STADS j NIEUWS SPORT ZATERDAG 6 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ZACHTER. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke wind, aanvankelijk uit uiteenloopende, latei' uit Zuidelijke richtin gen. Aanvankelijk betrokken met nog eenige sneeuw of regen. Later tijdelijk op klarend. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets zachter. Hoogste barometerst.: 770.8 te Janmayen. Laagste barometerst.: 752.3 te Valentia. Het hoogedruk gebied in het Noordoosten nam verder in beteekenis af, in het Noord westen over IJsland steeg de luchtdruk echter. De depressie, waarvan het centrum giste ren over Frankrijk lag, vult op. Het cen trum verplaatste zich Noordwaarts en lag vanmorgen over het Zuiden van ons land. De depressie welke gistermorgen op den Oceaan werd gemeld, is naderbij gekomen. In het Westen, de Britsche eilanden en in Frankrijk beginnen de barometers, onder invloed van deze depressie, langzaam te dalen. In het Westen van Scandinavië is de wind zwak uit het Zuidoosten. De lucht is daar opgeklaard. In de omgeving van de Oostzee is de wind eveneens zwak uit het Noordoosten, terwijl er nog vrij veel sneeuw valt. Ook op. de Britsche eilanden is het weer in het Westen en Oosten verschillend. In het Westen is de wind matig uit het Zuidoosten met opklarende lucht, in het Oosten is de wind meest Noordelijk met regen en sneeuw. In Nooru-Duitschland waait het zwak uit het Oosten, met betrok ken lucht, in België, Zuid-west Duitsch- land en Midden-Europa is de wind Zuid west met regen en sneeuw. In Midden- Frankrijk is het meest windstil met opkla rende lucht, in West-Frankrijk waaien on der invloed van secundaire van de Oceaan- depressie Zuidoostelijke winden met regen. De meest bergstations in Duitschland en Zwitserland melden nevel of sneeuw, boven 3.000 M. is het cehiter helder. In onze omgeving mag verwacht worden, dat sneeuw en regen weldra zullen ophou den met tijdelijke opklaring van de lucht. Later zal onder invloed van de naderende Oceaan-depi'essie de wind naar Zuidoost of Zuidwest omloopen met weer toenemende bewolking en toenemende kans op regen.' Daar de temperatu'ur vannacht tijdens de opklaring wellicht onder het vriespunt daalt, bestaat vannacht en morgenochtend kans op gladde wegen. LUCHTTEMPERATUUR. 1.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagavond 6.18 uur tot Zondag ochtend 6.04 uur. Van Zondagavond 6.20 uur tot Maandagochtend 6.02 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 7 Maart voorin. 9.55 uur en nam. 10.19 uur; Maan dag 8 Maart voorm. 11.25 uur en nam. 11.49 uur. VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. WEDSTRIJDEN AFGELAST. De voor morgen vastgestelde wedstrijden van den L.V.B. zijn in verband met de ter- reingesteldheid afgelast. Uil DE RIJNSTREEK NOORDEN „Stille Omgang". Het genootschap van den Stillen Omgang kwam in vergadering bijeen. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten bedroegen 62.07, de uitgaven 35.60, batig saldo .1 26.47. De heer B. Maarseveen brengt gun stig verslag uit namens de controle-commis sie. De aftredende bestuursleden, de heeren P. Pieterse, Joh. Groenendijk en A. Vaia- nen, werden met groote meerderheid her kozen. Een bijdrage van ƒ5 werd gegeven aan het centraal bestuur voor het zesde eeuwfeest. Bespreking reisgelegenheid. De voorzitter zegt, dat we weer evenals verle den jaar, de St. Agneskerk ter beschikking bebben;er is om 12 uur Lof en om vier uur dtf H. Mis. Vanaf de kerk gaat men weer met de bus naar den omgang en als we den omgang gemaakt hebben, met de bus te rug. Men vertrekt om 11 uur vanaf de baan bij A. Kuijf. Er gaven zich 23 deel nemers op. Zij. die nog mee willen gaan, kunnen zich tot uiterlijk Donderdagavond aanmelden bij het bestuur. De reiskosten zijn 1. Hierna sluiting. DE STILLE OMGANG. Hedenavond vertrekker wederom de deelnemers aan den Stillen Omgang naar Amsterdam. Ongeveer 2000 deelnemers hebben zich bij de afd. Leiden aangeslo ten (ongeveer hetzelfde aantal als verle den jaar), verdeeld in twee groepen. Groep A (Leiden) vertrekt per trein om 11.uur en keert terug te 6.30 uur. De predi- catie in Amsterdam wordt gehouden door pater Van Galen O.F.M. Groep B (Omgeving) vertrekt per trein te 11.45 en keert terug te half 8. Voor deze groep wordt de predicatie gehouden door pater Himmelreich O.F.M. Voor groep A wordt te halftien in de Hartebrug een Lof gecelebreerd, waarna men gezamenlijk naar het station gaat. VEREENIGING ..VRIENDEN VAN EGMOND". Na eeuwen klopt de beiaard weer Van Egmond's Priorij, Die groeien moet, Gode ter eer, Tot de Regale Abdij. Op de oude plek moet 't klooster staan, Gesticht door breede schaar. Van Egmond-Vrienden; sluit U aan! Eén gulden slechts per jaar. Opgaven voor het lidmaatschap worden gaarne ingewacht bij mevr. J. Manders Vermeulen, Boerhaavelaan 12, telef. 292. KONINKIJKE VEREENIGING „ONZE VLOOT". Interessante lezing van Ltn. ter zee le kl. J. S. Bax. In een der zalen van „Amicitia" hield de afdeeling Leiden van de Koninklijke ver- eeniging „Onze Vloot" gisteravond een druk bezochte bijeenkomst, waarin als spr. optrad de luitenant ter zee le klasse J. S. Bax met als onderwerp: „Hoe het Neder- la ndsch eskader zich in O. I. oefent voor zijn oorlogstaak". De avond werd geopend door den voor zitter der afdeeling, den heer Würtz, die allen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder evenwel den spreker van dezen avond aan wien hij gaarne dadelijk het woord gaf om met zijn lezing te beginnen. Na een korte inleiding over het onder werp wat de Ned. marine is en wat zij zich ten doel stelt, hield spr. een uiterst leer zame en aangename causerie over den kruiser in het algemeen. Een kruiser moet niet alleen kunnen vechten, maar heeft een velerlei taak zooals het verkennen, het begeleiden vanhandelsschepen, en het, vooral in Indië, bewaken van een zee straat. Om te komen tot dit alles moet er steeds geoefend worden, zoowel overdag als des nachts. Uitvoerig stond spr. stil bij de schietoefeningen, een der moeilijkste ge deelten voor het slagen van een gevechts actie. Aangezien steeds oefenen met het gewone kaliber munitie te kostbaar is, wordt begonnen met een gewonen geweer loop, geklemd op den loop van het kanon. Vervolgens worden er verschillende schiet banen gebruikt steeds met een grooter doorsnede om dan pas over te gaan tot het gewone kaliber munitie. Oorlogsmunitie wordt zelden of nooit gebruikt. Daarna kwamen de vuurlijn oefeningen aan de beurt om tenslotte met een gevechtsoefe ning te besluiten. Dit geheele gedeelte, en ook de andere onderwerpen werden verdui delijkt door een serie projectieplaatjes. Ook de oefeningen met en door de torpe dojagers werden met volle aandacht ge volgd. Dit gedeelte behandelde de nachtge vechten, wat wel het voornaamste is, aldus spr. Eenige' aardige anecdotes deden het geheel opleven. Na een korte pauze werden nog de bom menwerpers onder de loupe genomen. De oefeningen met deze machines kunnen nooit zoo goed tot haar recht komen, omdat natuurlijk geen bommen geworpen kunnen worden. Men heeft evenwel in eiken bom menwerper een toestel, dat aangeeft of een bom, die geworpen had kunnen zijn, een treffer zou geweest zijn of een misser. Na dat ook de verschillende alarmsystemen, de af weer methoden enz. behandeld waren, werd dit gedeelte met een serie lantaarn plaatjes, die duidelijk de werking van het afweergeschut lieten zien, besloten. Het laatste onderwerp, dat spr. behan delde, was datgene wat een marine-man van hoog tot laag het onaangenaamste vindt, het maken van proeftochten, waar bij gecontroleerd wordt of het schip, dat pas van de werf komt, alwaar het de ver schillende terugkomende verbeteringen en reparaties heeft ondergaan, weer geschikt is om bij het eskader te worden ingedeeld. Aan het einde gekomen van zijn leerzame rede, die naar spr. hoopt iets had bijge dragen om de Nederlandsche marine meer populariteit te geven, richtte spr. zich tot den aanwezig zijnden schout bij nacht Oli vier, die gedurende twee jaar het bevel over het Nederlandsch eskader in de Indi sche wateren heeft gevoerd en onder wien spr. heeft gevaren. Het was spr. een groote eer geweest om voor het eerst in zijn aan wezigheid de ebrste schreden te zetten op den weg der lezingen. Steeds heeft spr. en allen, die onder de leiding van Schout bij Nacht Olivier hebebn gevaren, de groote stuwkracht gevoeld, die er van hem uit ging, voor welke leiding allen nog steeds dankbaar zyn. De voorzitter was de tolk van allen, toen hij spr. dank bracht voor zijn aangename causerie, waarna deze bijeenkomst werd gesloten. TENTOONSTELLING VERSTER— KARSEN. Op 21 Januari j.l. was het tien jaren ge leden. dat de groote Leidsche meester Flo- ris Verster op zijn buiten „Groenoord" overleed. Ter herinnering aan dit feit zal de Leid sche Kunstvereeniging van 12 Maart tot 4 April a.s. in het Stedelijk Museum de Lakenhal een tentoonstelling houden van een aantal zijner werken uit verschillende particuliere collecties, voornamelijk uit die van den heer W. Scherjon te Amsterdam, die zooveel heeft bijgedragen tot onze ken nis van het werk van Verster. Daarbij zullen ook werken worden geëxposeerd van Verster's nog levenden tijdgenoot Eduard Karsen, die één jaar eerder dan Verster werd geboren. Vers ter en Karsen, elkaar in menig opzicht ver want en toch weer zoo verschillend: men zal thans beider werk naast elkaar kunnen zien en vergelijkingen kunnen maken. VEREENIGING „NEDERLANDSCH FABRIKAAT". Op Dinsdag 9 Maart, zal de Afdeeling Leiden van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" een filmvoorstelling geven in het Kamerlingh Onnes Laboratorium, Nieuwsteeg 18, te Leiden, aanvangende 's avonds 8.30 uur. De heer Mol uit Haarlem zal daarbij ver- toonen zijn uiterst interessante films be treffende de ontwikkeling der kristallen, den groei der bloesems en het ontstaan van de geluidsfilm, terwijl tevens daar naast eenige films betreffende de zoutwin ning op het programma voorkomen. De leden hebben op vertoon van hun oproepingskaart met één introducé vrijen toegang. Na 8.30 uur worden ook anderen toege laten, zulks alleen indien de plaatsruimte dit toelaat. Om 8 uur zal een korte algemeene ver gadering der afdeeling worden gehouden. VROUWENBOND. Bij de rubriek van den Vrouwenbond is verzuimd te vermelden, dat de redactie wordt gevormd dooi mevrouw Fehmers Boer Knottnerus, Warmonderweg 37 en Zuster v d. Abeelen, Willem de Zwijger laan 25, Oegstgeest. MIJ. DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. In de maandelijksche vergadering van de Maatschappij, gisteravond gehouden, las dr. K. H. de Raaf eenige deelten voor uit zijn metrische vertaling van „De Phoe- nissae" van Euripides. Ter inleiding gaf hij een waardeering van vroegere Nederland sche vertalingen. Voor de Vereenigii.g van Studenten in de faculteiten van de Leidsche Universiteit heeft pater Erich Przj wara S.J. uit Mun- chen gisteravond een lezing gehouden over: Het dogmatische wezen van het Katholi cisme. MIL IT ARIA. In het tijdvak van 15 t/m 20 Maart 1937 komen bij het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier 12 reserve-officieren onder de wa penen voor het volgen van een gecompri- rneerden cursus Algemeene Artillerie Dienst. In het tijdvak van 5 t/m 10 April as. ko men bij 6 R.V.A. alhier onder de wape nen 8 reserve-officieren voor het volgen van een gecomprimeerden cursus Algemee ne Artillerie Dienst. Dit jaar zullen de jaarlijksche schiet oefeningen in de Legerplaats Oldebroek worden gehouden in het tijdvak van 1024 April. De Secretaris van den Armenraad schrijft ons: Nu het Leger des Heils zich weer gereed maakt met zijn zelfverloocheningsaanvrage aan het publiek steun voor zijn arbeid te vragen, is er aanleiding nog eens met na druk te wijzen op het gevaar, dat andere collecteerende en colporteerende instellin gen met het Leger des Heils worden ver ward. Dit zijn instellingen, die hetzij door hun naam, hetzij door het uniform, waarin hun collectanten gekleed gaan. dikwijls door het ëen en het ander tegelijk, het aan het publiek moeilijk maken hen van het groote Leger des Heils te onderscheiden. In de eerste plaats geldt dit voor het Ne derlandsche Leger des Heils, dat in Leiden een toevlucht heeft voor dakloozen op Oude Vest 181. Dit colporteert met „De Heilsba- nier". Dit Ned. Leger de6 Heils, jaren gele den met goede bedoelingen gesticht, is gaandeweg, wat de kwaliteit van zijn so cialen arbeid betreft, zoozeer achteruitge gaan, dat het geen steun verdient. In de tweede plaats is te nemen het Na tionaal Reddingsleger, commandant J. C. Voortman. Het maatschappelijk werk van deze instelling bestaat voornamelijk in de exploitatie van het kinderhuis te Paarloq dat echter niet aan de bescheidenste eischen voldoet. In de derde plaats de Stichting „De Heilsbrigade", leiders G. W. F. G. Eichhorn en I. Y. Spanjaard. Tegen deze onderneming is herhaaldelijk door politie en Armenraad gewaarschuwd. Uitvoering R.R. Verkcnnersgroep St. Joseph De lijdensmeditaties, welke des Zondags avonds gehouden worden, zullen het wel noodzakelijk maken, dat de uitvoering van de St. Josephigroep der R. K. Verkenners in het Antonius-clubhuis aan de Mare mor genavond eerst ongeveer een half uur later een aanvang kan nemen dan op de pro gramma's staat aangegeven, dius ongeveer kwart over negen uur. J. Lansbergen g.g. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6898. Brama, Zevenhoven, Stationsstraat 60 (postadres: Nieuwveen), fabriceeren en re pareren van alle soorten machines, rol lend materiaal, ijzerconstructies, benevens de handel daarin, in den meest uitgebrei- den zin. E.: M. L. Brandt-Visser, Amster dam (H.V.). Gevolm.: J. Brandt, Amster dam. W ij z i g i n g e n: 1064. Firma Hoppezak en Co., Leiden, Rapenburg 17, kappersbe- drijf. Bovengenoemde vennootschap on der firma, waarvan vennooten waren: Wed. M. M. A. Hoppezak-Knalmann en G. Rös- mann, is d.d. 28 Februari 1937 ontbonden. Een nieuwe vennootschap onder firma is gevormd onder bovengenoemden naam: Firma Hoppezak en Co. (B.P.). Venn.: Wed. M. M. A. Knalmann, G. Rösmann en P. Rösmann, Leiden. 481. J. F. van Wijngaarden, Leiden, Aal markt 1, boekhandel. Overl. E.: J. F. van Wijngaarden, Leiden, d.d. 19 Febr. 1937. 6369. C. van Leeuwen, Leiden, Lokhorst- straat 27 en 29, leesbibliotheek, postzegel- handel; winkel in kruidenierswaren. Bijv. uitgeoef. bedr.: afdeeling voor verkoop van kantoor-, school- en schrijfbehoeften. Door de Leidsche Werkloozen Vereeni ging is aan Burgemeester en Wethouders het volgende schrijven gericht: De Leidsche Werkloozen Vereeniging, kennis genomen hebbende van het besluit van dien Minister van Sociale Zaken, be treffende het verschaffen van goedkoop Bak- en Braadvet voor de werkloozen, spreekt haar teleurstelling uit, daar dit be sluit inhoudt, dat daarvoor in mindering wordt gegeven Margarine, wat dus een ver slechtering beteekent voor de werkloozen. Verzoekt daarom aan Uw College, stap pen te doen bij den Minister van Sociale Zaken, dat er alsnog verandering gebracht wordt in dit besluit en dat de werkloozen bij het nemen van Bak- en Braadvet ook de hoeveelheid Margarine behouden, welke zij tot nog toe hadden. BIOSCOPEN. Lid». Wilt ge met Mi-carême een avond van spanning en amusement? Het programma van Lido zal hem u bezorgen. Een werke lijk buitengewoon goed en aanbevelens- programma. „Het geheim van den Schor pioen" is een detective-film van bijzondere soort. Er worden een paar menschen dood geschoten, verbluffend geheimzinnig voor hun kennissen, maar verbluffend vernuftig voor de toekijkers in de zaal. En als de moorden zijn gepleegd, begint de pret. Het publiek heeft geschaterd en geschaterd van het lachen om deze dolle, dwaze vertoo ning: de jacht op den moordenaar. Geestig spel en een wilde opeenstapeling van vroo- lijke knokpartijen. Alles wat tot nu toe op liet gebied van hol-, draaf-, knok- en lach films is vertoond, is in deze film saamge- perst. Een amusante geschiedenis. Een waardige tegenhanger vormt de film na de pauze „De drie musketiers", naar het bekende meesterwerk van Alexander Du mas. Dit boek werd reeds een keer in den „stommen" tijd verfilmd. Hoezeer heeft dit verhaal van spanning gewonnen door het „spreken" van de drie ridders zonder vrees en blaam: Arthos, Porthos, Aramis, die in het krijt treden voor alles wat recht en bil lijk, goed enschoon is. Een boeiende, meesleepende film, waarvan men van be gin tot einde geniet. Luxor In het voorprogramma van deze week wordt een aardige opname vertoond van het verblijf van het vorstelijk paar te Zeil am See, waar men vooral de Prinses onge dwongen kan zien genieten van de winter sportgeneugten. De hoofdfilm van deze week is een zeer bijzondere. Het is de film „De Witte En gel", waarin de hoofdrol van Florence Nightingale wordt vervuld door de groote artiste Kay Francis. Een Warner Bos-pro- ductie van grootsche indrukwekkendheid, welke door Prinses Juliana met de leden van het dagelijksch bestuur van het Ne derlandsche Roode Kruis met belangstel ling is gevolgd en aanbevolen. Deze rol prent brengt in beeld de boeiende levens geschiedenis van Florence Nightingale, do stichteres van het Roode Kruis en vertolkt door Kay Francis op een wijze welke wei nigen haar zullen nadoen. Florence Nightingale werd den 12den Mei 1820 te Florence geboren, was de dochter van een Engelschen grootgrondbe zitter. Zij ontving van haar moeder, een dochter van Will-Smiths, een ijverig voor stander van de slaven-emancipatie, 'n zorg vuldige opvoeding, bezocht reeds vroeg en kele scholen, hospitalen en gestichten en vertoefde in 1849 eenige maanden in een diaonessen-inrichting te Kaiserswerth aan den Rijn, waar ze het verpleegstersvak leerde, ondanks dat vooral haar moeder haar liever getrouwd zag. Florence's liefde was echter te nobel om het bezit te zyn van één man, zij wilde deze aan de lijdende menschheid schenken. Na haar terugkeer in Engeland wijdde zij zich ondanks den tegenstand, welken zij ondervond, met al haar krachten aan de verbetering van het lot der zieken en toen in den Krim-oorlog de vreeselijkste berichten binnenkwamen over het lot der gewonden, vroeg zij verlof om naar de AGENDA LEIDEN* Zondag. Ned. Reisver. voor Katholieken. Bridge-drive, Den Burchit, 7 uur. Dinsdag', „Geloof en Wetenschap", lezing drs. J. Eyckeler „De beschavings wereld van het Oude Testament", „Turk", te 8.15 uur. Vrijdag. Ledenvergadering St. Raphaël, Bondsgebouw, 8 uur. Spreker Pater ten Brink, over: Retraite en Vak organisatie. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Alphen, Kors, Lahr en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Ka merlingh Onneslaan 28, tel. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Krim te vertrekken. Niet zonder moeite werd haar tenslotte hiervoor toestemming gegeven. En "wat zij in Skutari en later in Balaklava vond, was erger dan een pen kan beserhijven. En ook daar was er verzet tegen haar en haar werk, maar Florence hield vol en deed het aantal sterfgevallen van gewonden verminderen van 56 pt. tot 6 pet. In 1907 verleende Koning Edward haar de orde van verdienste. Zij was de eerste vrouw aan wie zulk een onderscheiding te beurt viel. Zij overleed in 1910. Deze van begin tol einde boeiende film werd op voortreffelijke wijze gespeeld en verdient zeker aller belangsteling. Voor de pauze gaat als hoofdfilm: „De plaatste Ronde" met Marion Davies en Clark Gable, een rolprent met grootsche revue shows. Voor volwassenen. Casino. Deze week staan er een tweetal Ameri- kaansche films op het programma. De eer ste rolprent „Menschen op een boot", is een, we zouden haast zeggen „beschaafde" detectivefilm. Niet griezelig, alleen inge wikkeld, zoodat men tot het laatste toe in 't onzekere blijft, wie de gestolen do cumenten in handen krijgt. We hebben voortdurend te doen met behendige mis dadigers, die de interessante toestanden op Oceaanschepen benutten om hun slag te slaan. Ofschoon de geschiedenis er een is, die in vele andere films gekozen wordt heeft zij een apart karakter door de wij ze waarop zij gespeeld wordt. Het goede spel is namelijk het eerste wat in deze film opvalt en daarvoor zorgen Victor Mc. Laglen en de inmiddels overleden John Gilbert. Na de pauze draait de film „Zij kreeg haar man". Het scenario is.... Ameri- kaansoh, dw.z. zóó dwaas, dat het ons ver bijstert. De onwaarschijnlijke gebeurtenis sen worden in machtig toevallige situaties samen gebracht maar toch weet alles bij een de aandacht te boeien. Tegen het ein de vooral wordt deze rolprent er een zeer te waardeeren klucht. Zij krengt een steeds meer stijgende kracht, wanneer de zware mannen van de onderwereld worden bewo gen berouwvol hun wapens over te ge ven zich aan de politie uit te leveren. Trianon. De Fransche filmindustrie heeft den laatsten tijd verschilleno.e belangrijke films vervaardigd, waarvan deze week weder om een product wordt vertoond in Trianon. De film Hélène Filffuer, studente in de chemie, naar het boek van Vicky Baum is een sterk gespeeld filmwerk met in de hoofdrollen Madeleine Renaud, Constant Remy en Jean Louis Rarault. Prachtige natuuropnamen krijgt men te aanschouwen, vooral de gedeelten in het Fransche ge bergte. De film speelt zich af gedurende den studietijd van studenten en Helène Willf- ner heeft zich tot taak gesteld haar docto raal te halen onder leiding van professor Ambrosius, wiens werk op het gebied van kanker reeds naam heeft gemaakt. Haar beste kameraad is Frits Rainer, die slechts van muziek houdt, doch gedwongen werd in de medicijnen te gaan studeeren. Tij dens een soirée, gegeven door den profes sor aan zijn leerlingen, zong zijn vrouw een melodie van Rainer en had hiermede groot succes. Hélène moedigt Rainer aan zijn juiste richting te kiezen en deze twes jonge menschen krijgen genegenheid voor elkaar. Deze genegenheid heeft echter noodlottige gevolgen en een moeilijke tijd breekt voor haar aan. Ook Rainer, wordt door ziekte van zijn vader gedwongen zijn studiën voort te zetten, doch zakt voor zijn examen. Terneergeslagen verkoopt hij zijn boeken en nadat hij haar zijn laatste lied heeft voorgespeeld beneemt hij zich het leven. Hélène vindt na aezen slag krach- tigen steun van professor Ambrosius en zet haar arbeid, na haar doctoraal gehaald te hebben, aan het laboratorium voort. Zooals men uit deze korte uiteenzetting begrepen zal hebben is deze film, evenals de meeste boeken van Vicky Baum, uit sluiten voorbehouden voor volwasse nen. Het voorprogramma bestaat uit een Columbiafilm: „De gevangene van Feng- Wu". Deze film is rijk aan spanning en sensatie en brengt ons temidden van het leger van Feng. Fay Wray en Ralph Bel lamy beleven hier benauwde oogenblikken, doch weten met behulp van een vliegma chine de overwinning te behalen. Een uitgebreid journaal met binnen- en buitenlandsch nieuws completeert het ge heel.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2