NIEUWS RIJKSPENSIOEN! STADS MAANDAG 15 MAART 1937 DE LE1DSCHE COURANi EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DE BILT SEINT: Afnemende tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, tijdelijk opkla rend, aanvankelijk nog regen of natte sneeuwbuien, mogelijk nachtvorst, iets zachter overdag. Hoogste barometerst.: 765.3 te Toulouse. Laagste barometerst.: 740.2 te Kopenhagen. De hooge drukking in de Poolstreken schijnt van weinig beteekenis en over Spanje heeft zich vrij belangrijke hooge- drukking ontwikkeld. De laatste depressie drong tot de Oostzee door. Een secundaire over de Noordzee achtergebleven veroor zaakte, in verband met de sterke lucht drukstijgingen om het Kanaal, hier te lan de Noord-Wester storm. Een nieuwe de pressie nadert van den Oceaan. In Scan dinavië begint de vorst ook in het Noor den af te nemen, al is zij daar nog streng, in de Zuidelijke Oostzee verscheen dooi. In Duitschland waait het stormachtig in het Noorden en valt regen in het Noorden, de temperatuur is er gestegen. In Frank rijk waait het ook stormachtig aan het Kanaal, de temperatuur is er gedaald. Op de Britsche Eilanden is de temperatuur ver onder normaal en valt plaatselijk sneeuw. In Zwitserland is het op de hooge toppen weer zeer koud, plaatselijk viel sneeuw, beneden duizend meter is de tem peratuur boven nul graden en de lucht hier en daar betrokken. Aanvankelijk is nog buiig weer met afnemenden en krimpen- den wind te wachten. Later volgt waar schijnlijk opklaring met kans op nacht vorst en zachter weer overdag. In het al gemeen wijst de ontwikkeling van den weerstoestand op zachter weer. LUCHTTEMPERATUUR. 4.7 gr. C. HOOG WATER. Van Maandagnamiddag 6.33 uur tot Dinsdagmorgen 5.44 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Te Katwijk aan Zee op Maandag 15 Maart voorm. 4.55 en nam. 5.19 uur. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding jachtwet. M. J. H. te K a t w ij k heeft daar ter plaatse geloopen in de duinen zonder toe stemming terwijl bij aanhouding eenige strikken in zijn bezit waren gevonden. Ver dachte ze de de wildstrikken te hebben ge vonden en meegenomen om zijn klomp te repareeren. Een ingewonnen rapport luid de gunstig. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uit spraak 10 subs. 4 dagen met vernietiging van het bewijsmateriaal. Verkeersovertredingen. W. F. v. A. te L e i d e n heeft als mo torrijder op het kruispunt Narmstraat Steenstraat te Leiden geen voorrang verij leend aan verkeer van rechts door welke manier van rijden hij in botsing was ge komen met een auto. Verdachte's motorrij wiel werd geheel vernield Bovendien kon hij geen rijbewijs vertoonen. Eisch voor het geen voorrang verleenen 10 subs. 5 dagen en voor het rijden zon der rijbewijs 3 subs. 2 dagen. Uitspraak voor elk feit 7.50 $ubs. 3 dagen. J. de J. te Leiden heeft te Voorscho ten een aanrijding veroorzaakt door rijden de in een file auto's zijn voorganger, die onverwachts moest stoppen voor tegenlig- gend verkeer, een duw te geven waardoor deze auto in den kant terecht kwam en voor 300.werd beschadigd. Te dicht op elkaar rijden was de oorzaak geweest van de botsing. Eisch en uitspraak ƒ15.subs. 5 dagen. J. D. B. woonachtig te Oegstgeest heeft te Noordwij' ondoordacht gereden door een bocht, gelegen nabij den Lijnbaan- weg zonder noodzaak geheel links te ne men, waardoor een jongetje dat geheel rechts van den weg liep, slechts door zich ijlings in een heg te wringen zich kon red den voor een aanrijding. Nadat twee getuigen waren gehoord was de eisch 15.subs. 5 dagen. Uitspraak 10.subs. 4 dagen. Verder werden nog veroordeeld: •J. v. K. te L e i d e n wegens het verkoo- pen van suiker op Zondag. Eisch ƒ2.50 subs. 2 dagen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. •J. de N. T. te Leiden wegens het af steken van vuurwerk (Bengaalsch vuur) zonder vergunning. Eisch en uitspraak 1.— subs. 1 dag. A. v. E., H. F., M. J. W., F. H. N., C. M. B. v. d. B. allen te Voorschoten heb ben op een weg daar ter plaatse een dam van sneeuw dwars over dezen weg opge worpen met het oogi-.erk auto's te doen stoppen, waardoor zij het verkeer in ge vaar hadden gebracht Eisch voor elk 2.subs. 1 week tucht school. Uitspraak voor H. F. teruggave aan zijn ouders en voor elk der anderen conform den eisch. Verzorg Uw toekomst Op de veiligste memief. VerzekeF U een RAAD VAN ARBEID JONGEMANNEN VAN LEIDEN. Oud-minister Marchant komt voor jullie spreken! Pierre Balledux komt voor jullie spe len! Een avond alleen voor jongemannen over Communisme; over Kerkvervolging; over den georganiseerden stryd tegen God! Woensdag a.s. 17 Maart. Koopt spoedig een entreebewijs voor maar 25 cents bij de firma Huibers, Haar- lemmerstr. 123 of Geyer, Botermarkt 26. Verzekert u vanavond nog een kaart, het aantal is beperkt! SINT VINCENTIUSVEREENIGING. Opbrengst collecte Parochiekerk v. d. H. Leonardus. Zal de St. Vlncentiusver. i.e. de Confe rentie van den H. Leonardus steeds dank baar zijn voor de giften in welken vorm dan ook die zij ontvangt ten bate der armen, ditmaal, nu er voor de eerste keer voor onze conferentie een collecte in de kerk gehouden is. gevoelt zij zich gedron gen, haar dankbaarheid in wat meer be woordingen neer te leggen. Ongetwijfeld gaf het haar een groote voldoening, toen zij vernam, dat onze pastoor zijn toestemming had gegeven tot het houden eener collecte en dat hij die zelf zou aanbevelen. Vooral dit laatste was verblijdend, omdat zij overtuigd was, geen beteren voorspreker te kunnen heb ben. Wie toch voelt meer aan dan hij de nooden der arme parochianen? De uitslag heeft bewezen, dat dit inder daad zoo is, want de collecte, welke gis teren onder alle H.H. Missen gehouden is ten bate onzer St. Vincentiusvereeniging, is een groot succes geworden. Niet min der dan 210.— is er opgehaald benevens een schriftelijke toezegging van 15.te verdeelen over eenige maanden. De conferentie is over dit prachtig re sultaat buitengewoon verheugd en wil dan ook gaarne een woord van oprechten dank brengen aan den zeereerw. heer pastoor voor zijne - welwillendheid, om deze collecte toe te staan, alsmede voor zijn heldere uiteenzetting omtrent, de op richting, het wezen en doel onzer vereen i- ging, benevens voor zijne bezielende, warme aanbeveling der collecte, wat on getwijfeld van grooten invloed is geweéSt op het welslagen er van. Vervolgens hartelijk dank, alle gevers en geefsters, voor uwe milde bijdrage, waardoor ge de conferentie in staat hebt gesteld wat blijheid te brengen in vele arme gezinnen, die er u in stilte dankbaar voor zullen zijn en God. Die zich in mild heid niet laat overtreffen, zal ook zeker u Zijn zegen schenken voor wat u gege ven hebt aan Zijn armen. Dat u ook in deze slechte tijden zooveel hebt gegeven is voor haar het beste bewijs hoezeer u met onze vereeni- ging sympathiseert. Dat dit zoo blijven mag is de wensch van de Conferentie v. d. H. Leonardus. Zij. die zich willen opgeven als dona teur «£>f donatrice onzer vereeniging wor den vriendelijk verzocht zich te willen richten tot onzen penningmeester, den heer J. Noordman, Haagweg 59, die gaarne ook afzonderlijke giften in ontvangst neemt. STILLE OMGANG. Het bestuur van het Gen. v. d. Stillen Om gang, Afd. Leiden verzoekt nog te willen bekendmaken, dat de aanmelding voor deelname aan het Spaarfonds voor deelna me 1933 sluit op morgen Dinsdag 15 Maart. Om nog duidelijk toe te lichten: er wordt gespaard gedurende 21 weken a J 0.10 per week óf 5 maanden a ƒ0.40 per maand (laatste maand dan pl.m. 0.10 f 0.50), zijnde het bedrag voor contributie en spoorkaartje. Aanmelding nog heden en morgen bij het bestuur en bij het secreta riaat: Heerengracht 58. Dr. W. B. BOORSMA. t In het Diaconessenhuis alhier is in den leeftijd van 69 jaar overleden dr. W. G. Boorsma, oud-directeur van de Middelbare Landbouwschool te Buitenzorg en oud- assistentchef van 's Lands Plantentuin te Buitenzorg. Dr. Boorsina werd 5 November 1867 te Katwijk geboren. In 1891 promoveerde hij tot apotheker. In hetzelfde jaar vertrok hij als militair apotheker naar Indië. Kort daarna volgde zijn benoeming tot assi stentchef van 's Lands Plantentuin te Bui tenzorg, waar hij speciaal belast was met het onderzoeken van de Indische flora op vergiften. Door de politie alhier is' aangehouden de 42-jarige mej. M. G. uit Koudekerk, verdacht van diefstal van enkele artike len op de Zaterdagsche markt gepleegd. KENT U DE R.K. VAKSCHOOL? Zondagmorgen waren wij in de gelegen heid de sluitingsplechtigheid bij te wonen van de Retraite die van Donderdag tot Zondag werd gehouden voor de leerlingen zoowel interne als externe van onze R.K. Vakschool. Wanneer men bij zulk een gelegenheid de tot kapel ingerichte les lokalen ziet gevuld met honderden leer lingen, met de leeraressen in haar midden, dan staat opeens weer helder voor den geest de overtuiging: welk een onbereken bare zegen voor onze katholieke meisjes van Leiden en omstreken is toch de R.K. Vakschool, de prachtige stichting van Pa ter Bouters en mevrouw van OerleNip per. Meer en meer beginnen de ouders te beseffen dat de ontwikkeling van het meisje niet voltooid is met intellectueele kundigheden. Dat hun dochters veel meer nog behoefte hebben aan vaardigheden en kundigheden in het huisgezin. Dat is de juiste wijze om de meisjes gereed te ma ken voor haar taak in het leven. Voor het jonge geslacht is deze taak zooveel moei lijker dan voor vroegere geslachten. Jam mer, dat niet een veel en veel grooter aan tal meisjes door het volgen van huishoud- onderwijs de juiste opvoeding ontvangen voor haar taak in het .gezin. Zou Duitsch land ons misschien hier iets kunnen lee- ren, het land, waaruit Nederland zooveel dienstboden betrekt? Daar moeten alle meisjes van de volksschool in het 8ste schooljaar aan het huishoudonderricht deel nemen. Het leerplan voor deze 13-jarigen omvat: naaien, de wasch, schoonmaken, koken en bakken, strijken, voeding en voedingsleer. Zeker in Duitschland komen eerst de kinderen van 13 jaar aan de beurt; hier in Nederland met de 12 jaren en 8 maanden. Maar daar komen alle kinderen van de volksschool, hier een kleine groep. Want als we zien welk een groot aantal meisjes de lagere school verlaten en welk percentage daarvan de huishoudschool be zoekt, dan moeten we bekennen dat nog bij lange niet alle ouders overtuigd zijn van het nut en de noodzakelijkheid van goed huishoudonderwijs voor hun dochters. Een wettelijke verplichting tot het volgen van huishoudonderwijs zou voor duizenden meisjes een weldaad zijn in betrekking tot haar latere taak in het huisgezin. Maar bij gebreke van deze wettelijke verplichting moeten de ouders zelf inzien dat het huis houdonderwijs voor elk meisje van eiken stand een prachtige en noodzakelijke op leiding is; een opleiding zoo geheel in over eenstemming van den vrouwelijken aard en zoo geheel ^angepast aan haar lateren levenstaak. Maar dan ook huishoudonderwijs op de basis van den geest die er woont in de ge zinnen der leerlingen; daarom dus voor katholieke leerlingen ook huishoudonder wijs cp een katholieke vakschool. Heusch, het gaat ook nog om hoogere dingen dan i om enkel huishoudelijke en vakkundige ontwikkeling of maatschappelijke en tech nische \mrming alleen. Daar is ook nog zoo iets als een geest, een levensbeschouwing, waardoor alle onderwijs, ook het huis houdonderwijs, wordt beinvloed en be- heerscht. Daarom voor het katholieke meisje de katholieke Vakschool, waar het huishoudonderwijs medewerkt aan de godsdienstig-zedelijke opvoeding der jon ge meisjes. Daarom voor onze katholieke meisjes ook de katholieke vakschool, waar zij iedere week uitgebreid godsdienst-on derricht ontvangen. Dat onze katholieke meisjes bij het verlaten der school voldoen de godsdienst-kemfis bezitten is een bewe ring die wel voor bestrijding vatbaar is. Daarom wordt er aan de vorming van het katholiek-zedelijk levens-ideaal, aan de verdieping van de geloofskennis,, aan de godsdienstige vorming onzer katholieke meisjes op de R.K. vakschool zooveel zorg besteed in de wekelijksche onderrichtingen Ook dat andere uitnemend katholiek op voedingsmiddel, de retraite, wordt op de katholieke vakschool met de uiterste zorg aangewend. Jonge meisjes met haar moei lijkheden en haar strijd, gedurende eenige dagen onder den invloed der goddelijke ge nade bij intense medewerking harerzijds een degelijke retraite laten hopden, ja, dat moet voor haar godsdienstig-zedelijke op voeding van de hoogste waarde zyn. Wie zal zeggen voor hoevele van deze meisjes zulk een retraite op de R.K. vakschool haar levensweg ten goede heeft geleid. Dat zijn zoo de gedachten die opkomen op de heerlijke sluitings-plechtigheid van een prachtig-geslaagde retraite op de R.K. vakschool. De Senatus Veteranorum der Unitas Studi- sorum Lugduno-Batava heeft zich voor het jaar 1937/1938 als volgt samengesteld: C. A, Geurs, rector; H. Enno van Gelder, ab- actis; F. M. Wolfson, fiscus; K. J. Quist, assessor I; mej. J. H. Hylkema, assessor II „ST. RAPHAEL". Vrijdag had in het Bondsgebouw een ledenvergadering plaats van de afd. Leiden. Te ruim 8 uur werd de vergadering ge opend met den Chr gToet en een woord, van welkom aan alle aanwezigen. Na voor lezing der - notulen, welke onder dank wer den goedgekeurd, werd begonnen met het behandelen der ingekomen en verzonden stukken. Deze bevatten o.m. een schrijven der kasnaziers, welke de bescheiden en fi- nantiën van den penningmeester in de meest volmaakte orde hadden bevonden. Het woord werd hierna gegeven aan den Geest. Adv., die inmiddels ter vergadering- was gekomen. Het onderwerp dat Z.Eerw. behandelde was: Retraite en Vakorganisa tie. In de eerste plaats bracht spr. dank aan het Bestuur, om hem in de gelegen heid te stellen een woord te spreken over dit mooie onderwerp. Men moet, aldus spv., de retraite bezien, zooals die werkelijk is. Als R. K. georganiseerden hebben wij in de eerste plaats rekening te houden met onze geestelijke belangen, en die middelen te gebruiken, welke de R. K. Kerk nood zakelijk voor ons acht. Ook zegt art. 2 van de Bondsstatuten het volgende: De Bond stelt zich ten doel den godsdienstigen, zed-elijken en stoffelijken toestand van de in art. 1 bedoelde personen, in het algemeen en van zijn leden in het bijzonder volgens de beginselen der R. K. Kerk te verbeteren. Hieruit volgt dus, dat de retraite onaf scheidelijk is verbonden met de vakorgani satie. Vooral in dezen tijd is de retraite zoo noodzakelijk. Iedere tijd heeft zijn kwalen, maar ook zijn geneesmiddelen. Een dezer is voorzeker de retraite. Vraagt het, aldus spr., aan die leden, die al eens of meer dere malen zijn medegeweest. Ook al is men een goed lid der organisatie, het is toch noodig, zich eenige dagen los te maken van de knellende kluisters van het dage- lijksch leven. In de dagen van retraite neemt God zelf de leiding. In de heerlijke rustige sfeer van kapel en klooster komen wij zoo geheel tot ons zelf. Juist in de dagen van geestelijke afzondering bemer ken wij, wat God van ons verlangt. Daar maken wij de voornemens en krijgen wij de geloofskracht en die offervaardigheid, welke wij te midden van het sociale leven zoo noodig hebben. Zijneerw. besloot zijn rede met een op wekking toch vooral te waken voor de twee gevaarlijke exiperimenten van dezen tijd, ten le het communisme, te 2de. het nieuwe moderne heidendom, de N.S.B. Na een hartelijk applaus der aanwezigen werd Zijneerw. dank gebracht door den voorzitter voor de gesproken woorden. Daarna had de rondvraag plaats, waarvan eenige leden gebruik maakten. Na het be antwoorden werd te ongeveer 10.30 uur deze geanimeerde vergadering gesloten met den Chr. groet. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Bijeenkomst R.K. Jongeman nen van Leiden, spreker oud-mi nister Marchant, St. Antonius Clubhuis, 8.30 uur. Woensdag, Dioc. Ver. van R. K. Onderwij zers, afd. Leiden en Omstreken, Den Burcht, 7.30 uur. Donderdag, Kunstzinnige avond, R. K. H.B.S., 8' uur. Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Vereeniging Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. Vrijdag, St. Christoffel. Ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur; spreker pater W. ten Brink O.F.M. over „Kath. in het openbare le ven". De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Maart a. s. waar genomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136, A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel 1313 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. R.K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerbaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contnbucerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerha~ve- slraat 30. Kunstzinnige avond. Wij herinneren nog even aan den ge- annonceerden kunstavond op Donderdag, waarvan de baten zullen zijn ten voordeele van de Zita-Ver. Het zangkoor Alma Mater zal zijn eerste openbare uitvoering geven met een zeer mooi program. Kaarten nog verkrijgbaar Huize Maria, Pieterskerkkoorsteeg 15. tel. 1193. N.Z.H.T.M. IN BEROEP GEGAAN BIJ DE KROON. Tegen de concessie aan de Eltax. Naar de „Vooruit" verneemt, is de di rectie der Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij in beroep gegaan bij de Kroon tegen de beslissing van B. en W. van Leiden, die aan de N.V. Eltax vergunning hebben verleend tot het in exploitatie ne men van een nieuwe autobusringlijn. Naar het oordeel van de N. Z. H, T. M. is deze concessie verleend in strijd met art. 13 sub 3 van het nieuwe Reglement Personenver voer per auto. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Op het derde gewone concert in dit sei zoen van de Maatschappij voor Toonkunst, hetwelk op Donderdag 18 Maart a.s. wordt gegeven in den Leidsche Schouwburg, zal het Nederlandsch Kamerorkest o. 1. v. Otto Glastra van Loon werken uitvoeren van Badings, Stürmer, Geminiani, J. C. Bach en Haydn. Solist is Jaap Stotijn, hobo, die met or kestbegeleiding zal spelen dè Serenade van Dina Appeldoorn en het Concerto voor hobo in F van W. A. Mozart. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6598. Handelmaat schappij Frisia, Voorschoten, Veurscheweg 82 H, koopen en verkoopen en exploitee- ren van roerende en onroerende goederen. Kantoor is verplaatst naar 's-Gravenhage, Heulstraat 15. 7789. Woningbureau en Assurantiekan toor van Duuren en De Stoppelaar, Lei den, Burgsteeg 7. De vennootschap onder firma onder bovengenoemden naam is bij akte van 1 Maart 1937 ontbonden. 6126. A. M. Wagemaker en Co., Leiden, Hooge Morschweg 57, kunst- en natuur steen werken. Blijkens acte d.d. 27 Febr. 1937 hebben de vennooten hun betrekkin gen tot de vennootschap en bevoegdheden ten aanzien van derden schriftelijk vast gelegd. 4003. „De Vooruitgang", Leiden, Ha'ar- lemmerstraat 192, schoenwinkel. De ven nootschap en commandite is d;d. 19 Febr. 1937 opgeheven. Het bedrijf is overgegaan in handen van den heer D. Burgerjon, te Leiden, die de zaak voortzet, als eenig eigenaar, onder den naam „De Vooruit gang". 6828. De Amsterdamsche Boekenbeurs, Leiden, Breestraat 156, boek- en kantoor boekhandel; leesbibliotheek. Het filiaal: Pieterskerkhof 28, is bij de hoofdzaak ge voegd. 6583. N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Eco II", Voor schoten, Veurscheweg 82 H. Het kantoor is verplaatst naar 's-Gravenhage, Heul straat 15. 6599. N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Eco I", Voor- schoten, Veurscheweg 82 H. Kantoor is verplaatst naar 's-Gravenhage, Heul- l stoaat 15. j W ij z i g i n g. 3684. Fa. Gebrs. Verelzen, Jachthaven „Ree", Alkemade, Kaag F 33. Uittr. E.: A. K. Verelzen, dd. 15 Maart 1937. Aan het College van Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden is het volgend adres gezonden: Geeft beleefd te mennen: het bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond: dat naar aanleiding van een door deze bestuurdersbanw bij uw college ingediend verzoek op 30 October 1936, door uw col lege aan den Minister van Sociale Zaken is verzocht ook voor Leiden een aanvul lingstoelage vast te stellen, vooi* hen die voor de overgangstoelage niet in aanmer king kwamen; dat wij hierop van uw college bij schrij ven van 21 December 1936 de mededee- ling hebben ontvangen, dat door den Mi nister van Sociale Zaken dit verzoek is in gewilligd en voor Leiden deze aanvullings toelage is vastgesteld op 0.40 per week; dat in verband met de te Leiden geldende huren deze aanvullingstoelage onvoldoende moet worden geacht; dat deze aanvullingstoelage voor Haar lem en Den Haag c1.— en voor Schie dam op 0.75 is gesteld. (Rotterdam en Am sterdam nog hooger); dat de gemiddelde huurtoeslag (vóór de intrekking hiervan), volgens de opgave Dienst voor Sociale Zaken, op 0.75 ge steld moest worden; dat een niet onbelangrijk aantal werk- loozen, die na 1 October 1936 werkloos zijn geworden, hierdoor in een slechtere positie zijn komen te verkeeren dan de andere werkloozen; Dat daarom adressant uw College be leefd doch dringend verzoekt zich tot den Minister van Sociale Zaken te wenden met het verzoek voor Leiden de aanvullings toelage te verhoogen tot 0.75 per week. 't Welk doende, enz. Rrrrrrrt Hallo met Joop. Ja, je spreekt met. Jos. Heb je al kaar ten voor de uitvoeringen van het Studie fonds? Wat zijn dat. voor uitvoeringen? Spreek je dan geen menschen meer en lees je geen courant? Heb je dan niet gehoord, dat het Studiefonds over een paar weken in het St. Antonius Clubhuis weer een groote uitvoering geeft, als pro paganda voor het fonds. Wat wordt er opgevoerd? ,,'t Kan nou lij en" en verder een heel bijzondere attractie. Ik hoor, dat de kaarten wegvliegen. Dan moet ik er Henk even naar vra gen. Dag. Rrrrrt Henk: Wat dacht je dan, dat ik precies te laat wilde zijn, ik heb me bijtijds van twee I kaarten voorzien, toen ik hoorde, dat het I zulk een buitengewoon komisch stuk is, en waaruit die bijzondere attractie be staat, waarnaar men zoo nieuwsgierig is. U hebt voorrang indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij indere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal In é't ziekenhuis allen tijd om tot èndere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! ■4- +V+# A

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2