ff) Instantlne UIT DE OMGEVING LAND- EN TUINBOUW 1TUU15DAG 7 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 dus goed Voortreffelijk te verdragen, abso luut onschadelijk sfilf en voorkomt pijnen! EEN ELFPROVINCIëN-TOCHT. Ten einde het tourisme in het eigen land te bevorderen en de bezienswaardigheden daarvan bij onze landgenooten meer be kend te maken, heeft de Kon. Ned. Toeris tenbond A. N. W. B besloten, te beginnen met 1 Mei a.s., een Elfprovinciën-tocht door Nederland uit te schrijven voor toe risten. De deelnemers zijn geheel vrij in de wijze, waarop zij de reis door ons land willen maken en kunnen dus gebruik ma ken van onverschillig welk vervoermid del: trein, auto, fiets, vaartuig, enz., ter wijl zij ook geheel vrij zijn in de keuze van de dagen, waarop zij hun t -chten wil len doen, mits zij die maar vóór 1 Mei van het volgend jaar hebben beëindigd. Doel van den tocht is, dat de deelnemers in den loop van éér jaar in iedere provincie drie aangewezen bezienswaardigheden hebben bezocht, monumenten, museums, of andere uit een oogpunt van natuur- en steden schoon belangrijke objecten, ook die welke minder bekend zijn en niettemin de be langstelling verdienen. Deze zijn zooveel mogelijk zóó gekozen, dat een bezoek daar aan tevens een algemeenen indruk kan ge ven van de provincie. Wie in den loop van één jaar, dus vóór 1 Mei 1938, de 33 aangewezen bezienswaar digheden hebben bezocht, ontvangen een herinneringsplaquette, terwijl ook aan de genen die 22 of 11 van de aangewezen pun ten bezochten een souvenir zal worden uit gereikt. In de onderscheidene provinciën zijn voor een bezoek aangewezen: Noord-Holland: Molenmuseum te Koog aan de Zaan; stichting Cruquius te Haar lemmermeer; stadhuis te De Rijp. Zuid-Holland: Prinsenhof te Delft: Graftombe Graven van Nassau te Ouder kerk a. d. IJssel; Kaagsocieteit en Kager- plassen. Zeeland: Museum Zeeuwsch Genoot schap „Nehalennia" te Middelburg; vuur toren te Westerschouwen; Stadhuis te Sluis. Utrecht: Museum Sypestein te Loos- drecht; ruine te Wijk bij Durstede; Zuider zeedorpen Bunschoten en Spakenburg. Noord-Brabant: St. Jans Kathedraal te 's Hertogenbosch; vestingwerken te Wil lemstad; vennen te Oisterwijk. Limburg: Museum van natuurlijke his torie te Maastricht; kerkje te Asselt; Kas teel te Geysteren. Gelderland: Legermuseum Doorwerth; kerk met gedenkteeken van de Graven van Nassau te Heumen: jachtslot St. Hubertus op de Hooge Veluwe. Overijssel: Rijksmuseum te Enschede; Dr. Schaepman-monument te Tubbergen; Stadhuis te Hasselt. Drenthe: Oudheidkamer Hondsrug te Emmen; monument Meindert van der Thij- nen te Coevorden, Hunnebedden te Darp of Krententuinen te Dwingelo. Friesland: Hidde Nijland stichting te Hindeloopen; kerk te Wiewerd; Bonifa- ciusbron te dokkurm Groningen: Menkemaborg te Uithuizen; monument Heiligerlee; paviljoen te Pa- terswolde. Het ligt in de bedoeling, wanneer er vol doende belangstelling voor dezen tocht be staat, die een volgend jaar weer uit te schrijven, waarbij dan weer andere be zienswaardigheden kunnen worden geko zen. BILTARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Pers. kampioenschap 5e klasse. Voor bovengenoemd kampioenschap zijn gisteravond de 4 eerste partijen gespeeld bij Poort van Cleef, waarbij 3 partijen met slechts 1 car. verschil werden verloren. Alleen de heer Hagen zag kans dezen avond beide partijen te winnen. De gemidd. zijn niet hoog geweest, doch dit heeft zijn oor zaak, dat de spelers niet gewend zijn op een groot biljart te spelen. De uitslagen luiden: J. Brussel G. Hagen W. Korswagen J. v. Woerkom J. v. Woerkom J. Brussel G. Hagen W. Korswagen 74 63 75 63 75 58 10 74 58 7 74 51 75 51 75 51 56 41 1.17 1.19 1.29 1.27 1.45 1.47 6 1.3 Het wedstrijd-programma voor a.s. Don derdagavond bij T. O. P. luidt: 8 uur: W. DoolW. Korswagen. 8.45 uur: G. HagenJ. v. Woerkom. 9.30 uur N. MulderW. Dool. 10.15 uur J. v. WoerkomN. Mulder. ORANJE BOVEN Aan de hectometer- palen met oranje koppen kunt u HILLEGOM. Jamboree-Comité. Het plaatselijk Jam boree-Comité heeft onder leiding van den heer H. Schoonderbeek in het Gemeente huis vergaderd. De heer B. Rijnveld had aanbevolen een Gladiolen-tentoonstelling te organiseeren en de Pastoorslaan (weg voor officieele personen) te versieren. De ver gadering had wel ooren voor een Gladiolen- tentoonstelling; pogingen in die richting zullen aangewend worden; een zaal is er voor beschikbaar. Om de onmisbare gelden in te zamelen wordt een circulaire ver spreid, waarin als propaganda genoemd wordt: versiering van alle in aanmerking komende straten, filmvertooning, tentoon stellingen, concerten, zanguitvoeringen en het bevorderen van excursies der Padvin ders naar dez egemeente. Het doel van dat alles is, de Padvinders en de bezoekers der Jamboree hierheen te trekken door wat aan te bieden. KATWIJK. Ambachts-teekenschool. In tegenwoor digheid van den Inspecteur van het Nijver heidsonderwijs, den heer Groote Haar uit den Haag, den Burgemeester, de beide wet houders de heeren J. Dubbeldam en C. A. Veltkamp, den gemeente-secretaris, den heer D. C. O. Boekhoven, directeur en leeraren, oud-directeui W. Verloop, ouders en leerlingen, vond de bijeenkomst plaats, waarin de overgangsexamens werden be kend gemaakt, de prijzen en getuigschrif ten werden uitgereikt en waarna gelegen heid bestond om de tentoonstelling der werkstukken der leerlingen te bezichtigen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. Veltkamp, sprak een inleidend woord. De directeur oer school, de heer J. Volbeda, bracht voor het eerst dit verslag over het cursusjaar 19361937 uit. Herin nerd werd aan het aftreden als directeur van W. Verloop en het overlijden van den heer Kraal. De cursus werd aangevangen met 78 jongens, 2 moesten wegens wange drag verwijderd worden. Voor het eerst sinds 1934 werden weer rapporten gegeven. De Burgemeester wees er op, dat er het laatste jaar iets minder belangstelling is. Spr. wees daarom op het onontbeerlijke van vakkennis. Men moet zich in de maatschap pij werkelijk inspannen en alles bijzetten om er te komen. Volgt men de lessen, dan komt men er beter voor te staan. Een Kat- wijksche vakman heeft altijd werk kunnen vinden en een Hollandsche jongen met vakkennis heeft in de vreemde veel voor. Vraag dat aan de Kai wij kers, die in Zuid- Afrika heel gemakkelijk hun brood hebben weten te verdienen. Wij staan op een keer punt in de maatschappij. Bij de te bespeuren opleving zullen menschen met vakbe kwaamheid daarin het eerste worden op genomen. Voor allen is het mogelijk zich in de Centr. Werkplaats met behulp van de Ambachtsteekenschool practisch te oefenen. Spr. eindigde met de beste wenschen voor deze school die in een zeer noodzake lijke behoefte voorziet. Hierna ging de Bur gemeester tot de pi j'suitreiking over. De inspecteur van het N.O., de heer Groote Haar, hield een korte toespraak. De voorzitter dankte voor het gesprokene, waarna hij den Burgemeester uitnoodigde de tentoonstelling der werkstukken van de leerlingen te openen. LISSE. Been gebroken. De slagersknecht H. kwam gedurende zijn bezigheden in het slachthuis van den heer P. te vallen en brak daarbij zijn been. Door dokter M. de Graaf werd de eerste geneeskundige hulp verleend, waarna H. naar zijn woning werd vervoerd. NOORDWIJKERHOUT. Feestavond Maria-Congregatie. In de groote zaal van het café „de Zwaan" hield de Maria-Congregatie „St. Theresia" haar eerste feestavond ter gelegenheid van het le lustrum. De zaal was geheel gevuld met congreganisten en belangstellenden toen om 8 uur de Directeur, Kapelaan de Kleer maker, de avond opende met de congrega- tiegroet. Hij heette welkom den Pastoor, den Burgemeester en deh vroegeren Direc teur, Kapelaan Dekker. Vervolgens gaf Ka pelaan de Klearmaker een uiteenzetting van het programma, waarna een spreek koor door 18 meisjes werd gehouden „Wij, congreganisten" en een opvoering volgde van „De blijde boodschap", onder leiding op het orgel van J. v. d. Berg. Beide stuk ken werden mooi weergegeven. Hierna kwam aan de beurt het optreden van het dameszangkoor met een Maria-cantate, op de piano begeleid door mevr. Pijnenburg, hetgeen goed slaagde. Onder de pauze werd een verloting gehouden. De prijzen van deze verloting werden hoofdzakelijk door de meisjes van de congregatie zelf gemaakt. Na de pauze werd opgevoerd een klucht in één bedrijf „Blauw bloed". Dit stuk werd goed gespeeld en men zou niet gezegd heb ben, dat de dames voor de eerste maal op de planken stonden. Hierna volgde een zang- en dansspel „De dames Hippelman", hetgeen een groot succes werd en de lach spieren in beweging bracht. Na afloop bracht Kapelaan de Kleermaker een dank woord tot de speelsters. Personalia. Tot kweekeling met akte aan de R.K. Jongensschool alhier is aan gesteld mej. Geij er uit Leiden. VOORSCHOTEN Benoeming. Tot vierden ambtenaar ter gemeentehsecretarie is benoemd de heer A. den oBer, thans volontair te Zoe- termeer. NOORDWIJK. Werkloosheid. Na een geleidelijke da ling der werkloosheid in Februari, moesten we in de eerste helft van Maart, helaas, weer een kleine stijging constateeren, wel ke stijging we maar op rekening van de buitengewoon slechte weersgesteldheid in die periode zullen schrijven. Echter kunnen we thans gelukkig weer van een aanmer kelijke daling schrijven, voor wat de twee de helft van Maart betreft. Want in die 14 dagen verminderde het aantal bij de ge meentelijke arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen met niet minder dan 124, zoodat dit aantal op eind Maart van 646 tot 522 daalde. Hiervan zijn 253 landarbeiders, 33 losse arbeiders, 48 visschers, 21 timmerlie den, 20 opperlieden, 16 schilders, 2 stuca- doors, 8 chauffeurs, 1 reiziger, 2 schippers, 1 loodgieter, 3 bakkers, 1 electricien, 1 ty pograaf, 1 slager, 1 smid, 1 pottenmakker, 1 schoenmaker en 108 jongens. OEGSTGEEST. Liefdadigheidsuitvoering. Ten bate van de St. Lidwina-Vereeniging is gisteravond in het Patronaatsgebouw een uitvoering gegeven door de R. K. Harmonie „Triumph" en het Amsterdamsch Tooneelgezelschap. De voorzitter van Triumph, de heer W. den Boer, sprak een kort openingswoord. Hierna werd het muzikale gedeelte van het programma afgewerkt door Triumph, waarbij wy mochten constateeren, dat tijdens de winteroefeningen met ernst is gestudeerd. Een kort, maar met zorg samen gesteld programma werd op zeer verdien stelijke wijze uitgevoerd waarvoor corps en directeur, den heer C. de Haan, een wel verdiend applaus ten deel viel. Een extra- compliment voor piston-solist, J. Doffer- hoff en saxophoon-sclist W. den Boer, mag hier zeker niet onvermeld blijven. Met bijzondere genoegen hoorden wij hierna een drietal nummers, uitgevoerd door een strijkje, bestaande uit de heeren Jac. Kroon, viool, J. Rubenkamp, viool, C. de Haan, clarinet en Th. de Hey, piano. De merkbare stilte tijdens dit mooie sa menspel en het warm applaus gaf wel een bewijs van groote waardeering. Direct daar op verscheen het Amsterdamsche tooneel gezelschap voor het voetlicht voor de op voering van het dramatisch tooneelspel „Als God beproeft". Met merkbare aandacht werd het stuk gevolgd vanaf het begm tot het einde. Het uit 10 medespelende dames en heeren hebben allen, ieder voor zich, hun rol op lofwaardige wijze uitgebeeld. Een bijzonder woord van lof echter komt, om hun van fijn gevoel getuigende uitbeelding, toe aan Pleuntje, de dochter (Cor van den Hoek-Cortie), Japik de half wijze zoon (Leon Munsma), Tjeerd Tiede- ma, de boer (Gerard Kenter) en Maria, zijn vrouw (Jetty van dei Sloot). Een welverdiend applaus werd het ge zelschap na ieder tafereel gebracht. Voor de pauze sprak Pastoor de Vetten een kort woord, waarin hij het doel van dezen avond en het werk der Lidwina-ver- eeniging uiteenzette en besloot zijn rede met een warm woord tot medewerking. Een tusschen de bedrijven gehouden ver loting viel zeer in den smaak. Aan het einde heeft Pastoor de Vetten namens de vereeniging allen hartelijk dank gebracht voor de verieende medewerking en de muziek en het tooneelgezelschap voor het gebodene. WARMOND. Watersport. Dat we weer aan het begin staan van het komend watersport seizoen is in deze gemeente duidelijk merk baar. Thans betreft het niet alleen de jaarlijks terugkeerende werkzaamheden, maar naar men ons mededeelt is inderdaad een opleving te zien. Verschillende jachten, die jaren hebben opgelegen, komen weer in de vaart en ook zijn er verschillende op drachten gegeven tot bouw van nieuwe mo tor- en zeiljachten. Voor Warmond een ver blijdend teeken. Gevestigd: J. C. Lam van Helmond C. G. M. de Vroomen van Voorhout W. H. van Egmond van Alphen a. d. Rijn P. H. A. Rosenwald van 's Graven- hage A. v. d. Elshout van Alphen a. d. Rijn G. H. van 't Hoog van Alphen a. d. Rijn J. de Rooy van Sassenheim. Vertrokken: D. M. Steffels naar Lei den C. A. van Doorn naar Noordwijk J. C. Sins naar Terheyden E. Verlaan naar Zegveld M. J. v. d. Oetelaar naar Sassenheim H. E. G. Verheul naar Wil- leskop M. C. Derriks naar Wassenaar J. M. Zonneveld naar 's Gravenhage A. M. Oostdam naar 's Gravenhage M. J. van Werkhoven naar Oegstgeest M. Binder naar Wassenaar. DE VELE REGEN VAN DEN LAATSTEN TIJD. NUTTIGE WENKEN. De overvloedige regen der laatste maan den 't is haast den heel en winter aan één stuk doorgegaan heeft het onmo gelijk gemaakt om de werkzaamheden op akker, in den hof en in de weide, gere geld, op den juisten tijd, te verrichten. Zoo was het ook met het zaaien en het uitstrooien van den mest. Terwijl we dit schrijven, is het in onze streek nog water: de slooten zijn vol, de gronden zijn drassig en dichtgeslibd en ineengezakt. Dat is voor verschillende gewassen een treurig voor uitzicht. Ook omdat er met den grooten neerslag heel wat planten voedsel zal zijn uitgespoeld naar den ondergrond, of in de greppels en slooten is terecht of juister: niet terecht gekomen. Inzonderheid zal dit met kali het geval zijn, dat beweeglijk is en zich niet licht vastlegt in den grond. Zoo is er ongetwijfeld veel kali, dat nog als restant in den bodem aanwezig was, of in den herfst nog kon worden uitgestrooid, verdwenen. Waarbij Komt, dat wegens het natte weer ir dezen winter heel wat kali- mest 40 pet. in den zak of in 't magazijn is gebleven. Nu is het intusschen voor ver schillende gewassen, voor aardappels bij voorbeeld, aardbeien en vruchtboomen te laat geworden om alsnog genoemde kali- mest uit te zaaien. Wat nu? Maar eens een jaar overslaan, zullen sommigen oordeelen. Dat kan, als men overtuigd is, dat er in zijn bouwgrond of in zijn hof zeer zeker nog kalivoedsel genoeg aanwezig is. Heeft men die zekerheid voor zich zelf niet, dan zou men onverstandig handelen, en de zuinigheid hier de wijsheid parten spelen, als men nu geen gebruik maakte van de wel duurdere, maar ook thans nog geheel onschadelijke patentkali. Deze meststof kan nog aangewend worden tot vlak vóór den poottijd der aardappels, en doet ook bij latte uitstrooiing aan onze aardbeien in de oofttuinen en in onze boomgaarden geen scha. Wie wel kalizout 40 heeft uitgestrooid, maar gegronde vrees koestert, dat daarvan vrij wat zal zijn uitgespoeld, kan, ten einde zeker te zijn, dat geen kaligebrek den oogst kan drukken, de bemesting herhalen, min of meer ruim, met patentkali. Vooral als het een gewas betreft, als aardappels, dat veel kali behoeft. Ieder handele nu, onder deze buitenge wone omstandigheden, naar eigen goed dunken. Zaadbloemen. Hiermee bedoelen we de planten, die buiten kunnen worden uitge zaaid en blijven staan, waar ze opkwamen. We denken bijv. aan Goudsbloemen, de vaak verachte en toch zoo schitterende, van de mooiste oranjekleur, die er bestaat; als men maar zorgt van een goed leverancier prima zaad te bestellen. Voor enkele centen heeft men dan toch al meer dan men gebruiken kan. Een heel lief bloem je, dat sterk is en vroeg bloeit met sterretjes van witte was, is Cynogloessum; we bedoelen de witte, want de blauw, coclestinum, is juist een verwilderde, uit de kracht gegroeide Ver- geet-mij-niet. Nemopila zijn ook heel aardig, maar te veel afhankelijk van de zon, waar de witte onschuld vrijwel onverschil lig voor blijft. Heeft men veel ruimte, dan zaaie men Papavers. Daarvan trekken ons vooral de Rhoecas, de Engelsohe Shirley en de dubbele Ranonkelpapavers. Ze heb ben 't fijngesneden, frischgroene loof der gewone klapioos en vertoonen een menigte tinten. Zelfs in den laatsten natten zomer bloeiden ze in onzen nof op 't Noorden ge regeld door. Men kan ze al vroeg zaaien en er komen er altijd meer op dan men roodig heeft. Een alleraardigst bloempje voor een klein randje of vakje is Linium grandiflorum, rood vlas, dat vooral van dichtbij gezien, zeer fijn is van teekenmg en tint. Wil men zaaien, dan vergete men ook de zoo bekende blauwe koren bloem niet. Er zjjn verschillende kleuren in den zaadhandel, ook dwergvariëteiten, maar de gewone is en blijft o.i. de mooiste. Ze kan zeer goed met Calliopsisbicolor wor den gecombineerd; wanneer dan de blauwe kransjes verwelken, komen de gele sterren met donker-fluweelen hart. We eindigen, maar niet zonder eerst nog de bekende Lathyrus odoratus te noemen. Wat zijn daarin een prachtige tinten en hoe zweeft de bloem als een vlinder in de lucht. Wonder mooi. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). In Leiden gevestigd: B. v. Baaren en fam., horfoger, de Sit- terln. 58 G. Bakker, off. leger des Heils, Oude Vest 181 J. E. Bakker, 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 A. Bot, J. v. Goyenkade 30 H. B. Butterman en fam., fabr.arb., Lijsterstr. 29 W. Chmela, chauffeur monteur, Roodborststr. 46 G. W. Dresdner, volont. roto.gr., Wittesingel 50 A. v. Duyn, dienstbode, Rijnsb.weg 4 M. G. Goossens, dienstbode, Stationspl. 3 A. P. Heijkoop en fam., boter en kaas handel, Oude Vest 13 D. J. M. Hinrichs, Rijnsb.weg 15Th. G. M. Jaspers, dienst bode, Witte sing. 71 J. L. Silvester-de Jong, Sophiastr. 55 A. E. de Jongh, leerL verpl., Rijnsb.weg 10 A. B. Khohonggiem en fam., Lijsterstr. 7 J. W. G. Kirberger, volont. gem^ecr., Boerhaaveln. 14 I. J. Klaver en fam., sigarenmaker, Kooipark 3 G. Kranendonk en fam., rayon-chef, H. Morschweg 110 J. Kuncz, Thorbecke- straat 3 L. G. H. S. Liesting en fam., K. Raamstg. 10a Wed. C. Verhoeven-Ligt- voet, Hoqigr. 1327 L. Loth, leerl. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 M. J. M. Maas, filiaalhouder, Hooigr. 3 J. v. d. Maas, verpleegster, Rijnsb.weg 10 E. J. H. Mid- derham en fam., opz. mijnbouw N.O.I., Ma- redijk 5 W. P. Overvliet, dienstbode, H. Rijndijk 17 H. H. Pape en fam., boot knecht, Morschweg 168a M. Prins, Rijnsb.weg 10 H. Rombeek, dienstbode, Nw. Rijn 74 P. E. Schrijer, fabr.arb., Su- matrastr. 90 F. P. Smit, glazenwasscher, Pretoriusstr. 1 M. H. Smit, dienstbode, v. d. Brandelerkade 6 P. C. W. Stork, let terzetter, Roodenb.str. 4 Th. C. M. Ter burg, verkooper, Heerengr. 54 A. v. Unen, serg. capitulant, Morschstr. 62 C. L. v. Veen, Rijnsb.weg 10 A. Vervoort, de Ridderstr. 12 J. M. v. Vondelen, Steenstr. 34 J. P. Weenink en fam., on derwijzer, Tesselschstr. 15a M. A. v. d. Wilk, Parkstr. 17 E. J. Wils, Bilderdijk- straat 2 C. M. Wortman, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 29 J. H. v. d. Wijngaard en fam., smid, Pr. Steynstr. 18a H. C. Wijtenburg, ad. Dir. C. A., Haarlemmer straat 92 G. W. Zandvoor en fam., vleeschhouwer, Zemanln. 16. Uit Leiden vertrokken. Aboe Bakar Dj aar, Wassenaar, Kerktsr. 47. M. v. Amsterdam, Bovenkarspel, Zuiderdijk E94. I. Bakker, Den Haag, Nouhuijskade 66. A. M. Berlemen en fam., Lisse, Broekweg 32. Th. M. J. Burgmeijer, Amsterdam, Orteliusstr. 355hs. S. Buijs en fam., Voorburg, Kon. Wil- helminal. 162b. W. Cornelisse en fam., Nijmegen, v. Peltlaan 242. C. Remmers waalDevilee, Oegstgeest, Rijngeesterstr. weg 30. M. J. Disseldorp, Zwammerdam, Molenkade 34. A. Esseveld en fam., Dor drecht, Krispijnschw. 121zw. E. M. H. G. Frenkel, Utrecht, P. Breughelstr. 13. J. M. de Haan—Gotz, Den Haag, Laakkade 193. D. W. Griffioen, Woerden,. Nieuwen- dijk 30. M. A. Groen, Hazerswoude, Groe nendijk A77. W. J. den Hertog, Voor burg, Nieuwstr. 14. R. Hovius, Amster dam, Amstelv. weg 7211. E. C. Huber, Oegstgeest, Juliana], 4c. A. P. Hutten en fam., Leiderdorp, Dr. de Bruynestraat 30. I. v. Hijlkema, Den Haag, Haringkade 151. H. J. Ike, Veenendaal, Hoogstr. 7. C. M. v. d. Jagt, Uithoorn, Banken 10. H. A. P. Jansen, Petten, Oosteinde. J. E. v. d. Kamp, Amsterdam, Keizersgr. 280. M. Koch, Bussum, N. 's-Graveland- schew. J. S. Krol en fam., Eindhoven, Muschenbr.str. 20. J. v. d. Mark, Bata via N.O.I. C. de Meij, Den Haag, Kraayenhofstr. 59. I. Milikan, Den Haag. M. Nooten, Wassenaar, Rijkstr.w. 378. I. C. C. Munnik, Oegstgeest, H. Morschweg 73. A. J. Niessen, Katwijk, M. de Ruy- terstraat 37. J. v. d. Plas, Oegstgeest, War- monderweg 20. G. Rombeek, Alphen aan den Rijn, Marthastichting. A. de Rooij, Den Haag, Ter Westenstr. 100. J. de Rooij en fam, id. F. W. M. Schouten, Den Haag, Alkmaarschestr. 13. A. de Sitter en fam., Johannesburg Z.-Afrika. H. Smittenaar en fam., Jutphaas, Julanaweg 246. W. J. Speet, Nieuwveen, No. 160. Wed. P. HennikSpringer, Rotterdam, Haspelstr. 12b. E. de Sterke, Ridderkerk, Wiewietsw. 103. D. R. Tower, Amers foort, Utr. weg 266. M. J. M. v. Tol, Maastricht, Onder de Boogen. J. Touw, Amsterdam, Bosb. Toussaintstr. 3411. J. Valentgoed, Noordwijk, Duinweg 39. J. Veldkamp, Rotterdam, Hondiusstr. 27a. P. W. Verbeek en fam., Hillegom, Hoofd straat 166. G. Vermaat, Haarlem, Gast- huisvest 47. O. Vollmar, Duitschland. R. O. Vollmar, Duitschland. R. v. Vree- dendaal, Rijnsburg, Vliet N.Z. 45. F. W. J Westendorp en fam., Medan N.O.I. L. H M. Willems, Maastricht, Eburonweg 51. A. J. de Wijs, Oegstgeest, de Kempe- naerstraat 62. Wed. H. Dedixv. d. Zwan, Leiderdorp, Dr. de Bruynestraat 30. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 259. Zonder ongelukken kwam professor Slim in Afrika aan en daar vond hij in de woestijn nog alles netjes staan. Maar ook de negers waren er nog. Dit zou de professor aan stonds tot zijn schrik bemerken. 260. Nauwelijks echter lieten de negers zich zien of Pro fessor Slim kroop in een jas die aan de kapstok hing, ter wijl Pietje een goed heenkomen zocht in een oud tapijtje, dat opgerold tusschen de koffers lag.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10