MAANDAG 12 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Emma-bloempje. De Emma-bloem- collecte heeft ƒ257.32 opgebracht. Ondanks dat er ditmaal geen verloting aan verbon den was, is de opbrengst zeer goed te noe men. KATWIJK. Arbeidsbeurs. Mannen 553, Jongens 61, Meisjes 20. Totaal 634. LEIDSCHENDAM. 25-jarig bestaan „St. Deus Dedit". Op waardige en schitterende wijze heeft gisteren de R. K. Land- en Tuinarbeiders- Bond „Sint Deus Dedit" haar 25-jarig ge staan gevierd. De dag werd begonnen met een H. Mis te 7 uur, waarna vrijwel alle leden deelnamen aan de algemeene C. Communie. Des avonds om 7.45 uur werd de feest avond geopend door den voorzitter, den heer Th. Blokland. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op Pastoor Kammers, de kapelaans Vugt en Wentholt, burgemeester Keijzer, wethouder de Koning, afgevaar digden van Stomp wijk, Voorburg en Noot dorp en van diverse plaatselijke vereeni- gingen, enz., die allen hartelijk werden welkom geheeten, nieet in het minst ook het hoofdbestuurslid, de heer Salman, die wegens verhindering van den heer Loer akker als spreker zal optreden. Onder begeleiding der Harmonie St. Cecilia wordt door allen staande het Strijd lied gezongen, terwijl St. Cecilia onder de eminente leiding van den heer B. van Veen op de van haar bekende wijze met keurige muziek den avond opluisterde. Mededeeling geschiedt van enkele ver hinderingen, terwijl fraaie bloemstukken waren ingekomen van: de Afdeelingen Voorburg, Nootdorp, Stompwijk, van de Patroonsvereeniging, L. T. B., R. K. Volks bond, Overheidspersoneel St. Paulus, Bouw vak- en Transportarbeidersbond. De heer Salman, die dan het woord ver krijgt, wenscht allereerst de vereeniging geluk met haar zilveren feest. Vol fierheid, aldus spreker, moeten wij dit feest vieren en wij moeten dankbaar zijn, want als wij niet katholiek waren gebleven, als wij niet hadden gehad een sterke principieele Vak organisatie, wat zou het dan zijn in deze tijden, als wij de janboel zien in andere landen. Laten wij het uitjubelen, dat wij het terrein nog niet behoeven prijs te ge ven aan onze tegenstanders; men zal ons niet meer kunnen passeeren, als wij onze taak blijven begrijpen. Vervolgens memo reert spreker de oprichting en hoe Leid- schendam toen een voorbeeld is geweest voor andere plaatsen en schildert de toe stand van voor 25 jaren. Thans willen wij het stelsel volgen, als is uitgestippeld in Rerum Novarum en Quadragesimo Anno. Laten wij, aldus besluit spreker onver moeid op den ingeslagen weg voortgaan met groot Godsvertrouwen en in hechte samenwerking, dan zal over Nederland niet komen de ramp als over andere lan den en daarom allen voor een en een voor allen. Door de Tooneelclub „Adolf Kolping" van de St. Josephsgezellen werden op zeer verdienstelijke wijze opgevoerd „S. O. S., radioklucht in een bedrijf en „Het versche kadetje", welke veel bijval mochten oogsten en de lachspieren nog eens danig deden werken. Vervolgens werd het woord gevoerd door den Pastoor, burgemeester Keijzer, Wethouder de Koning namens de L. T. B.. W. van Veen namens de Patroonsvereeni ging, C. v. d. Heenden namens de Volks bond, G. van Heiningen namens de Gezel len, W. Meester van de Bouwvakarbeiders bond, A. Langeveld van de Transportarbei dersbond, door de afgevaardigden van Nootdorp en Voorburg en tenslotte door Kapelaan van Vugt, die allen woorden van gelukwensch spraken. Vermeld zij nog. dat alle aanwezigen op royale wijze werden onthaald. Op het einde sprak de Voorzitter een kort. welgemeend dankwoord tot allen en sloot dan dezen mooien en succesvollen feestavond. NOORD WIJKERHOUT. G e v e s t i g d: T. J. Heil, van Heems kerk. J. v. Harten, van Haarlem. N. van Harten, van Haarlem. W. J. Speet, van Leiden. C. B. Keijzer, van Eindho ven. A. Meijer, van Delft. P. Zwart, van Hillegom. W. A. v. Wijngaardtn, van Utrecht. C. W. Homan, van Leeuwarde- radeel. Vertrokken: J. v. Eyk, naar Wilnis. A. Reyneker en gezin, naar Amsterdam. M. Viser, naar Leiden. A. Pijper, naar Amsterdam. J. C. Boeree, naar Castri- cum. G. v. d. Berg, naar Hiüegersberg. C. van Leeuwen, naar Deltf, J. v. Vel- sen, naar Rotterdam. W. v. d. Breggen, naar Leiden. Overleden: T. v. d. Sluis, 63 jaar. J. Nijhuis, 62 j. ROELOFARENDSVEEN. T.b.c.-besmetting door melk van tuberculeus vee. Alhier had in de Pancratiuszaal de jaar vergadering plaats van het Wit Gele Kruis. Na een kort openingswoord van den voorzitter, waarbij in het bijzonder wel kom werd geheeten dr. Simons, dierenarts te Haarlem, werd alvorens met de agenda aan te vangen door genoemden dieren arts een lezing gehouden over het gevaar voor tuberculose en andere besmettelijke ziekten door melk van tuberculeus rund vee. Spr. liet daarbij vooral uitkomen de groote gevaren welke voor den mensch in het gebruik van besmette melk kunnen ontstaan, hetzij door onvoldoende reiniging van het te gebruiken materiaal, alcwel door het onhygiënisch behandelen van het product zelf. De grootste en gevaar lijkste besmetting is echter melk van open t.b.c. onder het vee. Spr. wijst op het groote belang dat de veehouder zelf heeft door voortdurende controle over zijn vee stapel. Voor de gebruikers is het even eens van groot belang de melk voldoende te koken. Spr. acht het onverantwoorde lijk indien dit niet gedaan wordt. Nadat de voorzitter der commissie nog in het kort de bestrijding der tuberculose in de gemeente Alkemade heeft uiteengezet met als doel in de naaste toekomst voldoende consumptiemelk verkrijgbaar te stellen van tuberculose vrij rundvee werd dank gebracht aan dr. Simons voor zijn leer zame lezing. In een uitgebreid jaarverslag gaf de secretaris een overzicht van de in 1936 verrichte werkzaamheden, waarbij in het bijzonder tot uiting kwam de noodlijdende toestand der vereeniging. Spr. deed een ernstig beroep op allen om mede te hel pen deze nuttige vereeniging in stand te houden in het belang van de plaats en ten behoeve van de zieken en lijdende menschheid. Uit het finantieel verslag bleek het volgende: De exploitatiereke ning sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 4224.54. Het tekort op deze rekening over 1936 bedroeg niette genstaande een uiterst zuinig beheer 104.23. Boeken en bescheiden door de controle-commissie nagezien werden ac- coord bevonden. De heer J. J. de Koning, die periodiek moest aftreden werd bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van mej. Bontje en B. Otto werden geko zen de heeren W. Holscher en H. J. Hoo- genboom. Als commissieleden voor de controle over 1937 werden aangewezen de heeren van Emmerik en N. van Ber- kel. Na de gebruikelijke rondvraag, waarbij enkele vragen waren gesteld van huishoudelijke aard welke op een bevre digende wijze door den voorzitter waren beantwoord sloot deze de vergadering op de gebruikelijke wijze. SASSENHEEVL WETH. WARNAAR OFFICIER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. Op zijn zeventigsten verjaardag. Zooals we Zaterdag reeds meldden, heeft de heer W. Warn aar op zijn 70sten verjaar dag vele blijken van belangstelling, zoowel persoonlijk als schriftelijk en telegrafisch ontvangen. Een veertig-tal bloemstukken versierden zijn woonkamer. Des namiddags kwam Zijn Exc. Minister De Wilde per soonlijk den jubilaris gelukwenschen, met de mededeeling, dat hij is benoemd tot Of ficier in de Orde van Oranje-Nassau. Des avonds bracht het Fanfare-corps „Crescen do" haar eere-voorzitter een serenade. Be grijpelijk was de belangstelling van het pu bliek rondom „Rusthoff" groot. Jong-Holland. De collecte voor Jong- Holland alhier gehouden, heeft opgebracht de somma van 218. Diefstal. Door inklimming van een raam hebben onbevoegden zich toegang verschaft in een onbewoond perceel, wat juist twee dagen leeg stond. Zij hebben het slot van de mimtmeter verbroken en een 30-tal gaspenningen ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. VOORSCHOTEN. Motor verbrand. In de Schoolstraat alhier nabij de Pauwenstraat is in den nacht van 10 April te ongeveer 3 uur een motorrijtuig verbrand. De bestuurder J. A. F. uit Den Haag, kwam op zijn motor uit de richting Leiden en slipte door de tramrails, viel met zijn motor en de motor vloog in brand. Men trachtte den brand met zand te blusschen, doch het motor rijwiel werd geheel vernield. De bestuur der bezeerde zich aan een been, doch kwam er verder goed af. VOORHOUT. Gevestigd: J. Barnhoorn en gezin van Katwijk J. B. Dopheide van Hooge en Lage Zwaluwe M. Mauritz -van Lage Zwaluwe P. A. v. d. Raad van Noord- wijkerhout J. M. van Dijk van Sassen- heim A. P. v. d. Wiel van Lisse P. Th. Zwetsloot van Lisse H. A. J. M. Cor- nelisse van Veghel J. L. Datema en ge- vin van Moncau P. Smit van Neder- weert J. M. van Eijk van Deurne L. van Drielen van Alkemade A. M. Wes- sels van Haarlemmermeer M. L. Diemei van Sassenheim A. C. J. v. Eyk van Haarlem J. G. Smit van Haarlem M. Smit en gezin van Haarlem. Vertrokken: J. L. Bos naar Vlissin- gen A. Breed naar Alkmaar J. Co- mens naar Rotterdam A. J. Vogelzang naar Amsterdam J. W. D. v. Dam naar Wassenaar J. J. C. Floor en echtgenoote naar Lisse C. Hoogervorst en gezin naar Lisse J. F. J. Post naar Uithuizen W. v. Gerven en gezin naar Lisse H. v. d. Aart en echtgen. naar Lisse C. v. d. Wijst naar Deurne A. C. de Vroomen naar Warmond A. J. A. Haverkort naar Sas senheim J. Groen naar Alphen aan den Rijn J. J. v. Eeden naar Noordwijk Th. Goedemans en gezin naar Lisse C. P. Diemei naar Wassenaar K. Th. v. Steyn naar Anna PaulownaA. M. E. v. Velzen naar Veghel A. Kooten naar Veghel P. A. M. Lippens naar Veghel G. v. Dam en echtgenoote naar Lisse J. F. Kling naar Rijswijk M. M. Floor naar Lisse. WOUBRUGGE. Personalia, Met ingang van 15 April a.s. is door het gemeentebestuur alhier be noemd tot tijdelijk ambtenaar ter secreta rie, de heer P. D. de la Sanssaye Briët, thans werkzaam ter secretarie te Valken burg (Z.H.). UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. Landbouwcursus. Alhier had de eind- les plaats van den Alg. Landbouwcursus die gegeven werd gedurende de 2 win terhalfjaren door de landbouwonderwijzers R. v. d. Hoek te Leiderdorp en J. Schouten te Zoeterwoude. Onder de vele belangstel lenden merkten wij op Burgemeester K. Brug van Leiderdorp, tevens voorzitter van de Commissie van toezicht en de meeste raadsleden, het bestuur van de Coöp. „Rijn stroom", die den cursus aangevraagd had, de voorzitter van den Chr. Jonge Boeren bond, bestuursleden van den L.T.B. en H. M. v. L. De Rijkslandbouwconsulent H. de Groot stelde de cursisten enkele vragen over scheikunde en bemestingsleer en het hoofd van den cursus over veevoeding en enkele andere vakken. Nadat de commissie van toe zicht het gemaakte schriftelijk werk van de cursisten had genagezien, werden door den Landbouwconsulent de diploma's uit- gereiat. De geslaagde cursisten waren: S. J. v. d. Stoel, Goof v. d. Geert Jr., G. ij. v. d. Geest Wz., J. C. v. d. Geest Jz., H. C. Baart, P. v. Leeuwen, J. Uitenboogaard, H. D. v. d. Stoel, G. v. Leeuwen, P. de Wit, K. Riet kerk, J. Rietkerk, Jac. Rijnsburger, Jan Rijnsburger, C. v. Zwieten, A. de Haas, C. v Vliet Cz., N. Heemskerk, D. v. Teilingen, D. v. Vliet, N. Koot. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door de heeren Ir. H de Groot, Bur gemeester K. Brug, J. de Graaf, H.R Roest Az. en den cursist S. J. v. d. Stoel, die na mens de cursisten de onderwijzers als her innering de verzamelde werken van Vondel aanbood. Daarna dankte de heer R. v. d. Hoek, die zijn spijt betuigde dat de heer J. Schouten wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, doch zijn voldoening uitsprak, dat deze cursus een prettige samenwerking had doen zien tusschen de verschillende landbouworga nisaties alhier. Alle cursisten gaven zich op voor een derde leerjaar, waar het land- bouwhoekhouden onderwezen zou worden. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt bijeen op Woensdag 14 April as. des voor middags 10 uur. De agenda luidt: 1. Be- eediging van het nieuw gekozen raadslid, den heer W. van Klaveren. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen, dienst 1937. 4. Aanvulling stembureau in district II. 5. Verzoek om vermindering van schoolgeld. 6. Verzoek om ontheffing van hondenbelas ting. 7. Verzoek van de tentoonstellingsver- eeniging „Boskoop" dm een medaille be schikbaar te stellen. 8. Wijziging begroo ting 1936. ZOETERWOUDE. Tooneeluitvoering. Er komt weer op bloei op het tooneelgebied en een frissche levenskracht van de tooneelclub van de R. K. Vrouwenbond is gisteravond met de eerste uitvoering bewezen. Nog altijd is er waardering voor het tooneelspel want de groote zaal was ge heel bezet en ook de goede andacht voor het spel getuigde van medeleven met het tooneelspel. De leiding is nu in handen van mej. Mies Vlasveld, die bewezen heeft hare eigen speelkunst ook tot leiding geven om te kunnen zetten. Hoewel ce keuze van de stukken nu niet zoo erg gelukkig was er is nu eenmaal zoo weinig op dat gebied was met de goede vertolking een stukje werkelijkheid geschapen op de planken, zooals dat maar zoo zelden bereikt wordt. Er is met veel animo voor deze uitvoe ring gewerkt en zoo zou de club met recht de naam mogen dragen van de rederij kerskamer uit Vondel's tijd „In liefde bloeiend." Altijd weer is in Zoeterwoude het too- neelspelen een met succes beoefende kunst geweest en zeer zeker zou er nog wel eens iets grootsch tot stand kunnen komen. Wij hebben hier al een generatie van tooneelspelers en speelsters, dus het zit al in het bloed. Het gaat er nu maar om de jonge krach ten te helpen en te leiden. Voor deze goed geslaagde uitvoering spreken wij lof uit voor de leiding en de actrices want alle rollen waren goed ver vuld. De aankleeding was met vrouwelijke be zorgdheid tot in de puntjes afgewerkt, vooral bij de inrichting van de plaats en omgeving van het spel. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Vergadering van den gemeenteraad van Noord wij kerhout op Vrijdagavond. Tegenwoordig 11 raadsleden. Afwezig de heeren Padding en Brugman. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. Op het verzoek van J. P. v. d. Ploeg om een vergoeding in de onkosten verbonden aan het bezoe ken van zijn zoon van de U. L. O. te Sas senheim wordt een tegemoetkoming van 12.50 per jaar toegekend in onderhoud van een rijwiel. Blijkens schrijven van Ged. Staten ma ken zoowel de Regeering als gemeld Col lege er bezwaar tegen iat bij wijziging van de begrooting van 1936 een gratificatie wordt toegekend aan den volontair ter se cretarie Horsthuis. De heer L. M. van Noort vraagt of dit maar aanvaard moet worden en of dezen volontair voor zijn arbeid niet eenige ver goeding kan worden gegeven. De voorzitter merkt op, dat op de begroo ting 1937 een bedrag van 300 is uitge trokken voor den arbeid, die Horsthuis verricht op de afdeeling Sociale Zaken. De begrooting 1937 is nog niet goedgekeurd. Evenmin is een opmerking ter zake dier begrooting ontvangen. Er is reden om aan te nemen, dat deze post zal worden goed gekeurd. Mede in afwachting daarvan is er aV.nleiding in de afvoering van de be grooting 1936 van de gratificatie van 100 te berusten. Er zal toch wel niet veel aan te doen zijn. B. en W. stellen voor aan het verlangen ter zake van Ged. Staten te voldoen, waar mede bij acclamatie accoord wordt gegaan. De afvoer van rioolwater. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten, houdende mededeeling, dat de Regee ring bezwaar heeft tegen het ingezonden plan tot #verbetering van den afvoer van het rioolwater. Uit een van Regeeringswe- ge bij de commissie inzake waterverontrei niging ingewonnen advies aldus Ged. Staten is o.m. gebleken, dat het Hoog heemraadschap van Rijnland ernstig be zwaar heeft tegen de loozing, zonder eeni ge zuivering, van het rioolvocht in de Gul- demondsloot. De gemeente wordt in over weging gegeven zich tot het Rijksinstituut voor zuivering van rfvalwater te 's-Hage te wenden ten aanzien van het kiezen van de beste loozingsplaats en de meest ge schikte zuiveringsmaatregelen. Voorts bestaat bij de Regeering ook uit butgetaire overwegingen tegen het beschik baarstellen van een bedrag van 8250 en de voorgenomen wijze van dekking daar van, bezwaar. Zij achten deze niet renda bele uitgaaf voor de gemeente in de hui dige omstandigheden te zwaar. Ged. Staten verzoeken dan ook het des betreffend besluit in te trekken. Er zit niets anders op. De voorzitter zegt, dat hoe men het ook moge betreuren er niets anders op zit, dan aan het verlangen van Ged. Sta ten voldoen. B. en W. stellen dan ook voor den betrokken post van de begrooting af te voeren en zich zoo spoedig mogelijk in ver binding te stellen met bovengenoemd Rijks instituut voor zuivering van afvalwater. Verschillende raadsleden spreken hun te leurstelling uit over de beslissing der Re geering. Men is algemeen van oordeel, dat men in den Haag wel anders zou oordee- len, als men zelf in de stank zat. De voorzitter betreurt de genomen be slissing evenzeer. Evenwel moet men niet te pessimistisch zijn. Al wordt thans in de genomen beslissing berust, daarmede is de zaak niet van de baan. Zij wordt thans bij een nieuwe instantie aanhangig gemaakt. Hierna wordt het voorstel van B. en W. bij acclamatie aangenomen. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van school geld. Ged. "4,,ten stellen voor enkele wijzigin gen aan te brengen in de verordening tot heffing van schoolgeld d.d. 25 Januair '37 vastgesteld. Het betreft hier in hoofdzaak administra tieve verbeteringen in de grondslagen van de op 25 Janustri j.I. vastgestelde schoolgeld verordening wordt geen verandering aan- gebracb* Op voorstel van B. en W. worden de door Ged. Staten in overweging .gegeven wijzigingen aanvaard. Wijziging der begrooting 1936. Op voor stel van B. en W. wordt besloten in de begrooting 1936 een aantal wijzigingen be staande uit af- en overschrijvingen aan te brengen. Wijziging van de begrooting 1937. De voorzitter zegt, dat de voornaamste wijziging van deze begrooting in de ver hooging van post „Uitbaggeren van de ha ven aan de Schippersvaart "met ƒ1343. Deze post was aanvankelijk geraamd op 1300, waarmede de gemeenteopzichter aan de hand van eene door hem opgemaakte berekening meende te kunnen volstaan. Bij openbare inschrijving voor dit werk kwamen twee inschrijvingsbiljetten in, resp. bedragende 2250 en 2510. Besloten werd toen het werk in eigen beheer uit te voeren. Achteraf blijkt dat de inschrijvers een beter inzicht in de kosten van het werk hebben gehad dan de ge meente-opzichter. Men mag hem dit niet euvel duiden, want het is meer dan 20 ja ren geleden, dat de haven werd uitgebag gerd en ervaring op dit gebied bestond er dus niet. Het is intusschen van het grootste belang, dat het baggerwerk thans zijn re- gelmatigen voortgang kan hebben. Anders worden de kosten nog hooger. De betreffende post benevens enkele an dere posten de begrooting 1937 o.m. betref fende uitbreiding der werkverschaffing bij de firma de Ruijter en Son, worden bij ac clamatie aanvaard. Op voorstel van B. en W. wordt by ac clamatie besloten tot conversie van een 4 1/2 pet. geldleening per restant groot 50750 gesloten bij het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds in een 4 pet. geldlee ning (a pari zonder kosten). Om een onbewoonbaarverklaring. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring van de woning Havenstraat 20, toebehoorende aan Jac. v. Dam ca De voorzitter doet voorlezing van het rapport van den inspecteur voor de volks huisvesting. De heer L. M. van Noort zegt met den heer C. v. d. Klaauw een onderzoek in de woning te hebben ingesteld. Met den in houd van het rapport van den inspecteur kan hij zich niet vereenigen. De woning is door het aanbrengen van verbeteringen zeer goed in bewoonbaren staat te brengen. De heer v. d. Voet sluit zich hierbij aan. Een enkel vertrek is wel wat te vochtig, doch dit behoeft men desnoods niet te ge bruiken. Diverse andere raadsleden uiten zich in gelijken geest. De heer A. H. v. Noort vestigt er de aandacht op, dat een rapport van den ge meente-opzichter ontbreekt. De voorzitter merkt op, dat deze woning door den inspecteur van de volksgezond heid is onderzocht naar aanleiding van een klacht van den bewoner W. Broekhof. In dien B. en W. zelfstandig dus zonder in gekomen klacht een woning, die naar hunne meening voor onbewoonbaarverkla ring in aanmerking komt, wenschen te on derzoeken zenden zy er den gemeente-op richter heen. B. en W. wenschen zich ter zake te hou den aan het advies van den inspecteur der volksgezondheid. Gaat de Raad daarmede niet accoord wat spreker wel bevroedt dan doet hy het best, met het voorstel van B. en W. te verwerpen. De aangevoer de motieven zullen dan in het raadsbesluit opgenomen worden. Het voorstel van B. en W. wordt vér volgens met 2 tegen 9 stemmen verworpen. Vóór stemden alleen de wethouders. Bij de rondvraag vestigt de heer J. v. d. Berg Verdegaal de aandacht op de sport lui, speciaal op de wielrenners,, die des Zondags in den voormiddag bij het uit- en aangaan van de kerk het dorp onveilig ma ken. De voorzitter zal de aandacht der poli tie op deze aan gelegen hied vestigen. De heer A. H. van Noort vraagt of woon wagens in de kom van het dorp mogen staan. De voorzitter zegt, dat dit niet mag maar dat het korten tijd geleden voor en kele dagen is toegestaan aan een enkeling, waarvan trouwens niemand overlast had en die sindsdien weer is vertrokken. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. Begrafenisstoeten hebben nu officieel voorrang, 't Getuigt van weinig i I bied bij sommige weggebruikers voor 's menschen laatsten gang, dat dit voorschrift in de wet moest komen! En omdat samenwerking en beleefd heid langs den weg voor veilig ver keer onmisbaar zijn, rekent de A. N. W. B. op üw medewerking op £jw goede voorbeeld! PROFESSOR SLIM EN ZOON. 267. De directeur van de dierentuin was erg blij met al die slangen en uit dankbaarheid gaf hij Pietje een kanarie vogeltje. Nou dat is geen werk, een jongen die al in Afrika bijna door negers is opgegeten geeft niets om kanaries. 268. Nauwelijks kwam Pietje dan ook buiten of hy liet het vogeltje vliegen, tot groote ontsteltenis van den gever. En het was nog wel een heel zeldzaam vogeltje.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11