IVOROL Het minste tandbederf DONDERDAG 4 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD-PAG. 11 UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. De radiocentrale. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben de ver gunning tot het exploiteeren van een Ra dio-Centrale ten name van den heer J. P. Nap ingetrokken. Aan den heer C. G. M. Spruiten burg te Amstelveen is thans ver gunning verleend tot het exploiteeren eener radiocentrale. Het publiek gelieve met een en ander degelijk rekening te houden. Simultaan. De schaak- en damclub ..Leimuiden" hield een simultaanwedstrijd schaken. De vroegere plaatsgenoot de heer G. van Harten te Amsterdam speelde te gen 33 borden. Hiervan werden er 16 par tijen verloren, 16 ge wo mi en en 1 remise. De 16 winnaars waren de heeren C. Beuk Sr., C. Beuk Jr., Ph. Muijs, G. Heemskerk, J. van der Kamp, F. Vastenhout Jr., D. Ze mel, C. Zemel, H. V. de Rijk, H. Appel- melk, E. Koolhaas, C. Dieleman, K. van Heiningen en J. Hogcndijk. De remise werd gespeeld tegen R. van der Velden. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de jongste speler C. Beuk Jr. 12 jaar oud was en deze partij als eerste had gewonnen in ID zetten. Dieven in de consistoriekamer. Onbe voegden hebben tich toegang verschaft tot de consistoriekamer /an de Gereformeer de kerk. Met een valsch" sleutel is de toe gangsdeur geopend. De verschillende kas ten zijn geopend geworden en de daarin aanwezige busjes van de verschillende ver- eenigingen van hun inhoud ontdaan. Te vens zijn de zendingsbusjes, zich bevin dende achter in de kerk, geledigd. Zeer toevallig waren de verschilende busjes kort geleden geledigd, zoodat er heel wei nig vermist is geworden. Naar schatting ongeveer ƒ4 a 5. Vooral met het oog op de kerkinbraken in omliggende gemeenten worden er geen gelden achtergelaten. Gevonden. Bij den gemeenteveldwach ter zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden en bij hem gedeponeerde kaasboer. OEGSTGEEST Stille Omgang". Gisteravond hield de afdeel in g Oegstgeest van den „Stillen Om gang" een vergadering in St. Willibrord. De opkomst was zeer goed. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en sprak een woord van wel kom in het bijzonder tot kap." Martens, die dit jaar als onze Geestelijken Leidsman den Stiiïen Omgang zal medemaken. De voor zitter wees er in zijn openingsv/oord op, dat het de veertiende maal is, dat Oegstgeest als zelfstandige vereeniging de Omgang gaat maken. Waren er bij de oprichting in 1924 ongeveer 50 deelnemers, de laatste jaren was dit aantal geregeld 80 a 90. Gingen we de eerste jaren gedeeltelijk per trein en gedeeltelijk per voet. later geheel per trein, de laatste jaren gaan we per extra-tram. Ook de onkosten voor de deelname zijn gaandeweg lager gesteld kunnen worden en deze kosten zouden nog wel iets vermin derd kunnen worden, als alle deelnemers het volle bedrag konden betalen. Daar het in den tegenwoordigen tijd voor verschil lende onmogelijk is, om van het gewone inkomen nog 2.54 te besteden voor deel name aan den Stillen Omgang, sprak de voorzitter den wensch uit, dat de vergade ring straks bereid zou wezen, dezelfde con tributie te betalen als het vorig jaar, opdat daardoor het bestuur in staat zal zijn en kele deelnemers voor half geld of nog iets minder den Stillen Omgang te laten mede maken. Vervolgens werden verschillende inge komen stukken voorgelezen waaruit bleek dat de Omgang voor Oegstgeest is vastge steld op 1314 Maart, dat de Kapel van de Broeders aan de Keizersgracht weer voor ons beschikbaar is en dat we daar ook weer het ontbijt kunnen gebruiken. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit waaruit bleek dat er een batig saldo was van 21.Onder dankzegging werd deze rekening in orde bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Koelman, L. W. Nou wens en J. M. van der Post werden met bijna algemeene stem men herkozen. Vervolgens werd de a.s. Stille Omgang besproken. De contributie werd weer vast gesteld op 2.50. Aan den Pastoor zal ge vraagd worden om op Zaterdag 13 Maart 's avonds te 11 uur een Lof te houden. De extra-tram zal om half twaalf vertrekken. Bij aankomst in Amsterdam Lof met preek in de kapel bij de Broeders, daarna de Stille Omgang; bij terugkomst in de kapel uitreiking der H. Communie, daarna H. Mis. Na de H. Mis ontbijt bij de Broeders. Om streeks. 6 uur vertrek uit Amsterdam. De aanmelding kan geschieden bij een der be stuursleden en op Zondag 7 Maart na de Hoogmis tot half één in St. Willibrord. wan neer ook de betaling moet plaats hebben. Nadat de voorzitter nog eenige wenken omtrent de regeling gegeven had, werd de vergadering onder dankzegging met den Chr. groet gesloten. St. Joseph's Gezellen. Hedenavond zal de langverwachte jaarvergadering gehou den worden, met na afloop prijsspelen en gezellig samenzijn. Ieder wordt verwacht. Ook zij die lid willen worden! Dat men op zijn tijd zij!! Coöp. Boerenleenbank. Onder vooi*- zitterschap van den heer Joh. Uitenboo- gaard hield de Coöp. Boerenleenbank een alg. ledenvergadering. Bij de opening gaf de voorzitter een uiteenzetting over de werk zaamheden van de Bank in 1936. De toe stand van de bank is gunstig, wat vooral hieraan moet worden toegeschreven, dat niet alleen boeren en tuinders met de bank werken, doch ook vele middenstanders. Hierna bracht de kassier, de heer M. v. d. Heul, hot jaarverslag uit. In 1936 zijn we derom 5 nieuwe leden toegetreden, terwijl geen enkel lid van de ledenlijst behoefde te worden afgevoerd. Vervolgens bood het bestuur de balans en rekening 1936 aan. Ingelegde spaargelden 130.184, terugbet. spaargelden 99.655, een vooruitgang van 30.000. In totaal zijn ingelegd f 199.229.87. Credieten in loopen- de rekening 112.784.36 Het reservefonds is thans groot bijna 7000, terwijl in 1936 1050.36 winst werd gemaakt. De rekening werd met alg. stemmen goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heer P. Oudshoorn en A. Uitenboogaard, werden herbenoemd. Het bestuur deelde voorts mede, dat de rente iets verlaagd zal worden, zoowel voor op te nemen gelden als voor spaargelden. Voor de rekening houders wordt deze bepaald op 4.70% en 2%. Voor spaargelden een jaar vast 3 1/4%. De heer B. J. v. d. Meene hield vervol eens een causerie over .Vitamine", waarin hij aantoonde dat vitamine onontbeerlijk is voor 't menschelijk lichaam. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Helena Cornelia Maria, d. v. A. F. de Groot en J. C. van der Putten. Nicolaas Antonius Mam, d. v. A. H. van den Berg en A. C. Koomen. Maria Alida Clasina Agatha, d. v. H. van den Berg en P. Broekhof. Gerarda Anna, d. v. G. Reuvekamp en A. C. van der Voort. Ge- rardus Adrian us, z. v. P. J. van den Burg en A. P. van den Berg. Cornelis Jacobus Antonius, z. v. A. C. van den Berg en Hele na Theodora van der Meer. Helena Adriana Catharina, d. v. M. A. van den Berg en H. H. Bon. Johanna Serferiana Wilhelmina, d. v. P. C. Damen en P. J. Bak ker. Alida Maria Catharina, d. v. J. Bon en M. H. van Rijn. Hendrika Cecilia Ma ria, d. v. A. J. A. Baatsen en J. M. van der Ploeg. Gerarda Engelina Cornelia, d v. P .Th. van Gylswijk en G Hoogeduin. Cornelis Johannes Wilhelmus, z. v. J. Wij- nands en J. Duivenvoorde. Johannes Wil helmus Clazina, z. v. P. W. Zonneveld en Th. J. Hoek. Overleden: Petrus van den Berg, 44 j., echtgenoot van A. Th. M. de Groot. G. A. Res, 33 j. Joh Zuijdwijk, 83 j., weduwnaar van J. M. Vijftigschild. JA. J. Zet'hof, 1 j. W. Heemskerk, 88 j„ we duwe van J. van der Slot. N. J. Bulder, 75 j., weduwnaar van Henr. C. Brouwer. E. W. J. van der Meer, 45 j. Ondertrouw d:J. Verheugd, 25 j. jm. en E. K. Stadler, 20 j. NOORDWIJK. Vent- en strandvergunningen. De aan dacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat verzoeken om vergunning voor het venten in de gemeente vóór 15 Maart a.s. bij B. en W. moeten worden in gediend, terwijl de verzoeken om strand- vergunning vóór 15 April moeten wor den ingediend. Op verzoeken, welke na die data inkomen, wordt niet meer be schikt. De werkloosheid. Aan het einde der vorige week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier 630 werkzoekenden in geschreven, dit is 51 minder dan medio Februari. Van dit aantal zijn 303 landar beiders, 32 losse arbeiders, 51 visschers, 32 timmerlieden, 2 metselaars, 17 opperlieden, 19 schilders, 5 stucadoors, 8 chauffeurs, 3 bakkers, 1 reiziger, 1 schipper, 1 kok, 1 behanger, 1 loodgieter, 1 electricien, 1 man denmaker, 1 typograaf, 1 slager, 1 smid, 1 pottenbakker, 1 schoenmaker en -146 jon gens. ROELOFARENDSVEEN. Interessante en leerzame lezing. Don derdag 4 Maart zal er in de St. Pancratius- zaal alhier een leerzame lezing worden ge houden voor de Propagandaclub. De lezing word't gehouden door een der deskundige propagandisten van de K.L.M. en zal han delen over het vliegwezen. Met lantaarn plaatjes en door de vertooning van de K.L.M.-film zal deze lezing zeer interes sant zijn en ongetwijfeld zal er veel belang stelling voor zijn. De lezing begint om 7 uur en is ook toe gankelijk voor de jongens van het groot Patronaat. SASSENHEIM. Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield on der presidium van den heer Ph. Bis- schops bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in de zaal van het K.S.A.- gebouw. In zijn openingswoord verwel komde spr. in het bijzonder dr. P. Ie Grand. Door dr. P, Zeijerveld werd verslag uit gebracht van dé laatst gehouden vergade ring. Wegens ziekte van den heer P. Zwet sloot, penningmeester, werd het finanti eel verslag uitgebracht door den secretaris, welk verslag sloot aan inkomsten uitgaven op een bedrag van 1727.19 /2, met een batig saldo van 59.08 1/2, vorig jaar was het saldo f 24.52. Namens het consultatie-bureau dankte dr. Le Grand voor de genoten subsidie. De bescheiden werden nagezien en in beste orde bevonden, waarvoor aan den peninngmeester dank werd gebracht. Alsnu volgde jaarverslag van de wijk zuster Over, welk werk niet overbodig Is geweest, gezien de opsomming van het in 1936 gepresteerde. Wijkverpleging. 326 patiënten waaraan gebracht werden 4790 bezoeken. 25 X zie ken vervoerd. Polikliniek. 435 patiënten. 2745 bezoeken. Aan 109 patiënten werden 222 stuks mate riaal uitgeleend. Hoogtezon. 13 patiënten. 330 bestralin gen, 87 1/2 uur gebrand. T.B.C.-bestrijding. Op 1 Jan. 1936 waren onder toezicht 22 gez., 20 pers. In 1936 zijn er bijgekomen 3 gez., 6 pens. Totaal 25 gez., 26 pers. In 1936 zijn er afgeschreven 7 gez., 8 pers. Op 1 Jan. 1937 waren er onder toe zicht 18 gez., 18 pers. Voor T.B.C.-bestrij ding werden 384 huisbezoeken afgelegd. Zuigelingenzorg. Bij 119 zuigelingen wer en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 60 en 40 et. Doos 20 ct. den 431 bezoeken afgelegd. Ingeschreven zuigelingen: 122 waarvan 54 overgeschreve nen en 68 nieuw ingeschrevenen. Lighal. In de lighallen werden 6 patien tjes verpleegd met 661 verpleegdagen. Vervolgens werd door dr. Zeijerveld een keurig verzorgd jaarverslag uitgebracht, waarin we opmerkten, dat door alle takken van dienst zeer veel werk is verricht. Het aantal leden bedraagt 405. Hierna volgt bestuursverkiezing. De heeren P. W. van Niekerx en J. Vugts wor den bij acclamatie benoemd. Voorts werd de agenda behandeld van de vergadering van den Zuidholl. Bond van W.G.K., te houden in Den Haag, waarbij als afgevaardigde werd aangewezen dr. Zeijerveld. Bekend werd gemaakt, dat op 15 Maart een moedercursus zal gegeven worden door dr. Zeijerveld in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. Hiervoor hebben 41 dames zich opgegeven. Ten slotte werd nog een bespreking ge houden voor een eventueel op te richten operatiefonds voor gegoeden en kleine midw denstanders, waarover later besprekingen zullen volgen. Hierna sluiting. Kerk- en armenschapen. De jaarlijk- sche verkoop van kerk- en armenschapen, welke gisteren is gehouden, heeft opge bracht voor 35 stuks f 805. Kooper Ch. v. d. Geest. TER AAR. Geboren: Franciscus Maria z. van J. Maurits en van Velden. Hubertus Ge- rardus Arnoldus z. v. A. Poelwijk en Heemskerk. Adrianus Cornelis Maria z. van J. v. d. Pijl en Zevenhoven. - Jo hannes Anthonius z. van Joh. Hoogervorst en van Zaal. Adrianus Philippus Maria z. van C. J. J. Koeleman en Hoogervorst. Theodora Cornelia d. van J. H. van Beyeren Bergen Henegouwen en Touw. Adriana Johanna Suzanna d. van J. Lank- haar en den Hertog. Overleden: M. Bouthoorn wed. van H Boer. G. Holscher 71 j. A. Jonkers wed. van H. M. Robertz 86 j. Gehuwd: J. Verbeek 31 j. en A. Riet veld 34 j. Gevestigd A. M. Hilbers van Bever wijk. M. J. Jansen, van Amsterdam. A. Voordouw, van Alphen. B. A. Ro- meyn, van Warmond. Vertrokken: M. A. Velis naar Al phen. N. Schoof, naar Woubrugge. J. M. Boutje, naar Leiden. B. A. Romeyn en gezin, naar Alphen. J. Vuyk. naar Amsterdam. G. A. Vis, naar Sliedrecht. G. den Brave, naar Princehagen. J. C. Rietveld, naar Heemstede. VOORHOUT. Voorhout's Gemengd Koor. De Chr. Gem. Zangvereeniging Voorhout's Gemengd Koor, hield gisteren haar 23ste uitvoering in de Ned. Herv. Kerk alhier. Medewerking verleenden de heer G. Ouwenhond (Wasse naar) tenor; C. Jansen, orgel en de heer P. v. Zoen, piano. De eere-voorzitter, Ds J. J. H. Klomp, opende voor een zeer goed bezet gebouw deze uitvoering. Door hem werd opgedra gen gezamelijk te zingen Ps. 68 10, waar na hij voorging in gebed. Vervolgens werd door hem een toepasselijk woord gespro ken, waarna de zangvereeniging het woord verkreeg, tot afwerking van haar program ma. Betreffende het welslagen van deze uitvoering, kunnen luisteraars zoowel als de vereeniging zelve, met groot genoegen op deze avond terug zien. Een woord van buitengewone waardeering is hier zeker op zijn plaats, van hetgeen ons de solist, de heer G. Ouwehand, heeft doen hooren. Met volle overtuiging kan van zijn zang gezegd worden, dat deze bij de luisteraars zeker in den smaak is gevallen, niet alleen met zijn be'aafde stem, maar ook door de voortreffe lijke manier, waarmede de nummers door hem werden gezongen. Het geheel stond on der leiding van den directeur der Zangver eeniging den heer C. v. d Keur. Ds Klomp sprak hierna nog een sluitings woord, waarna gezongen werd Gezang 96, waarna Ds Klomp voorging in dankgebed. WARMOND. Aanvaring. De motorboot van den heer v. H. alhier, is door een motorvracht schip aangevaren en zwaar beschadigd. Het motorschip voer door terwijl de schip per van deze aanvaring geen notitie nam. WASSENAAR. HERZIENING - VAN HET UITBREIDINGSPLAN. De gemeente Wassenaar is overgegaan tot een herziening van het sinds 12 jaar be staande uitbreidingsplan. Deze herziening is een verkleining; een ongewoon iets. Het nieuwe plan, ontworpen door ir. Du- dok, is in tegenstelling met het oude plan, dat berekend wsa op een bevolking van 500.000 man, gericht op een inwonertal van 20.000 a 25.000 menschen. Als men rekening houdt met de gemid delde bevolkingstoeneming, zal men met dit plan voor een jaar of tien toe kunnen. Ir. Dudok .heeft in het kort gezegd zijn ontwerp opgebouwd op de volgendend denkbeelden: De belangrijkste ontwikkeling moet men zoeken in het uitbreiden van de dorpskern. Daarvoor heeft hij ten noorwesten van de Van Zuylen van Nijeveltstraat en ten noordwesten van den rijksstraatweg een dorpsplan ontworpen. Daarnaast heeft hij mogelijkheden opengelaten tot uitbreiding van de bebouwingen van de villaparken Rijksdorp de Kieviet en Nieuw Wassenaar-. Ir. Dudok heeft uiteraard ook rekening moeten houden met de ontwikkeling van de gemeente Wassenaar aan de rechter zijde van den rijksstraatweg, gerekend alsf men van den Haag komt. Daar bevindt zich het z.g. Kerkehout, Hij is er natuurlijk van uitgegaan, dat de bebouwing aan dezen kant van den rijksstraatweg zoo veel mo gelijk moet worden tegengegaan, daar er anders een veel grootere frequentie van locaal verkeer zou ontstaan dwars op het interlocale verkeer, hetwelk op zoo inten sieve wijze over den rijksstraatweg plaats heeft. Wat de wegen betreft kan men in het kort het volgende opmerken: De Oostdorperweg, de Johan de Witt- straat, de Zijïlaan en de Middelweg wor den verlengd tot verkeerswegen, die vrij wel evenwijdig loopen met den rijksstraat weg. De Jagerslaan wordt verlengd tot den Storm van 's Gravesandeweg, De Paauw- laan wordt als plantsoenweg in N.W. rich ting over de Zijlwetering verlengd, met als eindpunt de nieuwe algemeene begraaf plaats, die op Duinrell zal komen. De Houtlaan wordt via de Groen van Prinstererlaan in verbinding gebracht met KoninginnewegBerkenlaan. Ir. Dudok heeft natuurlijk ook het vraag stuk van de bebouwing bekeken en voor de dorpskern de uitbreiding gezien met wijken voor arbeiders en middenstanders in de z.g. gesloten bebouwing. Dit nieuwe gedeelte zal door een strook park door kruist worden, met speelplaatsen met zand bakken. Met uitzondering van de winkels zijn bij de woningen voortuintjes toege past. Waar de Zijl wetering binnen de bebou wing komt, is een haven ontworpen. Het Kerkehout zal om eens een vakterm te ge bruiken, ingekapseld worden: men zal er een weg omheen leggen. In het villapark heeft hij villabebouwing ontworpen. Terecht maakt ir. Dudok in zijn plan op merkingen over de landelijke schoonheid van Wassenaar, die men b.v. door de be bouwing van den rijksstraatweg het z.g Kerkehoutgedeelte, reeds heeft aangetast. Den schoonsten vorm voor villa's vindt hij den kapbouw, hoewel hij platte daken niet wil uitsluiten. In het dorpsgedeelte zullen worden ge bouwd, als menrekening houdt met de breedte van de fronten van de huizen, 650 arbeiderswoningen, 1550 kleine-midden standswoningen en 300 middenstands wo ningen, in totaal dus 1500 woningen, in het villapark 2500 woningen. Dit brengt her leid in bevolkingscijfers mede een totaal van 22.000 nieuwe bewoners. Het plan zal door B. en W., na kennis neming van de bezwaarschriften, ter defi nitieve goedkeuring aan den gemeenteraad worden voorgelegd. De vijver van de „Paauw". Naar wij vernemen hebben de bewoners van per- ceelen, grenzende aan de vijvers in de Paauw, gemeenschappelijk besloten tot het doen uitbaggeren van de vijvers, zoo dat aan de klachten over vervuiling en stankverspreidng thans wel spoedig een einde zal komen. Ingekomen: G. M. Beurskens, R.-K., uit Sassenheim, Ridderlaan 1. G. P. Bos man, R.-K., veehouder uit Wilnis, Lang straat 103. J. Bouwmeester, N.-H., d.b. uit Bloemendaal, Zjjdeweg 25. C. van Diggelen, N.-H., d.b. uit Schiedam, Lange Kerkdam 100. G. Slats geb. van Duijven bode, N.-H., uit Katwijk, Berkheidstraat 23. R. L. van Eibergen Santhagens en vr., N.-H., ingenieur uit Muiden, Brem- horstlaan 12. R. van Gelder en gez., ap., imker, uit Veur, Eikenlaan 8. C. L. Be- the geb. Gerhard, Ev.L., d.b. uit Den Haag, Duinweg 2. L. H. V. Grönloh, N.-H., mon teur uit Den Haag, Rijksstraatweg 721. K. Haagsma, G. K., bakker uit Wateringen, Langstraat 40. A. P. J. Haalmeijer, uit Den Haag, Zijdeweg 27. E. Kesseler, R.- K. d.b. uit Den Haag, Acacialaan 15. P. Kik en gez., N.-H. schipper uit Leiderdorp, Zijdeweg 48. A. Konckak, d.b. uit Am sterdam, Wittenburgerweg 64. W. M. de Meel en vr., handelsbed. uit Schiebroek, van Zuylen van Nijeveltstraat 119. B. Mooien en vr. N.-H., uit Voorschoten, van Zuylen van Nijeveltstr. 263. C. M. A. van Mun ster van Heuven, uit Amsterdam, Konfl- nenlaan 41. R. Prins, melkslyter, uit Den Haag( Raaphorstlaan 24. J. P. Prinsen Geerlings, N.-H., ass. huishoudster uit Den Haag, Schouwweg 72. A. Sieval en gez., N.-H., metselaar uit """oorschoten, van Zuy len van Nijeveltstraat 263. A. Veldman, Gei*. K., d.b. uit Den Haag, Schouwweg 101. Vertrokken: D. W. v. d. Meer, naar Amsterdam, Fr. van Mierisstr. 40b. J. Bloot, naar Rotterdam, Oostmaasstr. 70. C. H. G. Arends, nuaar Boxmeer, Gasthuis H. Hart. E. A. F. Heineman, naar Den Haag, Bonistraat 2c. H. Slakhorst, naar Den Haag, le v. d. Boschstr. 2d. A. M. H. B. en R. M. J. B. Rinck, naar Amers foort, Utrechtscheweg 228. M. Josteit, naar Den Haag, Parkweg 1. L. Wil helm, naar Den Haag, Brugschstr. 11. B. Schapfl, naar Bennebroek, Huize Harte- kamp. A. Friedrich, naar Voorschoten, Rijndijk 72. G. Vink, naar Rijswijk Z.H.. Ieplaan 149. L. F. Lanzing en gez., naar Den Haag, Sweelinckplein 27d. F. M. de Wit, naar Den Haag, Markweg 313. M. G. G. Wezenberg, naar Gendringen, Ulft, Hoogveld 70. J. G. van den Berg, naar Amsterdam, Saxen Weimarlaan 1. B. P. Heinstra, nar Mook, A 158b. J. H. van Roy, naar Rotterdam. Hooidrift 65b. J. van Eist, naar Den Haag, Korendijkstraat 28. - E. Stickert, naar Den Haag, Dedel- straat 6. Geboren: Cornelia Helena Engelina d. v. C. H. Kompier en M. J. Overdevest. Adriaan z. v. L. H. Slotenmaker en W. W. C. Bok. Hencrikus Johannes Jeseph z. v. H. Hal en R. Ertl. Cornelia Aleida Sija d. v. A. H. Run ge en J. C. S. van Iperen. Hendrikus Johannes Maria z. v. H. M. Stouten en C. C. van den Berg. Overleden: Jaroba van Spronsen 72 j wed. van J. van Duivenvoorden. Rin- ka Haselhoff 77 j. e. v. J. Wijnmalen. Anna Schotten de Vries 75 j. ongeh. Leo- nardus Cornelis Koot 52 j. e. v. C. M. Bors- boom. Getrouwd: A. Visser en W. van der Beek. L. J. Paardekopore en J. Dieben. P. M. M. van Helmond en J. C. van dei- Hulst. ZOETERMEER. „Stille Omgang". De plaatselijke af- deeling van het genootschap Stille Om gang telt op heden 90 leden, waarvan er dit jaar 63 den Stillen Omgang mee zul len maken. Mochten er, aangemoedigd door deze groote deelname, nog onder u zijn, die lid wenschen te worden of den Omgang mee willen maken, zoo kunnen zij zich tot uiterlijk Donderdagavond nog opgeven bij den heer Anton van Well. Middenst^ndsvereeniging. Dinsdag avond vergaderde de afdeeling Zoetermeer van de Hanze bij den heer C. Veelenturf. De voorzitter, de heer A. J. M. v. Well, opende de vergadering als gewoonlijk en heette allen welkom, in 't bijzonder den nieuwen geestelijk adviseur, Kapelaan S. Steur. Daarna kreeg de heer J. Houtman gelegenheid tot het uitbrengen van het fi- nancieele verslag van de feestcommissie. Er bleek een klein overschot aanwezig te zijn, wat in dank door den penningmeester der Hanze werd geannexeerd. Nadat de ingekomen stukken behandeld waren, kreeg één der leden van het reeds ontbonden winkelweekcomité gelegenheid zijn verslag daarover uit te brengen. Het verslag was in zeer pessimistische toon gesteld, maar ontlokte geen critiek, daar blijkbaar zijn pessimisme volkomen gerechtmatigd was. Vervolgens deelde de voorzitter mede, da', één der leden, n.l. de heer C. Dekker, een verzoek tot hem gericht had om een mid denstandtentoonstelling te organiseeren. Den heer Dekker werd verzocht zijn idee nader toe te lichten. Daarna werd overge gaan tot het kiezen van drie leden, die de leiding op zich zouden nemen en zich in verbinding stellen met de neutrale M. V. hier ter plaatse. Gekozen werden de heeren A. J. M. v. Well, C. Dekker en C. Havenaar. Voor de rondvraag gaven zich verschillen de leden op. die allen door den voorzit ter werden beantwoord. Hulseigenarenvereeniging. De ver eeniging van huiseigenaren „Eendracht maakt Macht" hield Dinsdagavond haai jaarvergadering bij den heer C. Veelenturf. De voorzitter complimenteerde den heer G. P. Roos met het feit, dat hij nu gedurende 25 jaar penningmeester der vereeniging is geweest. Werd er vroeger, wegens tekor ten nog al eens omslag geheven, thans is de toestand van de kas schitterend te noe men, en al is dit niet geheel en al aan den penningmeester te danken, diens ijver en nauwgezetheid dienen bij deze gelegen heid te worden geprezen. Daarop dankt de heer Roos den voorzitter voor zijn waar- deerende woorden. De secretaris, de heer J. v. Os, kreeg nu gelegenheid tot het voor lezen van de notulen der vorige jaarverga dering. Nadat de voorzitter er nog even aan herinnerd had, dat 25 ets. boete wordt geheven van een lid. dat de vergadering zonder kennisgeving verzuimd en 10 cent van een lid, die met kennisgeving de verga dering verzuimt, krijgt de penningmeester gelegenheid voor het afleggen van reke ning en verantwoording. De ontvangsten oyer 1936 bedroegen ƒ213.05, de uitgaven 202.17. zoodat er een batig saldo is van 10.88. Op de spaarbank staat een tegoed van 392.86 plus een rente van f 13.14. Het bezit van de vereeniging bedraagt alzoo 406. Tot het nazien der rekeningen wer den benoemd de heeren P. v. d. Marei en W. Grimbergen, welke in orde werd be vonden. De voorzitter herinnert er nu aan, dat er met de vereeniging terdege rekening ge houden wordt en dat dit niet alleen in het belang der verhuurders, maar ook in dat der huurders is. Niemand staat gaarne op de Zwarte lijst en die er op staat, doet zijn best er zoo spoedig mogelijk weer al te komen. Op verzoek van den voorzitter noemt de penningmeester de namen van de leden der vereeniging. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende leden met algemeene stemmen herkozen. De besprekingen, die nu volgden, concentreerden zich vooral om het punt waterleiding. Verschillende klachten hier omtrent werden gehoord. Een geval was er o.a., waarbij een eigenaar, wiens woning maanden had leeggestaan en waarvan de waterleiding was verzegeld, toch 150 M3. water had te betalen. Een van de leden vroeg of de gemeente, die toch ook huis eigenaar is, lid van de vereeniging zou kun nen worden. De heer Roos beloofde de zaak onder de aandacht van B. en W. te zullen brengen. Hierna sluiting. Gebore n: Cornelis Jacdbus, z. v. B. R. de heer en C. J. Stigt. Maria Leonards Wilhelm ina, d. v. A. L. van der Helm en G. A. M. van Dorp. Cornelia Hillegonda Maria, d. v. N. J. Vollebregt en M. A. W. Ammerlaan. Ondertrouwd: A, E. Lir.dhout oud 24 j. en W. Bergshoeff oud 25 j. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: J. Cuvelier. H i 11 e g om. P. J. J. Willemse, H i 11 e j

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11