DINSDAG 2 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 CEEN ZÜID-AJ1ERIKAANSCH VOETBAL IN EUROPA. Nasleep van het gebeurde met Peru tijdens de olympische spelen. Op het congres van de Zuid-Amerikaan- sche Voetbal Federatie te Buenos Aires is besloten den leden van deze federatie te verbieden in Europa uit te komen. De Zuid-Amerikaansche bladen beschou wen dit besluit als een blijk van de soli dariteit in de federatie, welke dit verbod heeft uitgevaardigd, omdat met Peru tij dens het olympisch voetbal tournooi te Berlijn in 1936 geen verontschuldigingen had aangeboden voor de diskwalificatie. SCHAATSENRIJDEN MAXIE HERBER EN ERNST BA1ER WERELDKAMPIOENEN KUNSTRIJDEN VOOR PAREN. In het Empress-stadion te Londen is na het uitvoeren van de verplichte figuren voor het wereldkampioenschap kunstrijden voor dames den wereldtitel voor paren ver reden. De' Duitsche olympische en Euro- peesche kampioenen Maxie Herber en Ernst Baier wisten wederom op het we reldkampioenschap beslag te leggen. Ruim 7000 toeschouwers genoten van een elegant en schitterend schouwspel. Het Duitsche paar voerde een nieuw program ma op sublieme wijze uit, dat met luid ap plaus werd beloond. De jury kende het 80,1 punten toe. Op de tweede plaats eindigde het jonge Weensche paar Ilse en Erik Pausin met 75,5 punt. Het zusje en broertje vertoonden hun oude figuren, eveneens in een zuiveren en bewonderenswaardigen stijl, maar het ver schil met het Duitsche paar was te groot. Het Engelsche paar Cliff bezette met 73,5 punt de derde plaats. SCHIETEN EINDUITSLAG WEDSTRIJD LEIDSCHE SCHIETBOND. De einduitslag van den wedstrijd, welke door den Leidschen Schietbond is gehou den, luidt als volgt: Korps. Buks: 1. W.P.S.S. (2) Wassenaar 229 p.; 2. Willem Teil, Bodegraven 220 p.; 3. W.P.S.S. (1), Wassenaar 214 p.; 4. V.S.V. (1), Voorschoten 201 p. Korps K.S.O.: 1. Willem Teil, Bodegra ven 289 p.; 2. Juliana, Wassenaar 287 p.; 3. W.P.S.S., Wassenaar 286 p.; 4. V.S.V., Voor schoten 282 p. Korps Buks Drietallen: 1. W.P.S.S. (1), Wassenaar 138 p. Kleine Beker: P. J. v. d. Krogt, Wasse naar 48 p. Vrije Baan Buks, Aantal verkochte kaar ten 560 stuks. 1. v. d. Krogt 90 3x29; 2. v. Dongen 89 4x29; 3. Fogteloo 89 3x29;. 4. Dek 88 2x29; 5. Engels 87 8x28; 6. Valkenburg 87 3x28; 7. Hoogendoorn 37 1x28; 8. Veldhuis 87 1x26; 9. Yperlaan 85 3x28; 10." J. v. d. Does 85 3x27: 11. de Witt 84 2x26, 5x25; 12. v. Tol 84 2x26. Personeel Buks: 1. Veen 4745 2. Melse 4645; 3. Hoogendoorn 4640; 4. Göbel 4542 (8); 5. Valkenburg 4542 (7); 6. v. Dongen 4343: 7. Veldhuis 4342; 8. Schoo 4340; 9. Veelenturf 43—38; 10. de Witt 43—32 Vrije Baan K.S.O. Aantal verkochte kaar ten 420 stuks. 1. Valkenburg 108 6x36; 2. de Witt 108 4x36; 3. Yperlaan 108 2x36, 13x35; 4. v. Tol 108 2x36, 9x35; 3. Stuiven- wold 108 1x36; 6. Dek 108 3x35; 7. Recourt 108 5x35; 8. Hitzert 108 4x35; 9. Grunde- ken 107 1x34; 10. Knijnenburg 106 6x35; 11. v. d. Krogt 106 4x35; 12. Will 106 2x34. Personeel K.S.O.: 1. Veelenturf 60; 2. En gels 5959; 3. Melse 59—58; 4. Hoogendoorn 5956 (10); 5. v. Tol 59—56 (9); 6. Veld huis 5955; 7. Valkenburg 5857 (11); 3. Yperlaan 58—57 (10); 9. Zaal 58—56; 10. v. d. Krogt 57; 11. Göbel 57, beiden laatsten na loting. Dagprijzen Buks: 17 Februari: de Witt; 18 Februari: Veldhuis; 19 Februari: Fogte loo; 20 Februari: v. Dongen. Dagprijzen K.S.O.: 17 Februari: Yper laan; 13 Februari: Valkenburg; 19 Februari: v .Tol; 20 Februari: de Witt. Kampioen K.S.O.Veelenturf 2x59, En gels 2x59, na loting werd Engels kampioen. GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN DAMMEN DAM3IATCH KELLER—SPRINGER, Opnieuw remise. Te Groningen werd gisteravond onder buitengewone belangstelling de 5e party gespeeld. Keiler met wit opende 3228. Na een sche~pen strijd op het centrum, waarna Keiler eenig voordeel behaalde, werd de partij bij den 27en zet remise gegeven. De stand was toen: Keiler, wit, 13, 27, 44, dam op 3; Springer, zwart, 26, 34, dam op 47. „Hemel, nu ben ik toch op den ver keerden schoorsteen geklommen.5® De gerteenteraad kwam gisterenavond in openbare vergadering bijeen. Voorzit ter: burgemeester P. A. Colijn. Aanwezig alle leden. Onder de ingekomèn stukken waren verzoeken van wed. J. de Brpijn, H. van der Wel en wed. A. Peeneman, om toeslag op hun pensioen over 1937. B. en W. stellen voor op de door verzoe kers genoten wordende pensioenen een toeslag van 40 pt. te verleenen, onder be paling, dat de toeslag op het pensioen van de wed. A. Peeneman, zal komen ten laste der water- en lichtbedrijven. Hiertoe werd besloten. 5. Voorstel van B. en W. in zake om wisseling obligaties van geldleeningen der provinciën Zuid-Holland en Utrecht. Z.h.st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van het voorschot aan bijzondere scholen op de gemeentelijke vergoeding voor 1937. De heer Geerlof vroeg, of op de uitga ven van het openbaar onderwijs niet te veel beperkt wordt. De bijzondere scholen kunnen, volgens de maatstaf van het openbaar onderwijs, slechts moeilijk rond komen. De voorz. zeide, dat z.i. de gemeente eerder met bezuiniging is begonnen dan de bijzondere schoolbesturen. De kosten per leerling van 10.10 bij het openbaar onderwijs zijn, in vergelijking met het ge- heele land, niet laag. Spr. geeft toe, dat men er geen kromme sprongen van kan maken. Sommige bijz. scholen hebben ech ter boventallige leerkachten aangesteld. Spr. vreest echter, dat de kosten voor het openbaar onderwijs in de eerstvolgende jaren zullen stijgen wegens reparaties aan de schoolgebouwen. 7. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling der uitkeering ex art. 101 der L. O. wet 1920 over 1934. Z.h.st. goedgekeurd. 8. Verdeeling van den raad in afdee- lingen. Z.h.st. goedgekeurd. 9. Benoeming van de leden en den voorzitter van de met ingang van 1 Ja nuari 1937 in haar geheel periodiek afge treden commissie van toezicht op het agent schap der arbeidsbemiddeling. Voorgedragen werden door B. en W.: als leden werkgevers de heeren A. van Dam, H. van Leeuwen, A. Verruyt; als le den werknemers: de heeren J. van Doorn, J. van Kapel, W. Geerlof; tot voorzitter de heer W. J. Spreij. Nadat de Raad geruimen tijd in gehei me ziting was geweest werd door B. en W. de aanbevling aldus gewijzigd, dat in plaats van den heer van Doorn op de voordracht werd geplaatst de heer S. Groenendijk. De leden werden gekozen, volgens de. ge- yijzigde aanbeveling. 10. Voörstel van B. en W, in zake over neming van het schietgebouw der ver- eeniging „Nederland en Oranje" alhier. De heer Groenendijk informeerde of B. en W. zekerheid hebben, dat de te betalen huur door „Nederland en Oranje" zal worden voldaan. Spr. twijfelt daaraan. Spr. vroeg nadere inlichtingen naar ver schillende cijfers. Spr. betwijfelt of de ge meente op den duur met deze transactie geen schade zal leiden, De voorz. merkte op, dat de Raad wel gemerkt zal hebben, dat B. en W. geen al te hooge verwachtingen hebben van de exploitatie-mogelijkheden. Burgerwacht en B. V. L. zijn safe. Wat de schietvereeniging betreft, zijn B. en W. echter niet zeker. Deze vereeniging is noodlijdend geworden, toen het gebouw verplaatst moest worden. Wanneer de gemeente het gebouw repa reert, dan is zij de reparatie-kosten kwijt; spr. wil het niet mooier voorstellen dan het is. Is het gebouw eenmaal hersteld, dan is spr. overtuigd, dat onderhoud, verwarming etc. gedekt worden door bijdragen der vereenigingen. Nadat de heer Bergshoeff getracht had de S.DA..P. uit haar tent te lokken over haar standpunt nopens B.V.L. en Burger wacht, wat echter niet veel succes had, werd het voorstel z.h.st. goedgekeurd. 12. Benoeming van de léden der per 1 Maart 1937 in haar geheel periodiek aftre dende drie commissiën tot wering van schoolverzuim. Benoeming geschiedde overeenkomstig de voordracht. 13. Benoeming van enkele leden en plaatsvervangende leden van stembureaux. Geschiedde volgens voordracht van B. en W. 14. Voorstel van B. en W. in zake ver lenging van den geldigheidsduur van de be- heersverordeningen voor het grondbedrijf en de water- en lichtbedrijven. Z.h.st. goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. inzake ver laging van den huurprijs voor de woning Schoolstraat 14, Z.h.st. goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van bouwgrond aan: a. den heer J. Westmaas q.q.; Z.h.st. goedgekeurd. b. den heer W. Brouwer q.q. jj j»| Z.h.st. goedgekeurd. De vermakelijkheidsbelasting en „Hosanna". Het einde. B. en W. deelen den Raad het volgende mede: „Uit de besprekingen on de vorige ver gadering van 25 Januari 1937 over ons prae-advies op het adres van de Chr. Zang- vereeniging „Hosanna", meenen wij te mo gen concludeeren: le. dat uw raad met ons van oordeel is, dat het verzoek niet voor inwilliging vat baar is; 2e. dat uw raad de vermakelijkheids belasting in sommige opzichten voor de plaatselijke vereenigingen te knellend vindt en op eenige verruiming zou prjjs stellen. In de genoemde vergeadering werden twee denkbeelden geopperd om de vereeni gingen tegemoet te komen: a. behoud van het tegenwoordige stelsel, dat van de heffing vrijstelt: de vermake lijkheden, uitgaande van vereenigingen, tot welker eigenlijk doel en gewone werk zaamheden het geven van vermakelijkhe den niet behoort, voor zoover deze ver makelijkheden kosteloos of tegen betaling van niet meer dan 0.40 per persoon toe gankelijk zijn en dan voor niet meer dan twee vermakelijkheden voor elke vereeni ging per kalenderjaar, en daaraan deze uitbreiding te geven, dat voor dergelijke vermakelijkheden eveneens geen belasting zal verschuldigd zijn voor één vermake lijkheid per kalenderjaar, indien de en- tréeprijs bedraagt niet meer dan ƒ0.80 per persoon. Aan de vereenigingen zou dan de keuze worden gelaten of zij vrijstelling wenschen voor één vermakelijkheid per jaar tegen een toegangsprijs van ten hoogste ƒ0.80 dan wel voor twee vermakelijkheden per jaar tegen een toegangsprijs van ten hoog ste ƒ0.40; b. de grens van de met-belastingplichti ge vermakelijkheden te verleggen door de vrijstelling niet langer te binden aan een entréeprijs van ten hoogste 40 cent. maar bij een eenigszins hoogere toegangsprijs genoemd werd 50 cent ook nog de ver makelijkheid niet belastingplichtig te stel len. Wij hebben ons over deze beide denk beelden beraden en deelen u mede, de voorkeur aan het sub b omschrevene te geven. Dat wij dit doen, vindt uitsluitend zijn oorzaak hierin, dat van deze verruiming verschillende vereenigingen profijt kun nen hebben. Het komt ons voor dat, indien een wij ziging moet worden aangebracht, het meest aan te bevelen is die, welke voor- deelen kan opleveren voor een zoo breed mogelijke groep van vereenigingen. Mitsdien stellen wij u voor de verorde ning op de heffing eener belasting op too- neelvertooningen en andere vermakelijk heden in de- gemeente Alphen aan den Rijn, in die zin te wijzigen". Een nieuw voorstel. De heer van Kleef zeide, dat door dit voorstel niet wordt tegemoetgekomen aan de Vereen. „Hosanna". Daarom zou spr. de mogelijkheid willen openen één uitvoering te geven van 75 ct., per kalenderjaar. De voorz. gelooft, dat de zaak van „Ho- sannah" veel te zwaar is opgevat. „Hosan- nah" kondigt nu per advertentie twee uit voeringen aan tegen 40 en 60 ct., belasting inbegrepen. Wat de actie van vorig jaar eigenlijk te beteekenen heeft gehad, be grijpt spr. rüet goed. B. en W. gevoelen niet voor het voorstel van den heer van Kleef. De heer Geerlof verklaarde, hoe het thans mogelijk was, dat „Hosannah" tegen de door den voorzitter genoemde toegangs prijzen, een uitvoering geeft. „Hosannah" heeft zich aangepast, doch de vereen, kan thans niet ten uitvoer brengen, wat in de bedoeling lag. Dit betreurt spr. De heer Koren sloot zich daarbij aan. De heer Verdonk was voorstander van het voorstel-van Kleef. De heer Boeren zegt, dat de vereenigin gen erkentelijk zullen zijn voor het voor stel van B. en W. Wat „Hosannah" be treft als deze vereeniging wil blijven doen wat zij zich ten doel stelt, dan heeft zij aan het voorstel van B. en W. niets. Spr. is voor het voorstel, door den heer van Kleef geopperd. Voor de gemente maakt het niets uit. Laten wij deze ver eeniging gerieven, terwijl wij onszelf niet benadeelen. De heer Lam verklaarde zich voor het voorstel van B. en W. De voorz, antwoordde, dat B. en W. zich tegen het voorstel-van Kleef moeten ver zetten. Spr. geeft de keuze tusschen het door B. en W. gedane voorstel (voorstel- Boeren in de vorige vergadering): de grens verhoogd tot 50 ct. voor twee uit voeringen, of het voorstel van den heer van Kleef, gedaan in de vorige vergade ring: de grens vast te stellen op 40 ets. voor twee uitvoeringen of 80 ets. voor één uitvoering. De beide wethouders verklaarden in ge lijken geest. De voorz, verklaarde nog maals, dat het voorstel-van Kleef voor B. en W. onaannemelijk was. De heer van Ouden is tegen het voor stel-van Kleef. B. en W. zijn ver genoeg gegaan. Werd dit voorstel aangenomen, dan blijft van de geheele vermakelijkheids belasting niets meer over. De heer Boeren, ofschoon aanvankelijk voorstander, oppert een ernstig bezwaar tegen het voorstel-van Kleef. Het zou kun nen gebeuren, dat een vereeniging van buiten de gemeente kwam (bioscoop, too- neel), een entrée hief van 75 etsen buiten de belasting viel. Dit bezwaar bleek door vele leden ge deeld te worden. Het voorstel-van Kleef werd daarop ver worpen met 116 stemmen. Vóór stemden oe heeren den Uyl, Verdonk, Groenendijk, B. Sprey, van Kleef en Kooren. Het voorstel van B. en W. (grens 50 ets. voor twee uitvoeringen) wordt aangeno men met 152 stemmen. Tegen stemden de heeren van Kleef en Kooren. Bij de rondvraag gaf de heer Bergshoeff den raad nu reeds het beton-ijzer voor den raadhuisbouw aan te koopen. Dit zal voor- deelig zijn voor de gemeente. De voorzitter zal deze wenk in overwe ging nemen. Spr. deelde mede, dat de raadhuisbouw bestedings-klaar is. De heer Ruyssenaars informeerde naar de arbeidsloonen bij den Raadhuisbouw. De voorzitter zeide, dat daaromtrent overleg was gepleegd tusschen het Werk fonds en de organisaties. Is het contract loon normaal 45 ets., voor dit werk zal 42 ets. worden betaald. Geachte Redactie! Met groote verwondering las ik de aan bieding in de courant, geplaatst door de N.Z.H.T.M.: Gevraagd „conductrices". Hoevele jongemannen, al jaren zonder werk, zouden gaarne van die aanbieding gebruik gemaakt hebben. Volgens mijn meening zal ieder weldenkend mensch deze handelwijze van die Maatschappij ten sterkste afkeuren. Is 't niet verschrikkelijk voor iederen jongeman, die iederen dag opnieuw zoekt naar werk, en iederen keer zonder succes! Is 't geen groote laksheid van de Over heid, die zulke handelwijze maar ooglui kend toelaat. Waar blijft dan die activi teit van regeeringswege en andere instan ties? We gaan den verkiezingstijd tegemoet. Er wordt weer van alles beloofd en ge daan (in de toekomst), er wordt ge schreeuwd: meer werk voor jongemannen. En zooiets wordt toegelaten. Van Over heidswege wordt er geen kik over gege ven. 't Is treurig, diep treurig, dat dit toch nog doorgang gevonden heeft, 't Is ook treurig, dat er bij Overheids-instellingen gestolen wordt, maar 't is schandalig, dat er ook uren worden overgewerkt. Er is medewerking van den eenen noch van den anderen kant. Maar gelukkig: we gaan den verkiezingstijd tegemoet en daarna wordt het beter; dat zeggen immers alle brochu res die nu in de brievenbussen geschoven worden. Een werklooze. (Alle verkeerde toestanden worden ook zeker na de verkiezingen niet uit den weg geruimd. Ieder bewind, welk dan ook, zal fouten maken, tekortkomingen heb ben ofhet niet iedereen naar den zin maken. Het resultaat van de verkiezing zal, ongetwijfeld, ook kunnen zijn: dat het slechter wordt. Geen nadenkend mensch mag het groote belang der ver kiezing uit het oog verliezen! Red. L. Crt.). HEBBEN DE BANKETBAKKERS DAN GEEN RECHT OP BESTAAN? Mijnheer de Redacteur. Gaarne zou ik dit schrijven opgenomen zien in uw veel gelezen blad, waarvoor ik u bij voorbaat dank zeg. In het nummei van Donderdag 25 Febru ari j.l. heb ik gelezen, dat de besturen van de Nederlandsche en de R.K. Banketbak- kerspatroonvereeniging den Minister van Landbouw en Visscherij dringend hebben verzocht een regeling te willen treffen, welke het mogelijk zal maken, dat de ban ketbakkers door het gebruik van tegen la ger prijs ingekochte room en boter hun be drijven in stand kunnen houden. Uit de door mij gevoerde correspondentie met het hoofdbestuur van de R.K. Banket- bakkersvereeniging, nu ruim een jaar gele den, ben in aan de weet gekomen, dat er destijds een dergelijk verzoek is gericht door de desbetreffende besturen aan de Mi. nister, wat inhield het verzoek, om de Ned. banketbakkerij niet zwaarder te belasten dan dat zij alreeds belast was. Hoe de Mi nister van Landbouw en Visscherij hierop gereageerd heeft, is dunkt mij genoegzaam, gebleken, als mén bedenkt, dat alle grond stoffen die de banketbakker voor zijn be drijf noodig heeft nog aanmerkelijk in prijs zijn gestegen. Vóór Juli 1932 was de prijs van margari ne 30.— per 100 K.g. Toen in Juli van dat jaar de nieuwe Boter-wet in werking trad, was het gevolg dat de prijs hiervan omhoog ging en werd 100.per 100 K.g. Mij dunkt een niet gering verschil, de kostprijs werd maar liefst 70 cent per K.g. hooger. De sui ker is gestegen van 32.tot 43.per 100 k.g. De bloem van 7.50 tot 16.50 per 100 k.g. Zooals men heeft kunnen lezen zijn de gevolgen van de devaluatie van den gulden niet uitgebleven, als men denkt dat alle grondstoffen langzaam maar zeker weder om in prijs omhoog gaan. Vooral die grondi- stoffen, die wij van uit het buitenland ge ïmporteerd krijgen; amandelen met ruim honderd procent. Gezien nu de enorme' prijs verhoogingen van de, door de Ned. Banket bakkerij benoodigde grondstoffen zou het niet meer dan billijk zijn, dat het hiervan gefabriceerde naar evenredigheid werd om hoog gebracht. Dit is echter, gezien de hui dige tijdsomstandigheden, van werkloos heid, geldschaarste, en allerwege diepgaan de ellende niet mogelijk. Immers de koop kracht is hierdoor dusdanig gedaald dat 80 procent van de Nederlandsche bevolking zich de luxe van iets wat duur is, en vooral in het banketbakkersbedrijf, niet meer kan. permiteeren. De gevolgen "blijven dan ook van zelf sprekend niet uit. Tientallen groote en kleinere banket fabrikanten, en zeer vele particuliere ban ketbakkers, zijn door genoemde omstandig heden reeds over de kop gegaan. Ondanks het bestaan van deze chaos, meestal ont staan door de Regeerings-crisis maatrege len bepalen de besturen van de desbe treffende banketbakkerspatroonsvereenigin- gen zich, met slechts een verzoek te richten aan den Min. van Landbouw en Vissche rij. Waarom de Minister niet met overstel pende bewijzen aangetoond, dat het op deze wijze onmogelijk is op den duur zijn bedrijf in stand te houden, en eischen dat hierin verbetering wordt gebracht? Hebben wij Ned. Banketbakkers dan geen recht op een bestaan? Zijn wij dan alleen maar goed om te werken voor accijnzen, heffingen enz. door de Regeering op onze schouders ge legd? Wordt er in Den Haag rekening ge houden met onze belangen? Neen, duizend maal neen! De besturen van de desbetref fende banketbakkerspatroonsvereenigingen bestaan als ik goed ben ingelicht uit heeren die hun zaken hebben geexploiteerd - in de tijden toen het gouden kalf nog hoog tij vierde dus nu rustend zijn. Toen werd er niet zooveel capaciteit vereischt, en werd de winst, vergeleken bij nu in de schoot geworpen. Ik vraag' mij af, hoe kun nen deze heeren die behooren tot de oudere generatie voor de volle nonderd procent op komen voor de tegenwoordige jongere ge neratie? Zij hebben toclr met de geweldige moeilijkheden waar wij midden in zitten, nooit iets te doen gehad. Ik ben dan ook de absolute meening toegedaan, dat alleen de jongere generatie, die dagelijks met de moeielijkheden des tijds te kampen heeft, en het als 't ware aan de lijve voelt, voor de volle honderd procent kan strijden voor onze belangen. Ik vraag mij dikwijls af, waarom onze Nederlandsche roomboter niet in Neder land wordt gehouden. Waarom de roomboter niet verstrekt aan de Ned. banketbakkerij voor de prijs waar voor ze nu in het buitenland onze roombo ter opsm uilen? Als men alles op de keeper gaat be schouwen is iedere banketbakkerspatroon een slaaf van de gemeenschap. Accijnzen, heffingen, invoerrechten, omzetbéslasting, en alle sociale lasten maken het bestaan van de Ned. bakkers onmogelijk. Aan dit alles moet een einde komen, doch dit kan niet worden bereikt, als men zich slechts bepaald met het richten varn een verzoekschrift tot den Minister van Land bouw en Visscherij. Hierin ligt niet alleen een taak voor den Minister, doch ook voor het heele Ministerie. U mijnheer de Redactie dankzeggend voor de verleende plaatsruimte teeken ik Hoogachtend, J. C. ULJEE, Eleotrische B anketbakkerij Oud-Ade. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 1ff - jq m\ 199. Een eindje verderop hing een heel snoer van bijen 200. Eindelijk hing er een dikke bol van bijen aan een aan een tak. Dat waren bijen, die met hun kameraden ruzie tak. Dat was een stelletje bijen die samen een nieuw nest hadden gekregen en nu een eigen nest wilden bouwen. Het gingen vormen. Professor Slim was verstandig genoeg om snoertje werd zienderoogen dikker. uit de buurt van de woedende dieren te blijven en gevolgd door Pietje ging hij naar huis.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10