Ü1KSÜAÜ 23 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 SPORT BESTUURSVERGADERING VAN DEN K. N. V. B. Het Bondsbestuur van den K. N. V. B. heeft jl. Zaterdag vergaderd. NederlandFrankrijk. Besloten werd aan den Franschen V. B. voor te stellen den wedstrijd Nederland- Frankrijk vast te stellen op 17, 24 of 31 October a.s. Studenten-voetbal. Naar aanleiding van een schrijven van de Unitas Studiosorum Lugduno Batava werd besloten, dat het Bondsbestuurslid de heer De Vries besprekingen ^al voeren met de onderscheidene student norganisa- ties teneinde de mogelijkheid te overwe gen om te komen tot een Studenten Voet balbond op federatieven grondslag. Medische sportkeuring. Van verscheidene plaatselijke bureaux voor ipedische sportkeuring waren ver zoeken ingekomen om een geldelijke te gemoetkoming in de oprichtingskosten, zooals door den K. N. V. B. reeds zeer her haaldelijk verleend zijn. In verband hiermede werd besproken, dat te Arnhem dwang bestaat om medische sportkeuring uitsluitend t- doen geschie den door het daarvoor opgerichte Bureau, terwijl volgens de bepalingen van den K. N. V. B. ook met een verklaring van een geneesheer kan worden v >lstaan. Besloten werd aan de Federatie van me dische sportkeuringsbureaux mede te dee- len, dat tegen het verleenan van de ge vraagde subsidies voor nieuwe sportkeu ringsbureaux in beginsel g.-en bezwaar be staat, doch dat het Bondsbureau het op prijs zal stellen als de Federatie haar me dewerking zal verleenen dat de dwangbe- paling als bovenbedoeld wordt opgeheven. Deelneming aan het wereld kampioenschap. Besloten werd de voorwaardelijk gedane inschrijving voor de wcreldkamtroenschan- pen voetbal van 410 Juni 1938 te Parijs thans definitief te maken. Oefenwedstr«5',en voor provinciale elftallen. Op voorstel van de Technische Commis sie werd besloten het Engelsche beroeps- elftal West Ham United uit te noodigen om eenige wedstrijden te spelen tegen pro vinciale vertegenwoordigende elftallen. Sportkroniek". VIJFTIGJARIG BESTAAN VAN „BE QUICK Op 10 April a.s. zal het 50 jaren geleden zijn, dat de Groninger Cricket- en Voetbal vereniging Be Quick werd opgericht. Uit den volledigen naam blijkt reeds dat naast voetbal, in vroegere jaren, evenals bij vele andere oude vereenigingen, het cricketspel werd beoefend. Dit halve eeuwfeest belooft op luister rijke wijze te worden herdacht en reeds geruimen tijd geleden is men met de voor bereiding der te houden festiviteiten be gonnen. Naast de onontbeerlijke feestcom missie schiep men een commissie, die op zich nam de verzorging van een aanvulling van het in 1927 verschenen gedenkboek, terwijl weer een aantal andere leden zich belastte met de uitvoering van een door een bekend Be Quicker samengestelde re vue. De reünie-commissie, onder voorzit terschap van een der oprichters, tevens eerelid, den heer Jhr. Mr. J. Hora Feith, verzorgde den oproep aan de oud-leden. Het secretariaat van de ;eest- en reünie- commissie, Nassaulaan 9a, Groningen, be schikt reeds over meer dan 1000 adressen van oud-leden en nog is deze lijst op lange na niet volledig. Het uitgebreide programma bevat naast een veteranen wedstrijd op Zaterdag 10 April, de revue, behandelende de geschie denis van Be Quick. Des Zondags za] het Be Quick elftal, dat in 1920 het kampioenschap vat Neder land behaalde een wedstrijd spelen tegen een elftal van louter oud-internationale spelers, waardoor een destijds gedane uit daging aan het Nederlandsche elftal wer kelijkheid zal worden. Het tegenwoordige eerste elftal zal dien middag een wedstrijd spelen tegen de sterkste Engelsche amateur ploeg Islington Corinthians. Alles te zamen beloven deze feesten een waardige herdenking te worden van de oprichting van deze oudste noordelijke ver- eeniging. GYMNASTIEK KON. NED. GYMNASTIEKVERBOND. De jaarvergadering. In „Krasnaplosky" te Amsterdam is gis teren óe jaarlijksche algemeene bondsver gadering van het Kon. Ned. GymnasLiek Verbond gehouden, welke een eentonig en vooral langdurig verloop had. De voorzitter, de heer W. de Graaf, me moreerde de groote gebeurtenissen, welke 1936 had geboden, o.m. het prachtig ge slaagde K N.G.V.-Itosa bondsfeest, dat hoe wel niet in financieel, dan toch in ieder geval in organisatorisch en technisch op zicht een groot succes is geworden. Voorts de toer van de Zwitsersche keurturners en andere builenlandsche gymnasten, welke zeer goed geslaagd was en technisch was het turnen vooruitgegaan. Financieel had het verbond eveneens geen slecht jaar gehad. Maar het afgeloopen jaar had ook zijn schaduwzijde gehad. In de eerste plaats DE OPENING VAN HET FEIJENOORD- STADION. Het bestuur der R. V. en A.V. „Feijen- oord" deelt ons het navolgende mede: Het is de bedoeling om op Zaterdag 27 Maart a.s. des namiddags om twee uur de j Feijenoordvlag te strijken op het oude ter- rein aan den Dordtschestraatweg als sym bool van hst verlatsn van hst oude huis. Het bestuur zal dsze handeling zelf ver richten en daarna de vlag overgeven aan de leden van de athletiekvereeniging van Feijenoord, die in een estafetteloop deze vlag zullen overbrengen naar het stadion. De laatrte estafettslooper zal enkele minuten voor drie uur op hst stadion aan komen. Hierna zal het officiesle program ma een aanvang nemen hetwelk als volgt is samengesteld: 3 uur: Overdracht van het stadion door de N.V. Stadion aan de R. V. en A. V. „Feijenoord". 3.05 uur: Officieele opening van het stadion. 3.10 uur: Hijschen dsr vlaggen. 3.25 uur: Massa-demonstratie door Feijenoordleden. 4.15 uur: Voetbalwedstrijd Feijenoord Beerschot. 6.00 Receptie' voor ger.oodigden. werden de overleden voormannen staande door de vergadering herdacht, maar verder was het administratief organisatorisch min der tevredens'.emmend. Althans van de zijde van de vereenigingen. Ook van de zijde der financieele commissie werd hier over geklaagd. Niet minder dan 25 procent van de in te vullen bondsformulieren, waar op het aantal soorten leden moet worden vermeld, was niet in orde. Ds vereenigin gen gaven te weinig leden op, sommige vereenigingen zelfs een veertig a vijft.g leden. Het was wel zonderling dat 119 ver eenigingen in 1936 geen enkel nieuw lid schenen te hebben genoteerd en de ver zekering kon worden gegeven, dat de con trole op het ledenaantal belangrijk zal wor den verscherpt. De heer Sommer gaf vervolgens over zicht van het voorloopige werkprogramma in 1937. De kampioenswedstrijden, waar schijnlijk te Groningen, de bondskeurwed- strijden, een tournee door Nederland, waar schijnlijk van de Finsche turners, die voor al aan het rek een reputatie genieten, een buitenlandsche keurturner naar Nederland voor onderricht, een bondskeuruitvoering in 1938 in het Concertgebouw te Amster dam, ter gelegenheid van het 75-jarig be staan der Amsterdamsche gymnastiek ver- eeniging en vooral het K.N.G.V.-feest, dat in 1939 te Arnhem zal worden gehouden. Dat waren zoo ie punten die de heer Som mer de revue liet passeeren. Een land en wedstrijd en demonstraties van adspiranten zullen in het kader van dit feest worden gehouden. Voorstellen van de kringen den Haag, Groningen en Noord-Groningen om de con tributie van 1.25 terug te brengen op i._ werden na ampele besprekingen ver vangen door een voorstel van den penning meester van der Burg om de contributie nog voorloopig op 1 25 te handhaven, tot dat het bestuur de mogelijkheid en de wen- schelijkheid aanwezig acht, om de voorge- stlede verlaging in te voeren, hetgeen met algemeene stemmen werd aangenomen. Nadat nog was bepaald, dat de nieuw toe te treden vereenigingen zooveel mogelijk naar geografische ligging in de kringen zul len worden ingedeeld, dat de volgende bonodsvergadering eveneens te Amster dam zal worden gehouden, sloot de voor zitter de Graaf deze vergadering. ZWEMMEN worden in de minder gunstige financieele omstandigheden in het algemeen en in het feit, dat door de slechte weersomstandig heden van dezen zomer de kleine vereeni gingen moeilijkheden hebben gekregen. Spr. ging de werkzaamheden der verschillende commissies na en herinnerde er aan, dat de K.N.Z.B. het volgend jaar zyn 50-jarig bestaan zal herdenken. Wat het sportief ge deelte betrof, de heer de Vries memoreer de dankbaar de uitreiking van den van Tuyll-beker. Het gewijzigde competitiereglement voor waterpolo werd goedgekeurd, evenals het wedstrijd- en kampioenschapsreglement, waarop ingrijpende veranderingen waren aangebracht, in het bijzonder wat betrof de kampioenschapsnummers, die thans zijn vastgesteld in overeenstemming met de re glementen der Europe esche kampieno- schappen en der olympische wedstrijden. Toch is hierop weer een kleine uitzonde ring gemaakt, n.l. dat de tijden in de se ries beslissend zijn voor de plaatsing in de finale, terwijl bij de Europeesche kam pioenschappen en op de olympische spelen de winnaars der caries, ongeacht hun tij den ,in de finale uitkomen. De volgende algemeene vergadering zal weer te Amsterdam worden gehouden. De bestuursleden, de heeren A. W. Sabel tweede voorzitter) en C. Altink (secr.) werden herkozen, terwyl tot commissaris sen werden benoemd de heeren H. J. Bit ter (oostelijke afdeeling), Th. ds Kok (Zuid-Holland) en A. F. Ruimschotel (N.l. Z.B.). De waterpolocommissie werd als volgt samengesteld: voorzitter G. Blitz, competitieleider J. C. Kabboord, secretaris J. R. van Wijk °n leden mevrouw S. W. de Dood-Koenen en C. Janus. SCHAKEN KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. MEVR. BRAUN ONTVANGT DEN TRIEBELS-BEKER. Mejuffrouw Klapwijk lid van verdienste. De agenda van de jaarlijksche algemee ne vergadering van den K.N.Z.B., welke gisteren in Krasnapolsky te A'dam onder voorzitterschap van den heer J. .de Vries werd gehouden, vermeldde niet veel be langrijke punten. En daarom was de franje van deze vergadering eigenlijk belangrijker dan de bijeenkomst zelf. Daar was in de eerste plaat het feit, dat aan mevrouw Braun voor het jaar 1936 den moeder Triebels-beker werd uitgereikt met de daaraan verbonden medaille, waarbij de zwembondvoorzitter met enkele woorden het zoo kort en duidelijk uitdrukte: wij zullen uw arbeid van 1936 niet vergeten. Niet alleen hebt u veel voor den bond ge daan en voor de zwemsters, maar vooral in het belang van gehee' Nederland Een tweede aangename taak had de heer de Vries te verrichten, toen hij bekend maakte, dat het bestuur mejuffrouw G. Klapwijk benoemd had tot lid van ver dienste, voor het vele, dat zij vroeger op sportief gebied had gepresteerd en tevens voor haar groote verdiensten in organisato risch opzicht van de laatste jaren. Zoo tusschen de bedrijven door kon de voorzitter nog mededeelen, dat de Neder- landsch-Indische zwem bond den heer A. F. Ruimschotel tot lid van verdienste had be noemd. dank zij zijn werkzaamheden mst betrekking, tot het uitzenden van Haasman en Stam naar de Olympische spelen en me de in verband met het feit, dat de hear Ruimschotel op zoo uitnemende wijze de belangen van den Indischen bond in Ne derland heeft behartigd. Het openingswoord getuigde overigens van gezond optimisme en ongetwijfeld zal men geen cezwaren kunnen aanvoeren te gen het betoog van den heer de Vries, toen hij beweerde, dat 1936 een goed jaar voor den K.N.Z.B. it geweest. Wel constateerde hij een kleine vermeerdering in het leden aantal, doch dit moest z.i. meer gezocht SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De eindstanden der competitie. Aant. punten gesp.gew.gel.verl. v.t. tot. Eerste klasse: Bodegraven I 5 3 1 1 28 —22 7 Philidor I 5 2 2 1 27 —23 6 L.S.G. II 5 3 0 2 26 —24 6 Leiderdorp I 5 1 2 2 24.5—25.5 4 Studentenfed. I 5 2 0 3 24 26 4 Voorschoten I 5 1 1 3 20.5—29.5 3 Tweede klasse A: R.K. Sch.club De 2 Kon. 1 6 5 1 0 36.5—23.5 11 Boskoop I Oagstgeest I 6 3 Hazerswoude I 6 2 Leiderdorp II 6 2 Taveno II 6 2 Bodegraven n 6 2 1 2 29.5—30.5 0 3 32.5—27.5 3 29.5—30.5 3 28.5—31.5 4 31.5—28.5 4 22 —38 Tweede klasse B: Katwijk aan Zee I 6 4 1 1 36.5—23.5 9 Alphen I 6 3 1 2 31.5—28.5 7 U.D.I. (Roelofa.v.) 6 3 1 2 29.5—30.5 7 L. Arb. Sch.cl. I 6 1 3 2 29 —31 5 D. Noteboom I (Noordwijk) 6 2 1 3 29 —31 5 Caïssa I 6 2 1 3 27.5—32.5 5 Philidor II 6 1 2 3 27 —33 4 Derde klasse A: Lisse I L. Arb. Sch.cl. II Katwijk a. Z. II Gymnasium I Taveno I Studentenfed. II R.K. Sch.club De 2 Kon. H Derde klasse B: Caïssa H Zwammerdam I D. Noteboom II Noordwijk) Kolopato I (Lisse) V.T.L. I (L'dorp) Gymnasium II Oegstgeest II Vierde klasse: L. Arb. Sch.cl. III Alphen II Hazerswoude II Philidor III Taveno III Lisse II Katwijk a. Z. UI 0 39.5—20.5 12 1 36 —24 10 2 36.5—23.5 8 3 30.5—29.5 6 4 27 —33 4 5 16.5—43.5 2 6 0 0 6 24 —36 1 1 37 —23 1 1 34.5—25.5 2 35 —25 4 26 —34 4 22 —38 5 22 —38 2 0 36.5—23.5 10 1 1 35.5—24.5 9 1 2 38.5—23.5 7 1 2 31.5—28.5 7 3 23 —37 4 1 1 4 23.5—36.5 3 1 0 5 23.5—36.5 3 1 2 Uit bovenstaande blijkt, dat Voorschoten I, de R. K. Sch.club De 2 Kon. I en Kat wijk aan Zee I moeten spelen voor promotie I en degradatie. Daar elke groep uit 7 tien tallen is samengesteld, zijn er in de le klasse 2 plaatsen open, zoodat van deze 3 tientallen er twee een plaats kunnen krij gen. Daarvoor moeten 3 wedstrijden ge speeld worden. Bij gelijk aantal punten beslist het aantal behaalde bordpun'.en. Verder moeten tegen elkaar uitkomen Bo degraven II, Philidor II, Lisse I en Caïssa II. Deze tientallen spelen in totaal 6 wed strijden, eveneens vooi 2 plaatsen en ten slotte moeten de R. K. Sch.club De 2 Kon. II, Oegstgeest II en de L. Arb Schaakclub III weer 3 wedstrijden spelen, waarbij de laagst-uitkomende niet geplaatst wordt in een hcogere afdeeling. Al deze wedstrijden zullen zoo mogelijk nog in April gespeeld worden, echter na de Paaschweek. BILTARTEN Nederlaagwedstrijden L. U. T. O. De 4de wedstryd voor de A-klasse werd gespeeld in het Bonds'ebouw tusschen L. U. T. O. I (Lisse) en „Poort van Cleef I" uit Leiden. In de partij G. M. Tegelaar en P. Dui venvoorden Jr. wist laatstgenoemde met een fraaie eindserie van 69 car. de partij te beëindigen, alhoewel G. M. Teegelaar zelfs in laatste 53 car. voorsprong had. Dit is trouwens de hoogste serie in het L. U. T. O.-tournooi. De volledige uitslag van den wedstrijd luidt: pnt. brt. h.s. gem. B. Teegelaar (P.v.Cl.) 203 20 43 10.— C. Th. Duivenvoorden 150 20 25 7.50 (L. U. T. O.). B. de Roo 200 23 31 8.69 G. C. Degger 116 23 23 5.04 G. M. Teegelaar 184 24 43 7.66 P. Duivenvoorden Jr. 200 24 69 8.33 W. F. Karstens C. Kortaas 200 51 16 3.92 194 51 21 3.80 Poort van Cleef I Leiden 784 car. en L. U. T. O. I Lisse 680 car. Poort van Cleef Leiden wint dus met 124 car. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overwegboomen niet tijdig gesloten. A. de G., wegwerker der Nederlandsche Spoorwegen, te Leiden, heeft als over wegwachter, belast met de verzorging van de afsluitboomen aan den Zoeterwoudschen weg te Leiden, den overweg veel te laat gesloten voor hst verkeer te land en wel op het moment, dat een motortreir. reeds op 15 M. van dezen overweg was genaderd. De wagenvoerder-conducteur op dezen trein, als getuige gehoord, verklaarde, dat hy reeds op 200 M. bemerkte, dat de over weg niet gesloten was. Hij heeft toen een fluitsignaal gegeven en had de remmen aan gezel. Op het fluitsignaal was de over wegwachter uit het huisje gekomen en had ijlings de boomen neergelaten, zoodat, toen de trein voorbij reed, de boomen waren gesloten. De ambtenaar noemde een dergelijke ma nier van spoorboomen sluiten uiterst ge vaarlijk. Ook een inspecteur der N.S., by wien de ambtenaar inlichtingen ingewon nen had, was van meening, dat de veilig heid in gevaar was gebracht, immers de trein had slechts een seconde noodig ge had om den overweg te naderen. Als er zich juist een auto bevonden had, dan was de ramp niet te overzien geweest. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak 10 subs. 4 dagen. Crisis-overtredingen. J. R., kweeker en handelaar te R ij n s- b u r g, heeft op zijn erf 100 kisten andijvie en 1000 roode kooien aanwezig gehad zon der dat hij aangesloten was bij de Ned. Groenten en Fruit-Centrale. Verdachte was dien tijd juist voor twee maanden ge schorst. Een vergunning of andere voorge schreven papieren kon hij niet toonen. Eisch 75 subs. 25 dagen. Na een uitvoerige verdediging van mr. Schaper, die wees op de slechte tijdsom standigheden en den slechten financieelen toestand van verdachte, legde de kanton rechter een boete op van 25 subs. 10 dagen. Dezelfde verdachte moest toen nogmaals terecht staan voor het teelen van bloem bollen van narcissen en tulpenbollen zon der dat hij aangesloten was geweest bij de Ned. Sierteelt-Centrale. Ook hier was hy voor tweè maanden geschorst geweest we gens een begane overtreding. Eisch 150 subs. 3 maanden. Ook voor dit geval hield mr. Schaper een warm pleidooi, en ook hier verlaagde de kantonrechter den eisch tot 25 subs. 10 dagen. Overtreding vleeschkeuringswet? A. J. B., slager te Noordwyker- h o u t, heeft in zijn perceel 7 K.G. varkens- vleesch aanwezig gehad, dat ingevoerd was en gekeurd te Leiden. De invoeringsstem pels van Lisse waartoe ook Noordwyker- hout behoort, waren er niet op aan ge bracht. De ambtenaar merkte op, dat ver dachte het vleesch ter keuring aan had moeten bieden aan den keuringskring Lis se, waartoe ook de gemeente, waar ver dachte woont, behoort Omdat hij dit niet heeft gedaan is verdachte strafbaar. Spr. wilde in aanmerking nemen, dat bet vleesch geen gevaar opleverde voor den gebruiker en daarom geen hooge geldboete vragen. Eisch 7.50 subs. 4 dagen. De kantonrechter wilde de zaak nog eens overwegen en zal over 14 dagen schrif telijk vonnis wijzen. Overtreding arbeidswet. J. R., fabrikant te Leiden, heeft zon der vergunning vijf leden van zyn perso neel overwerk laten verrichten zonder de voorgeschreven vergunning. Verdachte had de vergunning wel aangevraagd en die ook den volgenden dag gekregen maar op den dag van de overtreding had hy geen ver gunning. Eisch 5 maal 5 subs. 5 maal 3 dagen. Na verdediging van mr. Trapman was de uitspraak 5 maal 1 subs. 5 maal 1 dag. Verkeersovertredingen. C. H. K., te L e i d e n, was op de Steen straat te Leiden ondoordacht overgestoken met het oogmerk de Nieuwe Beestenmarkt op te ryden. Juist naderde er een Eltax- auto, zoodat een botsing onvermijdelijk was geweest. Verdachte rydt pas sedert Sep tember auto. Eisch 25 subs. 14 dagen. Na verdediging van mr. Trapman was de uitspraak f 25 subs. 10 dagen. S. B. E., te L e i d e n, is met zyn auto in botsing gekomen met een motorbakfiets doordat hij by het passeeren niet voldoen de uithaalde. De motorbakfiets reed op haar beurt weer een aldaar fietsend meisje aan. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak f 7.50 subs. 3 dagen. T. den H., te Zoeterwoude, heeft met zijn auto een wielrijder aangereden, die reed op den Leidschen Weg daar ter plaatse. Volgens getuigen lag de schuld ge heel bij verdachte. Hij toch was met een snelheid van circa 60 K.M. aan komen rij den en was onnoodig naar links uitgewe ken, alwaar juist een wielrijder reed, die geheel rechts hield. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. J. M. H., te Katwjjk heeft met een treiler hoogst roekeloos gereden op den Zandweg te Katwijk a. d. Rijn. Een tiental meters is deze weg zeer smal. Niettemin was verdachte, alhoewel er reeds een paard en wagen reden, toch het smalle gedeelte op gereden met het natuurlijk gevolg, dat het paard werd aangereden, terwyl ook de wagen werd geraakt. Eisch 20 subs. 14 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. F. F., die verstek liet gaan, was met met zyn auto naast een file gaan staan in- plaats er achter. Deze file stond te wach ten voor de groote Havenbrug te Lei den. Toen de brug weer voor het verkeer te land werd opengezet was verdachte naast de file opgereden, waardoor hij het tegen- liggend verkeer in gevaar had gebracht. Daarom hoorde hij nu een eisch tegen zich van 15 subs. 6 dagen. Uitspraak conform. DE ONNES-ZAAK OP 27 en 29 APRIL VOORTGEZET. Naar wij vernemen, zal het Gerechtshof de behandeling van de Onnes-zaak op 27 en 29 April a.s. voortzetten. Eenige maanden geleden is 'n interlocu toir arrest gewezen door het Hof, waarbij de zaak teruggewezen werd naar den rech- ter-commissaris mr. Smits om een nader onderzoek in te stellen naar de briefwisse ling tusschen Onnes en Koning, waarvan Koning n.l. beweert, dat deze gefingeerd is en geen betrekking heeft op een schilde rijenhand el. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 235. En dat gebeurde nu ook. Juist wilden de negers den professor en Pietje tegelijk in de pot stoppen, toen er zoo'n bende olifanten aan kwam rennen. Alle negers namen de vlucht. Maar de professor, die wist dat olifanten meestal geen kwaad doen als je ze niet plaagt, bleef staan. 236. Maar nu dreigde er weer van een andere kant ge vaar. De negers staken het droge gras van de vlakten in brand om de olifanten op de vlucht te jagen. In minder dan geen tijd stond de heele vlakte in vuur en vlam.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11