STADS NIEUWS DE LA BIJE's OCHTENDVOER DONDERDAG 4 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Meest matige Zuidoostelijke tot Noord oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 777.6 te Helsinefors. Laagste barometerst.: 739.2 te Biarritz. De hooge drukking in het Noorden hield stand. Zij breidde zich nog iets naar het Zuidwesten uit. Ook op IJsland is de lucht druk nog steeds gestegen. De depressie kern, welke gisteren nog over Schotland lag, vulde op. Een nieuwe kern verscheen gistermiddag in het Zuidwesten op den Oceaan en verplaatste zich Oostwaarts. Het centrum lag hedenmorgen over de Golf van Biscaye. Als gevolg van deze luchldruk-verdeeling waaien in het geheele waarnemingsgebied' tusschen' dit centrum van de depressie en de kern van den hoogen druk in Finland, Zuidoostelijke tot Oostelijke winden, welke in Oost-Europa en om het Zuidelijk deel van de Oostzee krachtig tot stormachtig zijn, overigens zijn zij zwak tot matig. In het. Noorden van Scandinavië is de wind Zuidwest met betrokken lucht en sneeuw. Ook in Denemarken, Noord- en Midden-Duitschland sneeuwt het nog. In de omgeving van het centrum der de pressie is de lucht eveneens betrokken met regen, in het tusschen gelegen gebied, de Britsche eilanden, onze omgeving en Zuid- West-Duitschland, is de lucht helder tot licht "bewolkt. De vorst trok zich uit Frank rijk grootendeels terug, in het Zuidoosten van het waarnemingsgebied en in de Rand staten nam de vorst echter toe; overigens veranderde er weinig in de temperatuur- verdeeling. De bergstations in het Duitsche middelgebergte zijn in wolken gehuld, de Alpenstations boven vijftienhonderd meter melden mooi, helder weer met temperatu ren van omtrent tien graden onder het vriespunt. In onze omgeving mag verwacht worden, dat de Oostelijke wind zal aanhouden, met temperaturen des nachts enkele graden on der nul en overdag stijgende tot acht tot tien graden. LUCHTTEMPERATUUR. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdag nam. 6.14 uur tot Vrijdag morgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zeer op Vrijdag 5 Maart voonm. 7.35 uur en nam. 7.59 uur. UIT DE OMGEVING Propaganda-vergadering van den L.T.B. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Hedenmorgen ongeveer half 12 is op de onbewaakte overweg aan den Nieuwen Weg een ongeveer 30-jarige man overreden door een electrische trein, komende uit de richting Haarlem. Het lichaam werd geheel vermorzeld. De ongelukkige bleek een pa tient te zijn van de ..Stichting Vogelen zang". Het lijk is naar het lijkenhuisje d*r stichting vervoerd. STOMPWIJK. Verkooping. Ten overstaan van nota ris dr. Th. B. Libourel te Delft had gisteren in hotel „De Zwaan" de openbare verkoo ping plaats van de bouwmanswoning „Bouw- en Veelust" aan den Stompwijk- scheweg 42 met diverse perceelen uitste kend weiland; een perceel tuinland met weiland, een woonhuis aan den Stompwijk- scheweg 44 in den drooggemaakten groo- ten Polder en de gecombineerde Starre- vaart- en Damhouderpolder ter gezame- lijke grootte van 22.61.36 H.A. De verkoop had plaats in 9 perceelen. Nadat de verschillende perceelen afzonder lijk waren afgemijnd, werden deze in com binatie afgemijnd, als volgt: de perceelen 1 tot en met 6 op 36.500.— door A. Bonte bal te Schipluiden en de perceelen 7 tot en met 9 op 15.500. WASSENAAR. VALLEND HEIBLOK OP DE HAND GEKREGEN. Arbeider zwaar gewond. De 42-jarige V. d. B. uit K a t w ij k kwam bij werkzaamheden op het terrein van de Leidsche Duinwater Mij met zijn linker hand onder een vallend heiblok, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel zeer ernstig ge wond werd. Na eerste hulp-verleening door dr. Hubbeling is V. d. B. overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden, Prof. Cleophas zet zijn kruis tocht voor boeren en tuinders voort Hedenmorgen werd in de Jacobazaal van hotel „Den Burcht" een L.T.B.-bijeenkomst gehouden, uitgeschreven voor alle katho lieke boeren en tuinders uit Leiden en naaste omgeving'. Wegens verhindering van den heer Kampschöer, algemeen voorzitter van den L.T.B., werd de vergadering geleid door den heer A. J. Verkleij uit Sassenheim, voorzitter van den Boerenvakbond. In zijn openingswoord heette spr. allen hartelijk welkom en zette in korte trekken het doel dezer propaganda-vergadering uit een. Spr. herinnerde ea hierbij aan, dat de vorige adviseur van den L.T.B., pastoor Kok, den L.T.B. saneerde op financieel ge bied. De tegenwoordige adviseur, prof. Cleophas, richt zijn streven thans op con- soldideering van het organisatieleven van den L.T.B. Zoo is het geheele bisdom thans bewerkt en spr. betreurt het slechts, dat niet meerdere belanghebbenden deze ver gadering bezochten. Zulks in tegenstel ling b.v. met Texel en Kwadendamme, waar volle zalen en grootere zalen werden bevolkt. Spar. hoopt, dat ook de vele kath. boeren en tuinders uit de omgeving deze woorden ter harte zullen nemen en in de toekomst meer meeleven zullen gaan be- toonen. Hierna deelde spr. nog mede, dat pastoor Floor uit Stompwijk bericht van verhin dering had gezonden. REDE PROF. A. CLEOPHAS Prof. A. H. P. Cleophas, die vervolgens het woord verkreeg, sprak over het onder werp: „Waarom gij als katholiek niet bui ten uw standsorganisatie kunt blijven. Welke gevaren bedreigen den katholiek in deze dagen?" Spr. wilde de geringere opkomst der belangstellenden wijten aan het mooie weer, waardoor velen thans weer moeten gaan werken. Maar tevens wijtte hij zulks aan het saamhorigheidsgevoel, dat in den kring Leiden nog wel eens te wenshcen heeft overgelaten. De taak van den L.T.B. beschouwd in principieele uiteenzetting is de kwestie van de ordening, aldus spr.. Dat er noodzake lijkheid tot ordening bestaat, zal ieder moeten toegeven, doch dat veronderstelt tevens wanorde. Deze vindt haar oorzaak den economischen toestand van het oogenblik. Deze wanorde openbaart zich het best in de lage prijzen der producten. De vraag- en aanbod-kwestie ligt in de mentaliteit van den mensch. De groote fout van deze mentaliteit schuilt daarin, dal de mensch op een ze ker oogenblik anders is gaan denken. Spr. gaat daarvoor terug tot den tijd der bloeiende christelijke gedachte, den tijd der middelegeuwen, de christelijke gedach te, ook in het economisch leven, d.w.z. dat de mensch de goederen hem door God gege ven, gebruikt in dienst van het geheel. Zoo heeft ieder zijn sociale taak te ver vullen. Vandaar dat de middeleeuwen niet anders konden doen dan het bedrijfsleven ordenen. Die christelijke gedachte sloot echter tevens in, dat de mensch voor zijn eigen levensonderhoud moest zorgen en niet alleen voor het dagelijksch brood, doch ook voor de toekomst. Ging men ech ter nog verder, dan werd het hebzucht. De menschheid, die zich aanvankelijk zoo mooi schaarde in het geheel, brak rond de 14e en 15e eeuw los, voornamelijk door het loslaten van de christelijke gedachte. Wanneer men breekt met het gezag, gaat men volgens eigen inzicht te werk. Zoo was het met den godsdienst, zoo ook met het economisch leven. De moderne tijd kenmerkt zich door een vervolmaking van het economisch le ven, maar deze eischt daarbij vrijheid en eigen belang. Als ieder nu zijn eigen wel vaart verzorgde, zou men aldus rekende men dus allen in welvaart verkeeren. Maar daarbij vergat men waarom gepro duceerd werd, men vergat te zien naar de consumptie en men verkreeg een over productie. Honderd jaar geleden werd het fiasco van het economisch leven reeds voorspeld door den econoom Sismundi. Nu moet were gezorgd worden, dat pro ductie en consumptie weer geregeld wor den. Dit bedoelde echter geenszins ordening van Staatswege. Deze heeft slechts toe zicht te houden, dat de ordening in het bedrijfsleven goed geschiedt. De Slaat heeft het algemeen belang te verzorgen en niet een deel daarvan. De inmenging van den Staat is slechts een noodtoestand en daarom wordt door de betreffende organi saties iederen keer weer erop aangedron gen, dat de Staat zijn bemoeienissen voor het bedrijfsleven los laat. Die ordening kan alleen goed geschie den door belanghebbenden zelf en daarom is noodig, dat zij zich allen eendrachtig aansluiten bij hun principieele organisaties. Spr. waarschuwt tegen de mentaliteit, die omtrent de principieele organisaties bestaat. Dat is de hetze, welke op het oogenblik gevoerd wordt door den heer Bouman c.s„ die het zelfstandig zijn van den kleinen boer verdedigt. De kracht van het katholiek beginsel moet voor ons de juiste ordening brengen. Spr. wijst dan aan. hoe deze ordening kan komen volgens de beginselen, welke dooi den Paus zijn neergelegd in ..Quadragesi- Anno", met de woorden socialë liefde en rechtvaardigheid. Daarna stelt spr. de vraag, wat de ka tholieke boeren en tuinders te verwachten hebben, wanneer zij zich aansluiten bij an dere organisaties. Wijl daarvan niets te verwachten is, moeten allen zich aanslui ten bij hun eigen katholieke organisatie. Bij de huidige crisismaatregelen zijn het vooral de katholieke organisaties geweest, die hebben aa.ngedrongen op hulp aan de kleine boeren en tuinders, aan de eco nomisch zwakken. Daarbij zijn de katholie ke organisaties steeds de beschermsters ge weest van het groote gezin. Waar anders kan het groote gezin naar behooren ver dedigd worden? Hoe zou men die belan gen aan anderen ter behartiging kunnen toevertrouwen, wanneer zij de beginselen van het groote gezin niet kennen of zelfs verachten. Het beginsel zegt echter nog iets anders en wel, dat het kapitalistische stelsel hoewel in zich niet verwerpelijk ver keerd wordt toegepast. Door bezuiniging op arbeidskrachten toch ging men over tot vrouwen- en kinderarbeid, hetgeen toit schandalige toestanden heeft geleid. Een tweede groote fout van het econo misch leven is die van de verdeeling. Ka pitaal en arbeid zijn van elkaar gescheiden en het gevolg ervan is geworden de thans heerschende chaos in het maatschappelijk- economisch leven. Daarom moet de tegen stelling kapitaal en arbeid verdwijnen, wil men weer tot een gezonden toestand terug- keeren. Na gewezen te hebben op de resultaten, welke het overleg van patroon en arbeider hebben afgeworpen, vooral uitkomend in den bedrijfsvrede, wijst spr. nog op de ver schillende stroomingen, welke voor Kerk en maatschappij een ramp dreigen te wor den, waarvan spr. als uitersten noemt het nat.-socialisme en het communisme, welis waar politieke stroomingen, doch ontstaan op het sociaal-economisch terrein. Na herinnerd te hebben aan de holle phrasen van de N.S.B., waaraan de chris telijke geest totaal vreemd is, waarschuwt spr. tegen het communisme, dat met open vizier de Godloochening verkondigt, welk gevaar niet onderschat mag worden. Wan neer een van deze twee bewegingen in ons land vasten voet krijgt, staat ons de ergste kerkvervolging te wachten. Daarom spoort spr. met geestdrift aan tot aaneensluiting, niet alleen op Katho liek terrein, maar ook op sociaal-econo misch gebied. Nu meer dan ooit is het noodig degenen, «lie nog buiten de organi satie staan, onder te brengen in de Katho lieke organisatie tot ordening in de maat schappij, die moet zijn een uitbeelding van het rijk van Christus. Na een dankwoord van den voorzitter, die erop wees, dat prof. Cleophas nu wel duidelijk uiteengezet had wat de bedoe ling was van zijn kruistocht door het Bis dom, volgde een korte gedachtenwisseling. Daarna was het woord aan den heer ir. A. W. Ausems, wrnd. alg.-secretaris van den L.T.B., die sprak over het onderwerp: „Wat doet de L.T.B. voor de stoffelijke belangen van zijn leden?" REDE IR. AUSEMS. Spr. begon met eraan te herinneren, dat de L.T.B. is opgericht om de Katholieke beginselen in de practijk van het zaken leven uit te dragen. Het oude liberalisme is gegrond op het eigen belang, waarbij werd gepropageerd, dat. je aan verstand alleen genoeg hebt. De L.T.B. heeft vanaf zijn oprichting steeds gezorgd voor de verstandelijke ont wikkeling van zijn leden en deskundige voorlichting. Daardoor konden zij tot meer deren welvaart komen. De eerste adviseur van den L.T.B., pater v. d. Eisen, heeft eens gezegd, dat bij allen vooruitgang van den laatsten tijd de boer achteruitgegaan is, omdat de maatschap pijen van landbouw den landbouwer in het middelpunt plaatsten. De L.T.B. nu plaatst den mensch in het middelpunt. De primai re taak van den L.T.B. nu is de verzor ging der maatschappelijke belangen der boeren. Daarbij is de aandacht vooral ge vestigd op het opkomende geslacht. Door cursussen, bijeenkomsten, excursies enz. werd steeds voor de opleiding van jonge krachten gezorgd. Daarna werd het Ka- tholieke landbouwonderwijs ter harte ge nomen middels de school te Voorhout. Daarnaast wordt door het eigen orgaan voor de verdere ontwikkeling gezorgd. Spr. wijst vervolgens op de werkzaam heden van den L.T.B. op alle noodzakelijk gebied. Gezamenlijke inkoop, gezamenlijke risico, het assurantiekantoor, het boek houdkundig bureau, waarborg van kwali teit. De L.T.B. streeft verder naar een rechtvaardigen prijs voor het product, voor een rechtvaardige verdeeling over grond, kapitaal en arbeid, voor kapitaal-regelin; van het landbouwcrediet, betere regeling van het pachtrecht, enz. Wanneer men echter wil, dat men den boer zijn rechten geeft, dan moet de boer ook zijn arbeider rechtvaardig behandelen. Daarom zijn collectieve arbeidsovereen komsten noodzakelijk. Alle verlangens kunnen evenwel niet be vredigd worden, doch een welvarende Ka tholieke boerenstand kan slechts welvaart erlangen, wanneer zij ook inderdaad Ka- tholiek zijn en daarnaar leven. Dus: be langstelling toonen in retraitewerk, kern- werk, kruisdagen, boeteprocessie L.T.B., enz. Dan zal de gewenschte ordening komen en het zal van deze generatie afhangen, of de komende geslachten zullen komen te le ven onder communisme of nationaal-socia- lisme, of zij zullen'leven onder dwang- JUIST NU moet U Uw KIPPEN het BESTE voederen wat er is. Dan nas kunt U WERKELIJK GOEDE RESULTATEN verwachten en geven Uw kippen U 00K NU NOG WINST Voedert ze daarom VERKRIJGBAAR IN DRIE SOORTEN PRIMA OCHTENDVOER, Spec voor vast zittende kippen per 50 K G f.6 75 HOENDERMEEL K. Speciale kwaliteit in gebruik bij Hoenderparken p. 50 K.G. 15.50 HOENDERMEEL POPULAIR.Primasamen stelling per 50 K.G. t. 5.— Neemt nog heden proef. Het is Uw voordeel Electr. Pluimveevoetlerfabriek J. DE LA BIJE - LEIDEN TEL. 781 systeem of in een maatschappij gegrond op katholieek beginselen. De heer Ausems kwam tenslotte tot de zelfde conclusie, dat de katholieke boeren en tuinders hun belangen niet beter kunnen behartigen dan door aansluiting bij en volg zaamheid van den L.T.B., welke bond al leen bestaat en werkt om de stoffelijke belangen der leden te behartigen volgens katholieke beginselen. Hierna beantwoordde de heer Ausems nog enkele gestelde vragen en deelde hij mede, dat de L.T.B. weer een eigen orgaan in het leven zal roepen. De heer Paardekooper (Zoeterwoude) weer vervolgens nog op de werkwijze van het Comité voor Bijzondere Nooden, welke zich niet uitstrekt tot verleenen van be drijfskapitaal voor kleine boeren en tuin ders. Ook de boerenleenbanken houden hier mede geen rekening, zoodat sommigen zelfs gedwongen zijn hun bedrijf in te krimpen cm te kunnen voldoen aan rente en aflos sing. Spr. vroeg hiervoor de bijzondere aan dacht van het bestuur van den L.T.B. De voorz. wees hierna op de moeilijk heden van bovenbedoeld comité zoowel als voor de Boerenleenbanken. Ten aanzien van deze laatste wees hij op de verplich tingen, welke ook een Boerenleenbank na te komen heeft. Na nog eenige besprekingen volgde ten slotte sluiting met den chr. groet. Dr. J. H. P, van Kcrckhoff In den ouderdom van 73 jaar is eenige dagen geleden, na zeer langdurige ziekte, overleden dr. J. H. P. van Kerckhoff, die van 1911 tot 1928 lector in de leer der huids- en geslachtsziekten was aan de Leidsche Universiteit. Voorts was lxij oud-officier van gezondheid bij Het Indische leger, ter wijl hij tijdens den Boerenoorlog hoofd van de ambulance was, welke uit Indië naar Zuid-Afrika weid gezonden. De ontslapene was officier" in de orde van Oranje-Nassau. Op verzoek van den overledene is van het overlijden geen kennis gegeven dan na de verassching, die gisteren is geschied in het crematorium Westerveld. Aanwezig waren o.m. prof. dr. J. A. J. Barge, prof. dr. J. v. d. Hoeve, mr. L. A. Kesper, griffier bij de Tweede Kamer, mej. E. A. B. Poortman, voorgangster van de re- monstrantsche gemeente te Lochem. Een broeder van den overledene uit Arn hem dankte voor de belangstelling. Academisch Historisch Museum. Wegens de groote daarvoor betoonde be langstelling zal de tentoonstelling van ge- teekende en gegraveerde portretten, welke in het Academisch Historisch Museum in het Academiegebouw alhier wordt gehou den, worden verlengd tot en met Zaterdag 20 Maart 1937. Aan de expositie is toegevoegd, een por tret van Prins Willem van Oranje, den stichter der Leidsche Universiteit, getee- kend door den heer J. H. Sikemeier naar de gravure van Goltzius, hetwelk door den kunstenaar ten geschenkel is aangeboden aan het Museum. UIT DE RIJNSTREEK AGENDA LEIDEN. Vrijdag. R.-K. Reclasseeringsvereeniging zitting gebouw St. Vine. Ver. Hoog- landsche Kerkgracht 32, 89 uur. Zondag'. Ned. Reis ver. voor Katholieken. Bridge-drive, Den Burcht, 7 uur. Dinsdag, „Geloof en Wetenschap", lezing drs. J. Eyokeler „De beschavings wereld van het Oude Testament", „Turk", te 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot sn met Zondag 7 Maart as. waargeT nomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, teL 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark tel. 274. ALPHEN AAN DEN RIJN. Oplichter aangehouden. Alhier is, naar hel U.D. meldt, aangehouden de 39-jarige koopman S. V., wiens arrestatie door de politie van eenige gemeenten in ons land was verzocht, daar hij zich aan oplichte rijen zou hebben schuldig gemaakt. De man, die zich voor een Vlaming uit gaf, doch in werkelijkheid Nederlander was en te Rotterdam woonde, heeft ver schillende slachtoffers gemaakt onder de R. K. geestelijkheid, o.a. te Gouda, Heilo, Oss en Boskoop, aan wie hij tegen hoogen prijs z.g. echte Brusselsche kant verkocht, welke bij nader onderzoek nagenoeg waar deloos bleek te zijn. Na verhoor is de man op transport ge steld naar Gouda. Tuinbouwwintercursus. Aan de na volgende leerlingen van de rijkstuinbouw- winiercursus alhier kon een diploma wor den uitgereikt: met zeer veel vrucht: C. v. d. Plas en A. Ram, met veel vrucht aan J. de Jong, H. D. Sarnpimon en W. v. d. Laarse en met vrucht aan S. Geene, J. Vonk, A. Freles, J. T. Punt, J. H. Lekse, A. M. de Jong, G. Wulder, D. Koster en J. Leupen. LEIDERDORP. Geslaagd. Voor het examen Neder- landsch getuigschrift voor sportmassage slaagde de heer K. A. P. Thyssen, wonende Koningstraat 12, alhier. Officieele Crisisberichten VISSCHERIJ OP HARING, SPROT OF MAKREEL De Nederlandsche Visscherij-centrale maakt bekend, dat bij de visscherij op ha ring, sprot of makreel de bepaling inzake de minimummaaswijdte van trawl- en snurrevaadnetten niet behoeft te worden nageleefd, indien: a. de betrokken reeder vóór den aanvang der reis aan de Nederlandsche Visscherij centrale heeft medegedeeld, dat het vaartuig in kwestie zal deelnemen aan ae visscherij op haring, sprot of makreel; b. met dit vaavtuig na afloop der reis geen tong, schartong, tongschaar, schar en schol van een afmeting kleiner dan 23 cM., geen wijling van een afmeting klei ner dan 24 cM., geen schelvisch van een afmeting kleiner dan 25 cM. en geen ka- beljouw van een afmeting kleiner dan 31 cM. wordt aangevoerd. Indien men zich derhalve tegen een tuchtrechtelijke vervolging wil vrijwaren zal men goed oen er zorg voor te dra gen, dat bij de uitoefening van de vissche rij op haring, sprot of makreel met netten, welke niet aan de voorschriften omtrent de minimummaaswijdte voldoen, deze bei de voorwaarden worden vervuld. Onder de afmeting van een visch zal voor de toepassing van deze bepaling wor den verstaan de lengte, gemeten van de punt van den snuit tot het einde van den staartvin. De stukken gesneden visschen of visschen, welke ontdaan zijn van kop of staart, zullen worden geacht van kleinere afmeting te zijn dan onder b is vastge steld, tenzij die stukken afzonderlijk ge meten grooter zijn dan de sub b genoem de afmetingen. 1376 De niededeeling, bedoeld onder a, zal vóór den aanvang der reis schriftelijk moeten geschieden, In spoedgevallen zal met een telefonische mededeeling genoegen worden genomen, mits deze binnen 24 uur schriftelijk wordt bevestigd. 's Gravenhage, 3 Maart 1937. RECHTZAKEN MOORDAANSLAG OP EEN MEISJE Vrijgesproken De Bossche Rechtbank heeft heden von nis gewezen in de zaak tegen een 20-jari- gen arbeider H. van der P. uit Heusden, die er van verdacht is geweest, op den avond van 9 September van het vorige jaar onder de gemetene Empel een moord aanslag te hebben gepleegd op het 18-ja- rig meisje G. de Goey uit Ammerzoden, dat dien avond per rijwiel huiswaarts keerde. Tegen van der P., die wegens poging tot oodslag en subsidiair wegens zware mishandeling terecht stond, heeft de offi cier van justiie een gevangenisstraf ge- eischt van twee jaren. Na het pleidooi van mr. E. van Zinnicq Bergmann, die vrijspraak pleitte, werd van der P. op last van de rechtbank on middellijk in vrijheid gesteld. De recht bank heeft van der P. thans van de ten- laste legging vrijgesproken. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE NEW YORK. S laats uitgevallen. NEW ORK, 4 Maart. (A.N.P.) Tijdens de jachten in den nacht van Dinsdag op Woensdag is Slaats komen te vallen met het gevolg, dat hij dusdanig aan het been gewond werd, dat hij kort daarna den strijd moest staken. Pijnenburg kreeg toen als koppelgenoot den Canadees Audy, doch hun achterstand bedroeg op een gegeven mo ment niet minder dan 20 ronden. Pijnen burg is niet erg gelukkig in deze zesdaag- sche. De stand Woensdagavond 6 uur was: 1. ThomasReboli 76 punten. Met een ronde achterstand: 2. IgnatDiot 191 pun ten; 3. LonckeDeneef 178 punten; 4. D. en D. Peden 142 punten; 5. WalsGiorget- ti 133 punten; 6. AertsDebruycker 117 punten. Op twee ronden achterstand: 7. GuerraDiPaco 215 punten. De andere koppels waren 5 of meer ronden achter. PARIJS—NICE. PARIJS, 4 Maart. (A.N.P.)Het is thans zeker, dat drie Nederlanders deelnemen aan den wegwedstrijd ParijsNice, de koers naar de zon, zooals deze thans reeds klassieke rit genoemd wordl. Albert en An- toine van Schendel rijden in de ploeg van France Sport, Gommers rijdt ook voor het zelfde merk, doch als afzonderlijke. In to taal vertrekken 111 renners.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2