VRIJDAG 12 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 KATWIJK AAN DEN RIJN. Damclub. Gisteren hield de Katwijk- sche Damclub (K.D.C.) haar 3e jaarverga dering in haar clubgebouw. De voorzitter, de heer L. de Haan. opende de vergadering. Na dit openingswoord kreeg de secretaris, dc heer A. Wassenaar, gelegenheid zijn ver slagen uit te brengen, welke ook getuig den van een gezond clubleven .De club lelt op heden 37 leden. De penningmeester, de heer T. van Beelen, bracht hierna zijn financieel verslag uit, waaruit bleek, dat er nog een batig saldo in kas is. Boeken en bescheiden zijn gecontroleerd door de heeren W. Botcher en J. C. v. Rijn en in de beste orde bevonden. De aftredende be stuursleden, de heeren Jac. van Elk en A. Wassenaar, werden bij acclamatie herko zen. Hiermede was het officieele gedeelte afgehandeld en werd overgegaan tot de gong wedstrijd, wat de lachlust dikwijls op wekte eneen zeer opgewekte stemming veroorzaakte. In de pauze tusschen den gongwedstrijd had nog een kleine verloting plaats tot stijving van de kas. Aan het ein de van den avond reikte de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen aan de winnaas uit. De uitslag van de genoemde gongwedstrijd was: le groep: C. van Ros- sum en J. Freke; 2e groep: C. Korpelshoek en A. Schouten; 3e groep: J. Schoneveld en W. Botcher; 4e groep: J. van der Mey en G. Varkevisser; 5e groep: D. Hartkamp en G. van Delft; 6e groep: H. Koelewijn Gz. en W. Koelewijn; 7e groep: D. Kloos en J. Langeveld. De uitslag van de verloting was: le prijs: J. Schoneveld, 2e pr. C. P. Schoneveld, 3e pr. C. van Delft, 4e pr. P. v .d. Gugten, 5e pr. J. v. Elk, 6e pr. A. Wassenaar, 7e pr. P. v. d. Gugten, 8e pr. A. Wassenaar. ALKEMADE. De Rattenbestrijding. De bestrijding van de in onze gemeente in zeer grooten getale voorkomende rat ten is deze week onder leiding van den Provincialen Waterstaat, met kracht aan gepakt. Deze bestrijding geschiedt gelijk tijdig in de drie samenwerkende gemeen ten: Oegstgeest, Warmond en Alkemade. Tienduizenden pakjes zijn op het gebied dezer gemeenten uitgelegd. Dank zij een spontane medewerking van verschillende inwoners kon in betrekkelijk korten tijd dit resultaat worden verkregen. Naar wij vernemen zijn reeds talrijke dood of ernstig zieke ratten aangetroffen. Wanneer men nog onaangevreten pakjes aantreft legge men die op plaatsen waar men weet, dat zich nog ratten ophouden. Op deze wijze wordt de bestrijding zoo in tensief mogelijk en wordt het door de Cen trale Commissie nagestreefde doel zoo dicht mogelijk benaderd. Met belangstelling wordt het definitief resultaat dezer goed georganiseerde bestrij ding tegemoet gezien. HILLEGOM. Coöp. Raiffeisenbank. Deze instelling hield gisteravond haar jaarvergadering in Hotel „Flora" onder voorzitterschap van den heer G. H. Hermans. De omzet ver toont een belangrijke stijging en bedroeg per 31 Dec. 1936 ƒ9.204.666.22. Het aantal posten, dat in 1936 met 2000 was vooruit gegaan, bedroeg thans 17.648. Het totaal der belegde spaargelden is in 1936 weer be langrijk toegenomen en bedroeg per uit. Dec. ƒ847.114,17, terwijl het aantal spaar ders ruim 1000 bedroeg, een aantal dat vanaf de oprichting der Bank nog niet zoo hoog is geweest. Door de groote toename van spaargelden was de winst over het af- geloopen jaar iets minder dan in 1935 en bedroeg thans 6698.28. De rekening en ba lans werden nu, op advies der finantieele commissie, met alg. st. goedgekeurd, ter wijl besloten werd, de geheele winst te re serveeren. De aftredende leden van Bestuur en Raad van Toezicht, de heeren W. H. Ruigrok Jzn. en C. Kramer Lzn., werden met overgroote meerderheid her1--zen. Hierna sluiting. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag an., des avonds om 7 uur. ter behandeling van de navolgende agendapunten: 1. Verordeningen op de hef fing en invordering van schoolgeld voor het gewoon lager en voor het uitgebreid la- gi_r onderwijs. 2. Voorstellen inzake niet- onbewoonbaarverklaring van woningen. 3. Benoeming stembureaux voor de verkie zingvan leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 4. Benaming van straten. 5. Voorwaarden, waarop door het gemeen telijk gasbedrijf gastoestellen in huur wor den verstrekt. 6. Voorwaarden, waarop door het gemeentelijk gasbedrijf gastoe stellen in huurkoop worden verstrekt. 7. Wijziging van annuïteiten, verschuldigd door de Woningvereeniging „Volksbe lang". 8. Vaststelling van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1935. 9. Voorloopige vaststelling van de rekening der gemeente over 1935. 10. Comptabiliteit. 11. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aanvullingskohier hondenbelasting 1936 en belastingreclames. Niet onbewoonbaar verklaren. Burg. en Weth. stellen den Raad dezer gemeen te voor om de woning Sectie B. no. 756, plaatselijk gemerkt Achterweg no. 58, eigendom van het R. K. Parochiaal Arm bestuur van de H.H. Engelbewaarders, de woningen, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie B. nos. 1047 en 1048, plaat selijk gemerkt Eerste Poellaan 22 en 24, eigenaar A. C. Wildenburg; en de wonin gen kadastraal bekend gemeente Lisse sectie B. nos. 1293 en 1294, plaatselijk ge merkt Achterweg nos. 37 en 39, eigenaar Adr. Hoogendoorn, niet onbewoonbaar te verklaren, doch Burgemeester en Wet houders te verzoeken, te bevorderen, dat de noodige verbeteringen worden aange bracht. Uit het advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid blijkt, naar wij heb ben vernomen, dat de woningen door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon baren staat kunnen worden gebracht. Naar wij hebben vernomen zijn bijna alle eigenaren van de in j.l. gehouden raadsvergaderingen onbewoonbaar ver klaarde woningen bij Gedeputeerde Sta ten dezer provincie in beroep gegaan te gen dit raadsbesluit. Vaccinatie. Op Donderdag 18 Maart a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen, alhier, de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her- inenting. NOORDWIJK. De 2000ste aansluiting bij het G.E.B. Dat ons gemeentelijk electrisch bedrijf zich in een gestadige groei mag verheugen, blijkt uit het feit, dat gisteren de 2000ste aansluiting aan het net in bedrijf is ge steld. Het betrof een pas gebouwd pand aan den Golfweg van den heer Giezen en gehuurd door den heer K. Imhorn, alhier. In den loop van den dag hebben de des kundige van he G.E.B.ir. M. S. H. Trooster en de chef-monteur, de heer A. Oord, den huurder persoonlijk van dit feit op de hoogte gesteld en hem als aandenken aan deze gewichtige gebeurtenis een blijvende (electrische!) herinnering aangeboden! NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 17 Maart des namiddags te 2 uur Agenda: 1, Ingeko men stukken: 2. Voorstel van burgemees ter en wethouders tot het vaststellen van een nieuwe algemeene politieverordening. 3. Wijziging begrooting, dienst 1937. 4. Ver zoek van "Th. Oostdam om ingevolge arti kel 13 der L. O. Wet een vergoeding uit de gemeentekas te mogen ontvangen. 5. Voorstel van burgemeester en wethouders om de woningen Schoolstraat nos. 27, 29, 31 en 33, Harde Pad nos. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en 20; Dorpsstraat nos. 39 en 41 en Zeestraat nos. 58, 29, 31, 33, 35 en 37 on bewoonbaar te verklaren. 6. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het ver huren van een tweetal losplaatsen. 7. Ver zoek van C. P. van den Berg en A. H. van Kesteren om een voorschot te mogen ontvangen noodig voor het stichten van een plaatsje overeenkomstig de Landar- beiderswet. R.K. Gymnastiekvcreeniging opgericht. In café „Het Wapen van Noordwijker- hout" had Maandagavond een bijeenkomst van sportenthousiasten plaats om te gera ken' tot oprichting van een R.K. Gymnas- tiekvereeniging. De besprekingen hadden een vlot verloop, zoodat de oprichting spoedig een feit werd. Als naam voor de vereeniging is gekozen „Hercules". Geeste lijk adviseur is Kapelaan van Egmond. Voorzitter, secretaris en penningmeester respectievelijk de heeren: G. Horsthuis, A. Enders en H. Broekhof. Voor de oefenin gen zal een gymnastiekleeraar M. O. op treden. Z1LK. Been gebroken. De heer de G. kwam op de Beeklaan door de gladheid van den weg zoo ernstig te vallen, dat hij een been brak en een arm ernstig kneusde. Na ter plaatse dóór een dokier te zijn behandeld, is het slachtoffer naar Leiden vervoerd. Wegenbouw en landschapsontsiering. Naar wij vernemen zal binnenkort een aan vang worden gemaakt met het verleggen van den Zilkerduinweg, die nu door het jachtveld Vogel wild getrokken wordt en vervolgens naar Bloemendaal, OEGSTGEEST. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooij hield de Hanze haar jaarvergadering. Bij het openingswoord sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit over de werkelijk geringe opkomst. Het be stuur betreurt zoo'n geringe belangstelling zeer. Het is toch niet te ontkennen, dat de werkzaamheden van hm bestuur zeer be langrijk zijn en het had meer appreciatie van de leden verwacht. De heer de Bruin bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waarbij aan de verschil lende werkzaamheden en resultaten over 1936 nog eens werd herinnerd. Het leden tal bedraagt thans 30. De penningmeester, de heer L. W. Nou- wens, rapporteerde den financieelen toe stand; 1936 bleek een nadeelig saldo van 24 te hebben opgeleverd. De begrooting 1937 werd goedgekeurd. In de kascommis- sïe werden benoemd de heeren A. J. Ves- ter en A. T. de Rooy. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren W. H. de Rooy en L. W. Nou wens werden herkozen. Bij de rondvraag besprak men nog en kele zaken van huishoudelij ken aard. Be sluiten konden wegens de slechte opkomst niet worden genomen. Deze punten zullen op een volgende vergaderine wederom aan de orde komen. Hierna sluiting. Groote Parochiale Jeugddag. Nee, werkelijk, we beweerden niet te veel, toen we schreven, dat de 3e Zondag na Paschen geheel in 't teeken van onze Katholieke Jeugdbeweging zou staan, 't Program zal grootsch worden, dien dag. 's Morgens zal door een beroemd redenaar onder alle H. Missen de predicatie worden gehouden, om aan onze Parochiale Jeugdbeweging een financieele basis te geven. Verder nog dit: slechts één keer zal er op dien Zondag een aanslag op Uw porte- monnaie gepleegd worden. Zorgt dus, dat die aanslag volledig luki en dat de uitslag alle verwachtingen zal overtreffen. Reeds vermeldden wij, dat U, als tegenprestatie, recht hebt tot 't bezoeken van een der twee gratis uitvoeringen, die op de avond van den Jeugddag en 'n week daarna, worden gegeven in 't Patronaat. ROELOFARENDSVEEN. D.O.S. Voor de tiende maal hield D.O.S. deze week haar vergadering onder voorzit terschap van C. Boeker De opkomst der leden was goed, doch altijd zijn er nog heeren die het wel gelooven. De voorzitter vraagt vooral door eendracht D.O.S. groot te maken. Speciaal het eerste elftal krijgt een puntje om nu, daar de kansen prach tig staan, thans te trachten D.O.S. naar de I.V.C.B. te brengen. Het jaarverslag van den secretaris zit geweidig goed in elkaar en geeft een volledig overzicht over het wel en wee der vereeniging. Het financieel gedeelte bracht dit jaar weer veel zorg, daar groote kosten ^ijn ge maakt voor terrein en waschgelegenheid, ongeveer 1000.waarvoor een leening was gesloten. De kascommissie bracht goedkeurend verslag uit. Uit het junioren-veislag concludeeren wij, dat nog steeds het aantal veel te kort is voor zoo'n plaats als de Veen. Veel pro paganda is gevoerd, maar helaas met te weinig succes. Besturusverkiezing had tot resultaat, dat de heer P. de Koning Jacz. bij acclamatie werd herkozen en J. Rietbroek Jacz. de va cature innam in het bestuur. De elftal commissie werd teruggebracht op 3 perso nen; gekozen werden Th. v. Beek, G. Huig- sloot Pz. en H. de Prie. Bij de mededeelingen maakte, het bestuur bekend, bij voldoende deelname een afd. Athletiek toe toe voegen, in samenwerking met de bestaande vereeniging „Steeds Vol harden", waarvan een schrijven was bin nengekomen; D.O.S.-leden moeten zich bin nen veertien dagen melden. Aan de Leidsche Courant-wedstrijd en nemen wij met 4 elftallen deel. Voor even- tueele promotie zal getaind worden onder leiding van den heer P. Schouten. Aanvoerders werden gekozen n.l.: D.O S. I P. de Koning Gz., II Jac. de Koning Gz., III Theo v. d. Meer Jz., IV werd aangehou den tot den eersten wedstrijd. Ook „Geel Ster" (België) komt ter sprake. Door het bestuur zal worden getracht nog dezen zomer tot een ontmoeting te komen. Hierna sluiting. SASSENHEIM. E.H.B.O. Voor het examen van den aanvangcursus der E.H.B.O. afd. Sassen- heim zijn geslaagd de dames A. Berg, A. Bisschops, A. Dankelman, M. de Lignij, A, v. Rijn, L. v. d. Voort, T. v. d. Voort, D. Drost, H. C.,v. Gent, allen te Sassenheim, G. Bots, D. Colijn te Voorhout en M. v. d. Horst te Warmond en de heeren P. Bij, C. J. de Bruijn, P. Ciggaar, P. L. v. d. Geest, G. Snip, -J. P. de Greet", H. C. den Hollan der, G. C. Waasdorp, allen te Sassenheim, B. Beugelsdijk en H. Kortekaas te War mond. Brand. Gistermorgen werd de brand weer gealarmeerd voor een binnenbrand in een gebouw achter de bakkerij van den heer L. v. V. alhier. Het vuur, dat gretig voedsel vond in een groote partij houtkrul len en zaagsel, opgeslagen achter de bakke rij, deelde zich mede tot aan de zolder, welke geheel uitbrandde. Met een slang op de waterleiding werd de brandende massa gedoofd, zoodat erger is voorkomen. Omtrent de oorzaak tast men in het duis ter. Verzekering dekt de schade. VOORHOUT. PASTOOR F. HEYTVELDT. Heeft, naar „Sint Bavo" bericht, emeritaat aangevraagd, Pastoor F. Heytveldt heeft om gezond heidsredenen aan Z.H. Exc. Mgr. J .P. Hui- bers, ontslag gevraagd, en zal zich daarna vestigen te Nijmegen, Huize Sint Anna- Stichting. Het ontslag gaat in op 2 April a.s. In de negen jaren van zijn pastoraat heeft pastoor Heytveldt- zich voor de parochie van Voorhout groote verdiensten verworven o.a. door den bouw van nieuwe schoien voor jongens en meisjes, van een parochie huis en van het St. Agnes-Gesticht. Op verzoek van den vertrekkenden herder zal geen officieele afscheidsavond worden gegeven. VOORSCHOTEN. „St. 'Barbaravereeniging". Onder lei ding van den heer J. J. Smit, voorzitter der St. Barbaravereeniging, vergaderden de leden in het R.K. Vereenigingsgebouw. De secretaris las de notulen der vorige verga dering, die onveranderd werden vastge steld. Ingekomen was een schrijven van den Ned. R.K. Volksbond, afdeeling Voor schoten dat, als afgevaardigde in het be stuur der St. Barbaravereeniging was be noemd de heer Th. van der Berg en een zelfde mededeeling van de. R.K. Midden- standsvereeniging „de Hanze", dat door de Hanze als afgevaardigde was benoemd de heer J. Zwetsloot. Uit het financieel ver slag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten in 1936 hebben bedragen de som van 352.38 en de uitgaven 358.81, aldus een nadeelig saldo groot 6.43. Dit nadeelig saldo is veroorzaakt geworden door de aanschaffing van een nieuw lijk kleed. In kas van vorige jaren met de ren te is nog de som van 973.49. Dit jaar werd de vereeniging 14 maal opgeroepen om haar plicht te vervullen. Tot leden der con trole-commissie werden benoemd de hee ren J. M. Kooy en C. P. van Wissen. Hier na sluiting. De man die tegen zijn wil moest vasten. door Pierre l'Ermite. Stel je voor, dat zij 't zich in 't hcofd had gezet, hem een „mager" diner voor te zetten op Vrijdag!.... Mager! en dat aan hèm, DumontHet was te erg! Maar die vrouwen durven alles, vooral zijn vrouw! Zij behoorde tot de stillen in den lande, die niet van woorden houden, maar des te meer van dadeneen looze vos, glimlachend en geslepen. Op een mooien Vrijdag zette ze hem een Normandische tong voor met citroen en Kleine, gemarineerde mosselen, kortom een gerecht om den grootsten Lucullus te doen watertanden! Het was heerlijk!verrukkelijk!.... goddelijk!althans volgens Dumont... Hij at zwijgend, want het hoogste genot is stom, evenals de grootste smart. Maar ondanks de groote gastronomische genie tingen steeg er een vaag vermoeden in het brein van den smuller Den volgenden Vrijdag waren het twee allerliefste zeehaantjes, door zijn vrouw zelf klaar gemaakt naar alle regelen der kunst, zwemmend in een heerlijke boter sausEen kok van beroep zou het haar niet verbeterd hebben! De derde Vrijdageen visch, die zijn zilvergrijze vinnen uitspreidde op een bed van peterselie, zoo versch en frisch als een lentedag. Maar ditmaal onttrekt Dumont zich re soluut aan de bekoringen van Luilekker land: men is van de Loge of men is het niet, niet waar? Zeg 'ns vrouw, is het nu eindelijk uit met die grappenmakerij?., ja of neen?... Of houd je me voor zóó'n uilskuiken, dat ik je niet doorzie? Voor alle antwoord ziet zijn vrouw hem kinderlijk-onbevangen, maar verwonderd aan en uit slechts de kalme wedervraag: Waarom zou ik je houden voor een hoe zei je ook weer? Maar Dumont's toorn heeft het kook- al bereikt.. O, die vrouwen!Glad als een aal!.... Een argeloos uiterlijk, dat een wereld van berekening verbergt!.... We zens die je in je gezicht voor den gek hou den!die je bloed aan 't koken bren gen, terwijl ze er zelf doodkalm bij blij ven!die op alles „ja en amen" zeg gen, zonder nochtans een du-imbreed van haar ideeën prijs te gevenZoolang het onweer woedt, houden ze zich stil als muisjes, maar nauwelijks is de storm gaan liggen, cf ze steken haar hoofd weer op, nog brutaler dan te voren!.... Maar een knappe kop, die mij Dumont voor den gek houdt!Dus denk nou maar niet dat ik nog langer van plan ben je visch te •vr.Ik zal....! Ik wilIk moet...! En Dumont stikt bijna van woede! O, zegt ze effen, is 't om de visch, dat je je zoo opwindt? Huichel maar niet.... je wist het al lang! En hoe zou ik het weten, als je niets zegt! - Jezuïtès! Tce, blijf nu bedaard..., Loyola!. Kom aan! Wind je niet zóó op; ik zal je nooit van z'n leve-dagen meer visch voorzetten! Nu nog mooier!Natuurlijk wil ik ook in 't vervolg nog visch eten! Waarlijk nu begrijp ik er niets van! Maar niet op Vrijdag.nooit meer op Vriidaebegrepen? Goed!.... zegt zijn vrouw eenvou dig, maar weet je, ik heb juist den Vrij dag gekozen, omdat de visch dan versch is en goedkooper en, een beetje ook, voor 't gemak natuurlijk, om geen twee ver schillende schotels te moeten klaarmaken, vleesch voor jou en visch voor mij Is 't hem dat!Nu heb ik je dcor! In 't vervolg zul je me 's Zondags of 's Maandags een gerotte makreel, een stinkende koolvisch, of een uitgedroogde wijting voorzetten, onder voorwendsel, dat er geen andere te krijgen is!O, die vrouwen! Nochtans Dumont bleek bij het voor- - spellen dezer onheilen toch al te pessimis- WARMOND. Warmonderdam- en Alkemaderpolder. Dinsdag werd in het Hotel „Het Bruine Paard" onder voorzitterschap van den heer E. J. Speelman, de jaarvergadering van stemgerechtigde ingelanden van bovenge- noemden polder gehouden. Vertegenwoor digd waren ingelanden, die konden uitbren gen 23 stemmen. Het maximum aantal stemmen bedraagt 48. Door den secretaris, den heer P. Potman, werden hierna gelezen de notulen der vorige vergadering. De re kening over het jaar 1936 werd na onder zoek door de heeren W. Warnaar, J. Phi- lippo en S. Verdegaal met alg. st. goedge keurd en vastgesteld als volgt: Aan in komsten 1738.47, aan uitgaven 1048 85, batig saldo derhalve 689.62, De omslag over dat jaar bedroeg 9.per H.A. De begrooting voor het jaar 1937, door het be stuur ontworpen op een inkomst en uitgaaf van 1730.16 werd met alg. st. goedgekeurd en vastgesteld. De omslag voor 1937 werd vastgesteld op 10.per H.A. Gevestigd: Otto Huisman van Til burg Wed. H. C. van Straaten geb. v. Arum van Vreeswijk W. C. Koot van Leimuiden J. P. Castelein van Alkema de C. H, v. d. Broek van Alkemade P. van Wezel van Nijmegen J. P. A Bramsen van Rotterdam C. Waasdorp van Velsen J. de Bakker van Bussum. Vertrokken: P. J. de Haas naar Voorschoten P. S. Baak naar Voorhout J. A. M. Schmidt naar Sassenheim J. tisch.... De werkelijkheid viel geweldig mee. Hij is geen slachtoffer geworden van de onthoudingswet der Roomsche Kerk. Hij heeft 365 Vastenavond-dagen gevierd in het jaar. Je moest hem voor zijn biefstuk zien zitten!Dat gaat er in met de eet lust van een polderjongen!Natuurlijk wordt daarbij de wijnflesch goed aange sprokenWien zou men het eer gun nen, dan zichzelf?.... Waar of niet?.... Is 't hemd niet nader dan de rok? Zijn gelaatskleur gaat dan ook zoo lang zamerhand op die van roode baksteen lij ken. Als hij met zijn vrouw aan tafel zit, vraagt hij smalend: Zeg nou zelf, is de Roomsche Kerk niet verschrikkelijk ten achter!Hoe zou ze anders kunnen verplichten tot ont houding en dat midden in de 20e eeuw! Alsof een carbonade op Vrijdag niet even goed zou smaken als op de andere dagen der week!Stel je voor!Soms zelfs meent Dumont reden te hebben zich te verontrusten over de gezondheidstoe stand zijner vrouw, Arm kind, ze maakt je nog dood, die Roomsche Kerk!Ben ik niet sterk als een paard? Welnu, één onthoudings dag zou me totaal uitputten!Dat wil je natuurlijk niet gelooven en je denkt, dat ik het zeg, omdat ik vrijmetselaar ben.... maar heusch, ik wordt er al naar van, alleen als ik je bezig zie aan je visch- diner. Als die pastoors je niet gesugge reerd hadden, zou je het zelf ook zóó in zien. MaarEnfin, ik zal maar zwijgen, want ik ben toch de stem eens roependen in de woestijn. Een jaar later. Een heer van geweldige lichaamsom vang; het gelaat geel en rood tegelijk, zit in de spreekkamer van den bekenden spe cialist, dr. B De twee mannen hebben tegenover el kaar plaats genomen, ieder in een crapaud. De doktér voelt met het horloge in de hand, dé pols van Dumont, die er erg on gerust uitziet Slaapt u goed? Haast nieten'als ik slaap, kwel len me de meest belachelijke en benau wende droomenDe voorlaatste nacht ben ik schreeuwende wakker geworden; ik droomde, dat er een monnik van 200 kilo's op mijn maag zat, die bezig was den rozenkrans te bidden! En de spijsvertering? Al even slechtEn toch drink ik Vichy water bij emmers Uw tong?vraagt de dokter. Dumcnt laat een tong zien van de erg ste soort; waarop de medicus alleen rea- geert met een welsprekend zwijgen.... Ik ben half kapot, stamelt Dumont! Dat juist niet, maar 't is toch hoog tijd! De dokter gaat bedaard voor zijn bu reau zitten en zegt, al schrijvende: vleesch, wijn, koffie en alcohol zijn ten strengste verboden; verder nog.... Zou het dan niet veel eenvoudiger zijn me maar meteen te begraven, dokter? Zco'n diëet is niet vol te houden! Dat moet u trouwens zelf weten!... Ik heb u alleen dit te zeggen, als u door gaat uw maag te bederven met" vleesch zooals u tot heden gedaan hebt, kunt u binnen enkele weken uw graf bestellen! Maar dokter! Zóó is het en niet anders! Toen Dumont dien middag thuis kwam, was hij aan de diepste neerslach tigheid ten prooi. En terwijl zijn vrouw hem hielp met het uittrekken van zijn overjas, schreeuwde hij haar wanhopig in de ooren: Ik ben een verloren man!.... Je Ga- lileër heeft cok nu weer overwonnen! Wat bedoel je?.... vraagt ze op de haar eigen rustige manier. Ik ben op diëet gesteld!Niets dan groenten het heele jaar!Mijn le ven lang de Groote Vasten!Je mag me knollen voeren van 's Maandags tot 's Zaterdags!Ik behoef niet te vra gen, of je het met den dokter eens bent! Zijn vrouw zweeg ook nu, wijselijk, maar om haar mondhoeken speelde een nauw merkbare glimlach, half medelij dend, half ironisch, welsprekender noch tans dan lange redevoeringen. „Geld." Stipdonk naar Zoeterwoude J. C. v. d. Reyden naar 's Gravenhage J. Th. v. d. Valk naar Bloemendaal M. Th. Heems kerk naar Oegstgeest P. W. M. v. d. Broek naar Sassenheim C. P. van Don gen naar Kerkrade G. G. v. d. Drift naar Sassenheim M. S. van Dam naar 's Gravenhage C. Schölvinck naar Maas tricht L. P. If. Meeusen naar 'S Graven hage M. Th. de Jeu naar Lisse. WASSENAAR. Voor werklooze bouwkundigen. Het programma van de door de Haagsche Ar chitecten Club uitgeschreven prijsvragen voor'werklooze bouwkundige opzichtens en teekenaars te 's-Gravenhage en omgeving, is te Wassenaar verkrijgbaar bij den heer J. de Haan, Architect, Klein Persijnlaan 4. De prijsvragen hebben betrekking op le het maken van de bastekteekeningen van een rentmeesterswoning bij een landgoed onder de gemeente 's-Gravenhage en 2e Het opmeten en in teekening brengen van een stukje oude architectuur. WOUBRUGGE. Fraude posterijen. De hulp-officier van Jstitie heeft in verzekering gesteld den posthouder A. W. B. verdacht van fraude op het door hem beheerde kantoor. Het onderzoek heeft zeer verzwarende feiten naar voren gebacht. Op het oogenblk, dat wij dit beicht door geven, wordt bet onderzoek nog voortgezet.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14