CORRESPON JENT IE. Jef Gussenhoven, Voorscho ten. Dank Je wel vriendje voor die mooie foto van jullie kerk! Dat is een mooi stuk werk, als je het zoo ziet! In welke klas ben jij nu al Jefke? Schrijf mij dat eens en vertel mij dan eens in een langen brief zoo het een en ander van Voorschoten zelf; van de school; van je vrienden en zoo van alles wat je zooal be langrijk voorkomt. Een brief schrijven blijft een uitstekende taaloefening. Dag Jef! Groet vader en moeder van me en al de broers! De hand voor T allen! Simon Beugelsdijk en Harrie v. Berk, L i s s e. Twee nieuwe Neef jes in één slag! Welkom! Ik heb jullie verjaardagen genoteerd en nu hoop ik, dat ik jullie ook bij den eerstvolgenden wed strijd ontmoeten zal. Voor dezen zag ik jullie nooit, is wel? Krijg ik eens een lan gen brief! Het antwoord vol»! dan wel. Dag vriendjes! Veel groeten thuis! Cor Otto, Langeraar. Ook deze raadseltjes worden peplaa'st. Maar ie zult nog even geduld moeten hebben. Er liggen er nog heel wat op p'aatsing te wachten. Ik vind het wel ve-ba-end aar- j di?, dat je zoo goed mee wil werken! Wat ik wel tevergeefs zocht, was een brief. Zie 1 je! Een brief schrijven is een oefming, waar ie la+er veel plezier van zult hebben. Dag Cor! Groet je ouders van me! Dora Kniest, Oegstgeest. Die Piet wou ik dan wel eens zien; dat lijkt me zoo'n echt leuk'kereltje toe: wel waard om te stelen, zooals jij zegt. Wanneer is Ali ook weer jarig? om ze van de li.ist af te j voeren, schrijf me dat eens! Wat aardig van Annie dat ze den dokter wou halen, j toen het beeld stuk viel! Hoe gaat het koorzingen Dora? Jammer hé, dat ons blad niet geregeld uitkomt, maar daar -is nu -niets aan te doen. Jij verveelt me heele- maal niet met je gebabbel. Zoo moesten alle Nichtjes schrijven kunnen. Dag Dora! Groet'Pa en Moe «n de~vier-broertjes en de drie zusjes van me! Voor jou speciaal de hand! Gonnie Be ij. Leiden. De rijm pjes zal ik met aandacht nalezen en ik denk wel, dat ze een plaatsje waard zijn. Weet je wat je eens moest, doen? Maak eens een vervalg-verhaal! Jij hebt tijd en ik geioof, dat je dat beter afgaat dan versjes maken. Dat is allemans werk niet! Lees eens met aandacht de bijdragen van Diederik en Anton Roels en Tante Marie en je leert, hoe een versje eigenlijk moet zijn. En hoe gaat het nu? Verkouden-zijn is erg lastig maar vooral als de neus daarbij parten soeelt. Dag Gonnie! Beter schap en., tot later! Arie Vink, Noord wijk (B.). Zoo Arie, wil jij zoo graag met je pleeg- zusje ook in de krant, als je jarig bent. Nou, dat plezier zal ik je gunnen, vooral omdat je dit zoo vriendelijk vraagt. De namen zijn genoteerd: dit geldt ook voor de volgende jaren. Dag Arie! Dag Nelly! Distelvinkje, Voorschoten. Of ik graag briefjes ontvang van de Neef jes en Nichtjes? Zeker, vooral als ze min stens twee bladzijden lang zijn, zooals dit episteltje van jou! Wat heb jij een plezier gehad bij Opa! Nou maar zoo'n feert telt mee? En was de h- Pastoor daar ook al? Dat mocht ook wel! 85 jaar is een heele leeftijd, is niet? Dag Nichtje! Hoor ik nog eens wat van je? Het antwoord dat zie je volgt zonder te mankeeren! Groet vader en moeder van me, en de groote broer uit Den Haag. En nu wensch ik al mijn Neefjes en Nichtjes een prettige paaschvacantie en ook voor uw ouders en familie een „Za lig Paschen". Oom Wim. Goede Vrijdag door Tante Marie. Het lijden is volbracht, Volbracht voor onze zonden. De Heer van leven van dood Werd door den Vader ons gezonden. Weldoende ging Hij rond. De zieke werd gent zen. Wie ziek was naar de 'iel, Werd Kind des Hemels als voor dezen. Hij gaf ons Zijne leer, Die liefde bracht en zegen. Die vervolmaken zou, De wet van Mozes allenvegen. Hij bracht aan allen heil: De slaaf kreeg weer zijn rechten. Hij predikte voor iedereen, Voor heeren en voor k:.echten. Begrepen werd hij niet. Wie ou dat ook verwachten? Zijn Rijk lag hooger op, Ver boven aardsche machten. Nu is Zijn lijden uit: De hemel is weer opëh. Wie met vertrouwen tot Hem gaat Kan op Zijn liefde hopen. WIE ZIJN JARIG? Van 26 Maart tot en met 1 April. 26 Maart: Ria v. d. Berk, Veldhorststr. 44, Lisse. 26 Maart: Bep Kouwenhoven, Langeraar. 26 Maart; Nico Kager, Doelesteeg. 26 Maart: Hannie Verstraten, Munniken- straat 82. 26 Maart: Henk Veldhoven, Rijndijkstr. 78 26 Maart: Truusje v. d. Akker. Westeinde C 122. 27 Maart: Adriaan v. d. Meer, Woubrugge n. 177a. 27 Maart- Betsie de Haas, Pickéstraat 50, Noordwijk Binnen. 21 Maart: Theo Nijssen, Korte Hansestr 3a 27 Maart: Leo Bentvelzen, Potgieterslaan 5. 27 Maart: Nico de Vogel, Rijndijk 142, Ha- zerswoude. 27 Maart: Cornelis Sassen, Molensteeg 24. 27 Maart: Willy Meyer, Cobethstr. 9. 27 Maart: Steven Fakkel, Jacobsgr. 1. 27 Maart: Johan van Britsum. Zijlstr. 7. 27 Maart: Kees van Vliet, Emmalaan 8, Alphen aan den Rijn. 28 Maart: Bep Kneppers, Hoefweg 347, Bleijrwyk. 29 Maart: Arie Vink, Voorstraat 127 Noordwiik (B.). 29 Maart: Frans Wensveen, Stompwij k- i schewee 59, StomDwijk. 29 Maart: Kees v. d. Poel, Oud-Ade E 59. 29 Maart: Kees Verhoeven. Hoogewoerd 130 j 29 Maart: Annie Ammerlaan, Weipoort, Zoeterwoude. 30 Maart: Joop Berendsen, Rijndijkstr 80. 30 Maart: Henri v. d. Vlagt, Heerenstr. 71. 30 Maart: Mientje Kuypers R'veen. 30 Maart: Ada van Tol, Noordeinde 50, I Aarlanderven. 30 Maart: Marietje van Leeuwen, 3e Poel- j laan 35, Lisse. 30 Maart: Jo Beijk, 3e Poellaan 19, Lisse. 31 Maart: Reintje de Wekker, Langebr. 52a. 31 Maart: Jan Vink, Noovdeinde 56, Aar- landerveen. 31 Maart: Bart van Capel, Noorden (Z.-H.). 31 Maart: Wim van Heel, de Laat deKan- terstra sft 6a. 31 Maart: Kees van Vliet, Emmalaan 8, Alphen aan d-en Rijn. 31 Maart: Annie v. d. Meer, Noordeinde B 342, Hoogmade. 31 Maart: Mientje Hermans, 's Gravend. weg 89. Noordwijkerhout. 31 Maart: Frans Breedeveld, Leuvenstr. 9. 1 April: Tootje van Vliet, Emmalaan 8, Alphen. 1 Aoril: Gretha Hofman, Geversstraat 22, Oegstgeest. 1 Aoril: Kees v. d. Meer, Lindeplein 4, Noordwijk Binnen. 1 April: Lambert Braakman, Cobetstr. 48. 1 April: Marietje Devilee, Dwarshavestr. 3 1 April: Al id a Hekker, Warmundastraat C 10, Warmond. 1 Aoril: Frits Montanus, P. de la Court - straat 53. 1 April: Dootje v. d. Werf, Haagweg 51. Ik feliciteer de jarigen. Wie zijn of haar naam van schoolgaande kinderen in deze lijst wil opgenomen zien, (met opgave van leeftijd) of bij het verla ten der school wil afg lerd worden, schrijve me minstens 14 dagen voor den vt.) jaardag. Oom W i m. Goede Vri'dag door Anny van Diest. Goede Jesus, hoe zwaar was wel Uw lijden? Hoe fel was wel Uw smart? Maar naamloos grooter weeën Doorstriemden nog Uw Hart, Wanneer Gij dacht aan al die zondaars Voor wie Gij toch die smarten leedt: En meer nog dat er gingen nog verloren, Trots het vele, dat Gij deedt. O Jezus, zooveel bitt're ondank. Verscheurt zóó wreed Uw Hart; Meer nog, dan Uw grootste lijden, Schrijnt dat in Uw diepste smart. O Jezus, aan 't slavenkruis geklonken, Uw lichaam rood en overdekt met bloed; O Jezus, wreed gegeeseld en met doornen gekroond, Wie is er, die zooveel ondank U vergoedt? Ik kom dan Heer weer eerherstel U geven, Voor alles wat die zondaar U misdeed; Geef ons genaden om U te danken Voor alle?, wat Gij voor ons deedt. Wij blijven minnen U en danken, Gij, God van liefde en van vreê! Tot wij na dit aardsche le en Eén zyn met U, zoo klinkt m'n beê! Gebed door Anny van Diest O. Jezus, wat waart Gij oneindig goed, Dat Gij, door Uw kostbaar vleesch en bloed, Ons den Hemel hebt gegeven! Ook nu nog sterkt Ge ons en voedt Ons met Uw Godd'lijk Vleesch en Bloed A's spijs ten eeuw'g? leven. Paaschmorgen door Tante Marie. Soldaten staan op wacht En schouwen aan af Met nauwgezette plicht, Waar Jezus ligt in 't g af. Daar wijkt eensklaps steen! Verrijst vol majesteit De Heer van leven en van dood In volle heerlijkheid. De wakers vallen neer Onthutst, verblind, ontdaan, Zij zien Jezus uit zijn graf Door eigen macht daar gaan. Zij vluchten stadwaarts heen: En spreken van Jezus' dood, Meer nog wat het wonder der Verrijzenis hun bood. Zoo wordt bet woord epn feit: Gods Zoor is opgestaan; Zijn zending is volbracht; Zijn Vader is voldaan. In donkeren nacht. JUDAS. door Antoon Roels. Een gele lampion-gelijk^ Hing 't maanlicht aan den hemel, Verdwaasd, als was 't een vreemdeling In 't groene stergewemel. De donk're lucht~was voL geluid, Er waarder. schimmen langs de boomen, De nacht was indoordringbaar-zwart En scheen te weten, wat ging komen. Want in de verte joeg hij voort, Met een klein leger van soldaten, Zijn ziel was zwarter dan de nacht En kon niets mevr dan haten. Hij kuste vlug-den wj^gn Man, Die hem bekeek met. droeve oogen, Maar Judas vluchtte wild en snel, Hij had zijn Heer bedrogen De nacht was zwart en v >1 geluid, Een wild rumoer van wat soldaten, Maar Judas heeft het niet gehoord, Hij kon alleen nog haten.... Golgotha door Anton RóeTs. Hoog tegen de aschjjrauwe middaglucht, Waar bliksemschichten langs vervliegen, Hangt aan Zijn kruis een blanke Man Ten offer voor de mepsche i, die bedriegen. Hij hangt daar met Zijn Goddelijk geduld En laat de menschen aan den bergvoet lallen; Hij bidt den Hémel ~o"m—vergiffenis Voor 't menschdom, .dat. zoo deerlijk is gevallen.... Én dan te drie uur, als de aaide beeft En alle menschen in hun huizen vluchten, Neigt voor het laatst Zijn bloedend hoofd.. De Joden hebben Hem niet meer te duchten.... O God. die voor óns heil gestorven is, Wij zijn het, die Uw leden sloegen, Wij zijn het, die voor 't wijze Sankedrin Verdwaasd om Uw gevangenneming vroegen. Wij zijn het, die U stompten in 't gelaat En die U schaamteloos aan 't kruishout hingen; Degenen, die Uw re.cbters wilden zijn, ..Dat waren wij, verdwaasde stervelingen O God, vergeef ons on-ze schuld en schenk Ons, arme zondaars, liefd'rijk Uw genade, Al hebben wij, verblind, nog al te vaak Op Uwe schouders 't zware kruis geladen. Onder het Kruis door Cor van Diest, Bilthoven. Droef weent Maria in feil smarten, En snel bonst haar 't bange harte: Ze aanschouwt haar Z ion, in den adem van den dood, Oh! wat iü haar leed, haar smart oneindig groot! Zijn lijden spreekt tot der mensch'enharten: 't Was voor ons, dat Hij zich zoo liet v'1 tarten, Wijl Hij ons redden wilde uit den nood, En voor ons geluk en heil Zijn lichaam bood. Gij waart zoo goed Heer er. zoo geduldig! Gij leedt voor onsok ik was sch"ldi«. - Vergeef mij Jezus, wat ik in zwakheid heb misdaah? Vergeef en* laat m'-"'vred^ Paaschklokken door Sisca Homan. Hoort! de klokken met blijde.,, klank Verspreidex, alom haar jubelzang Vanuit het verre Rome Zijn zij weérgekom.n. Zij heffen heur /reugdezangen aan: Want Jezus is waarlijk opgestaan, Wat deerde Hem der soldatenmacht: Hij stond op uit 't graf 'it eigen macht, „Komt kind'ren, 't L feest alom" Beiert jub'lend bim-Vm-bom. „Komt juicht en springt, danst allen", „En laat uw liederen vroolijk schallen!" „Der menschen zonden Ihuld is uitgeboet „Door Jezus lijden; Hij vergoot daarvoor Zijn bloed, „Zingt daarvoor uw schoonste liederen Hem ter eer, „Hij gaf U en mij den hemel weer!" Paaschfeest door Diederik. De klokken, zij galmen Zoo heerlijk en schoon, Verkonden den vclke, In klankvollen toon: De Heer is verrezen, Hij wierp van zich af, De dood en zijn kilheid; Rees op uit het graf. Het Paaschfeest zegt elkeen, Die hooren slechts wil, Gods Zoon zij geprezen, Dit doen wij dan stil. Gebeden, zij stijgen Omhoog, tot Zijn dank, De knieën gebogen Bij klokkengeklank. Zijn krui-dood, Zijn lijden, Zijn -'oorbeeld was groot; Veel heeft Hij geleden. Ging voor ons in dood. Hij heeft overwonnen, Terwijl Hij zien gaf, Hij de Verlosser, Stond op uit het graf. O, moge dit Paaschfeest Veer velen toch zijn: Een Paaschfeest ter eere Van Hem, dus geen schijn. Zijn lijden voor menschen, Voor ons op deez' aard; Heeft hen, die slechts willen, Voor eeuwig gespaard!! Paschen door Cor van Diest. De bloemkens pralen teer en fijn-, En blinken in den zonneschijn. Met heur geuren wonderzoet Lijkt 't waarlijk éénen groet: Heil, Schepper, heil! Wolken, blank en donzig drijven, Al in haar schoonste feestkleedij Hoog boven scha'i 't voog'lenkoor Jub'len lustig, al maar door: Heil, Jezus, heil! Wijd en zijd galmt 't klokgebrom, Spoedt U kerkwaarts kom! Jezus, Die 't nieuwe leven gaf, Stond verheerlijkt op uit 't graf. Heil, Koning, heil! Paschen door Anton Roels. De klokken luiden blij het Paaschfeest in, Ze roepen: „Komt, de Christus is verrezen! Hij overwon in heerlijkheid den dood, Hij heeft zijn moordenaars de les gelezen!" De klokken dreunen juichend door de lucht Ze roepen: „Komt, de dood is overwonnen! Gods Zoon stond op uit het gesloten graf, Al had Zijn vijand ook eer list verzonnen!" De klokken zingen blij een zegelied Op Hem, die Zich versmaden liet en dooden En, zonder dat de vijand sterker was, Hem nimmer weerstand heeft geboden! De Christus is verrezen uit het graf, De taal van Isaïas heeft weerklonken. En toch is heel de wereld, vol van schuld, Ontzet van haar Verlosser weggezonken.. Pasehen door Lina v. d. Akker. Christus is verrezen: Het menschdom is verblijd, Want door Zijn lijden en sterven, Is 't eeuwig geluk bereid. Nieuw leven is begonnen. Waarvoor wij dankbaar zijn. Wij willen Hem steeds minnen, Ja, allen, groot of klein. Wij willen braaf steeds wezen; Niet geven smaad of hoon. En brengen Hem steeds liefde Fémrt 's 'non. Paschen in de natuur door Anny van Diest. Lente, schoone lente is door heel de natuur gevaren; Bracht een wond're groei van bloemen en van blaren: En in de boomen klinkt een zoet geluid Van 't voog'lenkoor.Alles blinkt en bot nu uit. De morgendauw ja, schittert als zuiver kristallijn: De aarde wil in haar schoonste feesttooi zijn! 'n Lentewindje streelt en fluistert zacht: 't Is God, Dit dit alles u nu bracht: 't Is Paschen; feest van opstanding en. laat dit zijn: 'n Feest voor arm en rijk, voor groot en klein! NIEUWE RAADSELS A. ingestuurd door Piet Groenewegen. Raadsel I: Als de groote wijzer 12 uur wijst en de kleine zes en de klok 4 uur slaat, wat voor tijd is het dan? Raadsel II: Wat heeft deuren noch vensters en gaat toch open en toe? Raadsel III: Welke kousen worden niet aangetrok ken? Raadsel IV: Ik ben een jongensnaam, keer je me om, dan ben ik een vrucht. Raadsel V: Ik ben een beest; keer me om, dan ben ik een deel van een boom. De oplossingen niet opsturen. Deze geeft Piet de volgende week zelf. B. Raadsels van Mien Beuk. Raadsel I: Ik weet een plekie. daar regent het nooit Fr rtaan witte paaltjes en toch is het altijd nat? Wat is dat? Raadsel II: Wie heeft wel tanden, maar geen mond? Raadsel III: Wie kan niet loopen, maar gaat toch wel eens uit? Raadsel IV: Ik ken 26 dames, in het zwart gekleed, die niets zeggen en toch veel wijsheid lee- ren. Kent gij die ook! De oplossingen niet opsturen. Deze geeft Mien Beuk de volgende week zelf. Oom Wim. DE OPLOSSINGEN DER RAADSELS van Dora van verleden week waren: A. Opl. I: meloen. Opl. II: Tilburg t wit Belloo Tilburg bruin Urk g Opl. III: Jan, Jaap, Henk. Opl. IV: Nel Ina Door en Annie Ida en Ali. B. Van Mien van Berkel: Opl. I: vork. Opl. II: radijs. Opl. III: school. Opl. IV: IJsel. Opl. V.: Leimuiden 1 lei spits klimmen Leimuiden pruimen vader den n U vraagt? 1. Met welke snelheid zou wel een zwa luw v'iegen? 2 Waar zyn die in den winter? 3. Hoe groot is Finland? 4 Welke vorm hebben do cellen van b jen? 5 Een laconiek antwoord, wit is dat? 6. Zus zei: ze stond perplex, hoe komt ze daaraan? Wij antwoorden. 1. De snelheid is grooter dan de grootste snelheid van de beste vliegmachines en wel 490 km. per uur. 2. De zwaluwen vliegen tot in Midden- Afrika, waar het altijd zoo warm is, als bij ons in den zomer en zelfs nog warmer. 3. Finland is 11 maal zoo groot als Ne derland. 4. De cellen zijn zeskantig. De Koninin- necellen zijn niet als de andere zeskantig, maar hebben den vorm van een groote hangende kruiken (Hierover vertel ik la ter wel eens meer!) 5. Laconiek antwoord beteekent een kort en bondig antwoord; met weinig woorden veel zeegen, zooals de Lacedoniërs of Spar tanen dit gewend waren te doen. 6. Perplex is latijn, beteekent verslagen, ontstelt, onthutst. Wat zei zusje er wel van?

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11