A.S.C. QUICK VRIJDAG 9 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 2e Ronde K.N.V.B. Beker ZATERDAG 10 APRIL AANVANG HALF 4 (2e Klasse K.N.V.B, Den Haag) Terrein de Kempenaerstraat, Oegstgeest OVERDEKTE ZITTRIBUNE Fl. O 50 WERKLOOZEN (alleen up vertoon van beursk.) 1e RANG 0.30 EN JONGENS Fl. 0.15 RIJWIELSTALLING OP HET TERREIN (Ingang voor deze rang uitsluitend rechterzijde v.h.terrein) WILT U IETS WETEN? SPORT VOETBAL West Europa-Centraal Europa DEFINITIEF OP 20 JUNI TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal de voetbal wedstrijd tusschen Centraal Europa en West Europa definitief op Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion te Amsterdam worden gespeeld. Deze ontmoeting zal worden gehouden in het kader van den dien datum plaats vindenden Olympischen Dag. Naar men weet waren er moeilijkheden gerezen, meer in het bijzonder betrekking hebbend op het vaststellen van een ge- schikten datum. In de eerste plaats was daar het feit, dat de data voor de wedstrij den om den Mitropabeker zoodanig moes ten worden geregeld, dat alle aan deze competitie deelnemende clubs op 20 Juni vrij waren, omdat anders niet het sterkste elftal van Centraal Europa zou kunnen worden samengesteld. Een de vorige week te Boedapest gehouden conferentie van het Mitropabeker-comité sprak zich uit voor het vrijhouden van Zondag 27 Juni. De heer K. J. J. Lotsy, die door de F. I. F. A. tot voorzitter der organisatiecommis sie voor den wedstrijd Centraal Europa West Europa was benoemd, heeft zich in de afgeloopen dagen zeer veel moeite ge geven om deze ontmoeting, uniek in de ge schiedenis van het internationale voetbal, toch nog doorgang te doen vinden. Zondag 27 Juni was een zeer ongunstige datum voor dezen wedstrijd, ;mmers op dien dag werd het jaarlijksch internationaal con cours hippique in het Olympisch Stadion gehouden, terwijl tevens voor 27 Juni de athletiek landenwedstrijd HongarijeNe derland te Boedapest was geprojecteerd. Na overleg met ir. Fisher (Hongarije), prof. Pelican (Tsjecho-Slowakije) en den secretaris der F. I. F. A. dr. Schricker te Zürich, is de heer Lotsy er in geslaagd de gerezen moeilijkheden te overwinnen en kon de wedstrijd tusschen Centraal Euro pa en West Europa definitief op Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion te Am sterdam worden vastgesteld. Het Centraal-Europeesch elftal zal wor den samengesteld door de heeren ir. Fis- her (Hongarije) dr. Eberstahler (Oosten rijk). Mauro (Italië) en prof. Pelican (Tsje cho-Slowakije). De heer Lotsy zal het West-Europeesch elftal samenstellen, daar bij in Nederland bijgestaan door de leden van de keuze-commissie van den K. N. V. B. en verder door gedelegeerden van Duitschland, Frankrijk en België. Zeer waarschijnlijk zullen 3 of 4 Ne- derlandsche spelers in het team van West-Europa worden opgenomen. De 22 gekozen spelers zullen van de F. I. F. A. een fraai aandenken, waarschijn lijk in goud uitgevoerd, ontvangen. Het staat voorts vast, dat geen buiten- landsche scheidsrechter voor dezen wedstrijd zal worden aangewezen, doch als zoodanig zal een Nederlander fungeeren. Momenteel is nog niet bekend, hoe de Olympische Dag verder zal worden gevuld De heer Lotsy zal te dien aanzien bespre kingen voeren met het Nederlandsch Olym pisch Comité, den K. N. V. B., het Olym pisch Stadion en de eventueel daarvoor in aanmerking komende sportbonden. Naar wij verder nog vernemen zal op 19 Juni te Amsterdam een bijeenkomst wor- denn gehouden van het voltallig bestuur der F. I. F. A. bakhttys vraagt overschrijving naar v. v. v. Naar we in de ..Sportkroniek" lezen, heeft Bakhuys overschrijving van H. B. S. naar V, V. V. aangevraagd. de wedstrijd bleijerheide eindhoven. Naar de „Msb." verneemt, wordt in op dracht van den K. N. V. B. een onderzoek ingesteld naar het verloop van den Zondag 28 Februari jl. te Bleyerheide gespeelden wedstrijd BleyerheideEindhoven, welke door Eindhoven met 92 gewonnen werd. Hangende dit onderzoek, zullen nog geen degradatiewedstrijden voor M. V. V. worden vastgesteld. voetbalverbod voor den zondag te hoevelaken. In zijn gisteren gehouden vergadering heeft de' raad der gemeente Hoeveloken, met op twee na algemeene stemmen, een voetbalverbod voor den Zondag af te kon digen. JOOP VAN NELLEN SPEELT NIET MEER. Toenemende voetbalverruwing leidde tot besluit. Naar wij vernemen heeft Joop van Nel len, de bekende D. H. C.'er en in meer dan 25 wedstrijden linksbuiten van het Ne derlandsch elftal, thans definitief besloten het volgende seizoen niet meer uit te ko men. Een van de voornaamste redenen, die tot dit besluit hebben geleid is de toene mende verruwing van het spel, waardoor voetbal niet meer als ontspanning kan worden beoefend. De „Tel." schrijft hierover nog: Zater dagavond heb ik zoo terloops tegen den heer Herberts gezegd, dat ik dit seizoen mijn voetballoopbaan beëindig, zeide Van Nellen ons, toen wij ham even spraken over zijn plotseling besluit. Maar ik heb er bij gezegd, dat wanneer ik gekozen wordt, ik den wedstrijd tegen België in het Feyenoord Stadion op 2 Mei a.s. nog graag wil meespelen. Dan is het echter afgeloo pen, want mijn besluit is onherroepelijk. Denk niet, dat dit een besluit is, wat niet rijpelijk is overwogen. Al vorig jaar liep ik met plannen rond er mede op te hou den. Het ware genoegen gaat ontbreken. Als internationaal krijg je altijd een spe ciale bewaking, en het is tegenwoordig zóó, dat men er niet zeker meer van is, met eerlijke wapens bestreden te worden. Er zijn nu eenmaal spelers, die wan neer het niet goedschiks kan, het dan maar kwaadschiks doen. In mijn voetballoop baan heb ik al heel wat blessures opgeioo- pen en het wordt ook in mijn werk on- pleizierig 's Maandags herhaaldelijk hin kend aan te komen Ook dit maakt, dat de animo gaat ontbreken. Wel heb ik van mijn directie voldoende medewerking, maar zelf wil ik het niet meer. Van Nellen vertelt ons dan, hoe hij in 1928 in het Nederlandsch elftal gedebu teerd heeft, tegelijk met Bakhuys en Halle. Het was in den wedstrijd tegen Zwitser land te Milaan, toen Halle zoo heeft uit geblonken. Reeds in zijn tweeden wedstrijd tegen Zwitserland in het Amsterdamsche Stadion trof den D. H. C.'er een ernstig on geluk, vijf minuten na het begin van den wedstrijd. Langen tijd duurde het, voor Van Nellen weer in het Nederlandsch elf tal gekozen werd. Toen Nederland met 63 van Zwitserland verloor, speelde Van Nellen zijn derden internationalen wed strijd, het was het begin van de „Lotsy- periode" en Van Nellen was een der wei nige spelers, die gehandhaafd bleef. De Delftenaar heeft thans 26 wedstrijden voor de nationale ploeg gespeeld. Reeds van zijn zestiende jaar af Van Nellen is thans 27 speelt hij voor het eerste elf tal van D. H. C. De Delftenaar heeft dus op voetbalgebied, al heel wat gepresteerd, en al is het dan ook, dat hij er vroeg mee ophoudt, men zal zich den snellen D. H. C 'er nog altijd met genoegen blijven her inneren. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-Competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: le kl.: SCO 1—Noordwijk; Katwijk 1 LRC 1; Rijnsb. B. 1—Quick B. 1; ARC 1 Ons Clubje 1; SLF 1Ter Leede 1. 2 e k 1.Noordwijk 2Woubrugge, 4 uur; Ter Leede 2ARC 2, 4 uur; Weter. Boys 1 —Katwijk 2. 2e kl. B.: Quick B. 3Rijnsb. Boys 2; F. Pacta 1—LRC 2. 3e kl.: LRC 3—SCO 3; Woubrugge 2— Katwijk 3. 3e kl.: ARC 4SLF 3, (bijterrein); Ons Clubje 3Quick B. 5; Sleutels 2LRC 4. Adspiranten: NoordwijkARC (b) 2.15 uur; Quick B.Rijnsb. B. (bijterrein); Ter LeedeARC (a) 2.15 uur. De overige wedstrijden vangen te 3.30 uur aan. TWEEDE LUSTRUM L. P. S. V. De Leidsche Politie Sportvereeniging bestaat 10 jaar. In verband daarmede organiseert de L. P. S. V. seriewedstrijden. Hiervoor zijn verschillende plaatselijke vereenigingen uitgenoodigd o.a. Studenten (Unitas), Ambtenaren Raad van Arbeid, C. G. V/., Kamerling Onnes Laboratorium, Studen ten (Chr.), Leidsch Dagblad, Ambt. Be lastingen en Ambt. Maatschappelijk Hulp betoon, terwijl ook de L. P. S. V. zal deel nemen. Voorts zal er op Zaterdag 17 April a.s. een Jubileum wedstrijd worden gespeeld tusschen H. V. V. I en U. V. S. I, welke wedstrijd zal aanvangen des namiddags te 4 uur. oostenrijk—italië wordt overgespeeld. Op een bijeenkomst van het comité voor den Europa-beker is besloten, dat de wed strijd tusschen Oostenrijk en Italië, welke op 21 Maart jl. te Weenen door den.Zweed- schen scheidsrechter Ohlsson gestaakt werd, overgespeeld zal worden, waarbij wederom Weenen als plaats, waar de ont moeting zal worden gehouden, werd aan gewezen. De wedstrijd Frankrijk-ltalië gaat niet door. Men vreest van Italiaansche zijde politieke demonstraties De voetbalwedstrijd FrankrijkItalië, welke Zondag te Parijs zou worden gehou den, zal niet doorgaan, De voorzitter van den Franschen Voetbalbond, de heer Jules Rimet, kreeg gisteren van den secretaris generaal van den Italiaanschen Voetbalbond den heer Barassi, uit Rome, de telefonische mededeeling, dat de wedstrijd niet zal kunnen worden gespeeld. Ondanks de bëmoeiingen van Barassi, om den wedstrijd op den vastgestelden da tum (11 April) te doen houden, heeft de secretaris-generaal van de Italiaansche fascistische partij er bezwaar tegen ge maakt, den spelers van het Italiaansche elftal een paspoort uit te reiken. De Fransche Voetbalbond heeft de Inter nationale Voetbal Federatie (F. I. F. A.) van dezen gang van zaken reeds op de hoogte gebracht en tevens een eisch tot schadevergoeding ingesteld. De Fransche Voetbalbond heeft in een nota het volgende medegedeeld omtrent het niet doorgaan van den op Zondag 11 April a.s. te Parijs te houden voetbalwed strijd FrankrijkItalië: De secretaris-generaal van den Italiaan schen Voetbalbond, Barassi, heeft Woens dag met verschillende vertegenwoordigers van den Franschen Voetbalbond te Parijs besprekingen gevoerd. Hij heeft daarbij medegedeeld, dat het verbod om den wed strijd te spelen is uitgevaardigd door den voorzitter van hef Italiaansch Olympisch Comité. De motieven voor dit verbod sche nen te bestaan uit inlichtingen, welke men te Rome had verkregen, waarin mededee ling werd gedaan, dat politieke elementen zich hadden voorgesteld, ter gelegenheid van de aankomst van het Italiaansche voetbalelftal te Parijs, te manifesteeren. Geen enkele officieele tusschenkomst kon onder het oog worden gezien. De ver tegenwoordigers van den Franschen Voet balbond bleven echter niet in gebreke. Barassi aan te toonen, hoezeer deze vrees ongegrond was, daar er tot nu toe nog geen enkele manifestatie, vreemd aan de sport, een voetbalwedstrijd had bemoeilijkt. Dadelijk na zijn terugkeer in Rome moest Barassi verslag uitbrengen van zijn zending en inmiddels stelden beide bon den alles in het werk om de ontmoeting toch doorgang te doen vinden. Gisteren tegen vier uur heeft de Ita liaansche Bond evenwel de door hem ont vangen bevestiging doorgegeven. De heer Rimet heeft onmiddellijk een protest-schrijven gericht tot den voorzit ter van den Italiaanschen Voetbalbond, waarin dezen wordt verzocht, de motieven mede te deelen, waarop deze onverwachte beslissing is genomen. In officieele kringen te Rome deelde men omtrent het niet doorgaan van den wed strijd mede: „Het Italiaansche- elftal was klaar om te vertrekken, toen op het laatste oogen- blik de Fransche Bond de vrees uitsprak manifestaties, welke altijd mogelijk zijn, niet te kunnen verhinderen. Men deed begrijpen, dat het beter was, indien het Italiaansche elftal maar van den wedstrijd afzag." KORFBAL BELGIE—NEDERLAND. De wedstrijd BelgiëNederland wordt dit jaar op Zondag 31 Juni te Antwerpen gespeeld. HOCKEY hockeyclub „zuidwijck." A.s. Zaterdag en Zondag worden de na volgende wedstrijden gespeeld: Zaterdag: Dames vriendschappelijk: Te WerveZuidwijck, aanvang 2.30 uur. Zondag, Dames competitie: N. O. A. D.Zuidwijck II, aanv. 12 uur. SCHAKEN. R. K. SCHAAKVERBAND. Op Zondag 4 April werd te Den Haag door de vertegenwoordigers van R. K. Schaakvereenigingen uit het Diocees Haar lem, een vergadering gehouden met het doel, het oprichten van een R. K. Schaak- verband voor het Diocees Haarlem. Deze afgevaardigden, te zamen pl.m. 400 le den vertegenwoordigende, traden na de besprekingen aangaande het doel en de beteekenis van dit verband toe. Het dagelij ksch bestuur werd als volgt samengesteld: H. J. v. d. Linden, Kleiweg 41, Hillegersberg, .Voorzitter; J. J. Keijzer, Groepstraat 50a, Rotterdam, secretaris; J. B. van Lakwijk, Singel 354, Amsterdam, penningmeester, terwijl dit bestuur ter zijde wordt gestaan door den weleerw. heer Th. Klaassen, kapelaan te Rotterdam (Lan ge Hilleweg 260). Vereenigingen, welke inlichtingen om trent doel en streven van bovengenoemd verband wenschen, worden verzocht zich te wenden, tot een der leden van het dage lij ksch bestuur. WIELRENNEN OPENING RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Op tweeden Pinksterdag. Op 17 Mei a.s. (Tweeden Pinksterdag) zal de Rijswljksche Wialerbaan haar poor ten weer openen. Op de verbeterde baan zal dien dag een stayers wedstrijd worden verreden, waaraan o.a. Matena en de Belg Meulemana zullen deelnemen. Verder zul len in den sprintwedstrijd waarschijnlijk de wereldkampioen Scherens, de Fransch- man Gerardin en de Duitscher Richter be nevens drie der beste Nederlandsche sprin ters starten. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN KATWIJK EN OMSTREKEN. In het clublokaal van K. D. C. te Kat wijk aan den Rijn werd gisteren de derde ronde gespeeld. De uitslag was: le klasse. Groep A.: W. BöttcherC. v. Rossum 02 J. Lavenr—A. Schouten 20 A. VletterJ. Freke uitgest. R. HaasnootJ. C. van Rijn uitgest. le klasse. Groep B. T. van BeelenF. A. Verkuil 2—0 C. KorpelshoekC. v. Delft afgebr. G. J. de VinkL. de Haan 11 J. van Beelen vrij. 2e klasse. Groep A. Th. de LangeA. Boskamp 02 C. Cederhout—P. v. d. Gugten 20 C. DurieuxA. Vooijs uitgest. 2s klasse. Groep B. J. de BestJ. Schon^veld 02 R. de LangeJ. Fennes 02 A. Barnhoom vrij. 2e kliass. Groep C. B. v. d. KampJ. Kromhout 20 G. VarkevisserC. v. d. Laken 20 J. van ElkC. Compeer 20 3e klasse. Groep A. J. GrimbergenW. v. d. Eshof 02 W. Koele wijnD. Kloos 02 H Koele wijnG. Koelewijn 11 3e klasse. Groep B. M. VreeburgF. Meijer 02 A. van BeelenM. v. d. Gugten 02 G. PeetW. van Rijn 20 S. v. d. VeldenJ. Langeveld 02 3e klasse. Groep C. C. P. SchoneveldJ. v. d. Meij 02 J. HouwerM. van Stijn 02 F SpierenurgD. Hartkamp afgebr H. VerkuilC. J. de Jong uitgest. Afgebroken en uitgestelde partijen: C. v. RossumJ. Freke 02 J. van ElkB. 'v. d. Kamp 02 D. HartkampJ. Houwer 20 M. van StijnC. P. Schoneveld 02 J. v. d. MeijC. J. de Jong 20 Voor dezen wedstrijd zijn reeds 11 prij zen ter beschikking gesteld, w.o. een fraie zilveren medaille van de Leidsche Courant, een zilveren medaille van den heer Saton te Rijnsburg, 2 taarten, nl. één van bakker Kranenburg te Katwijk aan den Rijn en één van bakker Varkevisser te Katwijk aan Zee, lid van K. W. Z. POSTDUIVEN LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Deze week hield de Leidsche Postdui ven Club zijn voorjaarsvergadering om de noodige voorbereidingen te treffen voor het komende vliegseizoen, hetwelk a.s. Zondag een aanvang neemt. De eerste africhting zal plaats hebben vanaf Zoetermeer, vervolgens vanaf Delft. Dordrecht, Roosendaal, waarna de buiten- landsche stations aan de beurt komen. Het ligt in de bedoeling dit jaar de tra ditioneel geworden T. B. C.-vlucht te hou den vanaf Noyon op 16 Mei a.s. Geen en kel postduifliefhebber ontbreekt natuur lijk. Vele particulieren stelden reeds eere- prijzen beschikbaar, welk goed voorbeeld hopelijk navolging zal vinden. Bij genoegzame deelneming is besloten dit jaar deel te nemen aan de Groep West vluchten. Door noodzakelijk geworden bestuurs- verandering is het Bestuur thans als volgt samengesteld: A. W. Krol, voorzitter; W. J. H. Warnecke, Secretaris, Stationsweg 4, Leiden; D. Gaygkema, 2e secretaris; F. de Haas, penningmeester; T. F. Vlieland, Com missaris. KERKNIEUWS ZUSTERS CARMELITESSEN AAN DEN DOOD ONTSNAPT. In het klooster der Zusters Carmelites- sen te Heerlen zijn twee Spaansche Zusters Carmeiitessen aangekomen. Haar klooster te Villafranca werd totaal verwoest. Twee jaar lang hebben zij van het eene klooster naar het andere moeten vluchten en meermalen ontsnapten zij ter nauwernood aan den dood. Na het laatste half jaar te Barcelona te hebben gevangen gezeten, kregen zij de kans naar Frankrijk te vluchten. De twee Zusters zijn ongeveer 45 jaar oud en waren als gewone dames gekleed. Haar gezondheidstoestand heeft door de felle vervolging zeer geleden. Haar mede kloosterzusters zijn in een klooster te Flo rence ondergebracht. „Msbd." PATER VAN RIJN. Oud-Provinciaal der Augustijnen. Na een kortstondige ongesteldheid is Woensdag op 68-jarigen leeftijd overleden de Hoogeerw. Pater Patricius Antonius Jo hannes Josephus van Rijn, oud-Provinciaal van de Orde der Augustijnen en sub-prior van het Monica-klooster te Utrecht. Audiëntie Bisschop van Haarlem. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Woensdag géén audiëntie verleenen. Vraag inzake zegelsplakken voor een hulp in het huisgezin. Antwoord: Als het meisje 1621 jaar oud is, moet 0.40 per week geplakt wor den. Beneden de 16 jaar 0.30, boven 21 jaar ƒ0.50. Vraag inzake het recht om een aange- teekenden brief te weigeren. Antwoord: Er staat nergens in de wet, dat u verplicht benit een aangeteeken- den brief te accepteeren. Vraag inzake aankoop van een corset. Antwoord: U is inderdaad verplicht het corset te aanvaarden. Met gedeelte lijke afbetaling komt u het verste. Vraag inzake het recht op deelen eener nalatenschap. Antwoord: Wanneer alle kinderen meerderjarig zijn kunnen de erfgenamen dat regelen, zooals zij zelf willen. Gewoon lijk wordt de oudste zoon er mee belast, maar een wettelijk recht is dat niet. Vraag J. J. D. te L. inzake de moge lijkheid van gebruik maken van het Oapi- tulanten-reglement. Antwoord: O.i. komt u daarvoor niet in aanmerking, omdat uw ontslag dateert van vóór de inwerkingtreding van het Ca- pitulanten-reglement. Voor alle zekerheid zoudt u zich schrif telijk in verbinding kunnen stellen met den Commandant van de Koloniale Reser ve te Nijmegen. U kunt zich iederen Dins dag- en Donderdagmiddag van 34 uur aan ons bureau vervoegen, teneinde hierover mondeling te spreken. Vraag inzake eventueel recht van de Nederlandsche regeering op een huis van een in België woonachtige door de Ned. regeering ondersteunde Nederlandsche vrouw. Antwoord: Van een dergelijk recht der Nederlandsche regeering op het huis na den dood der vrouw is ons niets be kend. Vraag: Welke formaliteiten moeten worden vervuld voor een huwelijk op hu welijksvoorwaarden. Zijn daar ook kosten aan verbonden?. Antwoord: Daartoe is een notarieele acte noodig. Wend u tot een notaris. Daar aan zijn kosten verbonden, arhankelijk van den arbeid, welke aan de acte besteed moet worden. Vraag: Mag een dansmeester zonder diploma les geven? Ook in een gesloten club? Waar kan men een diploma voor dansmeester behalen? (Adr. s.v.p.). Antwoord: Het is wettelijk niet ver boden om dansles te geven zonder diplo ma. Diploma's worden afgegeven door de verschillende vereenigingen van danslee- raren, o.a. de Ned. Ver. van Dansleeraren, waarvan het secretariaat gevestigd is Mer catorplein 13, Amsterdam. V r a a g: Gaarne zou ik van u willen we ten, hoe lang de Kanaalweg is vanaf de Wilhelminabrug tot de Lammerbrug. Ik zou ook willen weten hoe lang de zeven Singels zijn. Antwoord: Aan de beantwoording van dergelijke vragen kunnen we niet be ginnen. We vreezen, dat men dan binnen kort de lengte van alle Leidsche straten moeten gaan opgeven. Maaru kunt zelf gaan meten! U kunt ook een ritje per auto maken, dan leest u de lengte van het K.M.- bord. Vraag: Wie is de voorzitter van de Elf talcommissie van den K.N.V.B. en hoe is zijn adres? Antwoord: Voorzitter van de Keuze commissie van den K.N.V.B. is de heer O. de Vries, West Plantsoen 26, Delft. Vraag: Is het adresboek voor Leiden van 19361937 al verschenen. En bij wel ken Uitgever. Antwoord: Het laatst verschenen adresboek is dat van 19341935 bij de firma IJdo. 't Is jammer, dat er blijkbaar zoo'n lange periode verloopt, voordat een nieuw adresboek verschijnt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14