ZATERDAG 6 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Postmannen. Donderdagavond hield déafdeeling Hillegom en omstreken van den Ned. R. K. Bond van P.T.T. Perso neel „St. Petrus"' een goed bezochte le denvergadering in hotel „Flora", onder voorzitterschap van den heer J. Heems kerk. Aan de vakgroep Zuid-Holland voor bestellers en bestellers-chauffeurs werd evenals vorige jaren wederom een subsi die verleend van 10.De subsidie voor het Kinderfonds P.T.T. werd terugge bracht van 5.op f 2.50 om daardoor ook aan het Personeelfonds P.T.T. 2.50 te geven. Besproken werd een circulaire van Drg. inzake verkorting arbeidstijd, in verband met de motie van van IJsselmui- den in de Tweede Kamer. Bij een van de R. K. Sportvereeniging „Concordia" bin nengekomen circulaire, hield de G. A. een krachtig pleidooi voor de R. K. Sportbe- weging. Dit jaar kunnen 5 leden aan een kostelooze retraite deelnemen. Verschil lende leden gaven zich hiervoor op. Na rondvraag sluiting. KATWIJK AAN ZEE Een nieuwe strandwagen De Gebrs. Taal zijn erin geslaagd een nieuw model strandwagen voor redding- booten te construeeren, welke vele voor deden boven de tot heden in gebruik zijn de wagens biedt. De nieuwe wagen is korter, waardoor het minder gevaarlijk is om in zee met den wagen te laveeren, bovendien is 'hij vlugger te water en er bestaat minder kans om bij terugstooten de boot te be schadigen. De wagen behoeft niet meer te worden gedraaid, zoodat de boot thans zoo wel aan de voor- als aan de achterzijde in en uit zee kan worden getrokken. De wa gen rijdt op rupsbanden. Donderdagmiddag zijn onder groote be langstelling proefnemingen met den nieu wen strandwagen gedaan. Hiertoe was uit IJmuiden overgebracht de reddingboot Eierland, welke gesleept werd door de red dingboot Dorus Rijkers. Men had juist de Eierland voor deze proefnemingen, die uit stekend slaagden, gekozen, omdat dit de zwaarste reddingboot der Noord-Zuid-Hol- lanshe Reddings Mij. is. Bij de proefnemingen waren o.m. aan wezig de burgemeester van Katwijk, mr. W. J. Woldringh van der Hoop, „de secre taris der N.Z.H.R.M. de heer H. Th. de Booy uit Amsterdam, de inspecteur van po litie te Katwijk mr. R. Warmoltz, de com missaris van politie te Wassenaar, de heer W. M. Walpoott en de heeren Den Hollan der en van Beelen namens het dagelijksch bestuur van Noord wijk. De leiding der oefeningen berustte bij den heer W. Taal. „N. R. Crt." NOOTDORP. Verkoop schapen. Onder groote be langstelling had deze week ten overstaan van notaris Th. Hoppe uit Delft de ver koop plaats van de schapenf waarvan de opbrengst komt ten bate van de R. K. kerk. Aangevoerd waren 79 schapen, die gezamenlijk 1748.opbrachten. Geboren: z. van J. Elderhorstvan Leeuwen d. van A. P. L. TasVolle- bregt d. van S. P. van de PoelHolt- kamp. Gehuwd: M. Slootweg 35 j. en J. Ho- gervorst 44 j. Overleden: G. ter Maten 72 j. M. ArijseZoeter 81 j. P. J. Klaassen 71 jaar. Gevestigd: A. Opstal van Berg- schenhoek A. Lubach van Delft M. C. G. de Vreede van Rijswijk M. Sloot weg en gezin van Capelle aan den IJssel. Vertrokken: F. C. Veenman naar Overschie C. J. de Booij naar Pijnac- ker M. Geerlings en gezin naar Vlaar- dingen E. Muit naar Hillegersberg N. Spierenburg naar Veur E. Haket naar Voorburg A. G. J. van Dalen en gezin naar den Haag J. L. van der Laan en gezin naar den Haag G. E. Brus naar Ouwerkerk aan de Amstel J. C. P. van Leeuwen naar Stompwijk. OEGSTGEEST. Jubileum. Heden herdenkt de heer G. Hoogervorst den dag, dat hij voor 25 jaar als tuinman aan Huize „Duinzicht" werd aangesteld. G e v e s t i g d: A. van Alphen van Was senaar Engb. K. Hesselink en vr. van Batavia N.-I. H. Sletteriaar en gezin van Poerworedjo N.-I. W. B. Roman en gez. van Leiden A. C. Hotz van Den Haag A. A. Boeseman van Middelburg J. H. Vergragt en gez. van Boskoop. Vertrokken: H. M. Lubbe naar Bre da J. D. Langhout naar Engeland M. P. Bavelaar naar Rijnsburg N. G. Lod der naar Kesteren H. W. M. Joosten naar Rotterdam G. J. Visser naar Den Haag Th. H. Fusswinkel naar Voorburg M. Zandbergen naar Voorburg J. A. Duivenvoorden naar Valkenburg A. de Jong naar Gouda B .Spruit en vr. naar Amsterdam J. de Jong naar Amersfoort. Verhuizingen binnen de gemeente: G. Vermeer en vr., van terr. Ing. Bur. H. Mors- weg naar H. Morsweg 450 J. J. Vos en gez., handelsr., van Anna v. Burenl. 5 naar Nassaulaan 35 B. van Dijk, meubelm., van Juffermansstr. 34 naar Terweeweg 100 W. N. A. v. d. Spek en gezin, electricien, van Wijttenbachweg 47 naar Borneo- straat 29. Geboren: Wolfgang Alfred Karl, z. van P. H. M. S. v. d. Voort en M. A. Nickel Willem, z. van A. Koerten en W. de Boer Dora Alida, d. van J. de Bruin en K. Top Margaretha Ermelinda Ma ria. d. van M. A. W. E. Elshof en A. M. M. Hoogeveen. Ondertrouwd: A. Ligthart 31 j. van Leiden en D. A. v. d. Burgh 24 j. alhier D. Knetsch 29 j. van Katwijk en M. van Klaveren 29 j. alhier. Overleden: W. van der Meij geb. Krana 87 j. J. Th. van Aarem G6 j. M. J. van Haagen 52 j. C. J. Nulle 77 j. J. van Leeuwen geb. Snijders 75 j. J. van Muiden geb. van der Tuin 65 j. (over leden te Leiden). ROELOFARENDSVEEN. „Stille Omgang". Vrijdagavond had in de Pancratiuszaal de jaarvergadering plaats van het genootschap van den Stil len Omgang voor Roelofarendsveen en omstreken onder voorzitterschap van den heer B. van der Meer. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat de rekening over 1936 een tekort aanwees van f 84.26, welk tekort zijn oorzaak vond in de on mogelijkheid tot betaling der contributie door een aantal leden en de groote onkos ten verbonden voor de propaganda. Ge lukkig heeft de vereeniging nog eenige reserve, zoodat het tekort hierdoor kon aangezuiverd worden. Nadat door het zangkoor op keurige wijze was gezongen „O Sacrum convivium" was het woord aan rector Beune. Spr. wees er op. dat de beevaart naar Amsterdam niet eene is van uiterlijk vertoon, doch eene stille omgang in den donkeren nacht om aan God eerherstel te brengen voor de vele smaad Hem in dezen modernen tijd aan gedaan. Wij moeten ons leven inrichten voor God, opdat ons land bewaard mogen blijven voor het communisme en het nieu we heidendom. In de H. Eucharistie vindt men alles wat voor het geestelijk en tijde lijk welzijn kan strekken. De H. Eucha ristie moet niet zijn het. middelpunt van die eene macht, maar van heel ons leven. De pastoor dankte rector Beune voor zijn gloedvolle rede. Zijneerw. twijfelde er niet. aan of het gesprokene zal er zeker toe bijdragen, dat de Veen en omgeving -wederom in groote getale ter beevaart zal gaan. Hierna volgden enkele mededeelin- gen betreffende de beevaart. Om 11 uur zal op 13 Maart een kort Lof worden ge houden met preek, waarna onmiddellijk vanaf de Noordhoek per autobus wordt weggereden. De prijs voor Roelofarends veen is bepaald op f 1.05. De secretaris deed wederom een beroep tot gratis be schikbaarstelling van enkele plaatskaar- ten ten einde de werkloozen in de gele genheid te stsllen de beevaart mee te maken. De firma Maarse en Kroon was hierin reeds voorgegaan en had voor dit doel 10 reisbiljetten gratis ter beschik king gesteld. Op verzoek van een der le den werd aan de deelnemers verzocht het rooken in de bus zoowel op de heen- als terugreis na te laten. Vele personen kun nen hier slecht tegen. Na het zingen van het lied van Mirakel werd de vergadering gesloten. RIJPWETERING Schietwedstrijd. Donderdagavond had in het café .Rustoord" alhier de schietwed strijd plaats tusschen de plaatselijke afdee- lingen van den B.V.L. in deze gemeente, waarbij voor de derde maal gekampt zou worden om den beker, door burgemeester Peek ter beschikking gesteld. Daar van den burgemeester bericht van verhinde ring was binnengekomen, werden de vijf aanwezige corpsen door een lid van de plaatselijke commissie welkom geheeten, waarna het wedstrijdreglement werd voor gelezen en de wedstrijd een aanvang nam. Het resultaat was, dat de beker, die twee maal achtereen door de af deeling Rijpwe- tering was gewonnen, nu overging naar de af deeling Roelofarendsveen, die met 230 punten de leiding verkeeg. De tweede prij-s werd ditmaal gewonnen door de afdeeling Rijpwetering met 225 punten, derde werd de afdeeling Nieuwe Wetering met even eens 225 punten, vierde Oud-Ade met 222 en vijfde Oude Wetering met 187 punten. De persoonlijke beker, verleden jaar ge wonnen door den heer F. Bisschop, werd nu bemachtigd door den heer C. Olyerhoek van Oud-Ade. Uit het behaalde aantal punten mag worden afgeleid, dat er in de afdeelingen goed wordt geoefend en met .succes, wat zeker een verblijdend teeken mag heeten voor den bloei van dit nuttige instituut. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Soms schijnt er weer een kleine opleving te zijn, en dan voor be paalde soorten, doch in het algemeen zijn de prijzen te laag. De aanvoer is nog steeds groot. De noteeringen waren deze dagen als volgt: Tulpen per dozijn: Pelikaan f 0.12 0.16, Theeroos f 0.100.15, Gele Prins f 0.140.17, Murillo f0.100.12, Bartigon f 0.150.-9. Prins van Oostenrijk f 0.10 f 0.13, La Reine f 0.10—0.12, William Pitt f 0.15—0.18, Vuurbaak f 0.18—0.22, El To reador f 0.120.15, Fred. Moore f 0.07— 0.10, Mr. v. d. Hoeff f 0.12—0.15, Peach Blossom f 0.12—0.15, Elisabeth f 0.22—0.28, William Copland f0.150.19, Generaal de Wet f 0.180.22, Narcissen p. dozijn f 0.06 0.09, Hyacinthen per 100 f 1.903.60. STOMPWIJK. „Stille Omgang". Niet minder dan 220 deelnemers van het Genootschap van den Stillen Omgang te Leidscheüdam zullen optrekken naar de Mirakelstad. K. J. M. V. Maandag 8 Maart: Socië teitsavond. Dinsdag te 7.30 uux Maria-Con- gregatie en Vrijdag 12 Maart: Sociëteits avond. St. Joseph's-gezellen. Zondag 7 Maart na de H. Mis van 7 uur Alf. H. Commu nie der leden. Te 12 uur en na het Lof bijeenkomst. Maandag te 7.30 uur tooneel- club „Adolf Kolping" Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Woensdag, Donderdag en Vrijdag herha lingscursus en Zaterdag na he Lof bijeen komst. Bijzonder aandacht wordt ook gevraagd voor de lezing met lichtbeelden op Maan dag a.s. over het H. Land. Iedereen is welkom. Veldwachter. Tot veldwachter der ge meente Stompwijk is heden benoemd Jo- sephus Pauwels, marechaussee te Deven ter. Deze politieman zal gestationneerd worden in het do.p Stompwijk, terwijl veldwachter Van Beuningen wordt over geplaatst narr Leidschendam. Rectificatie. In het raadsverslag dient bij het voorstel tot onbewoonbaarverkla- ren t$ lezen: „De he e r Smits merkt op, dat het rapport van den gemeente-op zichter vaag is." Wit-Gele Kruis. Donderdagavond heeft genoemde vereeniging haar jaarvergadering gehouden in het café „Het Blessepaard" van den heer J. v. Esveld. Ruim half acht opend. de tweede voor zitter, de heer L. Stijnman, de bijeen komst (de heer J. H. Fleuren was verhin derd de vergadering te leiden). m Rekening en verantwoording van den penningmeester volgde. Er was een nadee- lig saldo van ruim 420 gulden, wat tot ge volg had, dat het salr 'is van de wijkzuster en bode met 5 pet. werd verlaagd ingaande 1 Maart 1.1. De financieele commissie had de boeken van den penningmeester in orde bevonden. Verkiezing van drie bestuurs leden wegens afti'eden van de heeren J. H. Fleuren, C. A. de Haas en J. C. v. d. Bosch, alleen laatstgenoemde stelde zich herkiesbaar. Er werden 62 stemmen uit gebracht. Gekozen werden C. Waaier 58 st., A. v. Wijk 55 st. en J. C. v. d. Bosch 58 stemmen. De collecte voor de R.-K. E. H. B. O., welke tijdens de vergadering werd gehou den bracht 6.13 op. Hierna volgde de begrooting 1937; be kend werd gemaakt, dat de T. B. C.-com- missie was opgeheven. Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt. Na slui ting met gebed, had nog een verloting plaats. TER AAR. Gemeenteraad. Maandagmorgen om half tien komt de Gemeenteraad in open bare zitting bijeen ten gemeentehuize ter behandeling van de agenda. L. T. B. In het Parochiehuis werd ge houden de ledenvergadering van boven genoemde vereenigin_ onder praesidium van den heer J. Th. Volgering. Na een ope ningswoord van den voorzitter las de se cretaris, de heer Fr. Sassen, de notulen. Bij de mededeelingen wordt dank ge bracht aan de leden voor hun propagan da met het organiseeren van de tuinbouw- wintercursus, deze is thans zelfs overbe volkt. Betreffende Misoogststeun is een schrijven gericht aan het hoofdbestuur, waarop als antwoord is ontvangen, dat de ze genoemde steun ineens is uitbetaald, zulks in afwijking met Noord-Holland. Dus van een aanvulling is niets te verwachten. Met de bloemisterij is deze gemeente op aanvrage in kring I geplaatst, wat werke lijk een verbetering schijnt voor de be trokken kweekers, in casi bij het omrui len van teeltvergunningen. Als nog een in gekomen stuk ter tefel is geweest, over een eventueele actie tot leniging van de ergste nood o.m. het aanschaffen van klee ding en dekking, gaat de secretaris over tot het voordragen van zijn jaarverslag. Het ledental is met tien leden verminderd. De penningmeester, de heer A. C. van Zwie- ten, doet rekening en /eranlwoording van zijn financieel beleid. Er is een batig saldo. De verificateurscommissie brengt bij mon de van den heer A. C. Hoogervorst goed keurend verslag uit. De aandacht werd ge vestigd op de hooge bijdrage aan de Ha- drianusbode. Het bestuur zal dit nader be zien, hoewel men overtuigd was, dat dit de voordeeligste manier is om te convocee- ren. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden A. C. van Zwieten, W. v. d. Pijl en J. Volgering, bij enkele candi- daatstelling herkozen. Het oudste bestuurslid, de heer P. Hoo gervorst. bracht hierop het bestuursvoor stel ter sprake om aan den voorzitter een gratificatie toe te kennen van 50.De vergadering was het er roerend mee eens, dat de werkzaamheden ontzaglijk veel tijd in beslag nemen en zonder slag of stoot hechtte men dan ook het zegel aan dit voorstel. Sterk werd tevenc aangedrongen op een vermindering van contributie bij het hoofdbestuur, althans niet meer te be talen dan hetgeen is overgemaakt. Het collectief arbeidscontract werd opnieuw voor een jaar vastgesteld, met dezelfde be dragen en voorwaarden als vorig jaar. Overgaande tot de rondvraag werd het ingekomen schrijven behandeld van enke le leden, die hun afkeuring te kennen ga ven over de huidige steunuitkeeringen. De voorzitter geeft een resumé van de bespre kingen, welke gevoerd zijn met den Minis ter en den Regeeringscommissaris. De on derhandelingen waren van dien aard, dat men niet ontmoedigd huiswaarts keerde. Uit het verdere verloop van de bespre kingen kwam duidelijk aan het licht, hoe moeilijk het is een juiste regeling te tref fen, temeer daar men dit jaar te kampen heeft met misoogst. Vraagt de een om steun op snijboonen, dan roept een ander „neen" geen steun op dit product, want wij hebben ze niet geplukt. Om nu een uitkeering te vinden, die precies in het huisje is, dus steun geeft waar het drin gend noodig is, zal heel moeilijk zijn, al dus vele leden. Sommigen wilden een be tere indeeling van de tijdvakken, anderen meer steun op Glasproducten. Tot slot nam de vergadering het besluit, alle vertrou wen te geven aan het bestuur, want de voorzitter liet zich zoo sterk uit, dat de verlangens van het bestuur grooter zijn dan die van de nu te berde gebrachte voorstel len. Verder werd nog geïnformeerd naar de verstrekking van goedkoope margarine en de werkverschaffing. Ook met de invor dering van belasting werd clementie ge vraagd. Als inlichtingen gevraagd zijn over de nieuwe teelt, n.l. pepermunt-teelt, gaat de voorzitter over tot sluiting. WARMOND. Zwanenburgerpolder. In het Hotel „De Zon" werd onder voorzitterschap van den heer A. Nederburgh P.Mz., de jaar vergadering van stemgerechtigde inge landen gehouden. Van de 94 stemmen, die in totaal kunnen worden uitgebracht, wa ren 69 stemmen vertegenwoordigd. De rekening over het jaar 1936 werd, nadat zij door de daartoe aangewezen commis sie, bestaande uit de heeren Alb. Ouds hoorn, J. W. van der Geest Jacz. en J. C. van Rijn Czn. was onderzocht, met alge- meene stemmen goedgekeurd en vastge steld als volgt: aan inkomsten op f 2576.67, aan uitgaven op f 2081.84, met een batig saldo van 494.83. De omslag bedi'oeg over dat jaar 6.per Hectare. De be grooting voor 1937, door het bestuur ont worpen op een inkomst en uitgaaf van 2304.60, met een omslag van 6.50 per H.A. werd, mede met alg. st. goedgekeurd. Tot leden en pl.v.v. leden der commissie voor het onderzoek van de rekening 1937 werden bij acclamatie benoemd de heeren P. C. J. Heemskerk, C. van der Voort, Jac. F. de Haas, Nic. van Schie, ir. P. H. A. Rosenwald en S. van Schie. In verband met de binnenkort te verwachten open stelling van de Groote Sloot voor motor vaartuigen, werden uitvoerige inlichtin gen, o.m. betreffende de tarieven enz. verstrekt. Het periodiek aftredend lid van het bestuur, de heer H. van Schie, werd met groote meerderheid van stemmen herkozen. WASSENAAR. Bloembollencultuur. Door de afdee ling Wassenaar werd in Het Wapen van Wassenaar een algemeene ledenvergade ring gehouden waar als spreker optrad de heer dr. A. J. Verhage, de voorzitter van het hoofdbestuur der Algem. Vereeniging. Dr. Verhage zet.te uiteen, wat de vereeni ging voor het vak beteekent, zoowel in het verleden als heden. Pluimveevereeniging. Onder voorzit terschap van den heer A. L. Visser Sr., hield opgemelde vereeniging de jaarverga dering in „Het Wapen van Leiden". Door den heer C. van Tol werd in hoedanigheid van tentoonstellings-secretaris verslag uit gebracht van de laatst gehouden tentoon stelling. De inkomsten hadden bedragen 413.77 en de uitgaven 432.14, alzoo een tekort van 18.37. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar het ledental was vooruitgegaan. Uit het door den penningmeester uitgebracht verslag bleek, dat deze een saldo kon boe ken van ƒ56.28. De beide periodiek aftre dende bestuursleden, de heeren A. L. Vis ser en D. J. Kool, werden herkozen. Ten slotte werd besloten in 1938 wederom een tentoonstelling te organiseeren. ZÏLK. „Stille Omgang". Het genootschap van den Stillen Omgang alhier hield in het pa rochiehuis haar jaarvergadering, welke jammerlijk zeer slecht bezocht was. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de afdeeling uit 144 leden bestaat. De kas bleek over een batig saldo van 88.52 te beschikken. Vervolgens werd de a.s. bede vaart besproken. Het bestuur deelde mede, dat kaarten voor de bus Zondag a.s. ver krijgbaar zijn na de Vroeg- en Hoogmis m het parochiehuis a 0.85 per persoon. Na dat nog eenige huishoudelijke zaken be- WAT ANDERE BLADEN RECHT VAN AFKEURING EEN KLASSIEK RECHT. Uit een overzicht van de Eerste-Kamer- zitting in de Avondpost: Wanneer men een verdediging hoort van de N.S.B., zooals de heer van Vessem er gisteren een ten beste gaf, vraagt men zich af: denkt deze afgevaardigde, dat hij in feen kleuterschool is inplaats van in het pare ment? Trouvftsns: zelfs in een kleuterschool zou hij om die verdediging nog zijn uitgelachen. Maar men kan er eigenlijk ook weer niet om lachen. Daarvoor is zoo iets te on waar en onwaarachtig, en in werkelijkheid een bedroevende verlaging van het peil der parlementaire discussies. Wéét de heer van Vessem werkelijk niet beter? Meent hij wat hij zegt? Zoo ja, dan is er reden tot deernis; zoo neen, dan is er alle aan leiding tot verontwaardiging. De N.S.B. wil zeide hij „orde, tucht en discipline". Geen verstandig mensch verdenkt onze leiders ook maar van eeni ge revolutionaire gezindheid. Wat de orde verstoringen op vergaderingen betreft be toogde hij, dat het recht van afkeu ring een klassiek recht is van bezoekers van vergaderingen, mits er geen geweld wordt gepleegd. De nationaal-socialisten zei mr. van Ves sem zijn veelal uit andere partijen geko men en hun nationaal-socialistische opvoe ding is niet dadelijk voltooid, zoodat, als zij op vergaderingen iets doen, dat niet geheel juist is, men daarmede rekening moet houden. Het recht van afkeuring is dus „een klassiek recht". Laat echter een bezoeker van een N.S.B.-vergadering eens probeeren, van dat klassieke recht het meest bescheiden gebruik te maken! Aan stonds klinkt het uit den mond des leiders: „Trapt hem er uit!" en even later staat de gebruiker van het klassieke recht op'de keien. In N.S.B.-stijl is dit recht alleen klassiek voor N.S.B.-ers, om vergaderingen van anderen te verstoren. Ja maar zegt mr. van Vessem wie dat doen zijn onvoltooid-opgevoed in de fascistische leer. De waarheid is precies andersom: het zijn juist de tip-top N.S.B.-ers, die zich in Utrecht en elders daaraan schuldig maak ten, de volledig-opgevoeden. Het waren geen dwalende enkelingen, neen, ze werden per autobus, zelfs van elders, aangevoerd, en ze hadden hun zakken vol met tomaten, eieren, voetzoekers en andere projectielen. Zou de heer van Vessem willen beweren, dat ze dit in hun vroegere partijen hemen geleerd? Ze leerden het in de N.S.B.; hier was hun oefenschool; hier hebben ze aan wijzingen ontvangen om den politieleen strijd tot dat lage peil te doen afdalen. En ze zijn zóó volledig-opgevoed, dat hun heldendaden in de fascistische pers worden toegejuicht. Dit is de waarheid. Wat de heer van Vessem zei, waren kleuterschool- praatjes; wij vragen vergiffenis aan de kleuterschool voor de vergelijking. sproken waren, sloot de voorzitter, de heer Van der Vossen, de vergadering. Oprichting H.B.G. uitgesteld. Donder dagavond j.l. te 8 uur is in café „Bloem- lust" alhier een vergadering belegd met als doel alhier ter plaatse op te richten een afdeeling van het H.B.G. Bij de opening- door den voorzitter van de afd. Noordwij- kerhout, den heer Braun, sprak deze er zijn teleurstelling over uit, dat de ipp- komst wel wat klein was. Spreker zette, op zeer duidelijke wijze het doel en gróote nut van deze kweekersorganisatie uiteen, ook wat betreft de samenwerking onder ling bij ziekte, het bezoeken der vergade ringen enz. Hierna wilde men overgaan tot oprichting van een plaatselijke afdeeling, maar, gezien de geringe opkomst, werd be sloten dit nog wat uit te stellen en te trach ten eerst meer animo voor de zaak te kwee ken. Vervolgens werd er gelegenheid ge geven vragen te stellen omtrent sanee-* ringsrnaatregelen e.d. De heer Schonevèlcl. algemeen voorzitter van de H.B.G., bean;- woordde deze vragen op zeer duidelijke wijze. Hierna sluiting. Verkeerspalen. Ook de Zilk heeft zijn verkeerspalen gekregen. Als proef zijn dooi den Provincialen Waterstaat in een scher pen bocht een tiental betonnen palen ge plaatst met groot model reflectors. Zullen de beroemde Hillegomsche verkeerspalen ook in de Zilk opgang maken? PROFESSOR SLIM ES ZOON. 2Ö7. De bakker was zoo kwaad, dat de professor zich niet meer veilig voelde. En daar hij toch naar Afrika moest om andere grassoorten te bestudeeren. die daar groeien, nam hy voor zichzelf en Pietje plaatsen op de boot naar Afrika. 208. Nou, dat was net op het nippertje, want de boot was juist op het punt om te vertrekken. De professor en Pietje renden de loopplank op en in de haast moest de professor wel zes maal terug om rijn hced le h-»1-"!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7