vov VRIJDAG 16 APRIL 1937 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 FINANCIëN EN ECONOMIE LEIDSCHE SPAARBANK. Aan het Jaarverslag over 1936 is het volgende ontleend: De gang van het bedrijf ging in het af- geloopen jaar regelmatig door en bleef voor storingen van welken aard ook ge spaard. Het beleggingsvraagstuk blijft moeilijk èn met het oog op de soliditeit èn met het oog op het lagere rendement. Het te goed der inleggers bedroeg op 1 Januari 1936 8.453.293.21, het vermeer derde door inlagen met f 4.723.768.90 en door rentebijschrijving met 231.885.51, in totaal met 4.955.654.41. Het tegoed verminderde door terugbetalingen met 5.090.003.19. Naar dc reserve werden niet opgevraagde posten overgebracht tot een bedrag van f 326.15, zoodat op 1 Dec. 1936 het tegoed der inleggers bedroeg: 8.318.618.28. In effecten werd voor een waarde van 162.782.— belegd. Een bedrag ad 328.516.27, berekend naar de balanswaar- de op 31 December 1935, werd verkocht, respectievelijk afgelost met een bedrag van 354.410.75, zoodat hierop een voor- deelig saldo van 25.894.48 te boeken viel. Ten gunste van de Reserve voor koersver schil van effecten kon 260.220.70 bijge schreven worden. De rekening effecten geeft derhalve een saldo op 31 December 1936 van f 4.816.721.60. In hypotheken werd in 1936 25.000. belegd, naar de Reserve overgebracht 75.100.— en afgelost 169.516.—. Het saldo per 31 Decemeber 1936 be draagt 3.705.830. De kosten wegens onderhoud bedroegen dit jaar f 3.879.65 en werden ten laste der exploitatie-rekening afgeschoven. Gedurende het boekjaar werden 46 bus jes minder afgegeven dan teruggebracht. Aan het eind van het boekjaar bedroeg het aantal in bruikleen gegeven busjes 1350. Het daarmede gepaarde bedrag 28.037.34. De gekweekte rente bedraagt 376.097.39. Verschillende inleggers hebben geduren de de laatste dertig jaren hun boekje niet voor eerjlge handeling (inleg of terugbe taling) aangeboden. Hoewel deze saldi voor de betrokken in leggers geen rente meer afwerpen, zal uit betaling van het kapitaal bij aanbieding van het spaarbankboekje echter te allen tijde plaats hebben. In dit jaar werd het te goed van 5 inleggers ad f 14.94 uitbe taald. Aan het eind van het jaar werd het te goed ad f 326.15 van 166 inleggers, waar onder vele saldi beneden 1,op deze rekening geplaatst. Het saldo bedraagt thans 16.625.58. Het bedrag der Reserve ad f 172.033.21 werd met de rente ad f 32.491.61 op dit fonds (zie bladzijde 14) en het voordeelig saldo van het Hoofdkapitaal ad f 68.312.78 (totaal 100.804.39) vermeerderd. De Re serve sluit daardoor met een saldo van 862.837.60, uitmakende 10.3.7 pet. van het inleggerskapitaal of 17.91 pet. van het effectenbezit der Spaarbank. JAARVERSLAG. TWENTSCHE BANK N.V. Aan het verslag over het jaar 1936 is het volgende ontleend: De verbetering in het economische le ven der wereld, waarvan wij in ons vo rige jaarverslag mochten gewagen, zette zich in 1936 verder voort. Een toenemen de industrieele bedrijvigheid deed ver- meerdere vraag naar grondstoffen ontstaan, waardoor de groothandelsprijzen stegen, handel en scheepvaart een duidelijke op leving te zien gaven en de werkloosheid verminderde. In het bijzonder in de Dol lar- en Sterlinglanden met de monetair daarmee verbonden rijken was het econo mische herstel belangrijk; voor de landen van het goudblok lag de toestand aanvan kelijk nog anders. Dat de enorme bewape ning allerwege mede oorzaak is van de krachtige opleving valt helaas niet te be twijfelen. In de genoemde uitzonderingspositie van de landen van het goudblok trad aan het einde van het derde kwartaal een wijzi ging in, toen Frankrijk en Zwitserland tot devaluatie van hun ruilmiddel besloten, wat ook voor ons land zeer belangrijke gevolgen met zich bracht. In de eerste drie kwartalen van 1936 reeds was ons land bij de algemeene op- waartsche beweging van het economische leven niet geheel achtergebleven. Interna tionaal georiënteerde bedrijven zooals de metaalnijverheid en de katoenindustrie on dervonden het eerst den gunstigen invloed, evenals de scheepvaart. Geleidelijk ook verminderde de ten nadeele van ons land liggende dispariteit tusschen kosten en prijzen tegenover het buitenland door de voortgaande aanpassing eenerzijds en de stijging der wereldmarktprijzen aan den anderen kant. Aldus waren de omstandigheden, waar onder onze Regeering op 26 September j.L besloot om den gouden standaard los te laten, toen Frankrijk en Zwitserland als de beide andere overblijven den van het goudblok tot devaluatie overgingen. Sedert dien is voor het economische leven van ons land een belangrijke verbetering inge treden, dank zij de voor een goed deel her stelde concurrentiemogelijkheden. De cijfers van in- en uitvoer vertoonden zoowel naar hoeveelheid als naar waarde een sterke stijging. De reeds in enkele lakken van industrie merkbare verbetering ontplooit zich tot een kracht'ge opleving over vrijwel de geheele linie. De vraag naar scheepsruimte bleef aan houden, zoodat weldra de geheele handels vloot in de vaart was. Hand in hand hier mede namen de orders voor nieuwbouw voor onze werven toe. De belangrijke koersstijging op de aan- deelenmarkt na het loslaten van den gou den standaard had zeer groote omzetten in het effectenbedrijf tengevolge; ook de effecten-arbitrage afdeeling kon gunstig opereeren, terwijl tegen het laatst van het jaar het emissiebedrijf zijn werkzaamheid weer kon hervatten. De baten onzer effec- tenafdeeling overtroffen die over het voor afgaande boekjaar met ruim ƒ850.000. In niet mindere mate veroorzaakte de depreciatie van den gulden een sterke be weging op de buitenlandsche valutamarkt, welke een levendigen handel mogelijk maakte. De winst op vreemde wissels en arbitrage bedroeg eveneens ruim ƒ850.000 meer dan in 1935. Tegenover een nog inkrimpend debiteu- rencijfer vertoont onze balans een niet onbelangrijke toename van toevertrouwde gelden, waarvoor de markt geen voldoende loonend beleggingsmateriaal bood. De win sten op Provisie- en Renterekening weken nauwelijks af van die over het voorafgaan de jaar. Onder den winstpost Dividenden en koersverschil Deelnemingen is o.a. opgeno men de koerswinst bij de realisatie van het deposito ad £200.000 bij The Twentsche Bank (London) Ltd. Het officieele disconto in Londen werd ook gedurende 1936 op het onveranderde cijfer van 2 pet. gehandhaafd, terwijl het privaatdisconto met uitzondering van een tijdelijke wijziging in Juni en December op het lage peil van de laatste jaren bleef genoteerd. De resultaten van het wisselbedrijf als mede die van valuta- en effectenhandel van de firma B. W. Blijdenstein en Co. wa ren bevredigend. Hoewel de verwachting mag worden uit gesproken, dat de monetaire maatregelen der Regeering een keerpunt ten goede be- teekenen voor het bedrijfsleven in ons land neemt dit niet weg, dat voor tal van be drijven het jaar 1936 nog zeer moeilijk was en verbetering eerst langzaam zal kunnen intreden. Voor afschrijving op, resp. reserveering tegen verhoogde risico's in debiteurenpo sities hebben wij dan ook gemeend in over leg met den Raad van Commissarissen on zer vennootschap een bedrag van 950.000 der jaarwinst te moeten bestemmei. Evenals het vorige jaar schreven wij het verlies, ontstaan door de realisatie van 2.000.000 Sti1halteposten, tot een bedrag van 775.000 van de onder crediteuren op genomen algemeene debiteurenreesrve af. Mèt onzen Raad van Commissarissen achten wij het een eisch van voorzichtig beleid, aan deze bijzondere reserve een bedrag van 1.000.00 toe te voegen. De winst- en verliesrekening wijst, na dat een bedrag van 1.000.000 is toege voegd aan de algemeene debiteurenreser ve, een saldo winst aan van ƒ3.168.143.37. De reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantième-belasting komt bij verdeeling volgens de bepalingen der statuten ter dispositie van aandeelhou ders 2.000.000, waaruit een dividend kan worden uitgekeerd van 5 pet. en aan het statutaire reservefonds een bedrag van ƒ145.714.28. Het reservefonds zal dan in totaal be dragen ƒ9.500.000 tegen ƒ9.000.000 op 31 December 1935. UNILEVER N.V. De Raad van Bestuur van de Unilever heeft besloten aan de algemeene vergade ring van aandeelhouders, welke gehouden zal worden op 5 Mei a.s., voor te stellen op de gewone aandeelen der vennootschap een slotdividend uit te keeren ten bedrage van 30.per aandeel van 1000, betaalbaar vanaf 26 Mei a.s. en makend in totaal 5 1/2 pet. voor het jaar 1936. Voorts is door den Raad van Bestuur van Unilever Limited besloten aan de alge meene vergadering van aandeelhouders dier vennootschap, welke op denzelfden datum zal worden gehouden, voor te stellen over te gaan tot uitkeering van een overeen komstig dividend, uitmakende ƒ0.36 per 1 pond sterling tegen den koers van het pond steling aan de Amsterdamsche beurs op 5 Mei a.s. WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoe kookt men macaroni in melk met rozijnen zonder dat ze schift? En hoe wordt ze klaar gemaakt als groente? Als ik 't in melk kookt schift 't altijd. Antwoord: De macaroni eerst goed wassen, 5 min. in ruim water koken, af gieten, afspoelen en verder in melk koken. De rozijnen afzonderlijk in weinig water gaar koken en daarna door de gare macaroni roeren. Macaroni kan nooit groenten ver vangen, wel aardappelen. Ze wordt dan in ruim water met zout en wat foelie gaarge- kookt, afgegoten en gestoofd met wat bo ter en desgewenscht wat Maggi-aroma. Vraag: Waar moet'ik mij vervoegen om als matroos geplaatst te worden bij de Kon. Ned. Marine? Antwoord: Wend u eens tot de ge meente-secretarie, afd. militaire zaken, Breestraat, Leiden. ALLEEN DEZE VLUCHTHEUVELS groen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- n""f" zuilen mag men links of rechts voorbijrijden; alle andere groen altijd ter rechterzijde. LfflKS OF RECHTS PASSEEREftA UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Groote Feestavond van dc Hanze. Gis teravond hield de afd. Hillegom van de Hanze een groot opgezette Feest-Propa- gandavergadering in ae Concertzaal van Hotel „Flora". De opkomst was massaal. De groote zaal was dank zij de zorgen de feestcommissie schitterend versierd en verlicht, terwijl menig embleem aan de rechten en plichten dei middenstanders en hunner huisvrouwen herinnerde. De avond werd geopend door den heer A W. Koppers, voorzatter der Feestcom missie. Hierna werd door allen staande het Bondslied gezongen, waarna voor verver- schingen werd gezorgd. Hierna trad men voor het voetlicht met „De brand in de Jonge Jan", spel in één bedrijf van Herman Heyermans, een aangrijpend, echt mensche- lijk stuk leven, dat uitnemend werd ver tolkt. Hierna werd het woord gevoerd door den heer G. B. Kroon, voorzitter van de Hanze. Deze brengt dank aan de feestcommissie, die zooveel arbeid heeft moeten verrichten. Nog wijst de voorzittei op de Nieuwe Re clame, het z.g. puntenstelsel, waartoe reeds 60 zijn toegetreden. Laat ons de eenheid bewaren als ons hoogste goed, ook voor onze stoffelijke belangen. Vervolgens zond de bariton Frans v. d. Ven een aria uit „Traviata" van Verdi en „Noch sind die Tage der Rosen" van Baum- garten, die een luid applaus inoogstten. Dan weer tooneel: een Vaatje Buskruit, klucht in één bedrijf van Labiche en Smit. Dan nog een paar liederen van Steph Adam en Franz Lehar en een Sensatiespel in 1 bedrijf van M. Bouiton en Charivarius, getiteld: De inbreker en het Meisje. Het was een goede gedachce, dat alle dames een corsage kochten ten bate van het Santosfonds, wat voor die mooie ver- eeniging een douceurtje bracht van ruim 22, waarvoor de Geestelijk Adviseur, Ka pelaan Merks, zijn hartelijken dank be tuigde. Na dit officieel- of semi-officieel afwer ken van de feestagenda bleef men nog ge- ruimen tijd gezellig samen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er is nog weer eens een blijde tijding ontvangen door de tuinders. Zulks overkomt ze niet eiken dag. Het is de laatste maanden een en al teleurstelling. Geen enkel product gaf een loonende uit komst. De aanvoer was veel grooter dan vorig jaar in dezen tijd, doch de omzet ver meerderde er niets door. Was zelfs kleiner. Als een bewijs zij vermeld, dat de aan voer van waschpeen in de maand Maart van 1937 ruim 7 maal grooter waS' dan in dezelfde maand van 1936, doch het omzet- bedrag hiervan waskleiner. Dat tee kent nogal. Met de andere producten was het in verhouding bijna hetzelfde. Als er ooit steun noodig geweest is, is het nu wel op de win terproducten, koolsoorten, doch voornamelijk op de waschpeen. Doch de blijde tijding van thans was een steunbe drag wordt dankbaar aanvaard. Voor vroege aardappelen, boonen, spinazie, sla enz. Het kan de menschen wel niet red den uit de miserabele positie, doch ieder be- darg wordt dankbaar aanvaard. Voor waschpeen werd deze week van f 0.30 tot f 0.55 per kist van 20 K.G. betaald. De kwa liteit is nog best. Iets waar gedurende de afgeloopen wintermaanden nogal voor ge vreesd werd. Kroten is geen of weinig vraag naar. De prijs zeer slecht, van f 0.60 tot f0.80 per 100 K.G. Ook voor uien was er minder animo. Mogelijk zitten de Egyp tische uien in den weg. De noteering was f 1.70 tot f2.30 per 100 K.G. Rabarber ging vlug weg tegen f 3.90 tot f 4.10 per 100 bos. Prei per 100 K.G. van f 1.70 tot f 2.10. Roode en Gele kool brachten een iets hoogere prijs op dan vorige weken. Het product heeft veel aan gewicht verloren en veel gekost van onderhoudskosten. Dit artikel ging voor f 1.90 tot f 2.40 per 100 K.G. in redelijke kwaliteit. Een enkel partijtje Radijs ging voor f 3.60 tot f 4.20 per 100 bos. LISSE. Verkeersongeval. De reeds bejaarde wielrijder R. alhier, had het ongeluk op den hoek JulianastraatKanaalstraat door een der plaatselijke taxi's te worden aangere den. R. bekwam verschillende verwondin gen aan zijn schouder, arm en beenen. Hij werd na ter plaatse voorloopig verbonden te zijn, naar zijn woonhuis vervoerd. De politie heeft deze aanrijding in onderzoek. Geboren: Simon Hendrik, z. van R. van der Poll en A. van der Voort Her- manus, z. van J. van Dijk en Th. J. Cor- nelisse Dirk Maria, z. van Th. M. van der Eerden en H. Ziggelaar Leendert, z. van W. Boort en S. A. Moolenaar Jo hannes Franciscus, z. van J. H. Slobbe en J. de Vries. Ondertrouwd: E. F. Knoppert 27 j. te Voorhout en F. A. Hageman 23 j., te Lisse. Overleden: Simon Roodenburg 73 j. Thomas Johannes van 't Wout 59 j., echtg. van J. de Rooij. Gevestigd: H. W. van der Hulst uit Edam C. C. van Voorst uit Haarlemmer meer G. J. W. Pijnacker uit Amersfoort J. C. Meijer uit Wassenaar J. Grim bergen en gezin uit Noordwijkerhout P. M. Kooijmans uit Haarlemmermeer R. Duiker uit Koudekerk A. M. Noorder- meer uit Haarlem. Vertrokken: P. J. M. Ruigrok naar Leiden J. Alders naar Hillegom M. Een onaantastbaar inkomen is een NATIONAAL BELANG Sluit daarom een •BAAD VAN ARBEID Friedrich en gezin naar Amerika M. Minnée naar Oegstgeest M. Faas naar Bennebroek P. Schuilenburg en echtg. naar Haarlemmermeer G. C. Tromp naar Haarlem Th. Bakker naar Rijnzater- woude B. van der Wal naar Bloemen- daal A. Bernard naar Leimuiden B. W. van Kampen naar Voorhout H. Broek hof naar Noordwijkerhout. ROELOFARENDSVEEN. Aardbeien. Aan de veiling zijn giste ren de eerste aardbeien aangevoerd. Door het koude en natte weer is dit in verge lijking met de laatste jaren laat te noe men. Evenals het vorige jaar is het den heer P. Bakker alhier mogen gelukken de eerste aanvoerder te zijn. RUNSBURG. Tuinbouw. Van de aanvoer vormt al enkele weken de waschpeen het hoofdpro duct. Van Gele, Roode en Groene kool, en dan vooral van de laatste, komen nog slechts klein kwantums. De prijs van Gele en Roode kool blijft tot het einde toe slecht. Een prijs van fl.80 tot hoogstens f 2.30 per 100 K.G. geeft geen cent winst voor de tuinders, eerder verlies. Ook de prijs van waspeen is geheel onvoldoende om de exploitatiekosten te dekken. Dus ook, zelfs in de beste kwaliteit, geen winst. Ge kocht werd voor f 1.50 tot f2.70 per 100 K.G. Kroten zijn haast niet te plaatsen, zelfs niet tegen den prijs van f 0.60 tot f 0.80 per 100 K.G., de prijs van deze dsgen. Wit lof ging vlug weg tegen f 10.— tot f 12. per 100 K.G. in de beste soort. En uien konden het niet verder brengen dan f 1.60 tot f 2.20 per 100 K.G. SASSENHEIM. Koninklijke attentie. Gisteren mocht een der collectricen voor het „Hoogeland" aan de gesloten spoor- boomen aan het Prinselijk echtpaar een speldje verkoopen, waarvoor zoowel de Prins als de Prinses een flinke geeft in het busje deden. K.J.C. Zondag a.s. zal onder het Lof een plechtige installatie plaats hebben van een groep aspirant-Kruisvaarders. Na het Lof komen de geïnstalleerden met hun ouders en verdere belangstellenden in het K.S.A.-gebouw, alwaar in woord en daad inzicht in het tegenwoordige jeugdwerk wordt gegeven. Moge de belangstelling voor deze zoo belangrijke dag voor het jeugd werk groot zijn. Geboren: Petrus Johannes, z. van M. J. Beelen en C. L. Wesseling Pieter Ma- rinus, z. van P. C. Schrama en B. J. de Wit Cornelis Gerardus Maria, z. van L. P. van der Geest en C. M. Ruiter Petrus Theodorus Antonius, z. van Chr. van der Voort en A. M. Vermeij. Ondertrouwd: J. G. Hoogeveen 30 J. en M. C. Verkleij 27 j. Vertrokken: N. Schellingerhout naar Alphen a. d. Rijn F. J. van Breukelen naar Wassenaar H. J. Meijer naar Lisse F. C. A. van den Bosch naar Leiden Gevestigd: K. J. de Sain van Utrecht C. Wesseling van Voorhout M. A. Wesseling van Voorhout. TER-AAR. Dammen. Gisteravond gaf de heer Wortman uit Hazerswoude, een bekende speler uit de Rijnstreek, een simultaan- séance voor de leden van de R. K. Dam club. De uitslag was als volgt: Negen spelers wonnen hun partij, n.i. de heeren: A. van Dam. Ant. Hartveld, Cor Hoogervorst, J. Leliveld, J. Koeleman, H. Sassen, C. Sas sen, G. Verhoef en Fr. Verlaan. Tot remise wisten het te brengen: A. Hoogervorst, Jac. Hoogervorst, C. Koeleman en J. Del Roo- zen. De overige vier spelers werden ver slagen. UITHOORN. HET NIEUWE RAADHUIS GEOPEND. Door den waarnemend commissaris der Koningin. Uithoorn heeft de opening van zijn nieu we Raadhuis met feestvertoon en gejubel begroet. De geheele bevolking van de met vlaggen en Oranjewimpels versierde plaats was gistermorgen uitgeloopen naar den Amstelkant, waar het nieuwe Raadhuis in al zijn sierlijkheid het middelmuit was. Het marktplein liep vol toen de auto van den waarnemend commissaris der Konin gin mr. J. B. Bomans voor het Raadhuis aankwam. Het plaatselijke fanfarecorps hief daarna het Wilhelmus aan; voor den ingang van het Raadhuis hadden zich met B. en W. en de Raadsleden verzameld de vele genoodigden, waartoe ook, behalve mr. Bomans behoorden de burgemeester van omliggende gemeenten, burgemeester Lambooy van Hilversum als voorzitter van de afdeeling Noord-Holland der Vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten, de hoofdingenieur directeur van den Provin cialen Waterstaat in Noord-Holland, C. Tho- mése en zijn voorganger jhr. J. C. A. Rei gersman, mr. C. P. van Eeghen, vice-voor- zitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam, kapitein E. M. A. Zuylen, dis tricts-commandant van de Koninklijke Ma rechaussee, mr. W. Snellen, namens de Di rectie der provinciale bedrijven in Noord- Holland en tal van anderen. Toen de voor den ingang van het ge meentehuis verzamelde schoolkinderen een paar liederen hadden gezongen, begaf het gezelschap zich naar de raadszaal. De tal rijke bloemstukken in de hal en in de zalen van het Raadhuis gaven nog een3 blijk van veler groote belangstelling voor dit nieuwe huis der gemeente. In de raadszaal hield de burgemeester, de heer C. M. A. Koot een rede, waarin hij aan de dankbaarheid van het gemeentebestuur voor het verkregene uiting gaf en de waardeering uitsprak tot allen, die hun medewerking hebben ver leend. Ondanks zijn eenvoud, zei spreker, staat daar thans het gemeentehuis in al zijn waardigheid. En al heeft de mildheid van zoovele schenkers den eenvoud mis schien wel hier en daar in gevaar gebracht, de voornaamheid van het gebouw is er zeer door verhoogd. Moge dit mede strekken tot versterking van het gezag, want ter- wille van dit gezag is het niet ongewenscht het publiek bij wijle duidelijk te maken, dat de overheid niet op straat, maar in hoogheid is gezeten. Wij verwachten, dat de burgerij dit huis zal willen en kunnen beschouwen als de plaats waar de harteklop onzer gemeente slaat en dat men deze plaats zal weten te vinden indien en zoo vaak het belang van de gemeenschap en individu dit vordert. De heer Bomans, hierop het woord ne mende, zei, dat de werkelijke commissaris der Koningin afwezig was tot herstel van gezondheid. Hij hoopte, dat baron Röell nieuwe krachten zou opdoen, opdat wij nog vele jaren hem kunnen behouden als com missaris der. Koningin. Spreker wil voorts zeggen, dat de burgemeester bij het collega van Ged. Staten in hoog aanzien staat. Spr. brengt dank aan de gevers der vele ge schenken, die het een arme gemeente mo gelijk heeft gemaakt goed voor den dag te komen. Dit voorbeel^van burgerzin stemt tot dankbaarheid. Spreker verklaart dit Raadhuis thans te hebben geopend en wenscht het gemeente bestuur geluk met het hier verkregene. Op voorstel van den burgemeester werd hierop besloten een telegram van hulde te zenden aan H. M. de Koningin en aan het Prinselijk paar. Vervolgens nam de oudste wethouder, de heer Könst, het woord; waarna de heer Freeke als oudste raadslid uiting gaf aan de vreugde over het verkregene. De heer Lambooy sprak gelukwenschen uit namens de Vereeniging van Ned. Ge meenten. Vervolgens deed de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. A. Slob, dit namens de burgemeesters der omliggende gemeen ten. Daarna kwamen er nog tal van sprekers aan het woord, waarna de burgemeester de feestelijke plechtigheid besloot. VOORHOUT. Afscheid M. P. A. Metsen als voorzitter K.J.M.V. Onder groote belangstelling van de zijde der leden, als van genoodigde toekomstige leden, nam de voorzitter, de heer M. P. A. Meissen, afscheid van de K. J.M.V. Hij opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot den algemeen Bondsvoorzitter, drs. W. J. Dijsselbloem, en alle overige aanwezigen. De notulen, hierna voorgelezen door den heer Th. v. d. Hulst als secr., werden onveranderd vast gesteld. Hierna was het woord aan den vice-voor- zitter, den heer L. P. H. Vester, die eenige indrukken gaf van den persoon van den heer Meissen, zijn werken en zijn prestaties. Hulde bracht spr. dezen energieken mensch, hopende dat zijn werken en streven de K. K.J.M.V.-ers van Voorhout wat meer enthousiast zou hebben gemaakt voor hun beweging en dat zijn werken navolging zouden mogen vinden. Als tolk van de ver gadering nam spr. afscheid van den voor zitter, daarbij een smaakvol opgemaakte bloemenmand overhandigende. Eén der oud-voorzitters feliciteerde zijn scheidenden opvolger met de leevnsweg welke hij zich in zijn illusie heeft gedacht te zullen afleggen, terwijl spr. herinnerend aan de daad welke de heer Meissen stelde door het voorzitterschap te aanvaarden, den leden wenschte dat zij zich zouden eigen maken de spreuk welke destijds door den nu scheidenden voorz. werd uitgesproken: „Wil men gelukkig door het leven gaan, draag dan bij tot het geluk van anderen, want de vreugde aan anderen gegeven, on dervinden we weer in eigen hart". Na een welgemeend dankwoord van den scheidenden opvolger met de levensweg een voorzitter, waarbij, met over groote meerderheid van stemmen werd gekozen de heer L. P. H. Vester, zoodat in de nu ont stane vacature moest worden voorzien. Na één vrije stemming werd in het bestuur gekozen de heer Fr. v. Geer Lzn., die zijn benoeming accepteerde, waarna beide be noemden dankte voor het vertrouwen in hen gesteld. Daar de tijd kort was, werd door den Bondsvoorz. Dijsselbloem nog een korte propaganda-speech gehouden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10