NIEUWS STADS BIOSCOPEN MAANDAG 5 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Xi Het gouden feest der St. Joseph-gezellenvereeniging DES MORGENS KERKELIJKE VIERING Een zeer goed geslaagde Revue in de Stadsgehoorzaal Het was in Fefc>r. 1933, dat de Gezellen voor de laatste maal bijeen waren in de Lode wij kskerk. De brand van de Petrus- kerk maakte „verhuizen" noodzakelijk. Maai* gisteren in den vroegen morgen werd de traditie hersteld, want om half zeven kwam de Kolpings-familie tezamen in de Lodewij kskerk om er de plechtige H. Mis bij te wonen. Het witte kerkgebouw was geheel ge vuld. De onderafdeeling Liedertafel „Seb. Schaffer" vertolkte de Missa in Honorem Sanctae Mathildae van Hub. Cuypers, onder leiding van den heer Abram Mar- tijn. Zoowel H. Mis als Gregoriaansche werden goed vertolkt. Nog wat meer te noren zou geen kwaad kunnen. Onder de H. Mis naderden allen ter H. Tafel. En aan het einde zong men het „Knielt Christenschaar", om na de dank-: zegging van den v.-Praeses te besluiten met het lied van Lof en Dank. Daarna ontbijt in het Gezellenhuis. Ook daar was alles keurig geregeld en de proviandeering verliep ordelijk vlug. Hier sprak vice-Praeses een ernstig ■woord over de positie der katholieken in den huidigen tijd. Spr. vroeg dan ook van zijn Kolpingszonen groote gehoorzaamheid aan het kerkelijk gezag, dat ons vermaant om in alles katholiek en dus eensgezind te zijn en te blijven. Ontrouwe brekers der katholieke zaak zijn er steeds teveel; daad-christenen nooit te veel! In verband met ons gouden feest, waarvan de hoofd viering in Juli zal plaats hebben, vroeg spr. vervolgens nog meer meeleven en meewerken. Ontevreden is het bestuur niet, want er wordt door een groote kern heel veel gepresteerd. Maar wel kan er van allen gevraagd worden, dat ze alle maal, man voor man, èn de katholieke zaak èn de Gez. Ver. zullen "dienen door woorden, vooral echter door daden! Na een collecte ten bate van het Kem- permanfonds te hebben aangeprezen, volgden nog diverse mededeelingen over interne zaken. Dan werd spontaan het Leidsche Gezel- lenlied aangeheven en plechtig klonk door de oude Gezellenzaal het lied, dat reeds zoo menigmaal den wil der Gezellen liet hooren: O Joseph, zie om uwe vaan St. Petrus' trouwe zonen staan Wees gij hun steun, hun glorie En voer ons allen hand aan hand In dienst van God en 't Vaderland Ter eeuwige victorie. De vice-praeses dankte hierna voor een zoo groote opkomst en sloot met gebed dit eerste intieme gedeelte van deze feest viering. en August. Deze drie zijn den geheelen avond in actie geweest en hebben de aan wezigen voortdurend met hun grappen en liedjes vermaakt. Vooral de kleine August had veel succes met zijn verschillende creaties. Deze revue is evenals andere revue's een aaneenschakeling van tooneelschetsen, afge wisseld met enkele tableaux. Het eerste ta fereel stelt voor De Leidsche Hout, waar enkele oude heertjes verschillende Leidsche toestanden hekelden, waarna het titellied: „We komen er wel" werd gelanceerd, waarvan het refrein door alle aanwezigen spontaan werd medegezongen. Tevens werd door de geheele zaal een spreekkoor ge vormd voor een slagzin voor de a.s. ver kiezingen op 26 Mei n.l. „Lijst 1 no. 1". Vervolgens traden de Jonge Wachters voor het voetlicht die in een spreekkoor het doel en streven der Kolpingszonen de monstreerden. Het tableau „Godsdienstzin" was keurig van uitvoering waarbij door de Liedertafel het „Cantate Domino" werd ge zongen. Het tafereel der „rapaillepartij" was geestig van opzet, waarbij August als de „spreker" van den avond een groot succes had. Nog vele andere tooneeltjes werden buurt", waarom onbedaarlijk is gelachen. Het was voor alle medewerkenden een opgevoerd o.a. „Het zilveren feest in de succesvollen avond, waarbij de aanwezigen zich uitstekend hebben geamuseerd. Wan neer, zooals wij reeds hebben gememoreerd verschillende nummers iets bekort wor den, zal het succes bij de opvoering van hedenavond nog grooter zijn en het einde niet zoo Iaat worden. Rest ons nog te vermelden, dat de cos- tumeering en de grime in uitstekende han den was bij den heer G. Hoppezak. NOG EVEN EEN HERINNERING! Nog even willen wij herinneren aan den interresanten avond morgen in de Stads gehoorzaal: Lezing over Spanje door een uit dat land gevluchten priester en een zanguitvoering. VOLKSBOND-NIEUWS. De ledenvergadering. Wij willen er de aandacht op vestigen, dat de ledenvergadering der afdeeling Lei den van den R.-K. Volksbond niet op Dins dag doch op Woensdag 7 April gehouden wordt, daar de agenda wegens misstelling te dien opzichte niet geheel juist was. Op Dinsdag 6 April heeft de ledenverga dering plaats van den Bouwvakbond St. Jozef. Op deze belangrijke vergadering worden alle bouwvakarbeiders verwacht. De agenda van de ledenvergadering R.K. Volksbond op Woensdag a.s. bevat: Behan deling Beschrijvingsbrief en verkiezing afgevaardigden naar de Centrale Raads vergadering, welke 10 Mei a.s. te Den Haag wordt gehouden. Bovendien komt op dien avond voor de afd. spreker pater E. v. d. Snoek O.F.M. over het onderwerp „Vrij metselarij" naar aanleiding waarvan ook vragen gesteld kunnen worden. Een be langrijke avond dus! gen een melkwagen, bespannen met een paard en bestuurd door van H. uit Voor schoten. Op den wagen zat ook zijn knecht J. H. eveneens uit Voorschoten. Beiden wer den door de aanrijding van den bok geslin gerd, doch zij liepen weinig letsel op. De melkwagen werd totaal vernield, terwijl de inhoud over den weg werd verspreid. Vervolgens maakte de auto een zwaai, reed daarop een vrij dikken koom omver en kwam toen in de sloot terecht waarbij de auto geheel kantelde. De bestuurder werd aan het hoofd gewond en is overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De drie overige inzittenden kwamen met den schrik vrij. Zaterdagmiddag is door onbekende oor zaak op de Uiterstegracht een kinderwa gen, waarin een 2-jarig meisje lag, aan het rijden gegaan en in het water terecht ge komen. Op het geschreeuw van een 11-ja rig zusje kwam de in de nabijheid wonende 34-jarige W. Ie Maire toegesneld. Hij sprong te water en mocht erin slagen het kind spoedig op het droge te brengen. De E.H.D., welke spoedig aanwezig was, kon geen noemenswaardig letsel bij de kleine constateeren. THEATER Casino: Lido: Trianon: BURGERLIJKE STAND KEURING Volwassenen Volwassenen Goedgekeurd Volwassenen PAARD OP HOL GESLAGEN TEGEN PAARD EN WAGEN. Voerman zwaar gewond. Vanmiddag omstreeks twaalf uur is ,te Loosdrecht een op hol geslagen paard opge botst tegen het paard van den voerman D. J. Aalberts. De heer Aalberts viel door den schok van den bok en kreeg beide wielen van den wagen over het lichaam. Met ernstige verwondingen is het slacht offer naar een nabijgelegen boerderij ge bracht vanwaar hij, nadat geneeskundige hulp was verleend, naar het Diaconessen- huis te Hilversum is overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. De heer Alberts, die in Loosdrecht woont was met zijn met paard bespannen wagen, welke geheel met mest was beladen, op weg naar het land in den Boomhoek te Nieuw Loosdrecht toen uit een zijweg een op hol geslagen paard kwam geloopen. Dit dier vloog in volle vaart tegen het paard van Aalberts op met bovenstaand noodlot tig gevolg. DE BINNENLANDSCHE LUCHTLIJNEN DER K. L. M. De K. L. M. heeft thans de definitieve toestemming ontvangen van den minister van Waterstaat voor het exploiteeren van luchtlijnen gedurende den a.s. zomer van Amsterdam en Rotterdam naar Eindhoven, Groningen en Twente. De toestemming voor de luchtlijn naar Texel zal worden gegeven, zoodra het vliegveld aldaar dooi den luchtvaartdienst is goedgekeurd. Op alle genoemde binnenlandsche lijnen zal in beide richtingen tweemaal per dag gevlogen worden. Zooals men weet is de Zeeland! ijn al weer geruimen tijd in ex ploitatie en zal deze lijn in de zomernjaan- den evenals vorige jaren worden doorge trokken naar Knocke. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 5 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 520 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7078, 6268—, 5060 cent per kg. slachtgewicht; 65 melk- en kalf koeien 180240 per stuk; 58 vette kalveren: 2e kwal. 5056 en 3e kwal. 4450 cent per kg. levend gewicht: 217 nuchtere kalveren 5.008.50, 63 schapen f 2730, 498 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 5858 cent, (enkele boven noteering), zware 56 57 cent, vette 5556 cent per kg. slacht- gewicht. Overzicht: Runderen behoorlijken aanvoer, stuggen handel, met hoogere prij zen. Vette kalveren matigen aanvoer, han del kalm en constante prijzen; nuchtere kalveren grooten aanvoer, handel vlug en prijshoudend Schapen behoorlijken aan voer, handel stug, hooge prijzen. Varkens gewonen oanvoer, handel sleepend doch prijshoudend. ROTTERDAM, 5 April. Vee. Totaal aan voer 2075 stuks, 724 vette runderen, 228 vette kalveren, 17 nuchtere kalveren, 220 schapen en lammeren, 854 varkens, 32 zuig- lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien 68 62 en 4656 cent, vette ossen 60, 61 en 4854 cent, vette kalveren f 100, 85 en 6374 cent, varkens (levend gewicht) 48, 47 en 46 cent, schapen 54, 48 en 38 cent, lammeren 56, 46 en 36 cent, Prijzen per stuk: schapen f 35—28—23, lammeren f 28 2317, zuiglammeren f 141210. Over zicht: vette ossen en koeien aan voer ruim, handel kalm, prijzen onveranderd, prima ex. 75, os 70 cent; vette kalveren aanvoer iets grooter, handel redelijk, prijzen prijs houdend prima 1.10; schapen en lammeren aanvoer iets kleiner, handel vlug, lamme ren stabiel, prijzen schapen duurder; var kens aanvoer ruimer, handel tamelijk, prij zen als vorige week; zuiglammeren aan voer grooter, handel vlot, prijzen hooger. Aanvoer gedurende Maart: 12448 runde ren, 820 paarden, 26 velens, 1522 vette kal veren, 10371 nuchtere kalveren, 2525 scha pen en lammeren, 327 bokken, 3556 var kens, en 370 graskalveren. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.95 Berlijn 73.451 /2 Parijs 8.411'., Brussel 30 76i,'2 Zwitserland 41.66 Kopenhagen 39.95 Stockholm 46.10 Oslo 44.95 New York 1.825'g Praag 6.37 JUBILEUM-REVUE „WE KOMEN. ER WEL" Des avonds had in de groote Stadsgehoor zaal de opvoering plaats van de jubileum revue „We komen er wel". De zaal was tot de laatste plaats bezet met een feeste- lijk-gestemd publiek en precies op tijd heette de vice-praeses allen hartelijk wel kom, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor Beukers, den oud-vice praeses, ka pelaan H. v. d. Ven, den districts-praeses, den pater van de retraite en de vele andere eerw. heeren. (Later op den avond werd nog welkom geheeten de centraal-praeses, die bericht van verhindering had gezonden, doch toch nog was gekomen). Spr. is blij, dat de zaal geheel gevuld is in tegenstelling met de maand Februari, toen er bijna niemand is geweest. Niet, dat er geen belangstelling voor het Gezellen- werk bestond, doch het slechte weer had hen van een bezoek weerhouden. Het pa rool voor dit jaar zal zijn: „We komen er wel". Er zal dit jaar een geweldige actie worden gevoerd voor nieuwe leden en do nateurs. De Gezellen-Ver. telt momenteel 180 leden, dat dit jaar moet stijgen tot 250 leden. Na de collecte aanbevolen te hebben, werd een aanvang gemaakt met de opvoering van de jubileum-revue. Deze revue bestaat uit 3 bedrijven met 15 ta- fereelen. Hieraan werkten mede de tooneel- club „Adolf Kolping", Liedertafel „Sebas tian Schaffer" en het Muziekgezelschap „Franz Schweitzer". De revue werd ont worpen door den heer J. A. v. Oyen, en wij kunnen ons voorstellen, wat een werk het geweest is om een dergelijk iets in el kaar te zetten. Gezien het succes reeds van den eersten avond kan hij met genoegen terugzien op zijn werk. Het zou echter aan beveling verdienen enkele tooneeltjes en liedjes te bekorten waardoor het geheel er bij zou winnen. De spelleiding berustte by den heer J. P. Mank, die de verschillende personen op de, juiste wijze had getypeerd terwijl de muzikale leiding in goede han den was van den heer A. Brunt, die de verschillende melodieën van deze revue zelf had ontworpen, waaronder het titel lied „We komen er wel". De liedertafel zong onder leiding van den heer A. Mar- tijn, waaruit bleek, wat onder goede en de gelijke leiding bereikt kan worden, vooral ook daar het stemmen-materiaal maar zeer beperkt is. Speciaal willen wij hier ver melden het lied „Eensgezindheid", een compositie van den heer A. Martijn, wat keurig werd uitgevoerd. De tooneelclub Adolf Kolping wist ook in deze revue haar reputatie hoog te hou den., Zonder iemand tekort te doen, een woord van lof aan het trio oom Arie, Nelis AFSCHEID C. DE ROOT. Hedenmorgen heeft de heer C. de Rooy, dienstdoend stationschef aan het station alhier, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd afscheid genomen van het personeel aan het station alhier. De heer de Rooy werd hedenmorgen te 10 uur ontvangen in het kantoor van den stationschef en daar allereerst door deze, den heer W. Legerstee, met eenige harte lijke woorden toegesproken, waarbij hij hem dank bracht voor het werk door hem verricht en hem toewenschte, dat hij in Driebergen nog jaren van welverdiende rust moge doorbrengen. Dat daarbij de zon overvloedig zijn deel moge zijn, was de wensch, welken de heer Legerstee daaraan toevoegde onder aanbieding van een tuin parasol. Dit geschenk ging tevens verge zeld van een albufn met de namen der schenkers. De arbeider-rangeerder Boekhout bood den heer de Rooy vervolgens een paar door hem vervaardigde koperen klompjes als aandenken aan. Daarna sprak de oud-stationschef, de heer v. Druten, nog eenige woorden van afscheid, de heer de Rooy dankte voor de hartelijke woorden en geschenken en drukte allen tenslotte de hand ten afscheid. KNAAPJE VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is in een onbewaakt oogenblik het 5-jarig jongetje C. v. d. W., achter de ouderlijke woning Haagweg 51, achter een loods van den houthandel Noordman te water geraakt. Toen het knaapje vermist werd, zocht men ijlings de omgeving af, waarbij het kind door een der omwonenden drijvende in het water werd aangetroffen. Het werd onmiddellijk op den kant gehaald, waarna de dokter van den E. H. D. met behulp van eenige sludenten-Njordleden, die het tragisch on geval spoedig bemerkt hadden, gedurende meer dan een uur bezig zijn geweest om te trachten de levensgeesten weer op te wek ken, hetgeen niet mocht gelukken. Het ventje was een van de tweeling broertjes uit het gezin, dat door dit tra gisch voorval wel zeer zwaar getroffen is. AUTO IN SLOOT GEREDEN; BESTUURDER GEWOND. Zaterdagavond omtsreeks 9 uur reed op den Rijksstraatweg van Wassenaar een auto met een snelheid van ongeveer 100 K.M. in de richting Leiden, bestuurd door G. H. uit Leiden. Na eerst over den berm van den weg te hebben gereden en daarna een mo torrijder te hebben gecoupeerd, reed H. te TASCHJE GEROOFD Zaterdagavond is mej. W. in de van 01- denbarneveldstraat door een haar achter op rijdenden wielrijder beroofd van een handtaschje met 10. HARMONIE KAPEL P. C. L. Zaterdagavond gaf P. C. L. een uit voering in de Graanbeurs. Nadat het corps de „Koning Voetbalmarsch" van Willy Schootemeijer ten gehoore had gebracht, sprak de voorzitter de heer Sira een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot de leden van de Tooneel- vereeniging „Tot Ieders Genoegen", die een groot gedeelte van dezen avond voor haar rekening nam. Van den heer Leem bruggen was bericht van verhindering binnengekomesn. Hierna werd met de verdere afwerking van het programma aangevangen. Aller eerst werd uitgevoerd de Ouverture ,,Le Secret de la Bohémienne" van R. Mas- sard. Dit technisch toch niet zoo moeilijk nummer genoot een slechts matige uitvoe ring, vooral het koper was hier niet erg op dreef. Een fantasie „Chez ma tante" van Jan Bat, beleefde een iets betere vertol king. Hierna ging een meer spontaan dan muzikaal uitgevoerd marschje nl. de P. C. L. marsch, door de gansche zaal me de-gejubeld. De bezetting van dit corps leek ons niet bijzonder sterk, zoodat de slechts matige uitvoering van sommige nummers daar de schuld wel van zal hebben gehad. Een blij spelletje in 1--bedrijf,-door de tooneelver. „Tot Ieders Genoegen"-opgevoerd, was een succes. Ook een klucht van deze tooneelver. werd goed gespeeld, doch het gesprokene was wel eens wat grof. Het geheel werd besloten met een bal o. 1. v. den heer A. N. van Wijk, terwijl het Entre Act en Dansmuziek op uitstekende wijze verzorgd werd door „The Roto Colour Players". Aan de dames der medewerkende Tooneel- vereeniging werden bloemen aangeboden. Gisteravond is de 47-jarige handelsagent M. J. K., die met zijn rijwiel nabij de Plan tage de straat wilde oversteken, aangere den door een auto, bestuurd door J. P. J. v. d. W. De wielrijder liep een snij wonde bo ven het linkeroog op en werd door den E.H.D. verbonden. Door de politie zijn aangehouden de 31- jarige betonwerker A. M. en de 22-jarige C. N. O. wegens diefstal van lood uit het voormalige Invalidenhuis aan den Hooge Rijndijk. LUCHTVAART LESTOESTEL VAN SOESTERBERG IN IJSSELMEER GEVALLEN. Inzittenden licht gewond. Van een hedenmorgen van Soesterberg voor een luchtbeschermingsoefening opge stegen escadrille van drie S 4-lestoestellen is te ongeveer elf uur, tengevolg van den mist een der machines bij Spakenburg in het IJsselmeer neergestort. De inzittenden, de reserve eerste luitenant-vlieger M. H. Linthout en de reserve korporaal-leerling waarnemer de Koning zijn gered. Beiden zijn slechts licht gewond. LAATSTE BERICHTEN Het prinselijk paar te Parijs OVERGROOTE BELANGSTELLING. Een zomersche dag in de Fransche hoofdstad. PARIJS, 5 April (A.N.P.). H. K. H. Prin ses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zyn vanmiddag om kwart over twaalf in Parijs aangekomen. Door de berichten in de dagbladen van Zondag, waarin werd aangekondigd, dat de Nederlandsche vorstelijke gasten Maandag in de Fransche hoofdstad zouden arriveeren, was het vanmorgen op de Parijsche redac- tiebureaux een getelefoneer van belang om gewaar te worden, waar het prinselijk echt paar zijn intrek zou nemen. Tegen kwart over twaalf kwam plotse ling de grijze two-seater voorrijden bij het hotel Crillon, waar appartementen waren besproken op de derde etage. De prinses LEIDEN. Geboren: Corry d. van A. Prins en C. M. de Groot Geertruida Cornelia d. van M. Lenting en M. de Lange Pieter z. van A. Wendt en J. M. Sasburg. Ondertrouwd: G. Burgij jm. 26 j. en J. Koops jd. 28 j. W. v. d. Wijngaard jm. 24 j. en A. Erades jd. 22 j. G. G. v. d. Waals jm 25 j. en J de Boer jd. 23 j. Overleden: J. v. d. Boschde Moed vr. 46 j. E. Stormerde Bruijn vr. 62 j. J. Vos wedn. 86 j. en prins waren vergezeld van graaf Czer- nin, madame Moffrey en baron Pantz, van het slot Mittersill. De reis van Monte Carlo naar Parijs was in recordtijd afgelegd. Wel dra bevond zich een dichte haag menschen, waaronder zeer veel midinettes, voor den hoofdingang van hotel Crillon om de prin ses en den prins naar buiten te zien komen. De Hollandsche detectives, die zoo heel erg graag, naar zy zeiden, weer eens een Hollandsche sigaar zouden proeven en een gewone Hollandsche koffietafel zouden nut tigen, na drie maanden afwezigheid uit Nederland, stonden het geroezemoes aan te zien. Tegen half twee 'ontstond er eenige be weging in de hall van het hotel. Het duur de toen evenwel nog een goed kwartier, alvorens Prinses Juliana en Prins Bernhard, benevens eenige vrienden, naar beneden kwamen. Men kon zien, dat het voorname gezel schap in hooge mate verrast was bij het zien van de menigte, welke op de Place de la Concorde stond opgesteld en waardoor wel duidelijk de groote populariteit van het prinselijk paar in de Fransche hoofdstad gedemonstreerd werd. Om al te groote belangstelling te ont wijken, begaven de prinses en prins zich naar den zijuitgang van het hotel, welke tegenover de Amerikaansche ambassade uitkomt, hetgeen evenwel niet verborgen kon blijven, met het gevolg, dat de vorste lijke personen, door eer. groote menigte om stuwd, hun weg moesten vinden naar een nabij gelegen beroemd restaurant in de Rue Royal. De prinses was gekleed in een donker grijs mantelcostuum met bont afgezet, ter wijl prins Bernhard blootshoofd was. In Parijs was het vandaag een waarlijk zomersche dag. DIEFSTALLEN UIT AUTO'S. Den laatsten tijd is het aantal diefstallen uit onbeheerd staande auto's te Amster dam aanmerkelijk toegenomen. Tijdens het afgeloopen week-end werd bij de politie weer van verscheidene van dergelijke dief stallen aangifte gedaan. Uit een auto, welke geparkeerd stond op het Leidscheplein werd een citybag inhou dende dokters-instrumenten ontvreemd. Voorts werden uit auto's staande op den Valkenweg, de Weteringschans en de Frans van Mierisstraat- eenige voorwerpen gesto len o.a. acht damesmantels en een doos in houdende twee japonnen. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Zondagavond ruim 9 uur ontdekte ten huize van een familie aan de Nieuwe Park laan de dienstbode, dat twee jongemannen het huis aan de achterzijde binnenslopen. De dienstbode, die alleen thuis was, begaf zich door de voordeur naar de buren, bij wie onmiddellijk de politie werd opgebeld. Enkele minuten later reeds waren eenige rechercheurs ter plaatse, die de inbrekers, terwijl zij in de woning nog aan het snuf felen waren en nog geen gelegenheid had den gehad, iets van hun gading weg te halen, betrapten en arresteerden. De beide insluipers, goede bekenden van de politie, zyn in verzekerde bewaring ge steld. INBRAAK TE HEUMEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de villa van de familie van de L. aan den Molenhoek te Heumen, bij Nijmegen. Drie kamers werden overhoop gehaald. Een bedrag van honderdvijftig guldên, be nevens een aantal artikelen, een waarde vertegenwoordigende van eenige honder den guldens, werden meegenomen. De fa milie was afwezig. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Tot heden heeft men nog geen spoor van de daders gevonden. KINDERWAGEN MET KIND TE WATER HOOFDFILMS Sanders van de Ri vier (Leslie Banks en Nina Mae Mc Kinney) The Kid from Spain (Eddie Cantor) San Francisco (Jeannette Mac Do nald, Clark, Gable, Spencer Tracy). Oké, Mister Deeds (Gary Cooper, Jéan Arthur) Jan Ongeluk (Joe E. Brown). De Jungle Prinses (Dorothy Lamour) Meisjes in het Wit. (Maria Cebotari, Ivan Petrovitch, Georg Alexander). AANVANGSUUR Amusement Komisch Romantisch Speel- en zangfilm. Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd, 2.30 uur. Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 u.; Zon dags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2 uur.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3