VOOR ONZE ZIEKEN. VRIJDAG 26 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 en waartegen hij zich over zijn bankier had beklaagd, mocht van geluk spreken. Ze had anders be'ter de volgende boot kunnen nemen. De glycerinetranen van Peggy Murtoh kwamen te voorschijn en twee dagen la ter was zij verdwenen. Tom O'Nëil verdween, niemand als hij al gemist was wist» waarom en nu we „toch aan het verdwijnen zijn" het tiental heeren dat met Nell Tirlmore had geflirt en gekaart, verdween even snel en even spoorloos als de anderen. Miss Nell Tirlmore kwam na ongeveer veertien dagen met de Night Queen weer terug in Londen. Ze nam een taxi en liet zich naar het Embankment brengen. Ze ging rechtstreeks naar het groote gebouw vlakbij het Embankment, beklom een trap, klopte op een deur deed die achter zich dicht en groétte met een beleefd: „Goede middag". „Zoo kindlief, ben je daar. En? ,,'t Ging van een leien dakje. Johnny pikte ik 's avonds de vierde dag. Hij had gemerkte kaarten; ik liet hem opsluiten, bewijzen genoeg. Jim, de Baron, probeerde een zware noot te kraken maar hij ging net op tijd achter de tralies, onder in het ruim. Ook bewijzen genoeg. Als ik eens goed na denk staan er vijf jaar dwangarbeid op valschheid in schrifte als het wettig be wijs is geleverd.... en dat is het. Peggy Murton heb ik beschuldigd van oplichting, 't Rapport zit in mijn koffer. Drie getuigen. De tien rechercheurs, die meegingen als „figurant" heb ik later naar de andere klassen gestuurd en daar hebben ze het „kleine grut" opgevangen en opgesloten. Ze waren allemaal even gemakkelijk te vangen, omdat ze zich „vrij van politie" waanden. O, ja, Tom O'Neil, „de man met de slangvingers" heb ik gearresteerd, omdat hij probeerde op het wandeldek geld uit miin taschje te stelen. Het heele zaakje komt in een vracht auto hierheen, zoodra de drukte na de aankomst van de „Night Queen" wat is geluwd. Ze lachte. Ik begin al zeemans termen te gebruiken óók. Het was immers het verlangen van de stoomvaartmaatschappij zoo min mogelijk opzien te wekken? „Juist", lachte inspecteur Tammery. ,,En ik geloof dat je geslaagd bent". Miss Tirlmore wilde heengaan, maar keerde zich bij de deur om en wachtte even tot de inspecteur de telefoonhoorn opnam, want het toestel belde. „Breng het heele zoodje maar in het verhoorlokaalJa, die is hier.... In orde". „Wat ik zeggen wilde, inspecteur. Op den terugtocht: was ik toen in of buiten dienstbetrekkin g? „Ik zou zeggen buiten dienstbetrek king, want je had je taak volbracht". „Dan", zei Miss Tirlmore, „heb ik 6300 dollars verdiend met kaarten. Ik kon een voudig niet verliezen. Ik begon met vijf dollars. Ik zal de helft van de winst aan een ziekenhuis geven enik heb zoo'n snoezige bontmantel gezien toen ik hier heen reed, chef". „Das euwige Weibliche", zuchtte de in specteur, terwijl hij opstond om het ver hoor te gaan afnemen. VOOR IN NOOD VER- KEERENDE MISSIE VAN MGR. P. VERRIET OP CURACAO N. N. I Ter eere van den H. Antonius en den H. Joseph N. N. Intentie: terugkeer afgedwaalde familieleden X.. IJ. Z. Uit dankbaarheid N.N. Roelof ar ends veen W. v. S. te L. Ter eere van St. Joseph N.N., Voorschoten 2.— 2.50 2.50 1.00 0.50 1.00 5.00 2.50 - 2.50 T.C.-tarwe stijgt met speculatieve markt. De Rotterdamsche correspondent van het „Hbld." meldt: T. C.-tarwe, kwaliteit B, kost thans reeds 11.70, een gulden meer dan veertien da gen geleden. De vrees, dat Argentinië dit seizoen voortijdig uitverkocht zal zijn, beheerscht de markt en bevordert den speculatieven kooplust. De Akkerbouwcentrale kan daarvan met haar verkoopen voor de consumptiemarkt profiteeren. TELEGRAMMEN GOEDE VRIJDAG-PLECHTIGHEDEN IN HET VATIC AAN. VATICAAN STAD, 26 Maart. (A. N. P.). De liturgische plechtigheden van den Goeden Vrijdag werden hedenochtend ge houden in tegenwoordigheid van het col lege van Kardinalen, het diplomatieke corps en het pauselijk hof in de Sixtijnsche kapel. Na de Passie hield de apostolische predi kant de laatste lijdensmeditatie. Vervol gens werd een relikwie van het Heilig Kruis op de trappen van het altaar ge plaatst, waar zij door de kardinalen werd vereerd. Hierna werd de processie gevormd door het college van kardinalen, welke zich naar de Paulijnsche kapel begaf, waar het Heilig Sacrament uit het Heilig Graf werd gehaald en naar de Sixtijnsche kapel werd teruggebracht. Ten slotte droeg kardinaal Pacelli de Mis van den Goeden Vrijdag op. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 26 Maart. Vee. Aanvoer 44 Enterstieren 115185, 55 Twentsrstie- I ren 185—300, 580 vette koeien f 120—245 per stuk, 40—64 cent per kg.; 18S4 melk- rf en kalfkoeien f 115245, 185 pinken f 55 140, 35 vette kalveren f 2058, 1430 nuchtere kalveren 37, 438 vette scha pen 1433, 90 weideschapen 12—24, 207 vette varkens 35125 per stuk, 40 48 cent per kg.; 28 magere varkens 15 40, 153 kleine biggen f 714 per stuk; 37 bokken of geiten, 46 paarden. Totaal aanvoer 5192 stuks. UIT DE OMGEVING LISSE. Reizigers-vereeniging in het Bloembol lenvak. Gisteravond hield de Reizigers- en Inkoopvereeniging in het Bloembollen- bedrijf (de R.I.V.I.B.) een belangrijke le denvergadering in „De Nagtegaal" alhier. De belangstelling was goed. De vergadering stond onder leiding van den heer H. G. Hoogervorst te Hillegom. Medegedeeld, wordt, dat in het bestuur 4 inkoopers en 3 reizigers zullen zitting nemen en dat het aantal leden in December 14 thans reeds uitgegroeid is tot rond 70. De bespreking en het vaststellen van de Statuten en van het Huish. Reglement was door het bestuur uitnemend voorbereid, zoodat slechts weinig veranderingen in de concepten behoefden te worden gebracht. Beide werden voorloopig goedgekeurd. Ver- volgens werd in bespreking gebracht de stichting van een Weerstandsfonds (Pen sioenfonds). Ook hier heeft het bestuur verschillende voorbereidende stappen ge daan. De materie is echter uiterst moeilijk, hetgeen de 2e voorzitter, die deze kwestie bizonder had bestudeerd, aantoonde. De vergadering zag de noodzakelijkheid van een dergelijke garantie voor haar leden volkomen in: dit instituut vraagt echter zulke groote financieele offers, dat verwe zenlijking onmogelijk geacht moet worden, indien de geldelijke lasten niet gezamenlijk door patroons en leden worden gedragen. Hierop zal dan ook worden aangedrongen. Besloten werd een commissie te benoemen, die deze materie met de deskundigen zal bestudeeren en op de volgende vergade ring rapporteeren. De heeren A. G. van Wonderen, Sijpestein en Luyk namen zit ting in deze commissie. Bij de rondvraag werd door een der leden het bestuur ge complimenteerd voor hetgeen reeds werd gedaan en gelukwenschen uitgebracht. Met een opwekking, om allen propagandist te zijn, opdat het aantal leden nog veel grooter worde, sloot de voorz. met een kort dankwoord dit officieel gedeelte, waarna vanwege de Hobaho de zeer interessante Film Hollands Glory werd gedraaid LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag a. s. des v.m. te 10 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een perceeltje rietland aan den heer W. Buskermolen. 4. Behandeling schrijven van Ged. Staten inzake de be grooting 1937. 5. Wijziging der begrootin gen dienst 1936 en 1937. .En hetgeen ver der ter tafel zal worden gebracht. LEIDSCHENDAM. Het Borgstellingsfonds. Op initiatief van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Den Haag is door samenwerking van de besturen van de Gemeenten Rijswijk, Stompwijk, Veur, Voorburg en Wassenaar opgericht de Stichting Borgstellingsfonds voor den Middenstand, voor bovengenoem de Gemeenten, waarbij het Rijk en de Ka mer van Koophandel voornoemd hun mede werking verleenden. De werkkring van dit fonds zal zich binnen de grenzen van voor noemde Gemeenten uitstrekken; de werk zaamheden zullen 1 April a.s. een aanvang nemen. Het Bureau is gevestigd te 's-Gra- venhage, Noordeinde 35, Secretaris is de heer Berg. Alle aanvragen zijn te zenden aan dit adres. Spreekuren zijn eveneens aan dit adres op Dinsdag en Do'nderdag van 10—12 uur en op Vrijdag van 24 uur. Radio-reductiebons. De Commissie, be noemd uit K.R.O., N.C.R.V., en V.A.R.A. komt op Dinsdag 30 Maart a.s. bijeen in Café „De Zwaan" ter uitreiking van re ductiebons aan werklooze radio-luisteraars. Werkloozenkaart en laatst betaalde kwi tantie moeten worden medegebracht. Aan kinderen worden geen bonnen afgegeven. Uitvoering. De tooneelgroep „Kame raadschap" te Leidschendam geeft een uit voering op Zaterdag 24 April a.s. in hotel „De Wijkerbrug". Opgevoerd zal worden „Kitty jokt nooit". Muzikale medewerking wordt verleend door het gezelschap Houtsma.. VEUR. Gemeenteraad. Donderdag 1 April a.s. des avonds te 7.30 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot vaststelling van een verordening op het zwemmen en baden. Voorstel tot vaststel ling eener verordening op de heffing van schoolgelden. Voorstel tot wijziging van de ontwerp-begrooting 1937. Voorstel tot goed keuring van de rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1936. Voorstel tot ver betering van het terrein bij de tramhalte „Rozenrust". Voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden voor extrahulp aan werk- loozen gedurende 1937 (steunverleening B). Voorstel tot wijziging van het uitbreidings plan der gemeente. Voorstel tot toekenning van toeslagen op door steuntrekkende werkloozen verschuldigde premies aan ver- plegings- en doktersfondsen.. Vaststelling kohier straat belasting 1936. Voorstel tot het verleenen van de ontheffing bedoeld in art. 27 lid 8 der bouwverordening. Wijziging van de gemeentebegrooting 1936 en 1937. NOORD WIJK. Uitslag verkooping. De uitslag van de verkooping van land ten overstaan van no taris A. B. ter Haar in het „Hof van Hol land" is als volgt: Perceel 1, 2, 3 bollenland, weiland en losplaats groot 1.58.30 H.A. in bod gezet op 4825.werden verkocht voor 6255. kooper H. Liefferink q.q. Perceel 4 bollen land aan den Achterweg groot 1.08.30 H.A. in bod gezet op 3500.werd niet gemijnd, kooper J. Th. J. de Groot q.q. Perceel 5 bol lenland aan den Achterweg groot 94.20 Are in bod gezet op 3100.werd verkocht voor 3200.kooper J. A. v. d. Meer q.q. Perceel 6 en 7 bollenland aan den Achterweg groot 1.68.96 H.A. in bod gezet op 2800.werd verkocht voor 4325. koopsr G. A. Janson. Perceel 8 bollenland nabij den Buurtweg te Noord wij kerh out groot 43.90 Are in bod gezet op 1500. werd niet gemijnd, kooper H. G. de Haas. NIEUWVEEN. Gevestigd: L. Sliep van Rotterdam K. A. van Dam, Uithoorn C. A. v. d. Beek, Rotterdam. Vertrokken: H. P. de Groot naar Zevenhoven A. C. van Tol naar Den Haag G. J. M. Balvert naar Den Haag C. M. de Bruijn naar utrecht. F. M. de Frankwijker naar Amsterdam G. v. Vliet naar Alkemade. U hebt voorrang indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal in é't ziekenhuis allen tijd om tot Andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! +V+# A De Avonturierster Het stoomschip „Night Queen" door kliefde met groote regelmaat de golven en elke slag van de als dol wentelende krukassen bracht het nader tot zijn be stemming, New York. Aan boord ging het toe als op een vas tenavondbal. Het uitvaren van het schip had onder dezelfde verschijnselen plaats gevonden als van de andere schepen, die de laatste jaren naar de Nieuwe Wereld gingen en er zouden nog duizenden sche pen even plechtstatig vertrekken onder het spelen van het volkslied en het plen gen van tranen, want: „Partir c'est mou- rir un peu". Van dat „beetje sterven" was niet veel te bemerken. Integendeel, de passagiers waren een „beetje" levendig. Ze waren een „beetje erg" levendig. In de bars dronken de heeren hun bit tertjes en de dames hun Martini Dry's en wat er meer voor heksen-brouwsels voor een vrouwentong zijn gemaakt. In de rooksalon zaten de heeren te bridgen en in de lounges werden ijverig Jantje en Pietje bekletst, maar dat hinderde niet, want ze waren er zich meestal niet van bewust. Tusschen al die menschen, dit wereldje in het klein feitelijk, waar ieder meende zoo ontzettend gewichtig te zijn en dacht, dat het schip om hem of haar draaide lie pen kellners en bedienden af en aan en er waren ook nog andere „zeelieden". Daar had je Lord Broughton, in White Chapel beter bekend als: Vingervlugge Johnny. Hij speelde altijd vanaf het ver trek van de boot uit Londen totdat het standbeeld van Liberty op Coney Island was gepasseerd en het zonderlinge was dat hij nooit, letterlijk nooit verloor. Alleen kreeg hij af en toe een stevig pak slaag van een passagier, die zijn lord schap doorzag Dan was er nog Peggy Murton, een schat van een meisje, dat permanent een zieke zuster, of moeder of vader of broer (ze keek niet nauw) had in de plaats waar het schip naar toe ging. Ze schreide bittere (glycerine) tranen en als dan degene waarvoor ze deze „close up" opvoerde, meewarig vroeg wat er aan de hand was, viel ze half flauw en werd er een van haar familieleden ziek en het moest al een erg gierig persoon zijn als hij niet dollars aan haar leende of ponden, die ze op „eerewoord" terug zou geven en waarvoor ze nauwkeurig het adres no teerdeze stuurde die "menschen later niet eens meer een "ansichtkaart, laat staan het geleende geld. Verder waren er nog Tom O'Neil (door den purser en het heelë regiment hut jon gens verdacht van zakkenrollen. In ver band met de douane, uitsluitend van bankpapier en „muntspecies"). Voorts: Monsieur Dunoreau (eigenlijk: Jim Smith, de „Baron") hij had een zwak voor trouwlustige dames van ongeveer vijf en veertig, van wie hij geld leende. Hij zei altyd dat hij zijn bankier instruc tie had gegeven om hem in de haven van bestemming" uit te betalen. Hij noteerde eveneens de adressen en om niet in her haling te vallen: Voor 't overige als Peg gy Murton-. Zoo had ook de tweede klas zijn eigen typen en de> derde was. er evenmin van verschoond gebleven, want anders was het voor menig eersteklasser beter ge weest om daar passage te nemen. Het was voordeeliger wat de ticket betrof en.... de bankrekening. Deze kleine wereld van zwendelaars stond op stelten en was in heftige bewe ging gekomen. Ze waren nooit concurren ten geweest. Zijn lordschap behoefde niet bang te zijn, dat „monsieur" kaart ging spelen en „monsieur" behoefde niet bang te zijn, dat zijn lordschap zijn bankier ging ver vloeken en van oudere dames geld leende. En nu...'. Er zweefde een feëervrestalte door de luxe zalen van de ..Night Queen en ze kaartte met Jan en Alleman „zon der aanzien des persoons" (van de kaar ten des te beter). Ze flirtte met tien heeren tegelijk, waardoor ze nooit een rooie cent consump tie behoefde te betalen". Haar lievelings prooi was mansvolk, dat niet ruw werd als het aan een dame zwaar geld verloor en „Vingervlugge Johnny" zag avond op avond, met een gevoel of hij barsten zou van nijd. rolletjes bankpapier na het spel in haar poezele handjes overgaan. Hij raapte tersluiks een spel kaarten van haar op, welke hij met waarachtige vakkennis onderzocht, maar geen enkele kaart was gemerkt, geen aas dubbel en het ach+er-patroon tot op een tiende mil limeter hetzelfde van alle 52 de kaarten. Nell Tirlmore. zooals ze heette kwam op een avond naar hem toe en vroeg of hij idee had een kaartje te leggen. De geest werd vaardig over Johnny en hij boog hoffelijk en zocht twee tegenspe- lers. Het aantal dollars per punt zal ik niet noemen, want, het is crisis en groote ge tallen maken menschen tegenwoordig moedeloos. Het spel zette in en den "heelen avond werd gespeeld. Met Argusoogen keek Johnny toe, maar hoe hij ook keek, hij kon haar niet op valsch spelen betrappen en daarom deed hij het maar twee keer zoo erg dan anders. Glimlachend stond Miss Tirlmore op toen ze ophielden en was 700 dollars armer. De volgende morgen was Johnny ver dwenen. Monsieur bemerkte het 't eerste, want hij wilde zijn „collega" spreken over de maatregelen tegen die „meid met de kaarten". Hij gaf Johnny op aan den administra teur als vermist en die glimlachte vaag, terwijl hij beloofde een onderzoek in te stellen. Monsieur heeft zich niet lang ongerust gemaakt, wantmaar dat komt nog. In ieder geval was hij een dag later even eens verdwenen. De dame die hem zocht Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: KIOSK. Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. LAATSTE BERICHTEN VESTIGINGSWET VOOR HET KLEINBEDRIJF. Kaas. Sleutelkaas 6, Nagelkaas 19 20, Goudakaas 1027, Edammerkaas 1730. Aanvoer 1605 kg. Boter Mijnboter f 1.39—1.38—1.37 per kg., veilingboter 1.361.30 per kg. Aanvoer 1 derde en 8 zesde vaten. Com missie 0.66. NIEUWVEEN, 25 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 2843 kippeneieren f 3.504.60, 457 eendeneieren f 2.753.50 en 5 ganzen eieren 7.00 per 100 stuks. 's HERTOGENBOSCH, 26 Maart. Boter, j Aanvoer 25025 kg. Prijzen: hoogte prijs 1.50, laagste prijs 1.46, middelprijs 1.48 per kg. VOORHOUT, 25 Maart Veiling D. V. V. Aanvoer aanmerkelijk grooter. De prijzen waren als volgt: konijnen 0.22 1.70, kippen 40 cent., hanen 4055 ct„ dui ven 1115 ct. Alles per stuk. Wij welen, dat ,,De teidsche Courant" In zeer vele gezinneD een gewaaidee/de huisvriend is, dien men ongaarne zou missen En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen hulsvriend hoe ongaarne ook, moet missen Wij bedoelen he' geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato fi'in-o worden verrJeerrd. lederen daq een p" nolaai van ons blad j te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: deD naam van c.en patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan doze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan on3 kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant Gisteren is in Staatsblad no. 619 afge- dondigd de wet van den 13den Maart 1937, houdende regeling betreffende het vesti gen van inrichtingen, waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nij verheid zal worden uitgeoefend. CONSUMPTIEMELKREGELING. De uitvoering. De Nederlandsche Zuivel Centrale ves tigt er de aandacht op van veehouders, aan wie een formulier regeeringscontract voor levering van consumptiemelk is toe gezonden, dat, indien- zij contract voor af levering van consumptiemelk aangaan, zij bij verkoop der melk aai! de industrie of anderszins, het voorbehoud dienen te ma- i ken, dat zij tot het leveren van consump- I tiemelk moeten overgaan, indien aan hun melk voor dit doel behoefte mocht blijken te bestaan. Dit voorbehoud, is uiteraard niet noodig, wanneer de betrokken /cehouders bij voor baat afstand zouden doen var de tege moetkoming ingevolge de bij de nieuwe consumptiemelkregeling getroffen garan tieregeling. Dokter: Uw vrouw heeft een lichte griepaanval, alleen kan ik die blauwe plek op haar rug niet verklaren. Echtgenoot: Sinds ze ziek is, ligt ze op de huissleutel." Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v ZWIKTEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SO MER WIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a BODEGRAVEN, 24 Maart. Eierenveiling" Aanvoer 15802 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.504.00, bruin 3.804.20, een deneieren 2.203.20 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 25 Maart. Vrije vei ling. Aanvoer 1850 stuks, kippeneieren 3.403.70, eendeneieren 2.302.90, ganzeneieren 56 per 100 stuks, kaas 2325 cent per pond, boter 6869 cent per pond.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3