nederl. r.k. Volksbond ZATERDAG 6 MAART 1937 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 IMTERPAROCHIEELE OMDAT WE IETS VERGETEN HEBBEN. In het stootende leven van eiken dag is de ontreddering der gewetens en de ont luistering der zielen heel erg. Het geregeld en onmisbaar contact van natuur en bovennatuur is door velen ver waarloosd. De massa is de menschelijke natuur gaan zien als des levens doel en is zelfs niet teruggedeinsd voor den gods- moord in de zielen. En nu staan ze in het stikdonker van hun heidendom, handen wringend, niet wetend waarheen. De mas sa-moord der bovennatuur wreekt zich. Ook de Katholieken zijn daar niet ge heel onschuldig aan. Het defensief karak ter lijkt velen voldoende. Maar zoo is het niet. En zoo kunnen wij ons nu nog er geren aan het absoluut onvoldoende chris ten zijn van zeer vele jongeren. Die maar voortgaan met nonchalante babbeltjes over priesters, kerk en geloof; die hun katholi cisme precies hebben uitgerekend en maar 't liefst aan hun kerkelijke overheden zou den willen voorschrijven, wat zij 't beste achten. Op den 15den Maart viert de Kerk het feest van een werkelijk groot mensch, een daad-Christen. Ja, dat was Clemens Maria Hofbauer bovenal. En hoe hij zoo werd? Door het contact met God, in het gebed. Bidden is helaas door velen verwaar loosd. Zoo voor en na het eten, ja dan lukt het nog wel. Maar 's avonds zijn ze te lui en 's morgens te laat wakker. En ze toonen zich minder dan de vogelen des hemels, die hun Schepper lederen dag opnieuw met hun gezang vereeren. De wereld moet kraken, omdat wij iets vergeten hebben. De kerk moet ver volgd worden, omdat velen niet meer bid den. Leeren wij tenminste van St. Clemens, dat bidden geen luxe is. „Wie bidt wordt zalig, wie niet bidt gaat verloren." S. M. MEDEDEELINGEN. De Paladijnen hebben Zondag hun bijeenkcftnst. Groep I om 5 uur en groep II om 6 uur, ten huize van den vice-Prae- ses, Lorentzkade 16. Dinsdagavond is de verplichte ver gadering voor de Gezelen. Tevens dien avond comm .-verkiezing. De candidaten- lijst hangt op het bord. VAN ONS DISTRICT. De Kaag zal eerlang een Gez. Ver. be zitten. Reeds is de kern actief bezig en voor een groot aantal belangstellenden hield de districts-Senior een rede over de beteekenis van onze. beweging. Een vlotte en welgeslaagde avond. EEN GOED GEZEL. Bezoekt trouw de verplichte vergadering Betaalt op tijd zijn contributie Werkt mee met de leiding Leest het Kolpings- blad Handhaaft den goeden geest Geeft zich spontaan aan diverse acties en.is lid van minstens één onderafdee- ling. WIE WONNEN DE PRIJZEN? In de afd. huisvlijt en vakwerk op onze tentoonstelling waren de werkstukken niet uitsluitend van Leidsche Gezellen. Hier volgt nu een staatje waaruit blijkt, waar heen de prijzen gingen. Leiden in totaal 14 prijzen: t.w. 3 eer- ste prijzen, 6 tweede prijzen, 1 derde prijs en 4 eervolle vermeldingen. Roelofarendsveen in totaal 5 prij zen; t.w. 2 eerste prijzen, 2 tweede prijzen en 1 derde prijs. Zoeterwoude I in totaal 2 prijzen; n.l. een 2de prijs en een 3de prijs. Zoeterwoude II een 1ste prijs. Sassenheim en Warmond, een volgende keer succes? Wat de bloemen betreft, het volgende. Voorhrut: beker voor mooiste ge heel en een medaille als 3e prijs. Sassenheim: 2 medailles voor le prijs en voor beste hyacinthen, alsmede een lauwertak voor beste kasbroei. Roelofarendsveen: 3 medailles voor de 2de prijs, alsook voor beste narcis sen en beste crocussen. Warmond: 1 medaille als 4de prijs. Op een nog nader te bepalen dag zullen de diploma's aan de prijswinnaars worden uitgereikt. De oproep daartoe zal tijdig verzonden worden. EN NU DE REVUE. Als tweede deel van ons gouden feest krijgen we op 4 en 5 April de opvoering van onze speciale feest-revue: „We komen er wel", waaraan circa 60 Gezellen mede werking verleenen. Vanaf heden zijn voor deze revue kaarten a 40 cent verkrijgbaar aan de volgende adressen: Rapenburg 52, P.-K. Koorsteeg 17, Hooge Rijndijk 106, Kapteijnstraat 10 en de Genestetstraat 37. OPHALEN VAN KLEEREN. Een tiental Gezellen hebben zich bereid kl rd om mede te werken aan 't op- an kleeren voor de St. Vincentius- PLAATSELIJKE CENTRALE DEMOCRATIE. Tot voor kort behoorde het zoo'n beetje tot de goede manieren, af te geven op de democratie. Vooral sedert er menschen- kinderen opstonden, die, hoeveel ook in getal, ieder van zich zelf vertelden, dat zij de van God gegeven leider waren en er* alleen maar genezing voor de maat schappij te verwachten was, wanneer men hun de teugels in handen zou geven. Jammer voor deze „goedmeenenden". dat men ze niet geloofde op hun eerlijk gezicht. In de laatste maanden is er echter een kentering gekomen. De partij van de dic tatuur bij uitstek, de N.S.B., begint al een beetje te schipperen met de dictatuur, men vertelt daar al, dat dictatuur nu juist niet noodzakelijk is. Tegelijk keert men de rol len om: wanneer de Kath. Staatspartij b.v. door intense activiteit gaat aantoonen, dat met^ de democratie best te werken is en verschillende staaltjes geeft van gezonde democratie, wordt ze er van beschuldigd naar de dictatuur te streven: je moet maar brutaal zijn. Intusschen heeft de democratie, of liever, wat zich met de naam democratie tooide, hier en daar wel wat aanleiding gegeven tot critiek. Wij zien hierbij naar democra tische regeeringsvorm, zooals in Frank rijk. Spanje willen wij hier niet noemen, omdat dit nog maar korte ervaring heeft met de pogingen tot democratiseering. Frankrijk heeft een democratische re geeringsvorm van het allerslechtste soort, wij kunnen wel zeggen, dat de democratie daar vrijwel de kans verspeeld heeft om nog eens een gezond Frankrijk in het leven te roepen. Frankrijk is het land geworden van gekonkel der partijen, het land van eindelooze kabinetscrisissen en daaraan zal het ten gronde gaan, wanneer het niet spoedig verandert. Dat is de democratie in slechte vorm, die leidt tot de ondergang. Maar dat ligt niet aan de democratie, maar aan de mentali teit der menschen die in plaats van het al gemeen belang hun eigenbelang of groeps belang najagen. Het meest veege teeken is daar wel, dat spelen met ministeries. Als ik de H. Schrift nalees en ik doorblader de profeten eens, dan treft my, dat bij de ernstige straffen, waarmede de profeten in naam van God het volk bedreigen, ook deze behoort: God zal het volk met blindheid slaan, het zal geen ernstige regeerders meer waard zijn en dat is het begin van den ondergang. Hoor maar de profeet Isaïas: „Neemt weg van Je rusalem en van Juda alle steun en alle stut, held, krijgsman en rechter. Tot vorsten stel ik knapen aan en kinderen zullen over hen heerschen". Een volk, dat speelt met zijn regeerders, ze tot voorwerp maakt van zijn eigen nuk ken en grillen, graaft zijn eigen graf. Het wordt het slachtoffer van volksmenners, die in troebel water willen visschen en daartoe gebruik maken van de massa zon der ruggegraat, die men immers naar alle kanten kan krijgen, als men maar een groo- te mond opzet. En het einde is: de onder gang. Hoe kwam ik toch aan deze gedachten? O ja, ik weet het al. Ik dacht aan de laat ste bestuursverkiezing. Bij de voorlaatste verkiezing alle aftredende en herkiesbare bestuursleden weggestemd, nu de helft. Gaan wij zoo door? Ik zeg niets van onze Volksbonders, maar zeg toch nog dit: lees het bovenstaande nog eens. En dan.... Volksbonders let op uw zaak, maar dan moet het zoo niet doorgaan. KATHOLIEKENDAG TE UTRECHT. Maandag 17 Mei <2en Pinksterdag). Het R. K. Werkliedenverbond in Neder land heeft tot de Besturen van de afdeelin- gen gewend met de volgende aansporing om deel te nemen aan den Katholiekendag, welke dit jaar op 2en Pinksterdag (17 Mei) te Utrecht wordt gehouden. Waarde Vrienden, Gij herinnert U de vóór drie jaren te Den Bosch gehouden goed geslaagden Katho liekendag: goed geslaagd niet in de laatste pleats, omdat onze katholieke arbeiders beweging voor een bevredigende vertegen woordiging gezorgd had. Thans staan we opnieuw voor een op den 2en Pinksterdag (Maandag 17 Mei) te Utrecht te houden Katholiekendag en op nieuw rekent het Nederlandsch Hoogwaar dig Episcopaat op de medewerking van onze katholiek georganiseerde werknemers. Wij komen derhalve een dringend beroep doen op Uw katholieke solidariteit, door er bij U op aan te dringen krachtig de deel name aan den Katholiekendag te bevorde ren. Het wordit ditmaal een openlijke demon stratie, een openlijke gefundeerde getuige- Vereeniging. Een werk, dat in onzen tijd hard noodig is. Enkele maanden geleden hebben 6 Gezellen met succes gewerkt in de St. Petrus-parochie. De proef is toen goed geslaagd, dat wij nu over heel de stad gaan werken. Wij hopen met groot succes. R.K. ARBEIDERSBEWEGING nis: vóór God, vóór de onwaardeerbare gave van het Geloof; het wordt een kreet: voor de eer van God! De mogelijkheid om als katholieken dit openlijke getuigenis af te leggen moet ons katholiek georganiseerde werknemers diep treffen en het spreekt derhalve vanzelf, dat wij allen zooveel mogelijk onze mede werking zullen willen verleenen. Dat is de positieve kant van den opzet. De negatieve zijde is, dat het wenschelijk moet worden geacht stelling te nemen tegen het steeds brutaler den kop opste kende ongeloof en nieuw-heidendom. Daarmede handelen wij heel speciaal overeenkomstig het verlangen van Z.H. den Paus, die niet ophoudt de katholieken van heel de wereld op te roepen werkzaam te zijn ter verdediging van God en godsdienst. Dat is dus de dubbele motiveering voor ons verzoek om medewerking. Intusschen zal de demonstratie niet zóó groot kunnen zijn als de vorige maal; de geschikte gelegenheid in Utrecht, de ge- meentehallen aan de Croeselaan dicht by het Centraal Station biedt slechts passende plaats voor ongeveer 10.000 per sonen. Wij zullen er op mogen rekenen, dat van die tienduizend katholieken er ongeveer 7.000 uit den kring van onze georganiseer de arbeiders en bedienden kunnen komen. Dat is betrekkelijk weinig, doch daardoor is het ook zooveel gemakkelijker om te sla gen! Een en ander voorop stellend, kan als maatstaf worden genomen, dat het aantal deelnemers uit iedere plaats op 1/25 (een vijf en twintigste deel) van het leden tal kan worden bepaald. (Indien U ter plaatse bijv 300 leden hebt, wordt er dus op gerekend, dat namens de vakafdeelingen en werkliedenvereemging (volksbond) te zamen 12 a 13 personen zullen deelnemen). Natuurlijk komt het niet op één man aan. Er zullen misschien enkele af deelingen zijn, die met den besten wil van de wereld niet voor het gewenschte aantal kunnen zorgen. Welnu, deel ons dat mee, dan kunnen an dere af deelingen, die met méér leden wil len komen, daartoe .in de gelegenheid wor den gesteld. De reisgelegenheid. Wij bevelen met alle klem aan: reist per spoor! Waarom? Dan zyt Ge zeker op tijd te zijn (met auto's en bussen heeft men vaak teleur stellingen); dan reist Ge veilig, dan reist Ge ook goedkoop, omdat onze Centrale Reiskas met de Spoorwegen tarieven be paalde, zóó voordeelig, dat anderen daar niet tegen op kunnen. Er zyn twee mogelijkheden: we „koopen" een zestal extra-treinen en dan is de prijs 50% van het normale tarief, dan wel, als de deelname dat niet zou toelaten, men reist tegen gezelschapstarief, hetgeen beteekent, dat 1/3 minder wordt betaald dan de prij zen van de ééndaagsche retour bil jetten. Om een voorbeeld te noemen: Is het mo gelijk extra-treinen te koopen, dan is de retourprijs van en naar Maastricht ongeveer 2.60; moet per gezelschapsbiljet gereisd worden dan is de prijs f 3.50. Voor de plaatsen, die dichter bij Utrecht liggen, is de prijs naar verhoud ing lager. Wij moeten derhalve op extra-treinen aansturen. Welnu, doet Uw best! Ter bestrijding van de aan het organi- seeren van den Katholiekendag verbonden kosten, wordt van de deelnemers(sters) een geringe toegangsprijs gevraagd. Deze be draagt voor onze deelnemers(sters), even als bij de vorige gelegenheid, slechts tien cent per persoon. Diit lage bedrag zal ongetwijfeld voor geen enkele onzer afdeelingen overwegende bezwaren meebrengen. Nog zij medegedeeld, dat de Katholieken dag te 11 uur begint en te ongeveer half 5 eindigt; dat op en buiten het terrein voor goede consumptie tegen billijke prijs zal gezorgd worden en dat onze spoormannen met een beperkt aantal van de (eventueele) extra-treinen gebruik kunnen maken. De resp. vakafdeelingen worden uit ge nood igd vóór 1 April a.s. opgave te doen, het hoeveel personen zij wenschen deel te nemen aan den Katholiekendag, aan het secretariaat van de afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, Verl. Bloemisten- laan 45. TRIDUUM VOOR WERKLOOZEN. In de vorige Rubriek maakten wij reeds melding van het Triduum voor werkloozen, dat gehouden zal worden van 15 tot en met 18 Maart in de St. Lodewijkskerk aan de Steenschuur te Leiden. De predicaties worden gehouden door de Zeereerw. heeren prof. A. Cleophas, Rector H. Reijnen en Rector L. Beune. De deelnemers aan dit Triduum kunnen vanaf Maandag 8 Maart des morgens tusschen 910 uur hun kaarten in ontvangst komen nemen op het kantoor, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Deze kaar ten moet men in de kerk laten afstempe len. Vier stempels zijn verplichtend om deel te kunnen nemen aan het gemeen schappelijk ontbijt. Wy vestigen er de aan dacht op, dat van deze bepaling niet zal worden afgeweken. VIERDE ZONDAG V. D. VASTEN. N.B. Als niet anders wordt aangege ven dagelijks Gloria, geen Credo. De Pre fatie v. d. Vasten. In de H. Mis v. d. dag nooit Gloria, noch Credo. ALTIJD Prefatie van de Vasten en kleur: Paars. ZONDAG 7 Maart. Vierde Zondag v. d. Vasten. Mis: Laetare. Geen Gloria. 2e ge bed v. d. H. Thomas van Aquino, Belijder en Kerkleeraar. Credo. Kleur: Paars. Het is half-Vasten. De Verlossing is in 't zicht. Bij voorbaat verheugt zich de Kerk daarover. (Introitus). Van deze vreugdestemming is geheel de Liturgie van den Zondag doortrokken. Wij zijn geen sla ven meer van Satan, maar, dank zij de kruisdood van Christus, vrije kinderen Gods. (Epistel). God is onze Vader; op Hem is onzè hoop. Hij voedt Zijn kinderen met een allerzuiverste Spijze, een voedzaam Brood, dat ons een onderpand is voor onze toekomstige heerliikheid. (Evangelie). Voortdurend genieten wij Zijn bescher ming en wij mogen vast vertrouwen na dit leven in te gaan in den hemel, waar ware vrede aller overvloedig deel is en wij Zijn H. Naam zullen loven. (Graduale; Trac- tus, Communio). Ja, waarlijk, het is pas send in heilige blijdschap den Heer te lo ven, Zijn H. Naam te prijzen, want Hy is goed. (Offertorium). MAANDAG 8 Maart. Mis v. d. H. Joan nes de Deo, Belijder: Os Justi. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Maandag in de 4e week v. d. Vasten. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Maandag in de 4e week v. d. Vasten: Deus. 2e gebed v. d. H. Joannes de Deo. De heilige Joannes de Deo is een groot trooster en vriend der zieken geweest. Zijn medelijdende liefde voor de lijdende menschheid maakte hem tot stichter der Hospitaalbroeders van St. Jan. DINSDAG 9 Maart. Mis v. d. H. Fran- cisca Romana, Weduwe: Cognovi. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Dinsdag in de 4e week v. d. Vasten. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Dinsdag in de 4e week v. d. Vasten: Exaudi. 2e gebed v. d. H. Francisca. Tot de jaren van verstand gekomen ken de de heilige Francisca geen vurige wensch, dar^ in het klooster geheel en al voor God te leven. God beschikte het ech ter zóó, dat zij in het huwelijk trad en moeder werd van twee kinderen. Als moe der mag zij ten voorbeeld gesteld worden aan onze katholieke moeders in het op voeden der kinderen. Na den dood van haar echtgenoot trad zij in de door haar ge stichte Orde der Oblaten en stierf in 1440. WOENSDAG 10 Maart. Mis v. d. heilige 40 Martelaren van Sebaste: Clamaverunt. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Woens dag in de 4e week v. d. Vasten; 3e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen). Kleur: Rood. Of: De II. Mis v. d. Woensdag in de 4e week v. d. Vasten: Cum santificatus. 2e gebed v. d. heilige 40 Martelaren; 3e A Cunctis. DONDERDAG 11 Maait. Mis v. d. Don derdag in de 4e week v. d. Vasten: Laete- tur. 2e gebed A Cunctis; 3de Omnipotens (voor levenden en dooden). Kleur: Paars. VRIJDAG 12 Maart. Mis v. d. H. Grego- rius I, Paus, Belijder en Kerkleeraar. Sa- cerdotes. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag in de 4de week v. d. Vas ten. Credo. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Vrijdag in de 4e week v. d. Vasten: Meditatio, 2e gebed v. d. H. Gregorius. Gregorius I, Paus van 590604, wordt terecht genoemd „De Groote". Ondanks zijn voortdurende ziekelijkheid strekte hij zijn zorgen uit over de geheele Kerk en heeft hij zeer veel gedaan voor de Kerk in zeer moeilijke tijden. Groot zijn ook zijn verdiensten voor de heilige Liturgie. Naar hem wordt onze mooie kerkzang genoemd „de Gregoriaansche". ZATERDAG 13 Maart. Mis v. d. Zater dag in de 4de week v. d. Vasten: Sitientes. 2e gebed A Cunctis; 3e Omnipotens; 4e voor den Pau. sKleur: Paars. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DINSDAG. Mis v. d. H. Catharina van Bologna, Maagd: Vultum tuum. 2e gebed v. d. H. Francisca Romana; 3e (en laat ste Evangelie) v. d. Dinsdag. Of: de H. Mis v. cL Dinsdag met 2e ge bed v. d. H. Catharina; 3e v. d. H. Fran cisca. DONDERDAG. Mis v. d. Z.Z. Joannes Baptista van Fabriano en Christophorus van Milaan, Belijders: Confiteantur. Glo ria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Donderdag; 3e gebed A Cunctis. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Donderdag met 2e ge bed v. d. Z.Z. Joannes en Christophorus; 3e A Cunctis. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Agnellus van Pisa, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Zaterdag; 3e A Cunctis; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. Of: De H. Mis v. d. Zaterdag met 2e ge bed v. d. Z. Agnellus; 3e A Cunctis; 4e voor den Paus. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. Donderdagmorgen worden de kaarten in genomen, waarvoor men, bij 4 stempels een kaart ontvangt, welke recht geeft op deelname aan het ontbijt, dal, na de H. Mis met Algemeene H. Communie op Donderdag 18 Maart, gehouden wordt in de zaal van de St. Joseph-Gezellen-Ver- eeniging, ingang Pieterskerkhof. PROCESSIE NAAR HEILOO. Op de laatstgehouden ontwikkelings avond voor de Werkloozen, heeft de gees telijk adviseur prof. A. Cleophas een uit voerige uiteenzetting gegeven, waarom zoovelen ieder jaar in processie optrekken naar Heiloo, bekend als bedevaartplaats van Maria Ter Nood. Deze rede werd met volle aandacht gevolgd. Spr. sprak daarbij het vertrouwen uit in zijn mannen, dat hij op hun volle medewerking zou kunnen re kenen. Vorige jaren werd steeds in groote getale deelgenomen aan de processie naar St. Jeroen, en waarom zouden dan zijn menschen achterblijven, nu Comité Werk- loozenzorg daarvoor in de plaats wilde stellen de bedevaart naar Heiloo. Een klei ne bijdrage slechts wordt wekelijks ge vraagd. Zij, die daaraan deel wenschen te nemen,'kunnen zich opgeven op het kan toor of wel bij den concierge, waar men bereids nader inlichtingen verstrekt. Wij hopen, dat het vertrouwen, hetwelk de adviseur in zijn mannen stelt, niet zal worden beschaamd. Dat velen zullen op trekken naar Maria Ter Nood, om Haar voorspraak af te smeeken, om sterk te staan tegen de gevaren, die ons van alle kanten omringen, in de tijden, waarin de nood zoo hoog gestegen is. Daarom, werkloozen, gij, die maar eenigszins kunt, getroost u dit kleine of fer, want het zal den adviseur sterken in zijn vertrouwen in u en voor u zelve gewis honderdvoudige vruchten afwerpen. PROPAGANDA-VERGADERING. De afdeeling Leiden van den Ned. R.K. Bond van arbeiders(sters) in de Slagers- en aanverwante bedrijven houdt op Don derdag 18 Maart in het gebouw van den Ned. R.K. Volksbond des avonds te half negen een groote propaganda-vergadering. Het bestuur en de adviseur Pater Zeij O.F.M. roept in de eerste plaats alle le den op! Maar ook z ij, die zich niet ge organiseerd hebben of zich georganiseerd hebben in organisaties, welke met het Ka tholiek principe niet in overeenstemming zijn te brengen. Daarom deze oproep 1 Daarom wordt den leden verzocht allen, zonder onderscheid, medewerking te verleenen, om deze propa ganda-vergadering te doen slagen. Zij moe ten zich tot taak stellen, elk voor zich, om op die vergadering te verschijnen met min stens één introducé. Wie ex komt spreken? Niemand minder dan de Bondsvoorzitter, de heer Scharf uit Utrecht. Deze zal in een propagandistisch betoog uiteenzetten: „Waarom Katholiek georganiseerd!?" Aan u, leden van „St. Joris", om deze propaganda-vergadering te doen slagen! „WIJ GAAN NAAR ROME". Tot op heden gaven zich nog niet veel deelnemers op om de reis in 1941 mede te maken naar Rome, waarover de resp. vak afdeelingen eenigen tijd geleden een cir culaire hebben ontvangen. Talmt nu niet langer en geeft u daarvoor zoo spoedig mogelijk op. Men kan daarvoor terecht op het kantoor. De deelnemers verzamelen zich daarna in een vergadering, kiezen een eigen bestuur en bespreken met elkander, hoe zij de financiën denken te regelen. DE BESTUURSRAAD. De Bestuursraad, welke aanvankelijk was vastgesteld op 10 Maart, is verzet, en wordt nu gehouden Woensdag 17 Maart, des avonds te 8 uur in het Bondsgebouw. De agenda, welke zal worden afgewerkt, vermeldt onder meer: Behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de a.s. Centrale Raadsvergadering. Deze vergadering wordt niet op 3 Mei doch 10 Mei te Den Haag gehouden. We rekenen er op, dat alle af deelingen op de Bestuursraadsvergadering, te houden 17 Maart a.s., tegenwoordig zullen zijn. EEN LEDENVERGADERING zal begin April worden gehouden. Voor deze vergadering vragen we uw bijzondere aandacht. De agenda zal o.m. bevatten een bespreking van den beschrij vingsbrief voor de Centrale Raadsvergade ring, benevens verkiezing van afgevaardig den naar den Centralen Raad, welke 10 Mei a.s. te Den Haag wordt gehouden. Voor deze vergadering heeft Pater Ed. v. d. Snoek O.F.M. zich welwillend bereid verklaart een spreekbeurt te vervullen. Het onderwerp, dat door den Eerw. spreker zal worden behandeld, zal gaan over „Vrij metselarij". Een zeer actueel onderwerp, De datum, waarop deze vergadering zal plaats vinden, zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Den leden wordt een bezoek aan de vergadering ten sterk ste aanbevolen. IN DE VOLGENDE RUBRIEK zullen wij overgaan tot het publiceeren van het jaarverslag van de afdeeling Leiden van den Ned. R.K. Volksbond. Het is niet on aardig om dit overzicht over 1936 eens aandachtig te lezen. VAN DE REDACTIE. De correspondentie, deze rubriek betref fende, moet worden gezonden aan het re- dactie-adres: Verlengde Bloemistenlaan 45. De eerstvolgende rubriek verschijnt 27 Maart a.s. Bijdragen, daarvoor bestemd, worden ingewacht tot uiterlijk 24 Maart a.s.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10