DINSPAG 30 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EERSTE PLECHTIGE H. MIS. PATER DIOCLETIUS LANGEVELD O.F.M. De katholiek, die ook maar even nadenkt, ziet talrijke redenen vóór zich, om hoog te achten en te waardeeren het priesterschap. En daarom is 't zoo verklaarbaar, dat steeds gaarne wordt aangegrepen een gelegenheid, om die hoogachting en waar deer ing tot uit drukking te brengen. Zoo is het eerste plechtig Misoffer van een pas gewijd pries ter in een parochie een feest, waaraan héél de parochie deelneemt en waarmee héél de parochie hartelijk meeleeft. Op den in iedere katholieke kerk zoo heerlijken Paaschmorgen is dat weer ge bleken in de Hartebrug-parochie. Onder overgroote belangstelling heeft daar de weleerw. pater Diocletius Langeveld O.F.M. te half elf zijn eerste plechtige H. Mis op gedragen. Hoofdaltaar, priesterkoor en zij altaren straalden in de glans van het zilver en kaarslicht en de pracht van palmen en bloemen de feestvreugde uit, die het „Alle luja" in alle harten had losgeslagen. De neomist werd, voorafgegaan door koorknapen en assisteerende geestelijkheid, de kerk binnengeleid, terwijl het zangkoor de Veni Creator zong. Bij het H. Misoffer werd pater Lange veld geassisteerd door pastoor R. Smitz O.F.M. als presbyter assistens, pater E. v. d. Snoek O.F.M. als diaken, pater B. Soppe O.F.M. als subdiaken. De feestpredicatie werd gehouden door den oud-pastoor der parochie, den gardiaan van het klooster te Woerden pater W. Hei- ling. De predikant had tot tekstwoorden geko zen: „Zie, Ik zal met u zijn alle dagen tot aan de voleinding der eeuwen". Na er op gewezen te hebben, hoe nu de jonge pries ter, na zeven jaar in de stilte van het kloos ter verborgen geleefd te hebben, na zeven jaar van studie en gebed, stralend staat in de glans van het priesterschap, ging de ge wijde redenaar de gedachte ontwikkelen, dat Christus het priesterschap heeft uitge kozen als één der middelen, om altijd bij de menschen te blijven. De priester is Gods afgezant, middelaar tusschen God en de menschen, de priester is een goede her der, een geneesheer, een waker en wach ter voor het ziele-heil. De predikant wekte vervolgens op, om te bidden om vele heilige priesters en om te bidden voor de priesters, opdat deze be antwoorden aan het verheven ideaal, dat hun is gesteld. Met een hartelijke gelukwenseh aan zijn jongen confrater en-aan de familie, in 't bij zonder aan de ouders en den neomist, .ein digde gardiaan Heiling zijn prëcTicatié. Na de Communie van de H. Mis reikte de jonge priester het Goddelijk Voedsel uit aan zijn familie. Met stillen eerbied, terwijl alleen mooi orgelspel dit gebeuren waardig begeleidde, volgde de geheele kerk deze in drukwekkende handeling. Het zangkoor heeft uitgevoerd de Missa Féstiva van Ph. Loots en na de H. Mis het Jubilate Deo van Aiblinger, waarbij de heer Mizée dirigeerde en de heer S. Theelen hel orgelspel verzorgde. 's Middags gaf de neomist en familie re ceptie in het St. Antonius-clubhuis; ook hier was de belangstelling zeer groot. Het plechtig" Paasch-Lof besloot 's avonds het kerkelijk feest. EEN NIEUW ORGEL IN HET ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS. Op plechtige wijze ingewijd. Zaterdagavond om zes uur is op plech tige -wijze in de kapel van het St.. Elisa- bethziekenhuis het nieuwe orgel inge wijd. Met de. eerwaarde Zusters waren vele genoodigden in de kapel bijeen toen om zes uur de plechtigheid een aanvang nam. Eerst hield rector Reijnen een predi cate, waarin hij de beteekenis van het orgel schetste en uiteenzette, dat ook zon der dat de heilige geheimen kunnen ge vierd en de kerkelijke diensten gehouden worden, zooals het ook veelal in de mis sielanden geschiedde, maar dat met een schoonere muziek ook grooter eer aan God kan worden gebracht. Onder het zingen van de 150ste psalm, waarin alle muziek wordt opgesomd, waarmee aan God moet worden löf ge bracht, begaf Rector Reijnen zich daarop naar het koor, waar het nieuwe orgel is gebouwd en verrichtte daar de liturgische plechtigheden bij de gebeden der orgel wijding. Hierna nam hij achter het orgel plaats om de eerste klanken ten gehoore te bren gen. Eerst werd het timbre der verschil lende registers ten gehoore gebracht en daarna het Toccata van Eberlin. Na deze plechtigheid werd een kort lof gehouden, waaronder het Te Deurn ge zongen werd. Met orgelspel van den heer A. Martijn, die het Toccata en Fuga in d-moll van Bach ten gehoore bracht werd de plechtigheid besloten. Wat het orgel zelf betreft kunnen wij nog mededeelen, dat het 2 klavieren be vat met vrij pedaal en 12 registers als volgt verdeeld: Manuaal I: 1. Prestant 8',* 2. Gemshoorn 3'; 3. Bourdon 8'; 4. Octaaf 4'. Manuaal II: 5. Flüte Harmonique 8'; 6. Salicionaal 8'; 7. Nachthoorn 8'; 8. Open Fluit 4'; 9. Nasard 2- 2/3'; 10. Blokfluit 2'; 11. Trompet 8'. Pedaal: 12. Subbas 16'. Verder zijn er de gebruikelijke koppe lingen en combinaties. De registers van VAN ONZE ADVERTEERDERS. Gisterenavond, 2e Paaschdag, had in de Foyer der Stadsgehoorzaal het gebruikelij ke Eindbal plaats van het dansinstituut W. F. v. Wijk. Nadat de heer van Wijk de aanwezigen dankte, omdat ze in zoo'n groote getale aan zijn oproep gehoor hadden gegeven, werd de balavond geopend met een vroolijke po- lenaise. Hierna maakten de leerlingen van de ge legenheid gebruik, om den dansleeraar, als blijk van waardeering, voor de genoten les sen tijdens de cursus 1936'37 een geluids installatie aan te bieden. Tevens bood men Willy van Wijk een damestasch en mevrouw van Wijk bloemen aan. Tijdens de pauze demonstreerde mej. Willy van Wijk een tweetal Tap-dances en met den heer van Wijk de carrioca, waar mee beiden zeer veel succes oogsten. Om twaalf uur moest, ten spijt van allen, deze gezellige avond besloten worden. Hiebij vermelden wij nog, dat de ge luidsinstallatie werd geleverd door het Ra dio Technisch Bureau „Wira Radio", Haar- lemmerstr. 91, alhier. het bovenklavier zijn in een zwelkast ge bouwd. Ook is de Trompet op het tweede Manuaal geplaatst, waardoor men zelfs bij vol werk een beduidende zweiwerking verkrijgt. Het orgel is als specialiteit gebouwd volgens het electrische sleeplade systeem. De windverdeeling van bas- en diskant is gescheiden. De intonatie past zich zeer goed bij de ruimte aan en ook onderling zijn de verhoudingen zeer juist. Het orgel is gebouwd door de firma Bern. Pels en Zoon te Alkmaar. Reeds eenige malen paste deze firma dit nieuwe systeem met veel succes toe, zoowel in Nederland (Tilburg; den Haag; Leiden St. Petruskerk) als in het buitenland (Dijon en weldra in Mechelen). Met de prachtige, volle en zuivere klan ken van dit nieuwe orgel is het St. Elisa- beth-Ziekenhuis een prachtig bezit rijker geworden, waardoor de diensten in de stemmige kapel nog met grooteren luister zullen kunnen worden gevierd. Maxia-Congregatie Hartebrug. Leden, dié nog geen kaarten afgehaald Jiebben voor de feestavond van as. Don derdag 1 April, kunnen dit nóg doen'" op 1'Woensdagavond van 7JC8 M uur en van 99 y, uur in de Romanuszaal (dus niet in 't St. Antonius clubhuis). Introductie a 10 cent. Plaatsbespreken a 10 cent. De Potvisschen. Het aantal personen, dat tijdens de Paaschdagen een bezoek hebben gebracht aan de resten der poivisschen, welke zooals. gemeld op de binnenplaats van het Museum aan de Raamsteeg waren ten toongesteld, heeft ruim 4000 bedragen. De afd. Zuid-Holland van het Ned. Jon gelingen-Verbond heeft gisteren in de Stadsgehoorzaal een Prov. Bondsdag ge houden, waarop eenige sprekers redevoe ringen hebben gehouden en een declema- torium is opgevoerd. Er waren ongeveer 1000 deelnemers. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Dondei'dag 1 April zal in de kapel van het St. Elisabethgesticht te Leiden 't H. Uur worden gehouden. Hiertoe worden alle seminaristen uitgenoodigd. Gelieve Chants de Salut mede te brengen. Naar wij vernemen is tusschen de N. Z. H. T. M. en de H. T. M. een overeenkomst tot stand gekomen om bij voorkomende stremming van de tramdiensten van eenigs zins langeren duur op het traject Den HaagLeiden v.v. eikaars reizigers gra tis over te nemen op vertoon van het ver- voerbewijs.. WILT U IETS WETEN? Vraag: Waar ik een aanvraag kan krij gen voor een rijbewijs. Antwoord: Wend u tot de secretarie uwer gemeente. BINNEN IOMETER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieei parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld te zijn van de plicht om licht op te hebben De Godloozen-actie in Rusland Velen keeren tot de Kerk terug EEN NIEUWE ANTI-GODSDIENST CAMPAGNE OP KOMST In verband met de vermindering van het aantal godloozen in Rus land zijn de atheïstische leiders en de pers een nieuwe campagne, be gonnen om een nieuwen stoot te geven aan den strijd tegen den godsdienst De militante godloozen- liga, welker ledental in 1933 was stegen tot 5 millioen, telt nu nog slechts 2 millioen leden. Volgens artikelen in de bladen is de v<>ornaamste reden voor de vermindering van het aantal godloozen het ontbreken van een aan den tijd aangepast program- I ma, dat de massa's vermag te bevredigen. De atheïsten worden ervan beschuldigd, niet in staat te zijn, een redelijk antwoord te geven op vragen, die noodzakelijker wijze opkomen bij een groot aantal per sonen, die zich juist van den godsdienst hadden afgekeerd en een logische verkla ring hebben gezocht van vele zaken, die zij vroeger met den godsdienst in verband hadden gebracht. De massa's nemen niet langer genoegen niet oude methoden van anti-godsdienstige propaganda, waarbij volstaan wordt met het leveren van felle critiek op den góds- dienst, aldus heeft een vooraanstaand atheïst verklaard. De massa's hebben thans begrijpelijke antwoorden en verklaringen noodig. Wij hebben nagelaten, het volk op te leideri om dit werk te doen. De Kerk heeft deze gelegenheid aangegrepen om te trachten, de gunst van de Russische volksmas sa's te herwinnen. Atheïstenleiders geven toe, dat minstens, de helft van de volwas sen bevolking van Rusland nog godsdienstig is, en ook onder de jeugd schijnen nog sterke gods dienstige stroomingen te bestaan. Er zijn in de Sovjet Unie thans nog 30.000 kerken open. Krachtensde nieuwe grondwet wordt de .vrijheid tot het uitoefenen van religi euze gebruiken en de vrijheid van anti godsdienstige propaganda voor alle onder danen erkend. Priesters en geloovigen heben actief en passief kiesrecht. De atheïsten vreezen, dat de Kerk bij de ko mende verkiezingen eigen candidaten zul len stellen. BIJ O.L. HEER OP ZOLDER. Herdenkingsplechtigheid in de oude schuilkerk. „Wat men aan z'n ziel wint, dat verliest men aan z'n been en". Zoo spraken tot voor vijftig paar de katholieken van Amster dam, wanneer zij in hun oudste paroch;e, welke aan den H. Nicolaas was toegewijd, ter kerke gingen. Zij wisten den weg naar hun schuilkerk op den zolder van het pand op den hoek van de Oudezijds Voorburg wal en de Heintje Hoeksteeg. De opbloei van het katholieke leven deed de kerk al lengs te klein worden, zoodat vijftig jaar geleden de rijzige St. Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade verrees, die zoo vele schilders, teekenaars en fotografen tot ob ject heeft gediend en die een sluitsteen in het stadsbeeld is. De herdenking van het overbrengen van het H. Sacrament van de oude schuilkerk naar de nieuwe koepelkerk werd vandaag met passenden luister herdacht. De oude uitgesleten trappen, die in een wirwar boven elkaar liggen, kraakten on der de voeten van de talrijke genoodigden, die, met herinneringen van zichzelf of van hun ouders aan het parochieleven van ,,'t Haantje" op de vijfde verdieping, nog eens omhoog trokken om de heilige gehei men mee te vieren. De Hoogeerw. Heer Dr. G. C. van Noort, kanunnik van het kapittel van het Bisdom Haarlem en Deken van Amsterdam, die vijftig jaar geleden als jong kapelaan in de St. Nicolaasparochie stond, droeg van morgen nadat reeds om zeven en acht uur stille H. Missen waxen gelezen om half tien een plechtige Hoogmis op. De groote schare geloovigen, het spel op het oude orgel, dat. de heei Adema Jr. in orde had gebracht, de „Missa assumpta est" van M. Haller, welke het parochiekoor zong, verhoogden de plechtigheid van het histo risch gedenken. Na het Evangelie besteeg de pastoor van de St. Nicolaasparochie, de zeereerw. heer P. J. Aarts den preekstoel om de beteeke nis van het oogenblik te schetsen. „Vijftig jaar geleden viel de deur in het slot van drie eeuwen kerkgeschiedenis. Een paar honderd meter ten Zuiden van hier, aldus spr., ligt de oude St. Nicolaaskerk, een paar honderd meter ten Noorden ligt de derde St. Nicolaaskerk, maar het grootste deel van de geschiedenis der parochie heeft zich in deze schuilkerk afgespeeld. Met weemoed en schuldbewustzijn her denken wij de oude St. Nicolaaskerk, welker pastoor in den nacht, met het H. Sacrament, onder zijn kleeren verborgen, moest vluch ten. 't Was het einde /an een tijd, waarvan het H. Sacrament van Mirakel het middel punt v/as. Werd de katholieke eeredienst aanvanke lijk nog oogluikend toegelaten, in 1580 werd hij verboden: strafbaar gesteld bij de wet. Beroofd van alles, leefden de katholieken alleen met vertrouwen op God. Konden zij in het openbaar niet kerken, dan maar in 't geheim, kon het niet in gerustheid, dan maar in angst, ging het niet bij dag, dan maar bij nacht, werden zij niet op den beganen grond geduld, dan maar omhoog, op de zolders. Wat konden de schout en zijn rakkers beginnen in dit hoekhuis met zijn vele uitgangen wirwar van trappen en donkere hoeken, waar altaar en preek stoel dadelijk konden worden weggewerkt? Toen de schuilkerk te klein werd, ver grootte men haar naar beneden door de balken door te zagen, de oude kerk werd gaanderij. Een dergelijke vergrooting heeft men ook een tweede keer aangebracht. Maar daarna trok men naar de majestu- euse kerk tegenover het station. De ge schiedenis van deze parochie en haar ker ken leert ons, aldus spr. dat wij slechts door eenheid en practisch geloofsleven kunnen stand houden. In dankbaar gedenken gaan vandaag onze gedachten terug naar het voorgeslacht. Aan deze menschen hebben wij onze vrijheid te danken. Deze plaats blijft ons heilig. In de St. Nicolaaskerk weerklinkt vanavond een „Te Deum" om God te danken voor zijn goedheid, die ons van de ballingschap naar de vrijheid bracht. Moge in onze dierbare stad Amsterdam het geloof nimmer verlorer gaan". Onder de H Mis naderden verscheidene geloovigen tot den H. Tafel. Donderdagavond wordt een feesttriduum ingezet, dat geleid wordt door pater Borro- maeus de Greeve O.F.M. en in welks kader Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, Zondagmorgen om half tien een Pontificale Hoogmis in de St Nicolaaskerk zal opdragen. f.Wat hebt u voor een eigenaardig ap paraat aan uw wagen?" „Ja, dat is een ribbenteller." Gisteravond omstreeks negen uur is de 59-jarige gehuwde N. uit Weerselo, op den straatweg van Weerselo naar Oldenzaal aangereden door een luxe auto bestuurd door kapelaan K. uit Oldenzaal. N., die rechts van den weg reed, stak plotseling over, de autobestuurder trachtte nog, door het stuur naar rechts te wenden een aan rijding te voorkomen, hetgeen hem echter niet gelukte. N. botste met het hoofd tegen de onbreekbare ruit van de auto en bleef bewusteloos liggen. Hij werd een inde nabijheid staand huis binnengedragen. Op medisch advies van dr. Jansen, wiens bulp was ingeroepen, werd de patiënt naar het ziekenhuis te Oldenzaal vervoerd. Daar is N., nadat, er nog operatief was ingegrepen, vannacht aan het bekomen letsel overleden. Kapelaan K. treft niet de minste schuld. De marechaussee van Oldenzaal heeft de zaak in onderzoek. AANBESTEDING. Ged. Staten van Zuid^Holland hebben heden aanbesteed het dempen van een ge deelte sloot en het maken van een riolee- ring en een hek met bijkomende werken te Boskoop. Laagste inschrijver was A. den Ouden, Gouda voor ƒ11920. TELEGRAMMEN ONGELUK IN GOUDMIJN. Vijf en dertig: dooden. KAAPSTAD. 30 Maart. (A.N.P.) Naar vernomen wordt zijn bij een ongeluk in de Durban Deep goudmijn 35 personen om het leven gekomen. KAAPSTAD, 30 Maart. Omtrent het on geluk in de Durban Deep goudmijn wordt nader gemeld, dat tengevolge va:i het bre ken van een kabel een liftkooi omlaag is gestort. Hierdoor zijn een blanke en 34 inlanders om het leven gekomen. DE DUITSCHE DELEGATIE BIJ DE ENGELSCHE KONINGS-KRONING. Generaal von Blomberg de leider. BERLIJN, 30 Maart. (A. N. P.). ^De Fuehrer heeft generaal veldmaarschalk Von Blomberg opgedragen hem te verte genwoordigen bij de kroning van Koning George VI van Engeland. Verder zullen Admiraal Schulze en generaal-majoor Stumpff van de luchtmacht deel uitmaken van de Duitsche delegatie. DE COMMANDANT VAN DE REGEE- GEERINGSTROEPEN TE POZOBLANCO ZWAAR GEWOND. CORDOVA, 30 Maart. (A. N. P.) Man schappen van de regeeringstroepen, die naar de opstandelingen zijn overgeloopen verklaarden, dat de majoor der artillerie Perez Salas, de commandant van het be legerde garnizoen van Pozoblanco twee dagen geleden door een vliegtuigbom ern stig werd gewond. De overloopers voeg den hieraan toe, dat geen enkel burger meer in Pozoblanco is. Het garnizoen heeft sterk geleden door het bombardement van de artillerie en de luchtmacht der opstan delingen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Maart. Groentenveiling. bloemkool 5.70, pieterselie 21, radijs 5.00—5.10, kropsalade f 1.00—8.10, sel derie 3070 cent, per 100 kg.: kroten, ge kookt 36, witloof 714, boerenkool 1.504.00, spinazie f 1015, uien f 1.60, wortelen 1.503.70, spruiten I f 514, idem II 27, andijvie 813, prei 4.50 5.2Ó 30 Maart. Vette Varkens. Totaal aan voer 109 stuks waarvan 106 zwaar 4950 cent per kg. levend gewicht en 3 licht, geen noteering. Handel zeer langzaam. BOSKOOP, 29 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 30 45 cent, Pechtold 4571 cent, Briarcliff 51 cent, Aug. Noack 40 cent, Gloria Mundi 2535 cent, Azalea 1.202.10, Rhod. Pink Pearl 5060 cent, Seringen 2545 cent, Cerasus Hisakura 1.202.20, Per stuk: Rhodo 3555 cent, Azalea 3045 cent, Acer 35 cent.. BODEGRAVEN, 30 Maart. Kaas. Aan gevoerd 81 partijen Goudsche kaas, waar onder alle met rijksmerk, totaal 3645 stuks wegende 32805 kg. Prijs met R.M. Ie soort 21—22, 2e soort 18.50—20.—. Handel flauw. 's HERTOGENBOSCH, 30 Maart. Boter- Aanvoer 17075 kg. Hoogste prijs f 1.48, laagste prijs 1.44, middelprijs 1.46 per kilogram. AMSTERDAM, 30 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 388 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 6876 cent enkele boven noteering, 2e kwal. 6066 cent, 3e kwal. 5058 cent per kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalf- koeien 180230, 64 vette kalveren 2e kwal. 4656 cent en 3e kwal. 3644 cent per kg. levend gewicht; 211 nuchtere kal veren 5.008.50, 505 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 5753 cent, zware 5657 en vette 5556 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen korte aanvoer, hooge vraagprijzen, zeer stugge handel, constante prijzen. Vette kalveren weinig aanvoer, handel sleepend, mindere kwaliteit lagere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Varkens zeer matige aan voer, handel traag prijzen iets lager. ROTTERDAM, 30 Maart. Vee. Totale aanvoer 5249 stuks. 168 paarden, 1 veulen, 1241 magere runderen, 866 vette runderen, 304 vette kalveren, 61 graskalveren, 1886 nuchtere" kalveren. 297 schapen en lam meren, 21 zuiglammeren, 453 varkens, 51 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien 68, 62, en 4656 cent, vette ossen 66, 61, en 4855 cent, stieren 63, 57 en 52 cent, vette kalveren 1.00, 85 en 6373 cent, schapen 53, 48 en 38 cent, lammeren 56, 46 en 36 cent. graskalveren 50, en 46 cent, nuchtere kalveren 40 en 35 cent, slachtpaarden 58, 54 en 48 cent, carkens 48, 47 en 46 cent, Prijzen per stuk: schapen 322622, lammeren 282317, zuig lammeren ,f 12106, nuchtere slachtkal- veren 9.507.506, nuchtere fokkalve- ven 141210, slachtpaarden f 260 200140, werkpaarden 300250150, Hitten 150—120—80, stieren 295—245— 145: kalfkoeien 240195130; melkkoeien 250-200- -150, varekoeien 180—150—110 vaarzen 16012085, pinken f 135105 75, graskalveren 604020, bokken of geiten 15115. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel kalm, prij zen iets hooger, prima koe 75. prima os 70 cent, stieren aanvoer iets korter, handel matig, prijzen iets stijyer; vette kalveren aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen hooger prima f 1.10, schapen en lammeren aanvoer grooter, handel vlug, prijzen duur der, zuiglammeren aanvoer koiter, handel goed prijzen als vorige week, nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer korter, handel levendig, prijzen iets hooger; var kens aanvoer kleiner, handel tamelijk, prij zen als vorige week, prima 1 cent hooger; paarden aanvoer grooter. handel redelijk, prijzen prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer groot, handel kalm, prijzen onver anderd; varekoeien aanvoer gewoon, han del sleepend, prijzen hooger; vaarzen en pinken aanvoer iets minrer, handel stil, prijzen als' vorige week; graskalveren aan voer minder, handel kalm, prijzen prijshou dend; bokken of geiten aanvoer kleiner, handel vlug', prijzen hooger. Eenige par tijen schapen voor export. W1SSELNOTEER1NÜEN (AMSTERDAM) Londen 8.927/a Berlijn 73.47 Parijs 8.3'J]/o Brussel 30 75i/2 Zwitserland 41.621/.> Kopenhagen 39 871/2 Stockholm 46 10 Oslo 44.87l/o New Vork 1.82U*/10 Praag 6.38

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3