MAAN'DAG 22 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 7 E.D.S—BODEGRAVEN I 6—2. Het lag voor de hand, dat het verzwakte Bodegraven team tegen het met kampioens aspiraties bezielde E.D.S. een zwaren dob ber zou krijgen, doch dat de nederlaag zoo groot zou worden valt toch wel eenigszins tegen. De thuisclub kwam vrij goedkoop aan haar eerste doelpunt, toen een Bode- gravenback het leder te zacht terugspeelde en een vleugelspeler van E.D.S. eerder bij het leder was dan de doelman van Bode graven en geen moeite had om te scoren (1—0). Geleidelijk werd de thuisclub ster ker en twee fraaie doelpunten waren het resultaat. Ongeveer 15 minuten voor rust was het de roodzwarte rechtsbuiten, die op 'keurige wijze een tegenpunt scoorde en met 31 werd van doel gewisseld. Ook na de hervatting was Bodegraven aanvanke lijk niet zwakker, doch toen E.D.S. haar vierde doelpunt scoorde, vrij spoedig ge volgd door een zuivere buitenspelgoal, was de strijd voor Bodegraven voorgoed ver loren. Wel was het wederom de rechtsbui ten, die voor een tweede tegenpunt zorgde, doch ook de Rotterdammers wisten nog een maal het net te vinden, zoodat met 62 het einde kwam. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie kl. Z.-H.: DeetosHet Zuiden 61; RozenburgDKC 10; Ons Eibernest Fluks 40. 2e klas A: Fluks II—HSV II 0—4; Achil lesHet Zuiden II 71; VreeswijkGym nasiasten 36; ReadyVelox 42. 3e klas A: EmmaAchilles II 26. 3e klas B: KlimopOns Huis 19; Ter GouwSchiedam (Sch. n.o.); OSCR II Phoenix 25; Rood WitHet Zuiden III 3—2. Ie klas N.-I-L: SwiftWesterkwartier 1—8: DTV—Kattenburg 5—8. Kampioenschap le klas Oost: 't Over schotjeDOS 22. le klas Oost: RapiditasWilskracht 02; AchilesNaas 41. ONS EIBERNEST—FLUKS 4—0. Reedsdadelijk blijkt, dat het Leidsche offensief zeer gehandicapt werd door het niet medespelen van Buys, die onvoldoen de door Crama werd vervangen. Hierdoor liep de Leidsche aanval, die zich voor een zware taak gesteld zag tegen de gebroe ders Coster, niet, zooals we dat van haar gewend zijn. De roodwitte verdediging was daarentegen goed op dreef, zoodaj; de rust zelfs, dank zij ook de mindergoede schot vaardigheid der Eibers, met-blanken stand inging, hoewel de thuisclub voortdurend het beste van het spel had. In de tweede helft zagen we aanvanke lijk hetzelfde weinig verrassende en zeker niet hoogstaande spel aan weerszijden. Na een kwartier kwam daar plotseling even wel verandering in, want toen Dingjan in den Haagschen aanval een blunder van Van der Waals afstrafte met een doelpunt, duurde het nog drie minuten of dezelfde speler had met een ver schot opnieuw suc ces, waardoor de Hagenaars dus onver wachts een nuttige 20 voorsprong had den verkregen. De vakwisseling bleek evenmin voor deel voor Fluks met zich te brengen. Haar tweede aanval bleek althans niet ten volle opgewassen te zijn tegen het forsche ver dedigen van Eckhart en Hedeman en wist het zoodoende niet verder te brengen dan enkele schoten van Nieuwland, die evenwel geen doel ,troffen. Bovendien moest de tweede Leidsche verdediging de meerdere erkennen in de aanval der gasten, zoodat het geen verwondering wekte, dat de ge broeders Coster er 40 van maakten. In de laatste roodwitte aanval kreeg Van Nierop te weinig tijd om de eer te redden, zoodai Ons Eibernest een verdiende, doch geflat teerde 40 overwinning behaalde, waar door Fluks thans degradatie-wedstrijden moet spelen. FLUKS II—H. S. V. II 0—4. Veel goeds is van dezen wedstrijd niet te vertellen. De nederlaag der Fluksers was ten volle verdiend. Als verzachtende omstandigheid kan 'alleen gelden, dat Fluks met een drietal invallers in 't veld ver scheen. De schotvaardigheid van H. S. V. was *in de eerste opstelling ook minimaal. Anders zou de overwinning der gasten nog wel grooter zijn geweest. Reeds na 6 minuten neemt H. S. V. de leiding, door R. Oele, die met succes ge bruik maakt van een fout in de Fluks- verdediging. De Haagsche aanval doelt ver der zeer veel maar zonder resultaat. De Fluks-aanval vlot niet en zoo blijft het in de eerste helft bij één doelpunt. Na rust is het spel iets beter, maar blijft toch nog taai en spanningloos. Na een half uur maakt Oele het tweede punt voor H. S. V. Wisselen brengt een vlotter aanval voor de Leidenaars. Zaanen lost eenige goede schoten, maar succes blijft uit. Ook een strafschot weet hij niet in een doelpunt om te zetten. Als er bijna nog 10 minuten is te spelen maakt G. Ton 03, terwijl even la ter mej. Couvee per ongeluk een zal, die meer als voorzet was bedoeld, in de mand ziet verdwijnen. De laatste minuten komt er nog even fut in de Fluksgelederen, maar spoedig komt gelukkig het einde van de zen slappen wedstrijd. HOCKEY NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. De nitslagen. Semi-interland: Oost NederlandWest- falen 3—3. Prom. 2e klasse: BMMCLeiden 21; Victoria—SOS 1—1. 2e klas B: Leiden nHHYC III 2—0. NEDERL. DAMESHOCKEYBOND. De uitslagen, le klasse: HHYC—HDM 2—2; HOC— Amsterdam 21: 't GooiRood Wit 53. 3e klasse A: Leiden IIde Vierde 13. Het nieuwe „Bosbad" te Den Haag geopend Twee Nederlandsche records verbeterd Na de officieele opening op Zaterdagmid dag zijn des avonds in het „Bosbad" te 's-Gravenhage internationale zwemwed strijden gehouden. Hierbij heeft Jopie Waalberg van A. D. Z. een nieuw Neder- landsch record gevestigd door de 100 M. schoolslag af te leggen in een tijd van 1 min. 24.8 sec. Het oude record stond op naam van Greta Brouwers van R. D. Z. met 1 min. 24.8 sec. De wedstrijden vingen aan met het num mer 100 M. borstcrawl heeren (internatio naal). Hiervoor waren 33 deelnemers in geschreven, waarvan er 29 starten, ver deeld over 6 series: Het resultaat werd: 1. H. Feschehr (Bremen) 59.8 sec.; 2. K. Hoving RZC 1 min. 0.6 sec; 3. J. C. Schef- fer DJK 1 min. 1 sec.; 4. H. Heibel, Bre men 1 min. 1.4 sec. Een spannend nummer was de 200 M. rugslag voor dames, waax-op de dames N. Senff, Kerkmeester en v. Feggelen uit kwamen. 1. I. v. Feggelen, Het Y, 2 min. 45 sec.; 2. N. Senff, ADZ, 2 min. 45.6 sec.; 3. D. Kerkmeester ODZ 2 min. 48.8 sec. Ook de 200 M. schoolslag voor heeren, een internationaal nummer bracht veel strijd. Uitslag: 1. L. Korpershoek VZC 2 min. 35.8 sec.; 2. H. Verhoef Zian 2 min. 5 sec.; 3. C. Schurhuizen RZC 3 min. 0.6 sec. 100 m. borscrawl dames l. A. Minkhorst ODZ 1 min. 14 sec.; 2. E Volmer ODZ 1 min. 15.8 sec.; 3. C. Prijdekker ODZ 1 min. 15.4 sec. 5 x 50 m. vrije slag estafette heeren (in ternationaal)." 1. Bremen 2 min. 18.8 sec.; 2, DJK 2 min. 19 sec.; 3. Het Y 2 min. 22.4 seconden. 100 m. schoolslag dames: 1 Jooie Waal- berg (nieuw Ned. record) 1 min. 23.8 sec.; 2 D. Henselaars ODZ 1 min. 26.4 ree.; 3. J. M. Stroomberg Het Y 1 min. 27.2 sec. Als laatste wedstrijd-nummer kwam de 3 x 50 meter wisselslag estafette dames, waarbij de Rotterdamsche en Amtserdam- sche dames elkaar fel bekampten. Uitslag: 1. ODZ 1 min. 46 sec.: 2. ADZ 1 min. 47.6 sec.; 3. Het Y 1 min. 50.6 sec. Het schoonspringen voor dames, waarbij iedere deelneemster 3 verplichte sprongen moest, uitvoeren, had den volgenden voor- loopi'en uitslag: 1. J. Looyaard ODZ 27.06 punten; 2. C. de Wintervan Oost ODZ 23.86 punten; .3. C. LammersLinse SZC 22.79 punten. Twee polo-wedstrijden vormden het slot van dezen eersten wedstrijdavond in het Borbad. H.Z. en P.C. bond allereerst den strijd aan met het Bremischer Schwimmverband. De Hagenaars hadden weinig moeite met de Bremers. die wel een zeer matig, oar- tijtje soeelden. Met niet minder dan 81 won H.Z. en P.C., nadat de rust met 40 was ingggaan. De doelpunten kwamen van de hand van Stam. d:e er 4 voor zijn re kening nam. Rempt. die er 2 maakte en voorts van R. den Kamer en Herklots. Het eenige Duitsche doelpunt werd door Free ze gemaakt. Minder fortuinlijk bracht ZIAN het er af, dat te®en de Cercle Royal de Natation uit Brussel met 82 verloor. De Belgen waren overwegend sterker, speelden beter samen en schoten gevaarlijker. De Belgi sche doelounten werden gemaakt door Is- sele 4, Leeuw 2, en Plas 2. De Nederland sche doelpunten door Tissen en Brummel- kamp. Ook den laatst en avond van het twee- Zuidwijck. Dames: Zuidwijck 2Gr. Willem 2 02 Heeren: L.S.V.Zuidwijck 31. Beide partijen werden zeer enthousiast gespeeld en vooral voor de rust werd het tempo goed opgevoerd. De beide voorhoe des hebben mooie kansen gehad maar be nutten deze niet. Het was jammer dat uit de strqfeomers door de heeren genomen, geen doelpunten kwamen, want ze waren goed gestopt maar gingen precies naast. De dames zondigden nogal eens tegen de buitenspelregel, maar het spel is toch zeker vooruitgegaan bij de eerste wed strijden vergeleken.' Het was voor de heeren de laatste maar zeker niet de slechtste wedstrijd ondanks dat ze verloren hebben. ATHLETIEK. DE NATIONALE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN. Jan Zeegers (A.A.C., Amsterdam) won onbedreigd. Gistermiddag werden op een fraai bosch- en heideparcours achter het ge meentelijk sportpark tot rond het Wasch- meer te Hilversum de nationale veldloop kampioenschappen van de K. N. A. U. ge houden. Het terrein was vrij zwaar en ging over groote afstanden door mul zand. De 10 K.M. loopers liepen tweemaal het zelfde parcours der 3 1/3 K.M. menschen plus een lus van 1500 meter. Van de 22 deelnemers aan het hoofd nummer nam Jan Zeegers weldra de lei ding, die na. 1000 meter reeds 30 meter bedroeg. Successievelijk vergrootte hij dien tot pl.m. 50 meter na 2J4 K.M. en ruim 100 meter na 5 K.M. Bakker van de A.A.C. volgde geruimen tijd later als twee de met Paap op de derde plaats. De uitslag was: 1. Jan Zeegers (AAC, Amsterdam) 33 min. 19,8 sec.; 2. A. Paap (Haarlem) 33 min. 30.2 sec.; 3. J. Sweeris (AAC Amsterdam) 33 min. 51 sec); 4. W. J. Bakker (AACv Amsterdam) 34 min. 13,4 sec.; 5. F. v. d. Berg (Hellas, Utrecht); 6. J. J. Bruin (Avac, Amsterdam); 7. M. de Groot (Lucurgus, Krommenie); 8. J. Punt (Avac, Amsterdam); 9. J. Stender daagsche zwemfeest in het nieuwe „Bos bad" was de belangstelling zeer groot. Reeds in de series van het eerste nummer, de 200 M. schoolslag voor dames, viel het tweede Nederlandsch record. Na een spannende en fraaie race in de vierde serie, waarin Jopie Waalberg eerst in de laatste 50 meter op haar grootste con currente, Jopie Stroomberg, een gedeci- deerden voorsprong wist te nemen, tikte de eerste aan na een tijd van 3 min. 2 2/5 sec. Zij verbeterde daarmede het Nederlandsch record van Jopie Stroomberg met 1/5 sec. De IJ-zwemster, die op de eerste 150 meter uitstekend zwom, kon de race tegen haar stadgenoote op het laatst niet meer volhouden. Zij werd twede in 3 min. 5 2/5 sec. J. C. Scheffer van D.J.K. en van Aelst van „Het IJ" betwistten elkaar de eerste plaats op de 100 meter rugslag. Sche?.er won in 1 min. 12 2/5 sec., van Aelst deed er 3/5 sec. langer over, terwijl P. v. d. Hoek derde werd in 1 min. 13 4/5 sec. Willy den Ouden had op de 200 M. borst crawl practisch geen tegenstandsters, t.w. de dames van Veen (R.D.Z.) en Stijl (O.D.Z.), die beide ver achterbleven. Wil ly's tijd was 2 min. 34 3/5 sec. Mej. van Veen werd tweede in 2 min. 45 4/5 sec. Moest Nida Senff Zaterdagavond op de 200 M. rugslag haar meerdere erkennen in Ida van Feggelen, gisteravond op de 100 M. rugslag waren de rollen precies omge- keard en tikte de wereldkampioene, na een uitermate spannende race het eerste aan in 1 min. 14 4/5 sec. Ida van Feggelen noteerde 1 min. 15 sec. De Duitsche gasten loonden zich op het nummer 200 meter borstcrawl onbetwist de sterksten al waren ook hun tijden matig. Het Bremischer Schwimmverband bezette de drie eerste plaatsen met Fischer, Heibel en Struck in resp. 2 min. 18 4/5 sec., 2. 20 4/5 en 2. 23 3/5. Smitshuyzen van A.Z. boekte een fraai succes op de 100 meter schoolslag. Na een feilen, hoogst interessanten strijd, liet bij den Brusselschen zwemmer Issele 1/5 sec. achter zich. De Amsterdammer won in 1 min. 17 1/5 sec. Aan de 5 x 50 meter vrije slag estafette voor dames namen niet minder dan 9 ploe gen deel. De Rotterdamsche meisjes bezet ten als gewoonlijk weder de eerste plaatsen. De ploeg van de R.D.Z., waarin Annie Tim mermans en Willy den Ouden meezwom- men, werd eerste in 2 min. 42 4/5 sec. De O.D.Z. volgde op de tweede plaats in 2.45. De Duitsche estafetteploeg moest het op de 3 x 50 meter vrije slag afleggen tegen het uitstekende driemanschap van „Het IJ", dat met een tijd van 3 min. 34 1/5 sec. op de eerste plaats eindigde. Bremen werd tweede in 3 min. 34 2 5 sec. Het schoonspringen dames eindigde in een overwinning van mej Looyaard van de O.D.Z., Mevr. Lammers-Linse van de Schiedamsche zwemclub werd met miniem verschil tweede. De poloploeg van de Circle Royal de Natation te Brussel wist het polotournooi door in de winnaarsronde met 32 van I de H.Z. en P.C. te winnen, nadat de rust met 11 was ingegaan. De verliezersronde tusschen Z.I.A.N. en het Bremischer Schwimmverband eindigde in een 33 gelijk spel. NED. KAMPIOENSCHAPPEN TE WILDERVANK. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond besloten de zwemkampioen- schappen dit jaar te Wildervank te doen houden. Als data voor deze wedstrijden zijn vastgesteld Zaterdag 31 Juli en Zon dag 1 Augustus. (GAC, Hilversum); 10. F. W. Kirchhoff (AAC, Amsterdam); 11. J. L. van Toore- nenburg (Avac, Amsterdam). A.A.C. behaalde alzoo het clubkam pioenschap met 19 punten voor A.V.A.C. dat 36 punten behaalde. In de 3^ K.M. race voor C. en D.-klas- sers won de uit Vlissingen gekomen deel nemer H. Lacor op fraaie wijze in 11 min. 13,3 sec. Klasse C: 1. H, Lacor, (Marathon, Vlis singen) 11 min. 13,3 sec.; 2. P. Schuitema ker (Lycurgus, Krommenie) 11 min. 32,8 sec.; 3. C. Smit (Lycurgus, Krommenie) 11 min. 33,6 sec. Klasse D: 1. T. de Groot (de Adelaar) Hilversum; 2. K. Hol, Huizen; 3, G. Lauta van Aysma, Sittard. A. VISSER (A.V. „HOLLAND") WINT DEN GOUDSCHEN PARKWEG WEDSTRIJD. Uitstekende resultaten voor „Holland". De parkwegwedstrijd te Gouda, waar voor in totaal bijna 10 Odeelnemers aan de start verschenen is in een goede overwin ning voor A. Visser van de Leidsche A.V. „Holland" geëindigd, terwijl J Dubbelaar, eveneens B-klasse de 3de plaats bezette. De wedstrijd had een merkwaardig ver loop. De afstand was 3 K.M waarvoor 3 maal een route van 1000 meter geloopen moest worden. .Na de start nam Visser de leiding gevolgd door Dubbelaar. De eerste ronde ging in 3 min. 3 sec., de 2de ronde werd door Visser en Dubbelaar, die het tempo aangaven, heel tactisch gel jopen en werd afgelegd in ruim 3 min. 26 sec. In de laatste ronde maakte Visser zich los, het tempo werd verscherpt en met een voor sprong van 15 a 20 meier ging de Hoxxand man als eerste over de finish. Tijd laatste ronde 2 min. 57 sec. Voor Visser werd ge noteerd 9.23.8, terwijl Dubbelaar met ge ring verschil op den tweeden als derde aan kwam in den tijd van 9 min. 28,1 sec. J. de la Bije liep eveneens een goeden wed strijd in de C-klasse. Na de start sprintte hij direct naar het hoofdpeleton. Bij het in gaan van de 2de ronde lag hij reeds no. 3, welke plaatshij bleef bezetten. Met een grooten voorsprong op no. 4 eindigde hij als 3de in den tijd van 9.32.7. Winner in de C-klasse werd van Hoof (Achilles) in 9.27.1. Dioc. Haarl. Gymnastiekbond De 17e jaarvergadering De D.H.G.B. hield gisteren zijn 17e alge- meene vergadering te Haarlem. Te half drie kwamen bestuur en afgevaardigden bijeen in het Rest. Brinkman, Groote Markt. De voorz., de heer Goris, verzoekt den Geest. Adv, Rector v. d. Lugt met gebed de ver gadering te openen, die hieraan gaarne voldeed. Na het gebed heette de voorz. allen harte lijk welkom, wenschte tevens geluk ten lste den Bonds-Adviseur met zijn 12 J<- jarig priesterfeest en vervolgens verschil lende vereenigingen met hun 2e, 3e, 4e en 6e Lusturm. Ook heette hij hartelijk wel kom het eenigst opgekomen „eere-lid", den heer Hooy. Spreker memoreerde nog, dat in het af- geloopen jaar weer nieuwe vereenigingen zijn toegetreden en heette in het bijzon der welkom de 'vereeniging Docos (Lei den), welke uit verschillende andere ver eenigingen is samengesteld en betuigde zijn dank aan die vereenigingen in Leiden, wel ke zichzelf hebben opgeheven om vrijwil lig in Docos over te gaan. Na deze korte algemeene opening, hield de voorz. een meer bijzondere openings rede. We leven in 'n tijd, aldus spreker, dat de sport vooral doet denken aan wedstrij den en topprestaties, maar er zal een tijd komen, dat de sport in de eerste plaats be- teekent: vorming in de opvoeding en dat wedstrijden en prestaties als middel daar toe worden gezien. Zal deze voorspelling misschien in het algemeen bewaarheid worden voor ons, Katholieken, zal dit wel "t geval moeten zijn, willen wij tenminste ons geloof en onze levensovertuiging ook beleven in de sport. Ieder weet, dat de algemeene tendenz in het sportwezen is: prestatie. Zonder deze over het hoofd te zien, is dit in 't algemeen waarvoor enkelen en wij werken voor het algemeen. De notulen werden onder dankzegging aan den scheidenden secretaris goedge keurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Met de K.R.O. is een regeling getroffen om de uitslagen van wedstrijden etc. hetzij dio cesaan of plaatselijk via den omroep be ken te maken, naar aanleiding waarvan de voorz. dank bracht aan den K.R.O. Het jaarverslag van den secr. wordt on der dankzegging goedgekeurd. We merken hierbij op, dat het laatste jaarverslag van secr. Raafman er keurig en verzorgd uit zag. Hij gaf ons een duidelijk beeld van datgene wat de Bond heeft gedaan en de vereenigingen in het bijzonder. Hierna volgde het jaarverslag van den penningmeester. Het gaat nergens best we gens de tijdsomstandigheden, maar de bond mag er nog wel zijn, gezien het keurig be leid van den penningmeester, die maar een heel klein tekort heeft. Het technisch jaarverslag van den heer Sanders was kort maar krachtig. De keur- ploeg gaat snel vooruit (ook in andere Bonden), want zij wist de vierde plaats in de rang der keurploegen te behouden. De kascommissie dechargeerde den pen ningmeester voor zijn keurig beleid en zij getuigde, dat het aangenaam was een Bondspenningmeester te bezitten, die met hart en ziel elk dubbeltje omkeert voor het uit te geven en tevens niet te kort doet aan de activiteit van den D.H.G.B. De verga dering stelde zich hiermee accoord. Als nieuwe kascommissie werd benoemd de Kring Den Haag. De begrooting 1937—38 was hierna aan de orde. De penningmeester heeft deze onmoge lijk met directe contanten kunnen sluiten. En daarom stelde het bestuur voor een loterij te organiseeren van 1 cent per lot. Aangenomen. Een bestuursvoorstel inzake de samen stelling van het bestuur om daarin de tech nische commissie te doen zitting nemen, werd goedgekeurd. Dit is tevens een kos tenbesparing. Dan volgde bestuursverkiezing. De secr., de heer Raafman, stelde z'n bestuursfunctie ter beschikking. Candidaten waren: van den Bond L. de Vreede, kring-voorz. A'dam en van Winfried, Haarlem, de heer Duin. Alvorens tot verkiezing over te gaan bracht de voorz. den heer Raafman hartelijk dank voor al hetgeen hij voor den bond heeft gedaan en wel belangloos. Het 'n handdruk werd deze dank bevestigd en 'n donderend applaus volgde. Gekozen werd de heer L. de Vreede met 21 stemmen, de heer Duin verwierf 7 stemmen. De contributie over 1938 blijft dezelfde als in 1937. Vaststelling concept Kringreglement. Wegens het vergevorderd uur zal dit eerst in de Kringen behandeld worden, welke dan schriftelijk verslag uit zullen brengen. Bespreking technisch werkprogramma met toewijzing der Bondsfeesten 19371938. Nu vervalt de vergadering in een ge weldige discussie over het niet op tijd in zenden der bondsloten, het niet op tijd be talen der contributie en de tekorten, wel ke een eventueele organisatie met zich mee brengt. De heer Mol (Docos) stelt voor, dat de staten niet voor de Bondsvergadering moe ten worden ingestuurd, maar op een vasten datum, b.v. 1 Febr. en tevens wat de con tributie betreft, dit wat verder in het jaar te doen, b.v. 1 Mei. Aldus werd besloten. De Bondsfeesten werden toegewezen voorloopig zonder subsidie aan K.S.O. te A'dam. In 1937 zal een zaalfeest worden ge geven. In 1939 zullen voorts de gezamen lijke sportvereenigingen over heel Katho liek Nederland zich op één punt vereeni gen en een sportdag organiseeren met gym nastiek, voetbal, handbal etc. Bij de rondvraag werden dankwoorden gesproken voor de aangename samenwer king met den heer Raafman. Ook het costuum-vraagstuk kwam nog aan de órde. Er komt een kleeding, die af zal zijn en geen aanstoot geeft. Verdere vragen werden keurig beant woord, bezwaren opgelost en wenschen ter harte genomen. Te circa half acht sloot de voorz. met dank voor de zakelijke afwerking met ge bed de vergadering. WANDELSPORT DE VOORJAARS-WANDELTOCHTEN VAN „DOCOS". Onder begunstiging van het buitenge woon mooie lenteweer werden gisteren de wandeltochten van „Docos" gehouden. Deze tochten konden zich in een zeer groote be langstelling verheugen, niet minder dan 200 wandelaars hadden ingeschreven. Te 12 uur marcheerde de lange stoet van heeren en dames wandelliefhebbers vanaf Café Royal" om de tocht af te leggen. Onder de vereenigingen merkte wij op „Docos" Leiden, „Teylingen" Sassenheim, „Spar taan" Delft, „The Walking Boys" Den Haag, „D.V.V.55 Leidschendam, „St. Christopho- rus" Hillegom, „St. Petrus Kruisvaart" Lei den, „Cursos" Den Haag, „De Jonge K.J.C. Wandelaars" Delft en vele andere groepen en dames en heeren individueele wande laars. Via Zoeterwoudschesingel, Hooge Rijndijk ging het langs de Vliet naar Voor schoten, vervolgens Papelaan naar Wasse naar vanwaar men den Rijksstraatweg volgde, de Rust- en Vreugdlaan naar den Schouwweg, Kerkstraat, Kerkdam, alwaar in „De Kleine Deyl" een half uur werd gerust. Vervolgens v. Zuylen van Neijeveld- straat, Katwijksche weg, Ruigelaan, Maal drift, zoo verder weer op Leiden aan, waar te ongeveer half zes alle deelnemers(sters) weer zonder een enkele uitvaller arriveerde. In Café „Royal" werden de tippelaars door velen verwelkomd. Wij merkten o.a. op mej. Rault uit Amsterdam als vertegen woordigster van den Sportraad van „De Graal", den heer Schouten, eveneens uit Amsterdam voor de D.H.A.K., voorts de Geestelijk Adviseur, de voorzitter van het hoofdbestuur van „Docos" en vele anderen. De heer Castelein, voorzitter van „Do cos" afd. Wandelsport, sprak een kort woord tot de wandelaars, waarin hij de dames en heeren hulde bracht voor de schitterende .wijze waarop alle deze mooie wandeltocht hebben volbracht. Spr. dankte hen allen, voor de groote opkomst, waar door zij een groote propaganda hebben ge maakt voor de R.K. Wandelsport. Spr. wees daarbij bijzonder op de D.H.A.K.-marsch, welke op 4 April in Leiden door Docos wordt georganiseerd. Vervolgens bracht de heer Castelein dank aan de dames van de E.H.B.O. voor haar onmisbare hulp, en aar» pers, jury en politie. Hierna had de prijsuitreiking plaats. De prijs voor de grootste groep werd gewon nen door „St. Christophorus" uit Hillegom met. 15 deelnemers. De prijs voor de groot ste K.J.C.-groep werd gewonnen door „St. Petrus Kruisvaart" uit Leiden met 20 deel nemers. Dit was een wisselbeker, die nu drie keer achtereen is gewonnen, zoodat zij definitief eigendom is geworden. Ver der werd er een prijs uitgereikt aan den oudsten deelnemer, den heer Broeksma, die ondanks zijn 66-jarigen leeftijd steeds trouw van de partij is. De heer Castelein reikte een extra prijs uit aan den heer Buurman, die eerst van Rotterdam naar Leiden tippelde om daarna nog eens de Docos wandeltocht mede te maken. Boven dien ontvingen alle vereenigingen een lauwertak als groepsprijs en alle deelne mers de fraaie Docos-medaille. NED. OLYMPISCH COMITÉ* De Yan Tuyllbeker voor den K. N. Z. B. In de Zaterdag in Krasnapolsky te Am sterdam gehouden algemeene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité, welke bijeenkomst werd voorgezeten door Mr. A. Baron Schimmalpenninck van der Oye, werd de van Tuyllbeker uitgereikt aan den Koninklijken Nederlandschen Zwem bond, wiens voorzitter, de heer Jan de Vries, het fraaie kleinood uit de handen van den N. O. C.-president in ontvangst mocht nemen. Het bestuur van het N. O. C., aldus de heer Schimmelpenninck tot den zwem- bondsvoorzitter, heeft besloten den van Tuyllbeker aan uw bond lit te reiken in verband met de fraaie verrichtingen in 1936. In bijzonderheden wil ik niet treden, dat is thans niet meer noodig, maar de be ker komt den bond toe voor de uitzonder lijke prestaties der zwemsters. De heer de Vries dankte het N. O. C. voor den beker en voegde er aan toe, dat nu in andere landen getracht wordt de hege monie onzer zwemsters te breken, deze beker ongetwijfeld kracht zal geven om het verloren terrein te herwinnen. In de vergadering werd overigens een nieuw (Pympisch record gevestigd. Binnen het half uur waren de diverse agendapun ten afgehandeld en konden de afgevaar digden der bonden weer huiswaarts keeren. Tot nu toe werd de jaarlijksche alge meene vergadering gewoonlijk in de maand October gehouden, doch mede in verband met statuten en reglementen, was beslo ten de jaarvergadering in den vervolge in het voorjaar te houden. Ook werd dit juister geacht met betrekking tot het uit reiken van den van Tuyllbeker, daar deze beker immers wordt geschonken aan een bond, voor verdienstelijke prestaties in het afgeloopen vereenigingsjaar verricht. In de commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording werden be noemd de heeren J. Moorman, G. W. A. van Laer en W. J. M. Linden, terwijl de heer P. W. Waller, als plaatsvervangend lid werd aangewezen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7