STADS NIEUWS VRIJDAG 9 ""Ml. 1937 DE LEIDSCHE COURAN"! EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 IETS ZACHTER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, in het Zuiden wel licht toenemende wind uit Zuidelijke rich tingen, zwaar bewolkt tot betrokken, tij delijk regen, aanvankelijk iets zachter. Hoogste barometerst.: 769.0 te Reval. Laagste barometerst.: 739.3 te Vestmanoer. De depressie in het Westen dringt tot in het Poolgebied door. Op Janmayen daalde de luchtdruk sinds gisteren 14 m.m. Het hoogste minimum ligt nog ten Zuiden van IJsland. Een lang gerekte secundaire de pressie strekt zich ver naar het Zuiden uit en reikt tot de breedte van de straat van Gibraltar; het gebied van hoogen lucht druk boven Finland vertoont weinig ver andering, dat in Zuid-Frankrijk trok naar het Oosten. In het geheele waarnemings gebied bleef de temperatuur boven nor maal met groote vochtigheid en overal be wolkt weer en op vele plaatsen kleine hoe veelheden en op enkele plaatsen groote hoeveelheden regen. In een strookvormig gebied langs de Oostzeekust komt mist voor In de Alpen is de temperatuur nog zeer laag (Jungfraujoch minus 11 graden Cel sius), de hooge toppen steken thans echter weer boven het wolkendek uit. In Frank- krijk zijn de winden krimpend en zal het wel spoedig gaan regenen. Langs de Oost kust van Groenland stroomen uiterst kou de luchtmassa's naar het Zuiden. Het is te voorzien, dat in onze omgeving de \vind uit het Zuiden zal blijven waaien met zacht weer, doch dat de zware bewolking en de kans op tijdelijke regen zullen aan houden. LUCHTTEMPERATUUR. 15.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 7.16 uur tot Zaterdagmorgen 4.49 uur. „VERHEVEN WIND"BREEKT ALLE RECORDS. Van Tokio naar Londen in razende vaart. Twee onbekende Japansche vliegers, Ma- saki Linoema en Kenji Tsoekagosji, zijn met een vliegtuig van onbekende construc tie, de „Verheven Wind", op een goodwill- tocht van Tokio naar Londen, een afstand van 17.000 K.M., voortgestormd naar het Westen en hebben daarbij alle bestaande records gebroken. Op dit oogenblik moeten zij zich reeds te Londen bevinden, daar zij vanochtend uit Athene zijn gestart en tegen den avond te Londen werden verwacht. Tot het alleruiterste hebben de vliegers de snelheid der motoren opgevoerd. Den 1600 K.M. langen afstand van Ventiane aan de Siameesche grens tot Calcutta legden zij af met een gemiddelde snelheid van 270 K.M. per uur. Doch een duizelingwekkende vaart ontwikkelden zij op de volgende étap pe: Calcutta—Karatsji. Tijdens de vlucht over dezen 2400 K.M. langen afstand be haalden zij een gemiddelde snelheid van 320 K.M. per uur. Van slaap en oponthoud willen zij nau welijks iets weten. Het geweldige, door alle vliegers gevreesde traject Tokio—Formosa HanoiVenetiane, een afstand van 4500 K.M., legden zij af zonder zich één oogen blik rust te gunnen. Hun gemiddelde snel heid over deze meer dan 4000 K.M. bedroeg ondanks tegenwind 255 K.M. per uur. Te Ventiane was het, dat zij voor de eerste maal sinds hun vertrek uit de Ja pansche hoofdstad gingen slapen. Twaalf uur achtereen genoten zij van een verkwik kende rust. Nadien vertoefden zij, tot zij Karatsji bereikten, nog slechts 4J4 uur op den begane grond. Bij aankomst in deze uiterste Westelijke landingsplaats van BritscVIndië hadden zij een afstand van 8320 K.M. achter den rug, tijdens welken tocht zij dus slechts 16 y2 uur buiten him toestel hebben vertoefd. Met inbegrip van de rusttijden bedroeg de gemiddelde snelheid van de „Verheven wind" 192 K.M. per uur, dat wil zeggen ruim 3 K.M. per minuut! Op een gegeven oogenblik haalde het toestel, naar Linoema bij aankomst te Karatsji mededeelde, zelfs een snelheid van 410 K.M. per uur. Het bekleedsel van dit Japansche won- der-vliegcuig is in de landskieuren geschil derd. Als proviand hebben de twee man nen niets anders bij zich dan een thermos- flesch met heete thee en een bus suiker. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: artsexamen le gedeelte de heeren A. L. Noordam, Den Haag, H. de Lange, Kethel en mej. A. Holthuis, Den Haag. Bevorderd: tot arts de heeren C. Dominicus, Schie dam, G. A. S. Jongeneel, Hillegersberg en G. A. Froeling, Leiden; tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te op proefschrift getiteld: „The Stüpa in Ceylon", de heer Senarat Paranavitana, geboren te Galle (Ceylon). DE KIPPEN IN HET ZONNETJE GEZET. Het zal niet aan alle lezers bekend zijn, dat de electriciteit, die reeds op zoovele en velerlei manieren toegepast wordt, te genwoordig ook op het terrein van de kip- penhouderij een belangrijke rol speelt. Het is misschien niet onaardig daarover wat te vertellen. Kan men zich iets vredigers voorstellen dan een toom flinke kippen in een ren? Zij kakelen wat, pikken op tijd het voer en leggen in ruil daarvoor eieren. Zóó leeft, of liever leefde elke behoorlijke kip, tot dat de technische mensch ingreep in het kippenleven en dit in andere banen leidde. Want wat is het geval? Kippen hebben de eigenschap in den winter minder eieren te leggen dan in den zomer. Dit heeft tot gevolg, dat de prijzen der eieren 's win ters betrekkelijk hoog zijn en in den zo mer, door den grooteren aanvoer, altijd dalen. Dit moge voor den kippenhoudenden stadsmensch geen bezwaar zijn, men be grijpt dat degenen, voor wie de kippen- houderij geheel of ten deele een brood winning is, er anders over denken. Men is dus op zoek gegaan naar een middel om de productie op te voeren in de maanden met de hoogste prijzen, dus in de winter maanden en, hoe ongeloofelijk het moge klinken, dit middel heeft men gevonden in de electriciteit. In de hokken wordt na melijk een electrische verlichting aange bracht, die de kippen op de korte winter dagen bij het donker worden gedurende en kele uren in het zonnetje zet, terwijl bo vendien in die uren extra gevoerd wordt. De kippen blijken tegen deze menschelijke list niet bestand, zoeken later hun stok op. gebruiken meer voer enleggen meer eieren. Dit vatte men zóó op, dat verlich ting, althans in het algemeen, geen groo- tere productie in totaal brengt, maar een verschuiving der productie naar een tijd, waarin de eieren gewoonlijk hooger in prijs zijn. Zelfs die verschuiving brengt haar geld op, hoewel de abnormale omstandig heden der' laatste jaren hierop natuurlijk van invloed zijn. Een andere toepassing der electriciteit in het pluimveebedrijf is de electrische broed machine, die in staat is groote hoeveelhe den eieren tegelijk uit te broeden. Het broeden is een belangrijk onderdeel der kippenhouderij. Om een indruk te ge ven om welke aantallen het hier gaat, het volgende. De reeds sterk ingekrompen kip- penstapel in Nederland bestaat toch nog altijd uit pl.m. 15.000.000 hennen. Elk jaar moet ongeveer de helft hiervan door jon ge hennen vervangen worden, zoodat er elk jaar rond 7.500.000 moeten worden aange lokt. Geen wonder dat hier de machine een kans kreeg! De toestand is op het oogen blik dan ook zóó, dat het uitbroeden van eieren onder de kip zelf alleen nog maar bij particulieren geschiedt; in pluimveebe- drijven geschiedt het practisch uitsluitend met machines. Bij het uitbroeden komt het aan op het onderhouden van een zeer gelijkmatige temperatuur en dit is de oorzaak, waarom speciaal de electrische broedmachines zoo populair zijn geworden, zóódanig zelfs, dat vrijwel alle nieuwe machines electrisch worden gemaakt. Hierbij is namelijk een zeer nauwkeurige warmteregeling mogelijk. Het is jammer voor de kip, maar het moet gezegd worden, dat de machine tiaar wat het aantal tegelijk uit te broeden eieren betreft, met stukken slaat. Zoo bestaat in ons land een broedinrichting, die een capa citeit aan broedmachines heeft van niet minder dan 140.000 eieren per drie weken. Zou dit aantal op natuurlijke wijze bebroed worden, dan had men hiervoor een leger tje van meer dan tien duizend hennen noo- dig (onder een hen kunnen gemiddeld 13 eieren te broeden worden gelegd). Het is duidelijk, dat de ligging en proviandeering van dit legertje op enkele practische be zwaren zou stuiten. De machine heeft hier dus wel een zeer grooten voorsprong, te meer, omdat de op electrische wijze uitge broede kuikens in geen enkel opzicht bij de andere achterstaan. RECHTZAKEN HET TRAGISCH ONGEVAL BIJ DE LEGER-MANOEUVRES IN BRABANT. In September van net vorig jaar heeft, naar men zich zal herinneren, tijdens de iegermanoeuvres bij Roosendaal zich een tragisch ongeval voorgedaan, dat aan den soldaat Berkenbosch het leven heeft ge kost. De 22-jarige wachtmeester W. F. B. deed dienst bij een geladen 6 c.M. veld-kanon. Eenige vrienden waren langs gekomen en hadden hem schertsender wijze gevraagd het kanon af te schieten. Het slachtoffer B. was zelfs voor het kanon gaan staan en had gezegd: „Die losse flodders kunnen mij toch niets doen" Wachtmeester B. had daarop gezegd: „Pas maar op, anders schiet ik", waarna hij aan het aftrektouw had getrokken. Hij dacht dit zonder gevaar te kunnen doen, daar de pal op veilig" stond. Hoe groot was echter zijn schrik en die van de om standers, toen het kanon inderdaad afging en de houten kogel Berkenbosch met ge weldige kracht in het onderlichaam drong. Zwaar gewond viel deze neer en over leed eenige oogenblikken later. Wegens dood door schuld was wachtmees ter B. door den krijgsraad veroordeeld tot een hechtenisstraf van een maand. Beklaagde was in hooger beroep gekomen, omdat hij de straf te zwaar vond. De president mr. Jellinghaus wees er echter op, dat de heele geschiedenis een aaneenschakeling van ongeloorloofde han delingen was geweest. Beklaagde moest bij het kanon de wacht houden en moest opletten, dat er geen per sonen voor het kanon langs zouden loopen. AFD. JONGEREN DER R.K. STAATS PARTIJ. Hedenavond wordt in het clubhuis „St. Antonius" aan de Mare een vergadering gehouden, waarin de heer St. Menken een lezing zal houden over „Schaepman de Bouwer". Niemand verzuime deze interessante le zing bij te wonen. Ook niet-leden kunnen deze lezing bij wonen. Wij verwachten U allen! Dus vanavond om 8.15 uur. Het belooft belangrijk te worden. Samen Sterk. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Kaarten voor de film. Hedenavond wordt in het gebouw van het S. F. L. aan de Nieuwe Rijn de fancy- fair geopend. Tegelijktijdig hiermede wordt in de film zaal van het gebouw de film „My Boy" vertoond, waarvoor de ingang echter is aan de Nieuwstraat. Men verzoekt ons mede te deelen, dat, om bij de groote aanvrage van kaarten hen niet te dupeeren, die deze aardige film met Jackie Coogan zouden willen zien, plaatskaarten voor de filmvoorstellingen des avonds en vanaf Zondagmiddag 3 uur slechts aan de zaal zullen worden ver kocht. - BEGRAFENIS A. W. FRENTZEN. Onder groote belangstelling heeft heden middag te 12.15. uur op de begraafplaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van wij len den heer A. W. Frentzen, in leven oud- directeur der bekende firma Sijthoffs Uit gevers-Mij. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.m. op den heer A. W. Sijthoff, presi dent-commissaris van Sijthoff's Uitgevers- Mij., D. A. van Waalwijk, ged. commissa ris en mr. J. Kars, commissaris dier Mij., benevens den directeur, den heer S. G. van Looy, verder den heer Loeber president commissaris der Ned. Rot. Mij.„ den heer Levisson, directeur, den heer Lam bin on, adj.-directeur en B. P. de Croix, procura tiehouder dezer Mij., dan waren nog aan wezig de heer J. Heringa, voorzitter van de Rotary Club en voorzitter van de Leid- sche Vereeniging van Industrieelen, de heer ir. J. J. G. van Hoek, secretaris der Rotary Club, mr. F. J. J. Trapman, secre taris der Leidsche Ver. van Industrieelen, de heer J. P. Mulder namens de Federa tie van Werkgevers in het Boekdrukkers- bedrijf, de heer W. E. Wichers Rolandet, secr. van de Ver. tot bevordering van het Vreemdelingen Verkeer en tal van persoon lijke vrienden van den overledene. De heer A. W. Sijthoff was eerste woord voerder toen de kist, welke gedekt was door een schat van bloemen, in de groeve was neergelaten. Spr. schetste hoe Frenzen het college steeds met belangrijke adviezen heeft ter zijde gestaan, omdat hij in de zaken van het grafisch bedrijf zoo uitstekend inge werkt was. Daarvoor ontving hij zijn op leiding in Duitschland, Parijs en Londen. Hoezeer hij als directeur der Mij. werd ge waardeerd, bleek "bij het 75-jarig jubi leum der Mij. De heer v. Looy wees er op hoe de heer Frenzen met grooten levenslust het bedrijf heeft geleid en door zijn practische erva ring alle nieuwe vindingen in het bedrijf heeft toegepast. Vele groote en belangrijke uitgaven zijn onder zijn leiding verschenen en tot in zijn laatste levensdagen toonde hij belangstelling voor het vak. Namens de Fed. van Werkgevers in het Boekdrukkersbedrijf sprak de heer J. P. Mulder woorden van hartelijke en innige waardeering tot den overleden collega, die in het grafisch bedrijf een belangrijke plaats heeft ingenomen. De heer B. P. du Croix sprak vervolgens uit naam van allen, die onder leiding van den heer Frentzen hebben gewerkt, de heer Loeber namens de Ned. Rotogravure Mij., de heer Levisson als directeur van de N. R. M. en de heer J. Heringa namens de Rotary Club. Nadat een familielid eenige woorden ten afscheid had gesproken en bloemen in het graf waren gestrooid, dankte de oudste zoon van den overleden voor de betoonde be langstelling. Dit heeft hij in de allereerste plaats ver zaakt. Bovendien zat hij op het affuit, waar hij ook niet hoorde, en maakte grapjes met de voorbijgangers. En hoewel hij zooals hij zelf gezegd heeft onvoldoende op de hoogte was met de bediening van het geschut, heeft hij juist op het moment, dat ei iemand vóór stond, aan het aftrektouw getrokken. Spr. noemde dit een schandelijke onbedachtzaamheid, waarvan de tragische gevolgen niet achter wege zijn gebleven. De advocaat-fiscaal mr. L. B. J. Vermeu len vroeg bevestiging van het vonnis van den krijgsraad. De verdediger mr. J. W. V. Doornbos achtte het in de eerste plaats onverantwoor delijk, dat men iemand, die geheel onkun dig is van de bediening van een kanon, hierbij de wacht liet houden, waardoor al een zekere gevaarsfactor ontstaan was. Voorts concludeerde spr. in een uitvoe rig pleidooi met aanhaling van zeer veel literatuur er jurisprudentie op formeele gronden tot Vrijspraak. MUZIEK. WIENER SaNGERKNABEN. Een nagenoeg stampvolle zaal wachtte de Weener zangertjes met ongeduld op en toen er „gehaald" werd, raakten de men sehen gewoonweg in verrukking bij 't zien van die achttien knaapjes, die vol aandacht de wenken van hun muzikalen leider gade sloegen en waagde soms de een of ander een oogje in de zaal, dan was 't toch wer kelijk maar voor een oogenblik. 't Was weer een ander groepje jongens dan ver leden jaar en dirigeerde den laatsten keer Victor Gomboz, nu was de leiding aan Haymo Tauber gegeven. Het programma was evenals altijd inge deeld in gewijde muziek, een één-acter, volksliederen en een Wiener Walzer. De uitvoering beviel ons beter dan die van ver leden jaar, maar evenaart toch niet die van eenige jaren her. De gewijde muziek is al tijd de zwakke plek. Heel eigenaardig om dat dit feitelijk toch een van hun speciale studievakken is. Maar laten wij niet al te critisch staan tegenover die aardige jongens met hun rose gemaakte poppensnuitjes, die per slot van rekening toch maar hard wer ken om hun opleiding te helpen bekostigen, al doen zij het blijkbaar „con Amore". Na de geestelijke liederen kwam het zangspel „Der Prinz hat's gesagt" van Conradki Kreutzer. Telkens weer ivordt er een nieuw één-actertje voor ons gespeeld, de een al kostelijker dan de ander, en de jongens zijn specialisten om ze te spelen. Afgezien van enkele grooteren is 't toch nog maar heel jong goedje, wat zich daar tusschen de cou lissen beweegt. En 't is werkelijk verras send, hoe rolvast ze zijn en hoe ongedwon gen en met echte spelerskunst zij zich over het tooneel bewegen. Genoeglijk en be koorlijk, niet licht te verbeteren. Dan waren er een paar zeer schoone Ti- roler Kerstliederen, die met onnavolgbare charme gezongen werden. „Koor der Friedensboten" uit Rienzi van Wagner, waarvan wij de keuze niet konden toejuichen, twee zoetklinkende Schubertjes en last not least natuurlijk „An der Scho nen blauen Donau", soepel en met zwier voorgedragen. Haymo Tauber leidde den zang sober en beheerscht, en de jongens volgden zijn be velen en verlangens nauwlettend op. Waar Tauber van de a cappella muziek afweek en de jongens aan den vleugel begeleidde, deed hij dit muzikaal en met mooien aan slag. De solostemmetjes vonden altijd groo te waardeering en aan 't slot brak er een daverend applaus los, waarop nog twee al leraardigste volksliedjes volgden. De gor dijnen sloten zich, daarna trokken de jon gens weer verder in den gereedstaanden reiswagen. J. K. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal plaats hebben op Dinsdag 20 April a.s. Od dien dag kunnen voor zooveel den Kies kring VII (Leiden) betreft, van des voor middags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het Hoofdstem bureau van dien Kieskring, ter secretarie der gemeente Leiden (Rapenburg 12) lijs ten van candidaten worden ingeleverd. De inlevering der lijsten moet geschie den persoonlijk door één der onderteeke naren. 2271 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 9 April 1937. Aquarium- en Terrariumvereeniging Scatofagus Argus." Dinsdagavond hield bovengenoemde ver. haar maandelijksche vergadering in huize Feenstra. Tot ieders verrassing en voor de cursisten in het bijzonder was de leermeester de heer P. H. v. Gijn, voorz. van de A. en T. ver. te Arnhem, op de vergadering aanwezig. De voorz., de heer J. Gijzenij, opende deze vergadering met een woord van wel kom aan alle aanwezigen en in 't bijzon der aan den heer v. Gijn. Spreker zag hierin een bewijs, dat de ver. de belang stelling geniet van de liefhebbers ook bui ten Leiden. Aanvankelijk zou dezen avond behandeld worden: het gevaar van de Poelslak in het aquarium. Spreker stelde echter voor dit onderwerp te laten op schuiven, omdat mogelijk de heer v. Gijn het een en ander had te vertellen. Deze begon dan met te zeggen, dat het juist was, dat deze ver. in het teeken van de belangstelling staat en dit ook ver dient, en dat zijn plotseling verschijnen hier niet vreemd aan was. Leiden had goed kunnen en moeten zijn, en nu deze ver. blijken geeft ernstig te streven naar het hoogste wat is te bereiken moet dit nu ook, zoodat deze ver. een sieraad is voor een stad Leiden waardig. Spreker is bereid zijn volle medewerking hieraan te geven. De heer de Rijk was zoo vrien delijk ons een microscoop te bezorgen en in minder dan geen tijd waren de aan wezigen met hem in gedachten bij de vindplaatsen der Labyrinten. Hij vertelde van de gewoonten en gedragingen van hen in de natuur om wer terug te gaan AGENDA LEIDEN. Zondag, Liefdadigheidsuitvoering St. Vin- centiusver. door „Pulchri Studio", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Zondag, Tooneel- en Dansavond der Ned. Reisver. voor Katholieken, Burcht zaal. 8.15 uur. Dinsdag, „Geloof en Wetenschap". Lezing dr. E. Sloots. Onderwerp: „Het Concilie van Ephese. Dogma of Troonstrijd?" „Turk" te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 April a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tele foon 274. VOOR DE MISSIE VAN CURASAO. Nagekomen gift van N. N. uit dankbaarheid voor verkregen gunst 2. naar het klein stukje natuur in huis. Wil men nu deze visschen goed kweeken, dan dient men de kweekbakken in overeen stemming te brengen met de natuur. De Bettasplendir b.v. is dan in staat twee schuimnesten te bouwen, dus een om zijn jongen in te kunnen bergen, 'wat voor de ontwikkeling van het jonge vischje zeer noodig is. Veelal wordt de man te vroeg van de jongen weggehaald, bevreesd als men is voor kannibalisme. De eerste week echter is de man het broed behulpzaam bij het opnemen van zuurstof en wel met behulp van het labyrint. Ook vertelde spr. nog de oorzaak van de z.g. vinnen- kanker, de oorzaak, dat men hen zoo kort kan houden; het water is daarbij ook van groote beteekenis. Doch in geen geval is het een tweejarige visch. Spr. zelf heeft er een, die zeker 6 jaar oud is. Van be lang achtte spreker het, dat men zelf in staat is aan de hand van een klein reken sommetje te bepalen wanneer een visch zijn voortplantingsleeftijd heeft bereikt, hoe men het bevorderen kan óm succes bij het kweeken te hebben, de tempera tuur, waarin het vischje moet leven, dat voorbestemd is om mee voort te telen. Kortom lessen voor allen van zeer groote waarde. Spreker gaf ook nog een duide lijk beeld aan om vast te kunnen stellen het geslachtsonderscheid en dan op een wijze welke de aanwezigen nimmer meer behoeven te vergeten. Spr. wenschte zijn rede te besluiten met eerst nog iets te zeggen over het levendbarend Gub- vrouwtje. Zoo'n vrouwtje mag nimmer langer dan 1 jaar in het gezelschap aqua rium blijven. Na dien tijd is zij zeer ge vaarlijk voor het gezelschap en is het lang niet denkbeeldig, dat zij de oorzaak kan zijn van het uitsterven van de geheele bak. Een en ander hoopte spreker bij een andere gelegenheid op het doek te kunnen laten zien. Na de pauze, waarin drie nieu we leden zich lieten inschrijven, experi menteerde spreker nog met de microscoop verschillende dingen voor de aanwezigen. Al met al een avond van groote waarde, waarvoor spr. een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen. Dat spr. met zijn groote kennis hier aller harten heeft ver overd behoeft geen betoog. HOOFDFILMS She (Helen Caha- gan, Randolph Scott, Helen Mack, Nigel Bruce). De Pleegvaders (Wheeler, Woolsey). San Francisco (Jeannette Mac Do nald, Clark Gable, Spencer Tracy). Als mannen begee- ren. (Edward Ar nold). Ze kent me niet meer (Joannes Riemann, Fita Benkhoff, Wolf gang Lieberneiner). Pygmalion (Lily Comedie Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade, Mathieu v. Eysden). Avonturen film Romantisch Comedie AANVANGSUUR Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matin'ée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen Volwassenen Volwassenen Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2