LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 6 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Ziekenhuisverpleging „St. Damianus". Donderdagavond werd in de St. Josephzaal de jaarvergadering gehouden van de R.K. Vereeniging tot Ziekenhuisverpleging „St. Damianus". Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer C. L. Janmaat, bleek, dat de ontvangsten ƒ2898.51 hadden bedragen, de gaven waren ƒ3793.68 ge weest. Het totaal bezit der vereeniging be droeg op 31 December 1936 ƒ3010.68. De rekening werd onder dank aan den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek het aantal leden 1543 te bedragen; nieuwe leder, over het afgeloo- pen jaar 108, vertrokken 27, bedankt 21 terwijl 10 leden waren overleden. Het aan tal verpleegdagen bedroeg ruim 820 in het St. Elisabeth-Gasthuis en 560 in 't Acad. Ziekenhuis te Leiden. Na afdoening van enkele huishoudelijke aangelegenheden kwam de bestuursverkie zing aan de orde. De aftredende bestuurs leden de heeren J. C. Vink. H. G. Veldman en C. L. P. Janmaat, werden herkozen; in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. J. Ruyzenaars werd be noemd de heer J. L. v. Bastelaar. Op voor stel van een der leden werd het honora rium van den penningmeester met 25. verhoogd. Tot lid der controle-commissie werd be noemd de heer F. Vester. Na rondvraag sluiting. Jubilea. Maandag 8 Maart herdenkt onze plaatsgenoot J. Smit den dag, dat hij gedurende 50 jaar, sinds 1900 als meester knecht, werkzaam is bij de N.V. v.h. firma van Rijn en Kloot, dakpannenfabrikanten, alhier. Op 16 Maart e.k. herdenkt onze plaatsgenoot A. Th. v. d. Werf, zijn 25-ja- rig jubileum als kantonnier bij de Rijks waterstaat. „Vereenigde Alphensche Revuespelers". Naar aanleiding van 't groote succes der opvoering van de revue's „Wie doet je wat, Leo" en „Hoe bestaat 't", beslisten de spelers in deze revue's een vereeniging op te richten, welke bovenstaande titel zal dragen. Doel dezer vereeniging is: op voering van revue's en opluistering feest avonden voor katholieke vereenigingen in: tooneelwerk, zang- en lachnummers, humo ristisch werk etc. meer zooals reeds ten toonele is gegeven. Ook wordt getracht een strijkorkestje hierbij te „kweeken" voor muzikale begeleiding. Het streven is door beschaafd eigen werk, genotvolle avonden te geven, ook elders. Dl spelers staan in zeer nauw contact .net de R.-K. Harmonie- vereeniging „Leo XIII". Het voorloopig bestuur is samengesteld als volgt: A. F. Redegeld, voorzitter, décor- schilder. W. v. d. Louw, secretaris-auteur regie. C. Janmaat, penningmeester. G. de Rijk, décormaker-belichting. Mej. A. v. d. Putte. Mej. C. v. Gils. LEIDERDORP Geboren: Johan z. van J. J. Glasber gen en W. Boerhof Willem z. van A. C. v. d. Wijngaard en A. C. Lagerweij Cor nells Dirk z. van C. M. Koetsier en M. Binnendijk Elsje d. van J. v. d. Linden en W. Klinker. Overleden: M. E. Wijnbeek 84 j. we duwe van L. W. van Giessen. Gevestigd: R. H. Dewald en gezin P. J. van Kampen J. de Graafde Wit J. Braam F. van der Horst G. Ko ning J. Kraijesteijn en gezin. Vertrokken: P. van der Hoeven naar Leiden P. Kik en gezin naar Wassenaar E. Lindenburg naar Leiden G. Gulde- mond en gezin naar Leiden L. Boers naar Leiden. WOERDEN Personalia. Geslaagd voor coupeuse costuum- en mantelvak, de dames: A. Bij waard, A. Kastelein, T. Veenstra, E. Veld huizen, allen geëxamineerd te Den Haag. V.E.P. Op de jaarvergadering van de R.K. voetbalvereeniging V.E.P. werd een nieuwe elftal-commissie gekozen, waarin de volgende heeren zitting hebben genomen: R. Everwijn, Th. Molthof, J. v. Leeuwen, A. Groen en H. Vlug. De junioren-comm. kreeg eveneens eenige nieuwe leden met name de heeren H. Bennink, A. Groen en P. v. d. Bosch. In het bestuur werden in de vactures Beving, Stolwijk en Smits gekozen de hee ren B. v. Kuyk, B. v. Leeuwen en H. Vlug. in verband met het vertrek van den heer Beving naar Doetinchem werd dezen door den voorz. en secr., alsmede een vertegen woordiger der juniorencommisie, gehuldigd voor het vele en onvermoeide, ja, niet te overtreffen werk, dat deze voor V.E.P. heeft verricht in zijn kwaliteit als lid der juniorencommissie. Deze woorden werden door de vergadering met applaus begroet. Als blijk van waardeering ontving de heer Beving een zilveren sigarettenkoker, terwijl hij tevens tot eerelid der vereeni ging werd benoemd. De heer Beving dank te geroerd. In deze zeer geanimeerde vergadering, die voltallig bezocht was, werd ook ge sproken over een eventueele feestavond. Deze zal gehouden worden in April en be looft de vorige nog te zullen overtreffen. Tot afgevaardigden der leden naar de I.V.C.B. en District Gouda (D.H.V.B.), wer den benoemd de heeren J. Scholte en H. Benning. Aan het eind der vergadering werd door den voorzitter een vurige speech .afgestoken, waarin hij de leden aanspoor de hun club trouw te blijven. ZEVENHOVEN „Stille Omgang". Woensdagavond na het Lof kwam de afdeeling van den Stil len Omgang in vergadering aijeen in het bondsgebouw. De voorzitter, de heer Jas per Blom, heette allen welkom, in het bij zonder den pastoor. Herdacht werd het overleden lid W. Veenboer. De penningmeester, de heer L. J. Bos, gaf verslag van zijn kas. Vorige jaar was het kasgeld 14.54, thans op 1 Maart 1937 is het kasgeld 8.07 Tot verificateurs werden aangewezen de heeren Mart. de Groot en Theo Visser. Het arftredend lid, de heer W. Cornelisse werd bij acclamatie herkozen. Als ingekomen stuk las de secr., de heer W. Kerkhoven, het schrijven voor van het hoofdbestuur, dat in 1945 het zesde eeuwfeest van het H. Mirakel wordt ge vierd en om een bijdrage voor een ge denkraam in de St. Bavo te Haarlem vraagt. Besloten werd per lid en per jaar bij te dragen. De omgang zal worden gehouden in den nacht van 13 op Maart a.s, en dat onze kerk zal zijn de H. Agnes, tegenover het W.p.- station. Het vervoer zal geschieden per autobus. Vertrek 11 uur 's avonds van de parochiekerk. Bij aankomst in Amsterdam eerst Lof in bovengenoemde kerk, daarna per bus naar het Spui, waar de omgang begint. Na den omgang weer per bus naar de kerk, waar om pl.m. 3 uur de H. Mis Na de H. Mis is er gelegenheid in een koffiehuis aan den Amstelveenshenweg zich te ontnuchteren. De kosten per bus zijn 1 en de kerkkaart kost 20 ct. De kaarten zijn verkrijgbaar Zondag na de Hoogmis in café Veenboer. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de pastoor een opwek kend woord sprak tot de pelgrims, om toch te bidden voor de on<?elcovigen voor hun bekeering. Hierna sluiting. Jubileum. Op 7 dezer zal het 25 jaar zijn geleden, dat D. Kalshoven werd aan gesteld tot vast wegwerker van den pol der Zevenhoven. In dezen tijd van veran dering van wegdek van zoovele wegen heeft Dirk zich weten te handhaven. De gemeentetoren wordt gesloopt. Na een 4-jarige lijdensgeschiedenis is het thans eindelijk zoover, dat de oude gemeente toren zal worden gesloopt en daarvoor een geheel nieuwe zal worden gebouwd, ter wijl tevens de gevel en het dak van de N. H. kerk zullen worden vernieuwd: met het werk zal eind-April worden aangevangen. ZOETERWOUDE. £5. V. L. De leden worden herinnerd aan de vergadering, waartoe zy zijn op geroepen op Maandag 8 Maart 1937 in café Roeleven, Watertje, Zoeterwoude. Kapitein Karres zal aanwezig zijn om te bespreken hoe te Zoeterwoude meer propaganda gevoerd kan worden voor den B. V. L„ om zoodoende ook in deze ge meente de onderlinge band te versterken. Verder staat op het programma een in de maand April te houden openbare pro- pagandavergadering. Dus B. L. V.'ers allen present a.s. Maan dagavond. Steun B. en Bijzondere Nooden. Don derdagavond vergaderde de commissie steun B en Bijzondere Ncoden, onder voor zitterschap van den burgemeester. Behan deld werden 11 aanvragen om steun 'van Bijz. Nooden, waarvan er 9 werden afge wezen, terwijl er 2 in behandeling wer den genomen en financieelen steun werd toegezegd. Aan het dag. bestuur werd op gedragen de gevallen verder te behandelen met het Nat. Fonds in Den Haag. Vervol gens werden 48 steunaanvragen behandeld steun B (extra steun aan werkloozen, voor aankocp van kleeding en schoeisel etc). Er werden slechts 3 verzoeken afgewezen, ter wijl op 45 een gunstige beschikking werd genomen. Mededeeling werd gedaan, dat voor het jaar 1937 een bedrag beschikbaar is, volgens de een dezer dagen verschenen circulaire van het Dep. van Sociale Zaken van ƒ487.60. De gemeenteraad moet echter nog medewerking verleenen, want de ge meente moet per werklooze (er wordt een gemiddelde genomen over 1936, hetgeen voor Zoeterwoude 92 bedraagt) een bij drage verleenen van ƒ2, terwijl het Rijk dan 3.30 zal betalen. De minister heeft zich echter het recht voorbehouden een ge deelte der rijksbijdrage in natura goederen te verstrekken. Nieuw is dat geen B. steun mag worden verstrekt zonder dat, ter ver krijging daarvan, door belanghebbende een schriftelijke aanvrage is ingediend. De af rekening heeft niet meer halfjaarlijks doch jaarlijks plaats met het Rijk. Overigens is de regeling gelijk aan de voor 1936 gegol den hebbende. Rljksveldwacbt. Naar we vernemen is de rijksveldwachter brig. tit. W. de Waard alhier overgeplaatst, op nader in te gane datum, naar Soestdijk. Momenteel volgt hij nog een cursus voor het opsporen door po litiehonden. De heer de Waard heeft zich in den tijd dat hij hier te Zoeterwoude ge woond heeft de achting van alle welden- kenden weten te verwerven. ZOETERWOUDE (Dorp) St. Joseph's Gezellen. Maandag a.s. 8 uur: tooneelrepetitie. Dinsdag 7.30 uur: vergadering van Se nior en Comm. en te 8 uur: biljarten te gen Lisse I. Woensdag 7.30 uur: Maria-congregatie. Daarna verplichte bijeenkomst. Donderdag 8.30 uur: tooneelrepetitie. Vrijdag 8.30 uur: debatingsclub. Zaterdag 7 uur: voortzetting van de di verse competities. Aller opkomst wordt weer verzocht. La ten we doorgaan als de laatste week, dan gaat het goed LEIDEN* NED. ft. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. R ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: VerL Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Zondag: Te 8 uur prijsjassen. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de Afaeeling Leiaen en Omstrexen van 6.008.00 uur, BonosgL- w_w, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag: Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Maandag: Bestuursvergadering Ency cliek-Comité, 8 uur. Maandag: kleermakerscursus, 8 uur. Dinsdag: Bijeenkomst Damescongregatie 8 uur. Woensdag: Commissievergadering Herw. Levenskracht, 8 uur. Woensdag: Repetitie Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur. .Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Donderdag: Missiebroederschap, 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering Zieken fonds, 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering Coö.p Bond, 4 uur. Donderdag: Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, van 34 uur op net Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. Zaterdag: Bibliotheek, 7—8 uur. N.B. De Bestuursraad is een week verzet. Deze wordt nu gehouden Woensdag 17 Maart. Men neme hiervan goede nota, INTERPAROCHIEELE SIN1 JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Gelegenheid om zich ais lid van de Ra tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R K Jongemannen vanal 17 jaren - lederen 3den Maandag van den maand des avonds te half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis Rapen burg 52 Heden Zaterdag van 8—9 uur Bibliotheek Bsurtrooster: Zondag: G. Bot en A. Up- hoff; Maandag: P. Rijzevoort en H. Bras- ker; Dinsdag: G. Cambier en J. v. Steen; Donderdag: H. Klein en F. v. Hal; Zater dag: C. Bilderbeek en C. v. d. Meel. Zondag: Zesde der zeven Zondagen die het feest \an St. Joseph voorafgaan. Oud-retraitanten ën Gezellen worden ei aan herinnerd dat heden de Noveen van onzen Patroon de H. Clemens Maria Hof bouwer begint en op de Sterfda0 15 Maart sluit. Leest de Rubriek in de Leidsche Courant van heden. Zondag: is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.00—10 15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.45—9.45 uur; om IC. 15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur Bibliotheek Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas; de spaarkas wordt waargenomen door de heeren L. Bayer en C. van Oerle. 8.30 uur Prysbiljarten. Hoofdprijs een polshorloge. Maandag: Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.15 Spreekkoor. 8.30 Asp. opleiders-cursus. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte vergade ring Afd. Gezellen met verkiezing Com- missariss :n. 8.15 K. L.-bijeenkomst. Woensdag: 8.30 uur Raad van Bestuur. Woensdag: Van 8.0010.30 Repetitie Lie dertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Heden is het de verjaardag van den Eerw. Vice-Praeses, Kap. H. Schrama. Vrijdag: 8 30 uur Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer." 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „de Poedelaars."' Van 89 uur Bibliotheek. Verdere mededeelingen: Ieder Maandag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreekuur van den ZeerEerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. 45 April des avonds iutvoering in de Stadsgehoorzaal van de prachtrevue „Wij komen er wel". Vanaf 20 Maart aan het Gezellenhuis kaarten verkrijgbaar a 40 ct. R. K» MUZIEK KAPEL „PEROSIE". Secretariaat: v. d. Duinsrtaat 22. Maandag: van 810 uur lesavond. Dinsdagavond: 8.309.30 uur Repetitie Tamboers. Woensdag: van 8.0010.30 uur repetitie. Tevens bestaat er deze avond gelegen heid om zich als lid op te geven. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 4 uur: Missieclub Pater Da- miaan. 4 30 uur Cohortbijcenkomst. Maandag: 7 uur Don boscoban. Maandag: 8.30 uur Tarcisiusban. 8.30 uar Godfriedban. Woensdag: 7 uur Don Boscoban. 8.30 uur Godfriedban. 8.30 X-Ban. Donderdag 8 uur: Bijeenkomst Katho lieke Actie. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders der St. Petrusparochie. 2.30 uur Huisvlijt. 5.00 uur Lode wij ksban. Kruisvaarders spaart voor het kampl! Cohort: Aeterne Pater. Burcht: St. Antonius-Clnbhuis. Zondag, 4 uur Ontspanning. 4.10 uur Aspirantenban I en H. 5 uur Afteeken en eischen. Na de meditatie ontspanning voor jon- geru boven de 15 jaar. Ingang tuin. Maandag 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag: 7 uur Zwaarddansen I. 7.30 uur Zwaarddansen II. 7.45 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag. 7.30 uur: Pascalisban. Donderdag, 7 uur Postzegel en Missie club. 7 uur Zaagclub en Houtsnijclub. 8 uur Trommelen. 8.10 uur: Esperantoclub. Vrijdag, 7.30 uur: Martinus en Serva- tiusban. Zaterdag, 7 uur Bibliotheek. Denkt om de kampspaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: 9 uur morgengebed waarna de H. Mis met preek; ontbyt 6 uur: Kruisweg, waarna recreatie. Maandag, 6.30 uur: Sloyd I. 8.C0 uur: Zangclub. Dinsdag: 7 uur: Zaagclub A. 8.00 uur: Gymnastiekles. Woensdag, 6.30 uur: Franciscusvrienden 8.15 uur: Lof en onderrichting, waarna recreatie. Donderdag, 7.30 uur: Antoniusban. Vrijdag: 6.45 uur Sloyd II. 8.30 uur Tooneelclub. Zaterdag, 7.30 uur: Tarcisiusban. 7.30 uur Teekenclub VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2.304.00 uur Muloclubs. 3.154.15 uur gym. kleuters in de zaal van het Pieterskerkhof. 6.30 uur reidansen. 7.30 uur cadettenclub. 8 uur reidansen II. 8.30—10 uur contributiebetalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. 3.30 uur Kennismakingsmiddag voor genoodigden. Na de meditaties dus pl.m. 8.45 uur fuif- avond voor alle leden in het clubhuis. Maandag: 8.009.30 uur handwerken, zang, missiehandwerken, charitatiefnaaien en 8.309.30 uur „Actief" damesafdeeling 1 Dinsdag: 4—5 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. 7.309.00 uur handwerken ei. naaien. 8.009.30 uur Engelsch en huisvlijt. Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 8.009,30 uur: reidansen I en III, huis vlijt en naaien. Donderdag: 6.30 uur danscursus voor ge vorderden. 8 uur reidansen II. 8.30 uur: vioolclub. Vrijdag: 4.305.30 uur „Actief' kleuters Heeren- singelschool. Vrijdag: C.157.15 uur „Actief" adspiran- ten 1. 7.158.15 uur „Actief" adspiranten II. 8 309.30 uur: „Actief' dame*aMeehng 11 8.009.30 uur Tooneel en alg. ontwik keling. 8.30 uur: Danscursus voor beginnelingen. FEEST VAN T Voor een feest, dat in April is, Kreeg ik gist'ren al een brief: „Schrijf u voor ons groot April-feest Een klein versje asjeblief. 't Is voor de verkoop der kaarten Van het feest, dat komen gaat. 't Is maar, als wij nu beginnen, Komen wij licht niet telaat". Sympathieke collecteerders, Centenhalers van uw vak, Bedelaars van kerkecenten, Ridders van de vierde zak, Ik voldoe maar aan uw wenschen, Daar ik vrees, dat u voortaan, Zoo ik weigerde te dichten, By mijn bank zult blyven staan. Maar als 'k goeden raad mag geven, Wel, dan raad ik u toch aan Om, des Zondags met het zakje Plus de kaarten rond te gaan. Dat bespaart u tijd en moeite En het is eenvoudig, dus U hangt Zondags 'n bundel kaarten WEEK-END DE HUISSLEUTEL. Wy hebben het in de bladen kunnen le zen, dat de Berlijnsche politie beslag heeft gelegd op de huissleutels van alle Berlij- ners. Alle Berlijners werden opgevorderd in hun eerste vrije uurtje hun huissleutels bij de politie in te leveren. Bij zulk een bericht wrijven wij, simpele Hollanders, ons nog de oogen uit. De Berlijners hebben dat waarschijnlijk reeds lang verleerd en zullen wel zonder tegenspartelen ook dit dierbare teeken hunner vrijheid hebben ingeleverd. Want dat is in onze oogen een huissleutel. La ten wij eerlijk zijn en zeggen, dat wij van zooiets niets begrijpen. Hoe is het moge lijk, dat een volk uit. liefde voor zijn ééne partij zonder morren het schoonste teeken zyner vrijheid offert. Halen wij niet medelijdend de schou ders op voor den pantoffelheld, die óf nooit óf slechts bij hooge uitzondering bij avondlijken uitgang de huissleutel mee krijgt van zijn teerbeminde gade? Kent u nog dat heerlijke gevoel, toen u voor het eerst de huissleutel voelde in uw zak. Toen kwam u 's avonds laat thuis. En er slenterde een agent over het trot toir voor uw woning. Hij bleef even staan. U groette hem in de avondlijke stilte, op dat hij zou stilstaan en zien, hoe u aan dit huis niet behoefde aan te bellen. U nam uw sleutel uit uw zak en opende de deur met het aangename gevoel: dit is m ij n huis. Daar kan ik in- en uitgaan, als ik het wil. En ieder ander blijft er buiten, als ik het wil. En de politieman kon verder gaan en zijn nachtelijke wan deling vervolgen. Alzoo niet in Duitschland. Daar kan het nu gebeuren, dat men midden in een rustige slaap wordt ge wekt, omdat de politie het noodig acht de intieme sfeer van uw eigen huis te ver storen. Als dit in Duitschland gebeurt, zal de bewoner natuurlijk alleen maar zich in bed omdraaien en zeggen: „Laat ons ver der slapen, het is de S.A., die nog eens extra over ons komt waken". My home is my castle, is in Duitsch land afgeloopen. Maar hoe langer ik er over nadenk, hoe minder ik ervan begrijp. Er kan nu b.v. een inbreker komen, heb ik bedacht, en dan blijft men daar rustig in bed liggen, denkend, dat het een Schupo is, waaruit wellicht blijkt, dat ik de prach tige geest van het hedendaagsche Duitsch land niet ken, omdat daar geen inbrekers meer zijn. Die zijn allemaal ingelijfd in de S.S. of S.A. Maar toch, ik zou het een onbetaalbare grap vinden, als er eens een Duitscher 's nachts doordrong tot de sleu- telafdeeling van het Berlijnsche politie bureau, alle adressen van de sleutels weg nam en de sleutels door elkaar gooide. Maar och, ook dat zou wel niet veel hel pen, want er zou ongetwijfeld direct een nieuwe ukase komen om andere sleutels. Waaruit blijkt, dat wij vrijheidslieven de Hollanders van dat alles niets, maar dan ook heelemaal niets begrijpen. Wij be grijpen niet eens, hoe dat alles mogelijk is. Maar wij zijn dan ook alleen maar „dumme Hollander". DANIëL. v Op 20 en 25 April a.s. zal het Stu diefonds der Hartebrugparochie een feestavond geven, waarvoor dezer dagen kaarten zullen worden aangeboden. Onder aan de centenbus. Wie een toegangskaart wil hebben, Trekt er zwijgend eentje af, Nadat htf zijn vijftien centen, Eén ofwel twee kwartjes gaf. By wie weigerachtig blyven Om te koopen staat u stil En u rammelt met het bakje, Tot hy eind'lijk koopen wil. Maar my dunkt, 't is overbodig, Dat ik dit dilemma stel, Want de Leidsche katholieken Koopen toch hun kaartje wel. Als men aan de bel komt trekken, Lezer, geef hen niet de bons, Maar koopt allemaal een kaartje Voor het feest en 't Studiefonds. Wilt u mij hiervoor beloonen, Collecteerders, 't staat u vrij, Ga dan mij des Zondagsmorgens Voortaan met uw bak voorbij. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8