DINSDAG 30 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 BINNENLAND PRINSES EN PRINS AANGEKOMEN TE MONTE CARLO. Prinses Juliana slaat van het balkon af het drukke verkeer gade. Uit Monte Carlo wordt d.d. 27 Maart aan de „Telegraaf" geseind: Vanmiddag om halfvier kwam een Italiaansche carabiniere ademloos over de Pont St. Louis hollen op de grens van Italië en Frankrijk en deelde aan den dienstdoenden Franschen douane-beambte mede, dat ..La Principessa Olandese" in aantocht was. Eenige minuten daarna reeds de kleine grijze auto, waarin H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard waren gezeten, de Italiaansche grens over en via de Internationale brug bij den douanepost van Menton, Frankrijk bin nen. Alle auto's werden opgehouden om aan den Prinselijken wagen voorrang te ver- leenen. Prins Bernhard sprong uit den auto om den Franschen douane-beambte de pas poorten te overhandigen. Nadat de forma liteiten in een uiterst snel tempo vervuld waren, schudde Prins Bernhard den Fran schen beambte vriendelijk de hand, stapte weer in den auto en reed met zijn Gema lin langs de Cap-Martin naar Monte Carlo. De Prins zat blootshoofd achter het stuur. Prinses Juliana had losjes een doekje om het hoofd gebonden. Het Prinselijk paar is Zondagochtend om ongeveer .elf uur uit Rome vertrokken. Voor het vertrek had Prinses Juliana 's ochtends den dienst bijgewoond in de English Ambassy Church in de Via Babui- no. Te Rapollo heeft het Prinselijk paar overnacht. Op weg naar het Vorstendom Monaco, vlak bij de Fransch-Italiaansche grens vond vandaag heel toevallig een ont moeting plaats met den auto, waarin Baron Pantz en Graaf Szernin met eenige vrien den uit Oostenrijk naar het Vorstendom reden. Het gezelschap heeft toen gezamen lijk de reis voortgezet. In verband met de Paaschdagen was het te Monte Carlo ongekend druk. Op de Plac.e du Casino was het een en al beweging van af en aanrijdende toeristen. Van het balkon har er appartementen op de tweede etage van het „Hotel de Paris" af heeft Prinses Juliana het drukke verkeer eenigen tijd gadegeslagen. De Nederlandsche driekleur wappert van het hotel. De groote Maybach van het Prinselijk paar blijkt niet naar de Riviera te zijn ge stuurd. De Prins en de Prinses zullen zich tijdens het verblijf alhier van den kleinen sportwagen bedienen. DUURDER BROOD TE AMSTERDAM? Burgemeester verzoekt de regeering in te grijpen ter voorkoming van prijsverhooging. Naar aanleiding van de dezer dagen aan gekondigde verhooging van den broodprijs met één a wtee cent terwijl een verdere verhooging niet- uitgesloten is heeft "de waarnemende burgemeester van Amsterdam zich telegrafisch tot den minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid ge wend met het verzoek, de crisisheffing op brood te verlagen, zoodat de verhooging wordt voorkomen. BUSREIZIGERS GEDUPEERD. Krachtens een koninklijk besluit van 15 Februari j.l. moet voor open bussen, die een gezelschap vervoeren over groote afstand, drie dagen tevoren een vergunning worden aangevraagd bij den rijksinspecteur in het district, waar de onderneming is gevestigd. In het belang der bedrijven zijn coupon boekjes beschikbaar gesteld, zoodat auto bus-ondernemers, die vele ritten onderne men, slechts een dag tevoren coupons heb ben in te vullen om er zeker van te zijn, dat zij van de zijde der politie geen last zullen ondervinden. Gedurende een maand is aan dit K.B. niet al te stipt de hand ge houden, maar sinds 15 Maart j.l. wordt het in volle omvang gehandhaafd. Gedurende de Paaschdagen zijn vele slachtoffers gevallen. Zoo had de firma Brilman te Enschede vergunning aange vraagd voor het vervoer van eenige honder den reizigers naar Amsterdam. De rijksin specteur te Zwolle heeft evenwel vergun ning geweigerd, op grond van het feit, dat deze ritten niet in overeenstemming zouden zijn met het K.B, van 15 Februari j.l. Zulks onder mededeeling, dat van deze beslissing beroep mogelijk was op den minister van Waterstaat. Aangezien evenwel geen bericht was in gekomen van een zoodanig beroep op den minister heeft de politie de bussen van de firma het uitrijden belei. Tal van passagiers konden hun bestemming niet bereiken. Ver schillende ondernemingen, die niet over een vergunning beschikten, hebben in andere deelen van het land een soortgelijk resul taat geboekt. „Vooruit". GROOTE DRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN Het minder gunstige weer der beide Paaschdagen heeft geen nadeeligen invloed op het spoorwegverkeer gehad. Het aantal reizigers, dat het Centraal Station te Amsterdam te verwerken kreeg, overtrof zelfs dat van voorgaande jaren. Er heerschte dan ook een buitengewone druk te. vooral in de ochtend- en avonduren. De meeste treinen, hoewel van extra rijtuigen voorzien, waren propvol. In som mige gevallen was hiervan het onvermij delijke gevolg, dat er stagnatie optrad^ doch van beteekenis was zij niet. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Lelden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerha"be straat 30. VERVOER DER SPAANSCHE RÉFUGIÉS UIT VALENCIA. De „Ajax" in Marseille aangekomen. ONGEVEER 100 UITWIJKELINGEN NAAR NEDERLAND. De K.N.S.M. deelt ons mede: Het Nederlandsche ,s.s. „Ajax" van de K.N.S.M. is Vrijdagmiddag met 425 passa giers aan booid welke de Nederlandsche re geering asyl verleend had, van Valencia naar Marseille vertrokken. Het s.s. kwam Zondagmorgen te Marseille behouden aan en het laatste tachtigtal dezer passagiers verliet daar het schip. De gezagvoerder en de geheele equipage legden de moeilijke taak van transport met de beperkte middelen, waarover zij be schikten op voortreffelijke wijze ten uit voer. Alleen de kwestie van voedselverzor- ging van dat groote aantal menschen op dit vrachtschip was een moeilijke taak, doch dank zij de goede voorbereiding van alles wat aar. boord gedaan kon worden, verliep alles gunstig. Naar wij hooren blijft een groot deel der réfugiés in Frankrijk, een klein honderd tal zal in Nederland met beperkte vrijheden geïnterneerd worden. GEEN SPAANSCHE KINDEREN Nz\AR ONS LAND. Naar wij vernemen, acht de Nederland sche regeering de bezwaren inzake het tijdelijk toelaten van Spaansche kinderen in ons land van dusdanigen aard, dat zij tot zoodanige toelating geen toestemming kan geven. De Commissie tot huisvesting der naar ons land te zenden vluchtelingetjes aldus het „Hbld" (Deze commissie staat, zooals men weet, los van het R. K. Huisvestings comité) die alle voorbereidende maatrege len voor de ontvangst reeds had getroffen, heeft thans besloten haar werkzaamheden in een andere, richting te sturen. Zij heeft de beschikking gekregen over eenige kin dertehuizen in Zuid-Frankrijk, die het privé-eigendom zijn van twee leden der commissie. De bedoelir.g is thans de voor Nederland bestemde kinderen in die ge bouwen in Frankrijk onder te brengen. BOTER. De heffing op boter is voor de week van 28 Maart tot en met 3 April behoudens tus- schentijdsche wijziging, weer vastgesteld op 80 cent per K.G. Mr. L. LIETAERT PEERBOLTE f De oud-directeur-generaal van de volks gezondheid mr. L. Lietaert Peerbolte is Za terdag op ruim 66-jarigen leeftijd te 's-Gravenhage overleden. Dit heengaan kwam vrü onverwacht, hoewel de heer Peerbolte na zijn aftreden als directeur- generaal, dat met ingang van 1 Januari 1936 geschiedde, zijn krachten geleidelijk z,ag verminderen, zooaat het hem al meer en meer moeilijk werd, de werkzaamheden, welke hij als ambteloos burger nog op zich had genomen, te volbrengen. Mr. Lietaert Peerbolte was de eerste' di recteur-generaal van de volksgezondheid en als zoodanig heeft hij verschillende com mentaren geschreven, op de huurwetten, de woningwet, warenwet, vleeschkeurings- wet, drankwet en de besmettelijke ziekten- wet. Voorts verscheen van zijn hand een leerboek over de volksgezondheid. In 1934 is op zijn initiatief de nationale federatie voor geestelijke volksgezondheid tot stand gekomen, een federatie, waarin allerlei vereenigingen en instellingen van verschillende gezindten zijn vertegenwoor digd en die zich o.a. bezig houdt met de stichting van consultatiebureaux voor moei lijke kinderen. Als voorzitter van het prophylaxe-fonds, dat door deze federatie is geschapen, heeft de heer Peerbolte in den korten tijd, dat dit fonds bestaat, leiding mogen geven aan verschillende subsidiemaatregeien ter ver betering van de geestelijke volksgezondheid. Dit fonds heeft eigen middelen, welke dus niet ten laste van de rijksbegrooting komen. Het steunt ook de tuberculose-bestrijding en andere zorgen, welke vooral aan de arbei dersbevolking ten goede komen. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot geschiedde hedenmiddag te drie uur op Oud-Eik en Duinen. D. DE BOER D.zn. f Op Tweeden Paaschdag is te Stompetoren in den leeftijd van 73 jaar overleden, de heer D. de Boer D.zn., een bekende per soonlijkheid in het landbouw-vereenigings- leven. De ontslapene was vele jaren voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en eenige malen voorzitter van de vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollandsch Noorderkwartier. Voorts heeft hij van de oprichting af tot het bereiken van den 65-jarigen leeftijd deel uitgemaakt van het hoogheemraad schap Holland's Noorderkwartier er was hij oud-heemraad van den polder De Scher mer en lid van den Hoogen Raad van Ar beid. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Voorzitter tb.c.-vereeniging. In de vacature dr. L. H. Z/L. Hanrath, die Hille- gom meterwoon heeft verlaten, is tot voor zitter der Hill. Ver. tot bestrijding der tu berculose benoemd dr. J. J. Versluys. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Donderdag 1 April. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der vei'ga- dering van 2 December 1936 no. 351; 2. Mededeeling van ingekomen stukken; 3. Voorstellen tot verkoop van grond; 4. Voor stel tot verhuring van land in de Zuiddui nen; 5. Voorstel tot wijziging van de ver ordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld; 6. Voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invor dering van besmettelijke ziekten; 7. Voor stel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering eener honden belasting; 8. Voorstel tot wijziging van den gasprijs; 9. Voorstellen tot aankoop van grond; 10. Voorstellen tot het toekennen van een bijdrage aan het comité van steun- verleening B; 11. Voorstel tot het weder inhuren van het strand; 12. Voorstel tot aangaan van een leening van geld voor conversie-doeleinden; 13. Voorstel tot het verleenen van medewerking ingevolge ar tikel 72 der L.O.-wet 1920, ten behoeve van de Leidsche Buitenschool; 14. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1936 en 1937; 15. Voorstel tot wijziging van de begrooting voor het grond bedrijf 1937; 16. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende den rang, enz. van werklieden bij de bedrijven c.a.; 17. Voorstel tot wijziging van het ambtenaren en het werkliedenreglement in verband met de capitulantenverordening; 18. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de rang enz., van het kantoorpersoneel der bedrijven; 19. Prae-advies op het adres van de weduwe Bamhoom-Vooys om verhoo ging van salaris als schoonmaakster van het politiebureau; 20. Voorstel tot het verleenen van dispensatie van artikel 22 der bouw verordening; 21. Voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan voor het voormalig Badhotelterrein; 22. Voorstel inzake het ver lengen van de concessie voor het exploi- teeren van de radiocentrale; 23. Prae-advies op het adres van P. Schoonenberg om scha devergoeding verband houdende met het schutten van vee; 24. Prae-advies op het adres van de administratie van het Kat- wijksch weekblad inzake het drukken van het raadsverslag; 25. Rondvraag. LISSE. Gouden .Jubileum. Zooals wij reeds voorspelden is het 50-jarig ambtsjubileum van den bloemistarbeider H. v. d. Reep al hier niet onopgemerkt gepasseerd, integen deel, het is voor den jubilaris en zijn huis- genooten een onvergetelijke dag gewor den.Reeds Zaterdagnamiddag staken de firmanten, èn van het kantoor èn van hun privéwoningen de vlag uit, wat zeer zeker een aardige attentie was. Op dienzelfden namiddag was de gouden jubilaris met zijn huisgenooten bij den heer Jac. v. Til, den oudsten firmant van de N.V., genoodigd, waar tevens ook de andere firmanten aan wezig waren. Hier werd de jubilaris toe gesproken en gecomplimenteerd namens de mede-firmanten door den heer v. Til, die den ijver van den jubilaris prees als mede de nauwgezetheid waarop „Hein" zijn plicht vervulde. Als blijk van waardeering bood hij hem een enveloppe met inhoud aan. Aangezien er gisteren van het reizigers- personeel weer naar het buitenland moes ten, kwamen Zondag dezen en het kan toorpersoneel den jubilaris ten zijnen huize complimenteeren en werd hem namens hen allen een prachtige rooktafel met rookstel aangeboden, terwijl gisteren, 2en Paasch dag de mede-werklieden hem ten zijnen huize kwamen gelukwenschen, van wie hij een prachtige pendule ten geschenke ontving. Last not least ontving de jubilaris van Z.Exc. Minister Deckers bericht, dat hem een koninklijke onderscheiding, de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, als blijk van waar deering zal worden toegezonden. Dezen avond zal de Harmonie den jubi laris een serenade brengen! Zeer zeker een mooi feest. NIEUW VEEN. Wit-Gele Kruis. Nog even worde in herinnering gebracht, dat hedenavond te 7.45 uur in café Th. Bezuyen een pro paganda-vergadering zal gehouden wor den, ten einde de afd. van het Wit-Gele Kruis alhier te versterken. Wij onderschrij ven den dringenden oproep tot bijwoning van deze vergadering en verwachten, dat zeer velen op deze belangrijke bijeenkomst tegenwordig zullen zijn. Gemeentehuis, Het nieuwe Gemeen tehuis is een dezer dagen in alle stilte in gebruik genomen. Donderdag is het eer ste huwelijk in de trouwzaal gesloten, n.l. van het bruidspar A, C. v. Heukelom en Antje Vogelaar. De officieele opening van het nieuwe ge bouw zal, naar wij vernemen, omstreeks midden April plaats hebben. Met de af braak van de hulp-secretarie, welke in een gedeelte der oude burgemeesterswoning was ondergebracht, is met bekwamen spoed een begin gemaakt. Het nieuwe gebouw komt hierdoor reeds beter tot zijn recht. Wij meenen, dat, wanneer alles met aan planting van heester- en s.erge wassen, als mede de nieuwe brug gereed zal zijn, het geheel een verfraaiing voor de omgeving en het dorp zal zijn. OEGSTGEEST. AUTO BOTST TEGEN TRAM. Twee gewonden. Zaterdagavond omstreeks half twalf is een luxe auto, bestuurd door L. V. i\, uit Haarlemmermeer, na het omverrijd, a van een tweetal lantaarnpalen op een vlucht heuvel, in botsing gekomen met een tram trein der N.Z. Tramweg-mij, die uit de richting Haarlem naderde, en daarbij vol komen vernield. De bestuurder en de beide passagiers, eveneens afkomstig uit Haarlemmermeer, konden, hoewel zij vrij ernstige verwondin gen hadden opgeloopen, met een taxi de reis naar huis vervolgen, nadat tegen den bestuurder proces-verbaal was opgemaakt. Hoewel het tfoorbalcon van den tramtrein eveneens beschadigd werd, kon de tram haar reis voorzetten. Aanrijding. Vanmorgen om half 12 had op den Rijngeesterstraatweg, tegen over de Deutz-straat, een aanrijding plaats. De 10-jarige G. liep hard achter een bakfiets aan, en .stak plotseling den weg over. Uit de richting den Haag kwam een auto van den heer B., die den jongen omverreed. Dr. Hugenholtz, die spoedie ter plaatse was verleende geneeskundige hulp; de jongen bleek niet ernstig gewond te zijn. Personalia. Naar wij vernemen zal de heer G. Kok, commies ter gemeente-se cretarie en ambtenaar van den Burgerlij ken Stand van 1 Juli a.s. den gemeente dienst om gezondheidsredenen verlaten. De heer Kok is sedert 1908 op de gemeentese cretarie werkzaam geweest. VOORSCHOTEN. AUTO RIJDT OP EEN WAGEN. Twee gewonden, waarvan één ernstig. Zaterdagavond stond een onverlichte groentenwagen van den heer Mechelse, groentenboer alhier, onder een brandende lantaarn aan den Rijndijk. Van de richting Den Haag kwam een auto aanrijden, be stuurd door den heer V. uit Leiden, welke uitweek, doch van den tegenovergestelden kant kwam eveneens een auto aanrijden. Beide auto's doofden de lichten; daarbij heeft de auto, bestuurd door V., den groen tenwagen niet bemerkt en is er van achter bovenop gereden. De auto werd ernstig be schadigd. De groentenwagen werd totaal vernield. De bestuurder V. uit Leiden liep eenige lichte verwondingen op, terwijl de heer J. B. uit Leiden ernstig gewond werd en naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den is vervoerd. Het paard van den groentenwagen werd zoodanig verwond, dat het moest worden afgemaakt. Met een kraanwage,n moest de auto worden weggesleept. Het was voor den groentenboer een geluk, dat hij niet op den wagen zat, daar hij juist een klant langs den weg hielp. VEUR. Plantsoenaanleg. B. en W. deelen den Raad mede, dat hun een klacht bereikte, waarin gewezen werd op den onhygiëni- schen toestand van het terrein ter hoogte van de tramhalte „Rozenlust" aan den Veurschen Straatweg. B. en W. zijn van meening, dat de toestand onhoudbaar moet worden geacht. Ten einde afdoende verbe tering te krijgen, achten zij "net noodig, dat een gedeelte grond van de N. Z. H. T. M. wordt aangekocht, waartoe genoemde Mij. onder enkele voorwaarden bereid is. Het ligt in de bedoeling de aanwezige sloot, welke geen verbinding heeft met het bui tenwater, te dempen en van het terrein een eenvoudig plantsoen te maken. De totale kosten, inclusief die van aankoop van ter rein, worden begroot op 1900. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten: a. tot aankoop van den grond vc.n de N. Z. H. T. M. ter grootte van pl.m. 2090 M.2 voor den prijs van 450; b. tot aanleg van een een voudig plantsoen op bovengenoemd terrein en c. tot wijziging der gemee.ntebegrooting 1937, een en ander overeenkomstig de eon- sept-besluiten. Geboren: Thedorous Jacobus z. van N. W. Gahrmann en T. M. v. d. Voort. Overleden: N. J. Boukema. W. L. v. d. Berg. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN De landstorm-avonden. De Bijz. Vrijw. Landstorm organiseert op Dinsdag 6, Woensdag 7 en Donderdag 8 April groote propaganda-avonden in het Nutsgebouw. Het mag algemeen bekend verondersteld worden, dat deze avonden zich steeds in een algemeene belangstelling hebben ver heugd. Gezien het keurig verzorgd pro gramma zal er ook ditmaal wel weer op groote belangstelling gerekend mogen worden, daarom heeft de plaatselijke com missie dit jaar niet 2, doch 3 avonden ge organiseerd, welke allereerst voor de landstormers en de donatuurs en hun huisgenooten toegankelijk zijn. Sprekers zijn o.a. generaal-majoor Ch. Kiès, oud lid van den Volksraad in Ned.-Indië, ge neraal-majoor jhr. Alting von Geusau, commandant'van de 1ste divisie, generaal- majoar b. d. H. Zeeman, de heer L, G. Royaards, voorz. gew. Landstormcommis sie, Z. H. W., res.-luitenant kolonel J. P. Boots, aangewezen commandant van het Landstormcorps Z.H.W., res. kapitein D. J. Karres, secretaris Gew. Landstorm commissie. Er zullen enkele belangrijke films worden vertoond., te beginnen met de zeer goed geslaagde film van de op 22 Augustus j.l. gehouden Landag op het ter rein van de IJsclub alhier. Deze film zal zeer zeker de bijzondere aandacht trek ken, omdat men vele goede bekenden en misschien ook zichzelf op het witte doek zal zien. De ballonopstijging b.v. is uitstekenr verfilmd. Vervolgens de' offi cieele huwelijksfilm van 7 Januari jl. en het verblijf van ons prinselijk paar te Krynica (Polen). Maar de bijzondere at tractie vormt ongetwijfeld ons beroemd nationaal filmwerk: De wereldreis van H. M.'s onderzeeboot K XVni (20.000 mij len over zee). De reis per onderzeeboot van Den Helder naar Soerabaya, over de groote oceanen en langs de havens van 5 werelddeelen. Deze buitengewoon mooie film is een schitterend bewijs van Neer- lands durf en wilskracht, gepresteerd door onze koninklijke marine. Ieder die een dezer avonden bijwoont zal meer dan voldaan zijn over het programma. Aan de landstormers en de donateurs worden alle bijzonderheden per circulaire gemeld. BOSKOOP. Geboren: Maarten, z. v. J. J. Bos en G. de Kooter Nicolaas, z. v. J. Geers en N. E. la Grand Johannes Nicolaas, z. v. J. G. J. de Wit en P. J. M. v. Berkesteijn Wilhelmus Gijsbertus Maria, z. v. A. Hout man en C. G. Steenbergen. O n d e r t r o u w d: H. A. M. Schlüter en J. M. Th. Liinneman. G e t r o u w d: J. S. Pannebakker, 26 j. en A. S. Straver, 22 j. J. W. Overes, 24 j. en P. Touw, 22 j. Overleden: Cornells van Wilgen, 71 j. BODEGRAVEN. Bazar. Gistermiddag heeft de zeer- eerw. adviseur van den R.-K. Vrouwen bond de bazar geopend, waarvan de op brengst zal worden besteed aan verpleging van arme menschen, groote gezinnen en verschillende missies. En al direct na de opening waren de attracties druk in de weer. Voor elk wat wils; men kan gooien in de vroolijke keuken, racen op de fiets, kort om 't is zoo'n kleine kermis. Als men maar zorgt een goede portemonnaie bij zich te hebben dan is een vroolijk uurtje verzekerd. De bazar is nog opengesteld Dinsdag en Woensdag van half vier tot zes uur en van half acht tot 10 uur. Dus nog een laatste oproep! Geslaagd. De heer L. Piket slaagde te Voorhout aan de Bisschoppelijke Nijver heidsschool voor den 3-jar. cursus electri- ciën. Schietwedstrijd. Door den R.-K. Volks bond wordt momenteel in het Parochiehuis (Zondags van na de^oogmis tot half twee) ten bate van „Hulp in Nood" een schiet wedstrijd gehouden. Liefhebbers en schut ters maken dus, dat ze er bij zijn! Schaken. Uitgaande van de St. Joseph- gezellen en R.-K. Volksbond zal men trach ten schaakliefhebbers in verband te bren- 'gen en 'n clubje op te richten. De bedoe ling is dan, éénmaal per week een club avond te houden. Geboren: Arie z. v. J. Schouten en M. van Dam. Cornelia d. v. B. A. van Wijk en H. Houtman. Nicolaas z. v. J. Jansen en Th. Brouwer. Getrouwd: Joh. Batelaan 26 j. en M. D. Opdien 24 j. Gevestigd: C. M. Kraan van Abcou de-Proosdij. J. G. Kemp, van Papekop. K. Baars en echtgenoote, van Alphen aan den Rijn. J. de Wit en echtgenoote van Stolwijk. J. E. de Rijke, van Drie- bergen-Rijsenburg. J. IC. van Leeuwen en gezin, van Alphen aan den Rijn. K. van Leeuwen, van Woubrugge. T. van de Lagemaat, van Valburg. M. van Wensveen, van Rotterdam. J. C. de Vos van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: M. Smaling, naar Laag Nieuwkoop. A. van Beek, naar Woerden C. G. van Dobben de Bruijn, naar Oud- Alblas. T. C. Scheer, naar Bennebroek. M. Oosterwijk, naar Gouda. J. van Beek, naar Nieuwerkerk a. d. IJssel. J. van Beek, naar Waddinxveen. NOORDEN Propaganda-vergadering. De Bijz. Vrijw. Landstorm houdt in samenwerking met de afd. Nieuwkoop op 2 April, des avonds 8 uur, in de zaal van het café A. Kuijf, alhier een propaganda-vergadering Dames en heeren, ouder dan 17 jaar, die instemmen met het doel van den B. V. L., hebben kosteloos toegang. UITHOORN. HET NIEUWE RAADHUIS. Het nieuwe raadhuis van de gemeente Uithoorn, ontworpen door de architecten Granpré Molière, Verhagen en Kok, te Rotterdam, zal door den waarnemenden commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland officieel worden geopend op Donderdag 15 April a.s.s des voormid dags te 11 uur. ZEVENHOVEN. KNAAPJE VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik geraakte Zondagavond het vierjarig zoontje van de familie K. te Zevenhoven in de naast de boerderij loopende poldersloot. Voorbijgaande kinderen, die het ongeluk bemerkten, waarschuwden de ouders. Toen het knaapje door den vader uit de sloot was gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Hendrika Kartouw, wed. E. Selies, wo nende te A1 p h e n a. d. R ij n; cur. mr. A. J. Meijer te Alphen aan den Rijn; Jan van Rhijn, schilder te Leiden; cur. mr. F. D. L. Gunning te Leiden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10