NIEUWS STADS SAN FRANSISCO J-IDO BIOSCOPEN WOENSDAG 31 MAART 1937 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OE HANZE. In café restaurant „In den Vergulden Turk" hield de Leidsche Hanze gisteravond een algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer H. L. J. Tobé. Na het openingswoord herinnerde de voorz. aan den oproep toJ deelname aan den zevenden Algemeenen Katholiekendag op 17 en 18 Mei a.s. te Utrecht en aan den feest avond der afdeeling op Maandag 12 April in den foyer der Stadsgehoorzaal. Spr. wek te allen op tot deelname. Tenslotte herinnerde spr. aan de gelegen heid, welke a.s. Zondag 4 April geboden wordt, om te stemmen voor de candidaten- lijst der Tweede Kamerverkiezing. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing door den secretaris, goed gekeurd na een op verzoek van den heer Schoondergang aangebrachte aanvulling. Na eenige discussie tusschen de heeren Schoondergang, Perquin en Slegtenhorst over het niet doorgaan van een opgezette middenstandstentoonstelling, kwamen de ingekomen stukken aan de orde. De secretaris deed voorlezing van 't jaar verslag der Slagerspatroonsvereeniging „St. Pelagius", waarvan het aantal leden thans veertig bedraagt, van de afd. café-restau- lanthouders en slijters ,St. Jan" en van de R. K. Schilderspatroonsvereeniging „St. Lucas" met een ledenaantal van 23 Verder was ingekomen de Bondscirculaire betreffende de Centrale Voorjaarsve "gade- ring der Hanze op 2 Juni te Haarlem te houden, benevens enkele belangrijke onder- werpen voor den Middenstand. De voorzitter kon hierna wederom ze*, '.n nieuwe leden installeeren, waarna in be handeling kwamen de voorstellen voor den Central en Raad. Slechts één voorstel van de Leidsche af deeling kwam ter tafel, n.l. in beginsel te besluiten tot' stichting van een Diocesaan Kindervacantie- en herstellingsoord voor kinderen van Hanzeleden en ter verdere uitwerking hiervan een commissie te be noemen. In de toelichting hiertoe wordt het vol gende gezegd: Voor zeer vele Hanzeleden, voor-al voor hen met grootere gezinnen en uit grootere plaatsen, is het telken jare een groote zorg om de kinderen gedurende de vacantie in een behoorlijk mi lied' onder te brengen. Ook voor die leden, wier kinderen voor herstel van gezondheid elders verpleging behoeven, zal de stichting van een Her stellingsoord, aan zee en duin, een uit komst geven. Van diezelfde inrichting kan dan ook ge bruik worden gemaakt in die gevallen, waarbij door ziekte of andere omstandig heden het verblijf van de kinderen thuis ongewenscht is. Wanneer de voorgestelde inrichting een voudig en niet te groot wordt, opgezet, b.v. plaats biedende aan ongeveer 40 personen, zal deze gedurende de vacantiemaanden on getwijfeld overbezet zijn, terwijl verder ge durende het geheele jaar er door menig lid ook gaarne gebruik van zal worden ge maakt. Hieruit volgt, dat de exploitatie mogelijkheid zeker is en het dus slechts noodig zal zijn, dat voor de oprichting door de Hanze steun wordt verleend. Hierbij is ook gedacht aan een mogelijke medewerking met Santos, immers een goede „Voorzorg" zal later de zorg van San tos verlichten. Dit voorstel werd door de vergadering zonder discussie goedgekeurd. De voorzitter leidde hierna de werkplan nen van het afdeelingsbestuur in en deelde mede, dat het in de bedoeling van het be stuur ligt eens of meerdere malen per jaar een ledenlijst te doen uitgeven en deze te zenden aan alle leden, rekenplichtige in stellingen en aan alle firma's, welke zich hier ter stede komen vesugen. De voorzitter roept daarvoor de mede werking in van alle leden omdat het de broeiing is deze ledenlijst zoo spoedig mogelijk te doen verschijnen. Teii slotte deelde de voorzitter mede, dat van het gemeentebestuur een verzoek was ingekomen om -een lid aan te wijzen voor de Commissie voor Werkverruiming. Hier voor werd aangewezen de heer Ph. v. d. Drift, bestuurslid. Bij de rondvraag gaf de heer J. Pollman op verzoek een korte uiteenzetting van het geen op den Hanze-feestavond zal geboden worden. Het zaï een avond van kleine kunst worden onder leiding van den heer J. v. Zijp. Hierna volgde sluiting der vergadering met den Chr. groet. „Sancta Veronica". Wij verwijzen naar een kleine adver tentie in dit blad waarin bovengenoemde vereeniging haar zitting van morgenmid dag aankondigt. Daar er in de afgeloopen winter enorm veel goed is uitgegeven en de aanvragen nog zéér talrijk zijn, worden al onze leze ressen uitgenoódigd deze vereeniging haar daadwerkelijke steun te verleenen, door materiaal voor breien of naaien morgen tusschen 35 uur te komen afhalen Vin- centiusgebouw. DINSDAGAVOND Kan een ieder, die belang stelt in den toestand in Spanje en wie stelt daarin geen belang! een interessanten avond ge nieten in de Stadsgehoorzaal. Dinsdagavond a.s. Men leze de advertentie in dit nummer. In andere plaatsen h.ïeft pater van Hout volle zalen getrokken en steeds een zeer dankbaar auditorium gehad. Leiden zal ook geen gebrek aan belang stelling toonen daarop mag worden ge rekend! In de advertentie, waarnaar wij reeds hebben verwezen, staan vermeld de adres sen, waar kaarten zijn te verkrijgen. TAFELTENNIS-TOURNOOI. Gouden feest St. Josephs-Gez. Maandag 2en Paaschdag hield de Tafel tennisclub „Praeses van Nispen" onderafd. der St. Josephs-Gez.-Vereen. een tournooi, waaraan het geheele Centraal-Verband zijn medewerking heeft verleend; o.a. behoor den tot de deelnemers Haarlem, Den Haag, Delft, Schiedam en ook de Jonge Wacht- club D.I.B. uit Den Haag enz. In de 1ste klas enkelespel hadden 24 deel nemers, in de 2de klas enkelspel 40 deel nemers en in het dubbelspel 32 personen ingeschreven, dus in totaal 96 inschrijvin gen. Daar dit het eerste optreden der T.T.C. is kan dit resultaat niet slecht genoemd worden. Aan dit tournooi waren zeer fraaie prij zen verbonden, o.a. als 1ste prijzen 3 be kers. Door den Weleerw. heer H. Schrama, districtspraeses van Leiden was als le prijs een beker beschikbaar gesteld, en door den Weled. heer Kampenhout een medaille. Hoewel Leiden in dit tournooi niet veel gepresteerd heeft, kan zij toch op een wel geslaagden dag terug zien. In het kort volgt hier de uitslag der wedstrijden. Nadat de Districts-Praeses, Kapelaan H. B. J. Schra ma, te ruim 12.30 uur had geopend, sprak Praeses een woord van welkom aan alle aanwezigen en hoopte, dat deze middag een aangenaam en sportief verloop mocht heb ben en dat deze middag er ook toe mocht bijdragen, de onderlinge band tusschen de verschillende vereenigingen van ons Cen- traal-Verband te verstevigen. Verder ver zocht de Praeses dat de beste orde zou wor den betracht en dat allen zich aan de lei ding van het bestuur der T.T.C. „v. Nis pen" zouden houden. Daarna gaf spreker het woord aan den secretaris. Nadat nog enkele toelichtingen omtrent de speelwijze waren gegeven werd een be gin gemaakt aan de 1ste en 2de klasse en kelspel. In de 1ste klas behaalde J. Braak „V.D. O." (Delft) de 1ste pr., 2de pr. H. Hand- graaf „O.Z." (Haarlem), 3de pr. G. Lorsheit „D.S.B." (Den Haag). In de 2de klas was de 1ste pr. voor L. v. Galen „O.Z.", de 2de pr. Jac. v. Dijk ,O.Z.", 3de pr. A. Borsboom „Schiedam" en de 4de pr. W. Borsboom „Schiedam". Het Dubbelspel was wederom voor de Haarlemmers 1ste pr. B. Kriek—H. Kriek „O.Z.", 2de pr. H. HandgraafL. v. Galen. Als beste Leidenaar werd aan J. Slegten horst nog een medaille beschikbaar gesteld. Te 7.30 uur van de prijsuitreiking plaats door den Districts-Praeses, die tevens nog een woord van dank bracht aan alle deel nemers, die deze toornooimiddag op een zoo schitterende wijze hebben doen slagen. De T.T.C. „v. Nispen" kan dan ook op deze dag met veel genoegen terug zien en tevens bekennen dat, wil zij in de toekomst nog ies bereiken, zij nog heel wat moet leeren. komt. WAAR? Natuurlijk in Vrouwelijke jeugdbeweging voor katholieke actie „De Graal" Het clubhuis is weer geopend en alle clubs gaan gewoon door, alleen reidansen 1 van Woensdag" vervalt deze week. De gymnastieklessen van „Actief" zul len allen gegeven worden in de zaal van de R.K.H.B.S. en wel als volgt: Adspiranten I: Vrijdag van 56 uur; ad- spiranten II: Vrijdag van 67 uur; dames II: Vrijdag van 3.309.30 uur; dames I: Maandag van 8.309.30 uur. DE PRIESTER IN „SAN FRANCISCO". Een pracht-creatie van Spencer Tracy. Al wie binnenkort de indrukwekkende M. G. M. film „San Francisco" van W. S. van Dijke in „Lido" zal zien inder daad, de mooie film verdient deze belang stelling ten volle zal vooral getroffen worden door de prachtige creatie v. Spencer Tracy, eene uitbeelding, zoo sterk als wij nog nimmer zagen van dezen acteur. Spencer Tracy speeldt in „San Francis co" de rol van een priester, Father Mulin, dien wij in de film als een krachtige per soonlijkheid van zeer nobelen aard zien uitgebeeld. Aan zijn persoonlijk leven wijdt de film niet de aandacht als aan dat van de twee hoofdpersonen in het filmverhaal: de god vergeten Blackie Norton, (Clark Gable) eigenaar van een nachtlokaal aan de Coast en de zachte, maar ook zwakke zangeres Mary Balke ,Jeannette Macdonald). Toch is Father Mullin in „San Francisco" de centrale, de hoofdfiguur, welke geheel de film beheerscht. De priester, zooals deze in deze film wordt uitgebeeld, is van zoo'n prachtigen, menschelijken en echt-katholieken kant bezien, dat wij volkomen begrijpen, dat het bekende ..Legion of Decency" in Amerika deze overigens ook door niet-Katholieken en niet-christelijke filmcritici zeer gepre- Mededeeüng „Zomericrg" In onze annonce voor den feest avond STEFFAN op 1 APRIL hebben wij abusievelijk vermeld „na 12.30 geen toegang" Dit moet zijn „na 12.15 uur". HEDEN AFSCHEID „MONTE MORIS" 8891 DE DIRECTIE. zen film met bijzondere belangstelling en sympathie heeft ontvangen. Gelijk wij in een schrijven van het Na tional Legion of Decency" (de officieele en kerkelijk geauthoriseerde instantie op film gebied) lezen, verkreeg „San Francisco" niet alleen op de lijst van het Legion „the highest Classification", maar werd ook op de meest enthousiaste wijze ontvangen door de leden van de geestelijkheid, die bij de keuring tegenwoordig waren. In aansluiting daarop werd de „San Fran oisco" ook bij de filmbespreking van het Legion over zes en twintig Amerikaansche radio-stations in hooge mate geprezen. Gezien de belangstelling voor het werk van het Legion, meenen wij, dat de lezer zich zal interesseeren, voor wat, in dit ver band in deze radio-uitzending werd gespro ken. „Zelden, aldus de letterlijke tekst van deze Katholieke filmbespreking, zien wij een priester zoo menschelijk en zoo begrij pelijk uitgebeeld. Het is een vreugde de ontwikkeling van dit karakter op de film na te gaan. Al maakt een levenslange vriendschap hem tot een vriend van Blac kie, die hem begrijpt, toch weet een ieder, dat Father Mullin voortdurend hoopt op zijn bekeering. En wanneer deze komt, is er vreugde en voldoening zoowel voor den priester als voor Blackie In deze rol toont Spencer Tracy weer welk een fijne speler' hij is". Een der Katholieke Amerikaansche bla den schreef dan ook van „San Francisco": „This is one more of the many fine films made possible bij the Legion of Decency". Niet alleen in Amerika is de film zoo ontvangen, ook aan deze zijde heeft men aangevoeld, in welken geest een film als „San Francisco" was gefeest. Zoo schreef de Duitsche „Germania": „Het is lang geleden, dat in een film een katholieke geestelijke niet alleen,zoo sym pathiek werd voorgesteld, maar tegelijker tijd ook zoo modern en toch zoo door en door christelijk, zoo zakelijk en zoo natuur lijk in zijn wezen en in zijn werken werd weergegeven. Deze Father Mullin maakt weer veel goed, wat tevoren in Hollywood bedorven werd. Wij zien in deze film het eerste positieve resultaat van de Ameri kaansche Liga tegen de slechte film. Dat men hier den moed 'gevonden heeft, zon der pathos en zonder gekunsteldheid, den mensch, die aan niets meer geloofde, tot een echte Godserkenning te brengen, d?t beteekent wat". Wij meenden goed te doen, om waar de film „San Francisco' 'thans ook in het Lido- theater te Leiden gaat loopen, geheel in de lijn van de actei van het Le gion of Decency ook op dezen kant van de film nog eens afzonderlijk het noodige licht te doen vallen. BIJZONDERE LEERSTOEL TE LEIDEN. Staatsblad No. 1360 bevat het besluit van 6 Maart 1937, tot aanwijzing overeenkom stig artikel 170 der Hooger Onderwijswet van de Stichting voor oud-semietische, Hel lenistische en Joodsche rechtsgeschiedenis, gevestigd te Leiden, ais bevoegd om bij de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden een bijzondere leerstoel te vestigen in de Babylonisoh-As- syrische, Israëlitische en Hellenistische rechtsgeschiedenis. Oproeping. De wielrijdster, die op 12 Maart j.l. des morgens te half elf getuige is geweest van een aanrijding tusschen een auto en een wielrijder op den Stationsweg en daarna nog even met den aangereden wielrijder heeft staan praten, wordt verzocht zich ten politiebureele te vervoegen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6911. Al gemeen Administratie- en Rechtskundig Advies Bureau „AARAB". Leiden, Merel straat 52. E.: H. de Beer Leiden. Wijzigingen: 1242 H. C. J. de Haan. Import-Export les Parfums Limajo. Lelden, Nieuwe Rijn 4444a. Wijz. uitgeoef. bedr.: de winkel in parfumerieën, luxe artikelen en byouterieën is opgeheven; thans: fabri cage van eau de cologne en parfumerieën en groothandel in toiletartikelen. 6822. Fabriek van Kunsthoorn producten „Hollandia" N.V. Voorschoten, Veursche- weg 21 B. N. Comm.: W. Jolles, 's-Graven- hage. Men verzoekt ons te melden, dat het H. Uur voor de seminaristen morgenmid dag in het Elisabethziekenhuis wordt ge houden van 34 uur. RECHTZAKEN ZELF GENEESMIDDELEN VERSTREKT. Arts veroordeeld tot 1 boete. De Utrechtsche Rechtbank heeft een arts uit Baarn, wien was ten laste gelegd het zonder de bevoegdheid van apotheker te hebben afleveren van geneesmiddelen, tot 1.— boete veroordeeld. Bij de behande ling dezer zaak had de Officier van Justi tie 10.boete geëischt. THEATER HOOFDFILMS INHbUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Broadway Gondelier (Dick Powell, Joan Blondell). Duivels van het ver keer (James Cag- ney). Revue-genn Sensatie- le en 2e Paaschdag 4—7, 8—11; dag. 8— 11; Zaterdag, Dins dag, Woensdag, Don derdag matinee 2.30 uur. Volwassenen. Lido: Ship Ahoy (Shirley Temple). Het lied van de Jeugd (Bobby Breen Henry Armetta). Komisch Romantisch le en 2e Paaschdag 2—7. 8.15—11.15 u.: dag. 8.15—11.15 u. Zaterdag, Dinsdag, Woensdag. Donder dag matinée 2.30 u. Goedgekeurd. Lr-or: Leve de Vloot (Dick Powell, Ruby Kee- ler). Trans Atlantic (Rich. Dix, Madge Evans). Marine-film Fantastisch le en 2e Paaschdag 2—7, 811 u.; dag. 811 u.; Zaterdag, Woensdag en Don derdag matinée 2.30 uur. Goedgekeurd. Trianon: De Getemde Draak (Adèle Sandrock). De Trots van de Ma rine (Ch. Bickford, Billy Buvind). Komisch Romantisch le en 2e Paaschdag 2—7. 8—11 u.; dag. 8—11 u.; Zaterdag en Woensdag mati née 2.30 u. Goedgekeurd. KERKNIEUWS DEKEN VAN MAASTRICHT ONDERSCHEIDEN. Paasch-Maandag, de eigenlijke groote dag, waarop het diamanten priesterfeest van mgr. J. H. A. Wouters. Deken van Maastricht, openlijk en op grootsche wijze zou herdacht zijn, is voor den jubilaris toch niet ongemerkt voorbijgegaan ondanks het feit, dat ziekte een plechtige viering ver hinderde. Het Kerkelijke en Wereldlijke Gezag hebben dezen hoogst verdienstelijken her der en burger willen eeren en hem zijn daarom hooge onderscheidingen toegekend. Paasch-Zondag kwam de eerste onder scheiding, toen de Commissaris der Konin gin in Limburg, mr. dr. van Sonsoeeck, den hoogen lijder in de oogenklïniek kwam be zoeken en hem mededeelde, dat het Hare Majesteit behaagd had, mgr. J. A H. Wou ters bij gelegenheid van zijn diamanten priesterfeest te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Paasch-Maandag bereikte den jubilaris een tweede verrassing, die hem eveneens wel zeer bijzonder getroffen heeft. Op dien dag kwam mgr. dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, hem een bezoek brengen, waarbij hem werd medegedeeld, dat het Z. H. den Paus behaagd had, den Déken te benoemen tot Protonotarius- Apostolicus. Eerste Kamer INDISCHE BEGROOTING C.A. Vergadering an heden. Aan de orde zijn: de Indische begrooting voor 1937 en daarmee samenhangende wets ontwerpen. De heer MENDELS (S. D.) bespreekt de cijfers van deze en de vorige Indische be grooting en constateert dat daarop weinig peil valt te trekken. Er was een tekort voor den gewonen dienst over 1937 geraamd van 25.7 millioen, en er blijkt een saldo van 5.6 millioen te zijn. Spr. vraagt, of het vlot met de handels- ónderhandelingen met Japan. We hooren daarvan niets, en het parlement is er toch ook om zooveel mogelijk inlichtingen te ontvangen van de regeering.... De Minister van Koloniën, de heer CO- LIJN: Achteraf! De heer MENDELS wijst verder op de geruchten t.o.v. Japan en Nieuw-Guinea. De heer LANSSEN (R.-K.) merkt op, dat als er winsten worden gemaakt, daar van vooral ook weerslag moet worden ge vonden in de loonen der bevolking. De ar beidsinspectie behoort te worden uitge breid. Spr. wil opheffing van' art. 177 der In dische Staatsregeling; het toezicht op de missie moge in de eerstvolgende wetgeven de periode komen te vervallen. Het is een overwonnen standpunt, pen sioenen als onaantastbaar te beschouwen, ook als de nood aan den man komt. Spr. zal zijn stem niet onthouden aan het wetsontwerp tot herberekening van de In dische pensioenen. De vergadering wordt te 12.55 uur een half uur geschorst. BURGERLIJKE STAND LAAibiE BERlCHlEN DE AANRIJDING OP JEN AMERSFOORTSCHEN WEG Ook het tweede slachtoffer overleden De 26-jarige tuinman van het krankzin nigengesticht „Zon en Schild", T. van Bijsteren, die Vrijdagmiddag oen hij een familielid naar de tram had gebracht, op den Utrechfschenweg voor den ingang van genoemd gesticht door een auto werd aangereden, is in het ziekenhuis de Lich tenberg te Amersfoort aan zijn verwon dingen overleden. Naar men zich zal her inneren, werd zijn verloofde mej. B. M. van Herwaarden bijhet ongeluk op slag gedood. AUTOMATENDIEF GEPAKT. De politie te 's-Gravenhage heeft aan gehouden den 28-jarigen B. de R., uit de Regentesselaan, die door een winkelier van den Loosduinscheweg op heeterdaad werd betrapt, dat hij een pakje sigaretten weg nam uit diens automaat, nadat hij er een stukje lood had ingeworpen. In het pak huis van de R. werd eenig lood van de zelfde dikte en een schaar in beslag ge nomen. LEIDEN. Geboren: Elisabeth, d. van A. v. Gij zen en J. J. Troost Theodorus Josephus Antonius, z. van J. Th. Hosman en A. F. M. Dingjan Hendrika, d. van A. Boezaard en J. M. Rijsbergen Herman Joseph Vic tor Heinrich, z. van H. F. A. Geise en M. J. A. v. d. Kroft Reinier Lodewijk, z. van R. L. Lolkes de Beer en A. Warmond Diny, d. van J. Entrop en H. A. Hemke Johanna, d. van P. Kasteel en C. J. Bouw man Hendrica Martha, d. van J. v. Soe- ren en H. Laven Hendrik, z. van H. Re- nee en M. Hem er ik Gerard us Johannes, z. van J. J. v. d. Berg en W. Carree. Overleden: W. C. J. Corba-Diemel vr. 74 j. P. J. Oostveen m. 75 j. N. Ta- merus zn. 2 dgn. H. M. Heijdeman-v. Ul- den vr. 49 j. TELEGRAMMEN HET VROEGERE HOOFD DER RUSSISCHE ORTHODOXE KERK OVERLEDEN? WARSCHAU, 31 Maart De Poolsche bladen melden uit Kaunas, dat daar het gerucht gaat, dat de metropoliet Peter von Kroetitza, het vroegre hoofd van de uRs- siche Orthodoxe kerk, overleden is. Men vermoedt te Kaunas, dat de metropoliet, die ruim tien jaar geleden naar Siberië was verbannen, een gewelddadigen dood is gestorven. SPAANSCHE VLUCHTELINGEN IN 3ELGIE. BRUSSEL, 31 Maart. (A. N. P.). Een vijftigtal Spaansche onderdanen, die een toevlucht hadden gezicht in de Belgische ambassade te Madrid tijdens het begin van de revolutie in Juli van het vorig jaar, zijn door bemiddeling van de regeering uit Spanje vertrokken en in België aangeko men. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 31 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 210 vette kalveren: le kwai. 5358. 2e kwal. 4952, 3e kwal. 4548 ct. per kg. levendgewicht. 104 nuchtere kalveren f 5 509.50; 260 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5859, zware varkens 5657, vette varkens 5556 ct. per kg slachtgewicht. Vette kalveren matigen aanvoer, handel vlug, doch lagere prijzen. Enkele prima exemplaren hooger. Nuchtere kalveren be hoorlijken aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. Varkens korten aanvoer, prijzen iets hooger. KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 Maart. Groenten. Waspeen p. kist van 20 K.G. 30—55, Kroten 20 K.G. 15—30 ct., Gele kool p. 100 K.G. ƒ1.80—2.70, Roode kool p. 100 K.G. /2—2.50. KOUDEKERK, 30 Maart. Vrije veiling. Aanvoer eieren 4223 stuks. Kipeieren 3—3.60. eendeieren 2.70—2.80, boter 63 67 ct. kaas 1825 ct. per pond. VEUR, 30 Maart. Eierveiling. Aange voerd: 31000 kippeneieren f 3.404.30; 1400 henneneieren f 3.103.40; 347 eendeneie ren f 2 803.00; 17 ganzeneieren f 7.00; 162 kippen f 0.601.00 71 konijnen f 0.203.00; 14 duiven f 0.120.20. VOORSCHOTEN, 30 Maart. Vrije vei ling. Eieren ƒ3.104.10, eendeieren ƒ2.903.30, konijnen per stuk 0.25 1.50, kippen ƒ.0.400.70, duiven ƒ0.11 -0 16. WOERDEN, 31 Maart. Kaas. Aanvoer 50 partijen. Met rijksmerk le kw. f 2022, idem 2e kw. f 18—19. Handel traag. WISSELNOTEERINGLN (AMSTERDAM) Londen 8.9213 *1(3 Berlun 78.451/., Parijs 8.3'J7/g Brussel 30 75 Zwitserland 41 613/^ Kopenhagen 39 80 Stockholm 46 00 Oslo 44.85 New Vork 1.8-5/g Praag 6.18

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3