VRIJPAG 9 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 VROUWENBOND. Voordrachtavond Rie Batenburg. De Dioc. Vrouwenbond hield gisteren avond een vergadering in den foyer van „den Burcht". De presidente opende de ver gadering met den chr. groet en heette de zeer talrijke aanwezigen van harte wel kom. -Mevr. Manders las een bericht van verhindering voor van den Geest, adviseur, Prof. Cleophas, en van de eere-presidente, mej. R. Driessen. Notulen voorgelezen en goedgekeurd. Volgden eenige mededeelin- gen. De kas van de afdeeling is nagezien, waarop, onder dank voor haar keurig be heer, de penningmeester esse werd gedé- chargeert. Op 22 April zal voor de leden van den bond een filmavond worden ge geven aangeboden door de Zwitsersche Wasscherij Rijswijk en de Kon. Pellerij Mercurius Wormerveer. De moedercursus kan bij gebrek aan deelname niet door gaan. De cursus ziekenverpleging in huis is geëindigd en zeer prettig verloopen. Het retraitefonds heeft een nieuw bestuur ge kregen, dat binnenkort met een nieuwe actie zal beginnen. Thans kwam aan de orde de bestuursver kiezing. Mevr. Melief, die niet meer herko zen kan worden, daar zij 9 jaar zitting heeft, had van de presidente een hartelijk dankwoord in ontvangst te nemen, en ont ving een mooie plant, namens allen, tot aandenken. Ook mevr. Kluytmans, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd door de presidente hartelijk bedankt voor haar ar beid en ook zij ontving een plant. Het der de aftredende bestuurslid, mevr. Creyghton, was niet aanwezig. Ook tot haar richtte mevr. Manders eenige waardeerende woor den; spr. hoopte ook haar, wanneer ze weer in Holland terug is, een klein aan denken aan te bieden. Daarna richtte mevr. Manders zich tot de vergadering, en zeide ook zelf niet meer herkiesbaar te zijn. De aftredende presidente dankte voor de ont vangen medewerking, die haar de taak hielp verlichten, en gaf de voorzittersha mer aan mevr. Simonis over. Deze nam het woord en zeide, dat er nog een kans was, om mevr. Manders als presidente te hou den, n.l. als zij door de vergadering als be stuurslid werd herkozen met 2/3 plus 1 van de stemmen. Hierna volgde een stemming, waarna mevr. Simonis onder groot applaus mededeelde, dat mevr. Manders met 56 stemmen vóór, 2 blanco en 1 tegen was herkozen. De herkozen presidente dankte voor het vertrouwen en zeide haar taak weer te zullen opnemen, totdat er demand aanwezig zou zijn, die haar plaats wil in nemen. Voorts kwamen de verdere vaca tures in behandeling. De leden hebben geen candidaat-iijsten ingestuurd. Als bestuurs- candidaten zijn gesteld: mevr. Bergers-Ver- brugge, mevr. v. Oerle-v. d. Broek en mevr. Melchers-Duinstee. Deze dames werden bij acclamatie gekozen en door de presidente van harte welkom geheeten in het bestuur. Hierna kreeg mevr. Rie Batenburg, onze stadgenoote, 't woord, tot het houden van enkele voordrachten, n.l. De Nachtegaal en de Varkenshoeder van Andersen. Da groote stilte en aandacht, waarmede deze sprookjes werden aanhoord, waren wel het beste bewijs, hoe het gebodene in den smaak viel. Mevr. Rie Batenburg heeft een zeer goede voordracht, waardoor zij boeit en het zeer aangenaam is naar haai* te luisteren. Na de pauze genoten allen van de gezonde Vlaamsche humor in fragmenten uit Pastoor Campens Zaliger en de Witte van Ernst Claes. Ook hiervan werd door de aanwezigen volop genoten en 't was aan 't applaus duidelijk merkbaar, hoe deze avond allen voldeed, 't Was voor onze stadgenoote een succesvolle avond. Mevr. Manders dankte mevr. Batenburg nogmaals extra, en riep haar van harte „tot weerziens" toe. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Volgde sluiting op de gebruike lijke wijze. HET VOETGANGERSVERKEER KRUISPUNT BREESTRAAT— NOORDEINDE. Reeds langen tijd was het voetgangers verkeer op het drukke kruispunt Bree- straatNoordeinde onofficieel geregeld. Er waren z.g. oversteekplaatsen, doch de eene agent hield er we] de hand aan, de ander niet. Eerlijk gezegd, kan een ver keersagent alleen het werk daar ook niet af, wanneer er tenminste onwilligen zijn, tegen wie procesverbaal moest worden opgemaakt. Binnen zeer korten tijd zal het voetgan gersverkeer op straffe van bekeuring ook officieel geregeld zijn. De bekende paaltjes met kettingen, waar- tusschen door de voetgangers zich naar de overzijde van een straat moeten begeven, zijn reeds aangebracht. Spoedig zal het ge- heele verkeer hier nu grootsteeds geregeld zijn. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen. 6918. Impex Handelsonderneming. Leiden, Rijn en Schiekade 12. Import en export van in- dustrieele uitvindingen, zoowel als verte genwoordigers, alsook vmor eigen rekening. E.: H. Kirschbaum, Leiden. 6919. Firma J. Nicola en Zoon, Sassen- heim, Hortuslaan 2. Expeditiebedrijf. Vann.: J J. Nicola en P. Nicola, Sassenheim. Wethouder Splinter. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., zal zijn wekelijksch spreek uur ten bureele van Gemeentewerken met ingang van Zaterdag a.s. hervatten. No. 66 der „Sts.crt." bevat de afdrukken der Kon. goedgekeurde statuten der N.V. Bioscoopexploitatie Mij. „Trianon-Theater" alhier. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. UIT DE RIJNSTREEK Leidsche Aquarium- en Terrariumvereen. „De Natuurvriend". Gisteravond hield de bekende Rotterdam- sche amateur siervischkweeker, de heer A. W. Keijzer, in de groote zaai van huize van Wijk een lezing voor leden en intro- ducé's van bovengenoemde vereeniging. Als onderwerp had spreker gekozen „De kweek van onze aquariumbewoners". In een inleidend woord zeide spr. dat men in de allereerste plaats de vraag moet stel len: wat brengen wij bij eikaar en wat is een eerste vereischte? In het kort samen gevat zal het antwoord luiden: de dieren moeten kerngezond zijn, niet te oud, en de rug en buikvinnen moeten goed uitstaan, niet slechts een uur maar steeds en de vis- schen moeten minstens één-jarig zijn. Als men deze factoren in acht neemt, zal men, aldus spr., altijd succes boeken. Ook zal men altijd voorop moeten stellen, willen we kleur, variatie of een eenheid in kleur: beter een klein nest goed dan een groot nest met minderwaardige jongen. Aan de hand van een 25-jarige ervaring in de liefhebberij behandelde spr. den kweek van goudvisschen en bittervoorns, alsmede den kweek van levendbarende labyrinthen, barbeelen en zalmen. Ook werd de kweek van Rasbora Hetermorpfa besproken. Nadat spr. nog uitvoerig op een voor twee maanden geleden uit Amerika geïmporteer de zelf voort te kweeken levend vischvoed- sel gewezen had, bepaalde spr. zich in het verdere gedeelte van zijn lezing tot de be handeling van het groot brengen van de jonge visschen. Onder luid applaus eindig de spr. zijn soms op humoristisiche wyze uiteengezette causerie, waarna de voor- zittei, de heer W. Zwart, spreker dank bracht. Nadat een ruim gebruik gemaakt was van de gelegenheid tot vragen stellen, werd deze drukbezochte vergadering te circa elf uur gesloten. Zij nog vermeld, dat de secretaris eenige nieuwe leden mocht inschrijven. BODEGRAVEN. MOTOR IN DE SLOOT GEPLONST. Berijders ernstig gewond. Woensdagsavond reed langs den Rijks straatweg onder Bodegraven een motor met zijspan. Plotseling begon het motorrijwiel te slingeren, om even later in een naast den weg gelegen slool terecht te komen. Dadelijk schoten voorbijgangers toe, welke den berijder en den passagier, welke in de zijspan gezeten was beiden afkomstig uit Rotterdam uit hun benarde positie tevrijdden. Beide mannen hadden vrij ernstige wonden aan noofd armen en bee- nen, terwijl één van hen nog een beenfrac tuur had opgeloopen. Een tweetal leden der E H.B.O. verleenden eerste hulp, terwijl eenigen tijd later de inmiddels gewaar schuwde geneesheer di. Beije verder hulp verleende. Ook de politie was inmiddels gearriveerd. Per ziekenauto zijn beide per sonen naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Het motorrijwiel was licht be schadigd. Aanrijding. De heer R. werd op de Noordzijde nabij de woning van K. door een auto aangereden. Dr. v. B. welke spoedig ter plaatse was, verleende eerste genees kundige hulp, waarna men hem naar huis vervoerde. De heer R. klaagde over inwen dige pijnen, terwijl hij ook 'n hoofdwonde bekwam. Diefstal. Tijdens de Eieren veiling van Woensdagavond^ is ten nadeele van den ge pensioneerde agent van politie V. een fiets ontvreemd. Aan een wissen dood ontsnapt. Op wel zeer wonderbaarlijke wijze is een fitter van de waterleiding ,De Elf Gemeenten" aan den dood ontsnapt Een tweetal fitters van genoemd bedrijf waren bezig met werk zaamheden aan de hoofdleiding der water leiding langs den Rijksstraatweg. Hiervoor hadden zij een gedeelte van den weg op gegraven en aan weerszijden op circa 10 Meter vanaf de opgegraven plaats kenbaar gemaakt door een tweetal roode vlaggen, terwijl nog een derde vlag op de openge graven -plaats stond. Het verkeer kon dit gedeelte slechts langs één richting pas- seeren zoodat de fitters zich beveiligd waanden, totdat een groote trailer uit de richting Woerden naderde, en ook van de andere richting een auto. Deze laatste had voorrang terwijl de trailer moest stoppen. Het ongeloofelijke deed zich echter voor, ml. de trailer stopte niet, reed de roode vlaggen omver, door een aantal opgesta pelde straatsteen en en reed recht op het pad af. Op het laatste moment ontdekte één der fitters het groote gevaar, waarin zijn collega verkeerde en maakte door een uitroep zijn makker op het groote gevaar attent. Als een razende kroop deze uit het gat juist voor de groote wielen van den trailer, welke alles trotseerde en midden door 't gat reed, totdat de achterwielen ble ven steken. Toen eerst was zijn stoutmoedig heid(?) gebroken. Een seconde later zou den fitter noodlottig geworden zijn. VAN ONZE ADVERTEERDERS. De RADIOBEURS. De Radio beurs, voorheen gevestigd Hoo- gewoerd 37 is verplaatst naar Hoogewoerd 27 en hedenmiddag geopend. Zooals wel bekend zal zijn, heeft de heer C. de Groot in zijn Radio,beurs een uitge breide handel in electrische artikelen, ra dio's en radio-onderdeelen, rij wielonder- deelen en stofzuigers. Nu in het nieuwe pand meer ruimte is verkregen, heeft de heer de Groot zich ook meer gespeciali seerd op verlichtingsgebied en een groote voorraad electrische ornamenten, apart in- schakelbaar, zal den bezoeker het koopen ongetwijfeld vergemakkelijken. Het pand werd geheel verbouwd, de win kel is opnieuw opgetrokken en maakt een goeden indruk. De verbouwing geschiedde door de heeren Bouter en Harteveld, het schilderwerk werd verricht door den heer Rietkerken, het stucadoorswerk door den heer Boekkooi, het lood- en zinkwerk door den heer Bourgeois uit Wassenaar, terwijl de electrische aanleg onder leiding van den heer de Groot geschiedde. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Mannencongregatie. In verband met den a.s. jeugddag is het hedenavond con gregatie voor beide afdeelingen jongens en wordt het diploma-uitreiken E.H.É.O. gesteld op 9 uur. SPORT A. S. C.—QUICK. Morgenmiddag te half vier speelt A. S. C. den bekerwedstrijd tegen Quick op het A. S. C.-terrein. De volgende elftallen zullen tegenover elkaar komen: A. S. C.: Freyser; Schoneveld, Secrève; Kwee, Abelman, ten Cate; Keyzer, van Nierop, Mooten, Wen ting, Sloos. Quick: Tuin; Helsdingen, van Kooten; v. Woerkom, Wieffering, Mol; Weber, v. d. Burg, Schiferli, Makatita, Lagerwey. BILTARTEN 5e kl. Pers. kamp. L. B. B. Voor bovengenoemd kampioenschap wer den gisteravond de wedstrijden voortge zet in het clublokaal van T. O, P. De heer v Woerkom, die den eersten avond zijn twee partijen met 1 car. verschil verloren had, zag nu kans, na een flinken achter stand te hebben gehad, aan den heer Ha gen de eerste nederlaag toe te "brengen. Ook zijn 2e wedstrijd wist hij dezen avond met een hoog gemidd. te winnen. Ook de de heer Dool wist dezen avond beide par tijen te winnen, zoodat laatstgenoemde de eenige speler is,'die nog geen partij heeft verloren. De volledige uitslagen luiden: W. Korswagen W. Dool J. van Woerkom G. Hagen N. Mulder W. Dool J. v. Woerkom N. Mulder De stand luidt: W. Dool G. Hagen J. van Woerkom J. Brussel W. Korswagen N. Mulder 62 38 11 1.62 75 38 9 1.97 75 40 18 1.87 72 40 12 1.80 60 35 11 1,71 75 35 8 2.14 75 31 14 2.41 54 31 7 1.20 gesp. gew. verl. 2 2 3 2 1 4 2 2 2 1 1 3 1 2 2 2 DOOR VALLENDEN MAST GEDOOD. Vanmiddag om half twee was de 41-jari- ge H. H. te Groningen op een kraan aan -de Oosterkade bezig, een van de katrol ge- loopen kabel te bevestigen, toen van het er bij liggende schip „Jantina" uit Sas van Gent, schipper Kruithoff, de mast omviel, waardoor H. van den kraan afsloeg. De man was op slag dood. Vermoedelijk heeft de pin, welke de mast vasthoudt, er niet voor gezeten. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. De politie stelt een onderzoek in. TELEGRAMMEN Dinsdag a.s. worden de wedstrijden voort gezet in het clulokaal van D. O. S. De vol gende partijen zijn voor, dien avond vast gesteld: 8 uur: W. DoolJ. Brussel. 8.45 uur: N. Mulder—W. Korswagen. 9.30 uur: W. DoolG. Hagen. 10.15 uur: J. BrusselN. Mulder. LAATSTE BERICHTEN DE TAXI-STAKING IN DE HOOFDSTAD. Hedenmiddag hebben de besturen der werknemers-organisaties, betrokken bij de staking der taxi-chauffeurs, vergaderd. Daarna hebben zij ten stadhuize een bespre king gehad met wethouder Kropman. Te vier uur heeft de wethouder de vertegen woordigers der werkgevers ontvangen. Op dat uur hebben de vertegenuoordigers van de werknemersorganisaties een vergadering van de chauffeurs belegd. De staking duurt op denzelfden voet voort. GOOISCHE TRAM ONTSPOORD Hedenmórgen omstreeks tien uur is op het spoorwegemplacement te Amsterdam, doordat de s^inhuiswachter de wissels on der de wagens omtrok, een tram van de Gooische tram Mij. uit de rails geloopen. riet tramverkeer kon doorgang vinden, zij net met eenige vertraging, daar de wa gens de rails versperden en de reizigers genoodzaakt waren ter plaatse over te stappen. Het spoorwegverkeer ondervond geen hinder DE NEDERLANDSCH—JAPANSCHE HANDELSONDERHANDELINGEN. Principieele overeenstemming is bereikt. BATAVIA, 9 April (A. N. P.). Terzake van de onderhandelingen tusschen Neder land en Japan ontving Aneta de volgende officieele mededeeling: De onderhandelingen tusschen Neder land en Japan betreffende een verdere verbetering van de handelsbetrekkingen tusschen de beide landen hebben onlangs het laatste stadium bereikt, doordat op de meest belangrijke punten overeenstem ming van meeni^ is bereikt, tusschen dr. G. H. C. Hart, directeur van eoonomische zaken der regeering van Nederlandsch-In- dië, en den heer Y. Ishizawa, consul-gene raal van Japan te Batavia. De resultaten van deze overeenstemming van meening worden nu uitgewerkt in den vorm van een overeenkomst, welke binnenkort zal worden gesloten. DE „GODDELIJKE WIND" TE LE BOURGET. LE BOURGET, 9 Aprü. (A. N. P.) Het Japansche vliegtuig „Goddelijke wind" is hedenmiddag 13.34 uur Greenwichtijd op het vliegveld Le Bourget geland. DE STRIJD BIJ MADRID MADRID, 9 April (ANP.) Hedenoch tend hebben de regeeringstroepen bij Ca- sa de Campo de ste'lingen van La Capil- la en het oude kerkhof bezet. In dezen sector en bij Pardo werd een aanval ge daan. Den geheelen nacht en in den vroe gen ochtend bestookte de luchtmacht de stellingen van de opstandelingen bij Ca- sa de Campo en den berg Garabitas, van waar de opstandelingen Madrid bombar deerden. De aanval wordt ook voortgezet en de positie van de regeeringstroepen bij Pardo is in de richting van de univer- siteitswijk aanzienlijk verbeterd. Sedert vanochtend vijf uur kan men in de stad hoeren, dat hevig wordt gevoch ten in de Casa de campo en in de univer siteitswij k. Alle oorlogstuig neemt hier aan deel. de vliegtuigen ronken boven het front en werpen zware bommen omlaag, de mitrailleurs ratelen zonder ophouden en het gedonder van het zware bomge- schut dcet rie huizen beven. De bevolking van Madrid tracht in de straten nadere bijzonderheden te hooren over den strijd. DE ITALIANEN IN SPANJE. PARIJS, 9 April. De correspondent van de „Figaro" te Londen bericht aan zijn blad dat hij van een hooge autoriteit heeft vernomen, dat de regeeringen van Enge land en Frankrijk op het oogenblik een onweerlegbaar dossier over de Italiaansche activiteit in Spanje sedert 10 Maart bezit ten. Dit dossier zal worden overhandigd aan de niet-inmengingscommissie, wanneer de Italiaansche vertegenwoordiger een of ficieel protest zal indienen tegen de be weerde Fransche inmenging in Spanje. De onthullingen, welke de Fransche vertegen woordiger dan over de Italiaansche inmen ging zou kunnen doen zijn van dien aard, dat Frankrijk zou kunnen eischen dat on middellijk de Italiaansche strijders uit Spanje worden teruggeroepen. De inter ventie van Rome en de beschuldigingen te gen de Italiaansche regeering gaan veel verder dan de Spaansche kwestie. Het schijnt, dat de Britsche regeering deze houding zou steunen. PORTBOU DOOR DE OPSTANDELINGEN GEBOMBARDEERD. PERPIGNAN, 9 April. (A. N. P,). He denochtend zes uur wierp een vliegtuig van de opstandelingen zeven bommen op verscheidene punten van Portbou. Kort daarna wierp een tweede vliegtuig een achtste bom, waarna het toestel in de rich ting van de zee verdween. De vliegtuigen schenen uit Figueras te komen. Zij wierpen brandbommen, waar van een de kerk trof en een andere een huis beschadigde. Ook de spoorweg werd beschadigd, doch niet ernstig. Een van de vliegtuigen vloog over Cerbere. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Bastiaantje Hendrina Johan na, d. van J. J. v. Seventer en J. v. Raalte Guus Willem Cornelis Adriaan, z. van H. A. v. Koeveringe en G. v. d. Akker Cornelis, z. vaft A. Janssen en T. Visscher Wilhelm Ernst Peter Johan, z. van A. vom Hofe en J. de Ridder Harmke, d. van A. Kerzaan en S. de Smit Lamme- chien, d. van F. Stolp en A. Verweij Antje Kalsina, d. van J. Schaap en J. Schaap Neeltje, d. van D. J. Fasseur en J C. Schouten Christiaan Karei, z. van A. v. Weer en en M. v. Ark Matthijs Cor nelis Peter, z. van M. C. B. de Laaf en C. v. d. Meij. Ondertrouwd: L. v. Wijk jm. 26 j. en H. C. den Heeten jd. 20 j. J. Schreu- der jm. 22 j. en E. M. Meijer jd. 19 j. A. Burghoorn gesch. 24 j. en F. Schroder jd. 17 j. B. J. v. Eijsden, jm. 51 j. en A. C. A. M. Fleerkamp j-cL 31 j. E. B. Hagoort jm. 22 j. en J. M. E. Delfos jd. 23 j. A. Zaalberg jm. 27 j. en S. Immink jd. 28 j. G e h u w d: E. A. W. Eggstein jm. en M. Fuchs jd. M. Fontein jm. en E. Weisz jd. I. Pelt jm. en G. B. Grünfeld jd. W. Kerpel jm. en T. P. Dijkgraaf jd. Overleden: H. Bijleveld-Blankenstein vr. 61 j. A. W. Frentzen m. 58 j. S. C. Kos-v. d. Kaaij vr. 68 j. H. Messe- maker zn. 2 dgn. J. Redel-Hansen wede. 64 j. E. Smit-Penseel wede. 79 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 April. Vee. Totaal aanvoer: 1016 runderen, 463 kalveren, 1290 schapen, 944 varkens, Prijzen: 11 stieren 170260, schoon gewicht 5260 cent, handel kalm; 214 kalf- en melkkoeien f 140260, han del tamelijk goed; 645 varekoeien e. a. 130180, handel vlug; 146 vette koeien 160270, schoon gewicht 4870 cent, handel goed; fokkalveren 915, handel vlug; 30 vette kalveren f 4075, schoon gewicht 6490 cent, handel tamelijk; 433 nuchtere kalveren 59, handel v\ug; 50 vette schapen 2634, handel vrij; 900 vette lammeren 2533, handel goed; 340 weideschapen f 1624, 58 lammeren; 492 roestvarkens f 1734, handel matig; 413 biggen 1014, handel goed; 4 paarden 30 bokken oï geiten 315, handel tame lijk; 39 zeugen 4072, handel vrij goed. Kaas. Aangevoerd 35 stuks, waarvan 27 partijen Goudsche kaas f 2021, 2e soort 1819; 8 partijen Leidsche kaas le soort 1719 per 50 vg. Handel traag. LEEUWARDEN, 9 April. Vee. Prijzen: 56 Enterstieren 115180, 118 Twenter- stieren 180290, 570 vette koeien 125 250 per stuk, 4446 cent per kg.; 2054 melk- en kalfkoeien 115—245, 235 pinken 60145, 42 vette kalveren. 2055, 1440 nuchtere kalveren f 3.00—7.50, 389 vette schapen 1433, 102 weideschapen 13 25, 379 vette varkens 30115 per stuk, 3846 cent per kg., 34 magere varkens 1540, 113 kleine biggen 714, 32 bok ken en geiten, 61 paarden. Totale aanvoer 5625 stuks. Overzicht: Het aanbod was voor vrijwel alle soorten veel grooter, vooral groot vee werd ruim aangevoerd. De han del in stieren was traag met iets terug gaande prijzen. Vette koeien flauwe stem ming, beste soort nog vrijwel prijshoudend dus duur, afwijkende soort moeilijk of niet geheel prijshoudend. Melk- en kalfkoeien daarvoor bestond goede kooplust. Ook de handel was goed te noemen, door de hooge prijzen werd de h\ndel evenwel iets ge drukt. Pinken met iets vlugger omzet en nog duur. Vette kalveren iets ruimer aan bod, handel en prijzen iets minder. Nuch tere kalveren flauw. De varkensmarkt was terugloopend. Wolvee stugger handel, prij zen iets lager. De N. V. C. nam vandaag 95 varkens over. Kaas. Sleutelkaas f 1718, Nagelkaas 11, Goudakaas 28, Edammerkaas 17 32. Aanvoer 1940 kg. Boter. Mijnboter 1.40, veilingboter 1.341 29 per kg. Aanvoer 10 zesde va ten, Commissie 0.65. NIEUWKOOP, 8 April. Eierenveiling. Aanvoer 6012 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.103.20 en eendeneieren 2.502.90 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 7 April. Eierenveiling. Prijzen kippeneieren wit 2.60—3.20 en bruin 2.903.20, eendeneieren 2.10 27.70, henneneiere'n 2.10 per 100 stuks, kipnen 5—75 cent. VEUR, 8 April. Groentenveiling. Kropsla le soort f 3.00—5.40, 2e soort f 1.502.80; Stoofsla per kg. f 0.070.12; Andijvie per k.g. f 0.100.14; Spinazie per 4 kilo f 0.36 0.48. Rabarber per 100 bos f 5.809.80. Ra dijs f 2.10—4.20. AARLANDERVEEN, 8 April. Vrije Vei ling. Kippeneieren f2.302.60, Eenden eieren fl.902.30, Ganzeneieren f4.60, Kaas 2325 ct. p. p. 's HERTOGENBOSCH, 9 April. Boter. Aanvoer 25875 kg. Hoogste prijs 1.54, laagste prijs 1.50 en middelprijs 1.52 per kg. NOOTDORP, 7 April. Eierenveiling. Op de eierenveiling werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren 2.603.25 (aanvoer 7794 stuks); eenden eieren 2.502.70, krieleieren 2.kie vietseieren 810 per 100 stuks. Kaas 20 24 cent per pond. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3