H.SIMONIS WOENSDAG 7 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 KOELEB. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt of zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen in het Westen, in het Oosten weinig of geen regen, aanvankelijk wei nig verandering in temperatuur, later iets koeler. Hoogste barometerst.: 770.5 te Reval. Laagste barometerst.: 749.3 ti Blacsod. De depressie in het Westen verplaatste zich een weinig naar het Oosten, doch neemt niet in diepte toe. Ten Oosten en Zuiden van ons land blijft de luchtdruk stijgen, waardoor in hei Westen het lucht- drukverval toenam en de wind iets sterker werd. Tevens strekt de invloed der de pressie zich thans meer over het Westen uit en verplaatste net regen gebied zich verder naar het Oosten en bereikt de Oost zijde van het Kanaal en de Noordzee. De depressie in het Zuid-Oosten verdwijnt uit het waarnemingsgebied. Over Centraal- Europa vormde zich een verbinding tus- schen het vlakke gebied van hoogen lucht druk over Zuid-Frankrijk en Spanje. Het weer is overal betrokken en somber, met in het Noorden van ons land en Noord- Duitschland nog mist. In het geheele Wes ten is het zeer zacht en zijn de ochtend- temperaturen zes tot acht graden boven normaal. In de Poolzee is het daarentegen zeer koud en aan de Oostzijde van Groen land is de temperatuur nabij minus dertig graden Celsius. In de bergen blijft het nog koud. Op het Jungfraujoch vriest het nog tien graden bij sneeuw en mist. In de Alpen reiken de wolken boven de hoogste toppen. Het is te verwachten, dat het weer in onze omgeving nog somber en nevelig blijven zal, doch dat een opklaring na re gen, met een daling van temperatuur, niet lang meer uitblijven zal. LUCHTTEMPERATUUR. 11.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 7.13 uur tot Donderdagmorgen 4.50 uur. te nemen, of twee zijner dochters aan het roode leger af te staan. Als boer verkleed langs de straten loo pend, vond spr. het lijk van een pater Ca- pucijn, die niet den meineed wilde afleg gen, dat hij zelf zijn klooster in brand had gestoken. Op de beestachtigste wijze wer den jonge mannen gemarteld. Kinderen van 812 jaar had men de oogen uitgeboord, de handen afgekapt. Is het wonder, dat spr., in het veilige Nederland terug, niet over Spanje kon hooren spreken? Een leger van kinderen is zoo geofferd. Voor drie of vier jaar heeft spr. Largo Caballero hooren verkondigen, dat de Quardia Civil met al hun kinderen moet worden uitgeroeid. De Zusters hebben vooral te lijden van de vrouwelijke furies. Geheel ontkleed werden zij tusschen de revolutionnaire massa gejaagd. Met pennen werd haar ge heele lichaam doorstoken. Spr. zag zelf zeven opgegraven lijken van Zusters, bij wie men op de meest schaam- telooze wijze de lijken van kinderen had gelegd. Honderden Zusters en meisjes kregen de keus: de zonde of de dood. Zij kozen held haftig het laatste. Om de familie, die hem christelijk had opgenomen voor den dood te sparen, over legde spr. om te vluchten. Op reis naar den Ned. Consul te Valencia werd hij opnieuw aangehouden en slechts op het nippertje van de gevangenis, dat is van den dood, ge red. Met 140 andere vluchtelingen is spr. op een Engelsch oorlogsschip uit het on gelukkige Valencia vertrokken. Als een be delaar, van consulaat tot consulaat gaande heeft hij zijn vaderstad Eindhoven bereikt. De lessen van Spanje:, bewaart uw éénheid! Waardoor is het in Spanje zoover geko men? Omdat in Februari de rechtsche par tijen de verkiezingen hebben verloren. Die nederlaag werd voornamelijk veroorzaakt door onderlinge oneenigheid bij de Katho lieken. „Katholieke landgenooten", roept hij uit, „wilt gij de communisten ver van u houden wilt gij het lot van Spanje van u afwen den, bewaart uw eenheid in de R.K. Staats partij!" Een andere oorzaak van Spanje's onge luk is ook het gebrek aan Katholiek ver- eenigingsleven. Laat dat mede een les zijn voor ons. om onze prachtige Katholieke or ganisaties te bewaren en uit te bouwen. Ten slotte, het leven der rijken was een der groote oorzaken van de komst van hel communisme. Zij wilden geen rechtvaar digheid en naastenliefde beoefenen. Zy wilden voor de goede zaak niet offeren. Nu zijn zy het eerste offer der revolutie! Haalt hieruit de les voor ons zelf. Denkt aan Spanje. De Spaansche bisschoppen waren kort zichtig, zij zagen de wolfsklauwen niet. On ze bisschoppen zijn waakzaam. Luistert naar hen en gehoorzaamt hen in alles. En voor alles, blijft één in de R.K. Staats partij. Dat enkel kan de hel der revolutie ook van ons land afwenden. Bidt, zoo besloot spr., voor het arm mis leide volk van Spanje, opdat dit land spoe dig weer het land mag zijn, dat Heiligen voortbrengt. Aan het einde dezer rede klonk, evenals na het eerste deel voor de pauze, een wel gemeend applaus. Een applaus van dank baarheid voor de rede op zichzelf, een ap plaus ook als bewijs van instemming met en begrijpen van het gesprokene. HET „ALMA MATER-KOOR". Voor de muzikale omlijsting van boven vermelde rede zorgde het „Alma Mater"- koor. Circa acht maanden geleden werd het gelegenheidskoortje opgericht, dat nu uit gegroeid is tot een vrij aanzienlijk getal zangeressen en zangers. Men begrijpt, dat de gewijd-klassieke koorwerken nu betei tot haar recht kwamen, dan enkele weken geleden in de Aula van de H.B.C., die als vanzelf sprekend niet bestemd is voor het geven van concerten. Een bemerking, of liever gezegd een vraag moet ons van het hart: waarom zijn er gordijnen op het po dium opgehangen? Het orkestpodium toch is de gewenscht entourage voor a cappella- zang. Voor de interpretatie, welke Willem Mi- zée aan de schoone muzieken van da Pa- lestrina, da Vittoria en Clemens non Papa geeft, uiten wij onze waardeering, evenals de vorige maal. Mizée is een absoluut be wonderaar van Monseigneur Casimiri, en met noeste volharding tracht hij een vonk van den Italiaanschen gloed te leggen in het hart van'zijn koristen. Dit is bij ons. Westerlingen, niet zoo heel gemakeklijk, want heel dikwijls zijn wij gereserveerd in onze uiting, of wél wij neigen naar het ge voelige. Daarin wil Mizée brengen het juiste, het opwieken naar omhoog, de Gods gedachte. Evenals de vorige maal werd be gonnen met „Sanctus" van da Palestrina, die in dit gezang zoo volmondig de supe rieure blijdschap heeft neergelegd. Heel veel zorg wordt door den dirigent besteed aan toonvorming, alsmede aan het ontwik kelen van den mooien hoogen kant van den toon, waardoor zuiverheid wordt verkre gen. Zijn er vooral bij de sopranen nog wel eens zangeressen, die graag zoo'n „Gloria" met een glottislag aanzetten, over het geheel is het streven naar licht en lich tend opklinken zeer wel gelukt. Niet waar, bij da Palestrina moet toch alles transpa rant en uiterst rhythmisch wezen? Niet minder zorg besteedt Mizée aan dy namiek, zoodat de voordracht van het „Adoremus" van Clemens non Papa terecht aller belangstelling en waardeering ver dient. Uitmuntend slaagde het „Sicut Cer- vus", waarin tenoren, alten sopranen en bassen om beurten hun smachtende stem verheffen om den drang naar God geza menlijk in een voortreffelijk forto uit te drukken. Een edele strijd: de vertolking evenredig te doen zijn aan de hoogheid van het werk. - Na de pauze, als weer als inleiding tot de lezing, „Calligaverunt" van den dramatisch begaafden da Vittoria. Hier waren de alten zeer mooi en op den voorgrond tredend, alsmede de bassen, wier timbre nobel en sonore opklonk. Trouwens voortdurend is ons opgevallen het beschaafd timbre van elk der stemgroepen, verzorging van uit spraak en dictie. Besloten werd met het voortreffelijk ge zang van den Goeden Vrijdag, de Impro- peria van da Palestrina. Hoe zeldzaam schoon is hier het declameerend zingen. Moge de voorbereiding voor dezen avond naar men ons mededeelde niet lang zijn geweest, zij was goed, degelijk en mu zikaal. Het jonge a cappella-koor heeft zich dap per geweerd, dank zij de kennis en zorg van den leidsman. Moge het hem gegeven worden zijn idealen te verwezenlijken om het nu nog in het beginstadium staande Alma-koor (dat materiaal genoeg bezit) op te voeren tot een ensemble, dat volgens zijn opvatting de gewijd-klassieke kunst los van de materie weet te vertolken. Het behoeft geen betoog, dat de interesse voor de muzikale wedergave algemeen was, zoodat terecht de dirigent met enthousiast applaus gehuldigd en teruggeroepen werd. J. K. De avond werd besloten met een dank woord van mej. Dora Coebergh, presidente der St. Elisabeth vereeniging. Dit dank woord omvatte het gepresteerde door het ,Alma Mater"-koor onder de zoo bekwame leiding van den heer Mizee en het gespro kene door pater v. Hout. Mej. Coebergh sprak de hoop uit, dat de bloedige burger krijg spoedig ten einde zal moge zijn en dat pater v. Hout naar zijn geliefd Spanje moge wederkeeren. K.JJVLV. „ST. PETER KANIS". Hedenavond zal Hans Hermans, redac teur van „de Tijd" komen spreken over „Moskou". Dit woord omvat een geheele wereld van gedachten en problemen en verdient door actualiteit o.a in verband met de jongste Encycliek, zeer zeker de aandacht ook van den jonge-middenstand, al zou men hen niet zoo direct met het Communisme in verband brengen. Daarom aan alle jongeren van den mid denstand nog eens een aansporing om de bijeenkomst hedenavond in 't Eigen Huis aan de Mare te bezoeken. Ook jonge middenstanders niet-leden on zer K.J.M.V. zijn hartelijk welkom. Ned. vereeniging voor lucht bescherming. Een afdeeling Leiden opgericht. Nog geen twintig jaar zijn verloopen sinds de wereld, welke m 1914 geheel Euro pa in brand zette, een einde nam of reeds zijn alle landen weer druk in de weer om vaar uit de lucht in een e.v. oorlog is zeer zich te wapenen tegen een volgenden oor log, een oorlog welke naar het heet ver schrikkelijker zal zijn dan de vorige. En als men zegt, dat er een oorlog „in de lucht" hangt, .dan is dit ongetwijfeld nu het geval, maar dan in letterlijken zin, want de volgende oorlog zal voornamelijk een luchtoorlog zijn. Zooals men nu in vroeger jaren mensch en gezin, stad en dorp op den beganen grond zoo veilig mogelijk trachtte te stellen, zoo wordt nu speciaal de aandacht gevraagd voor een bescherming uit de lucht. Daartoe werd hier te lande opgericht de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbe scherming. Men moge over het bestaan de zer vereeniging denke zoo men wil, het ge vaar uit de lucht in een e.v. oorlog is zeer groot en dus dienen er beschermingsmaat regelen te worden genomen. Immers, een luchtoorlog beteekent voor de burgerlijke bevolking één voortdurende bedreiging met vernietiging, een voortdu rend blootstaan aan aanvallen met brisant bommen, brandbommen en chemische strijdmiddelen (door middel van gasbom ben of sproeiing). De Vereeniging voor Luchtbescherming nu stelt zich ten doel de bevordering van: 1. kennis, de voorbereiding en de uit voering van maatregelen, zoomede de me dewerking daaraan, tegen de gevolgen van aanvallen uit de lucht; 2. de volkenrechtelijke beschermings middelen tegen den luchtoorlog in verband met de internationale rechtsontwikkeling. De vereeniging tracht dit gestelde doel te bereiken langs wettigen weg en wel door: 1. het opwekken van belangstelling voor de luchtbescherming; 2. het propageeren en steunen van de zelfbescherming; 3. het oprichten van plaatselijke afdee- lingen en studiekringen; 4. het oprichten, in stand houden en oefenen van groepen van personen, die werkzaamheden op het gebied der lucht bescherming hebben te verrichten; 5. het houden van bijeenkomsten, oefe ningen, demonstraties en tentoonstellingen; 6. het samenwerken met, het steunen en raadplegen van vereenigingen en groe pen, die rechtstreeks of zijdelings op hetzelfde gebied een afzonderlijke taak hebben te vervullen; 7. het in studie nemen van bepaalde onderwerpen; 8. het geven van voorlichting en advie zen; 9. het aanleggen en in stand houden van een bibliotheek, plm. archief en een ver zameling van tentoonstellingsmateriaal; 10. alle andere wettige voor het in art. 4 omschreven doel geschikte middelen, die de vereeniging daarvoor zal dienstbaar ach ten. In tal van steden werden reeds afdeelin- gen van de Ned. Ver. voor Luchtbescher ming opgericht, Leiden bleef tot dusver achter. Op initiatief van dr. E. J. J. G. Renaud is thans ook een Leidsche afdeeling opge richt. Hiertoe kwamen vorig jaar December met dr. Renaud voor een bespreking bij een de heeren ir F. H. E. Guljé, dir. Holl. Constructiewerkpl., N. C. F. van Ginkel, dir. Kon. Ned. Grofsmederij, A. de Koster, dir. Meelfabriek „De Sleutels", ir. J. J. G. van Hoek, dir. Wernink's Beton Mij., dr. L P. Krantz, dir. N.V. J. J. Krantz en Zn., Bern. Buurman, architpct, mr. dr. L. Sprey, advocaat en proc., dr. D. E. Bosse- laar, rector gem. gym., ir. J. J. Valken burg, secr. Leidsche Chemische Kring, M. van Mens, overste, comm. d. burgerwacht, E. H. Moens, dir. Landbouwcrediet en dr. T Potjewijd, voorz. dept. Leiden der N. M. v. Pharmacie. Na uitvoerige besprekingen werd op 25 Maart besloten tot oprichting van een Leid sche afdeeling, waarvan het bestuur als volgt werd samengeste'd: Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, burge meester van Leiden, eere-voorzitter, N. C. F. v. Ginkel, voorz., dr. E. J. J. G. Renaud, vice-voorzitter, dr. T. Potjewijd, secretaris, Boerhaavelaan 37 (tel. 2395 toestel 693 en tel. 2969), E. H. Moens, penningmeester. Er is in die afgeloopen maanden heel wat geconfereerd om ook een Leidsche af deeling in het leven te roepen en in een persconferentie werd daarover een en an der medegedeeld. Van regeeringswege zijn reeds verschil lende maatregelen voor luchtbescherming genomen, maar de overheid verwacht, dat er ook door de bewoners zelf maatregelen ter bescherming worden genomen. Nadat de heer v. Ginkel een en ander hierover had medegedeeld, ging dr. Renaud nader in op de organisatie der luchtbe scherming zelf. Er is een luchtbeschermingswet in het leven geroepen voor de door de overheid te nemen maatregelen, maar daarnaast heeft ook de Ned. Vereeniging voor Lucht bescherming haar taak op duidelijke wijze omlijnd. Deze taak bestaat o.m. in: 1. Het verschaffen van juiste begrippen aan de bevolking omtrent mogelijkheden van den luchtoorlog en van de beperkin gen, waaraan deze is onderworpen, de uit werking en de grootte van het luchtgevaar en in groote lijnen de mogelijkheden van de bescherming tegen luchtaanvallen. 2. Het inlichten in den ruimsten zin des woords van de bevolking in alle geledingen nopens de van overheidswege (staat, ge meente, bedrijf) genomen en te nemen be schermingsmaatregelen en den steun, welke Hierdoor deelen wij U mede dat onze Voet- en Schoendeskundige U geheel gratis ten dienste staat in alle aangelegenheden betreffende Uw voeten en schoenwerk op DONDERDAG 8 APRIL van lOVe-l en van 2-6 uur BIJ DE FIRMA Haarl.straat 138 Leiden ALLLENVERK00P VAN Timtur-Ortho-Comperisor-Schoenen TIMMERMANS VAN TURENHOUT, 2206 WAALWIJK aan de desbetreffende organisatiën kan en moet worden verleend. 3. Het uitdragen in elk Nederlandsch ge zin of'bedrijf van de noodzakelijke kennis omtrent de door iede~en burger in eigen gezin of bedrijf zelf te nemen beschermings maatregelen en te volgen gedragsregels in huis en in het openbaar in vredestijd en gedurende den oorlog vóór, tijdens en na luchtaanvallen. 4. Het krachtig en daadwerkelijk bevor deren van de voorbei eiding, den opbouw en de verwezenlijking van die zelfbescher ming, deze, waar mogelijk, te leiden en te steunen en hiervoor geschoold personeel en betrouwbaar materiaal ter beschikking te stellen. De doelstelling is dus tweeledig: a. Propaganda voeren, gevolgd door voor lichting en opleiding. b. Als uiteindelijk doel de zelfbescher ming in huis of bedrijf verwezenlijken, na dat hieromtrent de juiste begrippen zijn verspreid en opgewekt. Beide gebieden kunnen dan geleidelijk m elkaar overgaan en vormen het beginsel en de grondslagen van de organisatie. Hoewel uit het bovenstaande blijkt, dat de taak van de vereeniging hoofdzakelijk op het terrein van de gezinsbescherming ligt, moet de verhouding tot de luchtbe schermingsdiensten, van overheidswege aangewezen, duidelijk worden vastgelegd. De taken van de plaatselijke en van de centrale organisatie zijn: 1. het in den arbeid betrekken van het ge- neele volk. 2. het verzekeren van een doelbewuste, doortastende leiding. Hiervoor zijn noodig: uitgebreide com missies van bijstand er advies, waarin alle geledingen der maatschappij in den vorm van diensten, bedrijven, vereenigingen enz. zijn vertegenwoordigd. Doch daarnaast kan een, uit een zoo gering mogelijk aantal personen bestaande leiding, bij wie uitslui tend de beslissing ligt, niet worden gemist. Deze leiding, in welks benoeming de Re geering moet worden gekend, moet evenwel zooveel mogelijk bevrijd zijn van de ban den, welke in het algemeen de overheid of het bestuur van een willekeurige vereeni ging belemmeren, wil zij in staat zyn haar taak te volbrengen. Dr. Renaud deelde verder mede, dat er moet komen een actieve gasdienst, waar van minstens 5% van Leiden's inwoners, die vrij zijn van dienstplicht, deel moeten uitmaken. Aldus kunnen 3500 inwoners hieraan hun medewerking verleenen en op leiding ontvangen. Voorts moet ei komen een passieve gas dienst. Daarvoor moet ieder bewogen wor den maatregelen te nemen om zichzelf, zijn gezin en zijn bezit te oefenen in gasbescher- ming. In de afdeeling zullen tal van onderaf- deelingen moeten worden gevormd,- welke ondei centrale leiding elk de haar opge legde taak zal behooren uit te voeren. Er zullen cursussen worden gegeven, waar voorlichting inzake dezen bescher- mingsdienst wordt verstrekt. Los van poJtiek of godsdienst werkend, zal de Vereeniging voor Luchtbescherming ieder kunnen opnemen, die zichzelf of zijn gezin wil beschermen tegen een gevaar, dat hjj zelf niet heeft uitgelokt. Door de decentralisatie der werkzaam heden zal er voor ieder goedwillende in het werk der luchtbescherming arbeid te vin den zijn en het bestuur vertrouwt dan ook, dat velen zich zullen aanmelden als lid der Vereeniging. Zoo spoedig mogelijk zullen nadere mede- deelingen worder gedaan en daarvoor vra gen we nu reeds de aandacht van alle in gezetenen. ST. LIDUINA-PROCESSIE NAAR SCHIEDAM. De St. Liduina-processie naar Schiedam van Leiden en omstreken zal dit jaar plaats hebben op Maandag 12 April. De vooroefe ningen zijn bereids den 4den April aange vangen. De processie vertrekt des morgens 8i53 uur van het station. Te tien uur wordt de Hoogmis in de St. Liduina-kerk opgedragen door den Zeer- Eerw. Pater R. Smitz, pastoor te Leiden, tot intentie van de pelgrims. De predikatie wordt gehouden door den Zeereerw. profes sor dr. van Rooijen O.S.C., uit Zoeterwoude. Van 121 uur is er gemeenschappelijke koffietafel in de gezellige zaal van Restau rant Corner House, Rubensplein. Van 1 y23 y2 uur filmvoorstelling in de bovenzaal aldaar. Van 45 uur plechtig Lof in de St. Li duina-kerk, met predikatie door den Wel- eerw. heer A. Sanders, kap. te Oegstgeest. Om half zes vertrek van het station Schiedam. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERKIEZING TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat formulieren voor de lijsten van candidaten ten behoeve van de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Stat'en-Generaal. alsmede voor de schriftelijke verklaringen van bewilli ging, ter Gemeente-Secretarie van Leiden (Rapenburg 12) kosteloos verkrijgbaar zijn tot en met den dag der candidaatstelling. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 7 April 1937. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat uiterlijk 14 dagen vóór den dag, waarop de stemming voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal wordt gehouden, de ge legenheid bestaat ter Gemeente-Secretarie in persoon mede te deelen, dat men in een andere gemeente aan de stemming wenscht deel te nemen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 7 April 1937. AGENDA LEIDEN. Woensdag, R.-K. Volksbond, algemeene ver gadering, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag, Propaganda-avond Kring Lei den E. H. B. O., gebouw „Predi ker", Janvossensteeg, 8 uur. Donderdag. Voorstelling Wiener Sanger- knaben, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag, ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Foyer van de Burcht, 8 uur. Zondag, Liefdadigheidsuitvoering St. Vin- centiusver. door „Pulchri Studio", Stadsgehoorzaal, 8 uur. Zondag, Tooneel- en Dansavond der Ned. Reis ver. voor Katholieken, Burcht- zaal. 8.15 uur. Dinsdag, „Geloof en Wetenschap". Lezing dr. E. Sloots. Onderwerp: „Het Concilie van Ephese. Dogma of Troonstrijd?". „Turk" te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 April a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807, E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef, 3553 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tele foon 274. DE A.S. ENCYCLIEK-MEETING VAN DEN VOLKSBOND Zaterdag 3 April had er een vergadering plaats van de Commissie tot Organisatie der Encycliek-herdenking in den kring Leiden van den Ned. R.K. Volksbond, in het Volksbonds-gebouw Steenschuur. Na openingswoord door den voorzitter, den heer J. v. d. Ploeg en lezing der notu len door den secretaris, den heer A. J. v. Bemmelen, kwam in bespreking de mee ting, welke dit jaar te Leiden wordt ge houden. Er kan, zooals bekend, geen op tocht plaats vinden; daarom stelt de com missie de volgende regeling voor: De meeting vindt plaats op het Sport park Haagweg. 1. Opening. 2. Bondslied door alle aanwezigen te zingen. 3. Spreker (leek). 4. Strijdlied door alle aanwezigen te zingen. 5. Spreker (priester). 6. Aan U, o Koning der Eeuwen, door allen te zingen. 7. Lof met gezangen door koor. 8. Défilé langs de uitgestelde H. Eucha ristie. 9. Tantum Ergo door allen te zingen. 10. Zegen. 11. Sluiting. Op het terrein een altaar, versierd met vlaggen en wimpels, terwijl er zitplaat sen voor genoodigden zullen zijn. Boven dien zal er een luidspreker-installatie aan gebracht worden. De indeeling der stoet tijdens het défilé zal zijn: 1. Graal 2. de afdeelingen met hun vaandels en banie ren; 3. de St. Joseph Gezellen. Er zal één muziekkorps aanwezig zijn. De jeugdver- eenigingen zullen tot deelname worden uitgenoodigd. De afd. Lisse vraagt of van alle afdee lingen de Gezellen mede zullen kunnen doen, of dat dit alleen voor Leiden geldt? De voorzitter acht dit wel wat bezwaar lijk, Hy wijst op het verschil van deze meeting met die van vorige jaren. Depu taties zou nog wel gaan. Lisse kan dit bezwaar niet deelen. Zij heeft nog nooit een meeting medegemaakt, waarop te veel deelnemers waren. Bo vendien zal dit de kas ten goede komen. De afd. Voorhout zegt, dat zij steeds gratis aan de Gezellen een program heeft uitgereikt en wil dit aan alle afdeelingen aanbevelen. De voorz. vraagt aan de vergadering, of zy accoord kan gaan met het voorstel Lisse. De vergadering kan zich er mede ver eenigen. De voorzitter zegt, dat dan alle afdeelingen der Gezellen bij elkander zul len blijven. Spreker vraagt dan met klem, dat de secretaris van tevoren bericht ont vangt of de Gezellen medekomen of niet. De penningmeester, de heer v. Kesteren, stelt voor de programma's voor half geld, dus voor 5 cent, aan de Gezellen te ge ven. Wordt aangenomen. De loting voor de volgorde tijdens het défilé, heeft tot resultaat: Leiden 1, Roe- lcfarendsveen 2, Voorschoten 3, Noordwyk 4, Voorhout 5, Zoeterwoude II 6, Sassen- heim 7, Oegstgeêst 8, Zoeterwoude I 9, Wassenaar 10, Hoogmade 11, Warmond 12, Noordw.hout 13. Lisse 14.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2