DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN TE GRONINGEN. DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KON. NEQERLANDSCHE VOETBALBOND. AJAX WINT OPNIEUW. In den strijd om het kampioenschap van den K. N. V. B. heeft Feyenoord haar twee de nederlaag te pakken. Onze verwach tingen werden wederom bewaarheid, zoo- dat het zeker is, dat Feyenoord heel wat beter moet gaan Spelen, wil zij een goede plaats op de ranglijst bezetten. Met 20 wonnen gisteren de Deventenaren, die hiermede hun eerste winstpunten behaal den. Ajax deed het weer beter dan Feyen oord. Den moeilijken uitwedstrijd tegen P. S. V. werd door de Amsterdammers met 32 gewonnen. De stand is nu: gesp.gew.gel.verl. v.t.pnt. Ajax 2 2 53 4 Be Quick 1 1 3—2 2 Go Ahead 2 1—1 3—2 2 p S. V. 2 1 2—3 0 Feyenoord 2 2 25 0 In de promotie-degradatiecompetitie le verde de eerst wedstrijd in Afd. I een ne derlaag op voor eerste klasser RCH. De Haarlemmers zijn daarmede denzelfden kant opgegaan als ZF1 in Afd. II. Voor Hilversum intusschen een stap in de goede richting. Hilversum 1 1 21 2 R. C. H. 1 1 1—2 0 't Gooi In Afd. II ging R. F. C. op den goeden weg voort door thans ook van SW en nog wel met 52 te winnen. Het ziet er al meer en meer naar uit, dat Rotterdam er weer een eerste klasser bij krijgt. De stand; R. F. C. 2 2 6—2 4 Z. F. C. 1 1 0—1 0 S V. V. 1 1 2—5 0 In Afd. II verlieten de Ensch. Boys het goede pad, dat zij vorige week waren be treden. Hengelo sloeg de Enschedeërs met 43. De cijfers zijn hier: Hengelo 1 1 4—3 2 Ensch. Boys 2 1 1 55 2 Quick 1 1 1—2 0 Van de overige wedstrijden nog het volgende; Alphen verloor met 53 den competitie wedstrijd tegen D.C.L. Voor de promotiecompetitie der 3e klasse wist Gouda haar eersten wedstrijd met 20 van VIOS te winnen. De Gou wenaars maken dus 'n goede kans op 'n hernieuwd 2e klasseschap. Gouda 1 1 - 20 2 V. I. O. S. 2 1—1 7—3 2 St. Hooger 1 1 1—7 0 Voor de promotiecompetitie der 4e klas se slaagde LDWS erin een 11 gelijk spel te behalen tegen Tonegido. De uitslagen. Om het Kampioenschap: Go Ahead Feijenoord 20; PSVAjax 23. AFDEELING I. Prom. comp. 2e kl.: RCHHilversum 1—2. AFDEELING II. Prom. comp. 2e kl.: RFCSVV 52. 2e klas A: Steeds HoogerBF.C 13. 2e klas B: DCLAlphen 53. Prom. comp. 3e klas: VIOSGouda 02; De HollandiaanFluks 00. 3e klas D: Het NoordenCoal 27; EDSBodegraven 62. Prom. 4e klas: TonegidoLDWS 11. 4e klas A: Bosk. BoysVDS 03; DVS Tona 31: RoodenburgWaddinxveen 0—2; WD—Alphia 6—2. 4e klas C: Oranje BlauwZwart Blauw 6—0; VCST—De Jagers 5—4. Res. 2e klas A: ADO IIIAlphen II 1—3; BMT II—HW II 2—9. Res. 3e klas A: LFC II—ADO IV 6—3; Bodegraven IIASC II 39. AFDEELING Hl. Ie klas: ZAC—NEC 1—0. Prom. comp. 2e klas: Enschedesche Boys Hengelo 3—4. Ned. Voetbalbeker: UVS—Hille- gom 30; OoievaarsLugdunum 54. Groningen: D i s t r i c t s w e d s t r ij- den: WestOost 10; ZuidNoord 51; OostNoord 10; WestZuid 12. Go Ahead-Feyenoord 2-0. Tweede nederlaag der Rotterdammers. Go Ahead is er in geslaagd Feyenoord een 20 nederlaag toe te brengen, resul taat van een wedstrijd, waarin de geluk kigste partij heeft gezegevierd. Het geleek er in den beginne anders 'nee- lemaal niet op, dat de oostelijke kampioe nen met de eer zouden gaan strijken, want Feyenoord opende al dadelijk zoo'n krach tig offensief, dat de Deventer defensie zich niet dan met de grootste moeite kon hand haven. De Rotterdamsche middenlinie, waarin Bas Paauwe de spilplaats bezette, aange zien van Heel wegens ziekte niet kon uit komen, speelde van stonde af aan sterk aanvallend en de voorhoede vertoonde zulk een uitstekend teamwerk, dat de tegen partij voortdurend in een defensieve posi tie werd gedrongen. Hoe hard Bas Paauwe en zijn adjudan ten Kuppen en Smits ook zwoegden, tel kens werd het leder geretourneerd en dit leidde dan tot een aantal gevaarlijke Go- Ahead-uitvallen, waarvan een in de acht tiende minuut succes had. De Rotterdamsche linksachter v. d. Heide maakte hands, Go Ahead's rechtsbuiten Koopman Jr. zette het leder hoog voor den doelmond en in het volgende oogenblik had zyn broer den oostelijken kampioenen met een fraaien kopbal de leiding gegeven (I—0). Dit doelpunt bracht een ommekeer in den strijd. De Deventer aanval begon zich meer te "roeren, doordat de middenlinie ook wat sterker op den voorgrond trad en de Groot en v. d. Heiden kregen handen vol werk. De thuisclub had net evenwicht hersteld, het spel bewoog zich nu meer op het mid den terrein en nauwelijks was een half uur van de tweede helft voorbij, toen de Deventenaren practisch gesproken de over winning veilig stelden. De Vries plaatste het leder voor het doel. Feyenoord's linksachter trapte finaal mis, waarop de Kreek Jr. die als midden voor nog weinig had kunnen uitrichten, te- de lat knalde. De terugspringende bal werd echter opgevangen door de Vries, die van Male geen kans gaf (20). Wat Feyenoord ook probeerde om den achterstand nog in te loopen, het baatte niet want de verdediging der roodgelen het zich niet passeeren. Bovendien greep Leo Hale bij enkele hoekcshoppen zoo re soluut en onfeilbaar in, dat werkelijk van gevaar hoegenaamd geen sprake was. Alvorens Vrauwdeunt met Sinke van plaats verwiselde, brak hij nog eens han dig door en schonk Barendregt een fraaie schietkans, maar Halle stopte het leder, zij het met eenige moeite. Zooals gezegd, vertoonde Feyenoord be ter teamwerk, doch de aanval was niet doortastend en productief genoeg om de hechte Deventer Defensie te overspelen en Go Ahead won met 20. P.S V.-Ajax 2-3. Emotioneele wedstrijd te Eindhoven. Na een zeer emotioneele match, waarin beide partijen om beurten den boventoon voerden is Ajax er in geslaagd P.S.V. in eigen huis met den oneven goal te klop pen. Het is de vraag, of één der ploegen in deze match wel een voldoende surplus aan capaciteiten vertoonde om recht te hebben op de beide punten. Afgezien van alles, is het te betreuren, dat een scheidsrechterlijke beslissing in vloed heeft gehad op het slotresultaat. Bij het doelpunt waarmede Ajax na 33 minuten spelen de partijen op gelijken voet bracht, zag scheidsrechter Boeree een zuiver buitenspelgeval (van van Reenen) over het hoofd. Dit doelpunt, vrijwel on middellijk gevolgd door een tweede Am- sterdamsche goal beteekende voor het moreel van de thuisclub natuurlijk een zware klap. Zoo zwaar, dat het spelbeeld er totaal door gewijzigd werd. De Eindhovenaren waren uitstekend ge start, de Amsterdamsche defensie stond zóó onwennig tegenover het zeer hooge tempo der thuisclub, dat Keizer reeds in de eerste minuut een bal uit den hoek moest grabbelen. En in de tweede minuut, zou van Kooyk, de onberekenbare center- voor der P.S.V. met een prachtigen schui ver in de linkeronderhoek de score ope nen (10). Na 32 minuten spelen kreeg van Ree nen in zuivere buitenspelpositie het leer toegespeeld van Stam. De linkshalf der thuisclub bleef staan, in afwachting van het fluitsignaal. Toen dit uitbleef snelden Bouman en van Run toe. De Eindhoven- sche doelman miste èn van Run trapte het leer via van Reenen's voet in eigen doel (11). Ondanks protesten der P.S.V. - ers kende de scheidsrechter het doelpunt toe. na consult met den neutralen grens rechter, op wiens helft het geval zich had voorgedaan. De thuisclub begon onmiddellijk na dit doelpunt aan een met veel enthousiasme gevoerd tegenoffensief. Op dit enthousias me werd echter reeds 3 minuten later de domper gezet. Nadat een aanval der thuisclub ten onrechte voor vermeend off side was afgefloten, gaf van Wijngaarden, tengevolge van een verren pass een voor zet, waaruit van Reenen met een onver- beterlijken kopstoot zijn club de leiding bezorgde. Het duurde eenigen tijd voordat de thuisclub zich van dezen moreelen klap hersteld had, maar toch nog voor de rust wisten de Eindhovensche aanvallers zich enkele fraaie kansen te scheppen, die evenwel niet benut werden. Het doelpunt dat Blomvliet 10 minuten na rust uit een keurigen pass van van Reenen scoorde was een zeer reëele be looning voor het vlotte aanvalsspel der Amsterdammers. De Eindhovensche ploeg liet in de daarop volgende periode zien, dat zij over een uitstekend moreel be schikt. Ondanks een hopeloos lijkenden achterstand vonden van Run c.s. toch de kracht voor een tegenoffensief dat zelfs zoo fel was, dat de Amsterdammers in een paniekstemming geraakten. In de scrimmages welke voor Keizer's doel ont stonden, ontging den scheidsrechter min stens een penalty, en daarom was het maar goed, dat de doelworsteling uiteindelijk toch nog een goal van den voet van Oomens opleverde (23). Met nog ruim een half uur speeltijd voor den boeg was alles nog mogelijk. In dat laatste half uur bleek evenwel, dat de P.S.V.'ers tengevolge van hun groot en thousiasme meer van hun physieke reser ve geëischt hadden dan de gemakkelijker spelende Ajaxieden. P.S.V. trok met. man en macht ten aanval, maar de finishing touch ontbrak nu, daar verschillende Eind hovenaren lang niet meer zoo fel reageer den als voor de rust en het einde kwam met de Ajax-overwinning. SEELDRAYERS GEEN VOORZITTER MEER VAN DEN K. B. V. B. Tijdens een bestuursvergadering van den Kon. Belg. Voetbalbond werd bij een verkiezing van den voorzitter door leden van het bestuur zelf, de heer Seeldrayers niet in die functie herkozen. Een nieuwe voorzitter werd evenwel nog niet be noemd. Duitschland-Frankrijk 4-0. Ruim 70.000 toeschouwers wopnden gis teren in het Adolf Hitlerstadion te Stutt gart den vierden landen wedstrijd tusschen Duitschland en Frankrijk bij, welke ont moeting met 40 door de gastheeren werd gewonnen, nadat de rust met 20 was in gegaan. De uitslag mag wellicht iets geflatteerd voor Duitschland heeten, verdiend is de overwinning zeer zeker. In het veld waren de Franschen niet zooveel minder dan hun tegenstanders en vooral technisch viel er zeer veel in de Fransche ploeg te roemen, doch voor het doel misten zij doorzettings vermogen. Het Duitsche elftal speelde in uitgesproken w-formatie en aangezien men thans twee buitenspelers had. Lehner en Urban, die voor doel wisten te schieten, behoefde het geen verwondering te wekken, dat de Duitsche voorhoede in tegenstelling met den wedstrijd tegen Nederland er thans wel in slaagde doelpun ten te maken. De achterhoede en 4e mid denlinie van het Duitsche elftal, zooals die tegen Nederland hadden gespeeld, waren ongewijzigd gelaten, terwijl de voorhoede ditmaal bestond uit Lehner, Siffling, Lenz, Szepan en Urban. In het begin van den wedstrijd waren de Franschen sterk in den aanval, waarbij de voorhoede uitstekend combineerde, doch voor het doel niet van de kansen profiteerde. In de Fransche voor hoede schitterde Ignace. Driemaal wisten de Franschen een corner te forceeren, doch resultaten gaven deze niet. Na 20 minuten wist Duitschland het evenwicht in het veld te herstellen en dank zij het uitstekende vleugelspel wis4en de gastheeren de leiding te nemen. Een schot van Urban wist de Fransche keeper, di Lorto, te houden, Lehner echter was er snel bij om den bal in te koppen. Na een nalf uur wist Duitsch land zijn voorsprong te vergrooten. Szepan gaf een fraaien pass aan Urban, die on houdbaar inschoot. Kort voor de rust wer den wederom enkele corners op het Duit sche doel genomen, doch ook deze leverden voor de Franschen niets op. In de tweede helft begonnen de gasten met een groot offensiet. Jakob was in uit stekenden vorm en hield enkele schoten er uit. Ook nu wist Duitschland zich na eenigen tijd van den druk te bevrijden en een kwartier voor het einde zelfs den voor sprong te vergrooten. Na fraai samenspel tusschen Lenz. Lehner en Urban wist de laatst van dichtbij onhoudbaar te scoren. Frankrijk gaf zich nog niet gewonnen. Een keihard schot van Rio kwam tegen de lat. Twee minuten voor het einde loste Lenz van 25 meter afstand een scherp schot, dat via de paal in het doel belandde 4—0. LUXEMBURG—DUITSCHLAND B 2—3. 20.000 toeschouwers woonden 'te Luxem burg den vijfden landen wedstrijd tusschen Luxemburg en het Duitsche b-elftal bij, welke wedstrijd met 32 door de gasten werd gewonnen, nadat zij met 30 de lei ding hadden gehad. R. H. C.—HILVERSUM 1—2. Na 25 minuten nam Hilversum de lei ding door van Ek, na een hevige scrim mage voor het R. C. H.-doel (01). Na de hervaUing verdeeld spel, hoewel van uiterst zenuwachtigen aard. Dan komt Hilversum in de meerderheid, maar de R. C H.-achterhoede houdt stand. Het spel wordt er intuschen niet zachtzinniger op. Na 12 minuten heeft van Ek opnieuw suc ces, zoodat Hilversum met 20 leidt. On danks den achterstand laat R. C. H. zich niet ontmoedigen. Technisch speelt Hilver sum echter beter. Toch verkleint R. C. H. den achterstand met een goeden kopbal van v. d. Horst uit een voorzet van Paa- pe (21). De spanning komt er nu gewel dig in, maar het spel blijft uiterst zenuw achtig, waardoor voor doel fraaie kansen ge mist worden. Het einde komt onveran derd. R. F. C—S. V. V. 5—2. Reeds na vijf minuten nam R.F.C. de leiding door een fraaien kopbal van van Walsum na een hoekschop (10) en weer vijf minuten later kreeg de middenvoor van Dijk een goede trough pass, waarna hij doelman Krieg van dichtbij gemakke lijk kon passeeren (20). Bij een uitval van R.F.C. speelde v. d. Ende' onnoodig gevaarlijk terug op zijn doelman. Hij zag niet, dat deze juist uitgeloopen was en onhoudbaar voor Krieg vloog de bal over hem heen in het doel (30). Vijf minuten later had R.F.C. alweer haar voorsprong vergroot. Bij een vrijen schop op het S.V.V.-doel werd de doelman gehinderd, hij greep mis en van Walsum kon al heel eenvoudig den bal in het net schuiven (40). In de tweede helft deed R.F.C. het veel kalmer aan. Geregeld was S.V.V. in den aanval, maar haar voorhoede bracht I er voor het doel der tegenpartij niets van terecht. De eenvoudigste kansen werden hopeloos gemist. Een kwartier voor het einde doelpuntte Versteeg met een goe den omhaal tegen, toen Bouts het uitzicht werd belet, maar zes minuten voor afloop passeerde de snelle R.F.C.-voorhoede met kort samenspel ditmaal, de S.V.V.-verde diging en Groen scoorde (51). Uit een strafschop maakte Feelders, de linksach ter van S.V.V. er nog 52 van. U. V. S.—HILLEGOM 3—0. In een slecht gespeelden wedstrijd is U. V. S. er in geslaagd om Hillegom er uit te bekeren. U. V. S., dat met eenige invallers speel de heeft niet aan de verwachtingen, wel ke men aan een tweede klasser stelt, vol daan. Het samenspel liet veel te wenschen over, vooral in de voorhoede haperde het soms geducht. Ondanks dat alles is de thuis club steeds in de meerderheid geweest. Dat 't echter ruim een uur duurde, voordat er eindelijk een doelpunt kwam is naast het slechte voorhoedespel van de thuisclub te wijten aan het stugge verdedigen der Hil- I Zuid behaalt de eind overwinning. Ideaal voetbalweer, een speelveld in de best mogelijke conditie, dat door vele dui zenden toeschouwers omzoomd was, het waren even zoovele factoren, welke noo- dig zijn om een voetbaltournooi te doen slagen. Maar er is nog iets meer noodig om een voetbalfestijn tot een volkomen succes te maken. En dat is wel in de al lereerste plaats spel van kwaliteit. Ja, men heeft spel van buitengewone kwaliteit noodig om zich vier uren achtereenaan- genaam bezig te kunnen houden. En nu willen we allerminst beweren, dat gedurende het districtstournooi geen kwaliteitsvoetbal gespeeld is, doch in de morgenuren waren de buitengewone pres taties toch te weinig talrijk om de duizen den op de tribunes om van de kijkers op de dijken maar niet te spreken voor koude voeten te kunnen vrijwaren. De westelijke ploeg, waaruit de „kanon nen" reeds verdwenen waren voor het tournooi begon, stak van wal met de in rood en witte kleuren gestoken oostelij ken zoo ongeveer te overspelen. Met be- heerscht combinatiespel trokken Lungen e.a. steeds weer op het oostelijke doel af en binnen enkele minuten werd Meylink dan ook kansloos door van der Vegt ge slagen. Oost bleef in het veld de mindere, hoe wel het verschil steeds geringer werd. Kansen voor een tegenpunt gaven de wes telijke achterspelers veel te veel, doch door zwak schieten van Heetjans e.a. en zeer sterk spel van doelman Dijkstra ble ven treffers uit. Lungen speelde technisch knap voetbal, doch opende het spel niet steeds voldoen de om hem op een hoogte met Bakhuys te kunnen plaatsen. De comingman Sluyck had een goede eerste helft, doch zakte na de rust heel erg af. Tactisch fout was het om van Nek na de pauze te weinig in het spel tè betrek ken. Wallaart, die toch weer van de partij was, speelde matig zonder meer. Hij open de het spel in ieder geval niet voldoende over de vleugels. Oost tapte na de rust uit een ander vaatje. Een verdiend gelijk spel ontging Nagels c.s. echter door pech voor het vij andelijke doel. Hagels en- Heij herstelden zich van een zwak begin, doch Tausch en Gerritsen bleven falen. Noord-Zuid is voor het publiek een ge weldige teleurstelling geworden. Met niet minder dan 51 werd de eigen ploeg ver diend geslagen. De oorzaak van de deba cle is gauw gevonden. Over alle linies was het elftal te zwak om Zuid behoorlijk partij te kunnen geven. Met Be Quick, 6pelend als in den wedstrijd tegen Feijen oord, was de witte combinatie niet te ver gelijken. In de achterhoede bleken de spe lers elkaar al heel slecht te begrijpen en aan te vullen. De backs liepen elkaar geregeld voor de voeten, terwijl ons van Heideveld de slechte lichaamsbeheersching opviel. Keeper Haan beging bij herhaling de fout den bal neer te slaan. Het tweede doelpunt was hiervan het onmiddellijk gevolg. Tevoren was een mistrap van Hei develd reeds noodlottig geworden. Tus schen beide fouten in had Hazeveld een voorzet van van Zand kunnen benutten. De noordelijke aanval werd als linie vrijwel lam gelegd, doordat de Leeuw te gen Pellikaan niets in te brengen had, terwijl van Zand in duels met den inter national van den Hoven te vaak strandde. De middenlinie van Noord had steeds den steun van de binnenspelers noodig. Voor een W-formatie miste Woltjes evenwel de noodige snelheid. Kort na de rust bezegelde Krijgh de zege voor Zuid. V/el kwam Noord er daarna door wat meer geestdrift beter in, doch desondanks kon Zuid de score nog tot 51 opvoeren. Het vierde doelpunt trachtte Haan door tientallen meters uitloopen nog te voor komen, doch Vohdenhoff liet zich daar door niet van de wijs brengen. De noordelijke T. C. nam in de middag pauze radicale maatregelen, door Haan, Heideveld, Huizeling, Woltjes en de Leeuw te vervangen door' Dijkstra, ten Wolde, Hazeweyer sr., Wilkens en van Staveren. De ploeg won daardoor niet alleen aan zienlijk aan strijdlust, doch ook aan kracht. Wilkens toonde ditmaal beter schakel speler te zijn dan Hazeweyer jr., doch was voor het doel eenige keeren te weinig energiek met zijn schot. Het was tusschen Noord en Oost een volkomen open strijd met de beste kansen en de meeste pech voor Noord. Pech had men vooral toen Hazeweyer jr. „genomen" werd en de verdiende strafschop uitbleef. Van Staveren was een klasse sterker dan van Leeuv^. In de tweede helft viel de beslissing van den verliezerswedstrijd uit in het voordeel van Oost, dank zij een schot van Heetjans, dat na een ongelukkige spel- phase voor den sterken Frisiakeeper in de touwen snorde. In den eindstrijd werd goed voetbal gespeeld. In de westelijke ploeg bleek van Asten (Velox) den rechtsachterspeler uit stekend te vervangen. West, combineerde zuiverder dan Zuid. speelde vaak ook iets sneller en was daardoor aanvankelijk sterker. Lungen viel ook thans weer op door zijn meesterlijke balcontrole en buitenge woon snel doorzien van alle situaties. De A.F.C.-crack werd daarbij niet steeds be grepen en vond in de zuidelijke achter hoede tegenstanders, die bij hun pogingen om zijn aanvallen te onderbreken, wel eens over de grens van het geoorloofde gingen. In de slotperiode van den pittigen strijd liep dit op een strafschop uit. Een doelpunt werd het niet doordat van Asten tegen de lat schoot. Haarscherpe hoekschoppen van van Beek schiepen groote moeilijkheden voor de West-verdediging. Indirect ontstond daaruit door Vondenhoff het eerste doel punt. Kort daarop had Lungen met een van zijn meesterlijke dribbels succes (j-i). De vervanging van Kools veranderde het spelbeeld niet noemenswaard. Zuid speelde met vier middenspelers hetgeen tegenover de sterke middenlinie van West misschien noodig was, doch waardoor de kans op een tweede doelpunt toch gerin ger werd. Wallaart speelde nu een veel betere spil- partij dan in de mor genuren. SpectacuTair spel bleef geruimen tijd uit. Daarvoor werd trouwens te veel op het middenveld Pellikaan bleef tot het einde toe een uit blinkende middenspe ler, die ook voor het eigen doel meesterlijk de kwade kansen deed keeren. Hoe meer de tijd verstreek, hoe meer door beide ploegen op winst gespeeld werd. Lungen kreeg daardoor meer be wegingsvrijheid, brak soms mooi door, doch werd op het critieke moment steeds van den bal gewerkt. Van den Hoven, die in den wedstrijd NederlandZwitser land te veel retireerde, speelde nu een gansch ander spel van initiatief en vinnig doorzetten. In de tweede helft viel eindelijk de be slissing, doordat de Zuidelijke rechtsbin nen door missen een kans kreeg. legommers. Zij immers hadden aan een ge lijk spel voldoende. Als ze er dus mar voor zorgden, dat de tegenpartij niet kon doel punten, dan haalden zij automatisch de volgende ronde. Dat verdedigen ging hun wondergoed af. Steeds waren er een vijf tal spelers van Hillegom in de buurt van het doel, zoodat het voor U. V. S. om moe deloos was te worden. Ja zelfs nam Hille gom haast bij verrassing de leiding, toen Regeer zonder noodzaak op zijn keeper te rugspeelde. Het schot ketste juist van de lat weer in het veld terug. Ook het Hille- gom-doel ontkwam eenige malen op won derbaarlijke wijze aan een doorboring, zoo dat men met blanken stand de tweede helft in ging. Deze tweede helft dreigde een ge trouwe copie van de eerste worden. De groote vraag was, of U. V. S. een doel punt zou kunnen maken. Een klein half uurtje hield Hillegom nog stand tegen de steeds terugstormende aanvallen. De bezoe* kers raakten evenwel langzamerhand uit gespeeld waardoor U. V. S. meer bewe gingsvrijheid kreeg. Het was Platteel, die met een zacht schot de score opende. (10). Even kwam Hillegom nog opzet ten maar de aanvallen, hoewel soms niet van gevaar ontbloot, werden steeds weer afgeslagen. 6 minuten na zijn eerste doel punt was het weer Platteel, die met een kopbal den stand op 20 bracht. Na dit doelpunt zakte het spel v,an Hilegom als een kaartenhuis ineen. Van de talrijke kan sen die U. V. S. toen kreeg werd er één door Neijenboer benut (30). Hiermede kwam het einde van dezen on- belangrijken wedstrijd. D. C. L.—ALPHEN 5—3. In een door Alphen slecht gespeelden wedstrijd wist de thuisclub de puntjes thuis te houden. Trouwens ze had deze hard noodig, want door deze overwinning is D. C. L. aan de onderste plaats ontko men en moet The Rising Hope degrada tiewedstrijden spelen. Alphen was er de zen middag geheel uit, wat weer ten deele moet worden toegeschreven aan het feit, dat de voorhoede met een tweetal inval lers den strijd moest aanvaarden en hoe wel deze niet onverdienstelijk debuteerden, bleek toch het verband meestal zoek. D. C. L. is dan ook bijna den geheelen wed strijd in de meerderheid geweest en heeft dus de overwinning wel verdiend. Direct na den aftrap neemt de thuisclub het spel in handen en na 5 min. reeds weet D. C. L. uit een scrimmage voor doel de leiding te nemen (10). Vijf minuten later maakt de midvoor der thuisclub er 20 van. D. C. L. blijft sterker, zoodat de Alphen-de fensie alle zeilen moet bijzetten om doel punten te voorkomen. Na 'n half uur weet Alphen eindelijk door Roest het net te vin den, welk doelpunt echter wegens buiten spel wordt geannuleerd. D. C. L. doet het beter, wanneer haar linksbuiten na een snelle ren van af de zijlijn een schot lost, dat doel treft (30). Enkele minuten voor de rust verkleint Alphen de achterstand, wanneer Roest ongeoorlogfd wordt aange vallen, hetgeen de scheidsrechter niet ont gaat, de penalty wordt door Hesseling ge nomen en in een doelpunt omgezet (31). Daarmede komt de rust. Na een aanvankelijk overwicht van D. C. L. komt Alphen er beter in, de voor hoede echter blijkt niet tot doelpunten in staat. Ook aan de andeer zijde kan D. C. L. voorloopig het net niet vinden. Na een kwartier heeft Alphen weer succes, wan neer Vriesekoop uit een voorzet van rechta de achterstand weet te verkleinen (32) Na een kort overwicht der bezoekers neemi D C. L. het leder over, de linksbuiten krijgt den bal en met een ver schot brengt hij voor de thuisclub den stand op 42. De thuisclub laat zich de overwinning niet meer ontnemen. Spoedig wordt het 5—2 en daarna scoort Vrisekoop nog eenmaal op fraie wijze voor de bezoekers en dan komt het einde.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6