MAANDAG 12 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 linksbinnen Nejedly, aan den geduchten spil dr. Sarosy van Hongarije, aan de Oostenrijkers Sindelar en Adamek. Men mag wel aannnemen, dat al deze spelers op 20 Juni in het Amsterdamsche stadion zullen aantreden. Vrijdag 18 Juni komen alle spelers naar Amsterdam, Zaterdag kan men dan nog wat oefenen. De scheidsrechter en de grensrechters zullen Nederlanders zijn. Zij zullen door de F.I.F.A. worden aangewezen, na volledig overleg met den K. N. V. B. Aan het slot van ons onderhoud deelde de heer Lotsy nog mede. dat het gewone programma van den Olympischen Dag zal worden afgewerkt. Men zal dus weer de Nederlandsche athleten, wielrenners en ruiters aan het werk kunnen zien met als hoofdnummer de voetbalwedstrijd. De mogelijkheid bestaat, dat de belangstel ling zoo groot is, dat het wielrennen van het programma moet worden afgevoerd uit hoofde van het feit, dat de hulptribu nes op de wielerbaan moeten worden ge bouwd. Het zou jammer zijn, doch èn voor het slagen van den F.I.F.A.-wed strijd, èn voor het succes van den Olym pischen Dag ware het te hopen. De rege ling der kaarten zal wederom geheel via het bondsbureau van den K.N.V.B. gaan. Natuurlijk zal een behoorlijk aantal plaats bewijzen voor de bij het N. O. C. aange sloten bonden worden gereserveerd. De heer Lotsy uit de F.I.F.A? Tot besluit van zijn uitvoerig re laas had de heer Lotsy een mede- deeling. welke voor de positie van Nederland in de internationale voetbalwereld van minder pret- tigen aard mag worden genoemd. De werkzaamheden van den heer Lotsy in het particuliere leven is de heer Lotsy hoofddirecteur van een der grootste brandverze- keringmaatschappijen in Neder land hebben den laateten tijd een dergelijken vorm aangeno men, dat hij ernstig van plan is om een van zijn functies in de sportwereld op te geven. Het zou in zijn bedoeling liggen om in 1938 voor het bestuurslidmaat schap van de F.I.F.A. te bedan ken. De heer Lotsy zal voor den K.N.V.B. en voor het N.O.C. in de toekomst echter beschikbaar blij ven. KON. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. FEYENOORD HERSTELT ZICH FRAAI, P.S.V. DOOR GO AHEAD GEKLOPT. R.C.H. nog niet verloren, R.F.C.'s mooie kans. In den strijd om het kampioenschap heeft Feyenoord na twee nederlagen thans be wezen toch nog te willen meetellen in deze competitie. Ajax werd en op wel vrij regelmatige wijze met 30 geklopt, waardoor de spanning er voorloopig nog wat „in"-blijft. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Go Ahead 3 2 1 6—2 4 Ajax 3 2 1 5—6 4 Be Quick 2 1 1 3—6 2 Feyenoord 3 1 2 5—5 2 PS.V. 3 1 2 6—6 2 De promotiecompetitie in Afd. I heeft een teleurstelling gebracht voor 't Gooi door dat R.C.H. haar laatste kans benutte en een 32 zege behaalde. Het eindresultaat is i.og wel moeilijk te voorspellen. Hilversum 2 11 32 3 R.C.H. 2 1—1 4—4 2 't Gooi 2 11 34 1 In Afd. H staat R.F.C. met één been in de eerste klasse. Op wel overduidelijke wijze toonden de Rotterdammers hun meer derheid over S.V.V., dat door deze neder laag kansloos is geworden. R.F.C. 3 3 11—2 6 Z.F.C. 2 1—1 2—2 2 S.V.V. 3 3 3—12 0 In Afd. III gaat het er voor de Enschede- sche eerste klasser leelijk uitzien. Hengelo heeft nu het heft in handen, wijl de En- schedesche Boys door de nederlaag tegen Quick leelijk achterop geraakt zijn. Hengelo 2 1 1 7—6 3 Quick 3 111 9—8 3 Ensch. Boys 3 1 2 810 2 De strijd in het Noorden is begonnen met een fiksehe nederlaag van de eerste klasser Friesland tegen W.V.V. W.V.V. 1 1 4—0 2 Friesland 1 1 04 0 Heerenveen Voor de rest een competitie-nederlaag van Lugdunum tegen de Postduiven en een beker-nederlaag van A.S.C. tegen Quick. Overigens vele door den regen afgekeur de terreinen. De uitslagen. Om het kampioenschap: Go AheadPSV 30; FeyenoordAjax 30 AFDEELING I Prom. 2e klas: 't GooiRCH 23. AFDEELING II Prom. 2e klas: SVV—RFC 0—5. 3e klas A: PostduivenLugdunum 41. AFDEELING III Prom. 2e klas: Ensch. BoysQuick 35. AFDEELING V Prom. 2e klas: Friesland WW 04. Om den Ned. Voetbalbeker: ASCQuick 1—3. Feyenoord klopt Ajax en behoudt haar kans. Een goede wedstrijd der Rotterdammers. De grootste menigte, welke ooit bij een voetbalwedstrijd in Nederland aanwezig is geweest, heeft gistermiddag het Feijen- oord-stadion bevolkt. Een kleine 50.000 toeschouwers hebben Feijenoord een regel matige 30 overwinning op Ajax zien ha len. Hce verstrekkend de maatregelen ook waren, die door de tram en de verkeerspo- titie genomen waren, het feit, dat het pu bliek zich aan het vervoersapparaat nog niet heeft aangepast, dat het dus, zooals bij normale competitiewedstrijden, niet gerui- men tijd tevoren op het pad is gegaan, heeft voor den aanvang van den wedstrijd verkeersstagnatie in de binnenstad opge leverd, waardoor verschillende duizenden het stadion, hetzij per auto of tram eerst bereikt hebben, toen de wedstrijd reeds begonnen was. De tienduizenden hebben Feijenoord in goeden vorm aangetroffen. Het groote ver schil tussehen het spel van Ajax er. Feijen oord was wel, dat het samenspel bij Ajax stellig van goede kwaliteit was, doch over het algemeen wat te mechanisch. Feijenoord was het eerst aanvallend, maar het doelpunt na vijf minuten kwam toch onverwacht. Op verren afstand schoot Paauwe, de vele spelers in het doelgebied ontnamen Keizer he+ goede gezicht op den bal, die doel trof (10). Ajax wordt even teruggedrongen, maar Van Reenen zet eenige malen Stam aan het werk en bij een van diens voorzetten krijgt Schubert eên behoorlijke kans op korten afstand van het doel. Doordat hij gehinderd wordt mis lukt echter het schot. Direct daarna is Linssen er snel tusschenuitgctrokken. Ven- te kopt uit den voorzet van den linksbui ten goed op doel, maar Keizer heeft zich netjes opgesteld. Weer schept Vente zich dan een kans, zijn scherpen schuiver stopt Keizer vallende. Aan den ander-en kant schiet Van Reenen na goed werk van Van Wijngaarden op van Male's doel, de lange doelman houdt den bal zonder veel moeite. Ajax is thans iets in de meerderheid. Prach tig vangt Van Reenen het leder op na een uittrap van Keizer, hij werkt zich langs de backs en kan dan vrij schieten, hij doet het echter te hoog. Het tempo blijft zeer hoog, vooral de voorhoede van Feijenoord is zeer actief. Zoo zien we Linsen als Paauwe van den rechtervleugel den oal in het doelgebied doet belanden toestornren en prachtig kop pen. de bal gaat juist over. Bij Ajax moet het van Wijngaarden komen. Een van zijn voorzetten kopt Sinke voor het doel weg, Schubert kan weer schieten, de bal gaat over. Een schot van Blomvliet wordt door Van Male gestopt. Dan breekt Van Reenen tot tweemaal toe mooi door en beide keeren wordt hij juist voor het strafschopgebied verkeerd aange vallen. De eerste vrije schop wordt tegen de haag van verdedigers opgeschoten, de tweede wordt overgeschoten. Eindelijk schijnt Ajax succes te zullen hebben. Een mooie troughpass brengt Stam voor open doel, hy zet over naar links. Schubert maakt een doelpunt, maar Stam stond bui tenspel. .Geannuleerd wordt het dus. Even voor de rust ontgaat Ajax een doelpunt als Stam prachtig op een hoekje schiet, terwijl van Male aan den anderen kant van zijn doel staat. Maar Sinke schopt den bal van de doellijn, of was de bal toch al de doellijn gepasseerd? Scheidsrechter Van Moorsel kon dat evenwel van zijn plaats onmogelijk gezien hebben. In de tweede helft maakte Feijenoord aan de onzekerheid a! gauw een eind, nau welijks was het spel weer een minuut oud of Linsen bracht op, gaf een voorzet aan Vente, die tussehen de beide backs door loopend juist even sneller was dan zij en doelman Keizer geen kans gaf. (2-0). Feyenoord ontplooide nu haar beste spel. Eigenlijk is nadien Ajax maar zelden meer gevaarlijk geweest, terwijl de eene mooie aanval de andere bij Feijênoord opvolgde. Blomvliet raakte gewond, hij werd door Gerritse vervangen. Het bleek geen ver betering voor den Ajax-aanval. De duizen den kregen Feijenoord op zijn best te zien. Herhaaldelijk brak de geestdrift los bij staaltjes van knap voetbal, maar nog slechts eens moest Keizer visschen, toen Linssen ver was opgedrogen en onberis pelijk den bal voor Kantebeens voeten leg de, die déze gemakkelijke kans niet voorbij liet gaan. Ajax speelde na dit derde doel punt wat ontmoedigd verder, het was voor iedereen duidelijk, dat er geen tegenpunt zou komen. Het zou in die periode ook on verdiend zijn geweest. En zoo kwam het einde met een gave 30 overwinning voor Feijenoord. POSTDUIVEN—LUGDUNUM 4—1. Het was wel een zeer laksch spelletje dat Lugdunum in haar laatsten wedstrijd tegen de Postduiven te zien gaf. Gedachtig aan het gebeurde hier ter stede, luidde het pa rool: Kalm aan. In tegenstelling met de enthousiast spelende thuisclub, die echter geenszins ruw speelde, begon groen-wit, onder stroomenden regen, heel kalm en spoedig noteerde de thuisclub een 10 voorsprong, toen de linksbuiten het leer hard langs v. d. Berg joeg (1—C). Wel maakte Koolloos hierop gelijk (11), doch nog voor de rust hernam de thuisclub de leiding en met 21 werd gerust. Na de thee poogde Lugd. nog op te halen, doch toen de Postduiven midvoor na 25 min. den stand op 31 bracht, was de zege voor de thuisclub. Het vrijwel onbespeel bare terrein was mede oorzaak, dat het spel peil aan beide zijden angstvallig dicht het nulpunt naderde. Nog eenmaal scoorde de thuisclub en met een verdiende 41 zege kwam het einde van dezen onbelangrijken wedstrijd. Go Ahead verslaat PSV Drie doelpunten in de tweede helft. Go Ahead heeft over P.S.V. gezegevierd. De Deventenaren laboreerden aan een zwakke voorhoede en ondernamen in dezen wedstrijd een gewaagd experiment, het welk achteraf echter niet als een misluk king mag worden beschouwd. Niet, dat de aanval van Go Ahead nu plotseling zoo krachtig geworden is, verre van dat, maar de nieuw gekozenen hebben door enthou siasme opgeheven, wat zij in technisch en tactisch opzicht tekort kwamen. De jongste der gebr. Koopman was ver vangen door Wagenvoort, Kolkman door Kieftenbelt en J. de Kreek Jr. door van Dyk, terwijl op het laatste oogenblik Koopman Sr. nog door een knieblessure verhinderd was uit te komen. Voor hem viel Th. d. Kreek in, de vroegere rechtsmidden van de roodgelen. De nieuwe formatie is allerminst een openbaring geworden. De thuisclub had in de eerste helft een maal een fraaie kans om de leiding te nemen, toen van Run op Bouman wilde terugspelen en den bal voor de voeten van <Je Vries deponeerde, die plotseling een verlaten doel voor zich kreeg. De kleine linksbuiten zag echter nog kans den bal over de lat te trappen. Ware hierbij een doelpunt ontstaan, dan zou de thuisclub echter meer gekregen hebben dan haar toekwam, want de bezoekers vertoonden geregeld een beter sluitend combinatiespel en had met de Deventer attaques niet al te veel moeite. Reeds in de eerste minuut na de rust gaf de Vries twee scherpe voorzetten en wan neer het binnentrio op zijn „qui vive" was geweest, zou Go Ahead een voorsprong hebben kunnen nemen. Toch duurde het niet lang, of Jan Halle had de kwetsbare plek in de Eindhoven- sche defensie gevonden. De linkervleugel werd herhaaldelijk aan het werk gezet, deze bracht de gewenschte afwisseling in den aanval en toen Wagenvoort aan de andere zijde daardoor meer bewegingsvrijheid ge noot, kreeg hij meteen de gelegenheid, tweemaal achter elkaar een hoogen voor zet te geven. De eerste keer werd de bal onderschept, doch de tweede maal kopte Th. de Kreek het leder via den paal in het net (1—0). Dit doelpunt schonk den Oostelijken kampioenen wat meer zelfvertrouwen, ter wijl P.S.V. trachtte, het verloren terrein te herwinnen. En Peters liet zich daarbij verleiden wat al te ver naar voren te drin gen, hetgeen niet ongestraft bleef; we] werd bereikt, dat van Kooijk een geweldigen kogel kon lossen, welke Halle languit val lende magnifiek uit zijn doel hield, ten koste van een hoekschop en zelfs schonk Peters zijn rechtsbinnen Hunting een goede schietkans, waarbij de bal op het nippertje door Halle tegen de lat kon worden ge werkt, maar daarby bleef het en toen de Vries dan ook weer eens in vrije positie kwam en een listigen trough-pass naar Kieftenbelt gaf, gleed deze handig langs den toegesnelden Hermens en passeerde in het volgend oogenblik den uitgeloopen Bou man (20). Van dit moment af ontspon zich een strijd op het middenyeld, waarbij de ver dedigingen de overhéfnd behielden. P.S.V. was echter iets meer aanvallend door beter positiespel, terwijl Go Ahead gevaarlijker bleef als gevolg van de ga pingen, welke de Eindhovensche defensie telkens vertoonde. En weer werd deze fout afgestraft door de Vries, die van Run de hielen liet zien en den bal met een boog naar den geheel vrijstaanden van Dijk plaatste, die ongehinderd kon inkoppen (3—0). Dit doelpunt ontstond vijf minuten voor het einde en thans was P S V. een geslagen elftal. S.V.V.R.F.C. 0—5. R.F.C. heeft een volkomen verdiende overwinning behaald op de Schiedammers. Leek het er in den beginne op, of de Rot terdammers alleen door veel geluk aan de doelpunten kwamen, later bleek toch wel, dat de Rotterdamsche voorhoede wel haast een klasse beter was dan die van S.V.V. Het spel der Schiedammers bleef te kort en te peuterig en daar kon de stevige Rot terdamsche verdediging steeds tegen op. De Rotterdammers daarentegen gaven mooi, open spel te zien. Zij zaten beter op den bal en schoten ook meer en zuiverder dan -hun tegenstanders. Na ongeveer tien minuten kan Eichhorn gebruik maken van het feit, dat Feelders den bal tegen zijn collega Bokhorst aan schoot, om den bal in het net te loopen (0—1). Bij een algemeenen aanval van R.F.C. schiet van Dijk tegen de bovenlat en Ver beek weet den bal dan tussehen veel Schie- damsche beenen door voor de tweede maal in het net te werken (02). Er is dan on geveer 25 minuten gespeeld. De Schie dammers laten wel individueel goed spel zien, maar in het doelgebied moeten zij het steeds afleggen tegen de Rotterdamsche verdedigers. Over het algemeen houdt R.F.C. het beste van het spel. De rust is al zeer nabij, als Verbeek een schot op het Schiedamsche doel afgeeft, De gemakkelijk te houden bal glijdt door Kriegs handen in het doel en het derde doelpunt is geboren (0-3). Na de rust blijkt het voordeel van den wind niet meer groot. S.V.V. geeft nu toch beter spel te zien. Bochove krijgt een mooie kans als hij alleen op het Rotterdamsche doel afstormt. Net als hij wil schieten, weet Apon hem echter nog den voet dwars te zetten en van het schot komt dan niets meer terecht. Er volgen nog eer.ige gevaar lijke doorbraken van S.V.V., maar steeds weet de Rotterdamsche verdediging mees ter van het terrein te blijven, hoofdzakelijk, omdat de Schiedammers het samenspel te ver doordrijven. Ook een paar hoekschop- DE STRIJD OM DEN ENGELSCHEN BEKER. Sunderland en Preston North End in den eindstrijd. Zaterdag zijn de halve eindstrijden om den F.A.-beker gespeeld tussehen Sunder land en Millwall en tussehen Preston North End en West Bromwich Albion. Sunder land behaalde een 21 overwinning, "ter wijl Preston North End met 41 zege vierde, zoodat deze twee clubs op 1 Mei a.s. elkaar in den eindstrijd om het fel-begeer- de kleinood zullen ontmoeten in het Wem bley-stadion bij Londen. De wedstrijd tussehen Sunderland en de derde-klasser Millwall werd onderprach- tige weeromstandigheden voor 60.000 toe schouwers te Huddersfield gehouden. Mill wall speelde een geestdriftige partij eri trok aanvankelijk voortdurend ten aanval. De Sunderland-verdediging had het dan ook zwaar te verantwoorden en moest na 10 minuten voor den druk zwichten voor een gevaarlijken aanval, waaruit Mang- nall het eerste doelpunt voor de derde klassers maakt. Het enthousiasme was zeer groot en Millwall bleef in de meerderheid. Sunderland speelde technisch evenwel veel beter en het was dan ook volkomen ver diend, toen na een half uur spelei^ de mid voor Gurney den stand gelijk maakte, waarmede ook de rust aanbrak. In de tweede helft speelde Sunderland veel beter en na 21 minuten gelukte het Gallacher met een prachtigen kopbal het winnende doelpunt voor Sunderland te maken. Hierna werd niet meer gescoord, zoodat het einde een verdiende 21 over winning voor Sunderland bracht. Het aantal toeschouwers op het Arsenal- veld te Highbury was niet zoo groot, maar er waren toch nog 42.000 personen, die bij uitstekend weer een verdiende en gemak kelijk 41 overwinninig van Preston North End aanschouwden. Preston liep hard van stapel. Frank O'Donnel had reods na korten tijd den Bromwich-doelman het nakijken gegeven en eenige miinuten later volgde Dougal met een fraai doelpunt. Goed samenspel tussehen midvoor Frank O'Donnel en zijn broer leverde een onhoud baar schot van Frank op, zoodat na 20 mi nuten Preston reeds een 30 voorsprong boekte. Tot de pauze werd er toen even wel niet meer gedoelpunt. Na de rust speelde West Bromwich aan zienlijk beter. De tweede helft was een half uur oud, toen Robbins de eer van zijn club redde. Het werd nu een strijd tuss<$en vry- wel gelijkwaardige ploegen, waarbij Pres ton North End iets meer in den aanval was. Zeven minuten voor het einde was het wederom Dougal, die met een goed schot het vierde doelpunt maakte, zoodat het ein de met een 41 zege van Preston kwam. Op 1 Mei komen Preston North End en Sunderland in den eindstrijd. Dit is de eerste maal, dat Sunderland een derge lijke eer te beurt valt. In 1889 heeft Pres ton North End den beker reeds eenmaal ge wonnen. r M pen, die de Schiedammers weten te forcee- ren, leveren niet het gewenschte succes. Gaandeweg neemt R.F.C. het spel weer in handen. Het spel wordt goed open ge houden en lange passes gaan telkens naar de vleugels waar vooral van Walsum ge vaarlijk is. Na ongeveer 25 minuten weet D. Apon na een hoekschop den bal net in het hoekje buiten Kriegs bereik in het doel te zetten (0—4). Telkens weer verschijnt nu de Rotterdam- sch voorhoede voor het S.V.V.-doel en Feel- lers en Bokhorst hebben het druk. Ook Krieg moet meermalen optreden. Hij weet zijn doel schoon te houden. Fraai weet hij o.a. een hard schot van Eichhorn te keeren. Hij kan den bal echter niet voldoende weg werken en zoo krijgt van Dijk gelegenheid nummer vijf te scoren (05). 'T GOOI—R.C.H. 2—3. Na het goede resultaat dat Hilversum eenige weken geleden boekte tegen R.C.H. in den eersten strijd van de promotie- competitie, waren de verwachtingen ten aanzien van den strijd van gisteren nogal gunstig voor 't Gooi gestemd, temeer, om dat het plaatselijk treffen aantoonde, dat !t Gooi sterker was dan Hilversum en het tegen de Racing dus zeker wel zou kunnen bolwerken. Het is geheel anders geloopen. R.C.H. was in de eerste helft geweldig op dreef en domineerde in technisch zoowel als tac tisch opzicht volkomen. Om een gemeen plaats te gebruiken: 't Gooi kwam er niet aan te pas. Met keurige afgemeten aanvallen, be stookten de Haarlemmers voortdurend het Hilversumsche doel, dat reeds na enkele minuten dooi middenvoor Kedde uit aan geven van Lenselink doorboord werd (01) Wel ondernam de thuisclub menigen tegen aanval doch de voorhoede hing als droog zand aan elkaar en tot werkelijk gevaar kwam men dan ook niet. Twintig minuten waren verstreken, toen Kedde ten tweede male succes voor zijn team oogstte en de vreugde der talrijke Haarlemmers kende geen grenzen toen de oude rot Paape er onhoudbaar 03 van maakte, 't Gooi gaf het niet op en zag haar zwoegen beloond in een doelpunt van N. Cohen, gescoord van grooten afstand. In de tweede helft vreesde men algemeen het ergste voor de Hilversummers nu R.C.H. het belangrijke windvoordeel ge noot, doch alras bleek, dat het spel der bezoekers kwalitatief aanmerkelijk minder was. Zoo zelfs, dat gesproken mocht wor den van een overwicht der geel-zwarten, die echter in vorige wedstrijden, ook nu een schotloosheid aan den dag legden. Hierdoor kwam het, dat de thuisclub het niet verder kon brengen dan één door Winthorst gescoord doelpunt, waarbij de goede keeper der gasten, Bergsma, ge wond werd en het veld moest verlaten. Hij DE ENGELSCHE CUP-WINNAAR NAAR AMSTERDAM? Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Amsterdamschen Voetbalbond, in samenwerking en overleg met de directie van het Olympische stadion besloten den winnaar van den Engelschen cup, Sunder land of Preston North End, uit te noodi- gen voor het spelen van een wedstrijd tegen het Amsterdamsch elftal op Zondag 9 Mei a.s. Op 9 Mei behoeft Ajax geen wedstrijd voor de kampioenscompetitie te spelen en zijn ook de beide andere eerste klasse vereenigingen vrij. Het bestuur van den A.V.B. heeft contact gezocht met de be sturen van Ajax, Blauw Wit en D.W.S. met het gevolg, dat deze vereenigingen haar volledige medewerking hebben toe gezegd. Het sterkste Amsterdamsche elf tal kan dus worden samengesteld. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling Man chester City op dien dag naar Amster dam te laten komen, doch wegens verbin tenissen elders heeft deze club, welke naar men weet uitnemende kansen op het Engelsehe kampioenschap heeft, de uit- noodiging niet kunnen aanvaarden. Sun derland en Preston Nordth End spelen op 1 Mei de finale voor den beker. Men heeft zich echter reeds thans met beide clubs in verbinding gesteld, met het verzoek, mocht Sunderland of Preston den eind strijd winnen, op 9 Mei naar Amsterdam te komen. Ongetwijfeld zal een dergelijke ontmoeting, indien zij tot stand komt, zeer veel belangstelling in de hoofdstad trekken. werd vervangen door den oud-doelman der Haarlemmers Kos, die een wel zeer poo- veren indruk maakte en van de welgeteld vier ballen die hij te verwerken kreeg er. vier uit zijn handen liet vallen. O.a. had 't Gooi van deze zwakke stee in een overigens voortreffelijke Haarlemsche de fensie beter moeten profiteeren. Na afloop van den wedstrijd is door de bestuurderen van 't Gooi, Hilversum en R.C.H. gesproken over de vologende wed strijden. 't Gooi. zijnde de ploeg met de minste punten had de keus en koos voor a.s. Zondag 't GooiHilversum. Daarna zal men opnieuw samen komen om te beraad slagen, wat gedaan zal worden. A. S. C.—QUICK 1—3. Een volledig en in veel beteren vorm spelend Quick heeft de Leidsche rood zwarten Zaterdagmiddag uitgebekerd. A. S. C. had tegen de Haantjes niets in te brengen. Afgezien ervan, dat de Leide- naars onvolledig waren, was het krachts verschil wel heel groot. De gasten namen kort na den aanvang de leiding (01) en hadden bij de rust eerr 20 voorsprong. Na de hervatting hetzelfde spel. De gasten sterker, de gastheeren verdedigend. Het werd tenslotte 30 en daarna gaven de Hagenaars een doelpunt cadeau door in eigen doel te trappen (13), hetgeen een magere voldoening voor de A. S. C.-ers was. ZWITSERLANDHONGARIJE 1—5. Zwitserland speelde met tien man verder. Veertigduizend belangstellenden woon den gisteren den landen wedstrijd Zwitser landHongarije bij. Het merkwaardige bij deze ontmoeting was wel, dat ditmaal Zwit serland het slachtoffer werd van de nieuwe FIFA-bepalingen, nadat Nederland j.l. Zondag er het eerst op minder prettige wij ze mee had kennis gemaakt. In de eerste helft viel n.l. de Zwitsersche linksback Gobet wegens een .blessure uit en gedurende het verdere gedeelte van de ontmoeting moest Zwitserland met tien man spelen. Ongetwijfeld heeft Hongarije verdiend gewonnen, doch het zou zeer de vraag zijn, of dezelde score, 51, bereikt was indien Zwitserland in de tweede helft volledig had kunnen uitkomen. Dr. Sarosy gaf Honga rije de leiding en het was Zsengeller, die nog voor de rust den stand op 20 bracht. In de tweede helft wist de Zwitsersche linksbuiten G. Aebi den achterstand te ver kleinen, doch direct daarop was het Szen- geller, die den voorsprong van Hongarije op 31 bracht. Uit een corner scoorde de- zelfe speler nogmaals en ten slotte bracht Dudas den eindstand op 51. RUGBY BELGIE—HOLLAND 11—9. In het Beerschot-stalion te Antwerpen werd gisteren de interlandwedstrijd België Nederland gespeeld welke eindigde in een overwinning voor de Belgen. De Belgen hebben het voordeel van „wind mee". Reeds onmiddellijk gaan zij tot den aanval over. Van Ranst maakte een try, waarmee België een "drietal punten heeft te boeken. De Hollanders komen nu opzetten en al gauw weten zij het Radelet lastig te maken. Hun overwicht is evenwel slechts van korten duur. UbbeLhode zet zijn voorwaartsen aan het werk, doch hun aan vallen zijn niet afgewerkt. Een mooie aan val van links mist doel. Voor de rust komt het niet meer tot scoren. In de tweede helft bouwen de Belgen een goeden aanval op, waaruit ten slotte Jacobs den stand op 60 weet te brengen. Er doet zich dan even een incident voor. Cattoor raakt gewond. De Belgen spelen met een man minder verder. Toch gelukt het van Ranst na eenigen tijd een goal te scoren. En dan weet eindelijk Blijdenstein een dropgoal te maken, waarmede de stand op 114 komt. Even voor het einde gelukte het Nederland door Pabbruwe op nieuw te scoren. De Nederlanders blijven in den aanval en ten slotte weet Blijden stein den achterstand te verkleinen tot 119, in welken stand geen verandering meer kwam.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6