M RADIO-PR^ GRAMMA'S M VRIJDAG 26 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING LISSE. Geboren: Hendrika Agatha Maria, dochter van N. Stokman en H. M. Wal kers Wilhelmus Catharina Jozef, zoon van A. Hoogendoorn en M. van Tongeren Pieter Johannes, zoon van P. J. Segers en A. C. Valk Lena, dochter van C. P. Blom en J. Kooyman. Ondertrouwd: Jacobus Butter, 26 jaar met P. Hoogervorst. 29 jaar, beiden te Lisse Theodorus Nicolaas van der Meer, 25 jaar te Noordwijkerhout met Hendrica Broekhof, 28 jaar te Lisse. Overleden: Ida Margaretha Klin kenberg, 38 jaar. Gevestigd: L. Verdoes uit Hillegom C. A. van der Veek uit 's Gravenhage - N. P. Schalk en echtg. uit Haarlemmer meer W. P. Zonneveld seb. v. d. Bunt uit Zandvoort H. J. de Wilde uit Apel doorn. Vertrokken: A. de Vos naar Den Haas G„ Neelen naar Noordwijk P. J. Olijhoek naar Stomowijk C. J. van Zeist en gezin naar Edam. NOORDWIJKERHOUT. Mooie verbetering. De provincie is bezig aan het beklinkeren van den Dorps straat tot aan de Goobrug. Dit is een mooie verbetering daar het gedeelte vanaf de Kortenbachstraat tot aan het begin van den Gooweg met groote straatkeien was verhard. Het werk kan juist gereed zijn voor de drukte van de bollendagen begint. Gevestigd: L. Turenhoutvan der Linden uit Noordwijk P. Kleverlaan uit Schoorl H. P. Heruer uit Leiden C. B. Vink uit Amsterdam G Brakkee, J. A, Arkesteijn, C. J. L. Bavel, J. J. Ie Brun, C. H. Eckhart, C. M. Kramer, Q. P. de Lange, P. H. Ponsen, H. Th. Reuters, C. Zijdenbos, allen uit Heiloo J. C. Beugelsdijk uit Noordwijk M. Duiven voorden uit Haarlem Q. Flipphi uit Heemstede H. J. van Benten uit Alke made T. Landbouwer uit Den Haag M. J. Boefs, H. J. Gielen, L. Bom, M. A. J. Kerkhof, A. Klinker, P. J. Scheffer. P. A. Lavigne. P. P. A. Osendorp, W. J. Ver- voort, A. T. H. Vester allen uit Heiloo, M. C. Tromp uit Berkhout. Vertrokken: C. J. Duivenvoorden- Wolters en gezin naar Lisse P. A. v. d. Raad naar Voorhout L. H. Roelens, P. Broeders, W. J. C. Vonken, C. A. Aiosexy, J. C. M. de Brut, C. J. van der Kleijn, J. J. Rolf, M. N. Ambriola, L. J. Adriaansen, G. J. van Kuilenburg allen naar Heiloo S. C. M. Bekker naar Amsterdam A. Heemskerk naar Noordwijk J. de Wilde naar Den Haag Ph. Hoogkamervan den Berg naar Hillegom A. G. Broekhof naar Noordwijk J. N. W. Vermeulen, J. G. Ottenhof, A. Besemer, Th. Lamers, C. J. J. Hoogendorp, E. C. F. van den Eeden, J. J. W. Korting, G. F. van den Barg, C. Ruendaal, B. H. van der Meer, allen naar Heiloo J. L. Berrevoets naar Oosterbeek Th. van der Ploeg naar Hillegom L. G. H. Steenvoorden naar Noordwijk E. P. WillemseRooden- burg en gezin naar Baarn. OEGSTGEEST. Groote Parochiale Jeugd dag. Gezien het belang van deze dag, komen we nog maals uw aandacht hiervoor vragen. Meer en meer komen de bijzonderheden van het program vast te staan. Reeds is 't U be kend, dat 'n beroemd rector onder all? H. Missen U zal opwekken, om door uw gel delijke en moreele steun onze Jeugddag te doen slagen. Bovendien zal om 7 uur onze Jeued op 'n bijzondere manier samen met den Pries ter 't Heilig Misoffer opdragn. Wij hopen U nog nader mee te kunnen deelen, welke bijzonderheden er onder de overige H. Missen die dan plaats zullen inden. Op de middagplechtigheden, die be sloten zullen worden met een kort lof en die 'n zeer bijzonder karakter zullen dra gen, hopen wij ook nog nader terug te komen. Nu iets over het avondprogramma. Er zal, om te beginnen, geen lof zijn. Verder zal er, wat betreft het tijdstip van aanvang van de uitvoering gebroker worden met de verkeerde gewoonte om zich niet te hou den aan de vooraf vastgestelden tijd. Deze uitvoering begint dus strikt op tijd. Tenslotte nog dit Ovei enkele dagen wordt er door uw brievenbus geworpen 'n circulaire, die in het kort 't programma van den Jeugddag bevat. Wij vragen U: leest deze circulaire aandachtig. Vult de geperforeerde strook zorgvuldig in en bezorg die zoo spoedig mogelijk, uiterlijk op 4 April, aan een van de drie adressen, die op de circulaire vermeld staan. Zoo veel mogelijk zullen wij trachten aan de verzoeken te voldoen. rfASSENHEEVL Woningbouw. Als incasseerder voor de Woningbouwvereeniging „De Vooruit gang" is benoemd de heer H. J. v. Nie- kerk. Concours. Het fanfarecorps „Crescen do" zal op Tweeden Pinksterdag deelne men aan het concours dat zal worden ge houden te Oud-Beijerland Geboren: Gerardus Petrus Jozef, zoon van J. J. Rotteveel en van J. M. Timp Laurentius Christiaan, zoon van M. Moerkens en van E. Hockx Maria, doch ter van P. M. Philippo en van J. Passchier Maria Theresia Johanna, dochter van F. C. van der Eist en van M. Th. van der Kamp. Overleden: P. H. Zeestraten, oud 82 jaar, weduwnaar van P. H. M. Turn hout. Vertrokken: Ca. Muckel en gezin, UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Anna C. Maas van Texel Johanna van Harskamp van Zwammer- dam Cornelis Zwirs van Licntenvoorde Pieter A. van Dijk van Kouderak Hendrik de Heer en gezin van Hazers- woude Hendrik Mmderman en gezin van Leiden Gerrit T. de Bruin en ge zin van Ouderkerk a. d. IJssel Gerrit van Vliet en gezin van Rijnzaterwoude Barbara N. van Dijk van Haarlemmermeer Auke de Vries en gezin van Wilnis Johanna Harting van Hillegom Jan Bon tenbal en gezin van Woubrugge Marijtje Domburg van Zwammerdam Alida van 't Wout van 's Gravenhage Immetje Grif fioen van Bodegraven. Vertrokken: Wimpje C. Kom naar Boskoop Geertruida Eikelenboom naar Aalsmeer Oost Jacomina C. de Vos naar Bodegraven Johannes J. Sombeek naar Hoorn Trijntje Westmaas naar Amster dam Henriëtte J. Munting naar Amster dam Willem van Wageningen naar Hil versum Wilhelmina C. D. van den Bosch naar 's-Gravenhage Theodorus J. van Egmond en gezin naar Amsterdam Cor nelis van Egmond en gezin naar Amster dam Jan Kortland en gezin naar Moor drecht Johannes P. Sap naar Rotter dam Gerarda C. Berk naar Zoeterwou- de Hendrik B. Butterman en gezin naar Leiden Ritske Sijtsma en gezin naar Leiden Jan K. van Leeuwen en gezin naar Bodegraven Jacob Kooij naar Bos koop Anna W. Verduijn naar Koudekerk Hendrika W. van der Steeg naar Leiden Willem H. van Egmond en gezin naar Warmond Anthonius A. van den Els- hout en gezin naar Leiden Adriana M. Rodenburg naar Stolwijk Evertje van Dijk naar Lisse Matthijs G. van Eijk naar Boskoop Gijsbert H. van 't Hoog en gezin naar Warmond. Geboren: Dirk, z. van D. Zwaan en M. Hoogendoorn Tonia Adriana, d. van G. Russchenberg en H. Boef Dirje Adria na. d. van F. J. C. Broker en G. J. Rooda Wilhelmina, d. van C. Roest en G. J. Boezaard Antonia Marianne Josephine, d. van A. G Linssen en M. A. J. Wigman Anna Adriana, d. van G. A. Pouw en A. G. de Rijk. Gehuwd: W. de Jeu 22 j. en C. Koppe 20 j. Overleden: Neeltje Johanna de Gans 10 dg. (overleden te Leiden) Gijsje Wol- ters 83 j., weduwe van G. Vermeulen Cornelis Touw 61 j. Wilhelmus J. M. van der Heijden 71 j. Anna Maria Jan sen 82 j. BODEGRAVEN. Ver. t. b. der tuberculose. In het Con sultatie-Bureau kwam dezer vereeniging in jaarvergadering bijeen. De voorzitter ver welkomde de aanwezigen en prees m net bijzonder de bekenden, die regelmatig door hun aanwezigheid zoozeer toonen, belang te stellen in het toch zoo noodzakelijke Meneweg 5 naar Duitschland J. Grim bergen en gezin, Tijlloosstraat 21, naar Lisse A. Th. J. Hoogervorst, Zandsloot- kade 40, naar Voorburg J. de Rooy en gezin, Warmonderdam 27, naar Warmond Ga. Wa. Noort, Zandslootkade 5, naar Wassenaar. Gevestigd: M. J. van den Oetelaar, Hoofdstraat 82, van Warmond Jac. Dek ker, Bij dorpstraat 4, van Langbroek W. Noort, Zandslootkade 5, van Leiden J. C. L. M. van Reisen, Hoofdstraat 307, van Beverwijk A. van Biezen, Molenstraat 10, van Delft A. J. A. Haverkort en ge zin, Iepenlaan 11, van Voorhout V. M. Rekers, Menneweg 11, van Waddinxveen H. M. Keuning, Meneweg 57, van 's Gra venhage Aa. Ma. Keuning, Menneweg 57, van 's Gravenhage. VOORHOUT. Bloembollencultuur. Deze vergade ring, welke werd gehouden in café „De Bonte Koe" van den heer J. v. Steyn, werd geopend door den voorzitter, den heer P. v Reisen. De voorzitter wenschte het be stuurslid, den heer H. J Vester, die wegens een langdurige ziekte zich verhinderd ziet zijn werkzaamheden te hervatten, beter schap toe. Hierna ias de secretaris, de heer C. J. Zonneveld, de notu'en en het jaar verslag. Als afgevaardigden naar de Alg. verga dering werden gekozen de heeren P. v. Reisen en P. v. d. Nouland, met als plaats vervangers de heeren P. L. v. d. Hulst en J. Nijssen. Nu volgde de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de Alg. Verg. Punt 6 van den brief werd door de verga dering na eenige discussie aanvaard. Ook kwam de reeds zoo veelvuldig besproken reorganisatie ter sprake. De voorzitter hield hieromtrent een z.g. algemeene be schouwing en sprak zich uit als tegenstan der van deze reorganisatie. Spr. ziet met een angstig hart de komende regeling te gemoet. De heer P. v. d. Nouland is over deze reorganisatie wat optimistischer ge stemd en kan deze niet anders dan toe juichen, daar hij er veel voordeelen aan verbonden ziet. Na stemming bleek ook het grootste deel der vergadering vóór reorga nisatie te zijn. Over enkele punten wordt den afgevaar digden een vrij mandaat gegeven. Het amendement Heemstede werd met meer derheid van stemmen ondersteund. Nadat nog enkele vragen in de rond vraag werden besproken omtrent uitdie pen der Dinsdagsche Watering, hetgeen met het polderbestuur van Rijnland zal besproken worden, volgde sluiting. werk d.er t.b.c.-bestrijding. Notulen en een uitgebreid jaarverslag van den secretaris volgden hierop. We vermelden hieruit, dat het ledental thans 398 bedroèg, een voor uitgang van 62. De wijkzusters hadden op voortreffelijke wijze haar taak in het afge- loopen jaar weer vervuld. In 47 gezinnen met 44 patiënten werden 721 bezoeken af gelegd. Afgevoerd werden 7 gezinnen met 12 patiënten, terwijl 6 gezinnen met 6 pa tiënten nieuwe werden ingeschreven. Een 4-tal kinderen werden uitgezonden. Dar.K werd gebracht aan den specialist dr. Brou wer en z'n assistente mej. Nijland, aan de wijkzusters voor haar arbeid en de leden voor hun steun, in welken vorm dan ook. De ontvangsten bedroegen ir '36 totaal 3180.74, terwijl een batig saldo te ver melden viel van 10.78. De exploitatie van het gebouw is bevredigend te noem-m en leverde een voordeelig resultaat op van 89. De commissie tot nazien der bo> ken bestaande uit de heeren van der Vlist, Roer horst en Niekerk brengen bij monde van den heer v. d. Vlist verslag uit en s j!len voor de penn esse mej Heijnsdijk te déchar geeren. De commissie en de penn.esse werd door den voorzitter dank gebracht voor de gedane werkzaamheden. De heer J. Beijen spreekt woorden van waardeer.ng aan het adres van het bestuur der vereeni ging, prees daarbij de samenwerking der verschillende bestuurderen, voortgekomen uit Groene Kruis, Chr. Wijkverpleging en Wit-Gele Kruis. De Emmabloem. De collecte zal ge houden worden op Dinsdag 20 April. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Paaschvisring in de Kruisvaart. Eer sten en tweeden Paaschdag zal de Kruis vaart haar winterprogramma Deëindigen met een grootsche: „Kent-u-de-Kruis- vaarf'-actie! Een opzet, die inderdaad is toe te juichen, en die ook daarvoor is de voorbereiding een waarborg slagen zal. Geheel in den geest der Kruisvaart, is deze Paaschviering hoofdzakelijk eigen werk der jeugdige K.J.C.'ers. Op het pro gram staat allereerst de opvoering van ,.De held der Eucharistie", een spel in drie'be drijven. Een historisch gegeven uit de da gen van Napoleon ligt eraan ten grond slag. Een prins n.l., ingelijfd in een geheim genootschap, staat voor een zwaren inner- lijken tweestrijd. Gezworen heeft hij vol gens den „plicht" van zijn verderfelijk lid maatschap, zijn kind nooit toe te laten tot de eerste H. Communie. Deze roof van kin dervreugde en geluk moet hij later duur betalen met derving van eigen levensvreug de en -geluk. Treffende tooneeltjes komen er in voor; en Luiz, 't prinsje, een kind van 12 jaren, groeit tot 'n held door zijn ver langen naar de Eucharistie. Vandaar het mooie slottooneel met de zang: Christus vincit, Christus overwint. Waar in onzen tijd de Kruisvaart roept tot het ridder-ideaal, zal dit stuk ongetwij feld een machtige invloed uitoefenen op de Kruisvaarders, en niet minder op de toe schouwers. Na dit ernstige spel zal een klucht den lach in de zaal brengen, anders was 't geen jongenswerk. Trouwens, lachend door 't leven gaan hoort bij een Kruisvaarder. Ongetwijfeld zal nummer drie van 't prögramma de tentoonstelling wel attractie hebben; temeer omdat het de eer ste is, dus een begin. Dienend om het we zen der Kruisvaart beter te belichten, toont ze tevens, dat er in jongens wel „leven" zit. Hoewel bescheiden van opzet is 't toch een prikkel tot nog meer activiteit. Alles bij elkaar genoemen een Kruisvaartpro gram, dat rekenen mag óp veler belang stelling. Zeker in eigen parochie, en ook op meeleven van onze medestrijders in de naburige Cohorten. Op beide dagen is de aanvang te 7 uur. Stal-keuring. Even als vorige jaren werd ook dit jaar door den assistent-Rijks- veeteeltconsulent, den heer S. de Jong S.zn. uit 's Gravenhage, een stalkeuring gehou den, bij de leden geitenhouders der plaat selijke vereeniging „Ons Doel". De volgen de stallen werden met een prijs be kroond: 1ste P. Wortman met 91 p.; 2de Jac. Wortman 88 p., 3de A. Rietveld Zoe- terwoude 87 p., 4de B. Kraan 87 p„ 5de Jan Wortman 86 p. en 6de D .G. van der Voort met 85 p. Dat door al de leden hun uiterste best wordt gedaan om hun stallen in. een goede conditie te houden, bewijst wel het feit, dat het gemiddelde aantal pun ten, hetwelk was behaald over al de stallen 79 bedroeg, een mooi en een prachtig re sultaat, daar het hoogst aantal te behalen punten 100 was. De prijzen, welke uit spek en worst bestonden, waren in elk huisge zin zeer welkom en werden dan ook door de winnaars in darrk ontvangen. ZATERDAG 27 MAART. Hilversum II, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.35 „Vredes-Uitzending" (Relais uit Praag). 11.10 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De Klokken kceren terug. 12.30 KRO-orkest en gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-Melodisten en solist. 3.00 Kinderuur. 4.00 Vervolg concert en gram.pl. 5.30 Esperantocursus. 5.45 Voor Kath Padvcinders. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelinger 8.15 Declamatie en concert. 8.35 KRO-orkest. 9.00 Causerie „Paaschvreugde op Palma- Majorca". 9.20 Vervolg KRO-orkest. 10 00 Voordracht cn Gram.pl. 10 30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gram.pl. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Orgel, declamatie en VARA-orkest. (Gr.pl.). 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Filmpraatje. 2.15 De Flierefluiters, en solist. 3.15 Schaakpraatje. 3.30 Oratorium-uitzending (op gr.pl.). 4.45 Causerie over de pluimveehouderij. 5.05 „Melody Circle". 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „Filmland". 7.00 Friesche uitzending. 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herh. S.O.S.-berichtsn. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 Gram.pl. 8.45 Declamatie. 9.00 VARA-Orkest, „De Stem der Volks", en solist. 9.50 Toespraak. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Berichten. 11.05 Ramblers. 11.30—12.00 Gram.pl. D r o i tw i c h, 1500 M. 11.20 Orgelspal. 11.50 Het MacGibbon Strijkkwartet. 12.50 Gram.pl. I.20 Het Commodore Grand Orkest. 2.20 Zang en piano. 3.20 Orgelspel. 3.50 Het Victor Olof Sextet. 4.20 Declamatie. 4.40 Het BBC-Schotsch orkest. 5.35 Lou Preager en zijn band. 7.05 Het BBC-Orkest. 7.50 „In town tonights 8.20 Het BBC-Variëté-orkest en solisten.. 9.20 Berichten. 9.40 Declamatie. 10 15 Het BBC-Thea' erorkest. II.20 „Henry Hall's Hour". 12.0012.20 „Henry Hall's Music Ma kers". Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Goldy-orkest en zang. 5.50 Pascal-dansorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Nat. Orkest en Rauglkoor. 11.2012.50 Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 H. Bund's orkest en mandolinekwar- let. 7.50 Saarbrucker Amusementsorkest. 8.50 Gram.pl. 11.20 Orkest v. h. Oppersilez. Landes- theater. 1.35 Gram.pl. 3.20 Westduitsch Kamerorkest. 5.25 Populair concert. 6.20 Concert. 7.30 Vroolijk programma. 9.5011.20 Omroepdansorkest. en solis ten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salonorkest. I.50 Grampl. 2.22 Radiotooneel. 3.20 Oratorium-uitzending. 5.50 Gram.pl. 6.50 en 7.20 Dito. 8 20 Cabaret. 9.20 Gram.pl. 9.35 Omroepkleinorkest. 10.30 Omroepdansorkest. II.20—12.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. I.50 Gram.pl. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.20 Zang. 3.35 Vervolg orkestconcert. 4.20 Gram.pl. 4.35 Omroepkleinorkest. 5.35 Salonorkest. 6.35 Cello en piano. 7.15 Zang. 7.45 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en solist. 9.20 Cabaretprogramma. 9.50 Omroepdansorkest. Deutschlandsende»r, 1571 M. 10.3012.20 Gram.pl. 7.30 Populair concerten solist. 9.20 Berichten. 9.50 K. Ristenpart's kamerorkest. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Populair concert en dans muziek. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de °rogramma. 8.00 Keulen of Hamburg. 9.50 Deutsche, of Hamburg. II.05 Londen Reg. 13.05 Brussel. VI. 13.35 Keulen. 14.35 Brusel Fr. 15.20 Brussel VI. 17.50 Parijs R. 1920 Keulen. 21.20 Beromuster of div. 22.20 Boedapest of div. 23.26 Brussel Fr. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram.mum. G.- R. D. 10.35 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 15.20 Droitwich. 16.20 Brussel Fr. 16.40 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.05 Droitwich. 21.40 Weenen of div. 22.55 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). KOUDEKERK. Jubileum. Op Maandag 5 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de fabrieks arbeider H. H. Verbaan alhier, bij de firma C. M. Oppelaar werkzaam is geweest. Inenting. Woensdag 31 Maart a.s. des namiddags te twee uur, zal aan de dokters woning alhier de gelegenheid opengesteld zijn tot kostelooze inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde ren mede te brengen. Geboren: Huibert, z. van J. Lekx en M. de Groot. Overleden: Elisabeth van Omme- ring 79 j. NIEUWKOOP. Geboren: Johanna Cornelia, d. van J. Plomp en A C. van den Bosch. Ondertrouwd: Jac. van Eijk 29 j., won. te Nieuwveen en J. de Geus 23 j. ZOETERWOUDE (Dorp). Kruisvaart. Zaterdagavond is er geen banuur. Zondagmiddag spelen op het schoolplein van 46 uur, dan tevens gele genheid voor sparen en boeken van de bi bliotheek in te ruilen. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 2'1 Piotreling echter hadden ze een vreemde ontmoeting 242. Een professor ziet er zoo gek niet uit, meenden de m-t e=n paar heeren, die in de wildernissen van Afrika de heeren. Ik zou wel eens willen weten waar je die gekke wilde dieren filmden. Toen de heer Slim vertelde, dat hü hoed vandaan hebt gehaald, merkte eeh hunner op. Dat is een professor was, wilde geen van beiden hem gelooven. gauw verteld, zei de professor en hij holde naar een kokos- palm

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10