nederl. r.k. Volksbond ZATERDAG 27 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCMIEELE HERNIEUWING. 't Is Paschen nu en Christus is verrezen. Vóór negentien eeuwen stond op de Cal- varie-hoogte het verlaten kruis, nadat een bloedig schouwspel zijn bekroning had ge vonden in den dood van Christus. Vóór negentien eeuwen rees glorievol omhoog uit donkere grafspelonk de lichten de gestalte van Christus en was het mensch- dom verlost. Wat al geweldige gebeurtenissen herden ken wij in deze dagen. Hij brak het brood, Hij zegende de kelk, Hij liet zich gevangen nemen, Hij liet zich bespotten, Hij aan vaardde de geeseling. Hij droeg het kruis op wreed doorploegde schouders. Hij stierf in grauwe verlatenheid. 't Is negentien eeuwen her. Nog breekt Hij het brood en zegent de kelk, nog laat Hij zich gevangen nemen, slaan en bespotten; nog sterkt Hij ver laten En dat doen wij Hem aan. wy jonge katholieken, door onze louwheid en gemak zucht. En wij aanvaarden-maar niet al wat Hij biedt. Leeg zijn de kerken en zij, die niet werken, vergeten Zijn huis en ver trappen Zijn kruis. Dat is de waarheid van 't moderne leven, ze willen ontvangen doch nimmer iets geven. Ze vreezen den dood en verprut sen hun leven. 't Is Paschen nu en Christus is verrezen. Waar Kolping van den zijnen eerst den godsdienst vraagt, daar moeten wij, nu het Paschen is, de innerlijke verrijzenis onder gaan. God geve een sterke hernieuwing van geestelijke kracht, die stand houdt tot in verre toekomst. Zalig Paaschfeest! Senior TUSSCHEN PROBLEMEN. De wereld is vol van diverse probleméh. En zooveel kwalen als er zijn, zooveel ge- neesheeren loopen er rond. Maar hun mid delen zijn me dan ook surrogaten. Ieder mensch op zich is reeds een. pro bleem. Vaders en Moeders beginnen er al mee als ze verklaren, dat hun kind een probleem is. En als het eenmaal slungels en bakvisschen geworden zijn, zijn ze nog groqfere probleemen geworden. En vaak gebeürt het, b.v. na een begrafenis, dat ge heel een menschenleven beoordeeld wordt met de opmerking: Jt was me dan ook een probleem! Een probleem, een vraagstuk, lost men niet een-twee-drie op. Laat staan als het gaat over een mensch.... En toch, is een mensch nu wel zoo een probleem? Hij is een schepsel Gods, ge schapen naar Gods beeld en gelijkenis. Wie maakt er dan een probleem van? Wel zij, die hun eigen waarde niet kennen; wij denken aan de dwaalleeraren van bloed en ras, de volgelingen van Voltaire, enz. Zij weten niet wat de mensch is, zij ontkennen het merkteeken Gods en duseen mensch is een probleem. Zoo niet bij ons. Wij weten, iedere mensch heeft een ziel en is niet slechts geroepen voor den tijd, maar ook voor de eeuwig heid. Gods woord is onfeilbaar, alleen men- schen kunnen liegen. Tusschen „problemen" staat elke Kol- pingszoon. Maar hij lost ze op met de weten schap, wie en wat een mensch is. En zoo zal hij strijden voor een betere en hoogere taxatie van den mensch. zonder de surro gaten van moderne kwakzalvers! Severus HET GOUDEN FEEST. Op 4 en 5 April Vordt de viering voort gezet. Zondag 4 April de H. Mis met algem. H. Communie en het gemeenschappelijk ontbijt, 's Middags van 12.30 tot 1.30 uur plaatsbespreken a 10 cent, waarvoor in den voormiddag de volgnummers verkrijgbaar zijn aan de Gehoorzaal, 's Avonds precies 3.15 opvoering van de revue .,We komen er wei", tevens op Maan-iagavond herhaling van deze speciale feest-revue. Aan deze revue werken ruim 60 Gezellen mee. KAARTVERKOOP. De kaartverkoop voor de revue geschiedt aan deze adressen: Rapenburg 52; Hooge Rijndijk 106; P. K. Koorsteeg 17; Kapteyn- straat 10: Genestetstraat 37; Haarlemmer straat 140. hoek -Janvossensteeg. De prijs is 40 cent. We vestigen er aller aandacht, op, dat bij het plaatsbespreken de toegangskaarten moeten worden meegebracht! TAFELTENNISTO URNOOI. Maandag, 2en Paaschdag, zullen verschil lende Gezellenvereenigingen o.a. uit den Haag, Amsterdam etc. "bij ons op bezoek komen. De wedstrijden, waaraan zoo onge veer 70 man deelnemen, vangen aan om half één en duren zoo ongeveer tot 6 uur. De opening om half één geschiedt door den districtspraeses van Leiden. De zaal zal dus gesloten zijn voor de gewone ontspan- HIJ IS VERREZEN! Ieder Katholiek, die nog een greintje ka tholiek gevoel in zich heeft, „beleeft" het Paaschgebeuren. De sombere stilte van den Goede Week gaat niet ongemerkt aan hem voorbij, zelfs niet, wanneer hij het „geluk" heeft zwaren arbeid te moeten ver richten. En een trilling van ontroering gaat hem door de ziel, wanneer hij op Paasch- Zaterdag de klokken hoort jubelen over de huizen der rumoerige stad en misschien nog te midden van rumoerige bezigheden. Hij is verrezen, zoo fluistert het in onze ziel en als een heerlijke tegenstelling met den deerniswaardigen Koning van lijden, die ons in deze dagen tegemoet trad, straalt thans Christus voor ons in Zijn Ver- rijzenis-glorie. Maar laten wij nu ook met heel ons we zen deze gebeurtenis bezien. Maar al te vaak is er onderscheid gemaakt tusschen christelijk leven en het leven van den dag. De christenziel ondervond de ontroering van het Verrijzenisgebeuren, het was toch ook zoo mooi. maar in het gewone dagelijk- sche leven was er geen spoor meer van te bekennen. De splitsing van den individuee- len mensch en de - ïensch in de gemeen schap. Om Hem te bezien in de volle Verrijzenis- glorie met alle consequenties er aan, moe ten wij in de leer gaan bij S. Paulus. Dan zullen wij bevinden, dat dit gebeuren van het allergrootste gewicht is voor de menschheid. omdat dit de bevestiging is van het verlosingswerk: de geheele mensch heid verlost. Maar dan zien wij nog meer: Het groote belang er van voor den mensch individueel. S. Paulus betrekt ons persoon lijk leven onmiddellijk in dit gebeuren. Hij geeft aan de band, die ieder onzer bindt met den verrezen Christus: Zoo lezen wij in zijn brief aan de Ro meinen, hoofdst. 6: „Of weet gij niet, dat wij allen, die in „Christus Jezus gedoopt zijn, in zijn dood „gedoopt zijn? Begraven zijn wij dan met „Hem door het Doopsel in de dood." En in zijn brief aan de Colossenzen, hoofdstuk 2: „Want met Hem zijt gij door het Doop cel begraven, met Hem zijt gè ook verre den door het geloof in de almacht van „God, die Hem uit de dooden-heeft opge- „wekt." In ons doopsel ligt dus de innige band met den lijdenden en verrezen Christus. Niet alleen heeft Hij daardoor verdiend, wat wij in het Doopsel ontvangen, maar Hij heeft daardoor in het Doopsel ons toe gelaten tot de innigste levensgemeenschap met Hem: wij sterven met Hem aan den ouden mensch: wij staan met Hem op tot een nieuw leven, dat rechtstreeks voert naar het eeuwig en onvergankelijk geluk. Maar daardoor heeft Hij. ons ook binnen gevoerd in een nieuwe menschengemeen- schap, waarvan Christus als de eerste der menschenkinderen het Hoofd is, waarin al len in Christus broeders en zusters zijn. Met deze beschouwingswijze van S Pau lus behoeft het ons niet te verwonderen, dat van ouds het Paaschfeest voor de Kerk het Doopfeest was. Juist op het Paasch feest streefde de Kerk er naar in zooveel mogelijk menschen dat sterven en verrij zen van Christus opnieuw te doen plaats hebben op mystieke wijze, door zooveel mogelijk menschen tot het H. Doopsel toe te laten. Dat is dan ook de beschouwingswijze vooral voor den socialen mensch. Christus' Verrijzenis is het teeken van ons toebehoo- ren tot de groote Christusgemeenschap, omdat wij daardoor herinnerd worden aan ons Doopsel, ons teeken van toelating Zij herinnert ons er tevens aan, dat wij niet allen van nature sociale wezens zijn, maar bovendien nog in een bovennatuurlijke ge meenschap zijn opgenomen *n van deze in het bijzonder de teekenen moeten dra gen. Christenziel, bedenk dit en nu niet als een mooie bespiegeling, maar laat het zijn uitwerking hebben op ons practische leven. Ge vraagt, hoe? Moeten wij dat vragen in een tijd, waarin verdeeldheid, ook on der de onzen, geen onbekendheid is. Bij alle afbraak, ook van ons openbare katholieke leven, afbraak ook door eigen menschen, die niets dan critiek over heb ben voor het werk van hun voormannen. ning. Alle leden hebben vrij toegang, zij moeten dan plaats nemen op de stoelen, welke aan den kant zijn geplaatst. Het be looft een mooie middag te worden. SLOTVERGADERING. Dinsdagavond om half negen zal de laat ste vergadering gehouden worden van het tentoonstellings-comité. Tevens worden dan de diploma's uitgereikt aan de deelnemers der vak- en huisvlijt-tentoonstelling. VOOR DE ASPIRANTEN. Wegens den te korten tijd van voorbe reiding zal de Installatie op Zondag 4 April niet doorgaan In Juli, op het gouden feest, zullen de aspiranten tot het definitief lid maatschap worden toegelaten. In hoeveel van onze sociale organisaties leeft de gedachte: wij moeten één zijn; en in hoevele overheerscht de gedachte: wij zullen 't bestuur eens goed laten weten, dat het niet goed handelt? Wat wilt ge bereiken en wat zult ge be reiken? Is het afbraak? Neen, het sterke solidaire besef, voortkomen uit onze Christus-eenheid en zich openbarend in naar buiten tredend katholiek leven, man keert nog te veel. Wij moeten ons meer van onze verant woordelijkheid bewust worden. Christus is waarlijk verrezen, ook in ieder van ons door het Doopsel. Dat gaf nieuw leven, maar ook nieuwe en hoogverheven ge meenschap. Welnu, laat zien, dat ge dit al les begrijpt, vooral, nu in onze dagen van gevaar voor de Christusgemeenschap de Christusgetrouwen nauwer aaneen moet sluiten. Beteekent dit, dat c.r geen ertiek mag zijn in eigen kringen? Ja, maar dan ook alleen critiek, die de hoogere eenheid niet ver breekt. Zou dit het geval zijn, dan zwijge de ertiek; liever dan verwezenlijking van mooie plannen, maar afbraak van onze een heid, niet alleen de uitwendige eenheid in onze organisaties, maar ook de inwendige eenheid. Critiek, die de liefde schendt, ver breekt ook onze hoogere eenheid in Chris tus, want „Hieraan zal men erkennen, dat „gij Mijne leerlingen zijt, dat ge elkander „liefhebt." WIJ WILLEN ER OP WIJZEN. dat het overbodig is om pogingen aan te wenden om te komen tot oprichting van een z.g. Werkloozenorganisatie. Al zijn we er van overtuigd, dat deze pogingen gedaan worden met de beste bedoelingen, toch moeten wij opmerken, dat een aparte orga nisatie voor onze R.-K. Werkloozen geheel en al overbodig mag. heeten. Reeds in 1934^ heeft de Katholieke Arbei dersbeweging ten deze haar standpunt be paald en met algemeene instemming is toen de volgende gedragslijn gevolgd: Een R.-K. werkloos arbeider, die wegens werkloosheid geen lid kan worden van de voor hem bestemde vakbond, kan zich ats lid van de Standsorganisatie (R.-K. Volks bond) laten inschrijven tegen de normale contributie voor de Standsorganisatie onder de conditie, dat hij bij het aanvaarden van dit lidmaatschap een verklaring teekent, dat hij, zoodra nij werk heeft gekregen in het vrije bedrijf, lid zal worden van de be trokken katholieke vakbond. Voor deze menschen gelden dan dezelfde voordeelen, die aan de leden van de z.g. moderne werkloozenorganisatie zijn toege kend. D.wz, dat zij mogen stempelen op de zelfde plaats als de katholiek georganiseer de werkloozen en dat zij hun uitkeering krijgen via een door onze plaatselijke Ka tholieke Arbeidersbeweging aangewezen functionaris. Deze regeling is door den Minister van Sociale Zaken erkend; op blz. 190 van het boek „De Steunverleenin aan werklooze arbeiders" van v. Ho even en Schou ten staat het volgende vermeld: „De leden van de R,-K. Werkliedenver- eeniging (Volksbond), die in verband met hun werkloosheid geen lid kunnen worden van de vakorganisatie, zijn ten aanzien van deze regeling uiteraard gelijk te stellen met de leden van bovenbedoelde Werkloo- zenorganisaties". (Bedoeld zijn hier de plaatselijke Werk- loozenorganisaties van het N. V. V.). Onze katholieke "werklooze arbeiders, die in de bovenuiteengezette positie verkee- ren, weten nu wat hun te doen staat! Voor inlichtingen kunnen zij zich wenden tot het secretariaat van den R.-K. Volksbond, Ver lengde Bloemistenlaan 45, Leiden. DE KATHOLIEKENDAG TE UTRECHT wordt Maandag 17 Mei (2den Pinksterdag) gehouden. Een oproep om daaraan deel te nemen is tot de resp. afdeelingen van den R.-K. Volksbond, afdeeling Leiden, ge richt, en tot uiterlijk 1 April is men in de gelegenheid gevolg te geven aan het in de circulaire vervatte verzoek. We vertrou wen er op dat elke afdeeling deze gelegen heid zal aangrijpen om zich te doen verte genwoordigen, want ook Leiden mag en kan bij deze gelegenheid niet achterblijven! DE ENCYCLIEK-HERDENKING. Dit jaar is de afdeeling Leiden van den R.-K. Volksbond aangewezen om deze her denking alhier te organiseeren. Voorloopige plannen zijn reeds gemaakt en als vermoe delijke datum is 9 Mei aangewezen. De En cycliek-Commissie heeft, om aan alles een vasteren vorm te geven, een comité-verga dering uitgeschreven, welke zal worden ge houden, Zaterdag, 3 April a.s., des nam. 5.00 uur in het Bondsgebouw, Steenschuur 15, te Leiden. HET KANUNNIK VAN SCHAIK-FONDS. Door alle afdeelingen is in de afgeloo- pen week een circulaire verzonden waarin wederom een beroep wordt gedaan om steun vor bovengenoemd fonds, ons Pries terstudiefonds. Het aantal vragen om hulp HOOGFEEST VAN PASCHEN. N.B. Dagelijks Gloria en Credo. De Se quens: „Victimae pachali". Prefatie van Paschen (invullen: vooral op dezen dag). Men lette op de veranderingen in de Ca non (vaste lijst van gebeden) der H. Mis gedurende geheel de week. Kleur: Wit. ZONDAG 28 Maart.Hoogfeest van Pa schen. Verrijzenis van onzen Heer Jezus Christus. Mis: Resurrexi. Uit de Misliturgie straalt ons tegen de Paaschvreugde. de blijde jubel over de op standing van Christus ten leven. „Ik ben verrezen en bij u, Alleluja" juicht Chris tus in de Introitus. Het heerlijk betuigd feit van de verrijzenis doet ook ons het Alleluja wellen naar de keel, want door de overwinning van Christus op den dood is voor ons de toegang tot het eeuwig ge luk ontsloten. (Gebed). Ja, waarlijk, dit is de dag, die de Heer gemaakt heeft. Hoe goed en barmhartig is toch onze Heer Christus, Die ons Paasch- lam wil zijn. (Graduale, Alleluja-vers). In het Epistel vermaant ons de Apostel, dat wij ons moeten reinigen van de „oude zuurdeesem", d.i. van onze zonden en on volmaaktheden, willen wij deel hebben aan de zegepraal van de verrijzenis van Chris tus, welke ons in het Evangelie door een Engel wordt aangekondigd. Offertorium en Communio,, zijn uitingen van de Paaschjubel, welke voor ons een eeuwige zal zijn, als wij, verloste Broeders en Zusters van de verrezen Christus, eens gezind zijn in de liefde Gods. Heer stort in ons allen die Geest van Liefde. (Post- communio). MAANDAG, 29 Maart.Tweeden Paasch dag. Dag van devotie. Mis: Introduxit. De Heer heeft ons door Zijn overwinning op den dood uit het land der ballingschap (de zonde) binnengevoerd in het land der vrij heid (de genade). Dat (uit dankbaarheid) de Wet des Heeren altijd in onzen mond zij (Introitus). De overige deelen der Mis- gebeden overtuigen ons nog meer van het feit der Verrijzenis. DINSDAG 30 Maart. Derden Paaschdag. Dag van devotie. Mis: Aqua. WOENSDAG 31 Maart. Vierden dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Venite. 2e gebed voor Kerk of Paus. DONDERDAG 1 April. Vijfden dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Victricem. 2de gebed voor Kerk of Paus. VRIJDAG 2 April Zesden dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Eduxit. 2e gebed v. d. H. Franciscus van Paula, Belijder. N.B. De Votiefmis van het H. Hart van Jezus is op deze eerste Vrijdag NIET geoorloofd. ZATERDAG 3 April. Zevenden dag v. h. Paaschoctaaf. Mis: Eduxitê 2e gebed voor Kerk of Paus. IN DE KERKEN E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: VRIJDAG, 2e gebed v. d. Z. Leopoldus van Gaichis, Belijder; 3e v. d. H. Francis cus van Paula. ZATERDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Gandul- phus van Binasco en Joannes van Pinna, Belijders. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. neemt voortdurend toe. .Dit is eenerzijds een reden tot groote voldoening, maar voor het zoo jeugdig fonds is het verbazend lastig. Per hoofd kan slechts een zeer gering be drag worden toegestaan en in verschillen de gevallen, waarin hulp alleszins redelijk zou zijn, moet deze geweigerd worden, om dat het Kanunnik van Schaik-fonds nu eenmaal niet allen, hoe gaarne zij dit ook zou willen, kan helpen. Daarom doet het bestuur van het R.-K. Werkliedenverbond een beroep op allen, om naar mate van hun krachten een steen tje bij te dragen ten bate van dit fonds. Wij weten dat vele afdeelingen ieder jaar daarvoor een bedrag beschikbaar stellen, maar wij weten ook dat er nog achterblij vers zijn! Laten wij afspreken dat allen, zonder uitzondering, hun bijdrage zenden. Het gironummer is 22696. JAARVERSLAG VAN DEN NED. R.-K. VOLSBOND, AFD. LEIDEN, OVER 1.36. I. Wat de Plaatselijke Centrale te Leiden voor de bij haar aangesloten leden is ge weest, willen wij trachten in een kort re sumé voor u uiteen te zetten. Op 31 December 1936 bedroeg het aan tal leden 1012, vier verwisselden het tijde lijke met het eeuwige leven, n.l. de hee ren G. v. d. Ham en De Laag (Bouwvak ken), C. v. d. Heuvel (Textiel), en P. de Kier van de gewone leden, terwijl er 31 door verschillende omstandighdeen bedank ten. Als nieuwe leden werden ingeschreven 41 personen, zoodat ondanks de droeve tijdsomstandigheden het ledental stabiel is gebleven. In tegenstelling met het vorige jaar, toen slechts 1 ledenvergadering plaats vond, werden nu vier ledenvergaderingen gehou den, waarvan de jaarvergadering, 5 Mei ge houden, met zich bracht, dat bij de toen plaats gehad hebbende bestuursverkiezing, alle aftredenden, n.l. de heeren: C. Streef- land, W. Bull, M. Hendriks en A. Steenber gen niet werden herkozen. In hun plaats werden benoemd: H. B. R. Heller, S. P. Strijk, J. A. M. van Oijen en E. J. Neuteboom. Het bestuur werd daarna in een gehou den bestuursvergadering als volgt samen gesteld: J. H. Nyhuis, voorz.; D. Haver- korn, le seer.; A. J. van Dam, le penning meester; H. B. R. Heller, 2e voorz.; J. M. H. Horikx, 2e seer.; J. P. M. de Keuning, 2e penningm. en S. P. Strijk, J. A. M. van Oijen en E. J. Neuteboom. resp. le, 2e en 3e commissaris. Door tusschentijds bedanken van den heer H. B. R. Heller, werd in de volgende ledenvergadering in zijn plaats de heer A. Steenbergen als 2e commiss ris benoemd. De heer van Oijen werd als 2e voorzitter benoemd. Er werden vervolgens 15 bestuursverga deringen gehouden, het Dag. Bestuur kwam meerdere malen bijeen. Verder werden 7 bestuursraadsvergade ringen, 103 ledenvergaderingen van de on derafdelingen, 385 andere bijeenkomsten gehouden en 96 cursusavonden georgani seerd door verschillende groepen. Het Rechtskundig Adviesbureau nam 46 zittingsdagen in beslag. De gegeven advie zen hadden een afwisselend succes. De aandacht van de leden wordt bijzonder op dit Advies-bureau gevestigd. De adviezen worden kosteloos verstrekt aan onze leden. Voor de leden werden een viertal ontwik kelingsavonden georganiseerd, waarbij wij moeten opmerken, dat meerdere belang stelling wel gewenscht was, daarom drin gen wij aan op een beter bezoek van der gelijke avonden, zij zijn het ten volle waard! De ontspanningsavonden voor de werk loozen mochten zich in een groote belang stelling verheugen, vooral die, welke voor de vrouwen waren bestemd. Van hun op komst valt echter voor de mannen nog wel iets te leeren. Een woord van dank is hier tevens op zijn plaats aan den adviseur en andere eerw. heeren die, op die avonden, voor het houden van een opwekkend woord zich belangloos beschikbaar stelden. Een vijftal feestavonden, door vakafdee lingen gegeven, werden in het gebouw ge houden, wat tot verheugenis stemt. Wij vermoeden, dat dit aantal avonden wel grooter zal worden als in de toekomst een verbetering van de groote zaal een feit zal worden. Een feest voor de kinderen van de leden werd gehouden 8 en 9 J an.. Beiden avonden, waarbij de Prop. Club. „St. Petrus" de leiding had, slaagden volkomen Ook de begin Jan. gehouden Kath. Zon dagmorgen, door „Kath. Leiden" voorbe reid, mocht zich in een groote belangstel ling van Volksbondzijde verheugen. Het aantal deelnemers was nog grooter dan het vorige jaar. Pater E. v. d. Snoek hield een inleiding over „Christelijke Revolutie", welk betoog met aandacht door de aanwe zigen werd gevolgd, waarna een aangename gedachtenwisseling volgde. Op 14 en 15 Maart werd door de cursisten die deel hadden" genomen aan den Banket bakkerscursus, een in alle opzichten ge slaagde tentoonstelling van werkstukken gehouden. De cursisten van de Tuinbouw- cursus hielden op 26 Maart een tentoonstel ling, welke er wezen mocht en een succes genoemd kan worden. (Wordt vervolgd). WAAR MEN VERWACHT WORDT. Op 5 April a.s. wordt een bestuursver gadering gehouden. De bestuurslleden wor den verwacht des nam. 8 uur in zaal 8. Ledenvergadering. Deze wordt gehou den Woensdag 7 April a.s. in de groote zaal van het Bondsgebouw, Steenschuur 15. De agenda bevat: Notulen van de vorige le denvergadering; behandeling beschrijvings brief van de Centrale Raadsvergadering welke 10 Mei a.s. te Den Haag wordt ge houden, en verkiezing van afgevaardigden naar bedoelde vergadering. Een zeer kor te agenda dus. Het bestuur heeft echter den weleerw. pater E. v. d. Snoek O.F.M. be reid gevonden op deze vergadering een lezing te komen houden. Het onderwerp dat zyneerw. zal behandelen is getiteld: „Vrijmetselarij". Er zal gelegenheid zijn naar aanleiding van het gesprokene vra gen te stellen! De vorige vergadering was in zeer groo te getale bezocht; het bestuur rekent er op dat thans eveneens de opkomst zoo groot zal zijn. Sluiting- winterseizoen. Woensdag 21 April zal de sluitingsavond plaats vinden van het winterseizoen. De Kruisvaarders van St. Jan uit Rijswijk komen dan voor de leden van den R.-K. Volksbond een film avond geven, waarbij zij ens in beeld zul len brengen hun werken en streven! Bo vendien zullen dien avond eenige komische films worden vertoond. Een avond dus: „voor elk wat wils". Een aansporing om in zoo groot mogelijk getal aanwezig te zijn achten wij overbodig. De zaal is natuur lijk geheel gevuld! Deze avond is voor alle leden gratis toegankelijk. VAN DE REDACTIE. De correspondentie, deze, rubriek betref fende, moet worden gezonden aan het re dactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt 24 April a.s. Bijdragen, daarvoor bestemd, worden ingewacht tot uiterlijk 21 April.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2