De Duynrell-rit 3 MAANDAG 5 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Dick Eysink eerste in de zware klasse, Schravendijk wint den graaf vanZuyIen van Nijeveltbeker R. K. SPORTVER. „D. O. S." D. O. S. I kampioen. D. O. S. wist gisteren door een 63 over winning op Docos beslag te leggen op den eeretitel in haar afdeeling. Aan al de spe lers van harte proficiat. Voor den L. Crt. balwedstrijd van D. O. S. II tegen Alph. Boys was geen terrein beschikbaar, zoodat deze werd uitgesteld. D. O. S. III klopte Nic, Boys I met 31. Was dit elftal wat beter de competitie be gonnen, dan waren de kansen voor de bo venste plaats ook heel groot geweest. D. O. S. IV verloor voor den L. Crt,-be ker van V. E. P. II met 30. R. K. Sportver. „Foreholte". Foreholte II speelde gisteren den 12en competitie-wedstrijd tegen Concordia II (11). Onze reserven behaalden een aar dig succes, al is het dan niet mogelijk om nog aan degradatie-wedstrijden te ontko men, als er spoedig weer eenige leden zich aanmelden, wordt het 2de elftal favoriet om zich aanstonds in de Res. 3de klasse te handhaven. Ondanks de contributie-verlaging der junioren zijn we er nog steeds niet ln ge slaagd een junioren-elftal te formeeren. Met het oog op de as. serie-wedstrijden, welke 18 April a.s. beginnen, Is het ge- wenscht, dat ook eenige junioren zich op geven. Toe Voorhouters, waar blijft nu uw steun aan Foreholte? Het gaat thans zoo goed!? R.K. Sportver. „N. V. C." Eindelijk is het N. V. C. I, na diverse ge leden nederlagen thans gelukt weer eens twee winstpuntjes te veroveren door een 2overwinning op Alliance I, nog wel op het terrein van Alliance. Hiermede heeft N. V. C. zich voorloopig wel veilig voor de laatste plaats gesteld. De wedstrijd van N. V. C. II tegen S. N. A. I en N. V. C. c tegen S. N. A. b ging wegens afkeuring van het S. N. A.-terrein niet door, evenmin de wedstrijd St. Ber- nardus IIN. V. C. III, die werd uitge steld. N. V. C. a heeft den belangrijken wed strijd tegen S. J. C. a op glansrijke wijze, zij het eenigszins geflatterd, met 41 ge wonnen, nadat met rust S. J. C. met 1—0 de leiding had. Thans ligt het kampioen schap voor het grijpen. N. V. C. b speelde tegen St. Bernardus a op het Docos-terrein en won ook al met 2—1. R. K. Sportv. „Van Nispen". Zondag jl. stierf ons tweede den beker- dood tegen ODI uit Leimuiden. Het ver loor verdiend met 40. Het verschil van klasse was in dezen wedstrijd duidelijk zichtbaar wat al spoedig tot uitdrukking kwam. Doch ongetwijfeld is het een span nende wedstrijd geworden waarin de sterk ste zegevierde. Hoewel van Nispen zich kranig gehouden heeft, ook nog omdat zij na rust den strijd met tien man verder speelden. Ons eerste speelde haar laatsten compe titiewedstrijd en wel tegen B. S. M., welke eindigde in een 32 nederlaag voor de on zen, hoewel een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Maar met een mooi einde van deze spannende competitie, waarin Van Nisoen 17 punten wist te be halen, geen slecht resultaat voor haar de buut in de eerste klasse. De A junioren konden het ook al niet b«-1 erken tegen H. B. C. en verloren met 40 voor het kampioenschap van Haar lem, terwijl de B'ers reglementair won nen, daar Santpoort niet op kwam dagen. R. K. Sportver. „Majella". Het gebeurt meer, dat, als het einde der competitie nadert, de spelers met veel. minder vuur spelen dan in het begin. Waarschijnlijk 2al dit met Majella I ook wel zoo gegaan zijn. Wel was het terrein buitengewoon slecht, en kwam Majella met vier invallers uit. Een en ander was oor zaak dat met 71 verloren werd.. WANDELSPORT DE JAARLIJK8CHE D.H.A.K.-MARSCH TE LEIDEN. Gisteren werd voor de vierde maal de jaarlijksche D.H.A.K.-marsch gehouden. Liet het weer zich aanvankelijk nog al drei gend aanzien, het bleef toch droog, zoodat de marsch onder zeer goede weersomstan digheden verliep. Daar de D.H A.K.-mar- schen in alle groote plaatsen van het Bisdom gehouden worden, was de inschrijving niet zoo geweldig groot als twee weken geleden de Docos-wandeltocht. Een 70.-tal heeren en dames wandelaars startte om 12 uur vanaf Café Royal. In flink tempo ging het de stad uit, de Haarlemmervaart af over Voorhout naar Noord wij kerhout, Noord- wijk, alwaar een half uur gerust werd in het Juvenaat. Vervolgens over Rijnsburg, Oegstgeest wederom naar Leiden, waar te circa 5 uur alle deelnemers wederom bin nen kwamen zonder een enkelen uitvaller. In Café Royal sprak de heer Averdieck een kort woord, waarin hij de deelnemers bedankte voor hun opkomst en tevens de dames van de E.H.B.O. bedankte voor hun onmisbare hulp, alsmede den eigenaar van Café Royal, den heer de Haas, die zün zalen welwillend beschikbaar stelde. Vervolgens deelde spr. aan alle deelnemers, die voor het eerst de D.H.A.K.-marsch mede liepen, •het D.H A.K.-kruisje en aan de overigen die reeds meerdere malen dezen marSch volbrachten, een gelijkluidend cijfer uit, welke op het lint bevestigd werd. Ook deze marsch is wederom een groot succes geworden voOr de wandelsport in R. K. Verband, welke steeds meer en meer belangstelling van de Katholieke dames en heeren gaat winnen. Zij, die belangstel len in deze mooie sport, kunnen ten allen tijde inlichtingen bekomen bij den secre taris der R.KS.V. „Docos", afd. Wandel sport, H. J. Averdieck, Oude Singel 148, Leiden. Nieuw wereldrecord van Ragnhild H veger op de 400 m rugslag Rie Mastenbroek's eenige wereld record met 4,3 sec. verbeterd Weer heeft het phenomenale jonge Deen- sche zwemstertje Ragnhild Hveger een wereldrecord op haar naam gebracht. En weer is 't een van de Nederlandsche records, dat er aan moest gelooven. Tijdens de zwemwedstrijden te Kopenhagen heeft mej. Hveger het wereldrecord over 400 M. rugslag voor dames, dat Rie Mastenbroek op 28 December 1936 met een tijd van 5 m. 48,8 sec. te Rotterdam op haar naam had gebracht, met niet minder dan 4,3 secon den verbeterd en gebracht op 5 m. 44,5 sec. Het achtste wereldrecord van het Deen- sche zwemstertje. Ragnhild Hveger heeft hiermede ook het Europeesch record op haar naam gebracht, dat Rie Mastenbroek door haar wereld record eveneens had gevestigd. Wederom is een Nederlandsch dames record in handen van Ragnhild Hveger ge vallen. Het trotsche en eenige wereldre cord van onze veelvoudige Olympische Rie Mastenbroek is verbeterd. En Ragnhild is hiermede aan haar achtste wereldrecord gekomen, hetzelfde aantal, hetwelk ook Willy den Ouden in haar besten tijd be reikte. Maar zeer waarschijnlijk zal de Deensche zwemster ook in dit opzicht een nieuw record vestigen, want dat dit het laatste wereldrecord van het wondere meis je zal zijn, is op grond van haar huidigen vorm niet aan te nemen. Bij vrijwel eiken wedstrijd, waaraan zij deelneeemt, wordt er een wereldrecord gebroken en soms zelfs wel meer. Nederland bezit thans nog slechts tien wereldrecords, terwijl er nu negen op naam van twee Deensche zwemsters staan. Acht op naam van Ragnhild Hveger en het we reldrecord over 1500 M. borstcrawl op naam van Grete Frederiksen. De Neder landsche hegemonie in de dameszwem- wereld, tot voor kort nog zoo sterk, is thans wel zeer zwak geworden. Rie Mastenbroek is thans nog slechts „gedeeltelijke" wereldrecordhoudster, n.l. in het wereldrecord over 4 x 100 M. esta fette borstcrawl. CRICKET AUSTRALISCHE DAMESCRICKETPLOEG NAAR ONS LAND. Twee wedstrijden te Nijmegen en Overveen. Naar wij vernemen zal de Australische damescricketploeg, welke dezer dagen uit Melbourne vertrokken is voor een tournee door Engeland, ook in Nederland enkele wedstrijden spelen en wel op 22 Mei a.s. op het terrein van Quick te Nijmegen tegen een bondelftal en op 23 Mei op het terrein van het Kennemerlyceum te Overveen te gen het Nederlandsche dames-elftal. De Australische damesploeg bestaat uit de volgende speelsters: mevr. M. Peden (Victoria), Peggy Clements (Victoria), Nell Mclarty (Victoria), Hazel Pritchard (New South Wales), Alice Wegemund (New South Wales), Alicia Wash (New South Wales), Nellie Flaherthy (New South Wa les), Kathy Smith (Queensland), Sue Sum mers (Zuid Australië), Marie Jegust (West Australië), Elsie Deane (Victoria) en Pat Holmes (New South Wales). Drie testwedstrijden worden in Enge land gespeeld- en wel te Northampton, Blackpool en op de Oval. Aanvoerster is mevrouw Magaret Peden, die ook de Australische ploeg in de toets- wedstryden tegen Engeland heeft geleid. Zij is 31 jaar oud, dochter van sir John Pe den, president van het wetgevend lichaam van Nieuw Zuid Wales. Mevrouw Peden kent cricket op haar duimpje. Hazel Pritchard is de „Don Bradman" van de ploeg. Zij bat stijlvol en is een uit stekende veldspeelster. Zij is de eenige speelster, die dit seizoen een century scoor de en wel in de ontmoeting tusschen Nieuw Zuid Wales en Queensland, toen zij het tot 119 bracht. De sterkste bowler is Peggy Antonio, 19 jaar oud, die deze kunst heeft geleerd van Clarrie Grimmett. Zij heeft geruimen tijd getraind onder leiding van een coach. Peg gy Antonio is een evenmin te versmaden kracht bij het batten. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas Z.H.: Ons EibernestRozenburg 5—1. Ie klas N.-H.: Koog ZaandijkLuto 83. Ie klas Gelderland: HellasRapiditas 20; VadaEkca 33; ZKCOnder Ons 1—1. Ie klas Noord: WWMDVitesse 33; Wordt KwiekRood Wit 70. LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER De Amerlkaansche zone Op 30 April. 1 en 2 Mei, wordt te Mexi co City gespeeld de wedstrijd tusschen Mexico en Australië voor de eerste ronde der Amerikaansche zone van het Davis- beker-tournooi. Op dezelfde data wordt te San Francisco de ontmoeting tusschen do Vereenigde Staten en Japan gehouden. De winnaars dezer beide wedstrijden komen te Forest Hill op 29, 30 en 31 Juni tegen elkaar uit. West-Duitschland-Neder- land B. De heeren spelen gelijk 1-1 De dames winnen 2-0 Gisteren speelden te Muelheim a. d. Ruhr zoowel eten Nederlandsch heeren- als da mes b-elftal tegen Westdultsche ploegen. De ontmoeting van de heeren eindigde ln gelijk spel (1—1). De uitslag geeft de ver houding juist weer, want de strijd ging vrijwel gelijk op, hoewel de Duitschers nu en dan een klein overwicht hadden, dat echter niet tot verdere doelpunten leidde. Onze middenvoor Caviet slaagde er in de eerste helft in Nederland de leiding te be zorgen. Tot de rust kwam er geen verande ring in den stand, doch in de tweede helft slaagde de Duitsche linkshalf Huffman er in, gelijk te maken. Onze dames waren reeds dadelijk van het begin af sterk in de meerderheid, Zij ontwikkelden een goedsluitend harmonisch spel, waartegenover de tegenstandsters wei nig konden inbrengen. Steeds liepen hun aanvallen te pletter tegen de schitterende verdediging van de Nederlandsche achter- speelsters .Ook mej. Eggers in het doel was uitstekend. In de eerste helft kwam het niet tot doel punten. Na de rust heeft onze rechtsbuiten, mej. Exallo, de beide doelpunten gescoord. De balans van de in dit seizoen gespeel de internationale wedstrijden ziet er nu als volgt uit: Heeren: Tilburg: Zuid Nederland—België b 3—2. Breda: Zuid NederlandN. Frankrijk 21. Brussel: Zuid NederlandBelgië A 23. Bremen: Noord NederlandBremen 43. Enschedé: Oost-Nederland—Westfalen 35. Muelheim a. d. Ruhr: Nederland BWest Duitschland 11. Dames: Frankfort: NederlandDuitschland 31, Parijs: NederlandFrankrijk 70. Muelheim a. d. Ruhr: Nederland B—West Duitschland 20. Totaal dus negen wedstrijden, 6 gewon nen, 2 gelijk en 1 verloren en een doelpun- teverhouding van 2714. BEGIE—NEDERLAND Het Nederlandsche hockey-elftal Het Nederlandsche hockey-elftal, dat op 11 April a.s. te Brussel tegen België zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Anjema (Togo). Achter: R. de Waal (Amsterdam) aan voerder en Westerkamp (H.D.M.). Midden: Everwijn (H.H.Y.C.), H. deLoo- per (Hilversum) en Cuperus (S.C.H.C.). Voor; Gunning (B.M.H.C.), Schnitger P.W.), van den Berg (Amsterdam), de Roos (B.M.H.C.) en Esser (Togo). SCHOTSCHE pVERWINNING OP WALES Zaterdag zijn tc Peebles de hockey-wed- strijden voor dames en heeren gespeeld tusschen Schotland en Wales. De Schot- sche dames wonnen met dezlfde Cijfers als het Schotsche Heerenteam van Wales, n.l. 2—J. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. De uitslagen. Prom. West. Prom. klasse: Leiden BMHC 0—2. P.T.T. I—DOCOS 1 4—0. Dit is dus de eerste wedstrijd die Docos I, kampioen der 2e klasse Z.H.H.B., verloren heeft, 't Lag niet aan 't spel van hen de opgekomen waren, dat was goed, maar aan hen, die niet opgekomen waren. Reeds in de eerste 3 minuten was de stand 20. En al was Docos I nu nog zooveel in den aanval, er kon niet verhinderd worden, dat de stand met het ingaan van de rust 40 was. Na de rust was Docos sterk in den aan val, maar door de leemten in halflinie en voorhoede bleef een tegenpuntje uit. En al werd alles op alles opgezet dezen wedstrijd te winnen, toch verliet Docos I het terrein met zijn eerste verlieslost. Hockeyclub „Zuidwijck". Dames: R.B.C. 2Zuidwijck 2 40. Heeren: H.D.S. I—R.B.C. I 3—1. H.D.S. is hierdoor kampioen geworden le klas heeren. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD SNEL WANDELEN OVER ZEVEN MIJLEN De Zweed Mikaelsson brengt het over 50 min. 19.2 sec. Zaterdag zijn in het White City Stadion te Londen de Engelsche kampioenschap pen snelwandelen over 7 en 10 mijlen ge houden, welke georganiseerd werden door de A. A. A. (Amateur Athletic Association). In den wedstrijd over 7 Engelsche mijlen liep ook de Zweedsche kampioen John Mi kaelsson mee, die er in slaagde als eerste óver de eindstreep te 'gaan in den nieuwen wereld-recordtijd van 50 min. 19,2 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den Engelschman A. H. G. Pope, die dezen af stand in 1932 in den tijd van 50 min. 28.8 sec. had afgelegd. Mikaelsson bezit de Zweedsche titels over 5000, 10.000 en 15.000 M. NATIONALE STRANDLOOP OP 2 MEI Op 2 Mei a.s. zal te Zandvoort een na tionale strandloop worden gehouden over een afstand van 5 K.M., georganiseerd door De Duynrell-rit III de eerste in 1937 is evenals zijn voorgangers weer een groot Succes geworden Voor de organisatoren, de motorclub Wassenaar en Omstreken, voor de Kon. Ned. Motorwielrijdersvereeniging en tenslotte vóór de motorsport in het al gemeen. Wel dreigde de regen 's morgens roet in het eten te gooien, maar van in vloed op de terreingesteldheid was dit niet. Integendeel de grond was prachting vast en vertoonde in het geheel geen door weekte, noch mulle plekken. Slechts de belangstelling van de zijde van het publiek was iets minder dan den Vorigen keer, hoewel we het aantal toe schouwers nog wel op eenige duizenden schatten. Zeer groot was de deelneming reeds des achtends in de oefenklasse, waar de rijders elkaar op leven en doöd bekampten. Vooral in de Lilliputer-klasse (tot 125 ccm.) werd een hevige strijd gevoerd tusschen Duysters en Kaufmann, beiden op D. K, W., welke tenslotte door den eer ste werd gewonen. Ook in de zwaardere klassen werd mooie sport gezien, welke ondanks den regen, d^or de toeschouwers naar waarde werd geapprecieerd. Het groote evenement vormde echter de wedstrijdklasse, die des middags startte en vooral toen de regen ophield, stroomde het motor-lievend publiek in grooten getale naar het landgoed van graaf van Zuylen van Nijevelt. In de 500 Ccm.-klasse wist Dick Eysink zijn reputatoe te handhaven, doch hij werd gevaarlijk bedreigd door zijn star- genoot Renooy, die zelfs eenige ronden de leiding had en tenslotte enkele seconden na Eysink de finish passeerde. Minder strijd boden de 350-ers, waar van Rijn op Sunbeam gemakkelijk eerste werd. In de 250 ccm. klasse wist de Hagenaar H. van Banning op Triumph te zegevieren, maar had de Velocette van Moejes tijdens den wedstrijd niet den geest gegeven, dan zou de uitslag wel eens anders hebben kunnen luiden. Een dergelijk geval speelde zich ook in de 125 ccm-klasse af, waar de motor van Verkerke het niet tot het einde kon Uit houden. J. C. Schravendijk uit Haarlem op D. K. W. werd nu eerste. In de zijspanklasse was de deelneming zeer gering. Er waren slechts drie rijders, waarvan er een meteen twintig jaar oude „Indian IV" het district Noord-Holland van de K.N.A.U Er zal in vier klassen, A, B, C en D wor den geloopen over een parcours, dat zal leiden vanaf het Noordorbad te Zandvoort tot aan het dorp en terug, geheel op hard zand. Inschrijvingen sluiten op 24 April. WIELRENNEN „NIEUW-SWIFT". W. Severijnen wint de Louis Dobbelman- beker. Zes A-klassers kwamen aan den start voor een strijd om de Dobbelman-wissel- beker over 80 K.M. Direct na den start zag het er naar uit, dat R. Riethoven, één der favorieten, voor een zware opgaaf zou ko men te staan. Om beurten liepen Jac. de Groot en W. Severijnen weg, zoodat Riet hoven met een zwaar verzet steeds bij moest trekken, betgeen veel krachtsinspan ning vergde, doch hetwelk hij steeds vol bracht. Na 12 K.M. wist J. Schüller met een demarrage een voorsprong te nemen, terwijl W. Severijnen zich na een feilen jacht by hem wist te voegen. Ook Jac. de Groot smaakte dit genoegen, doch zakte door een remmendefect weer af. Severij nen en Schüller liepen, elkander goed af lossend steeds uit, terwijl het peleton bij elkaar bleef. Na 28 K.M. kreeg R. Rietho ven een lekke band en hoewel K. de Haas bereidwillig zijn fiets aan hem afstond, be zorgde dit hem toch een flink en achter stand. Ook C. Verburg, welke iedere week beter gaat rijden, kreeg een lekke band. Op een geleende heerenfiets trachtte hij een ronde lang dit tempo te volgen, waarna hij zijn gerepareerd rijwiel wederom te rugkreeg, om even daarna wederom door een lekke band te worden uitgeschakeld, evenals R. Riethoven, welke ten tweede male door dit euvel werd bezocht en geen reservemateriaal meer bij zich had. Drie renners waren nu nog in den strijd, waar bij Severijnen en Schüller twee minuten op J. de Groot waren uitgeloopen. 10 K.M, voor het einde wist Severijnen van kop af Schüller te lossen en op fraaie wijze nog 1 min. 42 sec. uit te loopen. In een keurige stijl won Severijnen, terwijl Schüller op verrassende wijze de tweede plaats bezette. Jac. de Groot toonde hier wat doorzettings vermogen vermag en legde verdiend be slag op de derde plaats. Tien renners streden in de B-klasse om do André Raynaud beker over een afstand van 58,5 K.M. Voor de eindsprint waren W. v. Rooyen, M. Segaar en vooral J. Bergman favoriet, hetgeen echter anders uitkwam. J. Bergman raakte dicht bij het einde los, ter wijl P. Verberg, die een goeden wedstrijd reed, een voorsprong nam. Ieder dacht hem te zien winnen, doch door eigen schuld ver loor hij, hoewel hij de overwinning in den zak had. Nu werd hij nog door drie man gepasseerd en moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. W. v. Rooyen en M. Segaar waren beiden good op dreef en le verden felle strijd. De uitslag was: 1. W. v. Rooyon, 2. M. C. Segaar, 3. A. Lodewijk, 4. P. Verberg, 5. niet als een serieuzen mededinger kan wor den beschouwd. Dat het beestje het tot het eind vol hield was op zichzelf al een prestatie. Van de teams kwam als gewoonlijk niet veel terecht. Van de provinciale teams be reikte alleen Zuid-Holland met de rijders C. den Haan, H. van Banning en M. Hols- heimer de finish, waardoor dit team auto matisch winnaar werd. De clübteams vielen allen uit. De officieele uitslag zal in den loop van deze week worden vastgesteld. Voorlopig luidt deze als volgt: Oefenklasse: 125 ccm. 1. H. Duysters, D. K.W., 68 min. 29 3/5 sec. 2. K. Kaufman, D. K.W. 68 min. 36 1/5 sec. 3. C. Nardebelt, I.L.O. 72 min. 13 1/5 sec. 4. R. Kuhlen- beck, D.K.W. 73 min. 67 3/5 sec. 5. F. Pos, D.K.W. 75 min. 12 sec. 250 ccm. 1. H. Satter, Sunbeam, 78 min. 49 4/5 Sec. 2. L. Bautz, D.K.W., 91 min. 22 2/5 sec. 3. G. Borstboom, O.K., Supre me, 123 min. 39 2/5 sec. 350 Ccm. 1. J. van Saarloos, Velocette, 72 min. 57 2/5 sec. 2. W. J. van INel, T.W, N. 79 min. 16 1/5 sec. 3. H. Schoota, B.SA, 82 min. 14 3/5 sec. 4. W. Dop, Velocette, 87 min. 21 3/5 sec. 5. W. van Katwijk, Velo cette 90 min. 15 3/5 sec. 500 ccm. 1. A. Masselink, Rudge, 84 mirt. 8 sec., 2. J. Keyzer, A.J.S., 86 min. 4 sec. 3. H. de Wit, Ariel, 86 min. 37 3/5 sec., 4. J. Ottevanger, Eysink, 92 min. 44 sec. 5. Joh. Spanjaard, Ariel 98 min. 5 sec. Wedstrijdklasse. 125 "ccm. 1. J. Schraven dijk, D.K.W. 111 min. 21 sec. 2. A. Maas land. D.K.W., 123 min. 6 sec 250 ccm. 1. H. van Banning, Triumph, 124 min. 7 1/5 sec. 2. C. van Eeys, Match less 124 min. 15 3/5 sec. 350 ccm. 1. J. van Rijn, Sunbeam, 125 m. 212/5 sec. 2. C. den Haan, Velocette, 127 min. 6 3/5 sec. 3. N. Halverhout, Rudge, 135 min. 28 3/5 sec. 4. F. Meijerdres, Eysink, 141 m. 14 3/5 sec. 500 ccm, 1. D. Eysink, Eysink, 113 m. 32 2/5 sec, 2. D. Renooy, Eysink, 113 min. 521/5 sec. 3. M. Holsheimer, Triumph, 129 min. 16 1/5 sec. 4. G. G. Timmer, New Imperial, 136 min. 60 3/5 sec. Zijspanklasse: 1. J. Vrieze, B.M.V., 97 min. 32 2/5 sec. 2. J. Dupont, Norton, 99 min. 35 1/5 sec. De Graaf van Zuylen van Nyevelt-be- ker, uitgeloofd voor de beste prestatie van den middag, werd gewonnen door J. Scha- vendijk op D.K.W. J, Bergman, 6. C. Gros, 7. T. van Rooyen, 8. Th. Holst, 9. C. Stafleu. Twaalf renners startten over 35 K.M. óm de Leo Verberg-beker en de winnaar van' dezen wedstrijd n.l. W. Daas, heeft voor treffelijk gereden en won verdiend. De uitslag werd: 1. W. Daas, winnaar Leo Verberk-beker, 2. Geenjaör, 3. J. Burg, 4. F. V. d. Berg, 5. B. Massaar, 6. W, Rijeber- gen, 7. H. Noest. 0. H. Holswilder, 9. G. Mé- rijt, 10. G. vfcVreedendaal, 11. J. Laven, 12. J. Smit. De beköruitreiklng zal a^. Woensdag avond in het clublokaal plaats vinden. ROEIEN HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. Viking (Berlijn) wint den Poscldon- Jubileumbeker in 27 min- 57 3/5 sec. Het Nederlandsche roeiseizoen is giste ren geopend met de wedstrijden om het kampioenschap van den Amstel. de t-g. Head of the River-race, waarvoor Poseidon indertijd ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een grooten zilveren wisselbaker heeft beschikbaar gesteld. Voor de eersten keer is de beker voor de zen internationalen wedstrijd door een bui- tenlandsche ploeg gewonnen. De Berlijnscho roeivereeniglng Viking is er nl. in geslaagd een keurige overwinning te behalen. Hoewel deze Duitsche ploeg als vijfde en laatste van start was gegaan (de strijd ging „tegen het horloge") waren het tempo en de kracht zoodanig, dat achtereenvolgens Etuf (de andere Duitsche deelnemer), Ar- go en de Hoop werden ingehaald. Nereus, die als winnaar van verleden jaar als eerste was vertrokken, wist zich op deze eerste plaats te handhaven, zij het, dat de Vikingers geleidelijk terrein op de Amster dammers wonnen. Viking won de race in den tijd van 27 min. 57 3/5 sec., welke tijd, naar dr. R. J. Th. Meurer bij de prijsuitreiking in het clubgebouw van „de Hoop" zeide, neerkomt op nog geen 7 minuten per 2000 Meter, in derdaad voor menige Nederlandsche ploeg om van te watertanden. De Amsterdamsche studententroeiver- eeniging Nereus, de winnaar van de drie vorige jaren, werd goede tweede in 28 min. 38 4/5 sec., derde Etuf (Essen) in 29 min. 43 sec., terwijl de Wageningsche studenten- roeivereeniging Argo en de eerste ploeg van de Hoop er beide 30 minuten over de den. In de tweede divisie won de tweede ploeg van Nereus evenals verleden jaar, den Ca- rel W. Kok-beker en de negen zilveren me dailles van den Amsterdamschen roeibond in 29 min. 28 sec., Njord en Nereus III leg den het 8 K.M. lange traject af in respectie velijk 29 min. 38 4/5 sec. en 29 min. 40 4/5 sec., zoodat de drie eerstaankomenden in de tweede divisie het vlugger deden dan „Etuf", nummer drie in de eerste divisie. De tijden van de Hoop II en Willem III waren onderscheidenlijk 31 min. 15 3/5 sec. en 31 min. 17 1/5 sec.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7