Het Prinselijk Paar in Baarn. BIOSCOPEN WOENSDAG 14 APRIL 193 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DOGMA OF TROONSTRIJD Lezing voor „Geloof en Wetenschap" over het Concilie van Ephese Op den laatsten avond van „Geloof en Wetenschap" in dit seizoen heeft pater dr. Ephrem Sloots O.F.M., lector in de Kerkgeschiedenis aan het Minderbroeders klooster te Venray, een lezing gehouden, getiteld: „Dogma of troonstrijd", waarin behandeld werd het Concilie van Ephese. Op dit Concilia, in 431 gehouden, is een strijd gestreden, zoo hevig als weinigen zullen vermoeden. Tijdens dit Concilie is het dogma geformuleerd, dat Christus één persoon was in twee naturen, en diensvolgens Maria met recht genoemd mocht worden Moeder Gods, de Theoto- kos, de „God-barende". Het geloof, dat Christus God èn mensch was, in één en dezelfde persoon, werd door de geheele Christelijke Kerk aangehangen. Pond het begin van de vijfde eeuw ver kondigden sommige godgeleerden echter de meening, dat in Christus twee perso nen en twee naturen woonden. Volgens hen woonde de Logos, het Woord, in den mensch als in een tempel. Dit was de leer van de eenigszins ratio- nalistisch-getinte school van Antiochië, als wier voornaamste woordvoerder Nes- torius, bisschop van Constantinonel op trad, waartegen de mystiek-georiënteerde school van Alexandrië, onder leiding van den patriarch dier stad, Cyrillus, hevig in verzet kwam. Deze oneenigheid bleef echter niet be perkt tot de theologen; 't geheele christe lijke volk in als zijn geledingen nam daaraan op levendige wijze deel. Paus Cellestinus besliste ondubbelzinnig gunstig voor de opval ting van Cyrillus en gelastte Nestorius zijn ketterij" te herroe pen. Maar Nestorius, bisschop van de keizer lijke residentie, wist keizer Theodosius en het hof voor zijn leerlingen te winnen. Zooals in die dagen van cesaro-papisti- sche machtsoverschrijdingen herhaaldel-k het geval was, riep keizer Theodosius een concilie bijeen, dat te Ephese zou worden gehouden. De Paus legde zich daarbij neer en zond twee gezanten; doch hield Nesto rius voor veroordeeld. Na herhaaldelijk uitstel, kwam op 22 Juni 431 het concilie bijeen in de Maria- kerk in Ephese; 160 bischoppen namen er aan deel. Nestorius, hoewel in de stSd, weigerde te komen. Het concilie, veroor deelde de leer van Nestorius als ketterij. Intusschen was echter de groote mede stander van Nestorius, de patriarch van Antiochië (die verlaat was wegens „ban- denpech"; er was namelijk onderweg een kameel gestorven), in de stad gearriveerd. Hij en Nestorius belegden, onder toe zicht van den keizerlijken ambtenaar, een nieuwe concilie, waarin Cyrillus werd af gezet als ketter! De twee concilies sloegen elkaar in de ban! De verwarring was zeer groot. Cyrillus begreep, dat de beslissing niet in Ephese lag, maar bij het keizerlijk hof, stuurde rijke geschenken en veel goud naar Constantinopel. De keizer gaf zijn begunstiging van Nestorius en zijn ket terij op en nam Cyrillus' cadeautjes in genade aan. Nestorius werd afgezet. Protestantsche geschiedschrijvers voor al doen het voorkomen, alsof de wrijving tusschen Cyrillus en Nestorius, die voor laatstgenoemde in ballingschap eindigde, geen strijd was om de zuiverheid van de geloofsleer, maar strijd tusschen de bis schoppelijke zetels van Alexandrië en Constantinopel. Cyrillus zou wangunstig de toename in macht van de bischoppen van Constanti nopel, die naar het patriarchaat streefden, het ben beschouwd en het kleine kette- rijtje van Nestorius hebben aangegrepen, om de macht van Constantinopel te fnui ken. Tegen deze opvatting kan te berde wor den gebracht, dat Nestorius niet de eerste was, die twee personen in den Christus leerde en Cyrillus niet de eerste was die deze kettersche leerstelling bestreed.De leer van Nestorius was bovendien een zeer ge vaarlijke ketterij Als Christus niet gele den heeft als God, dan is de menschheid niet verlost. Daarmede valt de geheele christelijke leer. Spr. ging uitvoeriger in op het al dan niet juiste van de handelswijze van Cy- lillus. Iets van de tragiek in de balling- scnap van Nestorius voelen wij mede, maar het gaat, aldus spr., niet aan Nes torius voor te stellen als een lam en Cy rillus als een wolf, evenmin als het aan gaat het concilie te Ephese te beschouwen als een strijd om de heerschappij. Want boven de onverkwikkelijke gebeurtenissen op dit concilie schittert uit Ie overwin ning van de ware, oud-christelijke op het Evangelie gefundeerde leer, verdedigd door Cyrillus, op de vervaarlijke dwaling door Nestorius verkondigd. Bij afwezigheid van den voorzitter, we gens dringende ambtsbezigheden, heeft de heer Wilmink dank gebracht aan pater Sloots voor zijn belangwekkende lezing Eejn excursie op komst. Tevens heeft spr. mededeling gedaan van een excursie, welke op Zaterdag 1 Mei gehouden zal worden naar het ge meentelijk museum te Den Haag en naar de mozaiek-ateliers van Anton Molken- boer. Deelnemers gelieven zich binnen een week op te geven aan den heer Wilmink; nadere rnededeelingen zullen volgen. ST. PANCRAS-KRUISVAART. „In die goede nieuwe tijd". Maandag j.l. schreven wij, dat een uit voering van onze Kruisvaart altijd iets bijzonders is. Onder welk opzicht? Wel, op de meeste uitvoeringen wordt een of ander tooneelstuk voor het voet licht gebracht, dat ofwel van goed gehalte, ofwel, wat men noemt een „draak" is en HET PRINSELIJK PAAR TREKT ZIJN WOONPLAATS BINNEN. In feesttooi gestoken tot zelfs in de bui tenwijken was het anders zoo rustige Baarn, ook al door den groolen stroom vreemdelingen, Woensdag, bijna onherken baar geworden. De groote dag, de intocht van het prinselijk paar in zijn woonplaats Baarn, waarop deze gemeente zich reeds zoo langen tijd had verheugd en voorbe reid, was thans daar en het is een ontvangst geworden, die zelfs de stoutste verwach tingen overtrof. Te circa half drie vertrokken Prinses Ju liana en Prins Bernhard, gezeten in een met 4 paarden k la Daumont bespannen karos, te paard begeleid door twee officie ren van het koninklijk huis, van het paleis om zich langs den rijksweg Amsterdam - Amersfoort naar „De Oranjeboom", hef kruispunt Rijksweg—Generaal van Heutz- laan te begeven, waar een schitterende eerepoort stond opgesteld. Via de Generaa1 van Heutzlaan werd gereden naar de Julia- na-Bernhard eik aan de Julianalaan, waar de kinderen, die op 7 Januari j.l. dezen boom hebben geplant, met hun schoppen stonden opgesteld. Vervolgens ging het prinselijk paar naar de Koningin Emma- brug. Hier werd aan Prinses Juliana door een kleindochtertje van den heer Pierson bloemen aangeboden en werden de leden van 'het dagelijksch bestuur van het Ju- lina Bernhard comité, dat deze feesten or ganiseerde, aan de vorstelijke personen voorgesteld. Hier werd de stoet geformeerd. Hij was als volgt samengesteld: voorop in een rij tuig de commissaris van politie, de heer G. F. Kipp, daarna 12 ruiters van de lande lijke rijvereeniging „De Eemruitersge volgd door 20 ruiters van de rijvereeniging „Baarn", die allen op schimmels waren ge zeten, hetgeen een bijzonder fraaien aan blik opleverde. Na deze ruiters kwamen een rijtuig, waarin gezeten was de burge meester van Baarn, jhr. mr. G. C. J. van Reenen en een rijtuig met den kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana. Thans kwam de karos met de Prinses en den Prins aan weerszijden begeleid, door twee officieren van het koninklijk huis, te paard. Het slot van den stoet werd gevormd door twee hof rij tuigen. De route welke de stoet nam, was zoo gekozen, dat hij langs de mooist versier de gedeelten van het dorp voerde. De tocht ging dan ook niet alleen door het centrum en de villawijken maar ook door de arbeidersbuur ten, waar men van de versiering niet minder werk had gemaakt. Voor de verschillende scholen werd even gestopt en kregen de schoolkinderen gelegenheid bloe men aan de Prinses aan te bieden. De officieele ontvangst geschiedde op de Brink, waar voor deze gelegenheid een fraai ontvangstpaviljoen was opgericht, naar ontwerp van de gemeente-architect de heer F. F. de Boois, een en ander ge houden in de Baarnsche kleuren: blauw wit. Een fleurig gezicht boden hier de vele vaandels, welke naast de muziektent ston den opgesteld, waarmode afgevaardigden van de voornaamste Baarnsche vereeni- gingen acte de présence gaven. Nauwelijks was de vorstelijke stoet bij het paviljoen aangekomen of de Baarnsche Harmonie „Crescendo" zette onder leiding van haar dirigent, den heer J. K. van Dap peren, het „Wilhelmus" in, dat spontaan werd meegezongen door de groote massa, welke zich op het Brinkplein bevond. Dit maal was het dochtertje van wethouder Fernhout, dat de Prinses een bouquet overhandigde. De burgemeester Jhr. van Reenen, richt te zich vervolgens tot de vorstelijke per sonen en zegde dank voor de aan overheid en bevolking gegeven gelegenheid om het prinselijk paar in zijn nieuwe woonplaats feestelijk te verwelkomen. Na zijn welkomstwoord stelde de bur gemeester het gemeentebestuur aan Prin ses Juliana en Prins Bernhard voor. Als slot van de plechtigheid zong een uit alle scholen samengesteld kinderkoor van 300 schoolkinderen, twee liederen, „Hol lands vlag" en „Wij willen Holland houen". Terwijl de stoet zich in beweging stelde speelde de harmonie „Crescendo" weder om het volkslied. Onder groote belangstelling van een dichte haag menschen, die overal langs den weg stonden opgesteld, werd de de rest van den tocht volbracht. De Torenlaan was het einde van deze grootsche intocht. Het escorte stelde zich aan weerszijde van den weg op, waarna de vorstelijke personen zich langs den ge denknaald van Waterloo en door de Ko ningslaan naar het paleis begaven. dat óf goed wordt vertolkt óf de haren van den auteur te berge zou doen rijzen, wanneer deze de uitvoering bijwoonde. Onze Kruisvaart nu komt ook op de planken maar niet met een of ander wil lekeurig gekozen stuk maar met een spel, dat speciaal voor onze jongens is geschre ven en dat heelemaal op hun jongens mentaliteit is afgesteld, rekening houdt met hun capaciteiten en dat in staat is den geest, die in onze Kruisvaartbeweging leeft, te vertolken. Alzoo een spel van echte spontaniteit, van humor en levenslust, van schoonheid op cultureel terrein door zang en dans, tooneelspel en voordracht en dat alles in een tempo en verscheidenheid, even le vendig als de levendigheid van de jon gensnatuur zelf. U begrijpt, dat is heel wat anders dan een gewoon tooneelstuk. Nu, wat de strekking van het spel be treft. Het is u misschien bekend, dat de Kruisvaart als de gelegenheid zich voor doet wel eens optreedt voor liefdadige doeleinden en b.v. een feestviering op luistert voor bewoners van een of ander gesticht of inrichting. Zoo iets krijgt u te zien in „In die goe de nieuwe tijd". De Kruisvaart treedt hier op ineen tehuis voor oude mannen! Als deze oudjes door het optreden van al die frissche vroolijke jongens zijn inge palmd, zijn zij meteen radicaal genezen van hun gewoonte om het altijd maar te hebben over „die goeie oude tijd". Hebt u al kaarten gekocht van een on zer Kruisvaarders? Toegangsbewijzen a 0.25 ook ver krijgbaar aan het adres: Zijlsingel 37. ONTWIKKF.LiNGSAVOND R.K. WFRKLOOZEN. Gisteravond vond in de goed bezette zaal van den Ned. R.K. Volksbond een geslaag de ontwikkelingsavond plaats voor de werkloozen. Zooals gebruikelijk, werd deze avond geopend door den voorzitter van het Co mité Werkloozenzorg, den heer J. H. Nij- huis, die de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder Rector Reijnen. Mededeeling werd gedaan, dat einde April sluiting der zaal zal plaats hebben. Bij het Comité is nog in overweging om bij die ge legenheid een sluitingsavond te organisee- ren, waarbij de R.K. Tooneelvereeniging „Vondel" medewerking zal verleenen. Werkloozen met hun vrouwen zullen tot bijwoning van dien avond worden uitge- noodigd. Dag en plaats zullen nader wor den bekend gemaakt. Voorts vestigde spr. de aandacht op den sluitingsavond van het ontwikkelingsseizoen van de afd. Leiden van den Ned. R.K. Volksbond, welke wordt gehouden 21 April a.s. Eveneens vestigt hij er de aandacht op, dat voor de kinderen <jer leden een twee tal filmavonden worden gegeven op 20 en 22 April as., waarvoor men kaarten kan nemen Doderdag- en Vrijdagavond van 79 uur op het kantoor, tegen 2 cent per kaart. Daarna geeft spr. het woord aan den spre ker van den avond Rector Reijnen. Deze begint met te zeggen, dat het hem een genoegen doet eenige woorden te mogen spreken tot de hier aanwezige werkloozen. Daar deze avond, de vooravond van 14 April, den dag waarop wij het Patroons feest van St. Joseph hopen te vieren, zich zoo. uitstekend leent om over St. Joseph te spreken, grijpt spr. de gelegenheid aan om in korte trekken uit het leven van de zen Heilige eenige voorbeelden aan te ha len. Na een legende te hebben verteld uit het leven van St. Joseph stelt hij hem als voor beeld aan allen, als een toonbeeld van oot moed en nederigheid, welke de groote ken merken van hem waren in het H. Huisgezin. Nimmer trad hij op den voorgrond, maar voldeed in alles aan den wil van God en volbracht zijn taak door Deze Hem opge legd. Ook wij allen hebben in dit ieven een taak, een plicht te vervullen en al zijn er vele moeilijkheden, we moeten deze, even als St. Joseph deed, trachten te overwinnen. Als u morgen op St. Joseph-dag, den dag waarop St. Joseph wordt herdacht als be schermheer van onze H. Moederkerk, bidt, wendt u dan, aldus besloot spr., tot Hem om u tot voorspraak te zijn, en hem af te smeeken geestelijken bijstand in dit voor u zoo zware en moeilijke aardsche bestaan. Een warm applaus beloonde spreker voor zijn van hart tot hart gesproken woorden, waarbij de voorz. zich aansloot met na mens allen zijn waardeering te betuigen voor het kernachtig betoog, de aanwezigen daarbij aansporende St. Joseph in alles na te volgen. Daarna werd begonnen met de vertoo ning van de film: „Hoe ik mijn kind ge dood heb", bewerkt naar een boek van ge- lijkluidenden titel van Pierre l'Ermité. Met gespannen aandacht werd het vertoonde gevolgd en dit liet niet na indruk achter te laten. Eenige komische films completeerden het programma van den avond. Met een kor-t slotwoord beëindigde de voorz. dezen avond, waarvan het gebodene zeker niet zal nalaten een prettige herinnering levendig te houden. DE LIEFDADIGHEIDSUITVOERING VAN DEN R. K. BOND VAN GEZINSHOOFDEN. Zooals bekend zal morgenavond in den foyer der Stadsgehoorzaal een liefdadig heidsuitvoering gegeven worden ten bate van het Moederschapsfonds van den R. K. Bond van Gezinshoofden. Wij hebben reeds mededeeling gedaan van het zeer aparte programma van dezen avond, dat hoofdzakelijk is gebaseerd op een bijzon dere muziekuitvoering en een interessan te poppenshow, maar dan een levende poppenshow van jonge en niet-meer-zoo- jonge-dames, een muzikale show tenslotte die in Leiden brengt iets, dat geheel nieuw is. Het is overbodig nog meer van dezen avond, die waarlijk schoon zal zijn, te zeggen. Slechts dit: er zijn nog slechts enkele kaarten morgenavond aan de zaal ver krijgbaar en de ingang is de eerste deur der Stadsgehoorzaal naast de Fransche kerk. HOOFDFILMS She (Helen Caha- gan, Randolph Scott, Helen Mack, Nigel Bruce). De Pleegvaders (Wheeler, Woolsey). San Francisco (Jeannette Mac Do nald, Clark Gable, Spencer Tracy). Als mannen begee- ren. (Edward Ar nold). Ze kent me niet meer (Joannes Riemann, Fita Benkhoff, Wolf gang Lieberneiner). Pygmalion (Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade, Mathieu v. Eysden). Avonturen film Romantisch Comedie AANVANGSUUR Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur. Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenm Goedgekeurd LEIDSCHE KAPPERSVAKSCHOOL Gisteravond werd in den foyer van Den Burcht een kapdemonstratie gehouden tot sluiting van den cursus hier ter stede van den Ned. Kappersbond. Aan de cursussen werd in de afgeloopen wintermaanden door 70 leerlingen deelgenomen, waarvan aan tien geen diploma kon worden uitge reikt. De voorzitter van de afd. Leiden van den N.K.B., de heer v. d. Vlist, sprak bij den aanvang een kort openingswoord, waarin hij leerlingen en leeraren welkom heette en een bijzonder woord van dank spak tot den heet Botse, directeur der Vak school, die met toewijding en ijver den cursus in het afgeloopen jaar heeft geleid en de leerlingen met raad en daad heeft terzijde gestaan. Een woord van welkom richtte hij ook to den heer Olthof, direc teur van alle vakscholen in Nederland. Daarna ving door twintig leerlingen de demonstratie aan van hetgeen zij in den afeloopen cursus hebben geleerd Ver schillende dames- en heerenkapsels wer- ae naar voren ebracht en daarna kon de beer zijn tevredenheid betuigen over het geen hij had mogen aanschouwen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht: de da mes E. M. Hekker, Leiden, H. van Hat- tem, Oegstgeest en W. J. Hughan, Den Haag, de heeren H. M. J. M. Haase, Lisse en W. Lugt, Den Haag. doctoraal examen Wis- en Natuurkun de hoofdvak Pharmacie, de heer C. J. van Boxtel, Princenhage; candidaatsexamen Rechten: de heeren: G. C. Pluygers, Amsterdam; A. N. Mes- schaert, Den Haag en A. J. Dankelman, Den Haag. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o re n: Pieter z. van W. Krassen- burg en J. C. Otgaar Antoinette Maria Louise Catharina d. van G. A. H. Peeters en H. M. J. L. Rous. Johanna Maria d. van H. J. de Romijn en P. J. v. Veen. Ondertrouwd: H. W. Tieleman jm. en E. E. Thomas jd. Overleden: H. J. F. Bolderman on gehuwde vrouw 68 j. A. Schouten z!. 3 wk. S. Oudshoorn —Kelderman weda 81 jaar. LAATSTE BERICHTEN VERTREK VAN DE KONINGIN NAAR HET LOO. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin om Zaterdag in den loop van den dag het Huis ten Bosch te verlaten, om voor het zomerverblijf' het Paleis Het Loo te betrekken. VRIJWILLIGE ORGANISATIE VAN SPORTVLIEGERS. Eenige sportvliegers hebben na maanden lange voorbereidingen op 2 Maart j.l. be sloten tot de oprichting van de vrijwillige organisatie van sportvliegers. In deze vergadering werd besloten deze vereeniging op te richten met de bedoeling om, voor zoover noodig na bekomen mach tiging door de overheid, door hare leden per luchtvaartuig hulp en/of bijstand te verleenen zoowel aan de overheid en verder aan allen, die daarvoor naar het oordeel van het bestuur in aanmerking komen, waarbij voorts op de statuten de koninklij ke goedkeuring werd aangevraagd. Het bestuur werd op deze vergadering als volgt samengesteld: D. L. Asjes, W. Bol ken, C. E. van 't Groenewout, J. U. M. de Kuyper, D. H. Reinders. Diverse enthousiasten op luchtvaart-ge bied, die op de hoogte werden gesteld van de oprichting van bovengenoemde vereeni ging, hebben hunne medewerking, toege zegd, terwijl de heer D. Kolff, voorzitter van den Raad van Beheer van de Natio nale Luchtvaartschool, in de vergadering van 6 April j.l. werd aangezocht het eere voorzitterschap op zich te willen nemen, welke functie door hem gaarne werd aan vaard. De organisatie kan zich verheugen in den actieven steun van kundige adviseurs, onder wie den heer H. M. Schmidt Crans als vliegtechnisch adviseur. Vele sportvliegers hebben reeds hun steun en medewerking toegezegd. Nauwe samen werking met bestaande luchtvaart-instan ties werd reeds gevonden. AAN DE GEVOLGEN VAN EEN AANRIJDING OVERLEDEN. Automobilist is doorgereden. Maandagmiddag is de 23-jarige wielrij der P. C. van der S., op den rijksstraatweg in Haarlem Noord aangereden door een auto, welke bij het passeeren te ver uit week. De jongeman werd in levensgevaar lijken toestand naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht waar hij van morgen is overleden. De politie is er nog niet in geslaagd den automobilist, die na de aanrijding in snelle vaart is doorgereden, op te sporen. DE STAKING BIJ DE NEDERLANDSCHE SCHEEPSBOUW MAATSCHAPPIJ. Werk begint thans stagnatie te ondervinden. De staking bij de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij begint ernstiger vor men aan te nemen. Na de middagrust heb- ben ruim 200 arbeiders zich aangesloten bij de reeds stakenden. Het totaal aantal sta kers bedraagt thans ruim 500. Het zijn voornamelijk hakkers, hoorders, boorders- jongens, ijzerwerkers en caulkers. Het bedrijf begint thans tengevolge van de uitbreiding der stakers eenige stagnatie te ondervinden. Nog deze week besprekingen met den Metaalbond. Naar wij vernemen zal, naar aanleiding van de arbeidsconflicten bij de Ned. Scheepsbouw Mij. en bij de Ned. Dok Mij. te Amsterdam, nog in den loop van deze week een bespreking worden gehouden tusschen de werkgevers en dQ organisaties der Algemeene, Christelijke en Katholie ke Metaalbewerkers. Voor do werkgevers zal bij deze besprekingen het bestuur van den Metaalbond optreden. RUWIELDIEF BETRAPT. De politie van het bureau Kattenburg te Amsterdam is er vannacht in geslaagd een rijwieldief te betrappen op het oogenblik, dat hy een gestolen rijwiel op zijn schou der naar een leegstaande woning aan een der grachten vervoerde. Bij onderzoek bleken in dit perceel elf rijwielen bijeen te zijn gebracht, welke de man in de laatste weken heeft ontvreemd. TELEGRAMMEN AANVAL VAN „WITTE GARDE" OP ARBEIDERS. MEXICO, 14 Aprü. (A.N.P.) Een aantal leden van de „Witte Garde" hebben een aanval gedaan op een honderdtal landar beiders. Dertig arbeiders werden gedood en velen gewond. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 14 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 264 vette kalveren: 5662, 4654 en 3844 cent per kg. levena gewicht.. 189 nuchtere kal veren 5.008.50 per stuk; 136 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5657 cent. zware 5556 cent, vette 54 55 cent per kg. slachtgcwicht; Overzicht: vette kalveren zeer ruime aanvoer, han del sleepend, terugloopende prijzen. Nuch tere kalveren behoorlijke aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Varkens zeer kor ten aanvoer, handel slecht, zeer weinig vleeschvarkens, prijzen lager. WOERDEN, 14 April. Kaas. Aanvoer 83 partijen. Met rijksmerk le kwal. 19—20, 2e kwal. 1718. Hardel flauw.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3