WOENSDAG 10 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BILJARTEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP BANDSTOOTEN Barrage tusschen Davin en Toledano Gisteren zijn te Montargis de laatste partijen gespeeld in het tournooi om het wereldkampioenschap bandstooten. Onze landgenoot Sweering won van den Oosten rijker Reicher, een zeer goede prestatie, indien men bedenkt, dat de Oostenrijker in goeden vorm was. Immers, Reicher had in zijn partij tegen Kandalaft met een gemiddelde van 6.81 een nieuw wereld record gevestigd. Davin en Toledano, de twee Fransche spelers, zullen nog een barragepartij moe ten spelen om de eerste plaats. De eindstand luidt: 1. Davin (Frankrijk) 10 21 3.27 2. Toledano (Frankrijk) 10 21 3.07 3. Reicher (Oostenrijk) 8 27 3.27 4. Pesch (Duitschland) 8 23 2.96 5. Lefèvre (België) 8 28 2.90 6. Sweering (Ned.) 8 26 2.88 7. Kandalaft (Egypte) 4 21 2.73 8. Bofill (Spanje) 21 2.28 EINDSTANDEN COMPETITIE FJ5.HO. Klasse A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Insulinde 11 5 3 29—15 16 Vriendenkring 11 5 4 2 27—17 14 Soc. Vr. Kring 11 5 4 2 26—18 14 T. O. G. 11 5 4 2 25—19 14 Volharding 11 5 3 3 24—20 13 Exxcelsior (L.) 11 4 4 3 27—20 13 O. V. S. 11 2 8 1 22—22 11 Excelsior (N.H.) 11 2 5 4 19—25 9 Vriendenkr. II 11 1 6 4 19—25 8 Telescoop 11 2 4 5 19—25 8 Zandvoort 11 1 6 4 1826 8 Flora 11 4 7 13—31 4 Klasse B. Excelsior H. N. 11 6 4 1 29—15 16 T. O. G. li 4 7 28—16 15 Vriendenkr. II 11 5 4 2 26—18 14 Insulinde 11 4 4 3 2420 12 Soc. Vr. Kring 11 3 5 3 24—20 11 't Gr. Woud 11 3 5 3 21—23 11 Telescoop 11 4 3 4 21—23 11 Volharding 11 3 5 3 19—25 11 Flora 11 2 5 4 19—25 9 Zantvoort 11 2 4 5 1826 8 A. D. O. 11 1 5 5 18—26 7 O. V. S. 11 3 1 7 17—27 7 Klasse C. Soc. Vriendenkr. 11 8 2 1 30—14 18 T. O. G. 11 7 2 2 29—15 16 Insulinde 11 6 3 2 29—15 15 Excelsior H. N. 11 7 1 3 26—18 15 Telescoop 11 6 1 4 25—19 13 O. V. S. 11 5 2 4 24—20 12 Ond. Genoegen 11 4 4 3 24—20 12 Volharding 11 3 4 4 19—25 10 Zandvoort 11 2 3 6 17—27 7 A. D. O. 11 1 3 7 15—29 5 Vr. Kring 11 2 1 8 13—31 5 Flora 11 1 2 8 14—30 4 NEDERLAND—FRANKRIJK. De Nederlandsche dames hockeyploeg welke Zondag as. te Parijs tegen een Fran sche damesploeg een wedstrijd zal spelen, komt in dezelfde opstelling als op 21 Fe bruari jl. tegen Duitschland in het veld. De Nederlandsche ploeg bestaat dus uit de dames: Doel: Andreas (BDHC), achter: Roos (BDHC) en Rollin Couquerque (HOC), Midden: de Vletter (BDHC), Vreede (Rood Wit, en Broese von Groenou (Kieviten); vóór: Leeuwenberg (Rood-Wit). Terwindt (Amsterdam), Van Bueren (BDHC), Tel- legen (HHYC en De Ruiter-Hofland (Het Gooi). FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Th. J. Salman, te Noord., ij k, Boeren- Iburgerweg 31; cur. mr. M. T. Moolenburgh te Noord wijk. J. van den Broek, handelaar in boter, kaas en eieren te Alphen a, d. Rijn, Hooftstraat 311; cur. mr. A. J. Meijer te Alphen. Opgeheven J. Pet te Leiden. W. de Ruiten te Katw'ik aan Zee. J. H. P. Stolk te Wassenaar. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil- legom van de Hanze haar jaarvergadering in hotel „Flora" onder voorzitterschap van den heer G. Kroon; de belangstelling was groot. Het jaarverslag van den secretaris kon in opgewekter, toon geschreven worden: onze Hanze bloeit! Het ledental bedraagt ruim 80; er werden 5 ledenvergaderingen gehouden en 10 bestuursvergaderingen, on geacht het vergaderen met de Centrale ter plaatse. De penningmeester sloot de boeken met een kassaldo, groot 236.41 De begrooting voor 1937 werd vastgesteld on ontvangsten en uitgaven op 1093,31 en aangenomen. Tot verificatie-commissie werden gekozen de heeren A. W. Kop pers en F. J. A. J. van Gennip. Tot afge vaardigden naar den Centraler Raad wer den benoemd de heeren A. W Kopers, se cundus C. Veelenturf. Oe voorzitter, die periodiek aftrad werd bij acclamatie her kozen. Hierna kwam in behandeling om voor het komende jaar een geheel nieuw reclame-middel op te zetten; dit voorstel gaat uit van de Centrale Middenstandsver- eeniging, is door het bestuur overgenomen en werd toegelicht door den voorzitter der commissie, den heer A W. Koppers. De vergadering ging hiermede geheel accoord. Vervolgens kwam in bespreking een rege ling inzake wanbetalers; ook dit is uitge gaan van de Centrale; de vergadering kon zich met het denkbeeld vereenigen, het geen verder zal worden uitgewerkt. De te houden Propaganda-feestavond werd vast gesteld op Woensdag 14 April in hotel „Flora". Tot leden der Feestcommissie wer den gekozen de heeren A. H. SchulteKu- perjans, A. W. Koppers, H. Kroon en Nic. de Groot. Bij de rondvraag bracht de heer Mathot het Fonds voor bijzondere Nooden ter sprake en beval een kleine bijdrage van de Hanze warm aan; het bestuur zal een en ander bekijken. Nog werd de vrije mid dag in het Kappersbedrijf, die aanstaande is even besproken. Dit geest. adv. hield aan het einde van den avond nog een warm pleidooi ten gunste van het Retraite-fonds. Hierna sluiting. VOORHOUT. Werkloozen-lokaal. - - Het ligt in de be doeling van het werkloozen-comité om a.s. Zaterdag 13 Maart, over te gaan tot slui ting van het verpoozingslokaal in het Pa rochiehuis. Daar er nog eenige gelden in kas waren van het Werkloozen-comité, werd gelegen heid gegeven in het verpoozingslokaal tot kruisjassen om vleeschwaren. Een zestig tal werkloozen nam hieraan deel. Diegenen, die in den eersten wedstrijd „afvielen", ver wierven reeds een rookworst. WARMOND. Retraiteclub. Onder voorzit .erschap van den heer J. L. Weyers hield de Re traiteclub „St. Willibrord", onderafdeeling van den R. K. Volksbond een algemeene vergadering die zeer druk bezocht was. Na eenige bespreking werd het huishou delijk reglement conform het ingediende concept met alg. st. vastgesteld. Besloten werd dat ook niet-leden van den Volks bond lid der club kunnen worden en zulks tegen een contributie van 0.30 per jaar. Het ontbrekende bedrag kan door een we- kelijksche bijdrage bijeen worden gebracht en zal vanwege de club worden opgehaald. Nieuwe leden kunnen zich bij het bestuur opgeven. Hierna was het woord aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag. Hieruit bleek dat momenteel aan spaargelden in kas was een bedrag van 51.66. Vervolgens werden nog eenige zaken van huishoudelijken aard afgehandeld, waarna de zeer geani meerde bijeenkomst onder dankzegging voor de opkomst werd gesloten. Rattenbestrijding. Donderdag as. zal onder leiding van den Provincialen water staat worden begonnen met de bestrijding van de rattenplaag in deze gemeente, in- zonder op en om de Kagermeren. De be strijding zal op groote schaal plaats vin den en met het oog op het komende sport- seizoen moet dezen maatregel zeer worden toegejuicht. Geslipt. Tjjdens den hevigen sneeuw val in deze gemeente is een auto, komende uit de richting Sassenheim op den War- monderdam alhier geslipt en in een langs den weg liggende sloot terecht gekomen. De auto was geladen met groenten, zoodat de weg bezaaid was met kool en andere ingrediënten. Met een kraanwagen werd de auto weer op het droge gebracht doch moest verder weg worden gesleept. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. WASSENAAR KASTEELEN, HOFSTEDEN EN BUITEN PLAATSEN IN DE BARONIE VAN WASSENAER EN ZUIDWIJCK 1518—1712 Voor de vereeniging „Die Haghe" hield gisteravond in „Pulchri Studio" mr. R. Bijlsma, algemeen rijksarchivaris, een lezing over bovengenoemd onderwerp. De geschiedenis van Wassenaar, al dus mr. Bijlsma, kunnen we volgen van het jaar 1544 af, toen men belastingkohie ren heeft aangelegd. Er waren toen 3 kas- teelen, 2 huizen en 115 hofsteden. In 1518 is de heerlijkheid van Wasse- naer en Zuidwijck een rechtsgebied ge worden. Men had toen de kasteelen Raep- horst, Santhorst en Zuidwijck. Hoe deze heerlijkheid langzamerhand in handen komt van de burgerij van Leiden en den Haag, maakte het onderwerp van de verdere bespreking uit. Allereerst werden gebouwd de huizen Percijn en Ter weer. Het huis Ter Weer was een leen van de heeren van Wasse- naer. Door vererving heeft ook Frederik Hendrik hier een stukje grond gekregen. Wat is het idee geweest van de hofste den en buitenplaatsen? vraagt spr. zich af. Men krijgt den indruk, dat men ze gebruikte als zomerverblijven. Men com bineerde het nuttige met het aangename: men kocht ze als geldbelegging en amu seerde zich er des zomers. In den 80-jarigen oorlog is de Wasse- naarsche familie in mannelijke lijn uitge storven. Marie van Wassenaer trouwt dan met graaf de Ligne. Het Wassenaersche gebied wordt later door de Staten van Hol land geconfisceerd als De Ligne de zijde van den Koning van Spanje kiest. Nu waagt voor het eerst een Hagenaar zich buiten de stad en wel een zekere Van Bassen, die het landgoed Waelsdorp sticht. Daarna komen er al spoedig meer hui zen en hofsteden. De Hollandsche adel verliest meer en meer invloed en macht en zoo moet in de 17de eeuw een gedeel te van het landgoed Raephorst verkocht Verkouden Kinderen? Indien Uw kinderen hoesten of verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 1490 GEMEENTERAAD VAN TER AAR worden. Eigenaar wordt de raadsheer van het Hof van Holland, mr. Witte Wittezoon Spreker schetste verder de geschiedenis van de verschillende hofsteden. In den tijd van het twaalfjarig bestand werden de bezittingen van den graaf De Ligne te gelde gemaakt. Wat nu het ge slacht Wassenaer betreft, dit viel in de 17e eeuw uiteen in de families Duiven voorde, Opdam en Warmond. De Duiven- voorde's namen later weer den oorspron- kelijken naam Wassenaer aan. Jacob van Wassenaer kocht nu tegen 't eind van de 17e eeuw het huis Zuijdwijck. Na het bestand confisceeren de Staten van Holland de bezitingen weer. Frederik Hendrik krijgt in 1622 het recht de in komsten uit de heerlijkheden Katwijck en Wassenaer te trekken. Men begint nu te spreken van de baro nie van Wassenaer en Zuijdwijck. Dit heeft geduurd tot in de 19e eeuw. Er worden in de baronie drie hofste-en .uitgelicht", het eerst is het mr. Cornelis Musch, die van Waelsdorp een heerlijk heid maakt. Daarna gebeurd hetzelfde met Arendsdorp en Marlot. Door het blijven voortleven van verscheidene heerlijke rechten, vestigen talrijke edelen nu klei ne heerlijkheden als Percijn, Ter Weer, enz. Met een bespreking van den toestand in 1712 besloot mr. Bijlsma zijn voor dracht. Tenslotte schetste spr. nog de ge schiedenis van de verschillende buiten verblijven in Wassenaer. Roode Kruis. In den Grooten Ouden Deijl hield de afd. Wassenaar van het Ned. Roode Kruis onder voorzitterschap van jhr. W. K. von Weiier zijn jaarvergadering. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Hoofdbestuur meldende de aanstelling van dr. Weerenbeck als com mandant van de transportcolonne. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Pfundt, werd eveneens goedgekeurd. Uit dit verslag ontleen en wij dat het leden tal per 31 December bedroeg 227 en 3 dona teurs. Uit het financieel verslag bleek, dat tesamen met het batig slot van voorgaande jaren de inkomsten hadden bedragen 2822.— terwijl de uitgaven hadden be- loopen het bedrag van f 1541.43 alzoo een batig slot van 1280.57. De aftredende bestuursleden Jhr. W. K. von Weiier en Jhr. W. E. v. d. Does de Bije werden bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden aangewezen de heeren Von Weiier en Pfundt en tot plaatsvervan gers de heeren de Blécourt en Fogteloo. Een voorstel opi uitbreiding van het be stuur werd aangenomen. Hierop werden ge kozen de heeren Bakker en dr. Weeren beck. Tenslotte werd besloten een excursie te organiseeren naar de tentoonstelling van De Mensch op Vrijdag 19 dezer. Hierop volgde sluiting. Tuinbouwvereeniging, In het Wapen van Wassenaar hield de Tulnbouwvereeni- ging haar maandelijksche ledenvergade ring onder leiding van den vice-voorzitter, den heer R. J. Laarman. Tot leden der jury om het ingezondene te keuren werden aan- s gewezen de heeren P. Kelderman, G. Ver- I lind en C. van Vulpen. Na de pauze bracht i de heer Kelderman verslag uit. Op prijs- j vraag 3 bloeiende Hyppaeastrum in pot j werd met 29 punten een eersten prijs toe- j gekend. Inzendei H. Verboog. Voor een in- i gezonden bloeiende Glacinus Wistaria Ci- nensis werd eveneens een lsten prijs toe gekend met 30 punten, inzender de heer W. C. van Zetten. Besloten werd tot jury- leden aan te zoeken om ie ingezonden tuin- j teekeningen voor de daarvoor uitgeschreven prijsvraag te keuren de heer G. Galjaard uit I Leiden en de heeren H. A. N. Jansse en J. J. D. Marbus uit Wassenaar. Wassenaarsche Postduivenclub. Onder voorzittschap van den heer K. 1. Waasdorp hield de postduivenvereniging een leden vergadering. Het vluchtprogramma werd behandeld. Als opleervluehten werden vast gesteld 21 Maart Delft, 28 Maart Overschie, 4 April Barendrecht en 11 April Breda. Van dit laatste station wordt tevens een extra- prijsvlucht georganiseerd. Vervolgens wordt het programma afgewerkt, zooals de Zui- derbond dit aangeeft. Als inkorflokaal werd aangewezen de localiteit van den heer P. Bouwmans, Bloemluststraat 1, daartoe wel willend ter beschikking gesteld. Tevens werden de kas prijzen vastgesteld en werd besloten de tusschenvluchten niet te laten gelden voor de kampioenspunten. Ook de Maandag kwam de ge neenteraad in voltallige zitting bijeen ten gemeentehui ze onder praesidium van burgemeester B. J Hogenboom. De voorz. opent de bijeenkomst en na de aandacht gevraagd te hebben voor het uitspreken van het gebed, volgt voorle zing der notulen, welke onveranderd de goedkeuring verkrijgen. Overgaande tot behandeling der agenda worden allereerst enkele goedgekeurde besluiten van Ged. Staten voor kennisge ving aangenomen, eveneens de kasopname bij den gemeenteontvanger. Van het De partement van Sociale Zaken is een schrij ven binnengekomen, dat wederom een extra hulp aan werkloozen zal worden verleend over 1937 ten bedrage van 5.30 per arbeider. Vorig jaar 4.20 Ten laste van de gemeente komt twee gulden; het zal worden uitgedeeld in natura. Van de Ned. Ver. van luchtbescherming komt nu een stuk in behandeling, waar door men in de gelegenheid wordt gesteld zich hierbij aan te sluiten. De voorz. licht in het kort toe wat door de Regeering is voorgeschreven omtrent tochttescherming. Iedere gemeente moet een plan maken en om dit zoo gemakkelijk mogelijk te doen uitvoeren, wordt van hooger hand aange raden, zich in verbinding te stellen met voornoemd instituut, hetwelk de geheele regeling over ons land maakt. Van haar aanwijzingen zal zeker veel geprofiteerd worden. Als de voorz. nog meedeelt, dat het lidmaatschap vijf gulden b°draagt per jaar, wordt met algemeene stemmen be sloten tot aansluiting. Het suppletoir kohier hondenbelasting kan vastgesteld worden op vijftien gulden. Maar twee inwoners, te weten v. d. Louw en Verzaal, hadden gegronde reclames be treffende hondenbelasting en kregen bei den alzoo een halfjaarlijksche ontheffing, overeenkomstig het advies van B. en W. Het vaststellen van de opcenten op den hoofdsom der gemeentefondsbelasting over het belastingjaar 1937'38, een formeele zaak, geschiedt zonder op of aanmerkin gen. Het blijft gehandhaafd op vijf en ze ventig procent. Een schrijven van Ged. Staten inzake de in de vergadering van 19 November 1936 vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld, heeft evenmin veel om het lijf. De grondslagen zijn onveianderd ge bleven en het is dan ook -.lleen een kwes tie meer van redactioneelen aard. Voorstel inzake garantie van in 1937 door bloemkweekers opgenomen credieten, ver krijgt zonder debat de goedk'uring. De voorz. is wel de meening toegedaan, dat dit crediet de helpende hand biedt; het risico voor de gemeente is buitengewoon miniem, immers maar tien procent. Werd andere jaren de garantie gegeven voor een jaar, met dit voorstel is de tijd onbepaald, of tot nadere intrekking willen wy meer in de lijn blijven van het besluit. De pepermunt-cultuur. Nu aan de orde zijnde het voorstel tot het verleenen van een bijdrage tot het ne men van een proef met een nieuwe cultuur, geeft de voorz. allereerst een bevattelijk overzicht van deze „pepermuntteelt", wat reeds eerder in de krant is gepubliceerd. De proef, eerst in het klein begonnen, zal nu op een iets grootore schaal worden voortgezet, n.l. 700 R. R. De tuinders krij gen als vergceding 1.50 per R.R. en de planten gratis, mits zij aan de verdere voorwaarden voldoen, die worden uitge voerd onder toezicht van den Rijkstuin- bouwconsulent Ir. v. d. Helm. Om nu deze proef te nemen is een bedrag noodig van 700 maal 1.50 of ruim duizend gulden, voor vergoeding aan den kweker. Dat het Rijk deze poging op hoogen prijs stelt moge wel blijken uit het feit. dat zij reeds 350 gulden heeft toegezegd. De voorzitter vraagt ook eenzelfde bedrag van de ge meente. Welk risico draagt nu de ondernemer? vraagt de heer Kroon. Of zal de gemeente in aanmerking komen, indien de proef slaagt, van een zeker percentage winst. In eerste instantie huivert spr. voor deze subsidie in betrekking tot onze gemeente lijken financieelen toestand, en voorts tot het scheppen van een precedent. Wat moe ten wij doen als volgende keer een andere proefneming ter tafel komt? De voorz. wijst er op, dat de machinerieën en instrumen ten zeer veel geld vragen; een eventueels strop wordt ook niet vergoed door ons. De heeren v. d. Weyden, L. Hoogervorst en Volgering willen deze proef steunen, wat mogelijk later voor ons een gemeente-be lang kan worden, eerstens h kweeken van de plant, vervolgens de bereiding van de olie. Ook zal de Regeering ons nooit een verwijt kunnen maken, dat wij bij de pakken blijven neerzitten, merken de hee ren P. Hoogervorst en Verboom op. Als enkele leden nog iets meer willen weten over de groei en behandeling dezer planten, wordt hierna het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stem men. Voor de vaststelling voorschotten ten behoeve van de bijzondere lagere scholen, op de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Oonderwijswet 1920, wordt voor- loopig tachtig procent gegeven, berekend naar het rekeningjaar 1934. De R. K. school ontvangt, berekend naar het aantal kinderen 4361.46, Ned. Herv. 1198.69 en de Chr. Nat 876.06. De vergoeding bedraagt over 1934 res pectievelijk 5592.55, 1557.80, 1048.42. Duidelijkheidshalve geven wij hier het aantal kinderen die de onderscheiden scho len in onze plaats bezoeken: R. K. 474, Ned. Herv. 132, Chr. Nat. 89, Openb. 65. Een wijziging in de begrooting, bijdra ge in de verplegingskosten van krankzin nigen, verkrijgt na een paar inlichtingen de sanctie van de vergadering. Aan het laatste agendapunt gekomen, n.l. de rondvraag, wijst de heer Koogen boom op de openbare veiligheid; de heer Verboom zag gaarne de politieverordening uitgebreid met de bepaling, dat het ver boden is zich in vaartuigen te bevinden langs openbare wegen, gekleed in een bad- costuum. In den zomer lijkt dit nogal eens voor te vallen, vooral in het AarkanaaL De voorz. is van meening, dat de verorde ning hierin reeds voorziet, desalniettemin zal hij het nader onderzoeken en zoo noo dig maatregelen treffen, om herhaling te voorkomen. Russische toestanden- Verder is de heer Verboom zeer slecht te spreken over het waterleidingbedrijf, want daar moeten verschillende aangeslo tenen betalen voor water wat zij nimmer afnemen; waar dient de meter voor? De ze toestand hoort eerder in Rusland thuis, dan in het vrije Holland. De heer L. Hoo gervorst vraagt de aandacht van B. en W. voor den weg Papenveer—Veilingsgebouw, welke danig aan het verzakken is, infor meert voorts naar het rapport over de samensmelting van de electrische bedrij ven. Hieraan wordt steeds gewerkt, aldus de voorz., doch de moeilijkheden, die zich voordoen, zijn vele en groot. De heer Volgering heeft vernomen, dat de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs sinds 19 November is opgehe ven, een besluit waarvan spr. zich niet be wust is. Op de Begrooting is deze post geschrapt, waardoor automatisch de com missie is komen te vervallen, maar hiervan meldde de memorie van toelichting niets, vandaar deze bevreemding. Een gevaarlijke begrafenis! De gemeentelijke lijkwagen is in zoo'n staat van verval, verf er af, deuren niet dicht, wielen zeer gevaarlijk, dat hier noo dig ingegrepen moet worden, aldus P. Hoo gervorst. De Gem. Opzichter zal deze wa gen eens ernstig onder de loupe nemen. Wanneer op verzoek van den heer Kroon aan Aard am enkele palen zullen geplaatst worden, ter beveiliging van het verkeer, gaat de voorz. over tot sluiting. poules werden vastgesteld van 1:5. De kampioenschappen zullen worden vervlogen over het hoogst aantal punten behaald met één duif en het hoogst aantaJ punten be haald met drie duiven. Tot 500 K.M. afstand zal worden geslagen 1 prijs op 5 duiven en boven de 500 K.M. 1 prijs op 3 duiven. Staande de vergadering werden door di verse leden voor verschillende vluchten waardevolle prijzen geschonken en toege zegd. Tot vaste leden der inkorfcommissie wer den benoemd de heeren Bouwmans, Brou wer en Versteeg en tot die der klokkencom- missie het bestuur aangevuld met den heer Bouwmans. Hierna sluiting. ZILK. Schaakclub. De schaakclub „de Pion" speelden een competitie-wedstrijd tegen Bloeroendaal II met een eindstand van 4 1/25 1/2. Voor dezen wedstrijd was veel belangstelling. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 213. Wanhopig zwom Professor Slim rond, totdat hij de valreep te pakken had. Toen hij daarlangs weer naar dek was geklommen schrokken de menschen van hem, zoo leelijk was de professor gehavend. Maar gelukkig gebeurde er ge durende het verdere gedeelte van de reis geen ongelukken meer. 214. En voor Professor Slim het wist was hij al in Afrika. Dwars door een groot bosch wandelde hij naar een plaats waar alleen maar negers woonden. De huizen waren groo- tendeels gebouwd van riet en houten paaltjes om het bij elkaar te houden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10