Help! WOENSDAG 14 APRIL 1937 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Sproeten komen vroeg In het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. AUTOMOBILISME DE K.N.A.C. IN 1936. Wij ontvingen het jaarverslag van de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Club, dat de secretaris mr. B. Ph. baron van Ha- rinxma thoe Slooten zal uitbrengen op de jaarlijksche algemeene ledenvergadering op 22 April a.s. Daaraan ontleenen wij het volgende: Al kan gereed elijk worden toegestemd, dat het afgeloopen jaar zeer hooge eischen heeft gesteld aan de financieele draag kracht onzer bevolking, toch wint de over tuiging veld, dat thans een onevenredig aandeel der lasten op het motorwegverkeer wordt afgewenteld. Verhooging van bestaande en invoering van nieuwe heffingen hebben er het hare toe bijgedragen om zelfs stilstand, gevolgd door achteruitgang, te bewerkstelligen in de ontwikkeling van het automobilisme. Niet langer mag worden berust in het aan voeren van de bijzondere tijdsomstandig heden als argument om op den thans ge volgden weg voort te gaan. Het behoeft dan ook geen verwondering te baren, dat de K.NAC. in dit verslag jaar in de eerste plaats hare krachten heeft geconcentreerd op dezen h.L fun es ten gang van zaken. De technische aspecten van het verkeers probleem werden daarbij evenmin uit het oog verloren. Veelal vult hierbij echter een gebrek aan waardeering van het motorver- keer te constateeren, veroorzaakt door het feit, dat men hier te lande nog te weinig motor-minded is. Dit brengt mede, dat dikwijls vele maat regelen of regelingen van eenzijdigheid niet zijn vrij te pleiten. Ook uit de weinige waardeering, welke de automobiel- en motorsport bij wetgever en somtijds ook bij overheid ontmoet, blijkt, dat nog niet voldoende wordt ingezien, dat deze tak van sport, mits onder goede lei ding, zeer veel nut voor het land kan af werpen. Gelukkig zijn eenige lichtpunten hierte genover te «dellen. Wie onze nieuwe brug gen en viaducten berijdt, kan niet anders dan erkentelijk zijn voor hetgeen, ondanks den crisistijd, is tot stand gekomen. Wat echter het meest tot voldoening stemt, is, dat blijkbaar thans met krachtige hand de afbouw wordt voortgezet, nadat de her haalde temporiseering zoo menigmaal te leurstelling heeft gebracht. Met betrekking tot de lotgevallen der K.NAC. zelve memoreert de secretaris met vreugde de toetreding als lid van Z. K. H. Prins Bernhard. Voorts stemt het tot bijzondere voldoe ning, dat temidden van de ontwrichtende gebeurtenissen van de laatste jaren, ook dit jaar kon worden afgesloten met een over schot van nieuw toegetreden leden. Ook voor 1937 blijkt de secretaris in dit opzicht optimistisch gestemd. Voorts worden in het jaarverslag de ver schillende sport- en toer-evenementen, door de K.N.A.C. zoowel in binnen- als buiten land georganiseerd, gememoreerd. Uitvoerig wordt er o.m. op gewezen, dat de zware, naar de overtuiging van het mo torwegverkeer veel te zware lasten, welke op dat verkeer drukken, een onderwerp van groote zorg van de K.NA.C. zijn. Zij heeft niet nagelaten er onafgebroken op te wij zen, dat sedert de zeer sterke verhooging van de motorrijtuigenbelasting als gevolg van de instelling van het Verkeersfonds per 1 Januari 1935), welke gemiddeld 50 pet. heeft bedragen, er een terugslag is ge komen in de ontwikkeling van dat verkeer Het aantal personen- en vrachtauto's nam in 1935 en 1936 beduidend af. De belasting opbrengst bleef in dit jaren beduidend bij de raming ten achter, hetgeen waarschijn lijk voor een gedeelte aan het voortduren der crisis moet worden toegeschreven. Met de opgaande lijn van het motorwegverkeer ook in de crisisjaren 19291934 voor oogen moet het motorverkeer de hoofdoorzaak van dit verschijnsel zander voorbehoud toe schrijven aan al te hooge lasten. De drie voornaamste belastingen, welke op het mo torverkeer drukken, n.L de motorrijtuigen belasting, de extra benzinerechten en de personeele belasting, brengen thans een be drag op, dat de 60 millioen benadert; met de andere lasten, welke op dat verkeer drukken, komt zulks neer op gemiddeld ƒ450.per automobiel, dat is een bedrag, zeker drie maal zoo hoog als vijf jaren ge leden. Stuk voor stuk heeft de K.NAC. in 1936 bij herhaling aangedrongen op verla ging van en meerdere faciliteiten bij de motorrijtuigenbelasting, op verlaging van de benzinerechten, mede in verband met de genomen monetaire maatregelen en gewe zen op de onbillijkheid van en de onmati ge opvoering van de tarieven der personee le belasting. Voor dit laatste heeft zij zich met alle gemeentebesturen in verbinding gesteld. Bij herhaling is voorts gewezen op de onbillijkheid van de belasting der brand stof ten behoeve van den versnelden brug genbouw, waardoor de vreemde figuur wordt verkregen, dat uitsluitend het mo torwegverkeer daarvoor betaalt. Tegen de tolheffingen blijft de K.NAC. zich verzet ten, evenzeer als tegen den zich als een olievlek uitbreidenden onbillijken druk van gemeentelijke parkeerheffingen in allerlei vorm. Zij zal in het belang van het auto- mobielverkeer zeer zeker op den ingesla gen weg voortgaan, want de geenszins denkbeeldige, vrees bestaat, dat dat voor de volkshuishouding zoo onmisbare ver keersmiddel tenslotte succombeert. DAMMEN R.-K. DAMKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Om den Leidsche Courant-beker. Gisteren is de 4e ronde van dezen wed strijd gespeeld. Klein en G. Jansen deel den na een emotie-vollen strijd de punten. Krom verloor in een voor hem gunstiger eindspel door tijdsoverschrijding; v. d. Rey- den ontfutselde v. d. Salm twee punten evenals Stipdonk aan Akerboom, terwijl v. Leeuwen zijn meerdere moest erkennen in A. Jansen. G. Geerlings, die tegen Bekker moest spelen, zal zich wegens ziekte waar schijnlijk terugtrekken. In de 2e klasse won v. Tol van Steenber gen, Wortman won van v. Houten, terwijl Th. Zwetsolot Barthen een nul bezorgde, evenals Bosman aan Groenewegen. In de 3e klas verliepen de partijen vrij normaal; alleen A. Jansen Jr. blonk uit door F. Goddijn een nul te bezorgen. De uitslagen zijn: le klas. C. H. KleinG. Jansen 11 W. Krom—A. G. de Jeu 0—2 A. v. d. ReijdenC. v. d. Salm 20 J. v. LeeuwenA. Jansen 02 H. StipdonkG. Akerboom 20 G. GeerlingsJ. J. Beker l gesp. P. Geerlings vrij. 2 e klas. K. TolL. Steenbergen 20 J. WortmanM. v. d. Linden 20 W. v. d. VeerG. Rijsdam xx Th. ZwetslootTh .Barten 20 H. GroenewegenG. Bosman 02 E. v. TongerenJ. v. Houten 20 H. Zwetsloot vrij 3e klas. J. PasschierL. de Ridder 20 P. KoelewijnP. Noordover xx H. v .d. PloegF. Breedveld 02 E KnijnenburgW. Schelvis 02 A. Jansen Jr.F. Goddijn 20 E. PrinsC. Knijnenburg 02 J. v. SchootenJ. Nooy 20 DE LEIDSCHE DISTRICTS-DAMBOND. Voor den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van den L. D. D. B. heb ben voor de eerste klasse ingeschreven de heeren: D. Vergunst, G. v. d. Stelt, Y. de Jong, A. Wijnhout, J. Algera, J. Sta- vleu, P. Olivier, A. Pronk, H. v- d. Blom, P. Kleute, J. v. d. Horst, J. v. Ofwegen, P. Verkade, J. v. Oeveren, W. v. Berkel en J. Oosterman. Voor de 2e klasse de heeren: A. Kers bergen, J, Langbroek, P. G. Balkenende, A. v. Rossen, J. v. Wezel, D. Mechelse, T. Zijlstra, G. v. d. Voort, L. de Haan, W. Slieker, A. Vermaus, H. T. v. Boxel, H. Delfos en H. v. d. Hulst. Voor de 3e klasse de heeren: J. Jansen, L Laterveer, W. StavlPti, D. Laterveer, J. Boter, M. Rademaker, W. Rademaker, G. Rademaker, W. Verdegaal, J. v. Doorn, C. Stroker, P. Woudsma, J. Varkevisser, P. Gijsbertse en J. v. d. Hulst. Het voornemen bestaat, dat de kam pioenen van de districten Den Haag, Dor drecht, Rotterdam en Leiden een wed strijd zullen spelen om het kampioen schap van Zuid-Holland. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN O. Promotie en degradatie. In Hotel Deurloo te Voorschoten werd gisteravond een wedstrijd gespeeld tus- schen Voorschoten I en den kampioen van de 2e klasse B, Katwijk a. Zee I. Voorschoten gaf thans beter partij dan in den eersten wedstrijd tegen de R. K. Schaakcl. De 2 Koningen I, want aan het slot was de stand 3X1 y, in hun voor deel. Echter in de 5 afgebroken partijen staat Katwijk a. Zee beter, zoodat de uit slag nog twijfelachtig is. Vermoedelijk een gelijk spel of zelfs een kleine over winning voor Katwijk. Hieronder volgt het overzicht. VoorschotenKatwijk J. van OsG. J. Broest x—x K. A. Waasdorp—E. H. v. Gaaien X—X J. J. BraggaarTh. Admiraal xx N. J. v. d. EistW. Spierenburg 10 A. OudshoornJ. W. v. d. Meer 10 W. VerverA. Peters 01 M. C. OverduinJ. Huysmans jr. 10 Mevr. N. Braggaar J. N. Optendrees xx A. VolkersJ. M. Gerritsen xx J. J. DijkmanJ. C. Admiraal xx en 5 afgebroken partyen. Totaal 3X— 1H GEMEENTERAAD VAN NOORD WIJK PAARDENSPORT KORTEBAANDRAVERUEN OP WOUD ES TE IN. Gistermiddag zijn op de baan van sport terrein Woudestein kortebaandraverijen gehouden. De uitslagen zijn: Draverij A, maximum afstand 800 M. Eerste serie: 1 Fanfare, eig. Ph. Knijnen burg (J. Knijnenburg) 770 M. in 1 min. 6.4 sec.; n.L Robert E. Lee, Konora en Wil helm. Tweede serie: 1. Fatima, eig. J. Haan Jzn. (J. Vergay) 780 M. in 1 min. 4.8 sec.; n.l. Yledizoon en Welkom van Aduard. Derde serie: 1. Alouez, eig. J. de Vlieger (eig.) 700 M. in 1 min. 5 sec.; n.g. X. Smi ling en Catabore T. Vierde serie: 1. Vorst Wahnfried H, eig. K. C. G. Verkijk (F. Bos veld) 750 M. in 1 min. 3.4 sec.; n.g. Woud duifje G. en Bartinus. Finale: 1. Alouez (J. de Vlieger) 700 M. in 1 min. 2.8 sec., 2. Fan fare, 3. Vorst Wahnfried, 4. Fatima. Draverij B, voor alle paarden gestart in draverij A, behalve de prijswinnaar: Eer ste serie: 1. Vorst Wahnfriet, eig. K. C. G. Verkijk (F. Bosveld) 750 M. in 1 min. 5.4 sec; n.g. X Smiling. Ingeh.: Yledizoon. Tweede serie: 1. Welkom v. Aduard, eig. J. Klarenbeek (J. de Vlieger) 760 M. in 1 Onder praesidium van burgemeester van de Mortel kwam de Raad dezer ge meente gisterenmiddag in openbare ver gadering bijeen. Als de Raad niet wil, dan doen B. en W. het wel! Bij de mededeeling van de goedkeu ring van diverse besluiten, vermeldde de voorzitter o.a. de goedkeuring door Ged. Staten van een door B. en W. vastgestel de capitulantenverordening, hetgeen nog al eenige stof deed opwaaien. De heer Liefferink meende dat deze verordening destijds door den raad was verworpen en vroeg of B. en W. die verordening nu des ondanks toch aan Ged. Staten hadden aangeboden. De voorzitter antwoordde dat B. en W. hier een artikel van de ge meentewet hebben toegepast, hetwelk in houdt, dat wanneer de raad krachtens zijn zelfbestuurstaak tot een bepaalde medewerking wordt geroepen, in casu om deze verordening vast te stellen en hij weigert die medewerking te verleenen, B. en W. daarin voorzien. Aldus hebben B. en W. ook gedaan. De heer Alkemade had het dan maar beter gevonden als deze verordening heelemaal niet in den raad zou zijn geweest, als de raad er toch niets over te zeggen heeft. De heer Lief ferink wilde dan nog even opmerken, dat de raad nu ook alle verantwoordelijkheid te dezen van zich afschuift. Hierna worden een drietal ingekomen adressen in handen gesteld van B. en W. om advies. Besloten wordt aan den ge meente-geneesheer, naast de vergoeding die hij geniet van 15.— per jaar per ge zin voor het uitoefenen van de armen praktijk, een vaste toelage te verleenen min. 6 sec.; n.g. Konora en Catabore T. Derde serie: 1. Fanfare, eig. Ph. Knijnen burg (J. Knijnenburg) 770 M. in 1 min. 4.8 sec.; n.g. Fatima en Bartinus. Vierde serie: 1. Woudduifje G, eig. F. Jager (Laarman) 730 M. in 1 min. 5.2 sec.; n.g. Wilhelm en Robert E Lee. Finale: 1. Vorst Wahnfried H (F. Bosveld) 75 M. in 1 min. 3.8 sec., 2. Fanfare, 3. Woudduifje G, 4. Welkom v. Aduard. Kortebaanprijs voor geregistreerde, in Nederland gefokte paarden. Eerste serie: 1. Alouez, eig. J. de Vlieger (eig.) 700 M. in 1 min. 4 sec.;, n.g. Bartinus, Bleu Bank en Yledizoon. Tweede serie: 1 Vohst Wahn fried H eig. K. C. G. Verkijk (F. Bosveld) 750 M. in 1 min. 6 sec., n.g. Catabore T, Wilhelm en Welkom v. Aduard. Derde se- sie: 1. Willy Quetteville eig. F. A. Bosveld (eig.) 730 M. in 1 min. 7.6 sec., n.g. Woud duifje G en Amiens n. Fin&le: 1 Vorst Wahnfried H (F. Bosveld) 750 M. in 1 min. 3.2 sec., 2. Alouez, 3. Willy Quetteville. TOERISME Gids van Curasao. Uitg. K. v. K. te Willemstad. Met het oog op het toeristenverkeer van de V. S. en Europa naar West-Indië heeft de Kamer van Koophandel en Nijverheid te Willemstad (Curasao) dit jaar wederom een in het Engelsch gesteld reclamewerkje, een z.g. „folder" uitgegeven, teneinde zoo wel de reederijen als het reizend publiek aan te moedigen ook een bezoek aan Cu rasao te brengen. Alleen al met de spe ciale „cruise"-schepen, welke acht en twintig maal aanliepen, bezochten ruim 12.000 toeristen het eiland en onder die schepen zijn de allergrootste der wereld. Ook de Maatschappijen, wier regelmatige lijndiensten Curasao aandoen brengen vele toeristen naar Curasao. Naast den hierbovenbedoclden Engel- schen folder heeft de Kamer dit jaar een Nederlandsch reclamewerkje uitgegeven, in de hoop, dat het moge toe bijdragen, dat het reizend publiek in grootere mate dan tot nu toe het geval is geweest, eens een kijkje zal komen nemer, in het in zoovele opzichten interessante West-Lndië en in het bijzonder in het Nederlandsche grond gebied aldaar. Dit gidsje voor e.v. bezoekers aan Cu rasao brengt deze mooie Nederlandsche kolonie in woord en beeld dichter tot ons. Aangezien het niet onmogelijk is, dat er in Nederland belangstellenden zijn, die een dergelijken folder gaarne in hun bezit zouden willen hebben, heeft de Kamer ge meend een aantal exemplaren ter beschik king te moeten stellen van de Passage- Afdeeling van de Koninklijke Nederland sche Stoomboot Mij., Het Scheepvaarthuis te Amsterdam, welke maatschappij een exemplaar op aanvraag zal toezenden. van 125.per jaar voor het verrichten van vaccinatie en doodschouw. Het Tulpenfeest. Zooals bekend is, heeft de plaatselijke vereeniging voor vreemdelingenverkeer „Noordwijk Vooruit" het initiatief geno men om tijdens den bloeitijd der bloem bollen in deze gemeente een tulpenfeest te organiseeren. Op het program staan o.a. een bloemencorso, het leggen van bloemen-mozaieken, gevelversieringen, duinbeplantingen, enz. Door middel van biljetten in trams en autobussen, fiets vlaggetjes e.d. zal voor dit feest de noodige reclame worden ge maakt. In verband hiermede had genoemde vereeniging voor het organiseeren van dit tulpenfeest een extra subsidie gevraagd van 200.B. en W. stelden voor dit crediet te verleenen. De heer van der Wiel vroeg nadere in lichtingen over dit feest. Spr. vroeg voor al naar den aard van de festiviteiten, die hieraan verbonden zouden zijn, alsmede of de data van dit feest reeds zijn vastge steld. Speciaal vroeg spr. of daarin ook een Zondag is betrokken. De voorz. antwoordde dat het tulpen feest naar alle waarschijnlijkheid op Woensdag 28 April zal aanvangen en op Zaterdag 1 Mei zal eindigen. De Zondag valt hier dus buiten. Op de eerste plaats zal een persconferentie ten raadhuize plaats hebben. Voorts stelt het bestuur van V.V.V. zich voor de A.V.R.O. uit te noodigen met betrekking tot een opname in het radiojournaal, terwijl aan „Poly goon" of „Profilty" zal worden gevraagd om eenige opnamen te maken. Er zal een bloemencorso worden gehouden. De ge vels der winkels zullen zooveel mogelijk worden versierd. Van de openbare gebou wen zullen de vlaggen worden uitgesto ken. Voorts zullen speciale Oranjevlag gen worden gemaakt met de letters Noordwijk Bloembadplaats erin gebor duurd. Door middel van afgekopte tulpen zullen bloemen-mozaieken worden aan gelegd (zoo mogelijk ook door vliegtuigen te herkennen). Verder wist de voorz. ons mede te deelen dat op het Lindenplein bloem enkraampjes zullen worden gesta- tionneerd, betrokken door lieve meiskes in speciale costuumpjes! Zoo zal Noord wijk beginnen om zijn vreemdelingen eens iets aardigs te bieden, iets bijzon ders, dat aan de badplaats slechts ten goede zal komen. Als het feest slaagt, zal het ieder jaar worden herhaalt. De heer Schelvis maakte bezwaar tegen het uitnoodigen van de A.V.R.O. Het is spr. opgevallen, dat ook de vorige maal bij de plechtige omdooping van den Zuid- Boulevard in Koningin Astrir Boulevard de A.V.R.O. werd uitgenoodigd. Spr. zei- de, dat er ook nog andere omroepen zijn, die op dat terrein werkzaam zijn. Laat men deze ook eens een beurt geven. De voorz. antwoordde, dat dit de V.V.V. uitmaakt en niet de gemeente, waarop de heer Schelvis opmerkte, dat de gemeente toch ook de subsidie verleent, dus hierin toch ook wel iets te zeggen heeft. De heer van der Meer belooft als lid van het comité ter uitvoering van dit feest dit punt ter sprake te zullen brengen. Spr. hoopt op aller medewerking tot het wel slagen van dit feest. Op een dier dagen herdenken we juist den verjaardag van onze Prinses. De tijd is daarom al zeer gelukkig gekozen. Moge daarom iedereen medewerken om de naam van Noordwijk populair te maken, hetgeen slechts ten voordeele van de geheele gemeente kan zijn. De voorz. merkt nog op, dat er zoo dik wijls in de groote bladen geschreven wordt, dat aan de vreemdelingen nooit eens iets aardigs aangeboden wordt, dat er nooit eens getracht wordt iets moois te laten zien. Spr. hoopt van ganscher harte, dat Noordwijk in deze bescheiden poging succes zal mogen hebben, zoodat daaruit nog iets groeien kan voor de toekomst. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z. h. st. aangenomen, waarna de heer Liefferink den voorzitter en den geheelen raad namens V.V.V. vriendelijk dank zegt voor zijn loyale houding om deze subsi die te verleenen. Het uitbreidingsplan voor de Noordduinen. Hierna wordt na breedvoerige discussie besloten het ontwerp-uitbreidingsplan voor de Noordduinen, waarvan de vast stelling op 15 April a.s. zou moeten plaats hebben, voor ten hoogste drie maanden te verdagen. De heeren Liefferink en Vo gelaar waren ontstemd dat inzake deze verdaging de commissie voor het uitbrei dingsplan niet is gehoord, terwijl de heer van der Wiel vreesde, dat door deze ver dediging de eventueele bouwers zouden worden gehandicapt. In een uitvoerig en warm pleidooi toonde weth. Meijer aan, dat laatstgenoemde vrees geheel onge grond was, met welke uiteenzetting de heer Vogelaar zich vereenigde. De be doeling is vooral met deze verdaging dat zooveel mogelijk getracht zal worden om overeenstemming te bereiken tusschen de bebouwingsvoorschriften voor de Noord- duinen en die voor het overige deel der ge meente. Misschien is het zelfs mogelijk deze alsnog tot één stel voorschriften te vereenigen. Het groote uitbreidingsplan is thans in een zoo ver gevorderd stadium, dat dit naar 't oordeel van.B. en W. over drie maanden zoo goed als gereed zal kunnen zijn voor de ter visie legging. Zoowel de bebouwingsvoorschriften be- hoorende bij het plan voor de Noorddui nen als die behoorende bij het groote uit breidingsplan, zouden dan tot één stel kunnen worden vereenigd. De heer Lief ferink wenschte tenslotte aanteekening dat hij tegen het voorstel tot verdaging heeft gestemd. Vervolgens besluit de raad om B. en B. te machtigen met den Staat der Nederlan den een overeenkomst aan te gaan, strek kende tot wederinhuring van een gedeel te geëgaliseerd duinterrein nabij den vuurtoren voor het jaar 1937 voor een prijs van 50.— per jaar. Wordt het stille strand verschoven? Tevens besloot de raad van den Staat te pachten het uitsluitend recht tot het plaatsen van stoelen, banken enz. op het strand onder deze gemeente benoorden paal 81, zulks voor den tijd van drie ja ren tegen een huurprijs van 1 300.per jaar. Door den inspecteur der domeinen te Den Haag was echter namens den staat medegedeeld, dat bij verlenging, de over eenkomst moet worden aangevuld met een bepaling dat bij doortrekking van den Noord Boulevard, het stille strand over gelijken afstand als de lengte van de Boulevardverlenging moet worden ver schoven. Nagenoeg alle leden hadden tegen deze bepaling bezwaar. Ook de voorz. be treurde het, dat de overeenkomst tus schen de Mij Zeebad en den Staat was gesloten zonder dat B. en W. hierin ook maar eenigszins gekend zijn. Na eenig over en weer gepraat dient de heer van der Wiel een motie in, inhoudende, dat de Raad, gezien het advies van B. en W. over de verpachting van het stille strand, besluit dat de verschuiving van het stille strand bij eventueele uitbreiding van den Noord Boulevard, alleen zal plaats heb ben bij voldoende bebouwing en zal be ginnen bij het eind van den Boulevard. Deze motie werd ondersteund door ver schillende heeren en aangenomen met 14 stemmen. De heer Liefferink onthield zich van stemming. Alhoewel de overeen komst reeds is gesloten, zal alsnog ge tracht worden de gewraakte bepaling, als hierboven is weergegeven, overeenkom stig de aangenomen motie gewijzigd te krijgen. O, o o oü! Bij de rondvraag geeft de heer Vink in overweging een autobusdienst te exploi- teeren, hetzij door de gemeente, hetzij door Mij. Zeebad, vanaf de Boulevards tot aan het urinoir in de van Limburg Stirumstraat te Noordwijk-Binnen, zulks in verband met het feit, dat in geheel Noordwijk aan Zee geen urinoir aanwe zig is. (hilariteit). De voorz. zegt nogmaals ztfn best te zullen doen, dat tot de plaatsing een der gelijk voorwerp binnenkort kan worden overgegaan. De heer Liefferink betreurt het dat in de Hoofdstraat een bouwver gunning voor een winkelpand is verleend zonder inachtneming van de rooilijn. De heer v. d. Niet vraagt naar de oorzaak van de stagnatie bij de uitvoering der werk zaamheden in het Zeeheldenkwartier. Weth. Meijer zal zulks in bespreking bren gen bij den gemeente-architect. Hierna geheime zitting. ...den man,die 'n witten wandelstok draagt als hl] de straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt gedragen door menschen, die slecht kunnen zien) >£eT PROFESSOR SLIM EN ZOON. 271. Toch begon Pietje langzamerhand in het gedrang te I 272. Behalve medailles kreeg de professor ook allemaal ca- komen. Hij kreeg geen enkele medaille en zoo kwam het dat deautjes van winkels, die hiermee reclame wilden maken, de professor heelemaal volgeprikt over straat ging, terwijl I Die winkeliers deden net of ze zoo gul waren voor den pro- Pietie geen enkele medaille mocht dragen fessor, maar het was alleen maar, dat de andere menschen I het zouden zien.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10