Minister Colijn over de versterking van leger en vloot Ons land mag niet het slagveld van Europa worden ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT iTVEEDE BLAD - PAG. 7 Halfslachtige houding van de S.D.A.P. Aan de orde is de behandeling van hoofd stuk 8 (Dep. van Defensie) der Rijksbe- grooting voor 1937. De heer VAN RAPPARD (Lib.) zegt, dat het vlootplan-Deckers van 1930 nog niet is uitgevoerd; er is heel wat achterstand. Spr. gelooft nog altijd in de uiteindelijke over winning van het recht op de macht. Doch vooralsnog maken de internationale ver houdingen noodig dat onze defensie spoe dig en krachtig wordt verbeterd. Spr. dringt aan op strenge maatregelen tegen de officieren, die de N.S.B. steunen. Spr. herinnert aan het schandelijk pamfïlt na de devaluatie. De heer VAN VESSEM (N.S.B.)Dat door de feiten geheel bevestigd is. (De voorzitter hamert). De heer VAN RAPPARD zegt, dat de pamfletten der N.S.B. hèat en tweedracht zaaien in ons volk. De heer VAN VESSEM: Dit is laster' (de voorzitter hamert opnieuw). De heer VAN RAPPARD betoogt daar tegenover, dat eendracht en samenwerking noodiger zijn dan ooit. De heer BLOMJOUS (R.K.) heeft steeds gewaarschuwd tegen verbrokkeilng onzer weermacht. Wanneer er voor de defensie offers van het volk worden gevraagd, dan is dat in het belang van het geheele va derland, voor eigen cultuur en bescherming van eigen bronnen van welvaart. Er is geen tegenstelling tusschen de kosten voor sociale voorzieningen en offers voor de defensie. Spr. critiseert de dubbelzinnige houding der S.D.A.P. ten aanzien van de fensie-vraagstukken nog pas onlangs in de Tweede Kamer bij de defensie-begrooting en andere militaire vraagstukken. Het be staande plan-Deckers van 1930 is voor onze maritieme verdediging ten eenenméde on voldoende. Spr. doet een beroep op aller samenwerking voor onze defensie. De heer VAN EMBDEN (V.D.) wijst op de schaduwen welke zich alom uitsprei den en op het tahen van den invloed van den Volkenbond. Na zijn uitvoerig betoog van verleden jaar zal spr. niet meer in den breede ingaan op het gewijzigd stand punt der vrijz. democraten. Ons land is danig door de koorts aangetast; Nederland doet, hoe ongaarne, mede aan de bewape ning. Een lichtpunt is, dat in de dictatori- sche landen het geld opraakt en in de de mocratische niet zoozeer. Wellicht dat de eerstgenoemde bakzeil gaan halen, nu En geland met gigantische bewapeningsplan nen komt. Spr. vraagt, of afzonderlijke heffingen van de winsten der wapen-fabri- cage niet mogelijk zou zijn. Spr. wijst er op, dat het vraagstuk der collectieve veiligheid in Engeland in het middenpunt der belangstelling staat, ook al geeft men 400 millioen pond voor defensieve doel einden. De Minister van Defensie a.i., de heer COLIJN: Was het maar 400 millioen. Het is 1500 millioen pond, waarvan 400 millioen aan leeningen. De heer VAN EMBDEN betoogt, dat het verschil in bewapening der kleine en groo- te mogendheden zoo groot is geworden, dat van de eerste geen preventieve kracht meer uitgaat. De territoriale beveiliging is tech nisch verouderd. De studiën van onzen ge- neralen staf zijn gericht op territoriale ver dediging en leiden tot vernietiging van land en volk. Tenzij de minister meer perspectief kan openen aangaande de fa- meuse preventie, kan spr. nog steeds niet zijn stem aan deze begrooting geven. De heer DE MARCH ANT ET D'AN- SEMBOURG (N.S.B.) constateert, dat de tegenwoordige internationale bewapenin gen een logisch antwoord zijn op de weige ring van Frankrijk om te ontwapenen. Mi litair gesproken beteekent Genève de -in ternationale onveiligheid. Spr. zegt, dat de toestand onzer weer macht vrijwel stationair is gebleven. Men bekende, dat in een komenden oorlog alles geoorloofd zal worden beschouwd. Feite lijk hebben we in tal van landen reeds een permanente mobilisatie. Een toekomstige oorlog DuitschlandFrankrijk zal onver mijdelijk over ons land moeten gaan. Een deel van ons leger moet permanent gemo biliseerd zijn op de lijn RozendaalRoer mondNijmegen. Spr. protesteert tegen het optreden tegen officieren in het Nederland- sche leger, die met de N.S.B. sympathisee- ren. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C.H.) is het er mede eens, dat de defensie in het midden van de politieke belang stelling staat en zal blijven staan. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C. H meent dat voor den formateur van een volgend kabinet de landsverdediging een der hoofdzaken zal zijn. Garantie moet worden verkregen dat op dit stuk conte- nuïteit zal worden betracht. Spr. zal niet ingaan op de vraag of, in zake de defensie, deze en vroegere regee ringen niet eerder het roer hadden moe ten wenden. Voor spr. staat dit vast en ook de heer Van Dijk sprak in de Tweede Kamer over „het verzuim van vorige re geeringen". De Vrijz.-Dem. zijn weer een eindje op geschoten. Dit jaar hebben zij, in de Tweede Kamer, vóór de Defensiebegroo- ting gestemd. Wonderlijk is, dat de heer Van Embden hier voor den V.D.B. is op getreden. Diens betoog raakt niet de zui ver defensieve en preventieve werking van de Nederlandsche defensie. De S.D.A.P. heeft in de Tweede Kamer op uiterst zwakke gronden tegen deze be grooting gestemd. Nog zonderlinger zijn de gronden waarop zij voor de verster king van de Indische defensie heeft ge stemd. Misschien stemt zij het volgend jaar vóór alles. Er is groote overeenstem ming tusschen S.D.A.P. en V.D.B., in wel ke partijen spr. in dit opzicht weinig ver trouwen heeft. Zij moeten niet trachten hun verleden goed te p'rattn. Als wij naar deze partijen in het ver-* leden geluisterd hadden, zouden wij thans inzake de weermacht totaal opnieuw moe ten beginnen. Spr. is dankbaar voor de opleving van het nationaal besef bij ons volk. Dit blijkt o.a. voor de belangstelling voor de De Ruyter. De aanbouw van een anderen kruiser moge spoedig volgen! Ook in Indië blijkt groote belangstel ling voor versterking van de weermacht. Men vindt die veranderde mentaliteit ook in het parlement, dat vroeger remde en thans dringt. De N.S.B. kan op defensiegebied vragen wat zij wil, zij zal toch nooit de verant woordelijkheid hebben te dragen en krijgt dus ook nooit haar belofte te verwerke lijken. Spr. richt zich tegen de voorstanders van de collectieve veiligheid. Die van den Volkenbond zal binnen afzienbaren tijd tot het verleden behooren; spr. juicht toe dat Nederland nu tenminste weet waar het aan toe is. Het betoog van den heer van Embden wordt op dit punt door spr. bestreden. Het standpunt van algeheele ontwapening kan spr. begrijpen, niet dat van den heer Mendels die de groote mogendheden de kastanjes uit het vuur wil laten halen. De heer VAN EMBDEN (V. D.). U be strijdt iets wat ik niet gezegd heb. De heer DE SAVORNIN LOHMAN (C. H.) meent dat 1914 ons aangaande de pre ventieve werking van ons leger wel wat geleerd heeft; waarom' is er in het buiten land zooveel belangstelling voor onze weermacht. Het is van groot belang, of Nederland een vacuum is of niet, omdat wij op een zoo belangrijk strategisch punt liggen. Een klein leger, een kleine vloot kunnen groot gewicht in de schaal leg gen. Als wij niet gewapend zijn. zullen wij zeker door de groote mogendheden bezet worden, omdat de groote landen niet anders kunnen. De preventieve werking van een goede weermacht is zeer groot. Steun van de groote mogendheden zal ons zeker niet worden onthouden. Wij moeten paraat zijn tot het opvan gen van den eersten stoot om, als wij steun krijgen van de groote mogendhe den, daarbij nog een belangrijke rol te spelen. Evenals andere volken moeten wij voor onszelf zorgen. Zijn wij paraat? In Augustus j.l. stond de oorlog op het punt van uitbreken, zoo als de heer Blum naderhand zei en de heer Eden bevestigde, doch men maakte er in het parlement minister Colijn een verwijt van dat hij enkele bommenwer pers 'had gekocht zonder voorafgaande toestemming van de Kamers. De geoefendheid van den troep is mede van veel belang en laat veel te wenschen. Intusschen is spr. verheugd dat de ma noeuvres zoo goed zijn geslaagd. Kunnen de oudere lichtingen niet wor den opgeroepen tot bijwerking? Verlen ging van eerste oefening acht spr. mede gewenscht, met versterking van de lucht- De bewapeningswedloop „Nu bekend geworden is, dat de Groote Fascistische Raad te Rome in zijn vergade ring van 1 Maart a.s. belangrijke besluiten zal nemen tot uitbreiding van Italië's be wapening, staat de ^bewapeningswedloop der mogendheden" weer in het brandpunt der belangstelling. Terwijl men aan de eene zijde niet op houdt te verklaren, dat de dictaturen een gevaar vormen voor den vrede en dat deze militair sterk toegeruste landen de anderen tot versterking van hun grenzen dwingen, wordt er van fascistische zijde juist het te genovergestelde betoogd. Zoo kan men de zer dagen in alle Italiaansche bladen lezen, dat „de drie groote democratiën", door zich seeds sterker te bewapenen de autoritaire staten dwingen hetzelfde te doen. macht. Wij zullen, wat dit laatste betreft, tot cijfers moeten komen die in de hon derden loopen. Spr. ondersteunt het betoog van den heer Van Rappard inzake uitbreiding van het contingent en versterking van de vloot. De heer VAN SASSE VAN IJSSELT (R. K.) sluit zich aan bij de woorden van hulde aan het adres van den minister. Wij moeten ook beveiligd worden tegen een vijand van binnen, n.l. de misdadigers. Het corps marechaussee moet in verband daarmee zijn militair karakter behouden evenals zijn militaire leiding. De heer WERKER (V. D.) bestrijd het betoog van den heer De Savornin Loh- man. Er moet een zekere band bestaan tusschen financiering en nuttig effect in zake bewapening. Sociale belangen mo gen bij de financiering van de defensie niet uit het oog worden verloren. Obk de Regeering houdt daarmee rekening. De collectieve veiligheid in den zin van den Volkenbond is een ideale wensch. Maar er is ook een collectieve veiligheid van samenwerkende naties. Dan zal Ne derland echter ook een wapen moeten hebben, en daarvoor zal het zich offers moeten getroosten. De minister van Defensie a.i., de heer COLIJN, deed in zijn antwoord eerst eenige aparte puntjes af. Een speciale be lasting op particuliere wapenfabricatie zou geen zin hebben, daar we hier prac- tisch deze fabricatie niet kennen. De vliegtuigen-industrie wordt zooveel mogelijk begunstigd. Voor een defensieleening voelde de mi nister niet. Overgaande tot het meer algemeene be toogde de minister, dat het de interna tionale verhoudingen zijn, die uitmaken, hoe onze weermacht moet zijn. Wij moeten zoo sterk zijn, dat beide oorlogspartijen met ons rekening moeten houden. Het moet voor ieder der partijen de moeite waard zijn, ons vóór of tegen te hebben; in ieder geval moeten wij er voor zorgen, dat de toestand van ons land geen uitnoodiging vormt om ons land voor den- dóörmarsch te gebruiken. Ons land mag niet het slagveld van Europa worden. En wij hebben momenteel nog geen functioneerenden, geen algemeen en Vol kenbond, alsook geen ontwapening. Inte gendeel! Niet minder dan 83.millioen zijn de laatste anderhalf jaar besteed in Neder land en in Ned. Indië. Zoo zijn er van de 44 kazematten aan onze Oost- en Zuid-grenzen al 42 gereed gekomen. Dag en nacht werken er aan de grenzen waarschuwingsdiensten. Zonder mobilisatie zelfs kunnen er in den kortst mogelijken tijd in de grensdistricten 25.000 man onder de wapenen komen. Het aantal gereed gekomen en nog be stelde vliegtuigen nadert spoedig de hon derd. Er is veel geschut en munitie aan geschaft. Er bestaat een permanente be wapende dienst op de wegen, die naar het hart van 't land leiden. Voor iederen ge- mobiliseerden soldaat was er een gasmas ker, enz. Economische afweermiddelen zijn in onderzoek. Wat nu nog te doen voor de marine? Het plan-Deckers moet worden uitge voerd; in 1940 zal het voltooid zijn. Als alles gereed is, zullen wij een vol doend sterke weermacht bezitten, om in geval van nood het beste te bereiken van wat bereikbaar is binnen de grenzen van het financieel mogelijke. De minister past er voor, met militaire uitgaven tekorten te financieren, de uit voering van het heele defensieplan zal voorloopig toch al f 45.millioen per jaar moeten kosten. De S.D.A.P. had zich buiten de discus sie gehouden, omdat naar thans uit een korte verklaring van den heer MEN DELS (S.D.A.P.) bleek er in den boe zem der fractie principieel verschil van meening bestond over de toelaatbaarheid van bewapening. Sommigen hielden zich op het oude standpunt, anderen waren met den heer Albarda van meening veran derd. Doch met de eersten zouden ook de laatsten tegen de begrooting stemmen, omdat in het defensieplan naar hun op vatting niet de meest doelmatige weg wordt bewandeld. Intusschen verslinden de bewapeningen tonnen gouds, wat duidelijk blijkt uit de bedragen, welke in verschillende landen per hoofd aan militaire doeleinden worden besteed en uit een overzicht van de per centages welke het militaire hoofdstuk op de diverse begrootingen uitmaakt. Het militaire vakblad „Die Rustung der Welt" publiceert hieromtrent gegevens be treffende 9 Europeesche landen en de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika. Helaas ontbreken de cijfers van Duitschland en Rusland, doordat in deze landen de be grooting niet openbaar is. Het eene graphiekje geeft een beeld van de bedragen (alle in guldens omgerekend) welke per hoofd voor militaire doeleinden worden uitgegeven, het andere brengt de begrootings-percetges in teekening. Opmerkelijk zijn de Nederlandsche cij fers. RECHTZAKEN „DE ROODE TULP". De Haagsche Rechtbank deed heden in hooger beroep uitspraak in de zaak tegen den machinist B. T., die op 1 Mei van het vorig jaar voor het gebouw van de „Voor uit" op de Prinsegracht met een roode tulp in zijn knoopsgat had geloopen. De kantonrechter had hem tot 10 boete subs. 8 dagen hechtenis veroordeeld. De Rechtbank verminderde de boete tot 5subs, één dag hechtenis. KAMERAAD EN KAPELAAN GELD AFGETROGGELD Voor den Haarlemschen Politierechter stond terecht een 25-jarige arbeider uit L i s s e, wien bij dagvaarding ten laste was gelegd oplichting. Verdachte had op 31 Augustus van het vorige jaar zijn mede-arbeider be wogen onder valsche voorwendselen hem een bedrag van 55 te geven. Verd. zou bij een rijwielhandelaar te Haarlem een schuld van 55 hebben. In dien verd. dit geld niet binnen een vast gestelde termijn zou voldoen, dan ging hij dp gevangenis in. Get. G. L. twijfelde hier geen oogenblik aan en gaf hem al vast 8.50. Vei'volgens ging verdachte naar den kapelaan der St. Agatha-parochie te Lisse en deelde dezen mede, dat hij door de Recht bank was veroordeeld tot een geldboete van 30 subsidiair 3 maanden gev.straf. Dit verhaal kwam den kapelaan erg on waarschijnlijk voor en deze belde de poli tie hierover op. Deze verscheen direct en rekende verdachte in. De politierechter kon deze gevallen niet goed begrijpen, eerst zijn mede-arbeider en dan nog zijn kapelaan voor een dergelijk bedrag te willen oplichten. Een over verdachte uitgebrachte reclas- seeringsrapport luidde nu bepaald niet on gunstig voor verdachte. De officier van justitie vond een toezichthouder over ver dachte wel noodzakelijk. Spreker eischte tegen verdachte een gev.straf voor den tijd van 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht- stelling van de R.K. Reclasseerings. Ver. De politierechter veroordeelde verdach te tot 6 weken gev.straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en met de zelfde voorwaarden. VERDUISTERING VAN EEN AUTO UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Lezing voor de standsorganisaties. Donderdagavond werd de 2e cursusavond gehouden, belegd door de drie katholieke standsorganisaties de Hanze, R.-K. Volks bond en L. T. B. De zeer druk bezochte bij eenkomst werd door den heer Ponsioen ge opend met een welkomstwoord, inzonder aan den deken en beide kapelaans en den spreker dezer avond, het lid der Tweede Kamer Steinmetz. Na deze opening ver kreeg de heer Steinmetz het woord tot het houden zijner rede. In zijn inleiding uitte spr. zijn voldoening over de samenwerking tusschen de verschillende organisaties, waarvan hij het groote nut schetste. Spr. vertrouwde, dat deze samenwerking nog lang zou voortduren. Als het eigenlijke on derwerp zijner lezing behandelde spr. het ontstaan en wezen van het communisme. Allereerst wees spr. op de tegenwoordige werkwijze van het communisme, zijn stre ven om met andere partijen een z.g. volks front te vormen tegen het Nat.-Socailisme er fascisme. Voorts wordt gepropageerd, dat men gerust Christen en communist kan zijn. Indien de communisten echter de macht in handen hebben, vermoorden zij alle Christenen. Het communisme, dat reeds enkele eeuwen heeft bestaan, beoogt een doorvoering van heidensche begrippen. Al wat deze begrippen in den weg staat, moet worden vernietigd. In dit verband soms spr. enkele voorbeelden op uit Rusland, o.a. de afschaffing van het huwelijk. Al leen een kennisgeving aan de gemeente is voldoende. Welke toestanden daar uit voortvloeien laat zich gemakkelijk inden ken. Vader en moeder gaan van elkander terwijl de kinderen bij honderden ouder loos en zonder onderdak langs de strateD slenteren. Nadat een dameskoortje enkele nummer tjes ter afwisseling ten gehoore had ge bracht wees, spr. in het tweede deel zijner lezing in het bijzonder op de plicht van allen om door een Christelijke levenswijze en als goede organisatie-mannen mede te werken om de maatschappij weer tot Christus terug te brengen. De voorzitter dankte spr. voor zijn keurige rede en sloot met den chr. groet deze uitstekend ge slaagde bijeenkomst. Jubileum. De heer D. J. Boon, opzich ter bij de Prov. Waterstaat, herdenkt Maan dag 1 Maart den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad by de Provincie. Voor bovengenoemd feit stond terecht de 40-jarige los arbeider H. v. D. uit A a 1 s me e r. Op 14 October had verdach te een auto gehuurd van een zekeren H. H. voor 2 dagen tegen 7.50. Eenige dagen later heeft verd. de auto verkocht aan een zekeren J. H. v. K., garagehouder te Hoofd dorp voor ƒ60. Verd. bekende het feit. Verdachte is reeds 15 maal veroordeeld voor verschillende delicten. De officier v. justitie noemde verdachte's strafblad wel een spoorboekje met de vele plaatsen der Rechtbank, waarbij verdachte is veroor deeld. Ook is verdachte destijds voortvluch tig geweest om een straf die hem was op gelegd te ontloopen. Verdachte is een ge vaarlijk heerschap en een ernstig recidi vist. Een strenge straf is hier zeker op zijn plaats. Spr. eischte tegen verdachte een gev.straf voor den tijd van 4 maanden. De politierechter veroordeelde verdachte tot een gev.straf voor den tijd van 2 m. Vervolgens stond terecht tie 23-jarige metselaar J. V. uit Haarlem me r- meer en wonende aan den Venneperweg, wegens vernieling. Verd. zou op 5 Dec. jl. met een klomp de deur van de Gemeente lijke Arbeidsbeurs beschadigd hebben door hier tegen te trappen. Op een vraag waar om verd. dit gedaan had, deelde hij mede, dat hij boos was geweest over een minde re uitkeering, dan waarop hij recht had. De inlichtingen over verdachte waren niet ongunstig en daarom eischte de offi cier van justitie tegen verdachte een gev. straf voor den tijd van 1 maand voorwaar delijk met den proeftijd van 3 jaar. Overeenkomstig de eisch werd verdachte door den politierechter veroordeeld. LUCHTVAART HET ONGELUK DENIS EN LIBERT Het Fransche ministerie van luchtvaart deel mede, dat Denis en Libert, die een snelle vlucht van Parijs naar Tokio wilden maken, door gebrek aan benzine gedwon gen waren een noodlanding te maken op de Mekong-rivier, 30 K.M. ten Noorden van Takkek in de provincie Laos in Fransch Indo-China. De beide vliegeniers hebben onmiddel lijk den Franschen president te Takkek bericht gezonden en hem verzocht hulp te zenden. Bovendien verzochten zij hem hun familie en het ministerie van lucht vaart te waarschuwen. Zoodra dit bericht ontvangen was is hulp gezonden. Moeilijkheden bij het aanvullen der benzine-voorraden zullen hun waarschijn lijk onmogelijk maken de tocht Parijs Tokio voort te zeten, tenminste niet bin nen den gestelden tijd. VLIEGTUIGONGELUK TE SYRACUSE Een watervliegtuig van de lijn Tripolis- Rome, aan boord waarvan zich tien pas sagiers bevonden, is tegen een wrakstuk gevaren na op gewone wijze te Syracuse op het water te zijn neergestreken. Het toestel kapseisde niet. Een passagier werd gedood. BODEGRAVEN. Slachthuis. Gedurende de maand Ja nuari zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 88 koeien, 226 varkens, 2 vette kalveren, 27 gras-kalveren, 1162 nuch tere kalveren, 34 schapen en 2 geiten. Geboren: Ewaldine Josepha Maria d. v. P. G. H. Veelenturf en M. J. Moons. Eduard z. v. J. J. de Vries en T. Teekens. Bernhard George z. v. D. Veldhuijzen en C. A. van Woerden. Getrouwd: M. Bekker en G. M. Blonk C. Blonk en F. van der Ende. A. Zwij- nenburg en F. van der Ende. en nenburg en T. de Zeeuwa. Vertrokken: J. Knijff, dienstbode, naar Linschoten, 131, c4. G. Bijman, zb. n. Harmeien, Gerverskop E13. I. Griffioen, huishoudster, naar Alphen aan den Rijn, Aarkadé 24. J. Vat en gezin, betonwerker, naar Voorburg, Cladiusstraat 14. Joh. van Delen en gezin, chauffeur naar Rotterdam, Adr. Milderstr. 28b. HAZERSWOUDE. Plotselinge dood. Alhier is hedennacht plotseling overleden de landbouwer D. Bui tenhuis. De overledene vertegenwoordigde de C.H.-partij in onzen gemeenteraad. LEIDERDORP. Jongetje tegen auto geloopen. Gistermiddag omstreeks 5 uur is het 7- jarige zoontje van den heer Van der Gunst wonende in de Koningstraat, bij het over steken van de Hoofdstraat tegen een voor bijrijdende auto geloopen. Hevig bloedend werd het jongetje een aangrenzend huis binnengedragen. Dr. Persant Snoep achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk. Men vreest, dat het ventje een oog zal moeten missen. NIEUWKOOP. Muzikale rondgang. Onze Fanfare „Eensgezind" houdt deze dagen bij gunstig weder een muzikale rondgang, nu eens niet voor een liefdadig of menschlievend doel, niet ook ter opluistering van een of andere gebeurtenis in dorp of land, maar een rond gang „pro domo". De kas heeft dringend behoefte aan eenige stijving. Daarom zul len tegelijk jonge dames langs de huizen een speldje te koop aanbieden en ieder in gezetene zal ongetwijfeld gaarne zijn pen ningske offeren. ZOETERWOUDE (DORP). St. Josephs-Gezellenvereeniging Maan dag a.s. 8 uur Tooneelrepetitie. Dinsdag 8 uur: Biljarten tegen Lisse II. Woensdag 7.30 uur: Maria-Congregatie. Daarna verplichte bijeenkomst. Donderdag 8 uur: Tooneelrepetitie. Vrijdag 8.30 uur: Debatingclub. Zaterdag 7 uur: Voortzetting van de di verse competities. I Opkomst van alle leden wordt dringend 1 verzocht, daar het den laatsten tijd meer dan hopeloos is. Wat mag daar de reden van I zyn?

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7