NIEUWS VRIJDAG 26 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT Jl EERSTE BLAD - PAG. 2 «.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 6.52 uur tot Zaterdagmorgen 5.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 27 Maart voorm. 3.05 en nam. 3.29 uur. De arbeid van vice-admiraal v. Duim ALS VOORZITTER VAN DE INTERN. BOARD OF NON-INTERVENTION Voorbereidende maatregelen vragen veel tijd en arbeid. Voor een kort verblijf gedurende de Paaschdagen in den kring zijner familie is hedenmorgen te 's Gravenhage terugge keerd vice-admiraal M. H. van Duim, die in het begin dezer maand door de non- interventie-commissie te Londen is be noemd tot voorzitter van de international board of non- intervention, het lichaam, dat is belast met de uitvoering der door genoemde commissie vastgestelde maat regelen voor de handhaving van de non- interventie ten aanzien van het conflict in Spanje. Vice-admiraal van Duim, die op 15 Maart jl. naar Londen vertrok, was gaarne bereid ons het een en ander mee te deelen van de indrukken, die hij gedurende de eerste tien dagen dat hij zijn werkzaam heden heeft aangevangen, heeft opgedaan en over de taak, die de commissie, aan welker hoofd hij staat, heeft te vervullen. Het is begrijpelijk, zoo zeide hij. dat het publiek ongeduldig begint te worden en zich afvraagt, wanneer de gesloten over eenkomst effectief zal worden, maar men vergete niet, hoe uitgebreid en ingewik keld de voorbereidingen zijn, die de Board moet treffen overeenkomstig de resolutie, die de non-interventie-commissie pas op 8 Maart jl. heeft aangenomen en die als het ware de grondwet is, waarin onze taak en onze bevoegdheid ziin neergelegd. Alle politieke besluiten worden genomen in de non-interventiecommissie, en slechts de technische uitwerking is overgelaten aan onzen Board, waarin behalve de groote mogendheden Duitschland, Engeland. Frankrijk, Italië en Sovjet-Rusland ook nog Noorxvegen, Polen en Griekenland zit ting hebben. De schakel tusschen den Board en de politieke non-interventie-commissie onder voorzitterschap van lord Plymouth is Francis Hemming, secretaris zoowel van den Board als van de commissie. De eerste opdracht, die wij hadden te vervullen, was de benoeming van admi nistrateurs voor de observatie havens, die schepen welke een Spaansche haven als be stemming hebben, moeten aanloopen om een observation-officier aan boord te ne men. Deze havens zijn Downs, Lissabon, 1 Madeira, Gibraltar, Marseille, Cherbourg, en Palermo, en verder Oran, Brest, Cette en Bordeaux. De oorlogsschepen van de vier groote mogendheden, die aan het con troleplan meedoen, zullen zich waarschijn lijk er toe bepalen, na te gaan of schepen die op weg zijn naar Soanie, een observa tion-officier aan boord hebben. Onze land genoot. kolonel Akkerman, wordt admi nistrateur te Lissabon, terwijl kolonel Oele belast wordt met het toezicht in een der zones aan de FranschSpaansche grens. In totaal moeten 27 observatie-admi- nictrateurs te land en ter zee worden be noemd, die allen moeten beschikken over het noodi^e personeel, met de benoeming en indeeling waarvan de Board gedu rende de eerste tien dagen dat hij aan het werk is, de handen vol heeft, temeer om dat men rekening dient tt houden met ca paciteiten en antecedenten van de candi dates terwijl zich zeer veel gegadigden zelf komen melden. De controle op de SpaanschPortugee- sche grens valt buiten de competentie van de Board, aangezien deze geregeld is bij een onderlinge overeenkomst tusschen En geland en Portugal Vice-admiraal van Duim verzekerde ons, dat er te Londen in de bureaux van de Board zeer, hard gewerkt wordt, eiken dag tot laat in den avond, om zoo spoedig mo gelijk met het geheele schema gereed te zijn. Onmiddellijk na Paschen keert hij naar Londen terug en weldra hoopt hij dan het apparaat, dat hij in opdracht van de non-interventie-commissie te zamen met zijn medewerkers heeft geschapen, in wer king te kunnen stellen. Van Engelsche zij de verleende men zeer vlot alle gevraag de medewerking, ook wat betreft het be schikbaar stellen van personeel en bu reau- ruimte. Aanvankelijk was men on dergebracht in een der regeeringsgebouwen aan Whitehall, doch thans zijn de bureaux definitief gevestigd in het Columbia-house aan Aldwych naby het Strand. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. 2e helft Maart. In den moestuin. Op een betrekkelijk klein stukje grond kan men soms vele groenten telen, mits oordeelkundig aangepakt, door tusschen- of combineerende teelten. Wij willen hier van een paar voorbeelden geven. In de eer ste plaats noemen we Spinazie; deze levert ons de eerste groente. Gewoonlijk wordt voor vroegzaaien gebruikt: „scherp- zaad-breedblad", voor later zaaien: „rond- zaad", omdat deze, naar men wil, niet zoo spoedig doorziet. Spinazie kan zeer vroeg gezaaid worden. Een paar dagen te voren, vermengen we het zaad met vochtig zand, en zetten het alsdan op een iets warmere plaats. Al naarmate het warm geplaatst wordt kan het gezaaid worden, in alle ge vallen voordat de spinazie begint te ontkie men. waar vaak wel een week voor noo- dig is; warm geplaatst, natuurlijk vroe ger. Dit heeft ook zijn voordeel indien men direct geen gelegenheid mocht heb ben, op een bepaalden tijd zoo spoedig mo gelijk te zaaien dat men dit even goed thuis kan doen door het zaad met vochtig zand te vermengen, en dit nog even spoedig opkomt na gezaaid te zijn in de aarde, als zaden, die men droog uitzaait. Ook vooral het wortelzaad vermengen wij met zand, omdat dit anders zeer lang in den grond ligt, wat vooral op gronden, waar veel „vreterij" aanwezig is, voordeelig is, daar zaden, die langzaam opkomen, den meesten last van vreterij hebben. Dit ver mengen met zand heeft nog een ander voordeel, vooral voor een leek: dat men kan zien w a t en w a a r men gezaaid heeft; 't spreekt van zelf: hoe verder in den zomer, des te spoediger ontkiemt het zaad en we kunnen dan het vermengen met zand ach terwege laten. Hoe diep moeten we zaaien? In den regel zaait men, zoo wordt gezegd, zoo diep als het zaad dik is. Deze bewering gaat echter niet geheel op, want b.v. aard appels worden vaak dieper geplant als zij dik zijn. Als men hier echter vooral maar om denkt, dat men fijne zaden als sla, raapstelen, postelein, enz. niet te diep zaait. Op van te voren gelijk gemaakten grond: boven op zaaien, en een weinig onderhar- ken is voldoende. Op regels of rijen zaaien, wordt reeds door velen toegepast. Dit heeft o.m. het voordeel, dat het schoonhouden en bewer ken van den grond wordt vergemakkelijkt, en de regelmatige groei wordt vervroegd. Het staat ook netter, en men kan tusschen de rijen planten beter én gemakkelijker een mest-oplossing aanwenden dan op de breedwerpig bezaaide bedden. Met een beetje geoefende handigheid is de bewer king op rijen even gemakkelijk als breed werpig zaaien. Na eerst den grond met een greep goed fijn gemaakt te hebben, het kweekgras enz. verwijderd, gelijk geharkt te hebben, trekt men met den zijkant van de hark geultjes op afstanden van pl.m. 15 c.M. Daarna zaait men het zaad, gewoon breedwerpig, en met het inharken komt het van zelf grootendeels in de geultjes te recht. Een zeer eenvoudige combinatieteelt is zeker: vroege spinazie of raapstelen, met een vermengd met 1/8 deel radijs. Zoodra de radijs goed is, wordt deze geoogst en zal de spinazie absoluut niet hinderen. Nu kan men weer tusschen de spinazie of raap stelen, met radijs: bloemkool planten; deze worden na het zaaien der spinazie geplant, op afstanden van een halven Meter (50 cM.) op de rij, en 75 cM. de regels van elkaar. Nog voor de bloemkoolteelt wordt deze vroege groente geoogst. Veel in ge bruik is ook, kropsla uit te planten: die zijn overwinterde slaplanten, die in October November onder glas gezaaid zijn en by iederen groenteboer of tuinman wel te ver krijgen zijn, alsmede bloemkool. Nog voor dat de bloemkool geplant wordt zet men ze op rijen van 3540 cM. van elkaar, en op de rij pl.m. 30 cM. Daarna plant men de bloemkool tusschen de sla-rijen, telkens een tusschenruimte overslaande (zie on derstaande figuur): sla 30 cM. I jg bloemkool O 60 cM. O w O O sla I bloemkool O O O sla Voordat de bloemkool de volle ontwikke ling verkrijgt, is de kropsla reeds verwij derd, zoodat beide artikelen elkander vol strekt niet hinderen. De sla plant men half Maart. Na de bloemkool kan natuurlijk nog een gewas geteeld worden, bijv. stoksnijboonen, of stamspersieboontjes. Men kan late boon tjes zaaien b.v. in Juni, als de oogst der bloemkool geheel is afgeloopen, of wel voor vroege bootjes, gelijk met de bloem kool en sla, op de volgende manier: boontjes bloemkool O O O O boontjes sla boontjes bloemkool O O O O boontjes sla boontjes bloemkool O O O O Op die manier behandeld, hebben wij bij gunstige zomers na de boontjes nog weer andijvie geplant en geoogst, wat zeer goed ging. Indien men in plaats van kropsla, spinazie of raapstelen, met radijs als tus- schenteelt, gebruikt, kunnen de boontjes geplant worden, wanneer deze artikelen geoogst zijn. VAN ONZE ADVERTEERDERS. VOORJAARSTENTOONSTELLING PIET VAN REEUWIJK. TE ROTTERDAM. „Ieder heeft een plekje op aarde, hem dierbaar boven al" en dit plekje is zijn eigen huis. Over dat ééne plekje, droomen we onze stoutste droomen en rond onze be scheiden woningen bouwen we groote •luchtkasteelen. Ons huis moet èn mooi, èn gezellig, èn, als t' kan, ook practisch zijn. De moeilijkheid is maar, hoe deze drie eigenschappen te combineeren in het aan te koopen meubilair. Het is geen keuze, die van hals-over-kop doet; men wil eerst eens zien, vóór men zijn keuze bepaalt. En dat is nu het groote gemak van een meubelstad als Piet van Reeuwijk's maga zijnen in de Rijnstraat te Rotterdam. Daar treft men 1500 (vijftienhonderd) toonka- mers aan, waarin men allerlei ameublemen ten geplaatst ziet in een gezellige passen de entourage met de prijzen er bij. Prij zen, die varieeren tusschen héél laag en héél duur. Men vindt in deze meubelstad thans de'nieuwste ontwerpen uitgestald in zulk een rijkdom en verscheidenheid, dat zelfs de lastigste koopster haar keuze kan bepalen. Op deze voorjaars-tentoonstelling STADS 5 i VEREENIGING VOOR SCHOOLKINDERKLEEDING EN SCHOOLKINDERVOEDING. De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer F. Schilthuyzen Sr. hield bovengenoemde ver- eeniging gisteravond in het gebouw Pie terskerkgracht 11 haar jaarlijksche alge- meene vergadering. De voorzitter heette allen hartelijk wel kom, waarna de notulen der vorige verga dering werden gelezen en onder dankzeg ging goedgekeurd. Aan het jaarverslag van de secretaresse, mevr. W. J. MenkhorstSwart ontleenen we het volgende: De eerste uitdeeling van kleeding had plaats in het begin van Mei. Hierbij wer den uitgedeeld: 774 jongenshemden, 774 jongensbroeken, 788 meisjeshemden, 788 meisjesbroeken, 1562 paar kousen. Bij de tweede uitdeeling in December werden uitgereikt: 880 jongensblouses, 830 bovenbroeken, 822 meisjesjurken, 822 meis- ,jesschorten, 1702 paar kousen. In totaal werden uitgereikt 3607 paar klompen, 483 jaar schoenen. Gedurende dit jaar werden 393160 porties eten verstrekt. De Armenraad verstrekte 615 rapporten, waaronder eenige heronderzoeken. De leerlingen wax-en als volgt over de ver schillende scholen verdeeld: Aantal kinderen per dag: Middelste gracht 106. Duivenbodestraat 41, Vrouwen kerksteeg 100, Pasteurstraat 76, Zuidsingel 187, Caeciliastraat 47, Schuttersveld 57, Krauwelsteeg 57, Pelikaanstraat 109, Oude Vest (Zusters) 94. Paul Krugerstraat 88, Haverstraat 160, Plantsoen 47, Medusa straat 126, Centrale School 40. De kosten per portie kwamen met bedie ning op 8.49 cent. De gemiddelde grootte der porties was 0.582 L. Het gemiddelde aantal kinderen per dag bedroeg 1285. Het bestuur werd evenals in vorige ja ren bij het toezicht en de toediening der maaltijden bijgestaan door Hoofden van scholen en onderwijzend personeel. De extra-aangestelde hulp op de scholen Vrouwenkerkhof en Havtrstraat bleef ook in het afgeloopen jaar gehandhaafd Ook nu werd wederom gedurende alle vacanties de voedselverstrekking voortge zet. Aangezien in deze vacanties niet vol doende toezicht van onderwijzend perso neel aanwezig is. moest di toezicht nu ook weer gedeeltelijk worden overgedragen aan betaalde krachten De opkomst in de va canties van de kinderen was weer bevre digend te noemen. Het eten werd wederom tot volle tevre denheid van het bestuur geleverd door de firma N. Wouterlood P.J.zn., alhier. Evenals in vorige jaren zorgde de Ver- eeniging Armenzorg wederom voor de ver vaardiging van alle onderkleeding. jurken, schorten en blouses. De benoodigde jongens bovenbroeken werden door een firma hier ter stede geleverd, terwijl bovendien de voor alle kleeding benoodigde stoffen als mede de klompen en schoenen van Leid- sche winkeliers werden betrokken. Om meer controle op de klompen te kun nen uitoefenen, werd door het bestuur be sloten, dat niet anders meer klompen wor den verstrekt dan op vertoon van een paar oude exemplaren, welke daarna door de vereeniging worden gebrandmerkt, zoo dat de kinderen ueze niet voor den twee den keer kunnen toonen. Ook werd weder om als eisch gesteld, evenals dit reeds in vorige jaren geschiedde." dat de kinderen als zij om klompen komen, de door de ver eeniging verstrekte kleeding moeten dra gen. Schoenen werden evenals dit de vorige jaren geschiedde, slechts verstrekt op me disch advies. Ofschoon de werkloosheid iets aan het minderen schijnt valt hiervan bij de ver eeniging nog niets te bemerken; het aantal kinderen nam dit jaar weer zeer toe. Hier door werd van de werkkracht van het be stuur wederom meer gevergd, doch waar alle werk steeds met groote opgewektheid wordt verricht, wordt de vermoeidheid niet zoo erg gevoeld. Met de hoop, dat deze op gewekte geest steeds in het bestuur moge blijven, opdat alle uitdeelingen steeds vlot en blijmoedig kunnen verloopen, eindigde de secretaresse haar verslag. zagen wij vele deftige en weelderige ka mers, salon-, eet- en slaapkamers, waar van het meubilair was vervaardigd van on gewone houtsoorten als berken, esschen etc., welke het ook ongewoon goed deden. Daaronder zijn enkele zeer moderne, origineele ontwerpen, zooals het houten eetkamer-ameublement, waarvan de vee- rende stoelen met gebleekte biezen waren „gemat". Maar de gezellige, rustige Engel sche ameublementen hebben toch nog steeds de overhand; in deze toonkamers met hun betimmeringen en open haard vuren komen zij wel bijzonder goed tot hun recht. Er is op deze voorjaars-tentoon stelling rekening gehouden met iedere beurs, en met ieders smaak. Maar veel of weinig geld ieder zal op deze tentoon stelling wel een interieur vinden, zooals juist hij zich dit had gedacht. Er is ook een kostelijke en kostbare collectie tapijten te bewonderen; behalve de vloerkleeden in de toonkamers in een nieuwe, romantische hal als tapijten-afdeeling ingericht, waar in de weefkunst van het Westen en van het Oosten te beworderen ligt o.a. Chinee- sche tapijten in zachte kleuren en fijne tee- kening. Het moet al vreemd gaan, wil men van deze voorjaars-tentoonstelling in Piet van Reeuwijk's Meubelstad terugkee- ren, zonder zich een keus te hebben ge maakt. M De voorz. bracht de secretaresse harte lijk dank voor haar uitstekend verslag en hoopte, dat zij nog lange jaren haar func tie moge blijven vervullen. Het financieel verslag gaf de volgende cijfers weer. De ontvangsten bedroegen: Subsidie ge meente Leiden ƒ45.839.24, contributiën 287.25, buitengewone ontvangsten 73.16. Totaal 46.199.65. De uitgaven: voeding 29.756.64, klee ding 12.036.69, loonen 3.627, adverten- tiën en drukwerken 114.39, meubilair en maeriaal 410.14, kosten vergaderin gen, verschotten 162.30, zegels en assu ranties ƒ92.49. Totaal ƒ46.199.65. Namens de kascommissie bracht de heer C. W. Huibregtsen gunstig rapport uit over het financieel beheer der beide penning meesters en sprak de hoop uit, dat zij nog vele jaren voor de vereeniging mogen blij ven werken. De voorz. sloot zich hierbij gaarne aan en het verslag werd goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredenden, de dames Herfst en Menkhorst en de heeren Duval en Veldt, bij acclamatie werden herkozen. Tot leden van de kascommissie werden herbenoemd de heeren Huibregtsen en Hof. Bij de rondvraag sprak de voorz. tot den heer Bergers, vertegenwoordiger van den raad in de vereeniging, den wensch uit, dat de heer Bergers ook in het volgende jaar weer op dezelfde prettige wijze met de vereeniging en haar bestuur moge sa menwerken. De heer Bergers dankte bestuur en spe ciaal den voorzitter voor hetgeen zij voor het arme kind hebben- gedaan. Naar aanleiding van een bemerking in den raad, dat er somwijlen eten overblijft bij de schoolkindervoeding, zeide de heer Bergers, dat hij zulks bereids had tegenge sproken. De voorzitter merkte naar aanleiding hiervan op, dat hem hiervan niets bekend is, want de bode, die het eten rond brengt, houdt hem geregeld van den gang van za ken op de hoogte. Slechts één enkele maal bleef er wat veel soep over, waarschijnlijk omdat de kleur door te lange koken wat erg geel was. Overigens blijft er nimmer noemenswaardig eten over. Nadat nog enkele kwesties waren bespro ken, sloot de voorzitter de vergadering met dank. R.K. STAATSPARTIJ. De jaarvergadering van de R.K. Kamer- Centrale Leiden zal worden gehouden op Zaterdag 8 Mei in „De Burcht" alhier. De bekende radio-reporter Paul de Waard zal dan als spreker optreden over het onder werp. „De les van het buitenland". Universitaire opleiding van candidaats- notarissen en belastingambtenaren. Naar aanleiding van het bericht inzake opleiding van candidaat-notarissen en be lastingambtenaren ten name van een Stich ting te Leiden, waaraan enkele hoogleera ren buiten hun gewone college-uren hun medewerking zullen verleenen, vestigt men er de aandacht van de „N.R.Crt" op, dat elders reeds een drietal jaren gelegenheid bestaat om, als candidaat-r.otaris een uni versitaire vorming te krijgen. De Stichting „De Nederlandsche Notari aat Scholen (I.W.O.)" te Amsterdam, biedt naast haar reeds jaren bestaande pri- vé-opleiding in een zevental centra, reeds sedert 3 jaren door middel van de „Stich ting ter bevordering van de universitaire vorming van candidaat-notarissen onder leiding van de N.N.S." te Amsterdam en te Utrecht de gelegenheid om naar eigen keu ze te volgen de gebruikelijke opleiding, een meer uitgebreide universitaire met Ro- meinsch recht, Historia iuris en Oud Va- derlandsch recht, dan wel een inderdaad volledige universitaire vorming, niet slechts slechts in de privaatrechtelijke vakken, doch in enkele publiekrechtelijke. Ander half jaar geleden is deze gelegenheid ook uitgebreid tot de opleiding voor de belas ting-examens. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat te be ginnen op Maandag 5 April 1937, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij de verorde ning van den 9 Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en slooten, schouw zal worden gedreven over alle wegen, lanen, paden, Straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, slop pen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende brug gen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn, en zonder ver hindering, door of vanwege rechthebben den, voor het publiek verkeer open staan, alsmede over ale wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en derge lijke werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 25 Maart 1937. AGENDA LEIDEN. Woensdag: Bridge-drive voor de leden en invite's der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken in de zalen van Restaurant „Zomerzorg", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Maart len Paasch- dag waargenomen door de apotheken: J. C Peil, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Maandag 29 Maart 2en Paaschdag nemen waar de apotheken: G. H. Blan ken. Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 4C6. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek J. Doens, Wilhelminapark 8, Telef. 274. SPELDJESDAG. Weer 'n speldjesdag! Een kleinigheid heeft op Paschen iedereen wel over voor de „Meisjesbescherming", de katholieke vereeniging, die op een grooten staat van dienst kan wijzen, speciaal ook hier in Leiden. Aan de kerken zal een speldje worden aangeboden. Niet tevergeefs mogen we vertrouwen. AFSCHEID C. DE ROOY. De heer C. de Rooy, dienstdoend stations chef op het station alhier zal op 7 April a.s. wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftjd den dienst bij de spoorwegen met pensioen verlaten en af scheid nemen van het personeel. Op 20-jarigen leeftijd kwam de heer de Rooy den 14den Maart 1987 als arbeider bij de Spoorwegen in dienst te Stavoren en veertien dagen later reeds werd hij aan gesteld als assistent bij den buitendienst. Den 15den Aug. van hetzelide jaar werd hij benoemd tot assistent te Jloudum en op I Mei 1900 volgde zijn overplaatsing naar Bo- beldijk. Den 14en Maart 1903 werd hij over geplaatst naar Anna Paulowna en op 15 Nov. van hetzelfde jaar naar Almelo. Twee jaar later volgde zijn overplaatsing naar Uitgeest, waar hij ongeveer elf jaar ver bleef tot op 1 October 1916 zijn benoeming tot stationsopzichter te Den Haag volgde. Nog eenmaal werd de heer de Rooy ver plaatst en wel op 1 Maart 1923, toen hy aan het station alhier geplaatst werd. Merkwaardig genoeg was deze laatste overplaatsing het. langst van duur en dit zal bij het afscheid van den heer de Rooy ook wel tot uitdrukking komen. Naar wij vernemen, zal op de 31sten de zer te houden jaarvergadering van de Leidsche Brood-Fabriek aan de aandeel houders worden voorgesteld over het afge loopen boekjaar geen dividend uit te kee- ren. (Vorig 10 pet.) Het aanleggen van een verbindingsweg WeespHet Gooi, is gegund in werkver schaffing aan de firma A. v. Halem en I. Doornik alhier voor de som van 32.867. Men verzoekt ons mede te willen dee len, dat hedenavond om half 8 in het St. Vincentiusgebouvv aan de Hooglandsche- kerkgracht de Rozenkrans zal worden ge beden voor de zielerust van den overle den confrère, den heer J. F. Boekhout. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat eenieder, die een vreemdel.ng in zijn inrichting, huis of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2