MAANDAG 22 MAART 1937 OE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHENDAM. Diefstal van een riooldeksel. Door de politie werd de 19-jarige J. v. d. 'M. wo nende te Leidschendam aangehouden, die bekend heeft dat hij een deksel van een rioolput had weggenomen en bij een op- kooper in den Haag had verkocht. Het geld had hij ten eigen bate aan gewend. Na een verder ingesteld onderzoek werd het deksel in de desidentie bij een opkoo- per in beslag genomen, terwijl de opkoo- per zulks niet in het daarvoor bestemde register had ingeschreven. Na verhoor is v. d. M. op vrije voeten gelaten. VOORSCHOTEN. Geverbaliseerd. Een tiental racers zijn Zondagmorgen door de politie alhier aan gehouden en geverbaliseerd wegens het houden van wedsti-ijden op den openbaren weg. Geregeld maken deze heeren op Zon dagmorgen bij den aanvang der Gods dienstoefeningen door hun harde rijden den Leidscheweg onveilig. Gunning. Het straatwerk dat aanbe steed is geworden op 15 Maart j.l. is op gedragen aan den laagsten inschrijver, de firma Gebr. A.' en Joh. A. Schouls te Lei derdorp voor de som van 6879. WASSENAAR. Bakfiets aangereden. Op den Rijks straatweg nabij Kerkehout is een driewie- lige motorbakfiets, bestuurd door de P. uit Voorschoten aangereden door een luxe auto, bestuurd door den H. uit den Haag. De auto vloog in den berm van den weg en werdzoodanig beschadigd, dat hü moest worden opgesleept. De P. bekwam verwondingen aan het been en is per taxi naar zijn woning vervoerd. Damwand ingestort. Bij het uitgra ven van een damwand voor de Leidsche Duinwater Mij. is deze plotseling bezwe ken en ingestort. Eenige arbeiders kwa men daaronder terecht. De arbeider H. uit K a t w ij k bekwam een harsenschud ding, F. uit Oosterhout inwendige kneuzin gen, V. uit Leiden diverse kneuzingen aan den hals en het achterhoofd. H. is overgebracht naar het ziekenhuis in het Westeinde te den Haag. De beide anderen konden naar hun woning ver voerd worden. Goede Vrijdag-. Evenals vorige jaren zal ook ditmaal op a.s. Goeden Vrijdag avond, in' het R.-K. Vereenigingsgebouw door leden van de Kruisvaart het Passie verhaal worden gezegd en op bescheiden wijze uitgebeeld. De aanvang is gesteld na de lijdensmeditatie in de Parochiekerk „St. Willibrordus". De toegang is geheel gratis. Kinderen beneden 12 jaar worden alleen toegelaten indien zij onder geleide zijn. Zoowel het rooken als l\et applaudisseeern is absoluut verboden, terwijl voorts de uiterste stilte in acht genomen moet wor den. Ook nu wordt op aller medewerking gerekend in het scheppen van de juiste sfeer. Diefstal. Mej. A. alhier deed aangif te van diefstal van een ring. Door de politie zijn aangehouden M. en V. alhier, die zich schuldig hadden ge maakt aan diefstal van een ijzeren lorrie en onderdeelen ten nadeele van den heer L. alhier. De heer K. deed aangifte van de ver missing van een zinken zitbad. De politie spoorde-een ten nadeele van den heer H. uit Leiden ontvreemde sloop auto op bij Z., alhier, die inmiddels met de slooping was begonnen. Als medeplich tige werd aangehouden R. alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. drie de wielrijder L. v. d. A. in botsing gekomen met den hem tegemoet rijdenden wielrijder H. de L.; v. d. A. viel en bleef bewusteloos liggen. Hij bleek een diepe gapende wonde boven het linkeroog te hebben bekomen, benevens een lichte schedelfractuur. Van der A. werd binnen gedragen op het kantoor der firma Boot, waar dr. W. de eerste hulp verleende. Op advies van den dokter werd het slachtof fer per politie-brancard naar zijn woning vervoerd. BODEGRAVEN. Hanze. Tengevolge van de zeer ge ringe opkomst, is de ledenvergadering van de R. K. Middenstandsver. de Hanze tot nadere datum uitgesteld. Laat zulks voor de achterblijvers nu een aansporing zijn, de komende vergadering niet te ver zuimen. Kap. van Teylingen zou een in leiding houden over een zeer interessant onderwerp en kan toch zulks moeilijk doen voor 9 aanwezigen. Dus leden, volgende keer allen pre sent! Ongeluk bij het motorrijden. De heer P. Andeweg, lid van het Bodegravensch politiecorps, die per motor meereed met de 24-uursrit van de Amsterdamsche Bur gerwacht, had te Leeuwarden het ongeluk te slippen, waardoor hij ^inwendige kneu zingen bekwam en aldaar in het zieken huis werd opgenomen. BOSKOOP Vrouwenbond. Donderdagavond 18 Maart hield de R.K. Vrouwenbond, afd. Boskoop, haar jaarvergadering. De op komst was slecht; van de 318 leden waren er slechts 30 aanwezig. De secr. gaf een kort overzicht over het afgeloopen jaar; de penning, bracht verslag uit over het financieele gedeelte, waaruit bleek, dat er een batig saldo in kas was. Hierna werden de jaarverslagen van de onderaf. „Naai- vereeniging „St. Elisabeth", de Hulp in de Huishouding en Retraitefonds „St. There- sia" voorgelezen; het bleek, dat ook deze onderafd. in het afgelopen jaar wederom naar beste vermogen voor de leden heb ben gewerkt. Mej. v. d. WelStolker gai vervolgens een overzicht van het fonds „Moeder en Kind". Daar deze instelling zeer vele aanvragen heeft gehad, is er nog een tekort en spr. verzocht dit mooie werk nog eens extra te gedenken. Tevens sprak mej. v. d. WelStolker nog eenige woor den van dank tot degenen, die steeds trouw de 2 cents bonnen hiervoor koo- pen. Van de tooneelclub „Klimop" was geen verslag ingekomen. Na een woord van dank door de voorz. aan de verschillende secretaressen voor hun verslag kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De beide aftredende leden, mej. v. d. Well Stolker en mej. Cor Lün- nemann, werden herkozen, terwijl 2 vaca tures werden aangevuld door verkiezing van mej. v. Vlietde Jong en mej. de GrootBro ekhuy sen Mw. Mathot—Fooij gaf hierna een uit leg van het Rustfonds; den leden werd medegedeeld, dat zij bij de secr. een cir culaire voor opgave kunnen bekomen. Voorts bracht de voorz. nog in herin nering de cursus, welke werd gegeven vanwege het Crisis-zuivelbureau, voor wel ken cursus zich nog verschnllende deel nemers opgaven. Na de rondvraag sloot de voorz. vervolgens de vergadering. HAZERSWOUDE. Hanze. Verleden week hield de boven genoemde vereeniging een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer F. J. Kouwenhoven. Na een openingswoord wer den de notulen gelezen en goedgekeurd. Zooals de agenda vermeldde, hield hierna de heer J. Ruijter een rede over een ac tueel onderwerp n.l. Failiss ment. Duide lijk zette spr. uiteen wat er op de eerste plaats vereischt wordt om iemand failliet te verklaren, wat de verplichtingen en eischen zijn van crediteuren en debiteuren, om vervolgens het geheelc verloop esner faillissement duidelijk en voor ieder be grijpelijk uit te leggen. Van de gelegenheid om vragen te -tellen werd veel gebruik ge maakt; de vragenstellers werden door den spreker breedvoerig beantwoord. Door den voorziter werd dank gebracht aan den spreker, daarbij de hoop uitsprekende, dat wij den heer de Ruyter nog vele malen over een dergelijk onderwerp op onze mid denstandsvergaderingen mogen hooren. De ingekomen stukken en bondscirculai- re werden hierna behandeld en gelezen. De Kamer van Koophandel welke hier na ter sprake kwam werden door den voorz. genoemd een instelling welke veel voor de middenstand doet en kan doen, men wordt daarom aangespoord niet te gauw dé kwitantie van 2.50 te weigex-en welke jaarlijks door de K. v. K. wordt aange boden. In plaats van den heer C. Zuidwijk, wel ke gekozen is in het bestuur, werd de heer A Boers benoemd als lid der verificatie commissie 1937. Na een korte rondvraag sloot de voorz. de vergadering op de gebruikelijke ma nier. Wijkverpleging. Vrijdagavond ver gaderde de vereeniging „Wijkverpleging" in café Natzijl. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst. De inkomsten hadden bedragen 1730, de uitgaven 1625.25, alzoo een batig saldo over 1936 van 104.75. De wijkzuster heeft in het afge loopen jaar 3195 bezoeken afgelegd, waar bij tevens hulp werd Verleend. De hee ren dr. Zoete en D. de Bruin IJzn. werden tot bestuurslid herkozen; in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. P. Straathof, werd met overgroote meerderheid van stemmen gekozen de heer N. P. Kaptein. Bij de rondvraag werd wederom ter sprake gebracht door de heeren A. Gordijn en W. A. de Groot het vereeniging hun finantieele steun verlee- nen, wenschte beide personen dit artikel gewijzigd te zoen, als zijnde voor de ka tholieken niet langer aanvaardbaar. De voorzitter deelde hierop mede, dajt een re glementswijziging alleen kan geschieden, op voorstel der leden, waaiVoor door een 10-tal leden een speciale vergadering kan worden aangevraagd. Van het bestuur is een wijziging in deze geest niet te ver wachten. Hierop werd de vergadering ge- RECHTZAKEN OPLICHTER VEROORDEELD. Op Donderdag 11 Maart stond voor de Bredasche rechtbank terecht de 49-jarige assuradeur J. P. E. uit Ginneken, verdacht van oplichting, door zich uit te geven als iemand, die in staat is om voorloopig in arrest gestelden in vrijheid te doen stellen, waarvoor hij van verschillende personen geld wist los te krijgen. De officier eischte toen voor den ver dachte een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek der preventieve hechtenis. De rechtbank veroordeelde heden den assuradeur tot acht maanden gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hech tenis. DE DUBBELE MOORD TE MERKELBEEK (L.). De Rechtbank te Maastricht behandelde heden de strafzaak tegen de 64-jarige Ma ria Clara van Helden, van Belgische na tionaliteit, afkomstig uit Merkelbeek, ver dacht van moord op den 73-jarige M A. F. Buysers, en diens schoonzuster, gepleegd BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Ingrid d. v. J. Dirkse en D. A. Becker. Willem z. J. H. van Os en C. v. d. Grift. Joahnna Catharina Sophia d. van J. Trouwee en M. W. Crama. Eliza Max-garetha d. v. K. H. Boersema en A. Sissingh. Ondertrouwd: M. J. J. Westdorp jm 19 j. en H. IJzerman jd. 17 j.H. Rood- aker, jm. 26 j. en J. v. Oosten jd. 22 j. J. Burgerhout jm. 27 j. en A. Neuteboom jd. 26 j. P. den Os jm. 22 j. en J. Blans- jaar jd. 20 j. P. J. Zandvliet jm. en E. Beij jd. J. Zaalberg jm. 21 j. en G. de Kruis jd. 22 j. Overleden: E. J. Goosenv. Ruiten wed. 83 j. J. v. Leeuwen z. 5 dgn. lerfabrieken bezet, waardoor 150.000 ar beiders in de automobielindustrie tot wer keloosheid gedoemd zijn. Zooals men weet, heeft Homer Martin, de president van de United Automobile Workers of America, met algemeene staking gedreigd, indien de autoriteiten doorgaan met de fabrieken met geweld te ontruimen. Door deze algemeene staking, die vandaag zou kunnen uitbre ken, zouden 2 000 automobielfabrieken te Detroit getroffen worden, waardoor het aantal stakers met 100.000 zou toenemen. Volgens de leidersvan den vakbond, zou den zij 150.000 tot 175.000 posters kunnen mobiliseerèn „om de fabrieken te verde digen". Te Provindence (Rhode Island) zijn Za terdag de meeste zaken gesloten om een „sitdown"-staking te verhinderen Gisteren deelden de vakbonden mede, dat voor Maandag de algemeene staking in alle zaken, met uitzondering der levensmidde- Casino: Lido: Luxpr: Volwassenen. Goedgekeurd. Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. in den ochtend van 22 November van het lenzaken en apotheken, zou worden afge- vorige jaar. Verdachte is tot heden alle schuld blij ven ontkennen. Door het O.M. waren zeventien getuigen, waaronder de rechter-commissaris, mr. Ga- diot en de scheikundige E. van Waegeningh uit Maastricht, als deskundigen. Het O. M. eischte 15 jaar gevangenisstraf, wegens doodslag tweemaal gepleegd. LAATSTE BERICHTEN Vereenïgde Alphensche Revue-spelers. Maandag j.l. had de eerste vergadering plaats van bovongen<$emde vereeniging, welke thans tot verwezenlijking is geko men. De als voorzitter optredende heer A. F. Redegeld, opende de bijeenkomst met den Christel, groet en heette allen hartelijk welkom, met den wensch, dat alle bespre kingen dézen avond een succes mogen worden, tot beoefening der tooneelkunst. Een reglement was samengesteld, vermel dend 't doel en streven, de verplichtingen der leden etc., wat met nog eenige aanvul lingen door de aanwezigen werd goedge keurd. Tot opgave van lidmaatschap stem den allen in, totaal 20 dames en heeren. Hieruit werd thans een bestuur gekozen, met als uitslag, dat het reeds vermelde voorloopig bestuur definitief werd geko zen. De contributie werd na eenige be sprekingen, vastgesteld op 25 ct. per maand, tot zoolang er baten zijn, welke door 't optreden verdiend zijn. De cost- tuums worden door de dames zelf vervaar digd voor alle uitvoeringen; ook alle too- neel décors, welke strikt eigendom der vereeniging blijven. De tooneeldécors zul len zooveel mogelijk uit linnen vervaar digd worden ter vergemakkelijking van het transport. Hierna werden eenige plan nen besproken van optreden. De rondvraag had een geanimeerd ver loop. De voorzitter dankte allen voor de gezellige besprekingen en sloot de verga dering met den christelijken groet. Nog zij vermeld de goedkeuring door den hoog eerwaarde deken van deze vereeniging. Secretariaat is: V. A. R. S., Visserstr. 6. Aanrijdingen. Zondagmiddag om streeks 12 uur werd in de Wilhelmina- straat de 10-jarige D. K., die aldaar plot seling de Rijksstraatweg wilde overloo- pen, door een passeerende auto, bestuurd door C. A. te 's-Gravenhage, aangereden. De jongen werd door een der spatscher- men geraakt en over de straat geslingerd. Hij bekwam, behalve verschillende kneu zingen aan hoofd en andere ledematen, een lichte schedelfractuur. Dr. H. ver leende de eerste hulp; daarna werd hij artikel van het reglement, waarin is be naar de ouderlijke woning vervoerd. 1 paald, dat de wijkzuster moet behooren Op het rijwielpad langs den Steek- tot de Ned. Herv. of Gereformeerde kerk. terweg is Zondagmiddag omstreeks half Aangezien zeer vele katholieken aan deze AFSCHEID VAN HET TOONEEL DOOR MEVR. ESTHER DE BOER-VAN RIJK. Mevrouw Esther de Boer-van Rijk is thans geheel hersteld en de diverse gecon tracteerde voorstellingen in April en Mei as. zullen nu weder geregeld gespeeld worden. Maar na een bijkans 65-jarige tooneeiloopbaan heeft mevrouw de Boer- van Rijk het voornemen opgevat, nu zij weder haar oude kracht teruggewonnen heeft, thans afscheid van het tooneel te nemen met een slot-tournée, welke in het begin van het aanstaande tooneelseizoen 19371938 zal plaats vinden. Met welk stuk deze tournee georgani seerd wordt, is nog niet definitief vastge steld. INBRAAK TE DEN HAAG. In een perceel aan den Nieuwe Duinweg is ingebroken. De eerste etage werd geheel doorzocht. Vermist wordt een bedrag van ruim 200 gulden, een gouden horloge, een gouden sierspeldbezet met diamanten en een paar gouden manchetknoopen. De daders lieten geen spoor achter. TELEGRAMMEN KONING LEOPOLD NAAR LONDEN BRUSSEL, 22 Maart (A.N.P.). Heden ochtend 9.16 uur is koning Leopold van het Noordstation naar Londen vertrokken. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN KONINGIN MARIA. WEENEN. 22 Maart. (A. N. P.). Van geloofwaardige particuliere zijde wordt vernomen, dat koningin Maria van Roe menië minder snel herstelt, dan men eerst verwachtte. Men voegt hieraan toe dat men nog niet kan zeggen, wanneer het gevaar geweken zal zijn. Eerst scheen het niet erg duidelijk, aan welke ziekte de koningin leed, doch thans wordt vernomen, dat zij lijdende is aan een maagbloeding tengevol ge van griep. DE BRAND TE BOLO. Heeft de omvang van een ramp aangenomen. BOEKAREST, 22 Maart (A.N.P.). De brand in het Roemeensche dorp Boldo heeft den omvang van een ramp aangenomen. Het dorp telde driehonderd huizen, waar van de meesten in vlammen zijn opgegaan. De brandweer uit de omliggende plaat sen, bijgestaan door militairen, was niet in staat het vuur meester te worden en men beperkt zich er toe te verhinderen, dat de nog niet aangetaste huizen worden aan gegrepen. Een onbeschrijfelijke paniek heeft zich van de bevolking meester gemaakt. Veel vee is in de vlammen omgekomen. kondigd. DETROIT. 22 Maart (A.N.P.). Hedenoch tend heerschte te Detroit een stemm.ng van onzekerheid. De gouverneur van den staat Michigan, Murphy en Dewey, de be middelaar van het departement van arbeid, trachten een overeenstemming te bereiken. De autoriteiten beschouwen de bedrei ging met een algemeene staking als bluf. Hamer Martin, de leider van de United Automobile Workers, heeft aan de plaatse lijke leiders van den bond getelegrafeerd, dat de bond beslissend^ maatregelen zou nemen. Men mag evenwel zonder nadere bevelen niet handelend optreden. ANTI-COMMUNISTISCH DOSSIER VAN JACQUES DORIOT. PARIJS, 22 Maart. (A. N. P.). De „Matin" bericht, dat de stichter van de Fransche Volkspartij, Jacques Doriot, een omvangrijk dossier heeft samengesteld, waaruit blijkt, dat sedert de stichting van de communistische partij, de Sovjet-regee ring meer dan twintig millioen francs in de partijkas heeft gestort. Doriot is voornemens het dossier, dat hij zal richten tot den minister-president, Maandagavond aan de Parijsche pers voor te leggen. Hij zal beginnen met de docu menten, welke hij denkt te publiceeren en met het uiteenzetten van het doel, dat hij zich stelt. ONRUST IN NOORD-WESTELIJK DEEL VAN BRITSCH-INDIE. LONDEN, 22 Maart. (A. N. P.). In het gebied van Waziristan in het Noordwesten van Britsch-Indië hebben opstandige Mo hammedanen gisteren rooftochten onder nomen, warbij zij in drie dorpen de bazars bestormden eft leeghaalden en negen Hin- doesche kooplieden alsmede een meisje me denamen. Het is den autoriteiten niet ge lukt de gevangenen in vrijheid te doen stellen. Naar verder verluidt, heeft de be ruchte fakir van Ipi een hem van Engel- sche zijde gedaan vredesvoorstel van de hand gewezen. Men meent alhier dan ook op verdere ernstige onlusten in het Noord- Westelijk grensgebied te kunnen rekenen. De „Morning Post" verneemt uit Calcut ta, dat de voorzitter der Congrespartij, Pan dit Nehru, verklaard heeft, te streven naar de volledige afscheiding tusschen Indië en Groot-Brittannië. Gandhi daarentegen ver tegenwoordigt een meer gematigd stand punt. Ook zou het radicale standpunt van Pandit Nehru niet door de andere con gresleden gedeeld worden, daar Pandit een te duidelijk communistisch oogmerk nastreven. AMSTERDAM, 22 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 454 vette koeien, waarvan de prijzen waren 6876, (enkele hooger), 5867 en 5056 cent per kg. slachtgewicht; 100 melk- en kalfkoeien 180—230 per stuk; 83 vette kalveren 2e kwal. 5560 cent en 3e kwal. 4654 cent per kg. levend gewicht; 233 nuchtere kalveren 59, 49 schapen 2430' per stuk; 615 varkens:, vleeschvarkens van 90 110 kg. 5859 cent, zware 5657 cent, vette 55—56 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: runderen behoorlijke aanvoer, zeer stugge handel, onveranderde prijzen; melkkoeien gewone aanvoer, trage handel met onveranderde prijzen; kalveren ma tige aanvoer, handel stug, prijzen onver- an-dehrd; nuchtere kalveren ruime aanvoer vlotte handel, prijzen onveranderd; Scha pen korte aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd; varkens ruime aanvoer, vlotte handel, prijzen vast.. UTRECHT, 20 Maart. Vee. Totaal aan gevoerd 3930 stuks vee, waarvan 1150 run deren. Prijzen: stieren 2730 cent, per pond, handel vlug; slachtkoeien 2e soort 29—32 cent, idem 3e soort 2628 cent, per pond, handel vlug; vaarzen 140210, pinken 100150, melkkoeien f 150240, kalfkoeien f 160250, varekoeien 120 180, alles per stuk. Handel redelijk; 100 magere kalveren 6090, handel matig; 1510 nuchtere kalveren 57, handel re delijk; 600 magere varkens f 2536, schrammen f 1624, biggen 10.0015.50 alles per stuk, handel vlug; 170 magere schapen f 1834 per stuk. Boter. Kleinhandel: boter 1.70, kaas 5070 cent. beide per kg. eieren 3.10 :.00 per 100 stuks. DELFT, 20 Maart. Kaas. Aan stadswaag gewogen 4 stapels komijne kaas, wegendes 853 kg. Prijs 0.36)$ per kg. MARKTBERICHTEN W1SSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.92 U/16 Berlijn 73.50 Parijs 8.33l/g Brussel 30 79 Zwitserland 4163 Kopenhagen 39 85 Stockholm 46 05 Oslo 44.85 New York 1.8"_3/4 Praag 6.S81/2 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn lieve Vrouwen Moeder,Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw CORNELIA KLARA BEUGELSDIJK, Echtgenote van C0RNELIS BERNARDUS VREEM in den ouderdom van 34 j. Uit aller naam: C. B. VREExM. Leiden, 20 Maart 1937. Korte Diefsteeg No 1. Do H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Woensdag 24 Maart, in de Kerk van den U. Leonardus a P. M. (Haagweg) te 7 uur, 7.c0 en 8.30, waarvan de Gez. H. Mis van Requiem te 8.30} waarna de begra fenis van uit de kerk op de R.K. begraafplaats te 10 uur. 1792 Eenige en algemeene kennisgeving. ROTTERDAM, 22 Maart. Vee. Aanvoer: 2074 titaal; 638 vette runderen, 292 vette kalveren, 31 nuchtere kalveren, 310 scha pen en lammeren, 761 varkens, 40 zuig- lammeren 40, bokken 2. Prijzen per kg.: vette koeien 68, 62 en 4655 cent, vette ossen 66, 61 en 4855 cent, vette kalve- x*en 1.00 85 en 6373 cent, varkens (le vend gewicht) 48, 47 en 46 cent, schapen 51, 46 en 36 cent, lammeren 54, 44 en 34 cent; prijzen per stuk: schapen f 3024 20, lammeren 262115, zuiglammeren 12106. Overzicht: vette koeien en os sen aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen als vorige week Dinsdtg, prima koe 75 en os 71 cent, vette kalveren aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel stroef, prij zen le kwal. px-ijshoudend, 2e en 3e kwal. lager, prima 1.10; schapen ei. lammeren aanvoer iets ruimer, handel vlot, prijzen als vorige week Maandag; varkens aanvoer iets grooter, handel levendig, prijzen als vorige week, eenige prima's iets hooger; zuiglammeren aanvoer redelijk, handel goed, prijzen vrij hoog. Er werden eenige kleine partijen schapen voor export ver te Detroit 6.000 (.sitdown"-stakers de Chrys- I kocht; voor Deterding 32 vette runderen. DE STAKINGEN IN DE AUTOMOBIEL INDUSTRIE. NEW YORK, 22 Maart (A N.P.). Ondanks het gerechtelijke ontruimingsbevel houden t Heden overleed, voor zien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, 1791 MARIA JAC0BA PEGT, in den ouderdom van 83 jaar. Rozenkransbidden Maan dagavond half 8, in het St. Elisabeth-Ziekenhuis. Leiden, 20 Maart 1937. J. ANIBA-De Tombe. J. ANIBA Ext. Test. Oude Vest 49a. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden tijdens de ziekte en overlijden van onzen zeer geliefden Man en Vader C0RNELUSVAN DER ZIJDEN In het bijzonder danken wij de ZeerEerw. Geestelijken, Dr. ANY 10 KORTMANN en de Ver -leegster van het Wit-Gele Kruis Zr. KLAVERMAN. Uit aller naam: 1793 Wed. C. r. d. ZIJDEN C. J. T.d. ZIJDEN-Strf.no Stompwijk, 22 Maart 1937.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3