STADS NIEUWS t ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 van Mephisto, die de laatste hand aan zijn en doet hem het bewustzijn verliezen en neemt zijn rol over. Een oude, vermoeide, toilet legt voor zijn optreden, valt hem aan maar nog steeds schoone stem zingt de Mephisto-rol tot ontsteltenis der mede spelers, doch de voorstelling verloopt per fect. Echter bij het afgaan wordt de diva, welke met Mephisto samen speelt, ver moord. De politie is direct ter plaatse maar ook Boris Karloff, de geheimzinnige Me phisto, is verdwenen en dwaalt door ein- delooze onderaardsche schuilhoeken van het opera-gebouw. Hoe de nuchtere politie mannen ook speuren, eenig resultaat kun nen zij niet bewerkstelligen, doch Charlie Chan blijft rustig stap voor stap achter de moeizaam te veroveren waarheid aangaan, tot hij het raadsel heeft opgelost. De tweede film „Gevaarlijk Vaarwater" is een grootsch en sensationeel verhaal uit het zeemansleven, waarin de hoofdrol op unieke wijze wordt vertolkt door Jack Holt. Door zijn doortastend optreden wordt voorkomen, dat op een brandend schip mui- tex-ij ontstaat en behouden weet hij het binnen te brengen. Door kuiperij wordt hij, na eerst gehuldigd te zijn, ontslagen en wordt nadien aangezocht voor gezagvoer der van de „Astoria", een schip, dat de reederij opzettelijk wilde laten vergaan, doch ook hier toont Jack Holt zijn ontzag en ondanks alle beraamde middelen brengt hij het schip in veilige haven. Een verhaal vol heldenmoed, waarbij Mr. Duffi voor de noodige ontspanning zorgt met zijn re paratie-woede. Trianon. Een speciale vlootfilm, vervaardigd ter eere van de Fransche vloot, met als Hol- landsche titel „Eerloos", wordt deze week in Trianon vertoond en werd aangekon digd als een grandioos meesterwerk. Dit filmwerk is zonder eenige overdrijving het beste wat wij den laatsten tijd in dit genre gezien hebben en een succes voor de Fransche filmindustrie. In deze film speelt de beroemde actrice Annabeila een harer beste rollen met als verdere hoofd rol-vertolkers Pierre Renoir, Rosine De- rian en Signcret. Deze film werd opge nomen met volledige medewerking van de Fransche marine en geeft een kijkje op een der grootste oorlogsschepen. Het Mid- dellandsche zee-eskader, bestaande uit de zeereuzen de „Duplex", Tournville Foch, Dugnesne, Algerië en vele andere jagers en torpedo-booten werden voor de opna men ter beschikking gesteld. Prachtige opnamen krijgt men van dit eskader te zien. De inhoud van de film be weegt zich in een voortdurend toenemen de spanning, welke haar hoogtepunt be reikt bij de grootsche zeeslag. Dit gedeelte is door de camera-man Kru- ger op prachtige wijze opgenomen en is een der mooiste passages uit dit filmwerk. Na deze zeeslag, wordt de commandant, die zich met een groot gedeelte der be manning van het zinkende schip heeft kun nen redden, voor de krijgsraad gedaagd en moet zich verantwoorden voor het vergaan van zijn schip. Uit het verloop van deze rechtszitting was met recht het spreekwoord van toepas sing: „De beste stuurlui staan aan wal". Ook dit gedeelte van de film was van een bijzondere bekoring waaruit bleek, welk een kundig regisseur de leiding in handen had. Fel klonken telkens de vragen van den president tot den beklaagde, wiens vriend hij was, doch nu zijn plicht als president moest doen. Tenslotte werd echter het bewijs van onschuld van den commandant bewezen en volkomen in zijn eer hersteld. Voor de pauze draait de Lumina-film „Zinga", waarin de gevierde zwarte film- artist Paul Roberson de hoofdrol vervult, die door zijn spel en prachtig stemgeluid de aandacht weet te boeien. Hij heeft een volle en natuurlijke stem waarvan hij in deze film, die in hoofdzaak op zijn zang is ingesteld, verschillende malen doet ge nieten door o.a. te zingen Lonely road, Song of freedom, Sleepy river en Stepping sto nes. Het voorprogramma bestaat verder nog uit een binnen- en buitenlandsch journaal, Profilty-nieuws uit Indië en een geestige tèekenfilm. Aldus een uitgebreid programma, dat wij in alle opzichten volwassenen kunnen aanbevelen. Casino. VAN ONZE ADVERTEERDERS. KENAU. Een nationale propaganda geluidsfilm. In aansluiting op het reeds gisteren ge plaatste bericht verwijzen wij naar de ad vertentie in het nummer van heden, waar in mededeeling wordt gedaan van een extra middagvoorstelling wegens de bijzonder groote belangstelling. Luxor. Na een voorprogramma van wereld- j nieuws en een leuke gekleurde teekenfilm volgt als hoofdfilm voor de pauze „De laat ste Wals" op muziek van Richard Strauss, een film van tintelenden humor, van geest en leven, terwijl tal van bekwame artis- ten hun medewerking verleenden tot het welslagen. Noemen we slechts Iwan Petro- witch, Adèle Sandrock, Camilla Horn en Hans Junkerman, die afwisselend zorgen voor spanning en humor. „De laatste Wals" brengt in beeld de ge schiedenis van een jong Russisch officier, die op het bal van zijn Grootvorst smoorlijk verliefd wordt op een der nichtjes van een oude gravin (Adèle Sandrock). Ook de grootvorst heeft een oogje op het schoone meisje, doch als hij haar wat te hardhan dig aanpakt, geeft de jonge officier zijn vorst een slag in het gezicht. Daarvoor moet hij boeten, doch zijn geliefde weet ten koste van haar eigen vrijheid den arrestant vrij te krijgen. Zij helpt hem vluchten, doch aan zijn verzoek om met hem mee te gaan kan zij niet voldoen.... Des avonds als haar verlovingsfeest gevierd wordt duikt de jon ge officier plotseling weer op. Hij is niet gevlucht, hij verzoekt om een laatste wals, welke hem wordt toegestaan. Dan staat hij onder arrest en wordt hij ten slotte uitge wezen, maarzijn geliefde mag hem vergezellen. Na de pauze speelt Louis Trenker in „De Keizer van Californië", de film, welke op de Biënnale te Venetië bekroond werd als de belangrijkste en beste film van het jaar. Louis Trenker, die ook het scenario schreef en de regie voerde, heeft van deze film een machtig filmepos gemaakt, dat bewon dering verdient, omdat het werkelijk een kunstwerk geworden is. Louis Trenker, dien we tot nu toe alleen kenden uit zijn strijd met het eeuwige ijs, o.m. in „De Witte Hel van Piz Palu", zien we hier als voortrek ker in de woestijn van Californië in een lang niet gemakkelijke rol. Doch hij heeft er zich schitterend door gewerkt. Een film werk, dat volwassenen zal boeien. Eenige verslagen moeten wij tot het vol gend nummer laten liggen. ACADEMIENIEUWS LEëlDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Plutarchi Vita Arati", de heer A. J. Koster, geboren te Boskoop. Geslaagd: doctoraal-examen rechten, mej. H. He ringa, Den Haagen de heer W. de Graaff, Den Haag. Examen van apothekersassistent te Lei den de dames D. A.- E. Bos, Den Haag, A. M. Maas, Delft en de heer A. Weyer, Gouda. LAATSTE BERICHTEN OPLICHTING VAN 1200—. De politie te Schiedam heeft vandaag in een sigarenwinkel van Van G. gearresteerd een zekeren K., ambtenaar ter gemeente secretarie te Den Haag, die zich door mid del van een vaLsche geboorte-acte ten name van de Jong poogde meester te maken van een bedrag van 1200.—.. den Pool-prijs van een wedstrijd, Zondag j.l. te Schiedam ge houden. Hij werd, terwijl Van G. zich ge reed maakte hem dit bedrag uit te betalen, door de politie gearresteerd. KATHOLIEKE KINDERUITZENDING IN HET BISDOM HAARLEM. Aan het jaarverslag der Afdeeling Lei den ontleenen we het volgende: Weer ligt een jaar achter ons van hard en ingespannen werk niet alleen, maar ook van intense zorg, om het lichamelijk zwak ke kind van Leiden en naaste omgeving, ondanks alle tegenheden te kunnen ver schaffen, datgene, wat het zoozeer van noode heeft: kleeding, voedsel, licht en lucht. Op een der bijeenkomsten mocht blijken, hoezeer ook buiten Katholieken Kring het werk van de afdeeling gewaardeerd w'ordt. Immers door het hoofd der gemeente werd aan den voorzitter gevraagd, of niet één of meer Katholieken er prijs op stelden zit ting te nemen in het bestuur van de nieuw op te richten afd. Leiden van de Ned. Ver- eeniging „Vacantieoord voor Lichamelijk gebrekkigen". Op de Alg. Vergadering te Haarlem bleek, dat 't beginsel van gezinsverpleging meer en meer werd losgelaten, als zijnde deze wijze van verpleging op schier elk ge bied verre inferieur aan de verzorging in de ruime, zonnige en luchtige vacantieko- lonies met hare omgeving van riante en weelderige natuur. Binnen niet al te langen tijd zullen de statuten van Katholieke Kinderuitzending eenige wijziging ondergaan, geïnspireerd door de respectieve Afdeelingen in het Bis dom Haarlem. De St. Nicolaasactie mocht 't dit jaar niet brengen tot de verheugende uitkomsten, die zij 't vorig jaar opleverde. De netto opbrengst bedroeg ƒ209.54. De donaties evenwel, die tot dusver een neiging tot da len vertoonden, wisten zich dit jaar op te werken tot een bedrag van 362.55. Ook de bijdragen der ouders vertoonden dit jaar een kleine stijging wijl het bedrag opliep van 65.50 het vorig jaar tot 76 in 1936. Het bestuur kreeg de ontstellende mededeeling, dat de Gemeente nogmaals het subsidie aan de Vereeniging wil verla gen met niet minder dan 5 pet. (Aan dit voornemen zal geen gevolg worden ge- gegeven. Red. L. Crt.) Het tekort van ƒ454.15, waarmee onze rekening overs 1936 sluit, zou anders maar heel moeilijk kunnen worden aangezuiverd, tenzij wij onze toevlucht nemen tot een middel, waarvoor ieder terugschrikt, n.l. voorloo- pige stopzetting der uitzending. Hoevele kinderen hierdoor gedupeerd zouden wor den valt eenigszins af te leiden uit het feit dat in 1936 meer dan 80 aanvragen om plaatsing binnenkwamen. Uitgezonden werden 38 meisjes èn 28 jongens met een gezamenlijk aantal uitzenddagen van 2110 een getal, dat tot dusverre nog niet door onze Afdeeling werd bereikt. Het verslag besluit met een woord van dank aan allen, die de vereeniging in staat •stelde haar werk te verrichten. ST. JOSEPHS-GEZ.-VEREENIGING. Een Missie-avond. Maandagavond a.s. zal father Simons voor de leden der Gez.-Ver. een causerie houden over zijn bevindingen in de missie. Op dien avond worden niet alleen de Gezellen, maar ook de Gehuwden verwacht. Naar de meesten zich nog wel herinneren, heeft pater Schneiders in '35 een'zeer in teressante lezing gehouden over 10 jaar Missiewerk. Welnu, eenzelfde boeiende voordracht wacht den leden a.s. Maandag avond, nu echter van onzen Leidschen mis sionaris, father Simons. Mogen ook nu vele Kolpingszonen aan wezig zijn en aldus toonen hun oprechte liefde en belangstelling voor de missie. JUBILEUM MEJ. M. R. DRIESENS. Aanstaanden Maandag' 1 Maart zal het 25 jaar geleden zijn, dat mejuffrouw M. R. Driesens haar werk als assistente be gon aan de Openbare Leeszaal en Biblio theek „Reuvens" hier ter stede. De Lees zaal bestond in 1912 nog maar kort, en het bedrijf was toen nog hel wat minder omvangrijk dan nu, zoodat mej. Driesens in het begin haar werk kon doen naast haar betrekking als onderwijzeres in de handwerken. Doch gaandeweg nam de drukte op de Leeszaal toe, en zoo is de jubilaresse van thans er na eenigen tijd toe overgegaan, haar volle kracht te ge ven aan het bibliotheekwerk. Ieder, die haar in de afgeloopen jaren heeft gadege slagen, zal kunnen getuigen dat zij zich altijd met groote toewijding en ijver aan haar taak heeft gegeven. Toen, nu al weer verscheiden jaren ge leden, een filiaal van „Reuvens" werd op gericht in het „Kooipark", was het mej. Driesens die in die' afdeeling als de lei dende kracht optrad en er zich met volle ambitie aan wijdde. Geruimen tijd heeft zij met dat werk dan ook een welver diend succes gehad; dat. het fialiaal later door de moeilijke tijdsomstandigheden - moest worden opgeheven, is zeker voor haar een even groote teleurstelling ge weest als voor Bestuur en Directie. Mej. Driesens heeft dén wensch te ken nen gegeven den dag van Maandag in alle stilte te herdenken. Alle vrienden van de O. L. en B. „Reuvens" zullen dien wensch gaarne eerbiedigen, doch zij wenschen haar niettemin geluk met hetgeen zij in 25 jaren heeft volbracht, en verder het beste voor de komende jaren. Door de politie is aangehouden de 51-ja rige D. S., mijnwerker van beroep, thans zwervend, die nog 30 dagen hechtenis te goed had. GROOTE PROPAGANDA-VERGADERING VAN DEN L.T.B. Niet op 19 doch op 4 Maart! Tot onze spijt is gisteren in de aankon diging van de groote propaganda-vergade- ring van den L.T.B. voor de boeren en tuin ders uit de Leidsche omgeving een druk fout geslopen. Deze vergadering wordt niet gehouden op 19 Maart, doch op Donder dag 4 Maart, in den Burcht te Leiden. GEBRS. v. WIJK VESTIGEN TEXTIELBEDRIJF TE NIJVERDAL. De textielfabriek Gebrs. van Wijk en Co. N.V. te Leiden is voornemens een gedeelte van het bedrijf over te brengen naar Nij- verdal. In overleg met het gemeentebe stuur is een terrein ter grootte van zes H.A. aangekocht. De firma van Wijk en Co houdt zich bezig met de vervaardiging van wollen dekens, sajetten' en garens en werkt hier ter stede met 500 man personeel. In Juni zal met "en bouw van de nieu we fabriek worden begonnen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6895. Sigarenmagazijn ,,'t Centrum", Noord wij- kerhout, Havenstraat 2. E.: W. A. Timmers, Noord wij kerholut. 6896. Woningbureau H. D. van Weizen Jr., Leiden, Oude Singel 220. Woningbureau, administratie en beheer van onroerende goederen, assurantiën, hypotheken en taxa ties. E.: H. D. van Weizen Jr., Leiden. TOONEEL. Professor dr. Hiob Pratorius. Centraal Tooneel N.V. Twee lijken, liggend in twee graven, naast elkaar, op het rechtergedeelte van een Engelsch dorpskerkhof slachtoffers van een auto-ongeluk. De auto was pardoes tegen een boom gebotst. Het leek oogen- schijnlijk een ongeluk als zoovele anderen. Er waren evenwel geheimzinnige en raad selachtige bizonderheden.Hoe kwam het lijk van den bestuurder, die links zat, rechts van den wagen te liggen.... Wie was de derde inzittende geweest, die, ter wijl prof. dr. Hiob Pratorius, de beroemde vrouwenarts, met zijn echtgenoote plotse ling om het leven kwamen, ongedeerd en onbespied in de bosschen verdween Moord?Een dubbele moord? Vreemde geruchten over het gedrag van dr. Pratorius doen de ronde. Waarom hield hij een zonderlinge bediende de hand boven het hoofd? Afpersing? In deze dikke mist van mysterie ver schijnt Sherlock Holmes, de legendarische detective, en de beschrijver van zijn mees terstukken van vernuft en speurzin, dr. Watson. Op het tooneel ontwikkelt zich een retrospectieve gang van zaken: het leven van dr. Pratorius en zijn vrouw vóór hun plotselinge dood, zijn arbeid in college zaal, in de kliniek, thuis en in de universi teit. Het blijkt, dat dr. Pratorius' naam door geen vlekje was bezoedeld, dat de ver standhouding tusschen man en vrouw zoo gelukkig was als men zich wenschen kon. Zij leefden heel genoegelijk en opgewekt, en uit het verhaal van den zonderlingen bediende Shundeson verneemt het in groo te spanning verkeerende schouwburg-pu bliek, dat dr. Pratorius en zijn vrouw, die steeds het hooglied van de vreugde had den gezongen, om het leven kwamen mid- den-ip een schaterlach. De dokter had zulk een pret, dat hij de macht oVer zijn stuur -verloor Het detective-verhaal is dus heelemaal geen detective-verhaal. Maar dit ervaart de toeschouwer eerst, als het doek zakt over dit geestige en jolige stuk. Het Centraal Tooneel heeft deze parodie met groot en verdiend succes gespeeld. Cees Laseur gaf een pittige en levendige vertol king van den hoofdrol, Cor Hermus ty peerde op kostelijke wijze Sherlock Hol mes vol drogen humor. Hermann Schwab was een griezelige Shunderson. De rol van Violetta, de Spaansche echtgenoote van dr. Pratorius, had Mary Dresselhuys op zich genomen; ze speelde prachtig en geestig de rol van het levenslustige vrouw tje. En van de saaie, nuchtere en alledaag- sche dr. Watson maakte Jan van Ees een zeer aannemelijk figuur. Het was een avond van luchtigheid en lach, een vuurwerk van rake zetten en geestige dialogen. Aan Mary Dresselhuys werden bloemen aangeboden. BIOSCOPEN. Lïdo. Een film, aangekondigd met „Charlie Chan" zegt tot ieder genoeg, want als de beroemde Chineesche detective op het wit te doek wordt gebracht, kan men er van verzekerd zijn, dat 'n spannende film te wachten staat. Dit kan zeker gezegd wor den van de mysterieuze film „Charlie Chan in de Opera", waarvan Warner Oland te samen met Boris Karloff iets sensationeels, maar ook boeiends heeft gemaakt. Voor lange jaren was in opera-kringen het ge rucht gegaan, dat de groote zanger Gravelle (Boris Karloff), een gewelddadigen dood was gestorven bij een Schouwburgbrand. Het gerucht was echter onjuist, want bij deze catastrophe as hij plotseling waan zinnig geworden en sleet zijn droevig le ven in een krankzinnigengesticht. In de wereld was men spoedig den grooten Gra velle vergeten, doch na lange jaren ziet hij kans zijn bewaking te ontsnappen, de waanzinnige vindt den weg naar het oude reusachtige gebouw van de opera, waar hij alle geheime ingangen en kelderruimten nog kent en sluipt zoo naar de kleedkamer Casino-theater is, na eenigen tijd geslo ten te zijn geweest, gisteravond heropend. Als hoofdfilm wordt vertoond Peter BI oud, naar het gelijknamige boek van Ra- faël Sabatini. Het thema van de film is het algemeen menschelijke der eeuwen: de strijd tusschen goed en kwaad, tusschen den tiran en de onderdrukten, die tegen deze onderdrukking "in opstand komen. Het is de geschiedenis van een Engelschen dokter in de 17de eeuw, die, tijdens een opstand, onschuldig gevangen genomen en met vele anderen in slavernij gezonden wordt. Tijdens een aanval door Spaansche sche pen, weet hij echter met zijn medegevan genen te ontsnappen in een schip, buitge maakt op de aanvallers. Kapitein Blood wordt hierbij tot aanvoerder uitgeroepen en weldra beginnen hun groote avonturen op zee. Geen schip is meer veilig en slag na slag wordt geleverd, waarbij kapitein Blood en zijn mannen, al is het ook ge havend, steeds als winnaars uit den strijd komen. Met het meesterlijke spel van Erral Tlym en Oliva Hawilland is het nog altijd een der beste films van onzen tijd. Vóór de pauze draait een in kleuren op genomen film. Het is allemaal „real Ame rican" waardoor we een duidelijk inzicht krijgen, hoe belachelijk de Yankee's ons Holland zien. Niettemin valt er te genieten van een keurig ballet en van_ hoogstaand zangspel, op zeer natuurlijke wijze weergegeven door de Philisonor geluidsinstallatie. TELEGRAMMEN LINDBERGH IN CALCUTTA. CALCUTTA, 27 Febr. (A.N.P.). Lind bergh is hier gisteravond in zijn particu lier vliegtuig, vergezeld door een vriend, aangekomen. Onderweg had hij te kampen gehad met een zwaren storm. Lindbergh kwam uit Nagpur. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelis Antonie z. v. A. Disseveld en M. Hemerik. Wiesje Debora d van S. de Jong en D. Wassenaar. Cor nelis Govert Johan z. v. J. de Jong en M. P v. d. Visch. Antonius z. v. W. Stok- kel en A. Bavelaar. Adriana Theodora d. v. J. G. Baak en A. J. v. d. Voorn. Leo z. v. L. Bakker en M. v. Leeuwen. Adrian us Jacobus z. van J. C. Groeneweg en J. M. de Koning. Willem z. v. W. Freke en W. F. M. Gressie. Cornelis Leo- nardus z. van W. Mooijekind en Z. Kloos. Maartje Willemina d. van P. J. v. Ewijk en G. E. G. Molhoek. Marretje d. v. D. Vreeken en C. E. Bosch. Johannes Abrahem z. v. D. Verhoeks en J. M. A. de Groot. - Petronella Johanna Theodora d. van J. B. G. v. d. Korft en H. M. Dispa. Wilhelmina d. v. E. Camphorst en C. v. de Spruit. Dirk z. v. J. G. Schoneveld en G- Koopmans. Jacob z. v. J. Lubbers en A. Timmer. Paulus Wilhelmus Cas- parus z. v. J. J. v. Dorp en C. Smit. Ondertrouwd: H. H. Veltman jm. 28 j. en A. P. v. KluijVe jd. 23 j. Z. v. d. Groep jm 23 j. en J. Nieuwenhuizen jd. 20 j. Overleden: J. Overvelde z. 1 d. S.. v. d. Haak d. 15 j. L. B. Duyten z. 2 j. W. Luyten z. 2 j. C. A. Disseveld z. 1 d. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen. Lido: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Febr. Groentenveiling, Per 100 stuks: pieterselie 1.203.60, kropsa lade 2.303.40, selderie 0.501.30, knolselderie 3.705.40, per 100 kg.: kro ten 1.601.70, kroten gekookt 25, wit loof 215, Boerenkool 1.504.00, spi nazie 15—26, uien 1.20—2.10, wortelen 1.002.60, spruiten I 29, spruiten II '25, andijvie 1119, nero 2.303.00 roodekool 1.402.80, gelekool 1.402.10,' groenekool 2.00, prei 2.104.40. 27 Febr. Boter. Aanvoer 140 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.55 en urima boerenboter 1.501.?0 per kg. Handel vlug. Turfmarkt van 22 tot en met 27 Febr. Aanvoer-: 200.000 stuks lange turf 6—8 per 1000. en 20.000 fabrieksturf 89 per 1000 stuks. VINKEVEEN, 26 Febr. Groentenveiling. Prijzen: witlof I 5.007.50, idem II 3.50 4.50 en idem III 3.00 per 100 kg. Aan voer 6000 kg. TER AAR, 26 Febr. Centrale Veiling. Andijvie 2747 cent, spruitkool 3.50 5.30, witlof 5.608.00, radijs 4.30, Prei 2.803.10, boerenkool 918 cent, selde rie 0.902.00. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling. BOSKOOP, 26 Febr. Bloemenveiling. Briarcliff 46 cent, Forsythia 2038 cent, Seringen 40—66 cent, Pink Pearl 5080 cent, Azalea 1.002.20. Narcissen 10 cent, Hyacinthen 10 cent, Crocus 35 cent, Tulpen 1723 cent, Calla 40 cent, Wilge katjes 45 cent, Cerasus Hisakura 3.00 4.30, Cerasus rosea fl. pl. 1.10, Clematis in soorten 80 cent, Mahonia 16 cent, An dromeda 716 cent, Rhodo's f 1.00, Azalea 4072 cent, Calla 25 cent, Funkia 25 cent, Gouderegen 56 cent per stuk, KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 Febr. Groentenveiling. Waspeen p. kist van 20 K.G. f 0.300.45; Kroten p. kist van 20 K.G. f 0.200.30; Groene kool per 100 stuks f 2.70—3.20; Uien per 100 K.G. f 1.50—2.20; Prei per 100 bos f 1.702.40; Knolselderie per 100 stuks f 3.605.20; Gele kool per 100 K.G. f 1.40—1.70; Roode kool p. 100 K.G. f 1.501.80; Andijvie p. kist van 6 K.G. f 0.570.59. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.92-Vg Berlijn 73.47]/2 Parijs e SAS'^jl Brussel 30 75 Zwitserland e 4165 Kopenhagen 39 85 Stockholm .....eeee*..46 02'/2 Oslo 44.85 New York 1-82"/i6 Praag 6.37i/2 Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze zorgzame, onvergetelijke lieve Moeder Mevr. de Wed. CATHARINA JAC0BA PETERSE Wed. van den Heer JOHANNES HERMANUS MIOLÉE in den ouderdom van bijna 82 jaar. Namens de Familie: P. N. G. VAN TOL. Leiden, 27 Febr. 1937, Hooigracht 54. De H.H, Uitvaartdiensten worden gehouden in de Par .kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph op Dinsdag a.s. te 71 o en 9 uur Gezongen Requiem-Mis om 8 uur, waarna begrafenis van uit dé kerk. 1278 Geen bezoek. Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3