WOENSDAG 14 APRIL 1937 UE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Maandagavond hield de Volksbond zijn gewone maandvergadering in de zaal van Café Witteman. De agenda van de Centr. Raadsvergadering werd breedvoerig besproken en den afgev. werd vrtf mandaat gegeven. De afgevaardigde naar de gewestelijke vergadering, de heer C. Baak, bracht een breedvoerig verslag uit. De voorzitter deelde mede, dat de le 6ecr., de heer Andr. v. d. Ploeg, als be stuurslid mede gaat naar Utrecht voor den Katholiekendag. De voorzitter van de in koop-commissie deelde mede, dat er weer goedkoope klompen verkrijgbaar zijn bij C. v. d. Klauw contant. Ook werd mede gedeeld, dat de brandstof gekocht zal wor den in de maand April. Het voorstel van den heer C. Baak om by de uitvoeringen van de K.J.C. (daar het toch een parochiale instelling is) het tooneel gratis beschikbaar te stellen of tegen verminderd tarief, werd verworpen. Hulp in Nood bracht op ƒ0.43. HILLEGOM. Bekroond. Op de Bloemententoonstel ling te Den Haag werd de firma W. G. War- menhoven alhier voor hare inzending Ama ryllissen bekroond met de verguld zilveren plaquette van de Utrechtsche Veiling voor Amary lissen. Eenheid in den Middenstand. Na breedvoerige besprekingen zijn de 3 Mid- denstandsvereenigingen alhier tot over eenstemming gekomen. De samenwerking in de Centrale is daarvan het gevolg. De Kon. Ned. Middenstandsbond (afd. Hille- gom) is zeer geruimen tijd buiten de Cen trale geweest in verband met de z.g. S.K.V.- zegel-kwestie. Deze zullen met 1 Aug. ver vallen en een gezamenlijke reclame worden gevoerd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De afdeeling Katwijk aan den Rijn van de R. K. Land- en Tuin- bouwbond hield een vergadering in het Parochiehuis, waar als spr. optrad ir. Ausem, alg. secr. van den L.T.B. De voor zitter opende de vergadering en heette den spreker welkom. Ir. Ausems verkreeg dan het woord en hield een inleiding over de zoozeer gewenschte voorlichting aan de jongere tuinders, gaf een overzicht over de ordening in den laatsten tijd, gaf een uiteenzetting over de nieuwe Pacht wet, waarvan nog niet vaststaat dat deze zal worden aangenomen, hield een be schouwing over het noodzakelijke crediet- wezen en besprak hierbij de moeilijkhe den der vaste lasten, besprak de handels verdragen van Nederland met andere landen om ten slotte een overzicht te ge ven van wat de L.T.B. zich voorstelt ten behoeve der boeren en tuinders in een 4-jarig tijdvak te zullen kunnen berei ken. Na een korte pauze werd gelegen heid gegeven om vragen te stellen. Hier van maakten meerdere aanwezigen ge bruik. Ten slotte sprak de G. A., pastoor Hesp een dankwoord aan den geachten spreker van dezen avond. Het was 'voor de L.T.B.'ers een mooie, leerzame avond. KATWIJK AAN ZEE. Emmabloem. De verkoop der Emma- bloempjes heeft alhier opgebracht 98.70. NOORDWIJKERHOUT. REDE VAN MR. MARCHANT. „De encycliek van den Paus over het Nationaal-Socialisme is voor deze beweging vernietigend". Voor een goed gevulde zaal hield oud- Minister mr. Marchant een rede over de Nationaal Socialistische beweging in een propaganda vergadering van de R.K. Staats partij op Dinsdagavond in hotel Gouwen- berg. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den Hoogeerw. heer Pastoor Wes- terwoudt, Pastoor Maas, de Burgemeester met zijn eohtgenoote, de gemeente-secreta ris en verscheidene heer en geestelijken. Mr. Marchant verkreeg het woord. Hij begon met het uitwerken van twee vragen, le. Is de N.S.B. nationaal? 2e. Is zij socia listisch? Op de vraag is deze „beweging" nationaal ging spreker diep in. Hij zeide o.m.: wij, Nederlanders, verstaan onder een nationale beweging eene die wortel heeft in ons eigen volk, die ons volk waarborgt een vredig en gelukkig samenleven onder el kaar. Het program van de N,S,B, is echter Duitsch, het is uit het Duitsch vertaald, zelfs is het niet eens in goed Nederlandsch omgezet. Waarom is het uit het Duitsch vertaald? Om reden dat in dezen tijd in de lucht zit een afkeer van het regiem dat we hebben niet alleen hier in Nederland, maar overal op de wereld. Dit gaat altijd zoo. Als de toestanden niet meer rooskleu rig zijn, zijn de menschen licht geneigd dit te steken op de huidige regeering, al heeft die er part noch deel aan. Spreker zeide al zijn best gedaan te hebben of hij niet iets goeds in het program van de N.S.B. kon ontdekken, dooh hij is hier toe niet kunnen komen, hij heeft niets kun nen vindén waar we beter van zouden kun nen worden. Het eenige, zei spreker, dat er aan goeds in zit is, afgezien van de wij ze waarop het gepredikt wordt, het natio nale, doch daarvoor hebben we hier in Ne- Een duinreservaat bij Katwijk Waar flora en fauna zich ongestoord kunnen ontwikkelen Het verheugt ons melding te kunnen ma ken van een nieuwen vorm van practische natuurbescherming, de duinbescherming waarbjj de dienst van Domeinen en de politie van Katwijk zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt. Zooals bekend behooren de duinen onder deze gemeente voor het grootste deel tot het Rijk. Domei nen beheert het gebied. Er is wel eens ge zegd, dat voor een Rotterdammer of Ha genaar de vrije duinen pas bij Katwijk be gonnen. Verder Zuidelijk is alles afgeslo ten of slechts op bepaalde wegen en paden toegankelijk. Men kan er weinig vrij rond zwerven, zooals hier bij Katwijk mogelijk was. De drukte in de Domein-duinen was langzamerhand zoo groot geworden, vooral dan ook van Leidenaars, dat er schade ont stond voor de natuur. Voor de flora en fau na, die toch al leden door de waterleiding, werd dat fataal. Vele soorten verdwenen. Nabij de bekende Pan van den heer W. Jochems te Wassenaar, ligt het dichtbe groeide z.g. Parlevliet-bosch, hoofdzakelijk dennen, waar de vogels geheel verdwenen. Slechts daar waar men den invloed van den jachtopziener vreesde konden wulpen en andere soorten broeden. Het geheele duin werd verlaten. Terecht was de hoofd-inspecteur van po litie der gemeente Katwijk, mr. R. War- moltz, van oordeel, dat er in het groote duincomplex, grenzende aan de gemeente Wassenaar, aanleiding was om tot toepas sing van de natuurbeginselen over te gaan. En dat niet met eenvoudige verbodsbepa lingen ter bescherming van bepaalde plan ten, doch door het aanwijzen van het mooi ste gedeelte, het zoogenaamde Parlevliet- bosch met omgeving waartoe ook nog een stuk Wassenaarsch gebied behoort tot beschermd gebied. Van den dienst der Domeinen verkreeg hij de volle medewerking, eveneens van de gemeente Wassenaar. Het grootste gedeelte van het duin blijft vrij, hier kan de Kat- wijker en de badgast of dagjesmensch zich vrijelijk verpoozen voor zoover de zee- reefS en ander voor allerlei doeleinden be stemd duin niet nadrukkelijk zijn verboden. Het beschermde gebied echter wordt voor de natuurbescherming afgezonderd, een re servaat, waarin flora en fauna weer een kans krijgen. Gedurende den broeitijd, van derland de N.SB. niet noodig. Het is ge makkelijk te zeggen, aldus spreker, dat de Nationaal Socialisten beweren, dat de na tionale opleving door hen gekomen is, doch men kan de liefde voor het Oranjehuis niet afmeten naar het aantal keeren dat het Wilhelmus gezongen wordt, hetgeen te pas of te onpas door de nationaal socialisten geschiedt. In den breede besprak mr. Marchant de huidige toestanden in Duitschland en hoe het mogelijk was, dat het Nationaal Socia lisme in Duitschland zoo is opgekomen. Dit is alleen toe te schrijven aan het feit, dat het Duitsche volk in een ellendigen toestand verkeerde en een krachtige hand noodig had om hieruit te geraken. Hitier had de massa mee en hield deze maar steed3 voor: ik zal jullie uit de ellende opheffen; dit is de psychologische verklaring van zijn succes. Wilde Mussert hier slagen, dan moest hij vergeten, dat hij geen Neder landers voor zich had, maar wat Hitier voor zich had: hij moest het Nederlandsche volk voorstellen als Duitschers. Mussert deed het voorkomen alsof wij in de diepste ellende waren gedompeld door de crisis, maar, zegt spreker met vuur: wijs me eens een tweede volk aan in de wereld, dat zoo de crisis heeft doorstaan als het Neder landsche. Vervolgens besprak mr. Marchant wat er met onze godsdienstvrijheid zou gebeu ren als de N.S.B. hier de overhand zou krij gen en bezag in verband hiermede natuur lijk Duitschland. Er is eens gevraagd aan Mussert, zei spreker, wat er met de Kerk zou gebeuren als hü in Nederland aan de macht zou komen. Spreker zette duidelijk uiteen wat in Duitschland onder positief Christendom verstaan wordten dat men daar van het standpunt uit gaat, dat de Kerk niets met het dagelij ksche leven te maken heeft. Spreker wees op het feit, dat de geheele pers in Duitschland aan ban den is gelegd en dit zou hier ook het ge val worden als Mussert aan de macht kwam. Onze grootste kracht is, zei spreker, dat In Nederland niets verdonkeremaand wordt, doch alles wat niet goed is, in de pers komt. De 2e vraag luidde: is de N.S.B. socialis tisch? De N.S.B. bedoelt met socialistisch het saamhoorigheidsgevoel; dil heeft met socialisme niets te maken. De N.S.B. propa geert de coöperatieve staat, doch de R.K. Staatspartij de coöperatieve maatschappij, dat is heel wat anders en beters. Volgens spreker is het Nationaal Socialisme voor den katholiek onaannemelijk, omdat de N. S.B. uitgaat van den totalitairen Staat en met God als hoogste macht geen rekening houdt. Het ontneemt aan de menschen het geloof in het beste wat zij hebben. Spreker noemde de encycliek van den Paus óver het Nat. Socialisme voor deze beweging vernietigend. Spreker wees op het beginselprogram van de R.K. Staatspartij, hetgeen uit het katholieke beginsel voortvloeit en wij, ka tholieken, moeten het in zijn geheel aan vaarden. Van een katholiek wordt geacht, dat hij katholiek is en daarom weet gij al len, wat u te doen staat bij de a.s. verkie zingen. 15 Maart tot 1 Juli, wordt elk bezoek ge weerd, na den len Juli zal het reservaat slechts voor diegenen worden opengesteld, van wie verwacht mag worden, dat zij dit gebied met piëteit voor het natuurleven zullen betreden. Hetzelfde systeem dus min of meer, dat ook in Friesland geldt voor het nieuwe natuurreservaat de Saiterpetten, dat ook na den broedtijd voor het publiek, in dit geval de watersport, wordt openge steld. Alle belangen gediend. By deze regeling worden dus alle be langen gediend: Katwykers en dagjesmen- schen houden meer dan voldoende vrije ruimte, de natuurliefhebbers kunnen in het reservaat hun hart ophalen, de vogelsfauna wordt in den broeitijd met rust gelaten, de flora wordt niet langer vernield. Bij gun stige wateromstandigheden zou dit gebied, dat met het Wassenaarsche gedeelte enkele honderden H.A. beslaat, zich wederom in zyn volle pracht kunnen ontwikkelen. Als veilige wijkplaats voor een wijde omge ving kan het weer talrijke vogels tot zich trekken. Door tfy'n ligging in dit gedeelte van het Zuid-Hollandsche duin kan deze fixatie ook voor de toekomst van groote beteekenis worden. Verheugend is het, dat deze natuurbe scherming is tot stand gekomen op eigen dom van Domeinen. Deze Dienst heeft vele terreinen onder zijn beheer, welke,' mede onder invloed van de crisis, gedeeltelijk productief worden gemaakt, niet steeds met inachtneming van den natuurbeschermings factor. In Friesland is intusschen de ge wenschte vorm van samenwerking tusschen Domeinen en provinciale natuurbescher ming verkregen. Het ware een verheugende gedachte te weten, dat Domeinen in het algemeen het voorbeeld volgden van het Staatsboschbe- heer, dat bij de exploitatie van zijn terrei nen zich laat voorlichten door de staats commissie van advies voor Natuurbescher ming. Intusschen is de regeling in de Kat- wijksche duinen al zeer toe te juichen. Het gaat tenslotte om de practische resultaten. Blijken de komende jaxen voor het be trokken gebied van zooveel beteekenis te worden, dat van een restauratie kan wor den gesproken, dan kunnen altijd nog de noodige inventarisatie en aanwijzing van de belangrijkste gedeelten in het terrein tot strikte natuurreservaten welke dus uit wetenschappelijke overwegingen geheel ontoegankelijk zijn behalve voor onderzoe kers plaats vinden. Dit alles heeft ook evolutie noodig. Met deze woorden eindigde de begaafde redenaar. Ruim 2 y, uur was mr. Marchant aan het woord geweest met een kleine tus- schenpauze en tot het laatst toe zat de spanning er bij de aanwezigen in. Het was een propaganda-avond bij uitstek van de afdeeling Noordwijkerhout waar zij trotsch op kan gaan. Laten we echter zeggen, dat de opkomst voor dezen avond nog beter had kunnen zijn. Wellicht vindt dit een oor zaak in het feit, dat velen meenden geen plaats te zullen krijgen, wat toch niet het geval is. Onder de pauze werd een col lecte voor de verkiezingspropaganda ge houden, welke ruim ƒ20 opbracht. Na de rede van mr. Marchant bracht de voorzitter deze dank voor zijn propagan distische woorden en bracht tevens dank aan de propagandisten, die hun uiterste best hebben gedaan om dezen avond goed te doen verloopen. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. ZILK. Pols gebroken. Toen gistermiddag om streeks 4 uur het 3^-jarig zoontje van den heer K. alhier, al spelende met een hoe pel plotseling den weg overstak, geraakte het onder een passeerende fiets met het gevolg dat het een pols brak. VOORHOUT. Teraardebestelling mevr. M. L. H. Klomp Vacher. Gistermiddag omstreeks half twee vond op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. alhier, onder zeer groote be langstelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mevr. M. L. H. KlompVacher, echtgenoote van ds. Klomp, Ned. Herv. predikant alhier. Ten sterfhuize leidde ds. J. W. Groot En- zerink, Ned. Herv. predikant te Leiden, den dienst en sprak naar aaneliding van Rom. 8 18. Op de begraafplaats merkten we o.a. op de burgemeester G. Bulten van Voorhout, alsmede diens echtgenoote, de heer M. P. A. Meissen, gem. secretaris, vele lidmaten der Ned. Herv. Gem. alhier en eenige predikan ten uit de omliggende gemeenten. Nadat de kist aan de schoot der aarde was toevertrouwd, werd door ds. Groot Enzerink' van Leiden een rede uitgespro ken naar aanleiding van Joh. 18. Een dankwoord werd hierna nog gespro ken door een broeder van ds. Klomp, mr. H. W. E. Klomp, rechter te 's-Gravenhage, die een dankwoord bracht aan de lidmaten der Ned. Herv. Gem., alsmede tot de ker kelijke als gemeentelijke colleges namens de familie, voor het medeleven met de overledene. In het bijzonder werd door hem een woord van dank gesproken tot ds. Groot Enzerink. De overledene werd door de colleges van kerke'raad, kerkvoogden en notabelen graf waarts gedragen. Een schat van bloemen dekte de baar. WASSENAAR. Tuinbouwvereen. In het Wapen van Wassenaar hield de tuinbouwvereeniging W. en O. haar maandelijksche ledenverga dering onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard. Tot leden der jury om het ingezondene op de uitgeschreven prijs vragen te keuren werden aangewezen de heeren D. A. de Rooij, G. Verlint en P. Kel derman. Hierop werd door den heer W. G. van Zetten een lezing gehouden over de ro zen in den sier tuin. Van dit onderwerp had de spreker een groote studie gemaakt en uitvoerig werd ingegaan op de verschil lende onderdeelen, de rozencultuur betref fende. Na de pauze bracht de jury verslag uit van de gehouden keuring. Voor prijs vraag I luidende 3 Cineraria's werden toe gekend: le prijs met 29 p. G. Weekhout; 2e prijs met 25+ punt C. van der Salm; 3de prijs met 23 p. H. Verhoog. Prijsvraag II luidende volle gronds primula's: le prijs met 27 p. W. van Tol; 2de prijs met 26 p. C. van der Salm. Voor prijsvraag III: 5 soorten bloeiende heestertakken van elk soort ten hoogste 5 takken 2e prijs met 24 punten C. van der Salm. Vervolgens hield de heer H. A. N. Jansse als mede-jurylid een bespreking over de ingezonden tuinteekening op de uitgeschre ven prijsvraag. Allereerst feliciteerde spre ker den inzender onder motto X. voor het keurige werk zoowel wat het teekenwerk betreft als de indeeling ervan. Dei jury vond het geheel dan ook als zeer goed geslaagd en evenzoo beteffende de aanleg in vrije stijl, die een keurig geheel vormt. Met lof der jury werd aan den inzender een eeTsten prijs toegekend. De inzender was de heer P. Kelderman, die door den voorzitter werd gecomplimen teerd voor het gepresteerde. WARMOND. Staatspartij. Onder meer dan buiten gewone belangstelling hieLd de R. K. Staatspartij in Hotel de Zon een alge- meene vergadering. De waarn. voorz., de heer den Dunne, sprak een openings woord en verwelkomde in 't bijzonder den spreker, den weleerw. heer H. de Greeve, pastoor, kapelaan, burgemeester, wethouder en raadsleden en professoren van het Seminarie. Vervolgens was het woord aan pater de Greeve. Spr. zeide, dat hij als onder werp gekozen had „Beginselen: geen fei ten", omdat men tegenwoordig al te veel in de groote fout vervalt achter de feiten te loopen, zonder te letten op het begin sel. De tijd is zwaar, moeilijk en hard en al mogen de feiten wel eens dringen naar een andere richting, een richting die ech ter nimmer bevrediging kan schenken, uiteindelijk zal het beginsel het toch moe ten winnen. De gedragslijn, aldus spr., van de door ons te voeren politiek moet gebaseerd zijn op de volgende vier pun ten: 1. Een te vertrouwen beginsel. 2. De eenheid. 3. De wil van de Bisschoppen. 4. Het politiek advies. Uitvoerig stond spr. bij al deze vier punten stil en gaf hier van een klare en duidelijke uiteenzet ting. Meer speciaal behandelde spr. het politiek advies en toonde duidelijk aan dat het niet alleen nuttig maar ook noo dig is dit advies te volgen, daar de ge middelde kiezer nu eenmaal niet de vele en groote politieke vraagstukken kan be- oordeelen, want daarvoor komt heel wat kijken, een groote ervaring en een gede gen studie. In een krachtige peroratie spoorde spr. de aanwezigen aan op 26 Mei te stemmen op No. 1 van lijst 1. Een har telijk applaus en dankwoord beloonde spr. zijn rede. Door den heer van Leeuwen werd hier na een keurig verslag uitgebracht van de gehouden vergadering der Kamer-Cen trale. Als afgev. naar de Kamer- en Sta- ten-Centrale werd aangewezen de heer den Dunne en als plaatsvervanger de heer Luyten. Tot voorzitter werd met groote meerderheid van stemmen gekozen de heer G. van Elburg. Deze deed een krachtig beroep op de leden om hem in zijn taak ter zijde te staan. VAN M'N BOEKENTAFEL TEGEN LUCHTAANVALLEN. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming heeft een vlugschrift uit gegeven, als inleiding tot een heele serie op dit gebied, bevattende de algemeene beginselen van de bescherming der burger bevolking tegen aanvallen uit de lucht. „Het geheele samenstel van maatregelen, welke moeten dienen om in oorlogstijd de gevaren uit de lucht voor de weerlooze burgerbevolking in ons land zoo gering mogelijk te doen zijn, kan pas dan den hoogsten graad van doelmatigheid bereiken, wanneer reeds in vredestijd aan die be volking is geleerd, welke maatregelen elk individu zal moeten treffen om zijn gezin, zichzelf, zijn woning en zijn bezit zooveel mogelijk te beschermen" zegt het vlug schrift. Het streven em de bevolking bit wijs te maken in dit ernstige gevaar, verdient alle medewerking. Het vlugschrift is te kfygen voor den prijs van 5 ct. |Wa|| tot '/i uur vóór* zonsopgang £'in 9e'u|dssignalen verbo- denknippert dan met de Yaffil'ffr koplichten als attentlesein' GELUIDSSIGNAAL VERSODEN UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Uitvoering „Wilskracht". Gisteren avond heeft de R.K.S.V. „Wilskracht" on der leiding van hare directeur, den heer P. Zuidam in de St. Joseph zaal een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Als ge woonlijk waren talrijke belangstellenden aanwezig om de verrichtingen hunner fa vorieten by te wonen en ze zyn niet te leurgesteld. Een Wilskracht-avond is nu eenmaal een gebeuren, dat het sportlie- vend publiek steeds bevredigd heeft. Als gebruikelijk werd het programma aange vangen met de opmarsch der turners en een openingswoord door den voorzitter, waarin met nadruk allen werden aange spoord „Wilskracht" door hun donateur schap en als lid te blijven steunen. Met de afwerking van het uitgebreid program werd nu vlug aangevangen en als ge woonlijk werden de verschillende oefe ningen correct uitgevoerd; menig staaltje van durf en behendigheid werd door tur ners en turnsters vertoond, tot groote voldoening van het publiek, dat herhaal delijk door een luid applaus zijn waardee ring aan den dag legde. Enkele fraai uit gevoerde standen waren een waardig slot van deze buitengewoon geslaagde sport avond. De muzikale begeleiding, verzorgd door het bekende duo van der StoelKo ren bleek ook dezen avond bij hen weer in goede handen. Inzonder echter is het keurig verloop van dezen avond te dan ken aan de bekwame leiding van den heer P. Zuidam, die niets onbeproefd heeft gelaten om de Wilskracht-vlag zoo fier te doen wapperen. BODEGRAVEN. Geboren: Margaretha Alida, d. van A. Vroege en P. van Muiswinkel. Ondertrouwd: G. D. van der Henst en J. v. Dissel C. Nell 25 j. en A. Rij laarsdam 25 j. J. Th. Koot 38 j. en A. M. v. d. Maat 26 j. J. Verburg 31 j. en M. C. van Briemen 26 j. Overleden: P. van Benten 77 j. M. Uitbeijerse 66 echtgenoote van J. Hooft- man. Gevestigd: J. W. Hagen van Boskoop A. Kraan van Reeuwyk K. de Ruiter van Waddinxveen E. van de Kamp van Berneveld J. Wacht en gezin van En schede. Vertrokken: J. G. Edelman naar Hilversum J. P. den Blijker en echtge noote naar Zwammerdam G. Broere naar Alphen M. M. Rijkaart naar Vreeland G. Schinkel en echtgenoote naar Zwammer dam J. van Leeuwen naar Hilversum. KOUDEKERK. Schietwedstrijd Burgerwacht. Maan dagavond ha din de O. L. school alhier de eindschietwedstrijd plaats van de Koude- kerksche Burgerwacht van het afgeloopen winterseizoen en waarvan de uitslag is als volgt: Jac. Ravensbergen le pr„ J. Bijle- veld 2e pr., H. Baars 3e pr., D. A. G. de Rooy 4e pr., H. Hogenes 5e pr.. Jac. van Veen 6e pr., J. Dalebout 7e pr., P. Reijneij veld 8e pr., J. Sladek 9e pr., W. Nagtegaal lie pr., K. Vergunst 12e pr., H. Gulde- mond 13e pr., L. Dorrepacal 14e pr., M. v. Bosteeln 15e pr., S. A. van Hees 16e pr., J. Bos 17e pr., C. J. Guldemond 18e pr., T. Molema 19e pr., G. A. de Graaf 20e pr., J. van Velzen 21e pr.. C. W. Hoogeveen 22e pr„ N. Vonk 23e pr., J. Verbree 24e pr., G. Reijneveld 25e pr., T. Basie 26e pr., J. Mi litie 27e pr., L. Duiker 28e pr., G. de Graaff 29e pr. Na afloop van den wedstrijd werden door den burgemeester eenige nieuwe leden ge ïnstalleerd, waarna hij allen dank bracht voor de trouwe opkomst bij de oefeningen, waarbij hij inzonderheid huldigde den com mandant, den heer G. Schouten, die weer nieuw leven in de Burgerwacht heeft ge bracht. Spr. verwacht, indien noodig, dat allen paraat zullen staan voor handhaving van het wettig gezag en onze vrijheid. Nadat door spr. de prijzen aan de win naars waren uitgereikt werd deze wedstrijd gesloten met het zingen van het eerste cou plet van het Wilhelmus. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag a.s. des namid dags om 7 uur, ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Tegemoetkoming Tournoysplas. 3. Vaststelling afschrijvings percentages. 4. Begrafenisrechten. 5. Be noeming lid plaatselijke schoolcommissie vacature J. F. I. M. Münninghoff. 1. J. F. I. M. Münninghoff. 2. A. Th. van den Bosch. Vacature W. van Doorn Sr. 1. E. ten Hoe ve, 2. C. Peerdeman. 6. Aanvulling vacatu res stem bureaux vacature-J. C. Fahren- horst. 7. Schoolgeldverordeningen. 8. Aan koop automatische zuigingsregulateur gas fabriek. 9. a. Adres betegeling schoolplein Emmaschool en fietsenberging, b. Adres vernieuwing urinoirs en W. C.'s R.-K. Jon gensschool en betegeling speelplaats. .10. a. Standplaats poffertjeskraam, b. Adres res titutie staangeld poffertjeskraam. 11. Keurloonverordening. 12. Subsidie borg stellingsfonds. 13. Adres restitutie belas ting openbare vermakelijkheden. 14. Rege ling B.-steun. 15. Conversie geldleening. 16 Wijziging rekening-courant. 17. Vaststelling vergoedingen art. 101 L: O. Wet 1934. 18. Verkoop woningen. 19. Verlenging ontrui- mingstermijn woning Kazeretstraat 15. 20. Vaststelling ambtenarenreglement B. 21 Begroo tings wijziging. 22. Overeenkomst brandalarmeeringssysteem. 97 jaar. De oudste inwoner onzer ge meente, de heer G. J. Blok, wonend in de Achterstraat, hoopt Vrijdag a.s. zijn 97sten verjaardag te herdenken. De heer Blok. die vroeger op het Centraal Magazijn in 's-Ryks dienst is geweest, geniet reeds 30 jaar pensioen. De oude heer is nog steeds zeer kras.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11