AGENDA MAANDAG 12 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, aanvan kelijk weinig of geen regen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 769.6 te Helsingfors.' Laagste barometerst.: 746.5 te Biarritz. De hoogedrukking over Scandinavië is weer toenemende, de depressie bij IJsland trok naar Spitsbergen, van den Oceaan ver plaatste zich een andere naar de Golf van Biscaye en deze schijnt naar Zuid-Frank rijk' te zullen trekken. Op de Britsche Eilanden is het weer kalm en tijdelijk op klarend, in Scandinavië is de temperatuur behalve bij Abisko overal boven het vries punt, in Zuid-Noorwegen valt regen, in Finland heerscht fraai zonnig weer even als in Noord-Oost-Duitschland. In het ove rige Duitschland is de ochtendtemperatuur gedaald en de lucht gedeeltelijk bewolkt met mist in het Noord-Westen, die in den loop van den dag zal verdwijnen. Frankrijk heeft zwaar bewolkte lucht met regen op enkele plaatsen in het Westen. In Zwitser land is het kalm weer, de hooge toppen zijn vrij van wolken en de temperatuur is er weinig onder het vriespunt. De algemeene toestand wijst op Ooste lijken wind in onze omgeving met iets hoo- ger temperatuur en weinig of geen regen. luchttemperatuur. 13.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 7.22 uur tot Dinsdagmorgen 4.39 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 13 April v.m. 3.50 uur en nam. 4.14 uur. Twee maal Pygmalion (Ingezonden). Bij het zien der film Pygmalion die deze week onder overgroote en welver diende belangstelling loopt in het Tria- non-theater kwam mij onwillekeurig de herinnering aan de Duitsche film Pyg malion, die ongeveer een jaar geleden in Duitschland uitgebracht werd, waarin Gustaf Gründgens Prof. Higgins en Jen ny Jugo Elisa Doolittle was. Een vergelijking tusschen de Duitsche en de Nederlandsche Pygmalion valt niet in het voordeel van de laatste uit. Niet dat deze slecht is. Integendeel. Voor een Nederlandsch film zelfs haast uitstekend. Maar de Duitsche uitgave is Sha w, zij het dan in 't Duitsch, terwijl de Ne derlandsche geen Shaw is, maar sterk aan Shaw herinnert. Een gradatieverschil slechts, maar de heele waarde der beide films bepalend. Shaws Pygmalion is ongetwijfeld grootsch van conceptie. Het wil de mede deelster zijn van «een idee. Het idee n.L dat de persoonlijkheid van een merisch niet wezenlijk afhankelijk is van het mi lieu waaruit hij voorkomt, of waarin hü gewoonlijk verkeert, maar uiteindelijk slechts afhangt van zijn zelfcultuur, d.i. zelfbeheersching in alles om een bewust of onbewust hooger motief. Omgekeerd, dat onze waardeering der menschen naar hun maatscchappelijke afkomst of tegen woordige omgeving, naar hun conventio- neele uiterlijke gedragingen, in vele ge vallen. misschien naast altijd, verkeerd is. En van dit idee is de Duitsche Pygma lion volkomen doordrongen. Zoo zelfs, dat men niet lacht om de platte gezegden van Elisa Doolittle en haar verdere familie, maar veeleer grinnikt, beter ..gnuift", om de stekelige aardigheden van Shaw over do maatschappelijke waardeering van onze medemenschen, hoewel men er toch schuldbewust de wrange nasmaak van proeft. Terwijl de Nederlandsche Pygma lion doet brullen om het heerlijke Am- sterdamsche achtermuurtentaaltje van Lily Bouwmeester, om de dwaze vertooning van haar theevisite etc., en zoo het con trast tusschen Mevr. Higgins en haar on benullige kennissen eenerzijds, de wezen lijke overeenkomst, ondanks hun hemels breed uiterlijk verschil, tusschen Prof. Higgins. en Kol. Pickering anderzijds, niet heelemaal tot zijn recht komt._ En het is juist de grootschheid van Shaws Pygmalion, dat hij de geponeerde stelling overtuigend bewijst door de rake contrasteering van zijn persoonlijkheden. Immers het huwelijk van de uit het straatvuil opgeraapte, maar letterlijk uiter lijk beschaafd geworden Elisa Doolittle, met de in het hoogste maatschappelijk milieu geboren, hoogst intellectueele Pro fessor Higgins. is het sluitend slot van een logische ontwikkeling, het bewijs van de waarachtigheid waarvan gegeven wordt in de aanvaarding van dit zeer zeker vreem de huwelijk door Mevr. Higgins en Kol. BEDEVAART TER EERE VAN ST. LIDWINA. Vandaag is weer de Leidsche Processie getrokken ter bedevaart ter eere van St. Lidwina. Om 9 uur vertrokken ongeveer 85 pel grims naar Schiedam Een aantal, dat, in vergelijking ook met vorige jaren gering is. Om ongeveer zes uur keeren de deelne mers terug. PRIESTERSTUDENTENVEREENIGING „ST. FRANCISCUS". Vrijdagavond gaf de tooneelclub der Priesterstudentenvereeniging „St. Francis- cus" een uitvoering in de aula der R.-K. H. B. S. Onder de vele aanwezigen merk ten we op den zeereerv. zeergel. P. Dr. B. de Goede, eenige leeraren van 't Missie college te Katwijk en de Priesterstuden tenvereeniging uit Haarlem met haar Mo derator. In zijn openingswoord heette de heer Chr. W. Driessen de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Spr. zette uitvoerig het doel der vereeni- ging uiteen waarbij hij tevens aanspoorde om donateur te worden. Spr. spoorde te vens hen, die priesterstudent zijn en die nog niet lid zijn van de vereeniging, aan zich zoo spoedig mogelijk bij de vereeni ging' aan te sluiten. Tot slot wenschte spr. alle aanwezigen een genoeglijken avond. Hierna werd de klucht in drie bedrijven: „Het legaat van Mr. Valderak" opgevoerd. Zonder onderscheid te maken werd het stuk door alle spelers vlot gespeeld; bleek in 't begin bij een paar debutanten nog eenige plankenvrees te bestaan, deze was in 't tweede bedrijf geheel overwonnen en een dankbaar applaus aan 't einde bewees, dat een ieder voldaan was over het spel. De zeereerw. pater ir. L. Teepe O.F.M., de moderator richtte, richtte tot slot nog een woord van dank tot pater drs. de Goede voor 't beschikbaar stellen van de zaal, tot spelers, souffleur ,-n pianist. De studenten- vereeniging „St. Franciscus" kan op een welgeslaagden avond terug zien. Priesterstudenten van Leiden en Omstre ken wordt lid van deze vereeniging! ST. PANCRAS-KRUISVAART. Het St. -Pancras-cohort van de parochie O L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph geeft op Zondag 18 April as. een uitvoering in de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. Neen, leest U door! Al wordt U ook in deze dagen van alle kanten aangeklampt om een kaart te koopen dan voor deze, dan voor gene uit voering, omdat iedereen meent zoo'n beetje het recht te hebben U daarheen te sleepen, en al meent U, dat U nu onderhand al ge noeg feesten hebt meegemaakt en genoeg uitvoeringen hebt gezien, dat is nog geen reden om U van een uitvoering van het St. Pancras-cohort niets aan te trekken. Want zoo'n uitvoering blijft toch altijd iets bijzonders! Ongeveer 80 Kruisvaarders werken mee aan de opvoering van: „In die goede nieuwe tijd". Dat we op het oogenblik in een goeden nieuwen tijd leven, wist U nog niet? Maar dan moet U zeker naar onze uitvoering komen. We geven onze uitvoering dit jaar in de Stadsgehoorzaal, wegens het groote succes dat wij vorige jaren met uitvoeringen had den, die in kleinere zalen werden gegeven. Daar hadden we echter geen voldoende ruimte voor den grooten toeloop van be langstellenden en moesten wij velen teleur stellen. En waar onze uitvoering niet zoo zeer gaat om de dubbeltjes (dat gelooft U niet hè?) dan wel om belangstelling te wekken voor onze Kruisvaart, besloten wij dit jaar de Stadsgehoorzaal te nemen. Dat het niet gaat om de dubbeltjes zult U al begrijpen als U hoort, dat onze uitvoe rige programmaboekjes, die tevens gelden als bewijs van toegang, verkocht worden tegen slechts U.25. Komt U dus ook? Ieder Kruisvaarder kan U aan program ma's nelpen en als U geen van onze Kruis vaarders kent, dan kunt U ook program ma's verkrijgen aan het adres: Zijlsingel 37. KRUISVAART COHORT SINT PETRUS. Proeve van de Kruisvaart-vorming. Voor den eersten oudersavond door de Kruisvaart van de Petrus-parochie gegeven, kunnen we niets anders dan waardeenng hebben. Hetgeen geboden werd in den Burcht aan de Garenmarkt in de eigen sfeer van de Kruisvaan was een getrouwe weerspiegeling van de bedoeling der be weging, de vorming van de mannelijke jeugd beneder 17 jaar. Na een openingswoord door den directeur kap. Leenders, waarbij deze onder meer op merkte, dat er geen gebrek aan jongens was maar wel aan contanten, wekte hij de ouders op tot medewerking met de lei ders om de jeugdorganisatie sterk te maken. Deze organisatie van de jeugd is noodig tot steun van Kerk en maatschappij. Hierna volgde het gezamenlijk openings gebed der Kruisvaarders en een eerste proef van Kruisvaart-liederen. Een solo-voordracht door een der jon gens „Isidooi Augurki" was waarlijk kos telijk. Hierna vroegen de Kruisvaarders door een berijmde voordracht de onmis bare financieele steun voor hun vereeniging, met name voor het „3 ets-fonds". Een volgende proeve van de Kruisvaart- vorming was een zwaarddans, welke door een aantal jongens op keurige wijze werd uitgevoerd. Na de pauze werden de aanwezigen nog vergast op een leekenspel in één bedrijf, waarin de typen, door de jeugdige debu tanten, zeer goed werden uitgebeeld. Den leiders komt zéér zeker een woord van dank toe voor hetgeen zij door hun toewij ding met de jongens reeds hebben bereikt. In het slotwoor^ vroeg de baljuw nog maals de steun van de ouders, niet alleen door een financieele bijdrage, maar ook door hun medewerking met de leiders. De Kruisvaart kan werkelijk op een ge- slaagden avond .terugzien en wij wenschen i hen voor de ouderavond van heden het- i zelfde succes toe. Pickering, en de verwerping ervan door Mevr. Higgins' kennissen. De Duitsche film typeert dit zeer raak: I na de vlucht van Elisa vindt zij toevlucht bij Mevr. Higgins. Op zoek naar haar be landen Kol. Pickering en Prof. Higgins daar ook. Zij -blijven er dineeren, terwijl ook enkele kennissen, dezelfde van de „beruchte" theevisite, verschijnen. Aan tafel vertelt Elisa haar afkomst: haar va der is vuilnisman en chronisch dronken, zij zelf was vroeger bloemenmeisje. Ge choqueerd verlaten de kennissen onder voorwendsel van migraine de tafel, de Kolonel en mevrouw Higgins trekken zich heel diplomatiek terug. Elisa en de pro fessor blijven alleen en vinden elkaar. Beide immers zijn en waren natuur lijke menschen: het leven en elkaar beoor- deelend naar het wezenlijke der dingen, abstraheerend van iedere, ook zeer ver warrende. bijkomstigheid. Echter eerst het procédé van prof. Higgins, dat Elisa bijbrengt wat hij sinds zijn geboorte had: een in zekere zin onmisbare uiterlijke be schaving, doet hen elkaar ontdekken. En daar dit soort natuurlijke menschen he laas inderdaad zeer zeldzaam is kan het niet anders of beiden moeten het verlan gen voelen samen verder het leven door te gaan. Welk verlangen dan zijn beslag zal krijgen in hun huwelijk. Is de Duitsche film grootscher van con ceptie en allure, omdat zij het idee van Shaw ongerept bewaard heeft, de Neder landsche bezit haar onmiskenbare kwali teiten. Zij is de eerste Nederlandsche film die gaaf aandoet. En in niet geringe mate zal hiertoe de regie van Ludwig Berger heb ben bijgedragen, die tooneelrotten als Lili Bouwmeester, Johan de Meester en Eduard Verkade, om van de anderen nog maar te zwijgen, zoo in bedwang wist te houden, dat zij de noodzakelijke midde- len bleven om ons Shaw's Pygmalion in I een rythmische reeks van bewegende beel- j den en passend geluid mede te deelen. Cineast. R.-K. ZANGVER. „PULCHRI STUDIO". Gisteravond is voor de tweede maal op gevoerd de operette „De Visschersbruid". Ondanks de vele uitvoeringen was de zaal goed bezet. Wat het spel betreft, was er over het geheel veel verbetering te consta- teeren, vooral de visschersbruid heeft heel mooi spel en zang gegeven. Ook de oude Ruiter was zeer goed evenals moeder Hoek en Henn van Berkel. Ook de kleine rol len werden goed gespeeld. Het koor onder leiding van den heer Niekerk, was dezen avond goed op dreef en heeft vooral en kele koren zeer mooi gezongen. De piano- en orgelbegeleiding was in handen van den heer de Laaf. Deze heeft zich goed van zijn taak gekweten. De costuums en grime van den heer Hoppezak was af. De uitvoe ring werd bijgewoond door den geest. adv. kapelaan Mudde, het bestuur der St. Vin- centiusvereeniging en den heer Hendriks, componist van deze mooie operette, die zich met deze uitvoering zeer tevreden toon de. Aan het slot dankte de voorzitter, de heer Wissen, allen voor de aangename sa menwerking, de aanwezigen voor hun be langstelling, Frans Schweitzer voor zijn welwillende medewerking. Leïdsch Harmonie-Gezelschap „De Post". Zaterdagavond gaf „De Post" haar 28ste jaaruitvoering in de Stadsgehoorzaal. Nadat met de „Marsch Militair" van Fr. Schubert, de avond was geopend, sprak de voorzitter eenige woorden van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot den heer A. v. d. Eelaart., dir. van het post kantoor. de afgevaardigden van de V. V. S. L. en het L. S. C., zustervereenigingen en Sempre Crescendo, na een woord van dank tot de donateurs voor hun financieelen zijstand, had spr. de verheugende mededee- ling, dat in de afgeloopen drie maanden 76 nieuwe donateurs waren toegetreden. Ieder een genoeglijken avond toewenschen- de werd met de afwerking van het pro gramma een aanvang gemaakt. De ouverture „Alaska" van Jos. Kessels genoot een uitmuntende uitvoering, vooral was het hierin de saxaphonist, die een goe de partij speelde. Voortreffelijk werd ook de Fantasie uit de Cavalleria Rusticana uitgevoerd; de solo's waren werkelijk af. De ouverture „Un Tour de Bandits" van F. v. Suppé, een nummer, dat op het as. concours te Zaan dam zal worden uitgevoerd, was keurig. Nog een enkele repetitie en wij gelooven wel, dat directeur Bolderdijk een prijsje met dit nummer zal weghalen. Met een paar echt militaire marschen werd het zoo goed geslaagde muzikale ge deelte van dezen avond besloten. Voordat tot de pauze werd overgegaan, meende de voorzitter toch nog even de ge legenheid te baat te moeten nemen, den heer v. d. Eelaart dank te moeten zeggen, voor het gebruik, dat zij mochten maken van het postkantoor, om er de repetities te kunnen houden. Ook een woord van dank tot den heer Bolderdijk, die door zijn keurige leiding dit corps zoo weet op te voeren, hetgeen wjj gaarne onderstreepen. Tevens was er een jubilaris, n.l. de heer Metselaar, die reeds 10 jaar eere-voorzitter van dit gezelschap is. Hem werd na een hartelijk toespraakje een fraaie fruitmand aangeboden. Na de pauze heeft het kleinkunst-ensem- ble „Liberto" de talrijke aanwezigen nog geruimen tijd bezig gehouden, alle leden van dit ensemble hebben zich op succes volle wijze van hun taak gekweten, waar voor zij dan altijd een dankbaar applaus hadden te oogsten. Een bal met medewerking van „The Ho- fenks Melody Makers" besloot dezen wei avond. VEREENIGING VAN MATHESLANEN Zaterdag j.l. hield de Vereen, v. Mathe- sianen een excursie naar de Philipsfabrie- ken te Eindhoven, 's Morgens waren alle 60 deelnemers present en werd welgemoed de reis in twee touringcars naar Eindho ven aanvaardt. Hier werden de deelne mers ontvangen door den heer Job in de gehoorzaal der Philipsbedrijfsschool. Door genoemden heer werd een korte lezing gehouden over de ontwikkeling der gloei lampen. Na afloop der lezing werd een bezoek gebracht aan de werkplaats, waar de vormen gemaakt werden om het glas te smelten. Daarna aan de z.g. mijn der glas blazerij en vervolgens aan deze afd. zelf, waar de glazen balonnen in allerle model len alsmede de Neonbuizen gemaakt wer den. Daarna ging 't naar de afd., waar de machines stonden opgesteld, die 250.000 ballonnen per dag maken. Hier vandaan ging het naar de demonstratiezalen en werden achtereenvolgens bezocht: het modern verlichtte huis. Het museum, de lasch-afd. en de licht— en radio-afd. Na eenigen tijd in 't ontspanningsgebouw ver toefd te hebben, dankte de populaire lei der der V. v. M.-excusies, de heer v. Zwie- ten de Blom, de leiders voor hun leerzame uiteenzetting. Hierna ging het door 't mooie Brabant naar de Moerdijkbrug en na deze bezich tigd te hebben, trok het op de Sleutelstad aan. Na afloop dankte de voorz. den lei dei voor zijn prettige leiding en herinner de de deelnemers aan de lezing op a.s. Za terdag 17 April van prof. ir. Thierens. LEIDEN. Dinsdag, „Geloof en Wetenschap". Lezing dr. E. Sloots. Onderwerp: „Het Concilie van Ephese. Dogma of Troonstrijd?" „Turk" te 8.15 uur. Donderdag, liefdadigheidsuitvoering Moe derschapsfonds R. K. Bond van Gezinshoofden, Foyer Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging zitting in het gebouw der St. Vine. Vereeniging, Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. Zondag, Uitvoering St. Pancras-cohort, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Maandag, Vroolijke Hanzeavond, Foyer Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest tel. 274. NED. REIS VEREENIGING VOOR KATHOLIEKEN. Dat de Ned. Reisvereeniging voor Katho lieken nog meer dan alleen binnen- en buitenlandsche reizen organiseeren, blijkt uit de vele amusementavonden, welke den laatsten tijd door haar georganiseerd zijn. Evenals op de bridgedrives, heerschte er gisteravond een opgewekte stemming toen te negen uur de feestavond in „Den Burcht" geopend werd. Door de leden werd opgevoerd het blijspel „Millionair tegen wil en dank" van Wim Eickhoff. Het is een kluchtig verhaal, maar beter zou bij dit stuk de titel gepast hebben „De millioenen- verkwister". Charlie Peterson, die door een erfenis in het bezit van een millioen dollar I gekomen is, krijgt kennis van het overlijden van een oom, die hem 7.000.000 dollar na laat. Aan deze nalatenschap is echter de voorwaarde verbonden, dat Charlie, wil hij voor deze erfenis in aanmerking komen, zijn bezittingen binnen 1 jaar moet op maken, zonder deze weg te geven. De na koming van deze voorwaarden geven aan- leiding tot een reeks van dolkomische ver wikkelingen. Op den vastgestelden tijd is er geen cent rpeer over en wordt Charlie eigenaar van de millioenen-erfenis. Het spel van Charlie Peterson was na tuurlijk zonder eenige overdrijving. On danks de zeer groote rol, welke hij speelde, viel er niets op zijn spel aan te merken. Zonder aan de verdiensten der andere iets te kort te doen, werden ook de rollen van Majoor Wells en Peggy Thompson zeer goed weergegeven. Sara Buidog was een reuze type voor dienstbode en zij deed vele malen het publiek schaterlachen. De regie was in goede handen bij den heer Paar- dekooper, waarvoor hem aan het einde der opvoering dank gebracht werd. Een gezellig bal onder de uitmuntende leiding van den heer Evert Castelein en met mededewrking van de Roto Colour Players, besloot deze zeer geslaagde uitvoering. VER. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. (Huishoud- en Industrieschool Rapenburg) Herdenking van het 20-jarig bestaan. In tegenwoordigheid van het bestuur, di verse oud-bestuursleden, de directrice, vele vroegere en tegenwoordige leeraressen en nagenoeg alle leerlingen, zoomede vele oud- discipelen, die in de laatste vijf jaar de school met diploma hebben verlaten, is Zaterdagavond in de groote zaal van hotel „Den Burcht" op opgewekte wijze het 20- jarig bestaan van de Huishoudschool aan het Rapenburg gevierd. Nadat gezamenlijk het Schoollied was gezongen, werd een afwisselend program ma uitgevoerd, dat voornamelijk bestond uit zang en-dans. Het hoogtepunt van den avond vormde de opvoering van het bekende zangspel De bloem encantate" van Geertruida van Vladeracken, waarmede de executanten alle eer inlegden. Aan de dames van het dagelijksch be stuur werden bloemen aangeboden. In den loop dezer maand, n.l. op 23 en 24 April zal in het schoolgebouw aan het Rapenburg een tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigd werk gehouden worden. Middelbaar Chemische School Aan de middelbaar chemische school al hier zijn geslaagd voor het examen analyst de dames B. E. Kooi, IJmuiden L. van Beurden, Hilversum M. Baart, Den Haag; G. A. Alkemade, Noordwijk; J. W. A. Pley, H. Hoogeveen, M. H. C. Lanz, allen alhier, en de heeren H. D. L. Oldendael, P. C. Planjer, C. Brouwer en J. G. Mas tenbroek, allen alhier. De verklaring van met goed gevolg af gelegd theoretisch examen werd toege kend aan mej. H. van Egmond te Oegst geest en den heer M. P. van Beveren, Den Haag. Voor het door de Vereeniging van Spraakleeraren gehouden examen voor het Getuigschrift „Spreekonderwijs" slaagden: de dames E. J. M. Veringa, J. M. J. van Mens, W. M. Blom, J. G. M. Mol, P. M. Huybers, G. M. Smits, J. C. M. Peeters, V. M. Erich (Amsterdam), B. de Vries, C. T. A. M. Hummeling (Hilversum), W. van Duyn, H. van Veenendaal, A. Hokking (Leiden), A. Wessels (Voorburg), J. Noor- lander (Alphen), H. Buech (Leeuwarden) en de heeren P. O. Revet, F. D. Teljeur (Leiden), W. van Klaveren (Woubrugge) en F. Tuinstra (Maastricht). OVER RECLAME GESPROKEN. In reclame wordt vaak overdreven, ook •bij liefdadigheidsuitvoeringen treft men dit aan. Onwillekeurig zal bij enkelen ook deze meening postgevat hebben ten opzichte van de uitvoeringen, welke door het Studie fonds Hartebrug in het St. Antonius Club huis op 20 en 25 April as. zullen worden gegeven. Ons werd echter een stukje opgelicht van het geheimzinnige waas, dat nog hangt over de bijzondere attractie, waarop de bezoekers vergast zullen worden. Wij kregen een indruk van hetgeen men hier niet alleen zal te zien maar ook zal te hooren krijgen. Daardoor is het ons dui delijk geworden, dat hier van overdrijving geen sprake is. We zagen enkele decors, welke speciaal voor deze avonden vervaar digd zijn, we zagen hier o.a. een levens groot portret van Maurice Chevalier, wij bemerkten hoe met zorg gewerkt is en nog wordt aan een speciale belichting. We hoorden van een grooten muzikalen show, waarvoor een prima band geënga geerd is. Het werd ons duidelijk, dat van amateurswerk niet meer mag worden ge sproken. Alsof dat alles nog niet genoeg is, zal een klucht opgevoerd worden, die bij de vertooningen elders tot dusverre een ui- bundig succes oogstte. Het Studiefonds heeft niet te klagen over belangstelling. De kaartverkoop verloopt uitstekend, maar dit is ook noodig om de belangrijke onkosten te dekken, die gemaakt zijn. Voor beide avonden, 20 en 25 April, zijn nog slechts een beperkt aantal kaarten ver krijgbaar. We gelooven, dat het bestuui er in slagen zal door het organiseeren van dergelijke avonden een hechteren band te leggen tus schen het Fonds en hen, die Zondags hun gaven in het voor hen bestemde collecte zakje deponeer en. Zaterdagavond te half twaalf zijn op den Haagweg drie wielrijders, n.l. A. Z., P. G. en J. C. K. tegen elkaar gebotst. Zij vielen allen op den grond en liepen schaafwon den op, tengevolge waarvan zij door den E.H.D. verbonden moesten worden. De tweede ploeg der lichting 1937 van het onbereden gedeelte van het 6e regi ment veldartillerie wordt 20 Juli voor eerste oefening ingelijfd en direct daarna naar Leiden gezonden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2