DINSDAG 30 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BLAD - PAG. 7 R. K. Sportver. „V.C.H." Gisteren speelde adspiranten tegen. Docos d uit Leiden en hebben ons van een keu- rigen wedstrijd laten genieten. Voor de rust wisten de onzen viermaal den keeper van Docos te verschalken, en na de rust nog een maal, zoodat zij met een 5—0 overwin ning uit den strijd kwamen. Hierna blies scheids-echter Speel, die zeer correct leidde, de beide eerste elftal len van V.C.H en Nicolaas Boys in het veld. De Boys trappen tegen den zwak ken wind in af, maar direct neemt onze voorhoede den bal over, maar stuit nog op een goede verdediging der Boys. Na eenige corners weten de onzen toch het net,te vin den (10). Nu wordt er steviger aange pakt en uit een corner wordt de voorsprong vergroot (2—0). Na de thee komen de Boys geweldig op zetten, maar de verdediging houdt nog moe dig vol. Na een half uur maken de Boys hun achterstand kleiner (2—1) en spoedig hierop is het gelijk. Nu wordt er heftig ge streden om het winnende punt tot het en kele minuten voor hei einde de Boys gelukt dit te veroveren, waarmede het einde aan brak. R. K. Sportver. „Meerburg"". Onder zeer groote belangstelling speelde Meerburg I haar laatsten competitie-wed strijd en wel tegen S.N.A. I van Stompwyk. Meerburg speelde voor de rust' tegen wind; er werd door beide partijen flink aangepakt, maar wisten geen van beiden het doel te vinden. De keepers werden enkele keeren flink aan den tand gevoeld, maar wisten steeds hun heiligdom te zuiveren, zoodat de rust aanbrak in blanco stand. Na de thee ging het weer zeer snel, maar doelpunten bleven achterwege, tot even voor het einde uit een voorzet de rechts buiten van Meerburg het leer in de touwen joeg. Door een verkeerde beslissing van den scheidsrechter werd het doelpunt echter niet toegekend wegens gevaarlijk spel. Einde 00. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Het was gisteren voor het eerste elftal van St. Bernardus geen fortuinlijke dag, daar zij van het bezoekende elftal Fore- holte I uit Voorhout na een van beide zij den matig gespeelden wedstrijd een ne derlaag ontving (12). Als te 2.30 uur de scheidsrechter beginnen blaast zijn beide elftallen volledig. Direct zijn het de be zoekers, die den eersten aanval onderne men, echter zonder iucces, want de keeper redt. schitterend. Het ïs échter maar uitstel van executie, daar door een misverstand der St. Bern. backs een Foreholte-speler van de gelegenheid gebruik maakt en den keeper verrast (0;1). Voor de rust wordt door de onzen alles in het werk gesteld om den gelijkmaker te scoren, maar de; schotvaardigheid van de spelers is zoek. De bezoekers wisten nogmaals den keeper het nakijken te geven, zoodat de rust in ging met een 02 achterstand. Na de rust. was het spel nauwelijks^- het aankijken waard. Eenkwartier voor 't einde wist de kleine midvoor den achterstand der thuis club te verkleinen (1—2) waarmede het einde kwam. De Junioren die bezoek hadden van de S. N. A. Junioren Uit Stompvijk, "wisten van dit goed spelende elftal een gelijk spel: af te dwingen; L—1 was de uitslag, R. K. Sportver. „Majella". De junioren kwamen in het districtstour- nooi volledig uit. Het kwam er dan ook op aan! Ze hebben trouwëns ook hun uiter sten best gedaan. Tegen N. V. C. a moes ten ze het echter afleggen. Ze waren ook wel 'van een min of meer grooter kaliber de Noordwijkerhouters. Voor rust werd de Majslla-keepei éénmaal met een onhoud-: baren kogel gepasseera. De keeper van Majella heeft overigens niets dan lof ver diend. Na rust werd in korten tijd een driètal doelpunten 'door N. V. C. gefabri ceerd: Óver het gehëel "eên. plèizierige wed- stiijd. Het eerste van Majella moest evenens het onderspit delven. De enkele keer dat de scheidsrechters spelen, doen ze het goed. Met 4—2 bleven de fluittisten de baas. R. K. Sportver. „A. V. V." Op eigen terrein speelde gisteren A. V. V. I tegen R. C. D. I uit Dordrecht. Aan vankelijk gaan de partijen aardig tegen elkaar op, doch al spoedig wordt A. V. V. sterker. Steeds blijft A. V. V. ir het offen sief, doch het spel wordt veel te kort ge houden, waarop de R. C. D. achterhoede een goeden kijk heeft. Zoo blijven doel punten uit, totdat eindelijk de A. V. V.- rechtsbinnen den bal te pakken krijgt en met een formidabel schot A. V. de lei ding bezorgt 10. Lang pleizier hebben de A. V. V.'ers hiervan niet, daar nog geen minuut later R. C. D. gelijk maakt. Nog voor de rust weet A. V. V. door een prach tig schot de leiding te hememtn (2—1). Na de rust blijft A. V. V. in de meerder heid, doch de voorhoede blijft in het korte spel volharden, terwijl het samenspel verre te zoeken is. Bij een der R. C. D.-aanvallen, overziet de scheidsrechter een buitenspel- geval en zoo kan R. C. D. in zuivere .bui tenspelpositie den gelijkmaker in het net deponeeren (22). Hierdoor aangemoe digd en mede doordat A. V. V. even de kluts kwijt is, komt R. C. D. eenigen tijd in de meerderheid en weet op fraaie wijze de leiding te nemen (23). A. V. V. komt dan nog even opzetten, doch R. C. D. speelt thans een geestdriftig spel en doet alles den stand ongewijzigd te houden. Enkele minuten voor het einde weet A. V. V. op fortuinlijke wijze toch nog den gelijkma ker te scoren (33). R. K. Sportver. „Concordia". Ook Steeds Hooger zag geen kans een halt toe te roepen aan Concordia's eindspurt. Dat dit ook niet zoo gemakkelijk is, blijkt uit het feit dat in de laatste 3 wedsti'ijden niet minder dan 16 maal gescoord is, ter- De Gymnastiekwedstrijden van de Graal 2en Paaschdag! De Graal wedstrijden! Det zijn de wedstrijden van de vrouwelijke sportbeweging. Wedstrijden, waarvoor men al maanden lang aan het oefenen is, waar men moet voldoen aan algemeene eischen door de technische commissie gesteld, maar tevens wedstrijden, waar men zijn indivi- dueele capaciteiten kan ontplooien en laten zien. En de turnsters waren dan ook blij, dat de verwachte dag, waarnaar ze zoo gespan nen hadden uitgezien, aangebroken was. Laten we beginnen met mede te deelen. dat de wedstrijden dezen keer waren ver zorgd door het Sportcentrum Amsterdam. En zooals altijd had de Graal de leiding op gedragen aan de technische commissie van den D.H.G.B. Aan het hoofd van deze T.C. stond de heer A. Senden, voorzitter van den D.H G.B., die met een 30-tal leeraren M.O. de jury vormde. De opzet der wedstrijden was van groot- sche allure. Voor den middag (de wedstrijden vingen om 9 uur aan) waren de vijfkampen aan de beurt, n.l. - Wedstrijd A vijf kampturnsters in 3 gra den (2e deelneemsters le graad, 2 deel neemsters 2e graad en 2 deelneemsters 3e graad). Wedstrijd B: vijfkamptumsters in 2 graden 3 deelneemsters 2e graad en 3 deelneemsters 3e graad). Wedstrijd C: vijf kampturnsters in 1 graad (6 deelneemsters 3e graad). Wedstrijd D: vijfkamp-adspirantturnsters (onder 16 jaar). Al. deze vijfkampen bestonden uit voor geschreven oefeningen voor brug, ringen, even wichtslat, ladder (horizontaal gesteld). Alleen de. vrije oefening was niet voorge schreven, daar kon de leider een vrije keus maken. Wij zagen hier dan ook verschillende principen' toepassen. Het oude Duitsche principe (strak gereglementeerd d.w.z. be paald in vorm, richting en regelmaat; en meer statistisch) zagen wij gelukkig maar weinig. Dit soort oefeningen „ligt" den meisjes (en meestal ook jongens) niet goed. De Niels Bukh-oefeningen (rekkings principe, dat het eerst in Denemarken toe gepast werd) en de rhytmische oefeningen hadden hier de overhand. Vermelden wij hier nog bij, dat de vrije wijl in de 9 matches daarvoor slechts 17 maal werd gedoelpunt. Conc. start het beste en de Steeds Hooger-defensie moet alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Voorloopig gelukt haar dit en ze kan zelfs zoodanig opruimen, dat haar voorhoede en kele' tegenaanvallen ondernemen, die alleen - gevaarlijk zijn, omdat de Conc.-verdediging niet opruimt. Heel goed worden nu echter de Conc. aanvallen opgezet. Mislukt het op de -1.»vleugel, direct gaat het ronde ding naar de rechter wing. Hierdoor krijgt de wedstrijdeen aantrekkelijk karakter. Een uitstekende voorzet van rechts kopt Cok juist naast, doch hij nerstelt zich direct, wanneer de combinatie zich herhaalt (10). Geheel onnoodig geeft Beelen hierna de S.H. rechtsbinnen gelegenheid tot schieten, welke deze dankbaar gebruikt (1—1). Het spél is nu meer verdeeld, en Conc. leidt weer door een scherp schot van Noges (2—1). Doch voor de rust maakt S.H. nog gelijk, weer door weifelen van de Conc. backs (22). Na de rust blijkt Conc. iets actiever, al thans er wordt Snel gespeeld, waarbij S.H. haar meest kruit verschoten blijkt te heb ben. Noges geeft Conc. de leiding met een schitterende kopbal (3—2). Conc. speelt nu haar beste spel, aanval op aanval wordt on dernomen. Cok neemt ineens een voorzet op'z'n slof (42), wat Noges even daarna nog mooier doet (52). Het gevaar is nu voor Conc. geweken wat Frans aanleiding geeft op z'n eentje met de bolle blaas door te wandelen en met succes (62). Nu ge looft Conc. het wel, waarbij de Conc.-ach- terhoede zich zelfs nog laat verrassen (6—3) Scheidsrechter Hoogewoning leidde cor rect, R. K. Sportvei. „Van Nispen". Maandag j.l. speelde ons eerste elftal een jubileum-wedstrijd ter eere van N.V.C.'s eerste lustrum, welke wedstrijd eindigde in een 32 overwinning voor van Nispen. Ons 2de speelde een liefdadigheidswed strijd tegen een veteranenelftal ten bate van den vereleden week zwaar geblesseer den rechtsbuiten, welke wedstrijd in een 65 overwinning voor de oudjes eindigde, die lieten zien dat zij nog lang niet oud zijn. Er viel voor menig jongen speler nog veel van te leeren, vooral wat plaatsen be treft Deze wedstrijd is zoowel sportief als financieel een groot succes geworden. Er werd des middags dooi eenige Van Nispen- dames te Noord wij kerhout en hier een speldje te koop aangeboden, waarbij wij bij deze alle sportieve gevers van harte dank zeggen. HOCKEY MOHAMMED JAFFAR OVERLEDEN. Uit Lahore komt het bericht, dat de be kende Britsch Indische hockeyspeler Mo hammed Jaffar door verdrinking den dood heeft gevonden. Jaffar is een ook in ons land zeer be kende .hockeyspeler geweest. Hij kwam in de olympische hockeyploeg van Britsch Indië in 1932 te Los Angeles uit en was ook in 1936 in het Olympisch tournooi te Berlijn van de partij. oefeningen van de vijfkamp beoordeeld werden naar de gymnastische waar de, dit in tegenstelling lot de waarde van schoonheid, die op de uitvoeringen meestal de overhand heeft. De uitslag van de voormiddagwedstrijden was als volgt: 's Middags om 2 uur begon voor „de ken ners" het mooiste en meest interessante deel, n.l.: Wedstrijd E, het eigen gekozen werk der turnsters verdeeld in: 1. gymnastische oefeningen zonder en met gereedschappen in gewoon turncos- tuur, beoordeeld hoofdzakelijk naar de gymnastische waarde; 2. volks- en reidansen (dus de vorm van sociale dans); 3. kunstuitingen (kunst- of kijkdans): ballet en dans. Wedstrijd F als E eigen gekozen werk adspiranten tunrsters, verdeeld als bij de turnsters. De dans is 'n ryhmische levensuiting door middel van bepaalde opzettelijk daartoe gekozen lichaamsoefeningen. Bij 't ballet worden de gedachten, ge moedstoestanden enz., zooals deze door de muziek ten gehoore worden gebracht, door middel van bewegingen uitgebeeld. Het rhythme van de muziek als uiting van de bewustzijnsinhouden, ~wordt door het be wegingsapparaat, het lichaam, uitgedrukt. Het spreekt haast vanzelf, dat er bij de groepen E2 en E3 F2 en F3 zeer groote verschillen aan het licht kwamen. Jammer was het alleen, dat sommige lee raren hun oefening onder „kunst" plaatsen, die beter naar gymnastische waarde had den beoordeeld kunnen worden. De afwerking van het programma had een vlot verloop. Wij konden ons bijna niet voorstellen, dat de oefeningen precies op tijd geëindigd waren ondanks het feit, dat niet minder dan 1000 meisjes aan de Wedstrijden deelnamen. Alleen de groep adspiranten eindigde 's morgens een kwar tier te laat. Ook aan belangstelling heeft het niet ont broken. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op mgr. dr. v. Noort, deken van Am sterdam, rector Vollaerts en vele andere heeren geestelijken. Verder het hoofdbe stuur van de Graal en vele technische lei ders. Wij kunnen gerust zeggen, dat de wed strijden voor 99 pet. geslaagd zijn; zoowel organisatorisch als technisch. De technische resultaten hopen we mor gen te publiceeren. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap van,het Oosten: DOS 't Overschotje 6—0. -- Om den Zilveren Korf: FluksHSV 22. SERIEWEDSTRIJDEN DER L. K. C. „FLUKS". Gisteren werden de jaarlijksche serie wedstrijden van „Fluks" gehouden. Alles had een vlot verloop, zoodat de Leidsche korfbalclub op een goed geslaagden dag kan terugzien. Jammer genoeg was er in de eerste afdeeling slechts weinig deelna me. Behalve Fluks kwamen hierin uit H. K V. en H. S. V. In deze afdeeling werd daardoor een halve competitie gespeeld met wedstrijden van normalen tijdsduur. Het verloop der wedstrijden was als volgt: Eerste afdeeling. Fluks I—H. S. V. I 2—2. De partijen gaan tamelijk gelijk op. H. S. V. is veel in den aanval, maar doelt niet zuiver. Fluks neemt de leiding door een mooi schot van De Wolf. Voor rust komt hierin geen verandering. Wanneer in de tweede helft ongeveer 20 minuten zijn ge speeld maakt De Wolf het tweede doel punt voor Fluks. Maar in de laatste tien minuten maakt een H. S. V.-dame goed ge bruik van een fout in de Leidsche verdedi ging en het eerste tegenpunt is er. Met een ver schot wordt de stand ten slotte gelijk. (Deze wedstrijd gold ook voor de wed strijden om den Zilveren Korf, zoodat H. S. V. als bezoekende vereeniging zich in de volgende ronde plaatste). H. S. V. I—H. K. V. I 3—4. Van de zeven in den wedstrijd gemaak te punten kunnen slechts een tweetal als behoorlijke doelpunten worden aange merkt. Van sportief, mooi korfbalspel, zoo als dat op seriedagen töch zeker verwacht mag worden, kwam in dezen wedstrijd, vooral van den kant van H. K. V. weinig terecht. H. S. V. nam de leiding. Daarna werd het gelijk. Weer-heimam H. S. V. de leiding en weer werd het gelijk. In de tweede helft vond H. S. V. nog eenmal en H. K. V. tweemaal de mand. Een strafschot, dat H. S. V. op gelijken voet had kunnen brengen, werd aan 't eind van den wed strijd gemist. Fluks I—H. K. V. I 6—3. Weer bezorgt De Wolf aan Fluks de lei ding. Maai- Nell maakt daarna gelijk. Dan wordt het 21 voor H. K. V. en tegen 't eind van de eerste helft is het weer 22 door een doelpunt van Rijnsburger. Na rust maakt v. d. Waals 32, Van Nierop brengt den stand op 42, een kwar tier voor 't eind maakt De Wolf er 52 van en even later 62. Bijna is 't tijd, wan neer door dameshahdèn in den stand ver andering wordt gebracht met 63 resul taat. De eerste prijs een zilveren Fluks- plaquette kwam zoodoende aan Fluks I. De tweede prijs, een zilveren lauwertak, werd toegekend aan H. K. V. I. Tweede afdeeling. De uitslagen., waren als volgt: Fluks II—G. K. V. I 0—4^ Sames I—A. L. O. I 6—0 G. K. V. I—A. L. O. I 7—0 Samos IFluks II 60 A. L. O. I—Fluks II 6—1 G. K. V. I—Samos I 1—2 Eerste prijs, de Van W.-beker, werd we derom door Samos gewonnen. Tweede prijs, een verguld zilveren me daille, werd gewonnen door G. K. V. Derde afdeeling. Uitslagen. H. S. V. IV—Ons Eibernest IV 1—3 Ons Eibern. IVFluks III 40 Fluks IV—H. S. V. IV 0—4 Eerste prijs (zilveren beker) herwonnen door Ons Eibernest. Tweede prijs (medaille) gewonnen door H. S. V. IV Veteranen-wedstrijd. Zooals andere jaren had deze ook nu we derom plaats. Daar als tegenpartij geen ander veteranentwaalftal in het veld kon worden gebracht, werd gespeeld tegen Vi- cus Orientis (d.i. Oosterkwartier). Eind stand was 22. Met strafschoten werden de Fluks-veteranen wina^r van den prijs, de traditioneele *aart. Na afloop werden door den voorzitter, den heer De Walf, de prijzen op de gebrui kelijke wijze aan de winnende twaalftal len uitgereikt. ATHLETIEK NATIONALE VELDLOOPEN VAN DE LEIDSCHE A. V. „HOLLAND". De vereeniging „Holland" heeft Tweede Paaschdag onder groote belangstelling van loopers en publiek op het Schuttersveld te Leiden nationale veldloopen georgani seerd. Verschillende veldloopers van naam waren aan de start aanwezig. Het parcours hetwelk circa 3500 M. be droeg was zeer zwaar en ging in hoofd zaak over moerassigen grond met als grootste hindernis een breede sloot. Ook de belangstelling van de K.N.A.U. was groot voor deze eerste veldloopen in Leiden. Zoo merkten wij o.a. op de vice- voorzitter van de K.N.A.U. de heer D. J. Willing. welke ook de prijzen uitreikte, en dr. C. D. van Rijp van de medische sportkeuring der K.N.A.U. en leider van de Olympische training. Na afloop der wedstrijden vond in „Zo- merzorg" de prijsuitreiking plaats het geen met een aangenaam samenzijn ge paard ging. De uitslagen luiden als volgt: A-klasse: 1. J. de Groot (Trekvogels, Den Haag) in 11 min. 55.8 sec., 2. D. van Yperen (DOS, Rotterdam) in 12.13.4; 3. A. de Ruyter (Vires et Celeritas, Gouda) in 12.13.9. B-klasse: 1. P. van Rijn (Zwaluwen, Den Haag) in- 12.16.4; 2. J. van Asch (ASV, Amersfoort) in 12.22.2; 3. J. Dub- belaar (Holland, Leiden) in 12.28;" 4. H. Lems (Tempo, Bussum). C-klasse: 1. J. de Jong (Achilles, Gouda) in 12.25.2; 2. W. van Hoof (Achilles, Gou da) in 12.33.6; 3. J. van der Does (Zwa luwen, Den Haag) in 12.45; 4. J. de la Bijë (Holland, Leiden) in 12.46.2; 5. Chr. Sonneveld (DHC, Delft); 6. J. van Veen (Zwaluwen, Den Haag); 7. G. Kuyper (Zwaluwen, Den Haag). D-klasse: 1. H. Jansen (Lugdunum, Lei den) in 12,55.6; 2. J. de Roo (Rijswijk, Rijswijk) in 13.10; 3. W. Dammis (Am sterdam) in 13.30.4; 4. E. Brecker (ASV, Amersfoort) in 13.32; 5. J. Wurzer (Hol land, Leiden); 6. D. van der Boon (Quick Boys, Katwijk). Veteranen: 1. G. van der Pluym (Trek vogels, den Haag) in 12.43; 2. H. Vry- moedt (DHC, Delft) in 13.15; 3. N. Struyck (Rotterdam). De vereenigingsprijs voor het grootst aantal deelnemers, zijnde een speer, ge schonken door Brunhilde (Leiden) werd gewonnen door Trekvogels uit Den Haag. De prijs voor den snelsten Leidenaar was voor J. Dubbelaar (Holland). GYMNASTIEK R.K. Gymnastiekver. „Docos" Voor alle afdeelingen zullen hedenavond op de gewone uren de gymnastieklessen gehouden worden. Nieuwe leden kunnen zich dan opgeven. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORTVEREEN. De L.W.S.V. heeft tweeden Paaschdag met 18 deelnemers deelgenomen aan de marsch, welke uitgeschreven was door „De Prinsenvlag", uit Den Haag. Alle le den volbrachten de marsch met succes en hadden na afloop een mooie medaille in ontvangst te nemen, benevens een groeps- prijs. De prijzen voor de a.s. bloembollen- marsch zijn te bezichtigen bij H. Regeer, Haarlemmerstraat 105. „DE PRINCEVLAG". Op de gisteren gehouden nationale af- standsmarschen „rond den Haag", heeft de afd. Leiden van de „Princevlag" deel genomen met een groep. De deelnemers hebben alle ontvangen een „Princevlag"-kruis, en de vereeniging een groeps-prijs, plus een prijs voor de best marcheerende groep. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP „WOUDESTEIN". De uitslagen van de gisteren op „Wuode- stein" te Rotterdam gehouden draverijen zijn de volgende: A-Farm Reliefprijs, draverij vierde klas se, afstand 1650 meter: 1. Achilles (eig. stal Hollandia) K.M.-tijd 1 min. 33 4/5 sec. 2. Zilver Queen (eig. E. G. in 't Veen) K.M - tijd 1 min. 34 7/10 sec. Anselorprijs handicap tweede en derde klasse, afstand 2000 Meter: 1. Akista (eig. J. Vrijlandt, Rotterdam) K.M.-tijd 34 2/5 sec. 2. Woudduifje G. (eig. F. A Bosveld, den Haag) K.M.-tijd 1 min. 35 1/10 sec. Aura V prijs handicap heat eerste klasse, afstand 1610 Meter: 1. Heat Olympia (eig. Th. L. van der Sande, Rotterdam) 2 min. 25 4/5 sec. 2. Heat Dreamer's Star (eig. F. A. Bosveld, den Haag) 2 bin. 25 sec. 3. Heat Mc. Gregor (eig. H. van de Pol, Heemste de) 2 min. 26 4/5 sec. Beslissing: 1. Mc. Gregor K.M.-tijd 1 min. 32 4/5 sec. 2. Olympia. 3. Dreamer's Star. Draverij A: Kortebaandraverij handicap afstand 800 Meter: 1. Zoo Doorlooper (eig. H. van der Pol). 2. X Smiling (eig. J. Haan Jzn.). 3. Bartinus (eig. D. de Vries). 4. Zonnebloem V (eig. J. de Vlieger). Draverij B: Voor alle paaraen die ge start zijn in draverij A: Beslissing: 1. Fa- tima (eig. J. Haan Jzn.). 2. Yledizoon (eig. G. van der Oord). 3. Wilhelm (eig. V. Ver gay). 4. X Smiling (eig. J. Haan Jzn.). MOTORSPORT ALKMAAR OPENT HET GRASBAAN- SEIZOEN. Jan Rijk en Houtop nog steeds de beste seniores. Het grasbaanseizoen voor onze motor- renners te Alkmaar is Tweeden Paaschdag geopend met de door V.V.V. Alcmaria geor ganiseerde grasbaanwedstrijden. Helaas was het weer voor deze sport veel te guur, terwijl de grasbaan bovendien in slechte conditie was. Dit waren dan ook de voor naamste oorzaken, dat de gemaakte tijden lang niet zoo goed waren dan gewoonlijk, en steeds minstens eenige seconden boven de normale tijden bleven. Wat de prestaties betreft, het bleek, dat de bekende seniorrijders Houtop en Jan Rijk nog steeds den toon aangeven, terwijl ïesberts, Hartman en Roest mede tot de goede blijven behoor en. De felste duels werden uitgevochten door Rijk en Houtop, die in de finale 350 cM3. klasse een zeer fraaien strijd leverden. Lan gen tijd had Houtop de leiding, tot dat Rijk een aanval ondernam. Gedurende twee ron den lagen beide renners naast elkaar en toen pas kon Rijk den Utrechtenaar pas- 'seeren, om tenslotte met ongeveer 15 M. verschil te winnen. Eenzelfde duel ontspon zich in de lange baan-race voor 350 cM3.-motoren. Nu had Rijk den kop genomen, maar Houtop en Hartman vormden een ernstige bedreiging; Terwijl Hartman tenslotte naar de derde plaats werd verdrongen, waagde Houtop den aanval op Rijk en kwam naast hem. Bijna drie ronden lang bleef het duo naast elkaar, toen, in den laatsten bocht voor de finish, kwamen beide renners vlak bij de baanafzetting met elkaar in aanraking en het gevolg was, dat Rijk de schutting raakte en viel. Houtop werd eerste, maar de jury besliste, dat Rijk mede aanspraak maakte op de eerste plaats. Hartman was intus- schen door ïesberts van de derde plaats verdrongen, maar deze renner had de beide leiders lang niet kunnen benaderen. De finale 500 cM3. voor seniores had een zeer felle start, waarbij de renners elkaar niet voldoende ruimte gaven, zoodat reeds terstond twee renners uit den strijd ge raakten. Hartman was het beste weg, had slechts aan van Dijk een ernstige concur rent, maar raakte dezen kwijt op het beslis sende moment, toen van Dijk's motor 'met een vuile bougie den strijd staakte. Hart- man won toen onbedreigd. Tenslotte volgde als laatste nummer een langebaanwedstrijd voor seniores met 500 cM3. motoren. Opnieuw was Hartman het beste weg en aan dezen snellen start dank te hij de eerste plaats. Houtop en Rijk, die in den start de zevende en achtste plaats innamen, hadden na twee ronden wel de tweede en derde plaats bereikt, maar ze konden den ver uitgeloopen Hartman niet meer bereiken. De overige races hadden eenminder spannend verloop, zoodat we volstaan met de uitslagen: Nieuwelingen tot 250 cM3.: 1. J. Bron in 3 min. 34,4 sec.; 2. P. Poppen in 3 min. 35 sec.; 3. J. Merceij in 3 min. 52 sec. Nieuwelingen tot 500 cM3.: 1. J. Houtop in 3 min. 27,4 sec.; 2. H. Giesbers in 3 min. 27,8 sec.; 3. J. Molenaar in 3 min. 29,6 sec. Juniores tot 350 cM3. (3 manches): 1. Q. van den Berg (1 1 1) 3 pnt., 2. H. Abels kamp (2+2+2) 6 ptn.; 3. J. Veth (3+4+3) 10 ptn.; 4. Th. Kloen (3+4+3) 11 pnt. Juniores tot 500 cM3. (3 manches): 1. W. Dijs (6+4 4) 14 ptn.; 2. M. Eeninkwinkel (4+5+3) 12 ptn.; 3. J. Westerop (0+6+6) 12 ptn. (Een onzuivere beslissing: Westerop kreeg, doordat hij in de eerste manche moest uitvallen, geen enkel punt, terwijl hij in de twee andere manches beide keeren nummer één werd. Dijs werd daarentegen één keer eerste en twee keer derde, en Einkwinkel eenmaal derde, eenmaal twee de en eenmaal vierde!) Voor een eerste plaats werden 6, voor een tweede 5, voor een derde 4, enz. punten gegeven). Seniores 350 cM3.: 1. J. Rijk in 2 min. 54.6 sec.; 2. Houtop in 2 mina 55,6 sec.; 3. ïes berts in 3 min. 2 sec. Seniores 500 cM3.: 1. Hartman in 2 min. 56,4 sec.; 2. ïesberts in 3 min. 1,4 sec.; 3. Houtop in 3 min. 2,4 sec. Langebaan-race seniores 350 cM3.: 1. Houtop en Rijk in 4 min. 8,2 sec.; 2. ïesberts in 4 min. 11,2 sec.; 3. Hartman in 4 min. 14,2 sec. Langebaan-race seniores 500 cM3.: 1. Hartman in 4 min. 58,6 sec.; 2. Houtop in 5 min. 0,8 sec.: 3. de Graaf in 5 min. 5,8 sec.; 4. Rijk in 5 min. 17 sec.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7