dat ook zij zich een bestaan kunnen veroveren in het maat schappelijk leven. De heer A. C. Hooge veen, penningmeester van Blindenzorg, sprak aan het einde van dezen goedge slaagden avond een woord van dank tot de verschillende personen, die van hunne belangstelling op dezen avond hadden blijk gegeven en tot hen die door hunne medewerking dezen avond hadden voor bereid. Verschillende prijzen werden nog verloot, waarna deze propaganda-avond werd gesloten. Gevestigd: P. M. Vrij van Voorburg P. C. van der Hoorn van Zoeterwoude A. Geene van Alphen a. d. Rijn C. Mou lin van Katwijk J. van der Molen van Den Helder H. B. van 't Hooft van Den Helder H. Stephanus van Den Haag A. Hengsteman van Den Haag A. Rabels van Den Haag. Vertrokken: G. G. Kooijman en echtgen. naar Voorburg H. S. Wijsmul ler naar Wassenaar Mej. A. M. Kooij man naar Stompwijk Mej. L. G. Berk huizen naar Wassenaar Mej. E. J. de Kok naar Rotterdam Mej. M. C. Schumacher naar Aken (Duitschland) Wed. E. P. M. Bailey-Sarter naar Den Haag Mej. C. van Velzen naar Den Haag Mej. A. H. Strickling naar Den Haag Mej. W. A. M. Embrechts naar Asten R. de Wit naair Bodegraven Wed. M. P. Maas-Rijnart en zoon naar Leiden W. B. M. van der Zalm naar Wassenaar Mej. H. Uitslag naar Rijnsburg Mej. K. Hoekstra naar Oost- dongeradeel (Niawier). WARMOND. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig was met kennisgeving de heer C. van Schie. Na de gebruikelijke ope ning werden de notulen der vorige bijeen komst voorgelezen en onder dankzegging zonder bemerkingen vastgesteld. Overge gaan werd tot behandeling van de ingeko men stukken. Hieronder bevonden zich een aantal mededeelingen van goedgekeurde besluiten, enkele toegezonden verslagen alsmede berichten van aannèming van de in de vorige vergadering gedane benoe mingen. Van Gedeputeerde Staten was bericht binnengekomen, dat, wil de gemeente in aanmerking komen voor een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds, nog en kele aangegeven posten moesten worden verlaagd. Eveneens kon geen genoegen ge nomen worden met het thans bestaande loonpeil der gemeente-arbeiders en moesten deze loonen worden herzien of wel ver laagd. Onder den druk der omstandigheden besloot de Raad aan den wensch van Ge deputeerde Staten tegemoet te komen. De gemeente-architect werd onder de bestaan de voorwaarden voor een jaar herbenoemd. Besloten werd de huur van de woning be woond door den heer Kaak en thans be dragende 250.— per jaar te verlagen en te brengen op 200.— per jaar. De instruc tie van den havenmeester werd in dien zin gewijzigd, dat hem door hem uit deze hoofde <te genieten inkomen werd bepaald op een terrein gelegen aan den Buurtweg, keurd werden eenige door Burgemeester en Wethouders voorgestelde wijzigingen in de begrooting 1936, zoomede 1937. Vastge steld werd het kohier der hondenbelasting tot een bedrag van 325.Aan de orde kwam hierna een wijziging der verorde ning ter voorkoming van brand. Uit de be spreking bleek, dat deze materie nog niet voldoende was doorgewerkt om een be sluit te kunnen nemen, werhalve besloten werd dit punt aan te houden tot een vol gende vergadering. Op «verzoek van den heer den Dunne werd besloten in eventueel door de gemeente te maken bestekken voor uit te voeren werken op te nemen de Lan delijke Collectieve Arbeidsovereenkomst. Door het bouwkundig bureau J. P. Ouds hoorn en Zn. te Sassenheim was namens den heer v. d. Linden te Wassenaar een plan ingediend tot het verbouwen en aan bouwen van een bollenhuis met bergplaats op een terrein geleegn aan den Buurweg. Volgens mededeeling van den gemeente- architect komt dit gebouw niet te staan aan den weg als bedoeld in art. 9 der bouw verordening. Teneinde evenwel dezen bouw mogelijk te maken stellen B. en W. voor hen te machtigen bouwvergunning te ver- leenen onder nader te bepalen voor waar den, waartoe met alg st. wordt besloten. Aan den heer W. Kaak, veldwachter de zer gemeente, is wegens gezondheidsreden door den Commissaris der Koningin met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag als zoodanig verleend. Gezien het kleine pen sioen, dat hem uit dezen hoofde wordt toe gekend, stellen B. en W. voor Kaak te be noemen als havenmeester, bode voor het waterleidingbedrijf, terwijl hem tevens nog andere kleine werkzaamheden zullen worden opgedragen. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Bij de rondvraag vormde de hoofdschotel de organisatiedienst van de ophaling van asch en vuilnis. De heer de Dunne was van oordeel, dat waar de vuilnisgaarder niet verplicht was bedrijfs- en tuinvuil mede te nemen, althans niet al dit vuil, er een gelegenheid moest bestaan waar belang hebbenden het vuil, dat niet mede geno men wordt kunnen deponeeren, een mee ning, die door het grootste gedeelte der raadsleden werd gedeeld. De voorzitter was in deze een andere zienswijze toegedaan en wees er op, dat de ervaring geleerd heeft, dat een dergelijke plaats jaren in de ge meente aanwezig is geweest, doch dat er zoo goed als geen gebruik van gemaakt werd en men het vuil toch op andere plaat sen deponeerde. Over deze kwestie werd langdurig gediscussieerd, maar er bleek geen overeenstemming mogelijk. Uiteinde lijk werd besloten, dat de raadsleden ieder voor zich eens zouden uitzien of 'n geschik te gelegenheid in de gemeente gevonden kon worden .waar het tuin- en bedrijfsvuil zou kunnen worden gestort. Thans werd overgegaan in geheime zit ting ter behandeling van eenige reclames met betrekking tot de hondenbelasting, na dat eerst de heer den Dunnen nog had ver zocht maatregelen te treffen tegen het be kladden der straten met verkiezingsrecla mes en de heer Weyers had gewezen op den slechten toestand van den Warmonde^dam en de sloot langs de Lockhorstlaan. De voorzitter zegde in deze beide kwesties een onderzoek toe. WASSENAAR. Vreemdelingenverkeer. In het R. K. Vereenigingsgebouw in de Kerkstraat hield de Wassenaarsche Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer een propaganda-avond. Door den voorzitter, den heer Zeedijk, werd deze avond met een kort woord geopend, waarbij deze het doel van de propaganda voor deze vereeniging uiteenzette. Nadat hij op het groote nut voor Wassenaar had gewezen op het trek ken van vreemdelingen, deelde spreker me de, dat het noodig is om goede propaganda te kunnen maken het noodzakelijk is, dat een goede en practische gids wordt uitge geven. Tot spreker's voldoening kon hij evenwel mededeelen, dat een dergelijke gids heden was verschenen en dat de be zoekers in de gelegenheid werden gesteld zich tegen een gering bedrag zulk een gids aan te schaffen. Spreker besloot zijn ope ningswoord met allen op te wekken pro paganda voor de vereeniging te maken en nog meer leden te werven. Hierop volgde het optreden van het be kende Kleinkunst-Ensemble „Leberto". De conferencier John Kloos wist bijna direct er de goed stemming in te brengen, terwijl de heer Leberto met zijn goochelkunst de zaal in verbazing deed staan. Ook de caba retière Riek Bouwens gaf eenige aardige liedjes ten gehoore, terwijl tot slot de grap penmakers Brooks en Rosfield eenige staal tjes gaven van komische tap-dansen. Het geheel is een buitengewoon geslaagde avond geworden. Geboren: Jan Pieter, zoon van A. KwestroL. C. S. van den Hoek Petro- nella Margaretha, dochter van G. Dolmans J. H. Rummel Anna Nella, dochter van L. G. HortensiusM. A. Kleinschmidt Alida Johanna Theodora, dochter van S. W. van den YsselJ. M. van der Boog Jan, zoon van J. C. van der BoonG. Blij- leven. Ondertrouwd: H. LoustA. R. Dijk hoffz P. A. J. WestgeestJ. W. A. van der Velde P. SchellingerhoutL. van den Haspel. Getrouwd: J. A. VerbeijW. J. de Bruijn C. H. Hanegraaff—A. Elink Schuurman. Overleden: Gerarda Gerritse, 57 ja ren, e. v. H. Ammerlaan Carolina Eli sabeth Schmidt, 55 jaren, e. v. D. J. Vrijdag Gevestigd: J. W. D. van Dim, R.K., timmerman, uit Voorhout, Schouwweg 4 J. v. d. Harst, N.H., dienstbode, uit Katwijk, Witfenburgerweg 82 M. M. Smidts, N.H., chauffeur-monteur, uit den Haag, Rijks straatweg 773 G. Bergsma, geen, zonder beroep, uit Leiden, Stoeplaan 14 L. G. Berkhuizen, G.K., dienstbode, uit Voorscho ten, Backershagenlaan 50e M. Binder, vreemd, R.K., dienstbode, uit Warmond, Pr. Marielaan 4 B. Bollee en gezin, geen, klerk, uit Oegstgeest, Rijksstraatweg 298 M. A. J. v. d. Brand, R.K., dienstbode, uti Sambeek, Ridderlaan 1 F. J. v. Breuke- len, R.K., schoenmaker, uit Sassenheim, Schoolstraat 30 A. M. Dümermann, vreemd, R.K., dienstbode, uit Marl Did., Prins van Wiedlaan 12 H. Ch. Emondt Fauel en gezin, geen, koopman, uit Barne- veld, v. Calcarlaan 40 K. M. Fiedled, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Ambt-Del den, Bronckhorstlaan 17 M. A. Gieske, R.K., dienstbode, uit Leiden, Langstraat 103 M. H. Hendriksen, dienstbode, R.K., uit Zevenaar, Ridderlaan 1 A. M. van Hensbergen, geen, zonder beroep, uit En gelberg Zw., v. Z. v. Nijeveltstraat 102 J. L. W. G. Hermanides, N.H., assistente, uit den Haag, Deijlerweg 5 R. Heschl, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag. Willem IH laan 4 M. Kirzinger, vreemd, R.K., dienstbode, uit ren Haag, Witten- burgerweg 160 P. G. Kleinschmidt, N.H., fruitteeler, uit Goes, van Calcarlaan 5 A. M. Knegt, wed. van J. Weber, G.K., zon der beroep, uit Voorburg, Crocusstraat 14 P. van Leeuwen en vrouw, geen, zon der beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelt straat 14 M. J. van Lemel, Ev. L., dienst bode, uit Bussum, Schouwweg 72 L. J. W. Lugt, wed. van A. W. G. van der Hardt Aberson, D.G., zonder beroep, uit Almelo, Witten bur gerweg 20 J. J. Matschnig, vreemd, R.K., dienstbode, uit Ossiach Oos- tenr., Wittenburgerweg 120 H. Messe- maker en vr., N.H., chauffeur, uit den Haag, Molenstraat 7 M. J. C. Mullens, R.K., ass.te lab., uit Amsterdam, Narcis laan 22 J. Th. Overdevest, R.K., groen- tenhandelaar, uit Leiderdorp, Raaphorst laan 28 I. A. H. Buol geb. Peters, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit St. Mritz Zw.lnd., Kerkeboschlaan 4 C. v. d. Poll, R.K., dienstbode, uit Rotterdam, Middelweg 19 C. M. G. Raadschelders, R.K., werkster, uit Maastricht, Achterweg 6 Jhr. W. G. Röell, N.H., wnd. seer, van Z. K. H. Bern- hard Prins der Nederlanden, uit Apeldoorn, Meyboomlaan 1 G. van Rooijen, N.H., dienstbode, uit Noord wijk, Mey boomlaan 4 L. I. Rostek, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit den Haag, v. Calcarlaan 27 G. Scheel, vreemd, D. Ev., dienstbode, uit den Haag, Groot Hoefijzerlaan 13 M. W. Schouten, R.K., verpleegster, uit Zwaag, Wassenaer- straat 16 B. Stoiser, vreemd, R.K., dienst bode, uit Dexenberg Oostenr., Schouwlaan 5 Th. H. Stork, R.K., dienstbode, uit Lei den, Lange Kerkdam 3 J. J. v. Teijlingen, R.K., bakkersknecht, uit Zoeterwoude, Langstraat 109 R. Ch. Toije en gezin, vreemd, Prot., afd. chef b. d. B.P.M., uit den Haag, Duinweg 11 C. Tresfon, N.H., opzichter Ford-fabr., uit Amsterdam, Rijks straatweg 775 M. Trost, vreemd, R.K., dienstbode, uit Frauendorf Did., Bloem- camplaan 57 T. van Velden, N.H., zonder beroep, uit Naaldwijk, Wittenburgerweg 20 J. de la Vieter, D.G., kantoorbed. Crisis Centrale, uit den Haag, Papegaaienlaan 11 J. Vogels, R.K., zonder beeroep, uit Zwammerdam, Both astraat 7 R. Vriesen- dorp, geen, ingen., uit Parijs, Fr., Pape gaaienlaan 15 W. H. J. M. Wap en zoon, R.K., vertegenwoordiger, uit den Haag, Santhorstlaan 42 W. Wittkowski, vreemd, D. Ev., uit den Haag, Nachtegaallaan 6 (keukenmeisje) E. van 't Wout, N.H., dienstbode, uit Katwijk, Zijllaan 31 H. S. Wijsmuller, Rem., zonder beroep, uit Voorschoten, Burchtlaan 6 W. B. v. d. Zalm, R.K., koopman, uit Voorschoten, Rijksstraatweg 761 S. Zellhofer, vreemd, R.K., dienstbode, uit Weenen (O.), Zijde- weg 22a. Vertrokkep: H. H. Bosgraaf naar Garredijk (Fr.), Molenwal 153g E. Da- belstein naar den Haag, Pansierstraat 82 G. H. Kolshoven naar den Haag, Groot Hertoginnelaan 130 J. A. L. Timmer mans naar Oisterwijk, Pensionaat St. Cath.- berg B. E. Geurtse naar Zevenaar D 281 A. F. J. de Maaier naar St. Phi- lipsland, Anna Jacoba Polder C. M. van Rooyen en gezin naar Katwijk, Kom Wil- helminastra.t 5b J. Feddema naar Am sterdam, Stadhouderskade 9 T. v. d. Bent naar Bloemendaal, Huize Woestduin, Vogelenzang P. A. R. Beets naar den Haag, J. v. Nassaustraat 91 W. J. Ver- bey geb. de Bruyn naar Hazerswoude, Westeinde D 217 Ch. L. H. Saessen naar den Haag, L. v. N. O. Indië 103a H. Jan maat naar den Haag, Harderwijkstraat Schaarsbergenstraat 68 J. Houtman naar Gouda, Nieuwsteeg 16 C. M. Kranenburg naar den Haag, Brugschestraat 4 Wed. J. F. Gilson geb. Reedijk naar Apeldoorn, Ze- venhuizenscheweg 82 B. M. van Dorp en vr., naar Bilthoven, De Bilt, Sweelinck- laan 29 E. H. Recher naar idem A. W. C. Beumer geb. Troost naar den Haag, Z. O. Binnensingel 38a Wed. K. J. Gerdig geb. Bründt naar den Haag, Lange Voor hout 44 A. A. v. d. Akker naar Hille- gersberg, Breidtnersingel 43 J. van Rhee naar den Haag, v. d. Venstraat 94 E. Schierboom naar Haarlem, Teylerplein 73 A. G. Meiman naar den Haag, Spui 252a A. Linsbauer naar Laren N.H., Hoefloo 34 R. Stoker naar Emmen, Eri ca 291. zijn wielrijders, die bovenstaand kenteeken op hun flets voeren* („Steunt Hen" wil dat „SH" tevens zeggen: „let even extra °pO Uw eigendommen vernielen, s dat U dit ziekte versprei- gedierte onmiddellijk en dende ongedierte onml krachtig Destrljdt met het onfeilbare middel, v e hapje reeds doodelijk is. Ver krijgbaar in doozen i. 50 en 90 cent. Uw drogist verkoopt thans ook RODONT- doodelijk voor ratten en muizen, doch ongevaarlijk voor huisdieren en pluimvee, in doozen van 40 cent. 68 Imp. fa. B. Melndersma. Den Haag. Per N.Z.H. TRAM naar de Retour Leiden-Hillegom 10.65 Kind 4-14 jaar 10.45 Trams vertrekken elke 20 min. 2424 WORDT LID VAN HET voor de ARME PAROCHIES In het Bisdom Haarlem. Contributie 9lechte EEN Gulden pei drie maanden en U ontvangt GRATIS het Tijdschrift SINT BAVO ADRES: Administratie „St. Bavo" LEIDSCREWEC 103, VOORSCHOTEN St. Clemens Retraitehuis TE N00RDWIJKERH0UT 20-23 April Meisjes boven 17 j.t 11-14 Mei Raadsleden Meisjes- Congregatie t 15-18 Mei Mannen en Jongem. t 22-25 Mei Militiepliehtigen t 25-28 Mei Politiebond t 1-4 Juni Meisjes boven 17 j. t 8-11 Juni Geh. Dames Midd.st. t 12-15 Juni Mannen f 15-18 Juni Jonge Mannen t 19-22 Juni Mannen f 22-25 Juni Meisjes boven 17 j. t 26-29 Juni Mannen f' 3-6 Juli Jonge Mannen 1 6-9 Juli Ongehuwde Dames i BODEGRAVEN Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door JAC. WALRAVEN gaat dan naar de BOTERMARKT 10 Leuke Stoffen en Zijdeny zoowel in EFFEN en FANTASIE voor dit seizoen ZOMERMANTELS en JAPONSTOFFEN, In prijzen van: 3.25 - 2.69 - 1.98 tot DE NIEUWSTE EFFEN ZIJDE voor mantels en complets In prijzen van: 2.98 - 2.25 - 1.69 1.19 tot Zeldzame sorteering FANTASIE ZIJDE In prijzen van: 1.69 - 1.39 - 1.09 - 79 - 59 tot TAILLEUR STOFFEN enorme sorteering, in prijzen van: 3.50 - 2.98 - 2.49 - 1.98 - 1.49 tot „JACQUARDINE" een soepele ZIJDE, kleur op kleur gewerkt, dubbel breed, alle moderne kleuren PRACHTIGE BLAUWE HEEREN KAMGAREN. Coupon voor costuum in prijzen van 20.00, 1 7.50, 15.00, 10.00 tot Wij maken U attent op onze groote sorteering WOLLEN en KATOENEN KANTEN Bij aankoop boven f 2.50 knippatroon naar maat cadeau A'DAM, Kalverstr. HAARLEM I72, naast de Hema I Groote Houtstraat 8 UTRECHT Lijnmarkt 19 ARNHEM Ketelstraat 40

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11