Instantine MAANDAG 22 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT HOE WORDT HET WEER GUUR. DE BILT SEINT: In het Oosten zwakke tot matige, in het Westen meest matige Noordelijke tot Noord-Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regen of natte sneeuwbuien, Iets kouder. Hoogste barometerst.: 7G7.1 te Vestmanoer. Laagste barometerst.: 740.4 te Memel. Terwijl de depressie, di<- ten Zuiden van Ierland was gelegen, naar Zuid-Frankrijk trok, verplaatste de depressie, die over Centraal-Europa was gelegen, zich naar de Oostzee en de Randst ten. Rond de Fransche depressie is het meest windstil en regenachtig weer, Biarritz had 25 m.m. neerslag. Rond de Oostzes-depressie waaien vrij krachtige Noordelijke tot Westelijke winden, die sneeuw brengen in Zuid-Zwe den, Noord-Duitschland en Noord-Polen. Over Duitschland en Centraal Europa is het kalm bewolkt weer. Het hoogedruk ge bied over IJsland breidde zich Zuidwaarts uit. Over de Britsche Eilanden waait een matige tot krachtige Noordelijke wind, die aldaar eenige afkoeling bracht. De drukv'erdeeling en haar veranderingen wijzen op aanhouden van het betrokken gen of natte sneeuwbuien en doorgaande daling van temperatuur. Tijdelijke opkla ringen kunnen zich echter voordoen. LUCHTTEMPERATUUR. 2.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 6.45 uur tot Dinsdagmorgen 5.28 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 23 Maart voorm. 0.15 en nam. 12.39 uur. De wereld in vogelvlucht Van de kansels der Katholieke Kerken in Duitschland is gisteren een schrijven voorgelezen van Z. H. den Paus, waarin scherp en duidelijk geprotesteerd wordt tegen de schending van het Concordaat. De H. Vader zegt o.a. dat hij reden genoeg zou hebben om tot opzegging van het Con cordaat over te gaan, maar dit nog niet heeft willen doen om erger te voorkomen. De Paus spoort de Katholieken aan, zich niet neer te leggen bij het verdringen van de confessioneele school en tot in de ge vangenissen en concentratiekampen den lijfsdwang te weerstaan. Het is wel een treurige toestand, dat een dergelijk schrij ven noodzakelijk was. Wat zal nu het ant woord van Hitier zijn? Een hooghartig ne- geeren van alle protesten? Waarschijn lijk.. In Spanje zetten de regeeringstroepen hun succesvolle opmarsch in de richting van Siguenza voort aan het Guadalajara- front. De tegenpartij doet alle moeite om de beteekenis van deze opmarsch te ver kleinen. maar al zijn het geen geweldige strategische stellingen, welke door de re geeringstroepen worden heroverd, het of fensief der rechtschen dat Madrid van de buitenwereld moest afsluiten, is in ieder geval ongedaan gemaakt en de verdedi gers van de hoofdstad krijgen nieuwe moed. Mussolini zou ijlings uit Tripolis terug gekeerd zijn om overleg te plegen met zijn militaire raadgevers, want een dergelijke gang van zaken strookt allerminst met zijn bedoelingen. In Oostenrijk heeft een wijziging plaats gehad in de regeering. Minister Neustadter Stürmer is door Schuschnigg „afgescho ven". Hij was minister van de nationale veiligheid en stond bekend als een vriend der nazi's. Verwacht wordt nu, dat in het vervolg de Oostenrijksche nationaal-socia- Iisten strenger zullen worden aangepakt, want Schuschnigg heeft zelf het ministe rie overgenomen. VAN ONZE ADVERTEERDERS. EEN ORÏGINEELE PRIJSVRAAG. De Beva-Fabrieken te Almelo hebben de gelukkige gedachte om aan den verkoop van haar vakkleeding een zeer interessante prijsvraag te verbinden „Een week vacantie voor U en Uw gezin luidt de aanhef van haar mededeeling, en geheel op kosten van de Beva-Febrieken. Voorwaar een buitenkansje voor diegenen, die hiervoor in aanmerking mogen komen. In elke provincie zal één gezin een pret tige vacantie kunnen verwachten. Elf hoofdprijzen en meer dan 100 troostprijzen zijn ter beschikking. Wat men moet doen om tot de gelukkigen te behooren? Hiervoor verwijzen u naar de in dit blad voorkomende advertentie van de Beva-Fa brieken. BINNENLAND SUPPLETOIRE BEGROOTING SOCIALE ZAKEN. Landverhuizing. Cultureele zorg werkloozen. Goedkoope Levensmiddelen. - „Het wer kende land". Verschenen is een suppletoire begrooting van het departement voor Sociale Zaken voor 1936. Uit de verschillende posten ont- leenen we: De subsidie aan de stichting „Landverhui zing Nederland" wordt verhoogd met f 2800 en gebracht op 14300. Blijkens de toelich ting is door den ambtsvoorganger van den minister toegezegd, dat verhooging van de rijksbijdrage aan voornoemde stichting in overweging zou worden genomen, indien weder deuren voor emigratie zouden open gaan. Dit is thans het geval voör wat Zuid- Afrika betreft. Bij art. 126 wordt opgemerkt: ter be strijding van de uitgaven voor de cultureele zorg voor werkloozen kan het dep. van Sociale Zaken voor 1936 beschikken over het op dit artikel toegestaan bedrag ad 1.000.000 en bovendien nog over een door het Werkfonds toegezegde bijdrage van 900.000. Ten einde de totale kosten van het cultureele werk op de begrooting tot uitdrukking te brengen, wordi het onder havige artikel met 900.000 .verhoogd waartegenover dan de bijdrage van het Werkfonds ten bate van de middelen zal worden geboekt. Bij art 129 lezen we: in 1936 is met daadwerkelijken en financieelen steun van de regeering een werk uitgegeven, getiteld: „Het werkende land" waarmede het Ne- derlandsche volk op de hoogte wordt ge steld van hetgeen er in de na-oorlogsjaren door middel van werkverschaffing en ver ruiming van werkgelegenheid in den lande is geschied. In de kosten van het uitgeven van dit boekwerk is door het rijk een bij drage toegezegd van 6000, terwijl aan den schrijver van het boek een belooning van 1100 is toegekend. De totale kosten bedragen derhalve (100. Art. 125 a vermeldt: de regeering heeft ter gelegenheid van de verloving van H K H. Prinses Juliana voor .ederen ondersteun den of tewerkgestelder werkiooze een be drag van 2.50 beschikbaar gesteld. In totaal heeft deze uitgave bedragen 560.000. Art. 127 a en 127 b: de kosten verbonden aan de distributie van goedxoope levens middelen aan werkloozen worden voor 1936 geraamd op 1 940.000, welk bedrag als volgt wordt gespecificeerd: distributie vleesch in blik 529 1C0, idem onvermeng de margarine 1.115.000, idem versche zee- visch 125.000, idem groenten in blik 172.250, idem tomatensoep in blik 5 000, omzetbelasting f 28.500, vervoerkosten 43.500, controiekosten 12.500, algemesne onkosten 1.750, personeelsuitgaven 20.000 HET PRINSELIJK PAAR OP W^G NAAR ROME. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn Zondagochtend om half tien per auto van Kasteel Mittersill vertrokken. Terwijl het regende en sneeuwde ging de tocht eerst naar Innsbrueck, waar het paar in hotel „Tirol" de lunch gebruikte. Zij hadden daar een ontmoeting met prins Julius zur Lippe, den oom van prins Bern hard. Om half twee werd de toch over den besneeuwden Brennerpas naar Bolzano voortgezet. Naar wij vernemen is Rome het voorloo- pig doel van de reis. De prinses en de prins zijn van plan tot het einde dezer week in de Italiaansche hoofdstad te blij ven. Daarna zullen zij naar Monte Carlo gaan. DE SPOORWEGN EN DE MILITAIREN. Onderofficieren en minderen reizen van Donderdag af voor half geld. Naar wordt gemeld zullen de Neder - landsche Spoorwegen met ingang van 25 Maart een speciaa' tarief voor het ver voer van militairen beneden den rang van officier invoeren. Dit tarief is van toepassing voor het ver voer van niet in het belang van 's rijks dienst in uniform reizende militairen be neden den rang van officier van 's rijks land- en zeemacht, daaronder begrepen de Koninklijke marechaussee. Verkrijgbaar gesteld worden enkele reiskaarten voor de tweede en derde klas se tegen den halven prijs van een gewone enkele reiskaart. Koninklijk bezoek Juliana- kinderziekenhuis. De Koningin is voornemens op Woens dag 24 Maart des middags een niet-offi- cieel bezoek te brengen aan de kinderen, die verpleegd worden in het Juliana-kin- derziekenhuis aan de Dr. van Welylaan 2 te 's-Gravenhage. De Burgemeester van 's-Gravenzande gaat heen. Naar de „Tel." verneemt is de burge meester van 's-Gravenzande, mr. P. Brunt voornemens met ingang van 1 October a.s. ontslag uit zijn ambt aan te vragen. Mr. Brunt heeft ongeveer 30 jaar aan 't hoofd van 's-Gravenzande gestaan. Ontslag burgemeester van Muiden. Bij K.B. is aan J. L. de Raadt op zyn verzoek eervol ontslag verleend als bur gemeester der gemeente Muiden, met dankbetuiging voor de langdurige diens ten door hem in die betrekking bewezen. D. HANS. De heer D. Hans heeft Zaterdag afscheid genomen als voorzitter van de Journalis tenkring. In een buitengewone vergadering is de zen voor tref felij ken leider hulde gebracht voor zijn groote verdiensten en is hij tot eerelid van den Kring benoemd. De heer Hans werd bij zijn huldiging verrast door den volgenden brief van H.M. de Koningin. „In opdracht van H. M. de Koningin heb ik de eer, ter kennis te brengen van het bestuur, dat het aftreden van den voor zitter van uw bestuur, den heer D. Hans, door Hare Majesteit met leedwezen is ver nomen. De zeer verdienstelijke journali stieke arbeid van uw afgetreden voorzitter gedurende voo vele jaren in dikwijls moei lijke omstandigheden is steeds door H. M. gewaardeerd, en de Koningin is ervan overtuigd, dat het aftreden van den heer Hans voor den Ned. Journalistenkring in het bijzonder een groot verlies beteekent, dat echter ook daar buiten in wijden kring zal worden gevoeld. Den Haag, 16/3 1937. De part. seer, van H. M. de Koningin w.g. HEEMSTRA". BOUW VAN NIEUWEN TINBAGGER MOLEN. Voorbereidende besprekingen reeds begonnen. Uit de meest betrouwbare bron kunnen wij mededeelen, dat de voorbereidende besprekingen omtrent het bouwen van een nieuwen tinbaggermolen, tervervanging van den „Kantoeng", reeds zijn ingezet. Er is echter nog geen enkele beslissing genomen, aangezien de mogelijkheid be staat, dat thans van de gebruikelijke me thode bouw van den geheelen bagger molen in Nederland en het sleepen daar van naar Ned.-Indië wordt afgeweken. Indien zulks mogelijk is, ligt het in de be doeling, Indische bedrijven zooveel moge lijk in te schakelen en een gedeelte van den bouw in Ned.-Indië te laten verrich ten. Reeds zijn oriënteerende besprekin gen hieromtrent gevoerd en met de werf „Gusto" welke de „Kantoeng" in zijn ge heel bouwde en met de directie van een in Indië gevestigde maatschappij, de droog dok-mij. „Soerabaja", welke zich reeds eerder interesseerde voor den bouw van pontons voor tinbaggermolens. Deze besprekingen zijn echter zooals gezegd geheel voorbereidend geweest en een bslissing is nog niet genomen, waar verschillende belangrijke kwesties, inzake samenwerking bij den bouw tus- schen een Nederlandsche en een Indische werf, in beschouwing moeten worden ge1 nomen. Hetspreekt vanzelf, dat een dergelijke samenwerking veel van het risico, ver bonden aan het sleepen van den geheelen baggermolen naar Indië zou wegnemen. „Maasbode". DE VEE-AANKOOPEN VOOR HET PLAN-DETERDING. Woensdag voor het laatst aan de markt. Op 24 Maart a.s. zullen volgens mede deeling van dr. Dijt aan „De vee- en vleeschhandel" de laatste aankoopen van vee voor het plan Deterding geschieden. En daarmede zal dan althans voorloo- pig.deze exportepisode achter den rug zijn. Dr. Dyt deelde verder nog mede, dat in totaal ongeveer 5411 stuks slachtvee (koeien en ossen tezamen) zullen worden aangekocht. Dit aantal kan misschien nog iets gewijzigd worden, maar van beteeke nis zal die wijziging niet zijn. Daar er tot en met Woensdag 10 dezer 4699 runderen waren aangekocht, komt dit er dus op neer, dat gedurende de periode 11 Maart tot en met 24 Maart 742 runderen zullen worden gekocht. Er is in de afgeloopen week aanzienlijk minder gekocht dan tevoren. Te Rotter dam werden op Maandag en Dinsdag te zamen 73 stuks gekocht tegen 94 stuks de week tevoren. Woensdag j.l. kocht te 's Hertogenbosch de commissionair van dr. Deterding er 32, tegen 64 stuks op Woensdag 11 Maart. Te Amsterdam werd ongeveer hetzelfde quantum gekocht, n.l. resp. 32 en 29 stuks. „NEDERLAND EN ORANJE" TE BERLIJN Koninklijke onderscheiding voor een pionier van den Nederlandschen groentcninvoer in Duitschland. Het heeft H.M. de Koningin bij haar be sluit van 19 Februari j.l. behaagt den heer Giesen te Berlijn, om de verdienste, welke hij zich als een der grondleggers van den Nederlandschen groenteninvoer in Duitsch land heeft verworven, tot ridder in de orde van Oranje Nassau te benoemen. Ten einde de uitreikipg van deze onder scheiding eenige luister bij te zetten, had deze plechtigheid Donderdagavond 18 Maart in de clublokalen van „Nederland en Oranje" plaats. Namens Hr. Ms. gezant overhandigde de rijkslandbouwconsulent bij het gezantschap, ir Joustra, den heer Giesen de ridderorde met een korte toe spraak, waarin hij de verdienste van den heer Giesen uiteenzette. Spreker wees er op, dat de heer Gieser voor ruim 50 jaar de eerste handelsrelaties met den Neder landschen tuinbouwexport heeft aange knoopt. Dat dit pionierswerk ook in Neder landsche vakkringen groote waardeering geniet, is duidelijk gebleken uit de wijze, waarop den heei Giesen het vorig jaar bij zijn 80sten verjaardag in de vakpers hulde is gebracht. Ir. Joustra sprak den wensch uit, dat de heer Giesen, die nog zoo een jeugdigen indruk maakt, nog lange jaren van de koninklijke onderscheiding zal mogen genieten. Daarna werd door alle aanwezigen het Wilhelmus gezongen. De heer Giesen dankte zichtbaar ont roerd voor deze hulde. KIESCOMÏTé „CH. L. VAN DE BILT". Te Den Helder heeft zioh een kiesco- mité gevormd ter bevordering van de candidatuur van den heer Ch. L. v. d. Bilt te Haarlem. Het comité is samengesteld als volgt: W. J. Aggenbach, A. W. P. Angenent, J. C. van Amersfoort, W. C. van Breda, Jb. Kolster (penningmeester), P. Luijckx (voorzitter), H. C. W. Moorman, J. B. Rambler, P. A. Smits, A. H. Smits (Jan- zenstraat 4, Tel. 214, Secretaris). Het ligt in de bedoeling van het comité zijn actie ter bevordering van de candida tuur van den heer v. d. Bilt ook uit te strekken tot de kieskringen Haarlem, Lei den en Dordrecht. Degenen, die de actie van het comité finantieel willen steunen, worden verzocht hun bijdrage te storten op gironummer 6229 ten name van den heer M. A. Kol ster Jr., Hoofdgracht 52, Den Helder. AANVOER VAN HARING. De Nederlandsche Visscherijcentrale ves tigt er de aandacht op, naar aanleiding van de binnenkort te nemen bepaling omtrent den aanvoer van haring, dat het aanbeve ling verdient, alvorens een vaartuig voor 'de uitoefening der haringvisscherij aan te koopen of uit te rusten, zich in gevallen van twijfel bij deze centrale, Juliana van Stolberglaan 34, 's-Gravenhage te verge wissen of men voor dat vaartuig, een aan- voervergunning zal kunnen bekomen. Aanvraagformulieren ter verkrijging van deze vergunningen zullen t. z. t. op nader bekend te maken plaatsen verkrijgbaar worden gesteld. 's-Gravenhage, 20 Maart 1937. DE TUNNEL TE ROTTERDAM. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het onderhoud van de werken, behoorende tot het jaagpad langs den Rijn, gedurende de jaren 1937 en 1938. Laagste inschrijver was J. Pijl te Zuidland voor 41.312. KERKNIEUWS Mgr. Pacificus Bosf De apostel van de Dajakkers Mgr. Paci ficus Bos, oud-Apostolisch Vicaris, is giste ren te Pontianak (Borneo) overleden. Met Mgr. Bos is de eerste pionier der Borneo Missie ten grave gedaald. Joannes Bos werd op 9 September 1864 te Uden geboren en deed in 1883 zijn intre de in de orde van de Minderbroeders-Ca- pucijnen, waar hij den kloosternaam Paci ficus kreeg. Na zijn priesterwijding werd pater Bos benoemd tot professor in de philosophie in bet studjehuis der Capucijnen te Helmond en in 1902 werd hij gekozen tot provinciaal van de Nederlandsche provincie der Capu cijnen. Drie jaar later werd hij aan het hoofd gesteld van de apostolische prefec tuur van Nederlandsch-Borneo, die op 11 Februari 1905 werd afgescheiden van het apostolisch vicariaat Batavia. Het werk onder de Dajaks was vooral in den aanvang zwaar en moeilijk, doch al lengs wisten de paters capucijnen onder de rustige, maar bezielende leiding van mgr. Bos het vertrouwen der inlandsche bevol king te winnen en dezen tot hooger be- AGENDA LEIDEN. Maandag: Propagandavergadering R. K. Staatspartij; spreker mr. J. Bo- mans, Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Maart len Paasch- dag waargenomen door de apotheken: J, C Peil, Kort Rapenbqrg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Maandag 29 Maart 2en Paaschdag nemen waar de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek J. Doens, Wilhelminapark 8, Telef. 274. UIT DE OMGEVING ZILK. „Van Nispen". Gisteren trok het eer ste elftal naar de Vogelenzang om de club aldaar te bekampen. Over deze wedstrijd het volgende: Vogelenzang trapt af, en stormt meteen op het v. Nispen-doel af, maar de backs retourneeren alles. Dan een snelle aanval van v. Nispen en na vijf mi nuten geeft de linksbinnen met een on houdbaar schot zijn club de leiding 01. „Van Nispen" blijft in het offensief en weldra vergrot de midvoor de voorsprong 02. Dan gaat hst gelijk op. De „v. Nis- pen"-keeper krijgt moeilijke schoten te verwerken, maar is in schitterenden vorm. De voorhoede roert zich danig en eer de eerste helft verstreken is moet de Voge lenzang-keper driemaal visschen, zoodat de rust ingaat met 40 voorsprong. De thee schijnt de Vogelenzangers goed gedaan te hebben en v. Nispen raakt lee- lijk in de knel. maar het juiste schot is zoek. v. Nispen raakt er ten slotte ook weer beter in en voert de stand op tot 80. Ze ven minuten voor het einde krijgt deze forsch gespeelde wedstrijd, door een ern stig ongeval, een ontijdig einde, zoodat gestaakt werd met 80 in het voordeel voor v. Nispen. Ongeval. Tijdens een voetbalwedstrijd tusschen Vogelenzang en „Van Nispen I" had de speler J. N. het ongeluk, dat hij een been brak. Nadat eerste hulp verleend was door dr. v Aalst uit Bennebroek werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joannes de Dep te Haarlem ervoerd. Donderdag 11 Maart besloot de Raad van Rotterdam het voorstel van B. en W. om alsnog te besluiten tot uitvoering van het plan van een groeten tunnel onder de Nieuwe Maas, een tunnel welke zou wor den ingericht voor vierbanig autoverkeer en tevens accomodatie zou hebben voor fietsers en voetgangers, aan te houden tot dat het prae-advies van B. en W. zou zijn verschenen op de adresserw van de Hol- landsche Beton Mij., die zich ten onrechte uitgesloten acht bij de uitvoering. In dit thans verschenen prae-advies con- stateeren B. en W., dat de klachten van adressante niet gerechtvaardigd zijn, aan gezien het niet juist is, dat de aanbiedin gen van de Hollandsche Beton Mij., hetzij voor het kleine tunnelontwcrp, hetzij voor den grooten tunnel, als de laagste dan wel als de meest aannemelijke zouden moeten worden beschouwd, terwijl van een onbe hoorlijke behandeling van deze inschrijf- ster niet gesproken kan worden. B. en W. zetten uiteen, dat het op 2 Fe bruari met de aannemers-combinatie ge sloten contract bindende kracht neeft voor wat betreft het maken -van den tunnel naar het door het rijk aanbevolen tus- schen-project. Het voorbehoud, dat op aan drang van het rijk gemaakt is, opdat ook nog de groote tunnel zou kunnen worden gemaakt, doet de overeenkomst haar bin dende kracht niet verliezen. Het zich losmaken van de aannemers combinatie van Hattum en Blankevoort c.s. is practisch uitgesloten, omdat dit de gemeente voor zulke enorme bedragen aan schadeloosstelling zou plaatsen, dat het denkbeeld zelfs niet in overweging kan worden genomen. B. en W. stellen dus voor de adressen van de Hollandsche Beton Mij. voot ken nisgeving aan te nemen. In de eerstvolgende raadsvergadering komt dus weer voor het voorstel om B. en W. te machtigen den grooten tunnel uit te laten voeren. BOTER. De heffing op boter is voor de week van 21 tot en met 27 Maart, behoudens tus- schentijdsche wijziging, wederom vastge steld op 0.80 per kilogram. Aanbesteding onderhoud Jaagpad langs den Rijn. 22 schaving te voeren. Vele scholen, weeshui zen, ziekenhuizen en kerken werden ge sticht en van lieverlede ging het koppen snellen tot de uitzonderingen behooren. Op 13 Maart 1918 werd de apostolische prefectuur verheven tot apostolisch vica riaat en vijf dagen later werd de aposto lisch prefect benoemd tot apostolisch vica ris en titulair-bisschop van Capitolias. Als vrucht van zijn missiewerk mocht mgr. Bos in zijn residentie Pontianak een klein-seminarie openen en het was hem een groote voldoening toen hij bij zijn laatste bezoek aan Nederland zelf de eerste priester van dit seminarie, een chineesche student uit Sinkawang de wijding van het H. Priesterschap mocht toedienen. Toen de lasten van den ouden dag zich deden gevoelen, vroeg mgr. Bos den Paus om ontslag uit zijn bediening en op 10 December 1935 werd mgr. Tarcisius van Valenberg O. M. Cap. tot zijn opvolger be noemd. Mgr. Bos bleef emeritus te Pontianak wonen, waar hij thans is overleden. BENOEMINGEN. Congregatie van het Goddelijk Woord. Door het generaal bestuur van de con gregatie van het Goddelijk Woord van Steil-Uden zijn benoemd: voor de beide vicariaten van Timor en Flores in Ned. Oost-Indië, de weleerwaarde Paters: C. Does uit Heer-Hugowaard thans leeraar in het missiehuis Sint Jan te Soesterberg; H. de Beer uit Bussum, J. de Bruin uit Berg- hem, J. Geeraeds uit Tegelen, A. Janssens uit Oosterhout, Th. Lavrijssen uit Reusel, J. Schneiders uit Hoorn, C. van Stee uit Heinkenszand, P. de Zwart uit Amsterdam en H. van Wissing uit Nijmegen allen thans in het missiehuis te Teteringen. Verder werd benoemd voor dezelfde missie de eerwaarde Broeder Crispinus P. de Wilde uit Amersfoort. Voor de Nederlandsche provincie werd benoemd Pater P. Hackmdnn uit Hoorn thans eveneens in Teteringen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2