UIT DE OMGEVING MAANDAG 22 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 OLIETANKER AANGEVAREN. Nederlandschc en Amerikaansche boot In botsing. Een Nederlandsch olie-tankschip, het 7S87 ton metende motorschip Suneta van de petroleummaatschappij La Corona in Den Haag is in Gravesend in aanvaring ge komen met het 6866 ton metende mailschip Pacific Ranger. Laatstgenoemd schip brak van den kabel los en verloor zijn anker. Voorts kreeg het op zes voet boven de waterlijn een gat in den romp. Tet schip maakt geen water en zal naar het dok worden opgesleept. De Sunetta zal in Gravesend de lading lossen. De kapitein van het mailschip heeft verklaard, dat er geen enkele reden is tot ongerustheid. De Pacific Ranger was juist liit Amerika in Gravesend aangekomen. VECHTPARTIJ IN EEN CAFé. Twee mannen na hevig verzet gearresteerd. Zaterdagavond is in het café van den heer Loeffen aan de Rogstraat te Berghem, een twist ontstaan tusschen twee bezoekers, de arbeiders Ceelen uit Berghem en Theu- nissen uit Schaick, waarvan laatstgenoem de onder invloed van sterken drank ver keerde. Toen de caféhouder het tweetal buiten de deur wilde zetten, keerden de mannen zich tegen hem. De hulp van den rijksveldwachter werd ingeroepen, die hen na veel moeite meenam naai' het arrestan tenlokaal. Daar aangekomen greep Ceelen den veldwachter plotseling bij de keel, waarna hij hem tegen den grond wierp. De politieman wist echter zijn sabel te grij pen, waarmede hij zijn tegenstander eeni- ge klappen toebracht om hem daarna te overmeesteren. De tweede arrestant had van de gelegenheid gebruik gemaakt om te ontvluchten, doch des nachts te half één werd hij weer aangehouden. C., die bij de vechtpartij eenige bloedende wonden aan het hoofd had opgeloopen, is door een dok ter verbonden. De twee mannen zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. SCHEPELINGEN VAN DE „BOSCHFONTEIN" SLAAGS. HILLEGOM. Zilveren jubilarissen. De arbeiders J. P. Bakker en A. Lagendijk herdachten Vrij dag, dat zij vóór 25 jaar bij de N.V. Van Zanten Co. in dienst traden. De beide feestelingen ontvingen o.m. een gouden horloge met inscriptie. KATWIJK. Aanbesteding van een Koelhuis. Ten overstaan van B. en W. had Zaterdag in het Gemeentehuis de aanbesteding plaats voor den bouw van een Koelhuis en aanhoorig- heden. Ingeschreven was als volgt: D. Kaay, Oegstgeest A f30.900, B. f29.900: M. v Duyn A. f27.700, B. f27.180; J. Coblins, Haarlem, A: f31.388, B. f30.688; Vooys en Verdoes, A. f30.200, B. f29.800; D. Mey- vogel, A. f27.600, B. f27.000; C. de Best, A f27.540, B. f27.085; A. Haasnoot, A. f26.850, B. f26.050; J. v. d. Plas, A. f26.550. B. f25.385; A. de Best, A. f26.445, B. f25.945; B. de Best, A. f26.845, B. f26.345; Gebr. Verloop, A. f28.991, B. f28.691; Zwa nenburg, A. f29.600, B. f29.100; G. Haas noot A.zn., A. f 26.645, B. f 26.145; Gebr. v. Duyn, A. f30.000, B. f29.400; Geor. Slinger land, A. f 27.000, B. f 25.500; W. L. Guyt, A. f38.990, B. f38.290; G. v. Hoek, Delft, A. f 30.565, B. f 29.965. Begrooting was f 23.000. A. met beschoten dak gedekt met rube- ried, B. zonder dekbeschot met gelfplaten. Waar geen plaatsnaam bij staat zyn inzenders woonachtig te Katwijk. Geboren: Adriaan, z. van C. ^Freke en J. van Duyvenbode Jeriene Dirkje, d. van N. Varkevisser en J. Ouwehand Hazina, d. van W. Zwanenburg en J. Klok Jannetje, d. van P. Ruwward en L. van Dyk Antje, d. van H. Ouwehand en A. Schaap Maarten, z. van C. van Beelen en D. Ros Herma, d. van H. Hageman en J. Touwen Jacob, z. van A. Haasnoot en L. Varkevisser Willem, z. van A. Schalkers en J. van der Plas. Ondertrouwd: C. J. L. Coster en C. Reichwein G. Maaskand en J. Side- rius. Getrouwd: W. van der Plas en A. van der Pias Fl. v. Rijn en J. Vlieland. Twee gewonden. Gistermiddag is het tot een bloedige vechtpartij gekomen tusschen leden der bemanning van het Nederlandsche s.s. „Boschfontein", welke schip gemeerd was aan de Scheldekade te Antwerpen. Zekere R. S., die dronken aan boord kwam, kwet ste het lid van de bemanning Ph. B. levens gevaarlijk door hem met een scheermes een diepe snede in de zijde toe te brengen. Een ander lid der bemanning, de 34-jarige D., werd ernstig aan de rechterhand ge wond. De dader is door de politie gearresteerd. De twee gewonden zijn naar een ziekenhuis overgebracht. De toestand van B. is ernstig. De „Boschfontein" is met enkele uren vertraging vertrokken. ERNSTIGE VERDUISTERING VAN DIAKEN-BOEKnOUDER DER GEREFORMEERDE KERK TE ASSEN. Gistermorgen werd door de predikanten van de Geref. gemeente te Assen in de morgendienst-oefeningen officieel aan de gemeente bekend gemaakt, dat de kerke- raad van de Geref. gemeente te Assen in samenwerking met den kerkeraad van Smilde, den diaken A. W. B. te Assen heeft afgezet als diaken, zulks wegens overtre ding van het achtste en negende gebod. Verder deelden de predikanten mede, dat de kerkeraad pogingen aanwendt om de tekorten in de kerkelijke kassen te dek ken, met aanvankelijk gunstig resultaat, en dat het besluit om den diaken af te zet ten was genomen in de vergadering van 10 Maart j.L Aan deze officieele mededeelingen kun nen wij nog toevoegen, dat B. in zijn kwa liteit van diaken-boekhouder der Geref. ge meente en als penningmeester van het rust huis „Bethanië" zeer belangrijke bedragen heeft verduisterd, zoodat er een aanzien lijk tekort is ontstaan. Met groote ontroering werd door de ge meente het besluit van den kerkeraad aan gehoord. DE „MUSCH" EN DE „BRANIE" IN DE NOR. Twee beruchte leden van het Ossche misdadigersgilde. De gemeentepolitie te Oss heeft Zaterdag de hand weten te leggen op twee bekende leden van het beruchte Ossche milieu. Reeds langen tijd werd uit de gemeentelij ke bosschen in de Ossche heide hout ver mist, zonder dat het gelukte de daders hiervan op te sporen. Thans is gebleken, dat zich hieraan zouden hebben schuldig gemaakt zekere M. v. B. (bijgenaamd de Musch) en T. de R: (bijgenaamd de Bra nie) huisvrouw van den beruchten M. de R., die tijdens de Ossche „schoonmaak" tot zeven jaar gevangenisstraf werd veroor deeld. De man en de vrouw, zijn beiden in het politiebureau te Oss ingesloten en zullen ter beschikking van de Justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. De aan gehoudenen worden verder nog van meer dere ernstige misdrijven verdacht. Het on derzoek in deze zaak duurt voort. „Mnd.mrg." HET EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. Gisteren vond de heer W. Assink te Joppe, onder de gemeente Gorssel, het eerste kievitsei. Hij heeft dit aan H. M. de Koningin gezonden. LISSE. Propagandaclub „St. Paulus". Eergis teravond hield de politieke propagandaclub „St. Paulus" op een der bovenzalen van het Bondsgebouw een uitstekend bezochte le denvergadering onder leiding van haren voorzitter, den heer Chr. van der Eist. De secretaris, de heer J. van Kesteren, las de notulen. Er werden 8 nieuwe leden geïn stalleerd, waardoor het leden-aantal thans is geklommen tot 75, voorzeker een prach tig aantal om bij de op handen zijnde groo te verkiezingen de gemeente te „bewerken". De voorzitter zeide vervolgens, dat de eer ste rondgang door de gemeente ter verster king van de verkiezingskas het mooie be drag van 85.57 heeft opgebracht. Zeer ze ker een prachtig resultaat! Inzake het pro pagandamateriaal werd een circulaire van het Partijbestuur voorgelezen. Besloten werd vervolgens om voor de verkiezingen om de 14 dagen te vergaderen en de eerste bijeenkomst weer te houden op Vrijdag 2 April, ter onderrichting van de leden. De heer J. van der Voet, bestuurslid onzer af- deeling van de R.K. Staatspartij, hield ver volgens een pittige propagandaspeech ter ontwikkeling der leden. Met klem spoorde de voorzitter de leden aan vooral in de ko mende weken paraat en actief te zijn. Ver volgens werden een aantal nos. van de „Op- marsch" rondgedeeld, welke door de leden zullen worden uitgezet. Na rondvraag slui ting. Geslaagd. Bij het te 's-Gravenhage ge houden examen der Mode Vakschoolver- eeniging slaagde voor coupeuse (costuum- en mantelvak) de dames G. Grisnisch en N. Pluman, leerlingen van mej. D. van Gilst, alhier. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer A. van der Klugt, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een garage op het perceel ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie B 1718, gelegen langs den Heereweg. Voetbalvereniging. De R.K. Voetbal vereniging „Lisse" hield Vrijdagavond een ledenvergadering in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond, onder voorzitterschap van den heer J. C. de Haan. Behandeld werd het voorstel om art. 5 van het reglement te wijzigen, behelzende, dat in den vervolge het bestuur niet meer jaarlijks zou aftreden, doch dat de helft van het aantal bestuursleden elk jaar zal aftreden. Na bespreking werd hiertoe zon der hoofdelijke stemming besloten. De heer J. van Diest had zijn bestuursfunctie ter be schikking van de vergadering gesteld, doch was herkiesbaar. Na gehouden stemming bleek in zijn plaats benoemd te zijn de heer J. van Dijk. Wegens vertrek van den heer C. J. van Zeist, naar de gemeente Edam, werd in zijn plaats in het bestuur gekozen de heer J. Damen. Thans installeerde de voorzitter den nieuw benoemden geestelijk adviseur, ka pelaan Van Ingen. In zijn dankwoord voor deze installatie verklaarde Geestelijk Ad viseur uitvoerig waarom men principieel georganiseerd moest zijn en dat men niet moest denken alleen aan het voetbalspel. WARMOND. „St. Matthias". De R. K. Sportver- eeniging „St. Matthias" heeft met toe stemming van het College van B. en W. een groote verloting op touw gezet, zulks ten i bate^der kas, met als hoofdprys 'n Dames- of Heeren rij wiel. Verder nog zeer veel mooie prijzen. LEIMU1DEN. Ver. voer Noodzakelijke Ziekenhuisver- pleging. In café Van Graas hield bo vengenoemde vereeniging haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer P. Riet dijk, opende de vergadering met een har telijk woord van welkom. Het deed hem leed, dat de heeren A. v. Loon en K. Vree ken wegens gezondheidsredenen hun be stuurslidmaatschap niet langer kunnen blijven waarnemen en daarom als zoo danig hebben bedankt. De heer v. Loon is reeds bestuurslid geweest van af de oprichting der vereeniging. Daarna is het woord aan den secretaris voor het uitbrengen van zijn jaarverslag en voor het lezen der notulen. De heer C. A. Beuk, doet daarna rekening en ver antwoording over het door hem gevoerde beheer. Uit zijn verslag blijkt, dat op 1 Maart 1937 bij de vereeniging stonden in geschreven 411 gezinnen met een totaal van 1914 leden, waarvan 1276 als beta lend. In het afgeloopen jaar werden 36 personen voor rekening van het fonds in een ziekenhuis opgenomen, het aantal verpleegdagen bedroeg 664. De gemiddel de verpleging per patiënt 18 dagen. Op 1 Maart j.l. werden nog 2 patiënten voor rekening van het fonds in een ziekenhuis verpleegd. Het bezit der vereeniging ver meerderde in het afgeloopen jaar met ruim 260.Het netto vermogen der vereeniging bedroeg op 1 Maart 1937 2943.48. De rekening van den penning meester wordt door de heeren J. v. Haas ter, E. Woliet en J. W. de Ren, nagezien en volkomen in orde bevonden. De inkom sten bedroegen 2948.10 en de uitgaven 2885.28. De vereeniging floreert, zooals uit het bovenstaande blijkt, goed.. In de vacatures ontstaan door het be danken van de heeren A. v. Loon en K. Vreeken worden benoemd de heeren K. Stigter en P. de Rijk. De heer B. Zuider wij k, die aan de beurt van aftreden is, wordt met bijna algemeene stemmen herkozen. Dan komt aan de orde het punt T.B.C.- verpleging. Om de TBC verpleging bij de vereeniging in te schakelen zal de contri butie aanmerkelijk moeten worden ver hoogd, zegt de voorzitter. De vergadering acht deze verhooging van contributie veel te hoog. Door de heeren Lissenburg, Muys en de Ren wordt over dezë zaak nog het woord gevoerd. Ten slotte wordt op voor stel van den heer Muys besloten, om di verse vereenigingen en organisaties bij elkaar te roepen om toch voor de hulpbe hoevende T.B.C.-lijders in de toekomst iets te doen. De financieel zwakken moe ten ook uitgezonden kunnen worden naar een Sanatorium zegt de heer Lissenburg. Op voorstel van het bestuur wordt beslo ten een vaste reserve te vormen van 1800.Dit voorstel heeft de warme sympathie van de geheele vergadering. Nadat nog enkele voorstellen van het be stuur inzake kleine reglementswijzigingen zijn aangenomen, wordt te ongeveer elf uur de vergadering door den voorzitter gesloten. Vermelden wij nog dat gedurende het vereenigingsjaar 1937/'38 de gelegenheid opengesteld zal worden voor personen die in de gemeente wonen en nog geen lid der vereeniging zijn om lid te worden te gen betaling van 1 jaar extra contributie. Na dit boekjaar worden de veel ongun stiger bepalingen van het reglement we der toegepast. Gevestigd: van Aalsmec, Wed. G. N. Lemmerzaal, geb. van Heijningen Dorps straat 118. Vertrokken: naai" Amsterdam Ad- miralengracht 271 p. a. G Pappers, J. P. Nap radioexploitant. NOOTDORP. ONTWERP-UITBREIDINGSPLAN. Het landelijk gebied. Het behoud van het juiste karakter der bebouwing in dit gebied wordt gewaar borgd door bepalingen omtrent de bestem ming der gebouwen en over de onderlin ge afstanden, welke varieeren tusschen 30 en 100 M. Eenig onderscheid is nog gemaakt tus schen het landelijk gebied in den meest volstrekten zin des woords en de bij de kom aansluitende wegen. Worden in het eerste gebied uitsluitend boerderijen, tuin derswoningen e.d. toegestaan, welke bebou wing alleen ook daar is te verwachten, langs de bij de kom aansluitende wegen zijn ook enkele en dubbele woningen, winkels en bedrijfsgebouwen geoorloofd, terwijl de minimum onderlinge afstanden hier zijn verkleind. Een aantal van deze wegen, thans nog opgenomen in de bebouwde kom, zullen door het uitbreiidngsplan in het landelijk gebied gaan vallen. In de thans nog geldende bebouwde kom liggen nog wel de Kerkweg, Molenweg en Achterweg, doch ingevolge het bepaalde in artikel 26 der Bouwverordening geldt de eisch, dat de onderlinge afstand tus schen de bebouwing aldaar minstens 30 M. moet bedragen. In vergelijking met de momenteel gel dende bepalingen wordt de bouwgelegen- heid langs den Molenweg vergroot, blijft zij vrijwel gelijk langs den Kerkweg en wordt zij eenigszins ingeperkt langs den Achterweg, hetgeen gemotiveerd geacht moet worden in de verminderde beteeke- nis van dezen weg na de te verwachten afsluiting. De voorgestelde bebouwingsbe perking is noodzakelijk met het oog op uit mondingen voor later te projecteeren woon wijken, waarvan plaats en omgvang thans nog niet met zekerheid te zeggen valt. Uitbreiding Dorpskom. By het ontwerp is vooropgesteld de nog gave hoofdvorm van het dorp onaangetast te laten. De uitbreiding is geprojecteerd op de westzijde, in overeenstemimng met de te verwachten oriënteering op den Veenweg, den toegangsweg uit de richting Den Haag. Het boezemwater van deze zijde was aan leiding tot het projecteeren van een groene singel. Deze singel is in verband gebracht met enkele aantrekkelijke groenpartijen, waarvan reeds een tweetal, t.w. de pasto- rietuin en de tuin van „De Gouden Star" bestaat. De nieuwe bevolking, die het ge meentebestuur hier hoopt te trekken, zal zeker geen reden hebben zich te bekla gen van groen te worden onthouden. De woonstraten zijn alle op de singel ge oriënteerd. De buitenbegrenzing der be bouwing wordt gevorm door een grooten- deels eenzijdig bebouwden ringweg, wel ke zoodanig is doorgetrokken, dat bij de kruising met den Kerkweg een waardige ingang tot het dorp ontstaat, met de bur gemeesterswoning als hoofdmoment. Van deze „ingangspartij" loapt een recht- streeksche verbinding naar het oude cen trum (Kerkplein), welke voor de nieuwe wijk een hoofdader zal woredn. Aan de noordzijde is het oude centrum te bereiken langs een woonstraat, waarvan de rocilijnafstand zoodanig is bepaald, dat deze weg later geschikt is te maken als toegang naar de eventueel te stichten vil lawijk. Bovendien komt op het Kerkplein nog een woonstraat uit, waarvoor gebruik is gemaakt van een bestaande opening in be bouwing ter plaatse. Door den aanleg deze wegen wordt be reikt, dat het oude dorpscentrum ten volle contact met de nieuwe woonbuurt be«- houdt en zijn beteekenis niet behoeft te verliezen. Bebouwing. Bezuiden den Kerkweg is bebouwing ge projecteerd, hoofdzakelijk een grooter ty pe woningen, langs den verbindingsweg (afsnijding gevaarlijk kruispunt)!) Mo lenwegKerkweg; de bebouwde opper vlakte van deze woningen moet minstens 75 M.2 bedragen. Voor een iets minder groot opgezet type „open bebouwing" zijn de groene singel, de daarbij in zuidelijke richting aansluiten de straat en enkele andere terreinen be stemd. Enkele en dubbele woningen van niet te geringe afmetingen, zooals deze thans ook reeds courant zijn, kunnen hier worden geplaatst. Voor de overige woonstraten in dat ge deelte is een „half open" bebouwing toe gestaan, evenals in de uitbreiding van de Kalisbuurt. Het aantal woningen, wat hier aaneengebouwd kan worden, gaat tot 4, waarbij om architectonische redenen drie aaneen is uitgeschakeld. De toegangsweg van de dorp-entrée naar het centrum wordt bezet met „gesloten be bouwing", waarin winkels en dergelijke in richtingen kunnen worden ondergebracht. Voor de oprichting van openbare en an dere bijzondere, gebouwen als kerk, school, groote uitspanning e.d. zijn speciale bepa lingen gemaakt. De daarvoor in aanmer king komende terreinen hebben een spe ciale bestemming in dien zin gekregen, welke thans al hebben de terreinen der Ned. Herv. Pastorie en van de „Gouden Star". Daardoor wordt bestendiging van den bijzonder bekoorlijken toestand ge waarborgd. Bedrijfsgebouwen kunnen, behalve aan de als „bebouwde kom" buiten het plan gela ten open gebieden, nog worden gesticht in het landelijke gebied langs Veenweg, Kerk weg, Achtreweg, Molenweg (aan een zij de) 1 en Achterbuurt. Het plan, zooals dat thans beperkt is opgezet en waarbij geen rekening is ge houden met een eventueele wijziging van de Veenweggrens, omvat voorzieningen van behoeve van 10.000 inwoners. SLIM EN ZOON. In het byzonder is er naar gestreefd de stichtings- en exploitatiekosten van de aan te brengen voorzieningen zoo laag moge lijk te houden. Van verschillende deskundige zijden is het ontwerp-plan van het Instituut Stad en Landschap hoogelijk geroemd. Met intact- lating van de zoo mooie dorpskern wordt ilz uitbreiding daaromheen systematisch uitgevoerd, zoodat het landelijk typisch Zuid-Hollandsch polderkarakter behouden blijft en mettertijd een tuindorp zal ont staan, in aanpassing met de omgeving. Wij mogen thans beëindigen, onze be wondering uitsprekend over de voortva rendheid van Nootdorps gemeentebestuur, hetwelk met het maken van een uitbrei dingsplan blijk heeft gegeven Nootdorp te doen blijven, wat het is: een aardig lande lijk plaatsje, waar het een genoegen is te wonen. SASSENHEIM. Tentoonstelling. Onder overgroote be langstelling had gisteren en ook vorige week, de tentoonstelling plaats van de ge maakte werken der schoolkinderen, ver vaardigd bij de Zusters van de St. Anna- school alhier. Dat hiervoor steeds veel be langstelling bestaat, laat zich begrijpen. Vooral de ouders kunnen zich eens over tuigen, wat hun kind door de goede zor gen van de Zusters wordt bijgebracht. VOORHOUT. Kleinveevereen. D.V.V. De Kleinvee- vereeniging D.V.V. hield haar eerste lustrum-vergadering in café „Boerhave", onder voorzitterschap van den heer H. Zuidhoek. De secretaris, de heer C. v. Werkhoven Sr., las de notulen. Met goed vinden der vergadering werd besloten over te gaan tot het aanschaffen van een ta- toueertang, en den heer Jac. Angevare aan te stellen als tatoueerder voor den tijd van één jaar. Alleen konijnen van de leden der vereen, en inwoners van Voorhout kunnen getatoueerd wordeai! Nader zal een com missie benoemd worden, om deze zaak te regelen. Om deze eerste lustrum-viering een eenigszins feestelijk karakter te geven werd nu aan de leden een rookertje geof freerd. Nu volgde een uitgebreid jaarver slag van den secr. Opgemerkt zij hieruit, dat de vereen, momenteel 39 leden telt. Hierop volgde de rekening en verantwoor ding van den penningm., den heer W. v. Schooten De inkomsten waren dit jaar 332.04; de uitgaven 248.73dus een batig slot van 83.30 K Ook gaf spreker een overzicht over het afgeloopen veiling jaar, hetgeen den volgende uitslag gaf. Ge veilde dieren in het jaar 1936'37 4258 stuks, waaronder 3291 konijnen, 527 kippen en 275 duiven. Het vorig jaar werden ge veild 4048 dieren, dus er is weer een voor uitgang van 210 dieren. De omzet bedroeg in 1936—'37 ƒ2286.82, vorig jdar ƒ2121.36. Bij monde van den heer J. v. d. Hulst Pz. werd verslag uitgebracht van het onder zoek der boeken. In de controle-commissie werden gekozen de heeren J. v. d. Hulst Pzn. en J. v. d. Nouland Pzn. Bij acclamatie werd als afslager der veiling gekozen de heer H. v. Leeuwen. Nu kregen we een kort maar keurig overzicht te hooren over de 5 afgeloopen jaren door den secr., den heer C. v. Werk hoven. Met behulp van den penningm. kon de secr. uit diens boeken o.a. memoreeren, dat de veiling levensvatbaarheid bezit, hetgeen wel blijkt uit het volgende: In het eerste levensjaar der vereen, werden ge veild 384 dieren en 299 diverse nummers; het 2de jaar 1098 dieren en 153 diverse nummers; het 3de jaar 3437 dieren en 877 diverse nummers; het 4de jaar 4084 dieren en 1669 diverse nummers; het 5de jaar 5248 dieren en 1421 diverse nummers. Hier uit blijkt wel terdege, dat D.V.V. zich kan verheugen in een merkbare vooruitgang. Nadat nogmaals een sigaar was aangebo den, werd, na rondvraag, de vergadering gesloten. persoon minstens 40 cm ruimte beschik baar zijn (voor kinderen tot 12 jaar: 30 cm) Op banken, die over den rug gemeten smaller zijn dan 140 cm, mogen dus geen 3 volwassenen zitten. PROFESSOR 233. De professor greep Pietje bij het zwempakje en trok 234. Toen de negers dat zagen, stoven ze schreeuwend op hem uit de ketel. Gelukkig maar, dat het water nog niet aan den professor af. Maar gelukkig kwam er redding van een kook was. Pietje zat vol met selderie en soepgroenten, onverwachte kant. Het gebeurt immers wel eens dat de maar dat was natuurlijk niet zoo erg. olifanten in groote troepen bij elkaar, de negerdorpen te pletter loopen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10