MAANDAG 12 APRIL 1937 oE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BELGIE—NEDERLAND HEEREN 1—2. De vijftiende Ned. overwinning:. De 22ste België-Holland wedstrijd, wel ke gisteren in Brussel werd gespeeld, werd allerminst begunstigd door fraai weer. Een koude wind woei over het veld, terwijl re gen het den spelers zeer moeilijk maakte. De Nederlanders zetten den wedstrijd le vendig in maar door actief werk van Le- plat kunnen zij de verdediging niet passee- ren. Na een fout in de Belgische verdedi ging krijgt Nederland een strafcorner te nemen, welke door van de Berghe slechts met moeite kan worden gered. Als de Ne derlanders opnieuw voor het Belgische doel staan, mist Rems, doch Cronenberg weet nog juist de situatie te redden. De Belgen dringen op, doch weten het doel van hun tegenstanders niet te bereiken. Een schuin schot van Esser wordt door Schnitger prachtig overgenomen, doch tot doelpun ten komt het niet. De Nederlanders blij ven aanvallen en ten slotte gelukt het Schnitger zijn landgenooten de leiding te bezorgen (01). Na een strafcorner voor Nederland, ope nen de Belgen een offensief, hetwelk, hoe wel er goed gespeeld wordt, toch niet tot een doelpunt leidt. Seeldraayers krijgt een corner te nemen, welke evenwel op niets uitloopt. In het verdere gedeelte tot de rust wordt met wisselende kansen ge speeld. De rust gaat met 10 voor Neder land in. In de tweede helft mist Waterskeyn en kele kansen. Toch slaagt, na talrijke aan vallen der .Belgen, Deru er in, den stand gelijk te maken. De Belgen ondernemen eenige malen keurige aanvallen van links. De rechtervleugel der Belgen is zeer zwak en brengt er weinig van'terecht. De Ne derlanders hebbén met pech te kampen. Als Schnitger een prachtkans voor open doel krijgt, komt hij-te vallen. De partij is zeer levendig. Talrijke goede aanvallen worden op touw gezet. Vooral Nederland onderscheidt zich in deze periode. Uit een strafcorner weet Roos eindelijk een doelpunt te scoren. Het was een schot, dat keeper van de Merghel gemakkelijk had kunnen houden. De Nederlanders blijven voortdurend in den aanval, doch er wordt niet meer gescoord. De stand der wedstrijden is thans: gesp.gew.gel.verl. v.—t.pnt. Nederland 22 15 5 2 4217 35 België 22 2 5 15 17—42 9 NEDERLAND—BELGIE DAMES 6—0. De zegetocht onzer hockeyspeelsters. Na de overwinningen op Duitschland en Frankrijk hebben de Nederlandsche dames haar zegetocht voortgezet met een groote overwinning op België. Moeilijk hebben de Belgische dames het haar noordelijke col lega's niet gemaakt. In alle opzichten waren de Nederlandsche speelsters de meerderen. De weersomstandigheden werkten niet mee. Van begin tot einde werd in een voortdurenden regen gespeeld. Het fraaie terein van het Kennemer Lyceum was echter uitstekend bespeelbaar. Tusschen een haag van rood-wit en B. D. H. C.-juniorleden betraden de Belgische speelsters, gekleed in het rood met zwarte kousen het veld. Na wederzijdsche aanbieding van bloe men en het spelen der volksliederen begon de strijd. Al dadelijk waren de Nederlandsche da mes in den aanval, waarbij mej. Leeuwen berg en mevrouw de RuiterHofland eeni ge goede voorzetten gaven. Ook bleek al dadelijk, dat het tempo onzer landgenoo ten veel sneller was. Na een langen corner van rechts opende mej. Terwindt met een hard schot al spoe dig de score voor Nederland. In het Belgi sche elftal zat over het algemeen weinig verband. Het geheel maakte een zwakken indruk, alleen het spel der rechts-back en rechts-half kon ons bekoren. De Nederlandsche speelsters' vertoonden een vlot open spel, waarbij de half-linie goed verdedigend optrad, maar waarbij het plaatsen iets beter had kunnen zijn. In de voorhoede waren vooral mevr. de Ruiter— Hofland en mej. Terwindt op di-eef. Laatst- genoemdes speelde echter wel wat al te veel op rechts. Inmiddels hadden mej. van Bueren en mej. Teilegen met fraaie doel punten den stand tot 30 weten op te voe ren. Met de vrij onsamenhangende aanvallen der Belgische voorhoede had de Neder landsche achterhoede niet te veel moeite. Rust brak aan met 30. Na de rust was het Nederlandsche elf tal vrijwel alleen aan het woord. België kwam sporadisch over de helft. Met een o.i. houdbaar schei maakte mej. van Bue ren er al spoedig 40 van uit een straf corner. De strijd bleef steeds op de Belgische helft, waarbij talrijke schoten naast doel gingen. Eindelijk zag ook mevr. de Ruiter Hofland haar harde werken beloond met een fraai doelpunt 50. Speciaal mogen wij in deze periode ook het spel memoreeren van mej. Goeting. Een enkele maal wisten de Belgische speel sters door solo-rennen door te breken, maar voor doel was het steeds mis. Mej. An dreas kreeg dan ook vrijwel niets te doen. Met nog een zesde doelpunt maakte mej. van Bueren op hendige wijze voor Neder land het halve dozijn vol (60). Van het Nederlandsche team is over het algemeen niets dan lof te zeggen. Onze landgenooten hebben een goeden wedstrijd België daarentegen stelde teleur. Deze zuidelijke speelsters hebben van de onzen ditmaal heel wat kunnen leeren. Twaalfmaal zijn de beide landen nu met elkaar in den strijd geweest, waarbij Ne derland zich zevenmaal de sterkste toonde. Tweemaal werd gelijk gespeeld, terwijl België driemaal won. Nederland 12 7 2 3 26—13 16 België 12 3 2 7 13—26 8 STUDENTEN LEIDEN—UTRECHT WINNEN VAN ENGELSCHE COLLEGA'S. Op de Golflinks van Huis ter Heide werd gisteren een golfwedstrijd gespeeld tus schen studenten en oud-studenten van Lei den en Utrecht en een ploeg, samengesteld uitspelers van Cambridge en Oxford. De Nederlanders wonnen met 53. De uitslagen luiden: Ochtendpartijen: jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen en jhr. mr. A. Calkoen van Limmen verliezen van I. Akers-Douglas en J. S. C. Maghan (1 up); mr. A. Kerkhoven en O.' van Zinnicq Berg- mann. winnen met 4 en 3 van A. M. Bray en L. Wimble; jhr. mr. A. M. Snouck Hurgron- je en jhr. W. Snouck Hurgronje winnen met 3 en 2 van G. E. V. Crutchley en M. Clay ton; jhr. mr. H. H. Roll en jhr. mr. W. den Beer Poortugaal verliezen van J. Backhou se en M. H. de Zoete (6 en 5), Middagpartijen: MichielsBergmann winnen met 4 en 3 van Maughan-Wimble; Kerkhoven-Snoek Jr. winnen met 3 en 1 van Bray en Akers-Douglas; Snouck Sr.- Röll verliezen van Clayton-De Zoete (5 en 4); Den Beer Poortugaal-Calkoen winnen met 4 en 3 van Backhouse-Crutchley. ZWEMMEN JOPIE WAALBERG EGALISEERT HET WERELDRECORD 200 M. SCHOOLSLAG En verbetert bet Europeesch record met 0,1 sec. Tijdens de gisteravond in het sport- fondsenbad te Amsterdam gehouden zwemwedstrijden om het Amsterdamsch kampioenschap vestigde de A.D.Z.-zwem- ster Joopie Waalberg een nieuw Euro peesch record op de 200 meter schoolslag, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 3 min. 0.4 sec. Het Europeesch record stond op naam van Martha EngfeldtGen enger (Did.) met een tijd van 3 min,. 0,5 sec., gevestigd op 31 Maart 1936 te Dortmund. Ook het Nederlandsche record verbe terde Jopie Waalberg met dezen tijd, daar zij zelf houdster er van was, met een tijd van 3 min. 2,4 sec., gevestigd op 21 Maart van dit jaar te 's-Gravenhage. Doch be langrijker was, dat de A.D.Z.-zwemster met deze prestatie het wereldrecord, staande ten name van de Japansche zwem ster H. Mayehatta, die het record op 30 September 1933 te Tokio vestigde, even aarde. Daarmee heeft de Amsterdamsche zwemster bewezen, dat zij practisch in staat is, om ook het wereldrecord te ver beteren. Op dezen avond werd voorts nog een nieuw Nederlandsch record op de 200 me ter schoolslag heeren gevestigd. H. Smit- huyzen van de A.Z. verbeterde zijn eigen prestatie met 0,2 sec. en bracht het record op 2 min. 48,2 sec. Het oude was geda teerd Van 2 Februari van dit jaar, tijdens wedstrijden te Amsterdam gemaakt. WATERSPORT „LOOSDRECHT" IS PRAEDICAAT ..KONINKLIJKE" VERLEEND. Het heeft H. M. de Koningin behaagd de Watersportvereniging „Loosdrecht" het preadicaat Koninklijke te verleenen, en voorts den secretaris der vereniging, den heer A. Sprenger, te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De vereniging zelve bood den heer Sprenger een verguld zilveren medaille van verdienste aan, terwijl de zilveren medaille van verdienste werd toegekend aan den heer W. G. Zandvoort. Tot eereleden werden benoemd de heeren J. M. Maas, oud-bestuurslid, J. R. de Jong, lid der bouwcommissie en P. H. J. G. Reyers. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD POLSSTOKHOOGSPRINGEN. De Amerikaansche athleet William Sef- ton te Los Angelos, verbeterde het we reldrecord polsstokhoogspringen door een hoogte te bereiken van 4.48 meter. Het oude wereldrecord stond op naam van zijn landgenoot George Varoff met 4.43 meter, hetwelk hij in Juli van het vorig jaar tijdens selectiewedstrijden voor de Olympische spelen te Princetown vestigde. Aangeteekend dient te worden, dat de prestatie van Sefton in de hall, en niet in de open lucht werd verricht. TURNEN DRIELANDEN-WEDSTRIJD BELGIE— LUXEMBURG—NEDERLAND. Op Zaterdag 15 en Zondag 16 Mei zal te Ostende in België de drielanden-wedstrijd turnen plaats hebben tusschen België, Luxemburg en Nederland. De ploegen zul len uit acht turners bestaan, De wedstrijd omvat: Keuroefeningen aan rek, brug, rin gen, paard, tremplin-paardsprong en vrije oefeningen. Naar wij vernemen, is de Nederlandsche ploeg voor dezen wedstrijd als volgt sa mengesteld: F, Keijzer (Goes), van Genderen (Vlaar- dingen), Melkman (Antwerpen), Kok (Rot terdam), Verhoeckx (Rotterdam), Mole naar (Zuidscharwoude), Zwaaf (Amster dam) en Wedel (Den Haag). De laatste is pas weer bondslid gewor den en er moeten nog enkele formaliteiten worden vervuld om dezen gymnast defini tief in de ploeg te doen opnemen. Reserves zijn: Linde (Tengelo) en Cos- ter (Amsterdam). Leider is de heer A. Metz (Leiden). Als juryleden voor Nederland zullen fun- geeren de heeren Stiens (Amsterdam) en Sommer (Dordrecht). Des middags wordt op het strand van Ostende geturnd, Zondagavond in den groot en Schouwburg. BILJARTEN Van Vliet kampioen van Nederlancj. CADRE 71/2 Door verlies van De Leeuw een spoedige beslissing Zaterdagmiddag is in „Dubois" te Am sterdam het door de B. V. „Benoorden Het IJ" georganiseerde biljarttournooi om het Nederlandsch kampioenschap ancre cadre 71/2 voortgezet. De uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. Dommering 286 30 36 8.93 Wiemers 300 30 65 10. Sweering 300 35 42 8.57 Gehrels 259 35 94 7.40 Van Vliet kampioen van Ne derland. Vroege beslissing door verliespartij van titel houder De Leeuw. Onder zeer groote belangstelling er was geen plaats meer onbezet is giste ren het tournooi voortgezet. De Hagenaar Van Vliet won op overtuigende wijze van Sweering, terwijl de sterke Arnhemmer Dommering blijk gaf, over zijn inzinking heen te zijn, door den titelverdediger De Leeuw met cijfers te kloppen, welke niets aan duidelijkhied te wenschen overlieten. Van Vliet legde daardoor beslag op den titel met tot nu toe geen enkele verloren partij en mocht hij zijn laatste partij te gen Dommering verliezen, dan nog zou geen der andere deelnemers hem meer bereiken. De uitslagen van gisteren zijn: Sweering 192 27 45 7.11 Van Vliet 300 27 51 11.11 150 26 22 5.76 300 26 50 11.53 300 36 43 229 36 37 300 23 75 13.04 243 23 41 10.56 236 26 55 9.08 300 26 66 12.69 De Leeuw Dommering Wiemers Gehrels Dommering Van Vliet De Leeuw Sweering Van Vliet heeft niet alleen het Neder landsch kampioenschap behaald, maar hij bleek ook een nieuw Nederlandsch r.ecord in het algemeen gemiddelde te hebben ge vestigd met het cijfer 10.61. Het oude record stond op naam van De Leeuw met 10.48. Dommering, die in zijn eerste partijen geen sterken indruk had gemaakt, kwam later met zeer soliede en fijn afgestemd spel voor den dag. Hij bezette dan ook de tweede plaats in het eindklassement. Ook de grijze Wiemers gaf met vaak mees terlijk spel den jongeren deelnemers een lesje en bezette de uiterst eervolle en vol komen verdiende derde plaats. De kampioen van het vorige jaar De Leeuw moest zich thans tevreden stellen met d.e vierde plaats, terwijl Sweering de vijfde plaats innam. De Amsterdammer heeft zijn goed spel van vroeger niet kun nen ontplooien en hij leed aan een inzin-. king, welke reeds eenigen tijd zijn spel kenmerkt. Gehrels tenslotte eindigde als laatste, maar gaf door zijn hoogste serie en dit tournooi van 94 blijk van beheerscht en vaak kundig spel. Nadat de voorzitter van den Nederland- schen Biljartbond met een hartelijke speech Van Vliet de kampioensmedailie had uitgereikt, had de nieuwe kampioen nog tal van prijzen voor zijn bijzondere prestaties als hoogste algemeen gemiddel de, hoogste gemiddelde in een partij e.d. in ontvangst te nemen. De waarnemend voorzitter van de orga- niseerende vereeniging deed de spelers daarop met korte toespraken de beschik baar gestelde prijzen uitkiezen, waarna Wiemers namens de spelers dankte. De eindstand van het tournooi luidde: gew. pnt. brt. h.s. gem. C. v. Vliet 4 1443 136 74 10.61 J. Dommering 3 1429 146 75 9.78 J. Wiemers 3 1375 170 6,'. 8.08 p. de Leeuw 2 1240 132 56 9.39 J. H. Sweering 2 1302 151 66 8.62 L. Gehrels 1 1187 161 94 7.37 WERELDKAMPIOENSCHAP ANCRE CADRE 71/2. Van Vliet zal in ieder geval deelnemen. Het biljarttournooi om het wereldkam pioenschap ancre cad^e 71/2, dat op 22 April te Nice zou aanvangen, verkeert in een wankele positie. Men schijnt met de organisatie van dit tournooi moeilijkheden te ondervinden en het bestuur van den Nederlandschen Biljartbond heeft den se cretaris van de U. I. F. A. B., den heer Avé, medegedeeld, dat Nederland de organisatie van dit tournooi zou kunnen bewerkstel ligen. In dat geval zou de „Groene Socië teit" te Den Haag hiermede belast worden. Bij het bestuur van den N. B. B. is even wel nog geen antwoord op dit aanbod bin nengekomen. In ieder geval zal de nieuwe kampioen, C. van Vliet Nederland, in het wereldkam- pioenstournooi vertegenwoordigen. Mocht Nederland deze wereldkampioenschappen organiseeren, dan zal ook Dommering, als tweede in het nationale kampioenschap worden ingeschreven. NED. KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLASSE. Klein biljart. Te Rotterdam zijn de wedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap tweede klasse klein biljart gehouden, waarvan het eindre sultaat is: alg. gew. pnt. brt.h. serie gem. 1. Heutz 6 1721 134 76 12.84 2 Thomas 5 1641 126 104 13.02 3. Koehler 4 1523 145 86 10.50 4. Niessen 4 1431 150 69 9.54 5. Vader 3 1502 149 73 10.08 6. Bornkamp 3 1540 158 49 9.74 7. Hiemstra 2 1365 146 103 9.34 8. Versteeg 1 1127 133 55 8.47 De heeren Vader, Thomas, Heutz, en Koehler zijn bevorderd naar de eerste klas se van den Nederlandschen Biljart bond. MOTORSPORT DE EILENRIEDE-MOTORRACES. Thans de Finsche rijder Kyroe doodelijk verongelukt. Gisteren werd nabij Hannover het Duit- sche motorsport-seizoen geopend met de in ternationale Eilenriede-motorraces. Het had des morgens geregend, zoodat de renners op een nat en gevaarlijk par cours moesten rijden. Hierdoor is het dan ook te verklaren, dat slechts in de kleine zijspan-klasse een nieuw record werd ge vestigd. De 120.000 toeschouwers kregen evenwel uiterst spannende races te zien, waarbij helaas weer een doodelijk ongeval te betreuren viel. De Finsche N.S.U.-ren- ner Kyroe geraakte met groote snelheid in de stroobekleeding langs den weg en werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig na het ongeval overleed. De snelste tijd van den dag maakte de B. M.W.-rijder Gall, die het 144 K.M. lange tra ject in 1 uur 9 min. 45 sec. aflegde, d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 123,6 K.M. per uur. Zijn merkgenoot Otto Ley bezette in dezelfde 500 c.c.-klasse de tweede plaats met een ronde achterstand, nadat hij eerst een tijdlang de leiding had gehad. WIELRENNEN „NIEUW-SWIFT". Gistermorgen werd onder zeer ongun stige weersomstandigheden den eersten wedstrijd der voorjaarscompetitie, waarbij in de A-klasse alleen A. Maat aanwezig was, welke gelijktijdig met de B-klassers startte over 42 y, K.M. In een flink tempo vingen 9 renners den strijd aan, doch reeds na een vijftal kilometers gaf N. de Romeijn wegens het slechte weer op. J. Riethoven Azn., die na vele maanden rust wederom deelnam, demarreerde toen uit het peleton weg, waarna T. van Rooyen en Alb. Lode wij ks zich bij hem wisten te voegen. Na 18 K.M. bedroeg hun voorsprong ruim 400 meter op de renners M. C. Segaar, Th. v. d. Holst en A. Maat, Daarachter kwam het nieuwe lid B. v. Leeuwen, welke op zijn beurt werd gevolg door C. Stafleu, J. v. d. Leest had intusschen door een lekke band een zeer groote achterstand gekre gen. In den kopgroep wisten Riethoven en van Rooyeri tenslotte Alb. Lode wij ks. die een inzinking had, te lossen en gingen beiden verder. Lodewijks herstelde ech ter vlug en liep weer'keurig in en liet zich niet door zijn drie achteiwolgers in- loopen. T. v. Rooyen won den eindsprint evenals Th. Holst in het tweede peleton. De uitslag was: 1. T. van Rooyen 10 pnt., 2. J. Riethoven Azn., 8 pnt., 3. Alb. Lode wijks 6 pnt., 4. Th. v. d. Holst 4 pnt., 5. M. C. Segaar 2 pnt., 6. A. Maat,' 7. B. v. Leeuwen 2 pnt., 8. C. Stafleu 2 pnt., 9. J. v. d. Leest 2» pnt. Negen C-klassers bonden den strijd aan over 28 K.M. en als gewoonlijk ging het hier heel hard van start. Reeds na één K.M. lag het veld als volgt uiteen: W. Daas en H. Noest op kop, op 50 meter J. Burg, op 70 meter J. Geenjaar en vervol gens met onderlinge afstanden C. Kaa- paan, J. Laven, L. Bertram en Vreeden- daal. J. Geen jaar moest wegens een ketting defect afstappen en zag zich door alle renners gepasseerd. Niet ontmoedigd zet te hij door en wist tegen het einde nog vier tegenstanders in te loopen en te pas- seeren, hetgeen met den zwaren wind een fraaie, prestatie is te noemen. Opmerke lijk was ook het rijden van H. Noest wel ke keurig het tempo van W. Daas wist te volgen. Ook J. Burg was in goeden vorm, doch vermocht de koploopers niet in te halen. Het nieuwe lid L. Berti-am kreeg evenals Vreedendaal door den snellen start een achterstand welke niet was in te loopen. De einduitslag was: 1. W. Daas 10 pnt., 2. H. Noest 8 pnt., 3. J. Bury 6 pnt., 4. J. Laven 4 pnt., 5. J. Geenjaar 2 pnt., 6. C. Kaapaan 2 pnt., 7. L. Bertram 2 pnt., 8. Vreedendaal 2 pnt. A.s. Zondag zal „Nieuw Swift" deelne men aan de club-teamwedstrijden van „Excelsior", Amsterdam, waarvoor met het A-team is ingeschreven. Woensdag avond zal de sportcommissie het team of ficieel samenstellen. PAARDENSPORT WEDSTRIJDEN OP WOUDESTEIN. Gisteren zijn op Koudenstein draverijen gehouden. De uitslagen hiervan luidden: Prijzendraverij eerste klasse over 2020 M. om den Bonnie Scottprijs: 1. Xuthus (2000 M.), eig. stal Hollandia, K.M. tijd 1 min. 30 8/10 sec.: 2. Princess (2060 M.), eig. Stoffela, K.M. tijd 1 min. 31 4/10 sec. Handicap heatdraverij derde en vierde klasse over 1610 M., om den Breakaway Scottprijs. Beslissing: 1. Astra Scott, eig. stal R., tijd 1 min. 40 1/5 sec.; 2. Zilver Queen, eig. -K. in 't Veen. Handicapdraverij eerste klasse over 2000 M. om den Barones Holloprijs: 1. Fatima (2060 M.), eig. de Haan, K.M. tijd 1 min. 32 4/5 sed.; 2. Olympia (2060 M.), eigenaar van der San de, K.M. tijd - min. 33 sec. Kortebaandraverij over 800 M., handicap, aangespannen: Draverij a: Beslissing: 1. Akron B, eig. stal Gruno, tijd 1 min. 6 1/5 sec.; 2. Wilhelm, eig. K. Vergay. Draverij B., voor alle paarden, welke in draverij a zijn gestart, behalve de win naars: Beslissing: 1. Woudduifje G., eig. Jager, tijd 1 min. 81/5 sec., 2. X. Smi ling. eig. Haan, 3. Abdullah Scott, eig. stal Gruno; 4. Zoo Doorlooper, eig. v. d. Pol. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. De a.s. bloembollenmarsch zal een suc ces worden, daar er op het oogenblik reeds meer dan 300 personen ingeschreven hebben en uit alle deelen van ons land, o.m. een groep uit Drenthe, Het beloven een paar prachtige dagen voor de L. W. S. V. te worden. Zaterdag om half drie en Zondags om 10 uur van Oud Hortuszicht. Het startbureau blijft tot een half uur voor elke start open. SCHERMEN MEJUFFROUW VAN DER SLUIS KAMPIOENE VAN NEDERLAND. Gisteren zijn in de schermzaal Vander- voort te Rotterdam de floret-kampioen schappen van Nederland voor dames ge trokken. De dames van der Sluis, van der Klauw, Dekkers en Hessink wonnen elk zes partijen, zoodat barrage tusschen haar moest plaats vinden. Mejuffrouw van der Sluis won bij het overtrekken al haar partijen, zoodat zij kampioene van Ne derland werd. De einduitslag werd: van der Sluis (Cy rano Rotterdam, 6 gew. partijen, 23 ont vangen en 34 gegeven treffers; 2. van der Klauw, den Haag, 6 gew. part., 19 ontv. en 37 geg. treffers; 3. Dekkers (Cyrano), Rotterdam 6 gew. part., 24 ontv. en 38 geg. treffers; 4. Hessink, Amsterdam, 6 gew. part. 28 ontv. en 36 geg. treffers; 5. van Es, Utrecht, 4 gew. part., 29 ontv. en 29 geg. treffers. SCHAKEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Van het groote aantal partijen, afgebro ken in de voorronden, is het grootste ge deelte thans uitgespeeld. Alleen de le groep der 2e klasse is nog niet gereed. Van de uitslagen in de le klasse vermelden we alleen nog de overwinning van Demmen- dal op De Blécourt, waardoor de eerstge noemde geplaatst en de laatste uitgescha keld werd. Voorts werden een aantal par tijen, waarvan de uitslag geen invloed meer op de eindstanden uitoefende, gewonnen of remise gegeven. In de verschillende groe pen is deze thans de volgende: Eerste klasse A: Van Veen 5 p., Westra en Zitman elk 4.5, Staats 3.5, Barkema 3, Bedijn, van Beuzekom en Geijer, elk 2.5 punt. Eerste klasse B.: Van der Nat en Bosscha elk 5.5 p., Sjardijn, Muusze en Lips, elk 3.5, Van den Broek en Corts elk 2.5 en Brunt 1.5 punt. Eerste klasse C.: De Bruin, Demmendal en Willems elk 4.5 p., Schüss, Kaet, Van Dooren en Christiaanse elk 3 p., De Blé court 2.5 punt. Doordat enkele spelers gelijk waren uit gekomen, besloot het bestuur van den Bond het getal deelnemers in de overwin- naarsgroep te bepalen op 8, nl. Johs. Veen te Hazerswoude (thans kampioen), P. E. J. Willems (Studenten Fed. Sch.cl.) en I. Zitman, W. de Bruin, W. H. v. d. Nat, Ir. J. Westra, W. Demmendal en G. Bosscha, allen leden van L. S. G. en behoorende tot het eerste tiental. Tweede klasse A-: Baars 3xx, Neuteboom 1.5, Blonk 3, Zandvliet 3x, Remouchamps 2.5xx, Van Veen 4.5, Visser 4 en Vlasveld 3.5. Dat is dus de groep, die nog niet klaar is. C. van Veen te Hazerswoude is ge plaatst en Visser heeft de beste kansen op de 2e plaats. Tweede klasse B. Van Atten 5.5 p., Ja ger 5. Cok 4, Buurman, De Graaf en Van den Wijngaard elk 3.5, Van den Berg 3 en Van Hasselt 0 p. Tweede klasse C.: De Witte 6 p.. Van Schayck 5.5, Van Gelder en Wakka elk 4 p., Van Ooijen en Vlugt elk 2.5 p., Riedel 2 p. en Plug 1.5 p. In den eindwedstrijd zijn geplaatst: E. de Witte (Gymn.), W. van Schayck (Tave- no), C. van Atten (Leiderdaorp), P. H. Jager (Caissa), C. van Veen (Hazerswou- de( en vermoedelijk C. Visser van Phili- dor. Derde klasse A.: Bey 5.5 p.. Ottevanger 5, Galjaard 3, Aldershoff, Stol en De Loof elk 2. Van Lienen 1.5 p. Derde klasse B.: Van der Krogt 6.5 p Van Leeuwen 6, Schouten 5. Mieloo 3.5. Horrie, De Laaf en Ribot elk 2 en Dors man 1 punt. In de eindgroep komen: C. v. d. Krogt (R. K. Sch.cl. 2 Kon.), J. van Leeuwen (Philidor), W. Bey (L. Arb. Sch.cl.) en J. Ottevanger (D. Noteboom, Noordwijk). A„s. Donderdag, 15 April zal in Hotel Centraal aan de Breestraat alhier, aanvan gende 8 uur precies, de eerste ronde dezer eindwedstrijden worden gespeeld. Vooral in de eerste klasse mag een spannenden kamp verwacht worden, daar het krachts verschil tusschen deze 8 spelers betrek kelijk gering is. Ontbinding' eener schaakclub. De schaakclub N. S. C. K. te Xisse, die zich het vorige jaar bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken aansloot, zag het aantal leden den laatsten tijd zoo ver minderen, dat het bestuur genoodzaakt was de club op te heffen. Wel een uni cum in dezen tijd van opbloeiend schaak leven. Bij den bond zijn thans nog 22 clubs met pl.m. 590 leden aangesloten. DAMMEN R.K. HAAGSCHE DAMBOND. De uitslag van den beslissingswedstrijd persoonlijk kampioenschap 3de klas luidt: D. de KievitL. van Velzen 20. De heer D. de Kievit, lid van de R.K. Damclub „St. Willibrordus" te Wassenaar, wist dus den titel te behalen, waarvoor vanaf deze plaats onze gelukwenschen. Uitslag beslissingswedstrijd 2de klas per soonlijk kampioenschap: A. de GraefL. Duiden:-'rip n,o 2 -0.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7