MAANDAG 5 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BINNENLAND PRINSELIJK PAAR NAAR PARIJS VERTROKKEN. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn, gelijk verwacht, gistermorgen om halfne- gen per auto uit Monte Carlo naar Parijs vertrokken. Men nam aan, dat het prinselijk paar te Avignon zou overnachten. 1LM. DE KONINGIN TE VOGELENZANG. Bezoek aan de terreinen van de wereldjamboree. Hare Majesteit de Koningin heeft zich Zaterdagochtend met klein gevolg per auto van het huis Ten Bosch naar het terrein bij Vogelenzang begeven, waar de wereld jamboree zal worden gehouden. Daar was aanwezig de gepensionneerd gen. maj. van het Indisch leger Behrends, plaatsvervangend voorzitter van het be stuur van de wereld-jamboree, die H.M. over het het uitgestrekte terrein heeft rond geleid en haar inlichtingen heeft verstrekt over de plaatsen, waar de verschillende kampen zullen worden ingericht. De rond wandeling duurde ruim een uur. PROF. GELISSEN NEEMT ONTSLAG. Als buitengewoon hoogleeraar te Tilburg. Naar wij vernemen heeft prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, minister van Economi sche Zaken, eervol ontslag aangevraagd als buitengewoon hoogleeraar aan de R. K. Handels-hoogeschool te Tilburg. VOOR DE NIEUWE OSLO BESPREKINGEN. Uitnood!ging van België. Bij de Nederlandsch regeering is thans de uitnoodiging van de Belgische ontvan gen om tegen 12 April a.s. experts naar Brussel te zenden in verband met de als dan dam- voortgezet wordende Oslo-bespre kingen. De Nederlandsche delegatie zal, «venals bij de te 's-Gravenhage gehouden eerste besprekingen, bestaan uit de heeren dr. Hirschfeld, prof. Van Gelderen en Hooft. Voor het geval de Londensche suikercon ferentie voordien mocht zijn geëindigd, zal prof. Van Gelderen voor de Brusselsche be sprekingen moeten worden vervangen. „Tel". BENOEMING VAN NEDERLANDERS BIJ DE NON-INTERVENTIE. De Non-Intervention-Board heeft de vol gende Nederlanders benoemd bij de con trole op de non-interventie in Spanje: tot chief observing officer de heeren W. Boon, wien als standplaats Brest is aange wezen en W. Krol, die Gibraltar als stand plaats heeft aangewezen gekrgen. Voorts zijn benoemd tot observing-offi- cers de heeren De Vries, Rotteveel, Van Hensbergen en Boekholts. GRAANHEFFINGEN VERLAAGD. Met ingang van heden. Lager toeslagen op uitvoer van kippen- en eendeneieren. In verband met de stijging der wereld marktprijzen voor granen zal met ingang van heden het invoerprijsverschil voor de hieronder genoemde granen worden ver laagd met de daarachter genoemde bedra gen. Tarwe 11.per 100 K.G. Haver 1.per 100 KG. Gerst 0.50 per 100 K.G. Rogge 0.50 per 100 K.G. Maïs 0.50 per 100 K.G. De daarvoor in aanmerking komende ove rige invoerprijsverschillen en restitutiebe dragen zullen heden dienovereenkomstig worden gewijzigd. In verband met bovenstaande verlaging der invoerprijsverschillen voor granen zal de toeslag op den uitvoer van kippeneie ren met een bedrag van 0.10 per 100 stuks worden verlaagd en van eendeneieren met een bedrag van 0.07 per 100 stuks. De bo nificatie op tarwebloem b. wordt gebracht op ƒ1.60 per 100 K.G. „Tel." HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 4 tot en met 10 April, behoudens tusschen- tijdsche wijziging vastgesteld op 85 cent. per K.G. R. K. WERKLIEDENVERBOND EN K.D.P. De belangen van geroyeerde leden bij de werkloozenkassen. Het Tweede-Kamerlid Arts heeft aan den minister van Sociale Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het besluit van het bestuur van het R. K. Werkliedenverbond, om de bij het verbond en de daaraan aangesloten leden der R. K. vakorganisaties te royeeren, indien deze niet geneigd zijn hun lidmaatschap der katho liek-democratische partij en/of het lezen van het weekblad „Onze Vaan" te beëindi gen? 2. Is de minister niet van oordeel, dat door de tenuitvoerlegging van dit besluit de belangen der bij de werkloozenkassen der genoemde vakorganisaties betrokken contribuanten onrechtmatig, subsidiair gro velijk worden geschaad en te kort wordt gedaan aan het werkloosheidsbesluit 1917? 3. Zoo ja, wat is de minister voorne mens te doen om de schadelijke gevolgen van het verbondsbestuursbesluit te voor komen, eventueel weg te nemen? HET ONTSLAG VAN BURGEMEESTER PONT VAN HILLEGOM. Het op 3 April gedateerd Kon. Besluit trad reeds op 4 April in werking. Bij Kon. Besluit van 3 /.pril is met in gang van 4 April eervol ontslag verleend aan den burgemeester van Hillegom, mr. D. F. Pont. Zooals men weet, is burgemeester Pont toegetreden tot de N. S. B. en heeft hij zich beschikbaar gesteld voor haar verte genwoordiging in de Eerste Kamer. De gemeenteraad van Hilegom was reeds in een spoedeischende vergadering bijeen geroepen tegen hedenmiddag twee uur. Klaarblijkelijk had burgemeester Pont de bedoeling om op deze vergadering afscheid te nemen van den gemeenteraad. Deze vergadering kan nu vanzelfspre kend niet meer plaats hebben, daar de heer Pont vandaag niet meer burgemeester is. Naar aanleiding van deze ontslagverlee- ning vernemen wij nog de volgende bijzon derheden: De heer Pont had aan den Minister een schrijven gericht, waarin hij mededeelde, dat hij was toegetreden tot de N. S B. Hierop heeft de minister van Binnenland- sche Zaken via den Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland aan den heer Pont doen verzoeken zijn ontslag te nemen als burgemeester van Hillegom en daarbij den termijn genoemd van 10 April. In verband hiermere had de heer Pont dan ook tegen Maandag te twee uur een spoedeischende vergadering van den ge meenteraad van Hillegom bijeengeroepen om afscheid te nemen. Zaterdag heeft de Minister den heer Pont, die bij familie in Hilversum vertoefde, al daar per telefoon later telegraphisch her haald laten verzoeken per omgaande telegrafisch zijn ontslag als burgemeester in te dienen. De heer Pont verkoos, naar wij verne men, echter vast te houden aan den termijn van 10 ApriL Het antwoord hierop was klaarblijkelijk het K. B. van 3 April, waarbij den heer Pont met ingang van 4 April eervol ont slag wordt verleend. De heer Pont is acht jaar burgemeester van Hillegom geweest; voordien was hij burgemeester van Uithoorn. Onder zijn lei ding is veel in Hillegom tot stand gebracht. De burgerij van Hillegom waardeert ech ter, met alle erkentelijkheid voor den door den heer Pont gepraesteerden arbeid, het optreden van de regeering. Waarnemend burgemeester is wethouder P. Klaver. SCHEURING IN DE K. D. P.T De „Maasbode" van gistermorgen bevat te het volgend bericht: „Zooals bekend, is voor enkele jaren de Katholiek Democratische Partij ontstaan door fusie van den Katholiek Democrati- schen Bond onder leiding van prof. dr. J. A. Veraart en de R.K. Volkspartij. Prof. Veraart heeft zich inmiddels teruggetrok ken. Wij vernemen thans, dat een aantal leden van den voormaligen Katholiek Democrati- schen Bond te 's Gravenhage, Rijswijk, Delft, Amsterdam, Rotterdam en elders uit de K. D. P. zijn getreden en voornemens zijn, bij de as. verkiezingen een afzonder lijke actie te voeren en candidatenlijsten in te dienen. Deze nieuwe groep wil trachten het cri sisprogram, in 1933 door prof. Veraart en zijn medewerkers ontworpen, te verwezen lijken. In tegenstelling met de K. D. P. staat men in verband met den gespannen internationalen toestand niet afwijzend te genover eene beperkte bewapening en evenmin tegenover samenwerking met de R.K. Staatspartij, waar zulks mogelijk is". Vanmorgen ontvingen wij het volgend communiqué: „Naar aanleiding van een bericht in het Zondag-ochtendblad van de „Maasbode" over beweerde scheuring in de KJ3.P. ver zoekt de heer C. D. Wesseling, partij-secre taris en directeur van 't partij-bureau, me de te deelen, dat van eenige scheuring, zelfs van oneenigheid bij hem niets bekend is, dat geen opzeggingen van lidmaatschap zijn binnengekomen en dat integendeel da gelijks nieuwe leden worden ingeschreven". FRANSCH BEZOEK AAN DE BOLLENVELDEN. Naar wij vernemen komen uit den vreemde nog steeds aanvragen voor be zichtiging van de bollenvelden. Zoo zal op 17 dezer een gezelschap Franschen van 500 personen per extratrein uit Parijs aan komen, om van af Rotterdam door de A.T.O. langs de bollenvelden te worden gereden. Op 24 April wordt dit aantal overtroffen door een gezelschap Franschen van 1000 personen, waarvoor ongeveer 40 A.T.O.- cars noodig zullen zijn, terwijl ook op 1 Mei as. weder een 500-tal Franschen, voor een kort verblijf in ons land zullen komen. De gezelschappen zullen vermoedelijk Volendam of Marken bezoeken en een be zoek aan Amsterdam en den Haag bren gen, van welke laatste stad zij per extra- trein zullen terugkeeren. Het voornemen bestaat den vreemden gasten onderweg door meisjes in nationaal costuum gekleed, bloe men te laten aanbieden. WETTELIJKE REGELING STICHTINGEN. Nieuw wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp houdende een wettelijke regeling in zake stichtingen. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleen: Het recht betreffende de stichtingen is tot heden zuiver gewoonterecht. Hoewel in de Nederlandsche wetgeving hier en daar met de stichting rekening wordt gehou den, regelt geen wet het gemeene burge rlijke recht der stichtingen. Het geldende gewoonterecht stelt drie eischen, waaraan een stichting moet voldoen: ten eerste af zondering van een kapitaal, ten tweede een bepaald doel, ten derde het bestaan eener organisatie. Zoodra aan deze eischen is voldaan, be staat de stichting rechtens en heeft zij rechtspersoonlij kheid. Een bezwaar tegen den huidigen toestand is, dat een instituut, hetwelk in het rechts verkeer een steeds belangrijker plaats is gaan innemen, aan geen enkelen regel zelfs van aanvullend recht is onderworpen. In de definitie van de stichting in het nieuwe ontwerp wordt aansluiting gezocht aan rechtsleer en practijk. Wel is het doel der stichting minder ruim genomen dan met de practijk overeenkomt. Het ontwerp erkent slechts als geldige stichting de in stelling, welke niet het maken van winst ten doel heeft. Het spreekt vanzelf, dat de stichting bij uitsluiting doeleinden, welke niet giggen op het terrein van winstbejag, en dus geen nevendoeleinden van commer- cieelen aard, mag nastreven. Medewerking van een notaris bij de tot standkoming van een stichting, ook thans reeds gebruikelijk, is voortaan vereischt. Op straffe van nietigheid der stichting moet het reglement bevatten: den naam, doel en aanvangskapitaal, de wijze waar op de bestuurders moeten worden benoemd en zoo mogelijk de namen der eerste be stuurders. De wet is op alle stichtingen van toepas sing, met uitzondering van kerkgenoot schappen, kerkelijke instellingen en stich tingen met godsdienstig doel, en eveneens met uitzondering van de stichtingen, be doeld in de armenwet, omdat deze reeds afdoende geregeld zijn. De eerste bestuurders, en voor de reeds bestaande stichtingen de huidige bestuur ders, zijn verplicht de stichtingsakte, die het reglement moet bevatten, in een cen traal openbaar register in te schrijven. De voor de inwerkingtreding dezer wet rechtsgeldig bestaande stichtingen zullen als zoodanig blijvend érkend ook al vol doen zij niet aan de in artikel 1 gestelde eischen. Zoo zullen b.v. de onder het gel dend recht rechtgeldig bestaande stichtin gen met commercieel doel ook voor het ver volg als stichting worden beschouwd. Hr. Ms. JOH. MAURITS VAN NASSAU NAAR SPANJE. Het schip wordt in West-Indië afgelost door de O 12 en de O 14. De O 16 wordt binnenkort in Den Helder terug verwacht. De O 12 en .O 14 zullen 14 April van Den Helder naar West-Indië vertrekken om aldaar de Johan Maurits van Nassau, welke naar de Spaansche wateren zal wor den gezonden, af te lossen. Waarschijnlijk zal dan de Java naar Den Helder terugkeeren. De O 16 wordt tegen 6 April te Nieuwe Diep terug verwacht. De Johan Maurits van Nassau, in 1932 gebouwd bij de Kon. mij. De Schelde, kan een snelheid bereiken van 15 mijl; de be wapening bestaat uit 3 kanonnen van 15 c.M., 4 mitrailleurs no. 4 en 4 mitrailleurs van 12.7 mm. VAN BLOEMBOLLEN EN KONIJNEN. Met d© aangebrachte beplanting in het Prinselijk Park is alles in orde. Het bericht, dat het geschenk der Hille- gomsche bloembollenhandelaren aan het Prinselijk Paar, bestaande uit een groot aantal bloembollen, geplant in het park van het Paleis te Soestdijk, grootendeels aan de vraatzucht van talrijke konijnen ten offer zijn gevallen, blijkt gelukkig onjuist. De Algemeene Vereeniging van Bloembol len cultuur te Haarlem, die in opdracht van het Centraal Bloembollen-Comité het aan brengen der beplanting heeft verzorgd, deelt ons mede, dat zoowel de deskundige bolienplanters als de Intendance van het Koninklijk Paleis Soestdijk alle voorzorgs maatregelen hebben genomen om konijnen- schade uit te sluiten en haar algemeene secretaris-penningmeester heeft nog dezer dagen geconstateerd, dat met de aange brachte beplanting alles in orde was. Bij zijn terugkeer naar ons land zal- het Prinselijk Paar dus in den meest letter lijken zin des woords te Soestdijk volop in de bloemetjes worden gezet. KOLONIALE RESERVE WORDT UITGEBREID. In verband met opvoering sterkte van Europeesch element in K. N. I. L. Naar wij vernemen zal de sterkte der detachementen aanvullingstroepen, die van de Koloniale Reserve te Nijmegen naar Ned. Oost-Indië worden uitgezonden, ge leidelijk aan worden opgevoerd. In verband daarmede wordt de sterkte van de Kolo niale Reserve uitgebreid en zal een grooter aantal reeruten kunnen worden aangeno men, al blijft de vrije selectie, die tot nu toe toegepast werd, volledig gehandhaafd. Dat dit zonder bezwaar kan, blijkt wel uit het feit, dat zich per maand gemiddeld duizend gegadigden voor dienstneming aanmelden, terwijl kortgeleden een record bereikt werd, toen in een week niet min der dan 2000 verzoeken om tot een dienst verbintenis te worden toegelaten, binnen kwamen. In verband met de opvoering van de sterkte van het Europeesche element in het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger is er op het oogenblik ook behoefte aan ka der. In verband hiermede is de gelegenheid opengesteld voor onderofficieren, die niet langer dan vier jaren geleden wegens vol brachten diensttijd dat leger hebben verla ten en den leeftijd van 40 jaren niet heb ben overschreden, weder dienst te nemen. Daarbij zal echter ook selectie worden toe gepast in dien zin, dat hun gedragingen, ook na het verlaten van den militairen dienst, terdege in aanmerking worden ge nomen. In verband met de opvoering van de sterkte van het aantal reeruten door de Koloniale Reserve zal het kader van het korps worden uitgebreid met twee officie ren en twaalf onderofficieren, terwijl een derde officier van gezondheid bij het korps geplaatst wordt. „Hbld." J. L. J. B. BARON SWEERTS de LANDAS t Te Overveen is Zaterdag j.l. op 79-jarigen leeftijd overleden J. L. J. B. baron Sweerts de Landas, oud- eemeentesecretaris van Elburg, oud-burgemeester van Haaften en oud-burgemeester van Epe, in welke ge meente hij van 1889 tot 1926 dit ambt be kleedde. GRAAF VAN HOOGENDORP. t Deze dagen is te Amsterdam in den ouderdom van 75 jaar, zoo werd gemeld, de oud-zeeofficier P. G. J. Graaf van Hoo- gendorp overleden. De overledene was ridder 4e klasse in de militaire Willems orde. Graaf van Hogendorp maakte de expedi ties naar Pedir en Edi mede, als comman dant der marine-landingsdivisie. Met bui tengewonen en on vermoeiden ijver en groote mate van toewijding heeft hij zich van zijn taak gekweten en met beleid op den l9en Juni de achterhoede aangevoerd, die door den vijand van verschillende zij den werd beschoten. Op zeer beleidvolle wijze verdreef hij op 15 Augustus 1898 den vijand uit den omtrek van Toengkob. De vijandelijke ben den beschoten in die dagen de wegwer kers in het Atjehsche. DR. D. W. BARON VAN HEECKEREN. f Op 59-jarigen leeftijd is te 's-Gravenha- ge overleden dr. D. W. van Heeckeren oud administrateur bij het Departement van Buitenlandsche Zaken. Baron van Heeckeren is te Bergum ge boren en doorliep het gymnasium te Haar lem. Te Leiden promoveerde hij in de rechten. Hij trad weldra in rijksdienst bij het Departement van Buitenlandsche Za ken, waar hij het bracht tot de functie van administrateur. In 1920 werd hem als zoo danig op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. Tot 1929 is baron van Heeckeren voorzitter geweest van het Engelsch-Duit- sche, Engelsch-Oostenrijksche, Engelsch- Bulgaarsche en het Engelsch-Hongaarsche gemengde scheidsgerecht. In 1933 is hij opgetreden als voorzitter van de Amerikaansche claims-commissie. Baron van Heeckeren was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Dr. baron van Heeckeren maakte voorts deel uit van de staatscommissie tot voor bereiding van de te nemen maatregelen voor de codificatie van het internationaal privaatrecht en van de commissie van ad vies voor volkenbonds-rechterlijke vraag stukken. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft plaats Woensdag 12 uur op de algemeene begraafplaats, te Den Haag. KERKNIEUWS BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Pastoor teVoorhout: den Weleerw. heer W. J. Warmenhoven; tot Pastoor te Hoek van Holland: den Weleerw. heer A. L. Onderwater, thans Ka pelaan te Amsterdam (O. L. Vrouw v. Alt. Bijstand). De Zeereerw. heer Warmenhoven, die be noemd is tot pastoor te Voorhout, is sedert 1933 pastoor te Hoek van Holland. Zijneerw. is geboren in 1888 en priester gewijd in I 1914. Zooals men weet, was de pastoorsplaats i te Voorhout vacant, doordat pastoor Heijt- veldt emeritaat had gevraagd en verkre gen. Benoemingen in het bisdom 's-Bosch. De Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft, naar de St. Janski. bericht, den zeereerw. heer N. W. van der Hagen, op diens ver zoek, om gezondheidsredenen, eervol ont slag verleend als pastoor te Boerdonk, en in diens plaats benoemd: den weleerw. heer A. G. M. Smits. Tot kapelaan te Boxtel (H. Petrus) L. H. J. Ousters, tot kapelaan te Tilburg (H. Margaretha Maria) A. G. M. Wassenherg, tot kapelaan te Leende H. C. Sanders, en tot kapelaan te Bergeijk (Het Hof) V. M. J. Tilman, die assistent was te Middelbeers. DEKEN DANKELMAN. Veertig jaar priester. Zaterdag heeft de hoogeerw. heer J. L. F. Dankelman, Deken van Delft, directeur van de Congregatie der eerw. Zusters Augusti- nessen en Rector van de St. Hippolytus- stichting te Delft, zijn veertig-jarig Pries terjubileum in genoemde stichting gevierd. Vrijdagavond was de jubilaris, uit Den Haag komend, plechtig ingehaald. Zaterdag om 10 uur droeg Deken Dankelman in de kapel der St. Hippolytusstichting een plech tige Hoogmis op. Aanwezig waren o.m.: •Mgr. Möllmann, oud-Vicaris-Generaal van het bisdom Haarlem; Mgr. van der Tuyn, Deken van 's-Gravenhage; Emer. Pastoor Nuyen van Voorburg, Pastoor Willenborg van Bloemendaal en meerdere heeren gees- telijken van Delft. Om half 4 werd de hoogeerw. jubilaris ge complimenteerd door de Congregatie, de pensiongasten, de verpleegsters en het be dienend personeel. Namens de Congregatie werd een ge schenk aangeboden, terwijl de pension gasten enz. zich ook niet onbetuigd lieten. Gisteren om half elf droeg de jubilaris een plechtige Hoogmis op in de St. Hippo- lytuskerk aan de Voorstraat, waarna in de pastorie aldaar receptie werd gehouden. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 5 April 1937 Hooge Prezen 8000.— 14647 2000.— 5020 1500.— 19404 1000.- 8864 9179 400.- 3291 16366 20486 100.- 958 3937 5990 10089 PrUzen van 30.— 7 55 140 162 192 198 213 223 228 231 241 266 281 285 304 353 380 384 408 410 447 453 456 565 617 679 704 718 738 752 762 791 800 804 809 867 872 875 901 904 916 936 969 985 987 1013 1028 1103 1109 1128 1235 1249 1294 1307 1331 1341 1376 1384 1430 1458 1534 1538 1590 1622 1633 1646 1718 1743 1750 1766 1768 1771 1775 1820 1842 1861 1873 1894 1938 2002 2014 2045 2090 2116 2128 2160 2219 2253 2278 2349 2366 2379 2382 2384 2500 2641 2643 2659 2670 2693 2696 2709 2794 2803 2874 2924 2930 2938 2993 3045 3057 3080 3118 3119 3123 3158 3216 3219 3259 3279 3347 3365 3377 3387 3389 3546 3556 3568 3583 3587 3620 3644 3670 3692 3734 3735 3771 3776 3820 3822 3825 4024 4045 4060 4068 4082 4126 4151 4239 4264 4321 4338 4347 4376 4392 4406 4440 4584 4643 4653 4654 4779 4785 4787 4788 4934 4959 5017 5036 5046 5050 5070 5116 5163 5168 5188 5229 5236 5255 5273 5284 5301 5312 5316 6320 5342 5345 5367 5382 5429 5452 5498 5522 5529 5542 5566 5582 5592 5601 5618 5621 6944 5661 5975 5681 5993 5684 5996 5706 6079 5721 6090 5859 6104 5927 6183 6229 6232 6234 6268 6294 6297 6367 6378 6411 6428 6448 6449 6499 6521 6577 6583 6617 6618 6632 6644 6653 6678 6684 6733 6735 6739 6753 6785 6825 6851 6856 6874 6881 6940 6945 6957 7003 7009 ,7030 7069 7092 7098 7104 7106 7126 7130 7136 7148 7183 7257 7293 7316 7361 7377 7396 7397 7406 7490 7491 7504 7538 7690 7699 7762 7768 7786 7810 7823 7854 7928 7930 7976 7977 7982 7998 8003 8053 8064 8080 8093 8104 8337 8635 8106 8382 8649 8128 8437 8650 8186 8480 8652 8208 8485 8686 8210 8511 8692 8264 8577 8694 8293 8622 8712 8726 8738 8767 8838 8853 8859 8930 8939 8992 9002 9015 9032 9052 9116 9136 9221 9265 9274 9291 9353 9370 9388 9416 9503 9546 9554 9578 9601 9653 9656 9749 9751 9771 9909 9947 9987 9995 10029 10030 10061 10074 10091 10129 10208 10214 10245 10300 10323 10364 10397 10418 10438 10458 10471 10554 10561 10630 10654 10730 10774 10836 10862 10869 10899 10913 10929 10954 10967 10993 10999 11004 11013 11033 11041 11047 11054 11072 11105 11113 11127 11232 11273 11300 11310 11339 11363 11370 11382 11390 11401 11429 11433 11469 11471 11516 11519 11630 11700 11705 11751 11760 11778 11832 11846 11849 11873 11881 11892 11913 11956 11957 11972 11977 12028 12134 12135 12141 12155 12167 12229 12276 12316 12341 12344 12406 12479 12501 12543 12572 12573 12583 12585 12593 12641 12688 12708 12781 12832 12837 12844 12875 12886 12902 12905 12947 12954 12996 13058 13104 13206 13237 13250 13290 13299 13338 13358 13362 13419 13473 13527 13550 13562 13577 13589 13599 13619 13653 13662 13703 13712 13724 13733 13784 13788 13823 13859 14048 14070 14095 14101 14111 14143 14173 14180 14187 14188 14251 14319 14325 14329 14374 14411 14422 14500 14527 14534 14602 14619 14635 14802 14813 14815 14943 14932 14974 14977 15010 15011 15017 15023 15051 15150 15184 15199 15205 15256 15273 15308 15384 15440 15446 15466 15482 15498 15537 15566 15572 15576 15588 15620 15634 15648 15688 15701 15795 15799 15808 15827 15832 15863 15880 15895 15928 15964 15997 16023 16061 16076 16122 16142 16206 16209 16231 16243 16302 16326 16408 16414 16453 16490 16511 16525 16551 16563 16570 16618 16619 16623 16648 16656 16663 16673 16775 16776 16841 16929 16970 17006 17052 17061 17087 17131 17144 17182 17197 17247 17278 17336 17348 17363 17374 17376 17385 17395 17419 17422 17459 17538 17546 17592 17626 17758 17769 17823 17838 17893 17943 17973 18016 18030 18096 18100 18113 18182 18214 18223 18235 18240 18298 18299 18354 18367 18388 18399 18400 18414 18416 18418 18423 18431 18432 18435 18446 18450 18452 18463 18507 18548 18604 18612 18689 18699 18707 18736 18742 18743 18776 18792 18798 18818 18825 18847 18855 18925 18935 18937 18938 18946 18956 18974 18976 18985 19046 19053 19056 19058 19158 19162 19164 19176 19216 19220 19233 19242 19249 19267 19325 19334 19348 19405 19425 19450 19490 19574 19589 19647 19684 19701 19703 19723 19767 19774 19921 19941 19970 20018 20032 20069 20075 20085 20092 20127 20435 20454 20512 20529 20532 20552 20670 20680 20762 20820 20846 20987 21000

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10